"Laat ze maar betalen tot ze blauw zien" ]J=e/dse agenda Andere verdeling kleine woningen in Lommerlust Scholen doelwit van vandalisme Kleine aanpassingen woonerf Het Wedde Meer huizen op plaats klooster VRIJDAG 6 NOVEMBER 1981 Krantenkoppen uit het LD van oktober OEGSTGEEST - De scho len in Oegstgeest kunnen zich de laatste tijd 'ver heugen' in een ongekende belangstelling van inbre kers en vernielzuchtigen. Steeds vaker worden de schoolhoofden vooral na de weekeinden gecon fronteerd met geforceerde ramen en de achtergelaten sporen van een inbraak. Daarnaast zijn de school gebouwen vaak het slachtoffer van gewone baldadigheid en andere 'versieringen' met verf. Verder zon vernielingen en inbra ken elders in de gemeente ook al tot een regelmatig terugkerend verschijnsel geworden. De me ningen over de oorzaken en de aanpak zijn verdeeld. De reacties op de inbraken en vernielingen lopen eveneens uiteen van geïrri teerd ("op de donder geven") naar gematigd ("praten"). Het weekeinde van 17 en 18 okto ber. Het politierapport van Oegstgeest maakt melding van een inbraak in het Rijnlands Ly ceum. een geldwisselautomaat is opengebroken en de admini stratie- en directeurskamer zijn onderzocht. In twee winkels aan de Lange Voort is eveneens ingebroken. "Elfjarigen" heb ben ruiten ingegooid bij de leeg staande voormalige 'Spring- plankschool. "Het loopt de laatste tijd echt de spuigaten uit met de vernielin gen en inbraken in de scholen hier", zo reageert de heer Gelok, hoofd van de Floraschool in Oegstgeest. Gelok zoekt de oor zaak in het feit dat de kinderen zich vervelen en dan maar iets gaan zoeken om zich bezig te houden. "Kijk, een groep jongeren van ik schat zo tussen de 15 en de 20 loopt de hele dag over straat, om dat ze werkloos zijn. En dat blij ven ze ook want ze krijgen zo'n hoge uitkering dat de stimulans om weer aan het werk te gaan ontbreekt. Ze vormen groepjes en gaan dan aan het dondeija- gen. De politie zou hier op moe ten toe zien en als ze die gasten grijpen, ze laten betalen tot ze blauw zijn. Ze worden gewoon niet hard genoeg aangepakt. Ik vind ook dat als ze een jongen pakken die in een dronken bui aan het vernielen is, ze die net zo lang op de donder moeten geven tot hij weer nuchter is." Volgens het hoofd van de Flora- school heeft zijn eigen school niet zo'n last van inbraken. Ge lok: "Ik zit hier al vanaf 1960 en in die tijd is er twee keer ingebro ken, de laatste keer was vlak voor de herfstvakantie dit jaar. Onze school heeft denk ik niet zo'n last van dit soort dingen, omdat we niet zo achteraf liggen. Maar in het algemeen gebeurt het veel meer dan vroeger en het wordt van kwaad tot erger." Het weekeinde van 24 en 25 okto ber. Het politierapport van Oegstgeest maakt melding van een inbraak in de Oudenhof- WARMOND - De Warmonder ge meenteraad gaat akkoord met de noodzakelijk geworden wijzigin gen in het bouwplan Lommer- lust. Tijdens de ingelaste raads vergadering van gisteravond, sprak vooral de Progressief War mond-fractie haar teleurstelling uit. Verder wilde zij niet gaan omdat "Warmond in deze kwes tie met de rug tegen de muur staat", zoals Slingerland het uit drukte. De wijzigingen bestaan onder meer uit de koppeling van de twee aanvankelijk los van elkaar staande bouwfasen waarin het plan zou worden uitgevoerd en uit een verschuiving in de aantal len van de soorten woningen die zullen worden gebouwd. De koppeling van de bouwfasen is een gevolg van de stichtingskos- ten die naar de mening van de directie Volkshuisvesting te hoog zijn. Om de stichtingskos- ten te drukken zijn een aantal be zuinigingen doorgevoerd waar