Danaïden laat punten liggen bij BEP: 5-6 Trotters: hetzelfde weer liedje AZC herovert nat. beker Leiden te laat wakker tegen Haaksbergen Ondanks goed spel Lamping en Reid Incidenten bij TOP Zijl/LGB blijft beneden de verwachtingen: vierde MAANDAG 2 NOVEMBER 1981 PAGINA 15 LEIDEN - Tegen kampioenskandi daat De Germaan heeft Spaar bank Trotters opnieuw een flin ke nederlaag geleden. De Leide- naars moesten ook ditmaal weer opboksen tegen een ploeg die over veel meer lengte kon be schikken. Na een zwakke eerste helft werd het uiteindelijk 82-56 Het is wekelijks zo'n beetje hetzelf de verhaal met de Leidse eerste divisie ploeg. De spelers werken zich uit de naad, maar enkel en alleen door het gebrek aan een tweetal lange mensen is het vechten tegen de bierkaai. In Amsterdam werkte Trotters een slechte eerste helft af. Tegen een percentage van 24 kwamen de Leidenaars slechts tot 16 punten. Ook De Germaan was niet op schot al deed dat team het in elk geval nog eens zo goed: 35 pun ten. Na de hervatting sloeg bij de Trot ters de vlam in de pan. Onder lei ding van een uitstekend spelen de Luther Reid en dankzij knap pe scores van Tony Lamping kwam men terug tot 51-42 en de wedstrijd was even weer hele maal open. De inspanningen eis ten evenwel hun tol en De Ger maan liep weer uit tot 65-48. De Leidenaars gaven zich daarop gewonnen. Topscorers: Tony Lamping 20, Lu ther Reid 12, Eric Jan van Wee- ren en Eric Niekerk 10. Amstelveen-Parker (dames) 93-42 De Leidse dames liepen tegen een pak slaag van formaat aan. Coach Rob de Vries, die tal van verzachtende omstandigheden aan kon voeren, was er dik onte vreden mee. Met verschillende combinatie-verdedigingen pro beerde Leiden het Amstelveense aanvalspatroon te verstoren. Dat vlotte aanvankelijk redelijk, maar daar stond tegenover dat de Leidse dames zelf niet aan scoren toekwamen. Na een serie breaks stortte de formatie in, vocht niet alleen meer tegen Am stelveen maar vooral tegen zich zelf. Marijke Klos kon haar ploeggenoten met een score van twintig punten niet over het dieptepunt tillen. Via de 48-18 ruststand walste kampioenskan didaat Amstelveen naar het forse 93-42 eindresultaat. Green Eagles-MSV (dames) 71-66 Coach Simon Rog van de Noord- wijkse dames zal in overweging moeten nemen of hij zijn selectie nog langer een man-to-man ver dediging zal voorschrijven. Er wordt door hen extra veel aan dacht aan besteed, de speelsters krijgen het steeds beter onder de knie maar bij de arbiters vind het systeem geen genade. Bij Green Eagles zat MSV al spoedig tot over de oren in de P's. Na twaalf minuten in de tweede helft van de gelijkopgaande strijd zaten al drie basisspeelsters aan de kant. De tweede, vooral kleine garni tuur schoot over. Door het ge brek aan routine en het discuta bele optreden van de scheids rechter moest MSV de zege uit handen geven. Rust 32-33, einde 71-66. Carla Krauwel was met 22 punten topscoorster. Blitz-ASV'68 137-39 Het enige doel dat Blitz in het tref fen met ASV voor ogen had, was de concentratie zo lang mogelijk zien vast te houden. Dat lukte erg goed want in de tweede helft scoorde ASV nog twee punten minder dan voor rust. Alle spe lers kwamen in de dubbele cij fers. Ton Kallenberg scoorde met 25 punten het hoogst. MSV-Red Stars: 106-59 Na een 42-51 ruststand