Schipholloop: v.d.Boom snelste Gemini verslaat concurrent LMHC remiseert met hard HBS: 1-1 Gehandicapt Foreholte handbalt naar overwinning LDG moet op tellen passen... PAGINA 16 DOST MAANDAG 2 NOVEMBER 1981 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN Dc handbalcompetitie draai de gisteren op volle toeren. Bij de da mes kwamen dus ook de eerste divi sieploegcn Foreholte en HVS in actie Hoewel numeriek in de minderheid le verde Foreholte in Rijswijk een knap stukje werk af door Animo met 16-13 te verslaan. HVS kon het niet bolwer ken tegen het zeer sterke Ookmcer: 11- 18. De heren van Saturnus leden in Rijswijk tegen Animo hun eerste ne derlaag: 12-8 Ofschoon Foreholte in de bomvolle Rijs- wijkse sporthal werd benadeeld door dc arbitrage en de Voorhoutse ploeg het in de slotfase moest doen zonder drie speelsters, die de bank op moch ten zoeken, kon Animo niet winnen. Zelfs een strafworp bleek aan de Rijs wijkse formatie niet besteed. Met vijf vrouwen binnen de lijnen (Nel Geer- lings was gediskwalificeerd, omdat ze nijdig de bal had weggetrapt na een vreemde arbitrale beslissing), trok Fo reholte met 16-13 aan het langste eind. De treffers van Foreholte kwamen vooral op naam van het tweetal Nel Geerlings en Hanme Boskamp. Zij verzorgden samen elf goals. HVS was tegen het sterke Ookmeer kansloos, maar kon toch terugzien op een goede wedstrijd. De spelmaakster van Ookmeer, oud-international Han- neke Eyl. bleek evenwel niet af te stoppen. Zij was razend gevaarlijk op de break-out en met dat geduchte wa pen in de hand liep Ookmeer binnen 10 minuten van 4-4 naar een 9-4 rust stand. Het einde brak voor HVS met een 18-11 nederlaag aan De heren van Animo wonnen verdiend met 12-8 van Saturnus, nadat de rust was aangebroken met een 8-3 stand. Zonder twijfel zou de wedstrijd een andere wending hebben gekregen als de anders zo geslepen break-out naar behoren door de Leidenaars was uit gevoerd. Liefst zes vrije kansen wer den nu onbenut gelaten. Daar tegen over staat dat doelverdediger Robbie Spiekerman in de tweede helft Animo zeker drie vrije kansen wist te ontfut selen. Saturnus verdedigde in de eerste helft trouwens bijzonder zwak. In het twee de kwartier kostte dat vier treffers. Na de hervatting deden de Leidenaars het beter, maar het gat dat in de score gaapte, kon niet worden gedicht. Voor Saturnus scoorden Anton Klok (3x), Menno Bom (2x), Steven Schrader. John van Smirren en Jan Wolter IJssel de Schepper. De dames van Oase boekten in de twee de divisie een royale en gemakkelijke 14-2 winst op Volt. Door deze derde achtereenvolgende zege prijkt de ploeg van coach Wil van der Geest aan kop van de tweede divisie C. Oase leg de Volt vanaf het begin haar wil op. Achterin werd de zaak gesloten ge houden. In het doel keepte Monique van der Meer ondanks een gehechte, ingepakte linkerwijsvinger een goede partij. Voorin deed de Oase-aanval het rustig aan, maar kansen werden in overvloed gecreëerd. De veertien doel punten, die uiteindelijk aan het score bord werden opgehangen, vormden een flauwe afspiegeling van de veld verhoudingen. Helma Stigter (4x), Marjan van der Geest (3x). Corrie Strijk en Loes de Haan (beiden 2x), Gerrie Hoogenboom, Jannie Jansen en Margret Brugman troffen de roos. In de derde divisie G had MMO in Rot terdam tegen Snelwiek de arbitrage op zijn minst niet mee. Na een gelijk- opgaande eerste helft (rust 6-5 voor Snelwiek), mocht de Rotterdamse for matie na rust alles en MMO niets. Dankzij een benutte zeven meterworp, een arbitraal cadeau, kwam Snelwiek op 8-6 en een onreglementair