Zoeterwoude snoeit op uitgaven "Ontsluiting via Grote Polder onaanvaardbaar 22EEH21 'Gemeente niet in staat beunhazerij te bestrijden Onroerend-goedbelasting gaat niet omhoog Begroting '82 Zoeterwoude Gemeente Zoeterwoude wijst plannen werkgroep van de hand Leiderdorpse raadscommissie: Pleidooi: sober bouwen Inbraak in schoolgebouw STAD EN RAND VRIJDAG 30 OKTOBER 191 fRI. ZOETERWOUDE - De onroerend goedbelasting in Zoeterwoude hoeft komend jaar niet te worden verhoogd. Burgemeester en wet houders hebben bij het samen stellen van de begroting voor 1982 gekozen voor het snoeien op de uitgaven in plaats van het opschroeven van deze belasting. "Ondanks de geringe marges in de begroting is het niet verant woord om deze belasting te ver hogen. omdat met name de ge zinshuishoudens toch al worden geconfronteerd met diverse kos tenstijgingen (onder andere energiekosten)", aldus B en W. Met het bezuinigen op verschillen de posten is de gemeente er ook dit jaar weer in geslaagd om de begroting sluitend te maken (uit gaven en inkomsten gemeente gelijk), ondanks de gevolgen van de economische achteruitgang (teruglopende algemene- en on- derwijsuitkenng van het rijk, ho gere kosten van de sociale zorg en hogere energieprijzen). De be groting zoals zij nu op tafel ligt sluit met een bedrag voor on voorziene uitgaven van 80.355 gulden. Om tot een sluitende begroting te komen gaan B en W in principe uit van het aanhouden van een zogenaamde nullijn. Verder is re kening gehouden met het verho gen van de retributies met 4 pro cent en een verhoging van de hondenbelasting. Bouwleges moeten 260.000 gulden opbren gen en 120.000 gulden moet be trokken worden uit de reserve van de winstuitkering van het Energiebedrijf Rijnland. Verder wordt in de uitgaven bezuinigd. onder andere op het onderhoud van dc deklagen van wegen. Hierbij zal de nadruk worden ge legd op het uitvoeren van de hoogst noodzakelijke werkzaam heden. Het zijn verder voor een groot deel de kleine posten die het moeten doen. Zo zal het straatvegen wor den teruggebracht tot éhkeer per rnaand. Tot nu toe was voor de straten in de bebouwde kom 26 keer per jaar opgenomen, maar dat bleek in de praktijk 17 keer per jaar te zijn. Nu wordt ook dit laatste getal teruggeschroefd tot 12 keer in totaal. Dit levert vol gens B en W een aanzienlijke be sparing op. Zwembad In de begroting zijn verder enkele kleine subsidies geschrapt voor organisaties en instellingen die geen direct plaatselijk of regio naal belang dienen en "die door middel van collectes in hun fi nanciële behoeften kunnen voor zien." Door het college is verder bekeken op welke wijze bezuinigd kan worden op het zwembad. Het binnenbad kan volgens B en W naast de zondag en maandag, ook op zaterdag gesloten wor den. door verschuiving van roos- tertijden en het beperken van het vrije zwemmen, waar slechts zeer matig gebruik van werd ge maakt. Dat betekent dat de per soneelsbezetting van het bad van drie naar twee kan worden terug gebracht. Over de organisatie rond het buitenbad willen B en W later met nadere informatie komen. De bouw van 54 woningen in de so ciale sfeer naast Gemiva in het Blankaartpark, die volgens de planning volgend jaar zou moe ten beginnen, wordt waarschijn lijk vertraagd door een aantal be zwaren daartegen. Bekeken wordt of de resterende bouw grond voor zelfbouwers beschik baar kan worden gesteld. Ver schillende personen hebben al belangstelling getoond. Binnenkort zal worden begonnen met het sportcentrum en de ont sluiting van Westeinde III. De bouw van