klopte MSV de opponent op conditie. Stars werd in de eerste rondgang dusdanig opgejaagd, dat men in de tweede periode gaan asem meer over had. Rob Beekhuis (inside) en Evert Jan van der Plas (van afstand) scoorden bei den 24 punten. Leiderdorp-Midland: 105-52 Bij Leiderdorp genoot vooral Hans Pley met volle teugen van de eenvoudige overwinning. Na de diverse competitie-nederlagen en de bekeruitschakeling kon men het vertrouwen weer wat opvijzelen. Hans Pley greep zijn kans. Na veel misere met scheidsrechters en als gevolg daarvan teleurstellende optre dens, lijkt hij zijn draai gevonden te hebben. Pley verzorgde 21 punten en had uiteindelijk 16 verdedigingsrebounds op zijn naam staan. Midland, dat in ver gelijking met vorig jaar een ma tig team heeft, kon daar bar wei nig tegenover stellen: 105-52. Lisse nad geen kind aan HBC. De hele partij stond men op voor deel. De tijd was om bij 81-58. HAAKSBERGEN - Protesten mochten niet baten, de tijd was en bleef om en de score 91-89 kwam tot groot enthou siasme van heel Haaksbergen op het formulier. Achtender tig seconden lang had Parker Leiden achter de bal aange jaagd en de wedstrijdcom missaris, vermoedelijk ge heel in de ban van de even onverwachte als verrassende ontknoping, had de klok ver der maar gelaten voor wat-ie was. Bij het doven van het laatste lampje, dat aangeeft dat de reglementaire tijd van dertig seconden voor een aanval is verstreken, stonden er nog acht seconden op de klok. De man achter de tafel zag het niet. er werd gewoon doorgespeeld. En dat kostte Leiden een paar dure punten. Los van het feit dat men zich in het Leidse kamp natuurlijk flink bestolen voelde omdat in die resterende seconden mogelijk nog een verlenging uit het vuur gesleept had kunnen worden, blijft uiter aard staan dat het team van Boot het nooit zover had mo gen laten komen. Weliswaar speelde Haaksbergen zater dagavond voor oostelijke be grippen een prima partij, toch had Leiden in het knus se Twentse sporthalletje op basis van het natuurlijke krachtsverschil gewoon moe ten winnen. De gedachten van de meeste spelers waren evenwel elders, in Athene of zo. De concentratie was dan ook ver te zoeken. Pas tien minuten voor tijd, toen het besef dat er wel eens ver loren kon worden van de nummer laatst op de ranglijst begon door te dnngen. bracht Leiden voldoende mo tivatie op om deze tegenstan der echt serieus te nemen. Van 66-60 werd het toen 66- 68, de eerste maal dat Plaat en de zijnen op voorsprong kwamen. Het kwaad was evenwel al geschied. Haaks bergen. dat recent door inter ne problemen rond de inmid dels opgestapte coach Van Ek en de vertrokken speler Herman Pluim ver beneden zijn niveau bleef, was niet meer te stuiten. De ploeg be greep dat het door een over winning op deze machtige te genstander in een klap kon afrekenen met alle frustraties van de laatste tyd. Gesteund door zijn enthousiaste pu bliek greep de opgekrikte formatie die kans met beide handen aan. De basis van deze opmerkelijke zege werd eigenlyk al in de eerste vijf minuten gelegd. De bezieling straalde er bij Haaksbergen vanaf en niets leek er fout te kunnen. Hille van der Kooy smeet er vyf van heel ver in. de Amerika nen Benson en Martin zagen hun eerste drie schoten doel treffen en ook de van Leiden gekomen Chris