Roodenburg heeft te weinig routine Tweekamp doe Tweekamp doorgestoken kaart Rolstoelrace naar Spanje Algerije present op WK-voetbal '82 Volgens Italiaanse krant: LUGDUNUM ROODENBURG Nieuwe nationale profploeg Delftse stormloop op kaartjes voor DHC tegen Ajax ALGIERS (ANP) - Algerije heeft zich als tiende natie ge plaatst voor de eindronden van het wereldkampioen schap voetbal in Spanje. De nationale ploeg versloeg gis teren in Constantine Nigeria met 2-1. De eerste wedstrijd tussen de twee om een finale plaats strijdende ploegen was al met 2-0 door Algerije ge- Een menigte van 60.000 toe schouwers begeleidde de ploeg op de weg naar Spanje. In de zesde minuut bracht Belloumi het stadion in exta se toen hij voor de eerste Al gerijnse treffer zorgde: 1-0. In de 40ste minuut maakte Olab voor Nigeria gelijk. Algerije speelde kort en maak te veel gebruik van één-twee tjes. Nigeria hanteerde het 'Britse' systeem van de vele lange trappen naar voren. Een tactiek waarmee de Al gerijnse verdediging weinig moeite had. In de 75ste mi nuut schoot Madjer de twee de treffer achter de Nige- riaanse doelman. Nigeria pro beerde daarna tevergeefs de achterstand weg te werken Straffen De Europese voetbal unie (UE FA) heeft de straffen uitge sproken naar aanleiding van gebeurtenissen rond de eer ste wedstrijden in de tweede ronde van de Europese be kertoernooien. De UEFA is met name in het geval van or deverstoring rond de velden streng opgetreden. De Italiaanse club Juventus moet bijna 11.000 gulden boe te betalen, omdat Italianen bij het Europa Cup 1-duel in Brussel tegen Anderlecht vuurwerk afstaken en op het veld gooiden. De Brusselse club moet 5500 gulden beta len voor het niet bewaren van de rust in het stadion. Twee spelers van Glentoren uit Noord-Ierland zullen in het tweede treffen met CSKA So fia aan de kant moeten blij ven. Alan Harrison en Robert Strain zijn voor drie wedstrij den geschorst. Harrison om dat hij de scheidsrechter on aanvaardbare beledigingen naar het hoofd had geslin gerd, Strain vanwege obsce ne gebaren naar het publiek. BrekerMontagne terug in ploeg LEIDEN - Geen berg is Cees Montagne te hoog. Voor de 28-jarige voetballer van Rooden burg waren een liesbreuk, een kapotte meniscus en verrekte kniebanden nog niet ge noeg om een punt achter z'n sportcamère te zetten. Waar anderen allang het sportieve loodje hadden gelegd, werkte Montagne samen met oefenmeester Laurens Mouter on der het motto "ik kom terug in het eerste" aan een come-back. Cees Montagne: "Mouter moet natuurlijk niet teveel van mij venrach- RIJNSBURG In de bestuurskamer van "Flora" in Rijnsburg is gisteravond de stichting 'Impossi ble Race' opgericht. Initiatiefnemer is Noordwij- ker Peter Werner, de man die afgelopen zomer de majathonrit Barcelona Noord wijk per rolstoel met succes aflegde. De bedoeling van de stich ting is het financieren van sportevenementen voor gehandicapten. Belangrijkste plan op dit moment is het organise ren van een jaarlijks terugkerende rolstoel-race met internationale deelname. Het geheel zal wor den opgezet la de Tour de France, dus met klas sementen en een leiderstrui. Het ligt in de bedoe ling om begin mei 1982 van start te gaan in Rijns burg. De finish in Barcelona is op 13 juni, de ope ningsdag van het wereldkampioenschap voetbal. In het Stichtingsbestuur zijn gekozen: Allan van Couberg (voorzitter), John van der