de 24 bejaardenwonin gen is al begonnen. Voor wat be treft de verdere planologische werkzaamheden voor dit gebied wordt even pas op de plaats ge maakt. Achter het gemeentehuis kan om streeks de jaarwisseling begon nen worden met de inrichting van een permanente standplaats voor drie woonwagens. De bouw van een bankgebouw met daar boven een achttal kleinere op de hoek van de Nassaulaan en de Pancratiusstraat zit ook momen teel vast op een aantal bezwaren. Bibliotheek De bibliotheek in Zoeterwoude- dorp wil uibtreiden. Hierover is een eerste gesprek geweest met de stichting Openbare Biblio theek. Bezien wordt dan of een uitbreiding binnen de beschik bare gelden gerealiseerd kan worden. Op onderwijsgebied wordt meege deeld dat de Corbuloschool/De Hellebellen als scholenkoppel het komende jaar zal deelnemen als experimentele basisschool aan het landelijke project. Deze scholen moeten in de regio als voorbeeld voor andere scholen dienen. De Aloysiusschool heeft als koppel met de kleuterschool 'Zonnegaarde' al een jaar meege draaid. Deelname is slechts voor één jaar en moet dienen als im puls voor het bezig zijn met on- derwijsveranderingen op langere termijn. De Sjaloomschool heeft ook al laten blijken belangstel ling daarvoor te hebben. Een werkgroep gaat onderzoeken of toetreding van Zoeterwoude tot de Streekmuziekschool een goede zaak is. Binnen de ge meente schijnt er nogal wat vraag te zijn naar muziekonder- richt. De aanleg van de tweede fase van het wandelpad bij de Rijndijk is afhankelijk van de baanvakver dubbeling van de spoorlijn Lei- den-Alphen aan den Rijn. De Ne derlandse Spoorwegen hebben echter nog geen plannen hierom trent en Zoeterwoude verwacht dan ook niet dat voor 1986 met het pad begonnen kan worden. De gemeente heeft verder nog grootse rioleringsplannen. Voor 2.860.000 gulden moet de riole ring aan de Hoge Rijndijk Noord worden verbeterd. Nieuwe riole ring aan het Watertje, de Noord- buurtseweg en de Miening staat ook op het programma voor de komende jaren en moet zo'n 1.040.000 gaan kosten. Bij de begroting wordt het gevoer de en te verwachten beleid op een rijtje gezet. Op verkeersge bied ligt een verbetering van de Ambachtsherenweg en van de Kerklaan in het verschiet. Over de reconstructie van de Kerklaan leeft echter nog wat onzekerheid bij de middenstanders in deze straat. Nog deze maand denkt de gemeente tot een afrondend ge sprek met de betrokkenen te ko men. De omleidingsweg rond het dorp, de Burgemeesters Det- mersweg zal pas in augustus van het volgend jaar gereed komen, omdat de verantwoordelijke pro vinciale overheid een vertraagde fmancieringsaanpak heeft toege past. Wel zal binnenkort al ver lichting worden aangebracht in de tunnels in deze weg. B en W kondigen aan dat ze snel met een definitief voorstel willen komen voor een parkeerplaats voor vrachtwagens in Zoeter woude. Menigmaal is deze kwes tie al in de gemeente aan de orde geweest, maar tot nog toe is men er niet in geslaagd tot een oplos sing te komen. Een andere zaak die al evenveel vertraging op loopt is het buurtbusproject voor de Zuidbuurt, Westeindseweg, Weipoort en Gelderswoude. De voorbereidende werkzaamheden in de gemeente zyn afgerond en de NV Verenigd Streekvervoer V) ZOETERWOUDE- De gemeenteraad heeft ernstige bezwaren tegen de voorstellen van de Werkgroep Milièubeheer om de toekomstige Leidse woonwijk "Roomburg" te onsluiten via een weg vanaf Roomburg naar het industrieterrein "Grote Polder" in Zoeterwoude. De werkgroep stelt in eerste in stantie voor om parallel aan