onder een verlaging van de aan- neemsom met 138.000 gulden. De aannemer heeft aan dit laat ste de voorwaarde gesteld dat de tweede bouwfase aansluitend door hem zal kunnen worden ge bouwd opdat hij zodoende de bouwkosten kan drukken. De verschuiving in de hoeveelhe den van de diverse woningsoor ten vloeit voort uit de toeken ning van een reeks tegen het bouwplan ingediende bezwaren. Hierdoor is in de woningwetsec tor de hoeveelheid eensgezins woningen vergroot met twee en het aantal één- en tweepersoons woningen teruggeschroefd met veertien tot een totaal van 28. De derde verandering in het bouw plan betreft de grondverkoop aan de woningstichting War- munda. Nu het aantal woning wetwoningen is teruggebracht heeft Warmunda minder bouw grond nodig. Voor de gemeente Warmond betekent dit een strop van bijna een ton. Pijn school. Bovendien zijn kinderen verder gegaan met hun sloopac tie bij de oude Springplank- school. Verder heeft een 16-jari- ge jongen een ruit ingetrapt bij een slagerij en zich daarbij zelf verwond. Ook zijn auto's be schadigd en is er een inbraak geweest bij het zwembad Poel meer. Volgens de heer Eegdeman, hoofd van de Springplankschool liggen de oorzaken niet bij verveling. Hij zegt: "Ik denk dat het toe zicht op kinderen minder is ge worden, door de toenemende be wustwording van de vrouw. De kinderen komen uit school en er is niemand om ze op te vangen. Voor mij hoeft het niet de vrouw te zijn die de kinderen op moet vangen, maar nu is het vaak zo dat er helemaal niemand is. En dat sommige kinderen hun ver maak dan op straat zoeken is niet zo zeer een uiting van verveling, het is gewoon vragen om aan dacht. Volgens mij is er nooit zo weinig geluisterd naar kinderen als vandaag de dag. Maar mis schien zijn wij ook als school wel niet autoritair genoeg en laten we de kinderen te veel vrij." "Als school hebben wij in ieder ge val geprobeerd de omwonenden te betrekken bij onze nieuwe school 'De Springplank'. Wij hebben een avond georgani seerd, waarop omwonenden de school konden komen bekijken en zij kunnen ons ook helpen de school behoorlijk te houden. Ik bedoel als iemand iets verdachts bij de school ziet, dat hij of zij dan even de politie waarschuwt Volgens mij valt er nog best iets te redden als je alleen al eens met die jongens praat die hier wel eens om de school hangen". Polje Woensdag 4 november. Het poli tierapport van Oegstgeest maakt melding van opnieuw een inbraak in de Oudenhof- school. De heer Bos, hoofd van de Ouden- hofschool: "Dat is nu al de twee de keer in korte tijd. De daders van de vorige inbraak zijn ge pakt maar blijkbaar is er een nieuwe generatie op komst. Bij de laatste inbraak is er vreemd genoeg niets mee genomen. Er lag een potje met geld over de vloer, maar dat hebben ze niet meegenomen. Bij de vorige in braak zijn er alleen twee bekers uit de prijzenkast gehaald en die hebben de daders achter onze school in de sloot gegooid. Wie de daders van de laatste inbraak z(jn, daar heb ik geen flauw idee van, maar volgens mij is het wel belangrijk om te weten of het kinderen uit Oegstgeest zijn of van elders." Volgens groepscommandant Gel derblom van het korps rijkspoli tie in Oegstgeest, loopt het alle maal zo'n vaart niet. Gelder blom: "Het is hier niet erger dan ergens anders. Wij kunnen niet zoveel doen tegen dit soort za ken. Je kan nou eenmaal niet achter elke knaap een politie agent zetten." Voor de Terweeschool en het Rijn lands Lyceum is de toestand in elk geval ernstig genoeg. De ge meente beraadt zich momenteel nog over het aanbrengen van hekken of doornenstruiken om omdat dan alle woningen in één