Plaat depo neerde driemaal achtereen de bal in het net Eer Leiden doorhad wat er in Haaksber gen aan de hand was stond De weelde van zo'n voorsprong (een schotpercentage van 100) tegen zo'n tegenstander had het eerder zo geplaagde Haaksbergen sinds lange tijd met gekend Zeer gemoti veerd werd vervolgd en hoe wel Leiden door toedoen van de stoicyns schietende Steve Puidokas toch wel dichterby kwam leidde de thuisploeg bij rust met 48-40. Een kleine terugval na zo'n tien minuten leek Haaksbergen vervolgens toch nog fataal te gaan worden. Maar Leiden, dat in die fase eindelijk vol doende concentratie op bracht, zette op dat cruciale moment in de wedstrijd bij 66-68 met door. Sluimerde weer in toen het dacht de par tij in handen te hebben En van die onderschatting maakte Haaksbergen dank baar gebruik. De ploeg ging de slotfase in met een 89-87 voorsprong, had mazzel dat eerst Downey om onduidelij ke reden werd teruggefloten en vervolgens nogmaals ge luk dat de wedstrydcommis- sans meer interesse had voor het spel dan voor de klok. Maar dat is bijzaak, want Haaksbergen kreeg wat het toekwam. Leiden trouwens ook. Scores Leiden - Puidokas 25 (9), Dow ney 18 (5), Hagens en Plaat 16, Kragtwijk 8, Bruinsma 6 (9). Schotpercentage 53. Haaksbergen - Benson 24, V.d Kooy 22, Martin 18, Ridder hof 16. Plaat 12. Schotper centage 63. Landskampioen Den Bosch ging aan de vooravond van het Euro pa Cupduel met Amicale bijna onderuit bij Delft: 71-73. Het was één van de vele spectacu laire duels die dit weekeinde werd afgewerkt. Donar bewees in Emmen - de eigen thuishal was bezet - de groeiende vorm tegen BV Amstelveen. De Kins- D. Bosch 11-22 bergen-ploeg, waarin Richel Donar 10-18 ontbrak, werd met 81-61 ge- Amstev. 10-14 klopt. Amsterdam kan niet Leiden 11-14 meer aan zijn vorm van vorig Delft 11-10 jaar tippen. Noordkop won thuis met 73-71. Tenslotte blijft Harrewijn knap presteren met Stars. Tegen Dordrecht boekte de kwalitatief arme Haarlemse ploeg zijn vijfde zege: 84-75. De stand: Hans Oudshoorn van TOP is sneller bij de bal dan de Ammo-speler. De 11-2 Oegstgeestenaren wonnen dit incident-rijke duel ook Fides Pacta kan een kam pioenschap wel vergeten. De nederlaag tegen Gel drop (7-6) veroorzaakt een te groot gat met koploper Ready, die nu met maar liefst 7 punten voorsprong op de Leidse ploeg aan de leiding gaat. In de Twee deklasse lijkt Crescendo op weg naar een onverwachte leiders rol. De overwinning op Vlaar- dingen (9-3) zette de Leidse ploeg in elk geval op de tweede plaats. Geldrop - Fides Pacta 7-6 (4-3). De moeilijkste periode voor Fi des Pacta lag net voor de rust en direkt in de beginperiode van de MAASTRICHT AZC/Microlife heeft de bekerfinale in Maastricht aangegrepen om te bewijzen dat het nog steeds de toonaangevende waterpoloploeg van Neder land is. De regerende kampioen dwong de gehele con currentie op de knieën en verzekerde zich en passant van de felbegeerde deelname aan de Europa Cup 2 van vol gend jaar. Zowel Zijl/LGB (7-4), Zian/Vites- se (6-3) als HZC/De Robben (8-4) konden de Domburg-ploeg niet van de troon stoten, ook al deed met name De Robben daar een serieuze poging toe. De Al- phenaren lieten echter ook de Hilversumse ploeg gedesillu- sioeerd in het dun bevolkte Dousberg-bad achter. "Alle drie de wedstrijden