afgestop te break out van MMO resulteerde in een uitbraak van Snelwiekt hetgeen 9- 6 betekende. De wedstrijd was toen gelopen en Snelwiek kon met 14-9 triomferen. In de afdelingstweedeklasse verloor Olympia '72 met 12-15 van Foreholte 3. Oase 2 hield het Voorschotense HW'70 op een 4-4 gelijkspel. De da mes van MSV werden met één doel punt verschil (8-9) geklopt door EHC. Bij de heren trof HVV'70 in HEC 3 geen tegenstander van betekenis. Het twee deklasse-duel eindigde in 6-27. MSV boekte een verrassende 15-13 overwin ning op Hellas 3. Uitblinker bij MSV was Rien Sluys. Olympia '72 kraakte Saturnus 3 met 37-20. terwijl in de der de klasse C Foreholte alle moeite had om de veteranen van Saturnus met 16- 14 te bedwingen. De heren van Oase tenslotte wonnen met 24-22 van de re serves van Kwiek Sport. FRANK BONTE LEIDEN - In de nationale dam tweede klasse C moet LDG uit Leiden zeer goed op zijn tellen passen. De wedstrijd tegen IJ- muiden 2 ging met 7-3 verloren. Slechts één overwinning konden de LDG-ers boeken. Daarvoor zorgde Peter Bronstring, die in een spannende partij De Haas verschalkte. Echter op dat mo ment was de stand 5-13. dus on belangrijk. LDG draaide niet best. Fred Ong, Sam van de Kwartel. Cees van de Hout, Van Winkel en Wim van der Blom wisten nog een punt te pakken maar daarmee was de koek op. In schril contrast staat hiermee de 16-4 overwinning van streekge noot KDC uit Katwijk op Vlaar- dingen. Ook de Vlaardingers probeerden een tactische opstel ling, maar deze keer lukte dat niet. Slechts vier remises Werden de gasten gegund; verantwoor delijk hiervoor waren Ronald van Egmond, Theo Zwetsloot, Jan Fase. tegen niemand minder dan D van de Kerkhof, en Jan Vrolijk. In de Zuidhollandse hoofdklasse behield RDC uit Rijnsburg zijn kans op de titel door WDG uit Wassenaar met grote cijfers te verslaan 11-5. Leiderdorp liet het in de vier punten wedstrijd tegen HDC volledig afweten. Een snelle achterstand kon niet meer goed gemaakt worden. Al leen De Groot won In de Leidse hoofdklasse won KDC 2 eindelijk. De uitwedstrijd tegen ADC werd met 4-12 afge sloten. RDC 2 liet weer een grote overwinning aantekenen. Hek- kesluitcr WDG 2 moest met 3-13 het onderspit delven. Alleen Schoneveld, tegen Weggen, Joop Kromhout, Ten Vermeulen en Vletter, tegen Smit, moesten een remise toestaan, maar de daden drang van de Rijnsburgers kwam tot uiting in vijf overwin ningen van Jan Schijff, Cees Glasbergen. Ton Noort, Wim Leeuwenberg en Van Starken- burg. Door deze zege behoudt ook het re- serve-team van RDC alle titel- kansen. Lisse en LDG 2 kwamen in een spannende wedstrijd re mise overeen. De componenten waren: Joost van Hal en Wil van Noort pakten ieder twee punten voor de thuisclub en Willemse en Mulder deden datzelfde voor LDG 2. De overige partijen resul teerden in remise: Gerrit Slottje, Algera. Boogert en Balkenende tegen resp. Wim Heemskerk, Cor Jansscns. Zaalberg en Mandis. Aad van de Boom bezig aan zijn slotmeters in de vierde Schipholloop. LEIDEN/SCHIPHOL - Opmerke lijk fris kwam Aad van de Boom gisteren als winnaar van de vier de Schipholloop over de finish. De 42-jarige Gelderse atleet, twee jaar geleden ook al triomfa tor van deze superzware 61 kilo meter lange wegloop over de Ringdijk rond de Haarlemmer meer, bekende na afloop niet tot de bodem van zijn kunnen te zijn gegaan. De tijd die hij neerzette, 3 uur 58 minuten 39 seconden, had dan ook zeker scherper ge kund maar Van de Boom vond het wel goed zo. De atleet uit Zelhem:"Ik ben een zuinige loper. Ik loop nooit har der dan nodig is. Op een