Born (secreta ris), Koos van Eek (penningmeester), Nic Hem mes, Joop Riethoven, Peter Werner, Cees Blase mevr. Van Beek en de heer Woudenberg. De e ste stap van de stichting is het verkrijgen v vergunningen bij diverse instanties in binnen- buitenland. MERANO (ANP) "Een doorgestoken kaart". Zo betitelt het Italiaanse dagblad Giorna- le D'Italia de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Karpov en Kortsjnoi, die mo menteel in Merano plaatsvindt. De uitslag van deze match, waarin Karpov met 4—1 leidt, zou volgens het Italiaanse dagblad onderdeel uitmaken van een deal met de Sowjet-autoriteiten: het verlies van Kortsjnoi in ruil voor uitreisvisa voor de familie van de uitdager. WÊÊÊÊÊ Volgens een Italiaanse krant moet Kortsjnoi verliezen in ruil voor visa voor familie. Toss reageerde nijdig a ZATERDAG 31 OKTOBER 1981 Van Sowjetrussische kant wordt deze publikatie een monsterlijke leugen genoemd. Tasscorrespon- dent Jevgeni Ivanov herinnert eraan, dat Konstantin Zotov, chef van de visum-afdeling van het departement van binnen landse zaken heeft verklaard dat Kortsjnoi pas in september van dit jaar een officieel verzoek tot gezinshereniging indiende en dat dit verzoek momenteel in be handeling is. Overigens is het zo, dat in elk geval de voorzitter van de wereld schaakbond, de IJslander Olafs- son de kwestie veel eerder ter sprake heeft gebracht. Hij stelde DELFT (GPD) - Het beker duel tussen de Delftse hoofd klasser DHC en Ajax zal mor gen in Delft naar verwach ting worden bezocht door maar liefst 14.000 toeschou wers. Tot gisteren waren reeds 9000 kaarten in de voor verkoop aan de man ge bracht. Het bestuur van DHC verwacht dat morgen aan de loketten nog eens 3000 kaar ten verkocht zullen worden. Daarnaast zullen nog eens ongeveer 2000 eigen leden, die gratis toegang hebben tot dit treffen voor de KNVB-be- ker, de poorten van DHC pas- Het is jaren geleden dat DHC zoveel bezoekers trok voor een wedstrijd. In de periode dat DHC nog betaald voetbal speelde trok men, zo heeft het bestuur opgezocht in de „historische boeken", bij thuiswedstrijden tegen Feye- noord een toeschouwersaan tal van 16.000, wat een uitver kocht stadion in Delft bete kent. In het seizoen '79-'80 trok DHC tijdens de kam pioenswedstrijd tegen Unitas ook al een acceptabel aantal toeschouwers, namelijk 7000. De wedstrijd tegen Ajax (aan- er zelfs de tweekamp in Merano enkele weken voor uit, omdat hij vond dat niet van gelijke omstan digheden van beide deelnemers kon worden gesproken. Hij sprak bij drie gelegenheden met de Sowjet-autoriteiten: een half jaar geleden in Moskou, vervol gens op 12 juli in Amsterdam en daarna begin augustus in Atlan ta. 'De Sowjet-autoriteiten waarmee ik sprak, hebben mij verzekerd, dat de familie van Kortsjnoi de Sowjet-Unie zou mogen verla ten, maar dat het onmogelijk was daarbij een precieze datum te vang 14.00 uur) betekent ech ter een unicum in de ama teur-historie van DHC. Aan recette uit de kaartverkoop ontvangt men ongeveer 72.000 gulden, de omzet in de kantine nog niet meegere kend. Na aftrek van de 3-pro- cent-heffing die men aan de KNVB moet afdragen, zal de rest van de pot gedeeld moe ten worden met Ajax. noemen", aldus de FIDE-presi- dent. "Het is dus voorbarig om te zeggen dat de Russen hun belofte niet hebben gehouden". De FIDE- president heeft tot driemaal toe gepoogd bij de "bevoegde Sow