keer ter beschikking moeten worden gesteld. De aanzienlijke beperking van veertien woning wetwoningen doet Warmond pijn", aldus Slingerland. Wél vervulde de verlaging van de huurprijs (met 80 naar 470 gul den) hem met lichte blijdschap. Een verlaging overigens die het gevolg is van het drukken van de bouwkosten. Om het eerdergenoemde gat van een ton te dichten zal het voor Warmond waarschijnlijk noodza kelijk zijn de hoeveelheid pre miekoopwoningen te vergroten. Dit ten koste van de woningwet woningen. Gesproken wordt van twee extra premiekoopwonin gen maar meer voor de hand ligt een uitbreiding van acht stuks daar er zoveel nodig zijn voor één huizenblok. Een ontwikkeling die bij Van der Zalm (PW) in het verkeerde keel gat is geschoten: "We zitten al op de grens van wat woningzoeken den kunnen betalen", meende hij. Burgemeester Hendrickx stelde hem enigzins op zijn ge mak door te beloven dat War mond zal streven naar zoveel mo gelijk woningwetwoningen. Op de vraag ten slotte wanneer kan worden begonnen met bouwen antwoordde Hendrickx dat vol gende week woensdag de eerste 'Lommerlustpaal' de grond in zal Vooral de koppeling van de twee bouwfasen en het verlies van veertien woningwetwoningen zijn PW-fractieleider Slingerland een doorn in het oog. "Progres sief Warmond is nooit een voor stander geweest van koppeling Overleden: L. Allertz, (1921) man, J. Meger. (1931) man. I. Mark (1929) man. C. van Egmond. 1932) man. P.M.M. Ver klei). (1923) vrl. echtg. van J.C. Koot, J.L. Walraven, (1962) vrl., F.P. Hennink, (1960) vrl., L. Kruijt, (1928) man, W. van der Bent. (1916) man, J M. Schouten, (1933) vrl. echtg. van J.J. Vreeswijk, A.C.M. van den Berg (1893) vrl. geh.gew. met B. Rippe. G.A. van den Berg. (1914) man, G J Kühn. (1918) man. M.C. van Well, (1921) man. W. Huisman, (1889) man. M Kallenberg, (1897) vrl. echtg. van J. Steenbergen. J. de Boer, (1927) vrl. echtg. van H. van Dijk, P.A. Couvee, (1916) man. M.G.B. van der Wal. (1906) vrl. geh.gew. met P.T. Boekestein. p. Hemmes, (1897) man, C. Broederland, (1893) vrl. geh.gew. met C D. Verheg. J.C van Dommele. (1923) man. W.P. van Houten, (1928) man, T. Moolcnbel, (1895) vrl. geh gew. met J.A.A. Muns, R.P. Broer. (1981) man. C Snoek. (1895) man. A.M. Bruijns, (1924) man, J.S. de Moog (1911) vrl. geh.gew. met H. de Jong, G. Hus. (1893) vrl geh.gew. met H. Ros. VOORSCHOTEN - Verdeeldheid was er gisteravond bij de Voor- schotense raadscommissie voor openbare werken over kleine aanpassingen in het woonerf 'Het Wedde'. De bewoners van deze wijk menen dat er te weinig veiligheid is voor de kinderen. Mevrouw Van der Kloes (WD) had weinig goede woorden over voor een woonerf. Zij meende dat een dergelijk erf alleen een schijnveiligheid biedt en daarom gevaarlijk is. CDA-er Franken toonde zich al leen bereid om het huidige woonerf aan te passen, omdat het in samenspraak met de be woners is ontstaan. Aikens (D'66) zei woonerven een uitstekende zaak te vinden. Wethouder Van Leeuwen zag het woonerf 'Het Wedde', het groot ste van Voorschoten, allerminst als een mislukking. Het is vol gens hem geen schande om te constateren dat er een paar klein aanpassingen moeten plaatsvin den. In de praktijk blijkt dat de automobilist steeds de kortste weg kiest en dat dit kan worden voorkomen door het aanbrengen van een verhoging van bepaalde weggdeelten, die dan als straat- tuintjes kunnen dienen. De hele ging tenslotte ak de Terweeschool tegen met na me baldadige jongeren te be schermen. De vernielingen gaan bij deze school door tot op het hoogste dak en lopen inmiddels in de duizenden guldens. Reden voor omwonenden om met