hebben we be heerst gespeeld. Er is tactisch goed gewerkt en ik ben hier erg blij mee", sprak AZC-coach Domburg, zichtbaar opgelucht. AZC keerde vorige week immers aangeslagen terug uit Berlijn, waar het een zware nederlaag te gen Spandau leed. Voor de leider van de Alphense ploeg was het dan ook maar de vraag of die ont goocheling in Maastricht niet zou doorwerken "Maar de spirit is er weer en ik denk dat we door het diepste dal heen zijn", zou hij tevreden verklaren. De start was zaterdagavond al be moedigend voor een goed toer nooi want streekgenoot Zijl/LGB was na twee perioden een gesla gen ploeg toen AZC door toe doen van Mirea (2 x). Van Es, Buunk en Van Winssen een 5-0 voorsprong had genomen. De Leidenaars hadden volgens coach Rob Schouten "verzuimd om voor de punten te werken" en kwamen daar te laat achter. In VELDRIJDEN - Henk Baars was gisteren de beste Nederlandse veldrijder in de grote prijs van Praag. Baars eindigde als twaalf de in de wedstrijd over een uur plus een ronde van 2500 meter. Hij had een achterstand van vier minuten op de winnaar, de Tsje- choslowaak Peter Kloucek. de derde fase hield men gelijke tred, waarbij Vreeburg en Stan van Belkum de Leidse treffers lieten binnenglijden en Van Es en Buunk de Alphense productie continueerden: 7-2. Het slotpart was voor Zijl/LGB, maar de doel punten van Vreeburg en Stan van Belkum konden de Alphena- ren niet meer verontrusten: 7—4. Gistermorgen nam AZC ook vol doende afstand van Zian, bij wie speler-coach Jan Evert Veer - in tegenstelling tot de avond er voor tegen De Robben (6-10) - niet in het water kwam. Mirea (2 x) en Stroboer zetten AZC, na een tegenscore van Paul Belt, op een 3-1 voorsprong na zeven mi nuten en bouwden die marge in de tweede en derde periode uit tot 5-2. Van Winssen en Van Es waren daar verantwoordelijk voor. Buunk maakte er nog 6-2 van, waarna Metz het verschil kleiner maakte: 6-3. AZC wist zich daarmee al definitief tweede omdat Zijl/LGB tegen De Robben met flinke cijfers ten on der ging. Een 0-3 achterstand konden de Leidse poloêrs nog wel wegwerken tot 2-3 (treffers Korevaar en Stan van Belkum), maar toen een daaropvolgende numerieke meerderheid in het water viel, knapte er iets. "Kan sen moet je afmaken", begreep ook Schouten. In zijn ogen ver dedigde zijn ploeg beter dan te gen AZC, maar dat weerhield De Robben er niet van om via 2-8 en 4-10 door te stoten naar een 6-13 zege, de grootste van het toernooi. De laatste vier treffers van Zijl werden gescoord door Koorevaar, Vreeburg, Koster en Stan van Belkum. AZC-scherpschutter Radu Mirea had een belangrijk aandeel in de bekerwinst van de Alphense ploeg. Blonde Stan had in de strijd om de derde en vierde plaats tegen Zian weinig geluk met zijn verrassend knappe schoten. Zijn ploeg leek desalniettemin, evenals vorige week in de competitie, recht op winst af te stevenen. Toen het Leidse gezelschap door goed po lo een 4—1 voorsprong had geno men. was Zian er nog nauwelijks aan te pas gekomen. Zijl permit teerde zich evenwel enkele slor digheden, waarvan het door de opnieuw niet spelende Veer op gezweepte Zian dankbaar profi teerde: 4—5. Vanaf dat moment, bij het ingaan van het slotkwart, bleef de strijd tot het einde open: 8-8. Leidse scores: Stan van Bel kum (2 x). Vreeburg. Koster (2 