jet-autoriteiten" gedaan te krij gen dat de moeder, de vrouw en de zoon van Kortsjnoi nog vóór het begin van de tweekamp in Merano de Sowjet-Unie zouden mogen verlaten. Dit is niet ge lukt. Volgens de voorzitter van de Euro pese schaakpers Swend Novrup bevindt het dossier over de ge zinshereniging zich sinds de eer ste oktober - de begindatum van de tweekamp - nog altijd in han den van dezelfde "bevoegde Sowjet-autoriteiten". Dat heeft hij gehoord van iemand uit de omgeving van de Sowjetdelega- tie in Merano. Overigens ontkennen de leden van de Sowjetdelegatie in Merano "dat de Sowjetrussische over heid ooit heeft beloofd de familie van Kortsjnoi een uitreisvisum te zullen geven vóór het begin van de tweekamp in Merano. Wel acht men het niet uitgesloten, dat de zoon van Kortsjnoi, Igor, eerder uit het strafkamp in Sibe rië zal worden ontslagen dan de 12de mei 1982, waarop zijn straf afloopt. Igor werd destijds we gens dienstweigering tot twee en een half jaar strafkamp veroor deeld. Nederland Het Nederlandse schaakteam heeft zich geplaatst voor de eindron den van het Europees kampioen schap. dat begin 1983 in een na der te bepalen plaats wordt ge houden. Het Nederlands team won gisteren in Holzoester ook de vierde en laatste party van de voorronden. Nadat eerder op de dag Van der Sterren door een remise in de hangpartij tegen Sydor de eind stand van de eerste ontmoeting tegen de Polen op 5-3 had ge- Dracht, werd later op de dag aan de tweede ontmoeting tussen de ze landen begonnen. Nederland Zes tot acht weken wedstrijden had hij zichzelf gegeven via de reserves weer in de hoofdmacht terug te keren. De negatieve re sultaten van de laatste twee we ken hebben zijn heroptreden in Rooden burg-één echter ver sneld. Morgen zal Cees Montag ne zijn opwachting maken in het elitekorps van de Kooiclub, die de strijd moet aanbinden tegen stadgenoot Lugdunum. "Die wedstrijd maakt mijn rentree natuurlijk extra leuk", consta teert Montagne niet zonder ge noegen. Vervolgens twijfelend: "Maar ik heb Mouter wel toege fluisterd dat-ie niet teveel van mij moet verwachten. Tenslotte won ook nu met 5—3, waarmee de eerste plaats in deze voorron de-groep een feit is. Na de Sow jet-Unie. dat als titelhouder vrij gesteld was van het spelen van voorronden, is Nederland het eerste land, dat zich voor de titel strijd van 1983 heeft gekwalifi ceerd. De spanning ebde gistermiddag al vroeg weg door een snelle zege van Van der Sterren op Sydor. Sosonko volgde later met een overwinning op Sznapic. De Ne derlandse grootmeester kwam met voordeel uit een Koningindi- sche opening en bouwde dat be kwaam uit tot winst. Daartegen- ben ik zowat een jaar uit de rou latie geweest en moet nog maar worden afgewacht of die knie het houdt". Montagne zal op de Kikkerpolder opereren als middelste midden velder. Rond de middencirkel zal hij vooral de aanvallen van de thuisclub moeten ontregelen. "Die forse nederlagen hebben uitgewezen dat de ploeg zich soms laat overbluffen, soms veel te lief speelt Nu moet niet ieder een gaan denken dat ik zo'n enorme schopper ben (Montagne voert daarvoor het bewijsmate riaal aan door te vertelien dat-ie pas értkeer in z'n loopbaan is ge schorst) maar je tegenstander zo maar laten lopen, dat hoort er na tuurlijk niet bij. Al breng je 'm maar even uit balans of je trekt 'm aan z'n shirtje. Zo kan het toch ook?" Teveel jongens, volgens de