klem aan te dringen op een bescher ming, waar nu naar wordt ge zocht. Het Rijlands Lyceum beschermt zich inmiddels zelf. Er wordt een alarmsysteem aangebracht. De heer Vaassen, rector van deze school hierover: "Wij hebben niet zo'n last van vernielingen, maar wel van inbraken. De laat ste inbraak was in de herfst vakantie. Die inbraak was duide lijk bedoeld om iets mee te ne men. Er is getracht een kast te forceren in onze aula, maar dat is niet gelukt Om dit soort zaken in de toekomst tegen te gaan is er nu een monteur bezig met het aanleggen van een alarmsys teem. Vandaag, 6 november: Het politie rapport van Oegstgeest meldt dat zeven jongeren zijn aange houden tussen dertien en zes tien jaar. Zij worden ervan ver dacht inbraken te hebben ge pleegd in scholen in Voorhout, Leiden en Oegstgeest. Ook zou den zij de zonnewijzer van het bejaardencentrum 'Hofwijck' gestolen en vernield hebben. Twee van de verdachten, 'be kenden' van de politie, zijn in middels voorgeleid aan de offi cier van justitie en in verzeker de bewaring gesteld. De buit bij de vele inbraken was slechts 400 gulden. De aangerichte schade was daarentegen enorm. HANS BOUSIE Korte brand verwoest jeugdhonk LEIDERDORP - Een brand, gisteravond in het voormali ge schoolgebouw de "Oude Creche" aan de Splinterlaan heeft ervoor gezorgd dat van dit pand geen gebruikt kan worden gemaakt. De jeugd van Leiderdorp had dit ge bouw onlangs met toestem ming van de gemeente tot jeugdhonk gebombardeerd. De brandweer kon overigens binnen een kwartier het sein 'meester' geven. De oorzaak wordt gezocht in een uit de hand gelopen fikje van een paar spelende jongentjes. In Zoeterwoude: ZOETERWOUDE - Er komen meer woningen op de plaats van het voormalig klooster "De Goe de Herder" aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk. Wethouder Van der Heijden deelde gisteravond in de commissievergadering voor openbare werken en ruim telijke ordening mee dat er in plaats van 220 nu een plan is voor 285 woningen. Nu gebleken is dat de verkoop van de (dure) vrije sectorwoningen stagneert heeft Zoeterwoude die huizen uit het plan gehaald. Er komen tachtig premiekoop en woningwetwoningen voor in de plaats. De gemeente denkt die wel te kunnen verkopen. Pleintjes De extra woningen die er bij ko men gaan wel ten koste van de groenvoorziening, die in het eer dere plan Hoge Rijndijk-west waren opgenomen. Met het bo- menbestand (op het terrein ach ter de Meerburgkerk staan erg veel oude bomen) moet wel reke ning worden gehouden. De oude bomen moeten namelijk blijven staan. Doordat die bomen blij ven staan hebben de makers van het plan daar rekening mee moe ten houden en dat is terug te vin den in de opzet van de wijk: rondom een groepje oude bomen komen pleintjes. Of de gemeente reeds in de loop van volgend jaar (zoals gepland is) met de bouw kan beginnen is nog maar de vraag. Met name over het verkrijgen van een zoge naamde locatie-subsidie van het rijk wordt nog volop overleg ge voerd. De locatie-subsidie draagt vooral bij in de kosten van het bouwrijp maken van de grond. Door de locatie-subsidiewordt de huur- of koopprijs van de nieuwbouwwoningen gedrukt. Wethouder Van der Heijden had goede hoop op het verkrijgen van die subsidie, vooral omdat de plannen gesteund worden door de provincie. Speelplaatsen Het ontwerp-bestemmingsplan dat gisteravond aan de orde was voorziet in de aanleg van 372 par keerplaatsen voor de 285 wonin gen. Verder is in het plan de aan leg van enkele speelplaatsen op genomen. De nieuwe woonwijk moet met een weg ontsloten worden via het in dustrieterrein. Tijdens de bouw zal er een