x). Lagrand, Jacob Spyker en Kore vaar. Door een slechter doelsaldo ein digde Zijl als vierde. Rob Schou ten: "Er is niet gepresteerd wat ik voor ogen had. Als je de top wilt bereiken, hoop je datje eens doorbreekt. Het ging niet altijd even goed, ook al kun je zeggen dat we één punt meer dan vorig jaar hebben. Maar Zian speelde ook niet goed". AZC deed dat wel in de finale te gen De Robben. Het werd een boeiende confrontatie met de Al- phenaren steeds aan de leiding. Mirea schoot met scherp en zorg de voor 1-0. Landeweerd noteer de met een man minder 1-1 en Noordegraaf knalde 2-1 bin- LEIDEN - In de korfbal-veldcompetitie heeft alleen het Sassenheimse TOP haar leiders- postitie weten te verbeteren. Alhoewel de wedstrijd niet zonder incidenten verliep, zag TOP kans het Zeeuwse Animo met 7-4 te verslaan, waardoor het kampioenschap is de Eerste klasse nauwelijks nog gevaar loopt. Zover is het met de Danaïden in de promo tieklasse nog lang niet. De Leidse ploeg heeft het zich in de race om het kampioenschap wel heel erg moeilijk gemaakt. Een nederlaag tegen het in degradatie gevaar verkeren de BEP (6—5) doet de leiderspositie wankelen. gemoederen toch nog verhit Een woedende coach V.d. Berge eiste een strafworp en toen hij dit in "mannen"taal aan de scheids rechter kenbaar maakte, moest hij op last van scheidsrechter Kruyt het speelveld verlaten. De daarop volgende weigering was voor Kruyt reden om de wed strijd te staken. Waarna de Zeeu wen de koppen bij elkaar staken en hun stij (koppigheid voor eventjes vergaten en afscheid na men vn V.d. Berge, waarna de wedstrijd alhoewel onder meer spanning hervat kon worden. In de tweede helft werd die span ning steeds groter toen Animo toch wat meer lichaamskracht in het spel deponeerde. Annemiek v.d. Kwast en Wim van Kerkum werden daar letterlijk het slacht offer van. In de 89ste minuut zag de Haagse arbiter zich dan ook genoodzaakt de Ammo-speler Cruucq na herhaaldelijk over de schreef gegaan te zyn, van het veld te sturen. TOP trok zich van al deze gebeurtenissen emig aan. Via een 4-2 ruststand bereikte de Sassenheimers de eindstreep met een toch wel gemakkelijke overwinning 7-5. Doelpunten: Wim van Kerkum 3 x, Anne v.d. Zwaag 2 x. Gerko Wes ter beek. Crescendo - Vlaardingen 9-3 (6-1). Een sterke start betekende al vrü «nel dat de Leidse ploeg met 4-0 voor kwam Een harder optredend Vlaardingen wist daarna nog enigszins de schade te beperken, maar toen in de tweede helft Crescendo naar 8-2 uitliep was de stryd gestreden. Doelpunten: Marlies Brouwer 3 x. Alfons Comeiisse 2 x. John Huigsloot, Wilfred Cornelisse, Carolien Braggaar en Wim Ba- rends. Ten Donck - Fiks 5-6 (2-Ik Nie mand zal het in Oegstgeest nog willen aannemen, maar de over winning op Ten Donck heeft Fiks wel zeker tot één van de kanshebbers op de titel gemaakt Fiks legde beslag op de overwin ning via een 2-3 ruststand, die eerst werd vergroot tot 2-4, maar door Ten Donck via 4-5 tot 5-5 werd gereduceerd. In de laatste minuten bepaalde Ed Nanloy die reeds twee maal eer der had gescoord de eindstand op 5-6. Overige doelpunten: Jac queline Anholts. Aad Knetsch en Reinetta de Mooy De Overkanten - De Alfemene 9-8 (5-1). Een erg slechte eerste helft werd afgewisseld door een aanvankelijk zeer sterke tweede. De Algemene kwam