gegeven moment wist ik dat ik goed lag. Ik heb me er toen toe beperkt de voorsprong vast te houden maar ik had wel harder gekund". Van de Boom, gisteren voor de derde maal aanwezig bij de door het Leidse AV Holland georgani seerde Schipholloop, liep een uitgekiende race. Hij had zich dan ook nauwgezet voorbereid. De arbeidsdeskundige, werk zaam bij een gemeentelijke me dische dienst, daarover: "Ik ken het parcours zo langzamerhand vrij goed. In de eerste helft Wan neer je wind tegen hebt moet je oppassen dat je je niet forceert. Die fout wordt nogal eens ge maakt. Joop de Vreede van Spar ta uit Den Haag wilde in de eer ste kilometers maar gaan. Ik heb hem drie keer gewaarschuwd dat hij te hard ging maar hij was nau welijks in te tomen. En het ging echt te snel. De kopgroep leek op een marathon-tussentijd van 2 uur 32 minuten af te gaan. Ik ben toen bewust gas gaan terugne- LEIDEN In de volleybalcompetitie blij ven de Gemini-heren het uitstekend doen. Nu werd concurrent Tonegido met 3-1 verslagen. In de promotieklasse wordt het dringen geblazen aan de top na het verlies van NOVO en Donar en de winst van Leython. Gemini speelde voor veel publiek een leuke wedstrijd tegen naaste concurrent Tone gido. Alleen de start was matig: 2-10; van af dat moment echter ging het beter, al wérd nog wel verloren met 13-15. Het goe de spel zette zich in de resterende sets voort (15-13,15-16). In de vierde set kwam Gemini voor met 14-12; Tonegido kwam ongekend sterk terug tot 14-10, maar toen was het bekeken: 15-10. Gijs Walraven (aanvallend) en Bernard v/d Pols (aanvallend en spel verdelend) waren dit keer de beste spelers LUSV leek op de zege af te gaan tegen Katapult toen in de tweede set een 13-10 voorsprong werd genomen, vooral door goed spel van Roy de Rooi. maar gaf die set toch uit handen door persoonlijke fouten (15-13) en kwam er daarna niet meer aan te pas. De eerste set was toen al gewonnen met 8- 15. In de derde set haalde LUSV een 13-9 nog op tot 13-13, maar Katapult zegevier de: (15-11). Ook de laatste set was voor Katapult (15-11) dat met 3 1 won LUSV was wel enigermate gehandicapt door het ontbreken van Rob v/d Bosch en John Groen i.v.m. blessures. Bij de dames boekte Gemini in de tweede divisie een regelmatige overwinning op het zwakke Edam van 1-3. Alleen de tweede set ging verloren (8-15, 15-13, 9-15 en 8-15). Nadat NOVO de eerste 2 sets ge makkelijk in winst had weten om te zet ten tegen Amsterdam/B ontspon zich in de derde set een goed volleybal duel met sterk aanvalsspel en goed verdedigen van beide kanten. Hetgeen tot uitdrukking kwam in lange rai ley's, waarbij NOVO zich uiteindelijk de betere toonde; 3-0 winst na 12-15, 13-15 en 16-18. Gemini 2 en Thornax speelden ronduit slecht, vooral óok omdat Gemini zich mee liet slepen door het zwakke spel van Thornax. Hierdoor ontstond een lang duel, dat Gemini pas in de vijfde set won (13-15. 15-13, 15-5, 6-15. 8-15). De Leython-dames blijven het verrassend goed doen na hun promotie. Ook nu weer bleef de ploeg ongeslagen, dit keer ten koste van Ruiter/vc (3-1). Dc wedstrijd kende 3 zeer spannende sets. Vooral in de derde werd er zwaar gevochten met grote inzet en een prima opslag van Marianne Jongerius werd deze net aan gewonnen. Ruiter zag het toen niet meer zitten en gaf zich met 15-1 over. Overige: 15-11, 6-15, 16-14. In de promotieklas is er een onbekend spannend verloop. Leython herstelde zich na zijn misstap prima tegen Gemini/ k 2. Het veroorloofde zich zelfs Ad Kerk hof uit de basis te houden, maar wist met de ijzersterk passende Ruud