rijksweg 4 - Amsterdam-Den Haag - een weg aan te leggen naar de Hoge Rijndijk. Tegen de ze eerste fase hebben noch Lei den noch Zoeterwoude bezwa ren. De gemeente heeft wel grote moeite met het voorstel van de werkgroep om de wyk Room burg in de tweede fase aan te sluiten op het industrieterrein "Grote Polder". Deze weg zou dan parallel moeten gaan lopen aan de spoorlijn Leiden Alphen en uiteindelijk moeten afbuigen en aansluiten op het noordelijker gelegen industrieterrein van Zoeterwoude. De werkgroep meent dat deze weg nooit wegge gooid geld is indien er ooit nog eens een industrieterrein in Roomburg wordt aangelegd. Im mers dan zijn beide industrieter reinen met elkaar verbonden. In de derde en laatste fase van het plan zoals dat door de werkgroep wordt voorgesteld, moeten zowel het industrieterrein Grote Polder als de wijk Roomburg worden aangesloten op de al eerder ge noemde Rijksweg 4. Dit moet ge beuren nabij de plaats waar de spoorlijn de rijksweg kruist. De gemeente Zoeterwoude laat echter in een brief aan de werk groep weten geen goed woord voor de plannen over te hebben. "De door de werkgroep voorge stelde verbinding tussen Room burg en de "Grote Polder" zal louter verkeersaantrekkend werken en zal zeker niet tot ge volg hebben dat de overvolle Ho ge Rijndijk wordt ontlast" aldus de brief van B en W. Rijksweg 11 Het college vervolgt in de brief ver der met de constatering dat het niet aan de indruk kan ontko men dat deze alteratieven zijn aangedragen om de aanleg van rijksweg 11 naar de achtergrond te schuiven. Deze rijksweg moet vanaf Leiden gaan lopen naar Al phen waar aansluiting plaats vindt met de rijksweg Den Haag - Utrecht. Op deze manier hoeft het verkeer uit Leiden en om streken niet meer gebruik te ma ken van de Hoge Rijndijk. Dat de constatering van B en W juist is blijkt uit de argumenten, die de werkgroep heeft aangedragen met betrekking tot de alternatie ven. De werkgroep zegt letterlijk in een brief aan de diverse in stanties dat "de beslissing of en zo ja welke gedeelten van rijks weg 11 moeten worden aange legd naar de toekomst kan wor den verschoven". De werkgroep wijst de aanleg van de rijksweg in de voorstellen af. "Deze laatse fase (aansluiting van "Grote pol- der"en Roomburg op rijksweg 4 red.) is zelfs een alternatief voor Tegen de tweede fase van de plannen van de werkgroep Milieubeheer heeft de gemeente Zoeterwoude de meeste bezwaren. Een ontsluiting van de nieuwe wijk Roomburg via het industrieterrein Grote Polder zou de verkeers overlast alleen maar vergroten. rijksweg 11 bij Leiden", zo stelt de werkgroep voor. Ontstellend De fractievoorzitter van progres sief Zoeterwoude, Straver, noemde het gisteravond in de raadsvergadering ontstellend, dat vandaag de dag allerlei ver keersmaatregelen worden ont vouwd, waardoor de problemen alleen maar worden verlegd. "De ontsluiting van Roomburg via het industrieterrein de Grote Polder heeft geen zin", aldus Straver. Kremer (WD) vond dat de werkgroep "tekort is gescho ten in haar taak". "Een even wichtige afweging van de voor- en nadelen is nergens terug te vinden", aldus Kremer. Ook Minnekus (CDA) had geen vrede met de plannen. "Het lijkt wel of de werkgroep dit plan heeft op gezet met als uiteindelijk doel af voer van rijksweg 11. Zoeterwou de heeft die weg hard nodig en iedere vertraging - en zo zie ik dit plan ook - moet worden afgewe zen", aldus Minnekus. Wethouder Van der Heijden deelde Westnederland en de Rijksver keersinspectie hebben geadvi seerd dat het buurtbusproject le vensvatbaar