tweede (tijdelijke) ont- sluitingsweg komen (via de Laan van Meerburg) om de proble men, zoals die onstonden bij de bouw van Westeinde II te omzei len. Bij die wijk hebben de bewo ners namelijk jarenlang overlast gehad van het bouwverkeer dat door het reeds gereedgekomen deel van de wijk moest. koord met dit plan met uitzonde ring van VVD-er Oosterbaan, maar alleen omdat de bewoners het allemaal erg graag wilden. Zeer eensgezind was de comissie bij de herindeling van de Thor- beckeweg. Deze weg is oorspron kelijk opgezet als een toegangs weg voor een nieuwe parkeertra- verse. Nu is de weg alleen een wiikontsluitingsweg. Voorge steld wordt om het weggedeelte te versmallen en aan de water kant parkeerstroken te maken oor kleine vrachtwagens. De ge bruikers van deze weg krijgen de kans om door middel van een hoorzitting hun zegje te doen. Tieners De stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest houdt van avond een eerste soosavond voor tieners. Deze bijeenkomst is vooral bedoeld voor jongeren tussen 12 en 15 jaar. De stich ting heeft ontdekt dat er voor deze leeftijdsgroep tot nu toe weinig te beleven was in Oegst geest en daarom heeft men al lerlei activiteiten ontwikkeld. Om dit gat in de markt te vullen heeft men in ieder geval vast op het programma staan een kof fiebar, die elke dinsdagmiddag open is van half vier tot half zes en de soosavond op de vrijdag. Deze avond staat open van ze ven tot tien uur. De activiteiten spelen zich af in de kelderruim te van het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Wijnavond In Wassenaar staat voor van- avond een wijnavond op het programma van de najaars Kul- turele Weken. Deze bijeen komst, waarop de schrijfster Wina Bom praat over wijnen wordt gehouden in het Dorps centrum aan de Schoolstraat. Aanvang kwart over acht. Jubileum De christelijke oratoriumvereni ging 'Excelsior' bestaat 85-jaar en ter gelegenheid daarvan wordt vanavond in de Leider- dorpse Scheppingskerk het werk 'Die Jahreszeiten' van Haydn uitgevoerd. Aanvang acht uur. Ruilbeurs In Leiderdorp is morgen een ruil beurs voor postzegelverzame laars. De organisatie is in han den van de plaatselijke vereni ging 'De Rijnstreek'. Gehouden wordt de beurs in het Dorpshuis van negen tot vijf uur. Disco Kommunikatie Warmond organi seert morgenmiddag weer een discospelmiddag voor de jeugd van tien tot en met veertien jaar. De middag begint om half drie en duurt tot ongeveer vijf uur. Deze discobijeenkomst wordt gehouden in de zaal van Kommunikatie Warmond in het Meerpunt aan de Herenweg. Op proef gaat Kommunikatie War mond ook op de zondagmiddag een dergelijke activiteit organi seren. Slaat dit aan dan blijft men het doen. VRIJDAG Leiden - Lokhorstkerk, Pieterskerk straat 1, Geloof is het antwoord, Het Wereldprobleem" lezing door W.J. Ou- weneel uit De Bilt, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Magnificent Ambersons van Orson Welles. 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC Breestraat 66. film 'Mes- ser im Kopf-Reinhard HaufT. 23 uur. Aula BTS - Vondellaan 35. toneelstuk 'Serenade foar Beits' door toneelgroep van de krite Hoorn van Selskip Fryslan. 20 uur. Soosruimte LVL - Caeciliastrat 18, the ma-avond over lesbische moeders en mee-moeders', 20.15 uur. Op Eigen Wieken - Valkenpad 2, speel goedbeurs. 19.30 uur. LVC - punkavond met optreden van Cold war embryos, The Nixe en Rakka- tax, 21 uur. Theezolder LVC - optreden trio Hoop, Stoop en Daan, 21 uur. Willem de Zwjjgerschool - Willem de Zwggerlaan 44. ruilbeurs (postzegels, Zugdtwgck - Aaltje Noorderwierlaan 50. bazaar en rommelmarkt, 19-21 uur. Buurthuis Cornelis Joppenz - Du Rieu- straat, rommelmarkt, za 9.30-14 uur. 