Lutjenhuis en Henny v/d Hulst twee maal ruim te winnen (15-8, 15-8). Aanvallend scoorde Wim Schouten erg veel. De derde set ver liep rommelig; 2-6 werd het 9-14. De Leython vocht keurig terug tot set- point: 16-15, maar verloor door een paar foute passes met 17-19. Deze misstap werd in de laatste set echter snel rechtge zet 15-1. Duidelijk was wel dat leython met spelverdeler Roelof Konterman een klasse beter speelt dan zonder hem. Gemini bleek achteraf een 0-2 achterstand (11-15, 14-16) tegen Punch terug zien op 2 prima gespeelde sets, waarin beide ploe gen aan elkaar gewaagd waren. In de der de set gaf een geconcentreerd NOVO Punch geen kans (15-5), maar de eindzege kwam toch bij Punch, dat over het geheel wat constanter was in deze attractieve wedstrijd (13-15). Uitslag 1-3 ten gunste van Punch. RW was tegen Be Fair snel klaar. In 50 min. liep Be Fair naar 0-3 (5-15, 9-15 en 11-15), vooral omdat RW zwak opereer de. Zo speelde is RW geen schim van de ploeg die vorig jaar met grote overmacht kampioen werd. Pas tegen het eind v/d wedstrijd ging RW draaien maar toen was het te laat. Donar gaf aan Zevenhui zen 2 maal een 13-8 voorsprong uit han den in de eerste en vijfde set en dat koste LEIDEN - De hockeyers hebben gisteren weer gespeeld ondanks de vaak natte velden. Alleen Roomburg zag zijn velden afgekeurd. Leiden staat nu samen met Kieviten op kop in de eerste klasse B na de remise tegen HBS. LMHC - HBS 1-1 Dat tweemaal een Bloemendaalse speler voor straf achter het doel moest plaatsnemen was teke nend voor de ruwe wedstrijd waarin Leiden een punt aan HBS moest laten LMHC startte met pech toen het een gescoorde strafcorner, ingeslagen door Hans-Willem Croll, zag afgeflo ten door te vroeg uitlopen van de tegenstander De tweede helft werd begonnen met een dubbel blanke stand HBS kwam op voorsprong door een snel geno- men vqje slag aan de rand van de cirkel te passen op een attente aanvaller. Voor LMHC was het voorstopper en strafcornerspe cialist Croll die uit een door de tegenstander fel betwiste straf corner alsnog gelijk maakte. De onaardige wedstrijd werd te vroeg door de scheidsrechters af gefloten. Bennebroek - Forescate 1-2 De Forescateploeg van coach Hans Cornelisse kreeg de opdracht vooral geconcentreerd te spelen tegen het wispelturig optreden de Bennebroek. De wedstrijd was twee minuten oud toen Pe ter-Jan Rubingh via de strafcor ner de bal achter de Bennebroek- keeper sloeg. De Bennebroekers wakker geschud, gingen toen krachtdadig in dc aanval, wat ge beurde zonder veel overleg. Een Benncbroek-strafcorner echter die onreglementair werd gestopt leverde de strafpush op die om gezet werd in een doelpunt en de teams nog voor rust op gelijke hoogte bracht. De tweede helft hebben de Voorschotenaren kans gezien de tegenstander vrij wel constant op eigen helft te houden. Tien minuten voor het einde verzorgde Mark van 't Noordende de pass die Jelmer Siersema in staat stelde de win nende treffer voor Forescate te Myra - Noordwijk 0-0 Noordwyk hield een puntje over aan de in de blubber gespeelde wedstrijd tegen Myra in Amstel veen. Op een eigenlijk onbe speelbaar veld hebben beide teams niet kunnen scoren. Aan vankelijk was Myra de ploeg met de meeste kansen Noordwijk kwam in het tweede part sterk voor de dag maar ook zij zagen hun aanvallen in de modder Nieuwkoop - Alecto 2-4 In de ontmoeting tegen Nieuw koop heeft Alecto verzuimd de score ruim uit te bouwen tegen het zwakke Nieuwkoop. Het be gin was goed van Alecto door na zes minuten al op 0—2 te komen na een strafcorner van Maarten Coppes en een