Leide- naar, hebben de tegenstander op cruciale momenten vrij baan ge geven. "Dan blijkt dat Rooden burg gewoon te weinig routine in de ploeg heeft. Natuurlijk kun nen die jonge gasten voetballen maar ze denken te vaak dat ze nog in de regionale jeugd spelen. Dat mag natuurlijk niet Ik moet dus voor een beetje evenwicht zorgen". over stond het verlies van Hans Ree. De Amsterdammer, die de dag tevoren van de nu ontbre kende Pytel had gewonnen, kwam in de Seamisch variant van het Koningsindisch gedrukt te staan en zag het nadeel bij het afwikkelen naar het eindspel steeds groter worden. Jan Tim man had met zwart aan het eer ste bord voordeel tegen Schmidt Hij koos echter niet de beste voortzetting, waardoor de Poolse grootmeester naar remise ont snapte Gezien de stand namen ook Van der Wiel. Bohm. Van Vliet en Van der Sterren genoe gen met een puntendcling Under het bewind van de bepaald niet getapte oefenme» Oflf Linkerhof werd het hoofdstuk 'Blessures' door Montagne in '78 opengeslagen Door een onge lukkige actie liep de Leidenaar een besbreuk op. waarmee hij overigens nog enige tijd door bleef spelen. Het herstel vergde twee maanden. Nog maar net ge nezen werd hy in '79 geconfron teerd met een kapotte meniscus. Eenmaal van dat kwetsuur her stelt, bleken de kniebanden te veel uitgerekt. "Als ik een sprin tje trok herinnert Montagne zich, "zakte ik gewoon door die knie heen. Lopen kon ik haast niet meer". Operatie was de enige oplossing maar de voetballer bedacht zich wel twee keer alvorens met een ingreep in de stemmen. "Omdat de operatie nogal ingewikkeld was (een spier uit het dijbeen werd doorgetrokken om de knie banden te verstevigen), zou ik zes maanden in het cids moeten. Uiteindelijk heb ik het maar la ten doen en heb er geen cent spijt van gehad Van chirurg Bayens kreeg Montag ne na een revabdatieproces toe stemming om te op het sportieve vlak wat te gaan doen Daarin was geen plaats ingeruimd voor het voetbal "Ik mocht wel ten nissen en wielrennen. Maar ik voelde me fit genoeg weer te gaan voetballen. Dus vroeg ik aan Bayens of ik op een lager ni veau mocht uitkomen. Ik zei na tuurlijk niet dat ik in het tweede ging spelen". "Ik vermoed dat Bayens het wel niet zo leuk zal vinden als-ie hoort dat ik weer in het eerste speel. Maar het is tenslotte m'n eigen verantwoordelijkheid Het gevaar is aanwezig dat ik weer door die knie zak. Maar ik heb nu eenmaal voor het eerste gekozen en neem daarby alle risico's". Montagne verwacht ondanks de negatieve prestatiecurve van zyn ploeg "minstens een gelijkspel" tegen Lugdunum. "Het is geen wonderelftal Roodenburg gaat morgen weer gewoon aanvallen want Mouter zal de laatste zyn die zich door de slechte resulta ten laat beïnvloeden. Daarom is- ie ook zo'n goede trainer" ROB ONDERWATER ADVERTENTIE Tussen de "spetters" door!! A S. ZONDAG 14.00 UUR. OISTERWIJK (ANPi - Er bestaan vergevorderde plannen voor de oprichting van een profwieler ploeg in Nederland. Op korte termijn wordt de achtmans-for- matie A.K.O. gepresenteerd. Al gemeen coördinator van de profploeg is Ilenny Liebregts. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe formatie zich op alle be langrijke koersen in het eigen land concentreert. Jac van Meer. een werkloze Limburgse prof. wordt, wanneer de onder handelingen positief verlopen, de kopman van de ploeg. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11