't Parlement - Nieuwe Rgn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48, NVSH-trefcentrum, open open soos. 22 uur, tel. 149987; za open huis, 14-17 uur. Parlement - Nieuwe Rijn, Tweede-Ka mervoorzitter Dolman ondervraagt PvdA-politici, 20 uur. Rapenburg 48 - openbare verkoping handwerkartikelen Vrouwenbond NW.za 11-16 uur. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. Leiderdorp - raadhuis, begrotingsverga dering, 20 uur. Scheppingskerk - jubileumconcert 'Ex celsior', 20 uur. Oegstgeest" - gemeentecentrum, Lgt- weg, soosavond SJJO voor tieners. 19 uur, schrgfavond Amnesty Internatio nal, 20 uur. Leiderdorp - Dorpshuis, ruildag postze gels, za om 10 uur. Wassenaar - Huize Willibrord, Ridder- laan, receptie, za 11.30 uur. Boekhuis - Langstraat, kunstenaars pra- .spelmiddag, z ZATERDAG Leiden - LVC, Breestraat 66, pop-aan- de-bak avond, optreden van The Satur day Night Bluesband, Naolling en The Happening. Groenoordhallen - taptade, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Mes- ser im Kopf-Reinhard HaufT, 23 uur. Kgkhuis Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Magnificent Ambersons' van Orson Welles, 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, zaterdag middagcafé, 16 tot 20 uur; café-avond, 21-1 uur. Nieuwe Mare, hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Wassenaar - Deylercentrum, jazzavond, Oegstgeest - Rijnlands Lyceum, kinde roperette 'Mascotte', 20 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden 'Mekanik Kommando', 21 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi. Merenwijk: za, J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; zo, F.B. Kruis. Klaproos 34, tel. 126371. Wgk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwgk, de Waard: za, H. Prin ce. Vondellaan 58, tel. 761754; zo R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. Wgk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za. E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: R. v. Leeu wen. Hooigracht 48a, tel. 133834; spreekuur 11-11.30 uur in Gezondheids centrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - S P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40. tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Gezondheidscen trum Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel.152130. Voorschoten - za, B. van Beusekom, Be- resteynstraat 2, tel. 2520; zo, A. Meiman, Leidseweg 128a, tel. 2493. Wassenaar - Noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; Zuid: H.S. Boogaardt, St van 's-Gravensandeweg 1, tel. 11847. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei- 2525. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- laan 260. tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan,tel 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Lantech Dagblad B V. Hoofdkantoor: Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 00-18.00 uur. Abonnementsgelden pij vooruitbetaling te voldoen. Witte Singel 12311 BQ Bij automatische LEIDEN i overschrijving geen Postbus 54. 2300 AB administratie- en LEIDEN Incassokosten. Telefoon: 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitendgiro 3203571 tv.n. Damiate Holding BV ta Haarlem. Kwartaalabonnement 153.45 Per post I 75.00 Jaarabonnement 1202.30 per poet I 291,70 Losse nummers t 0,75. Directie: G. Koopman J. Ruygrok-t foogeveen Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oorrespondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid. Stockholm an Djakarta

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2