velddoelpunt van Marko Koeken. Halverwege de eerste helft scoorden de gasthe ren tegen. Coppes maakte nog voor rust uit een rebound 1-3 voor Alecto en zag nog een vier de doelpunt genoteerd door een velddoelpunt van Robert Krui denier In deze fase van de strijd vergaten de Leiderdorpers door te drukken en moesten zelfs nog vlak voor het eindsignaal een te gendoelpunt toestaan. Dames Leiden - Hudito 1-3 De hockeysters van LMHC begon nen te afwachtend tegen lijstaan voerder Hudito, wat ze na tien minuten op een tegendoelpunt kwam te staan. Alexandra Rooyaards had de pech de bal in een strafcornersituatie verkeerd te stoppen en daardoor een eigen doelpunt te maken. Leiden trad dc Delftse hockeysters in de tweede helft met veel aanvallen- Els de Buvry van Forescate onderneemt een scoringspoging. der spel tegemoet wat zeven strafcorners op rij opleverde. An- nelies Hillen maakte uit een da&rvan 1-2. Hudito kwam on der zware druk te staan maar zag toch kans na een uitbraak 1-3 te scoren uit een strafpush gekre gen na het stoppen met de voet van LMHC-speelster Alexandra Rooyaards. Ondanks het voort durend aanvallen van de Leiden- dames werden er geen doelpun ten meer gemaakt. Forescate - Noordwijk 1-1 In een sportieve wedstrijd bokste Forescate tegen een bekwaam verdedigend Noordwijk op. Ma rianne Tit hield voor Noordwijk een zeker lijkend doelpunt van de lijn. Na twintig minuten kwa men de gasten op voorsprong door Renate van de Bent die uit een rebound scoorde. De Voor schotense hockeysters bleven fel in de aanval maar zagen de bal naast gaan of gekeerd door de uitstekende keepster van Noord wijk Ilse Brama. Een kwartier voor het einde constateerde de scheidsrechter een fout bij de Noord wijk-goalie tijdens het wegtrappen van de bal en gaf strafpush. Eveline Kimman klaarde het karwei en zorgde voor de uiteindelijke stand: 1-1. HDS - Alecto 0-1 De Leiderdorpsen zijn goed weg gekomen bij HDS dat erg gevaar lijk was in de counter. De paal en goed opstellen van de Alecto- keepster voorkwamen doelpun ten voor HDS. Het veldspel van Alecto was goed verzorgd maar kon zijn aanval niet afronden. Drie minuten voor de pauze maakte Iris Zwollo voor Alecto het uiteindelijk winnende doel punt door op links uit een zeer moeilijke positie raak te slaan. De Haagse dames bleven ook in het tweede gedeelte van het duel gevaarlijker maar hebben het niet kunnen klaren. Duurlopen hun duidelijk de eindzege. Dit ondanks het goede spel van Jaap de Vries en Wout van het Veer. Zevenhuizen won ietwat gelukkig met 2-3 (15-9, 14-16, 15-8, 7-15, 13-15). Bij de dames gaat LUSV steeds beter draai en. Het sterke Velo werd in eigen huis verslagen met 2-3 door een herboren LUSV. dat in Ineke Havinga aanvallend een niet te stuiten speelster had. Volgens trainer van Balkom had er zelfs een 1-3 winst ingezeten, als men in de vierde set wat beter gepasst had: (15-13, 10-15, 6-15, 15-12,6-15). RW kreeg in Gouda tegen Radius haar eer ste nederlaag te slikken (3-2). RW kwam snel voor met 3-12 en kon dit moeizaam vasthouden tot 10-15. Via 7-7 werd het met 15-11 gelijk daar Radius met snelle aanvallen beter in zijn spel kwam. In de derde set kwam RW door sterk serveren op 4-15, maar even snel door zwak blok keren kon Radius de stand weer gelijk trekken (15-10); RW was nu zo aangesla gen, dat het finaal werd weggespeeld met 15-3. Be Fair behaalde op DAC een geflatteerde zege althans wat de cijfers betreft. Dit on danks dat DAC teruggevallen was op het oude systeem waarbij Margy Kamphuis weer op de spelverdelers plaats kwam. Uitslag 3-0, 15-5, 