daardoor voorbij Overkanten 7-8, maar De Overkanten bleken toch de langste adem te hebben 9-8. Doelpunten: Ineke Zwaak, Wil- ma Sinteur. Wim van Vliet 2 x. Martin Filippo 2 x en Bert Mol- loog 2 x. GERTGRESSIE nen. In de derde fase behield AZC die voonprong. Hoepel man, Van Es, Landeweerd en Mi rea zorgden achtereenvolgens voor 4-3. Daarna zwom AZC via Stroboer en Mirea weg naar 6-3, Bij 6-4 (Nieuwenhuizen) kreeg De Robben nog tweemaal een man meer. maar Buunk en Stro boer (schitterend) bepaalden de eindstand op 8-4. Koudekerker Wim Hermsen (De Robben): "We zitten met het pro bleem om weer van Alphen te gaan winnen. De spelers lieten zich het langzame tempo van AZC opleggen. Wy moeten het juist van snelheid hebben Voor al in de grote uitslag ben ik zeer teleurgesteld". WIM VAN WANROOY tweede helft. De Leidse ploeg kreeg in die periode vijf treffers op rij om de oren waar tegenover slechts één doelpunt van Fides stond. Alhoewel Fides Pacta toch nog kans zag om het gat dat was ontstaan nagenoeg te dich ten, slaagde Dik Onderwater c.s. er niet in om de gelykmaker te scoren. Geldrop ontwikkelde al direkt na de afworp een zware dnik op de Fides verdediging, die al snel door de knieën ging. Dik Onderwater (1-1) en Yvon ne Verstede (2-2) hielden Fides nog wel in de race. maar toen Geldrop vrij snel op 4-2 kwam, wankelde de Leidse ploeg al. In de tweede helft bij de stand 7-6 had Fides nog wel degelijk mo gelijkheden om gelijk te komen, maar de kansjes die ontstonden werden niet benut. Doelpunten: Dik Onderwater 3 x, Wim Piket 2 x en Yvonne Verstede. BEP - De Danaïden 6-5 (2-1). Een in de hele wedstrijd dalend eerste aanvalsvak is de oorzaak van Danaiden's eerste nederlaag. Slecht schieten, slecht lojrende combinaties en weinig creatief vermogen, waren de drie ingre diënten die de Danaiden-aanval de das omdeden. BEP dat met volle inzet de Leidse ploeg tege moet trad en door sterk verdedi gen haar aanval alle kansen bood, kwam na 20 minuten op een 2-0 voorsprong. Hennie De- vil ee scoorde daarna wel snel te gen maar de gelykmaker bleef m de eerste helft uit. Die kwam wel direkt in de tweede helft. Een toegekende strafworp werd door Hennie Devilee feilloos benut. Een uitverdedigingsfout bete kende na een pressie periode van Leidse zijde de ommekeer in de wedstrijd. BEP kon daardoor uit een strafworp tegen de verhou ding in op 3-2 komen. Eveneens uit een strafworp bracht Ruud Visser de stand nog wel in even wicht, maar met de wetenschap dat de eerste aanval van De Da naiden weer voor de korf stond, was het begrijpelijk dat het ver loop van de wedstrijd met zorg werd tegemoet gezien. Niet ten onrechte, want wat was te voor zien gebeurde. De Danaïden aan val zag geen enkele mogelykhetd iets positiefs met de bal te doen, terwyl BEP daar wel toe in staat was: 6-3. De Danaïden kwam door Hennie Devilee en Bea Schrama nog wel gevaarlijk dichtbij, maar een op balbezit spelend BEP loodste zich zelf in veilige haven: 6-5 TOP - Animo 7-4 (4-2). Aanvan kelijk verliep de wedstrijd tus sen koploper TOP en Arumo zon der problemen. Direkt was dui delijk dat TOP gewoon meer in houd had dan de Zeeuwen, maar toen scheidsrechter Kruyt by de stand 4-1 Ammo een opgelegde strafworp onthield, raakten de

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15