15-11 en 15-15. GER RENES De andere koplopers (de eerste 30 kilometers waren het er in totaal acht) volgden merendeels zijn voorbeeld. Van de Boom voelde zich die eerste wedstrijdhelft, die vanaf sportpark De Elzenhof bij Schiphol langs de plaatsen Bad hoevedorp, Zwanenburg, Nieu- werbrug, Cruquius en Zwaans- hoek voerde, erg sterk. Van de Boom:"Mijn conditie is prima. Ik maak hele lange duurlopen en te gen een afstand van 61 kilometer zie ik dan ook niet meer op. De laatste anderhalve maand heb ik ruim 200 kilometer per week ge draaid. Echt, het ging bijzonder gemakkelijk. Zo lopend ben ik ook niet benauwd voor de 100 ki lometer-wedstrijd waar ik eigen lijk voor train". Voor De Vreede, die twee weken geleden nog een marathon af werkte, bleek het aanvangstem- po uiteindelijk te hoog. Na 36 ki lometer, bij de eerste grote ver- zorgingspost, was hij er nog bij maar daarna kwam de terugslag. Na Lisserbroek en Buitenkaag begon de grote verbrokkeling in de kopgroep. De Vreede kon het tempo voorin niet meer bijbenen en haalde tenslotte, 'op zijn laat ste benen', als achtste de eind streep. Een indrukwekkende opmars de laatste tien kilometer maakte de Belg Lucien van Lancker. Was hij in de eerste veertig kilometer niet iji de voorste groep van acht man te bekennen, daarna draai de hij zo'n onstuitbaar tempo dat uiteindelijk alleen Van de Boom hem nog kon voorblijven. Soepel Imponerend was zeker ook het lo pen van de Naaldwijkse Tine Bronswijk, één van de twee da mes die in het verder 123 man nen tellende deelnemersveld, aan de start verscheen. Soepel draaiend sleepte zij een 49ste plaats in de wacht (in totaal haal den 96 deelnemers de finish) in een tijd juist binnen de vijf uur: 4 uur 56 minuten. Daarmee was zij ruim twintig minuten sneller dan vorig jaar en dan te bedenken dat ook zij nog twee weken geleden een marathon had gelopen. Van de regionale deelnemers aan de Schipholloop, dit jaar voor het eerst omlijst met een drietal prestatielopen op het terrein van de luchthaven (circa 500 liefheb bers), was Jan de Zwart van het Noordwijkerhoutse NSL met een 19de plaats en een tijd van 4 uur 29 minuten 18 seconden de snelste. Enige clubgenoten van De Zwart deden het ook goed: Ad Ulijn 24ste in 4.36.54 en Rob ten Hartog 27ste ih 4.38.06. De tijden van de snelste lopers wa ren: Aad van de Boom (Vet.Ned.) 3.58.39, Lucien van Lancker (Bel gië) 4.01.41, Henk van Doorn (TEC) 4.02.47, Jan Cornelis (Tart- letos) 4.05.42, Huub Timmers (Oss) 4.06.19, Rob Righolt (Zaan land) 4.06.57, Peter van Santen (PAC) 4.08.44, Joop de Vreede (Sparta) 4.15.26, Jan de Jongste (Vet.Ned.) 4.16.11, Gerko Vos (Holland H.) 4.18.04. BERT PAAUW v.d.Veer derde LEIDEN - Theo van der Veer, at leet van het Leidse AV Holland, was zaterdag succesvol tijdens een nationale 10 Engelse mijl loop in Bussum. Van der Veer behaalde in een sterk veld niet alleen een knappe derde plaats maar toonde met zijn tijd van 51 minuten 14 seconden aan dat hij bezig is zich te voegen by de va derlandse subtop op het langere loopwerk. Winnaar werd de Ne derlandse kampioen over 25 kilo meter, Deventenaar Gerard Men- tink in 49.32. Van het Leidse De Bataven legden Koos Verhoe ven, Henk van Leeuwen en Hans Righold beslag op resp. de 12de, 13de en 14de plaats. De nationale Grebbe-cross bij Rhe- nen, gisteren gehouden, leverde bij de jongens B een overwin ning op voor AV Holland-junior Jan Jansen. Marian van Klink (Bataven) werd derde bij de da mes terwijl Kees van Klink bij de - heren een 13de plaats bemachtig de.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16