is. Toch verwachten B en W dat het nog wel een jaar kan duren voordat de minister van verkeer en waterstaat be slist, omdat deze laatste op zijn beurt weer adviezen heeft ge vraagd bij verschillende instan ties. Verwacht wordt dat rond de jaar wisseling de bouw van het win kelcentrum bij de Nederlands Hervormde Kerk kan beginnen. In het eerste kwartaal van het ko mende jaar wordt een inspraak procedure gestart die moet lei den tot een totaal herinrichtings plan voor het dorpscentrum. Na het gereedkomen van het win kelcentrum zal de bestrating worden aangepast. Verwacht wordt dat dit zo'n 170.000 gulden gaat kosten. Woningbouw Verder wordt meegedeeld dat een herbezinning op het woning bouwplan aan de Hoge Rijndijk West, gezien de verslechterde economische situatie op zijn plaats is. Duidelijk is de gemeen te in ieder geval geworden dat realisatie van het plan onmoge lijk wordt zonder extra steun van het rijk en zonder een vergroting van de bebouwingsdichtheid. Dit laatste punt mag volgens B en W echter niet het waardevolle bomenbestand ter plekke in ge vaar brengen. Over het verkrij gen van rijkssubsidie wordt in middels druk overleg gevoerd met de rijks- en provinciale over heid. nog mee, dat er veel druk wordt uitgeoefend op de werkgroep die zich bezig houdt met de ontwik keling van rijksweg 11. "Boven dien heb ik staatssecretaris Van der Doef van verkeer en water staat enkele weken geleden nog geconfronteerd met de huidige situatie", aldus Van der Heijden. Overigens blijkt uit de laatste metingen, dat het absolute aantal voertuigen dat Zoeterwoude via de Hoge Rijndijk passeert iets is teruggelopen. Desondanks zijn dat toch nog gemiddeld 20.000 auto's per etmaal. VRIJDAG Leiden - Hooglandse Kerk: santei kraam, manifestatie van solidariteit, i van 10-16 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, Peuterspeelzaal Pinkeltje - Bernhardkj de. open huis, za van 10-12 uur. Kunststofbaan Leidse Hout - cooper test, inschrijving za 13.30 uur in de kar. Romanuszaal achter de Hartebrugkerk ingang Lange Mare, fancy-fair en rorr, melmarkt, za van 11 tot 18.30 uur. Aula Chr. lyceum Dr. Visser 't Hooft Kagerstraat 1, postzegelbeurs, zaterdag Vrouwenhuis - Hooigracht 79, bijeen komst over deeltijdarbeid, 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film Pr fession Reporter van Michelangelo An tonioni. 23 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH trefcentrum open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavoni L.V.L., 21 uur. tel. 764236. Microtheater Imperium - vr en za 'Au gust August, August', 20.30 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, zatermid- dagcafé. vanaf 16 uur. Warmond - Het Trefpunt, Herenweg 19 bazar hervormde kerk, 22 uur. Leiderdorp - Muzenhof, optreden Ex celsior, 20.15 uur. Muzenhof - Theater Toverlei met Twe< kanten bruin', 21.30 uur. Muzenhof - muziekinstuif, za van 10.30 tot 18 uur. Winkelhof - PSP-informatiestand El Salvador, zaterdag. Oegstgeest - Irislaan, zaterdag informa tiestand Amnesty International ovei mensenrechten in Tsjechoslowakye. ZATERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit -Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film Pro- fession Reporter van Michelangelo An- tonioni, 23 uur. LVC - Breestraat 66, optreden de Engel se reggaegroep Merger, 21 uur. Jazzzolder Hot House - Breestraat 66, concert, 22 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden Turning Point', 21.30 uur. ZONDAG Leiden - Scarabee, Pieterskerkchoor- steeg, optreden Frits Katee, 21 uu De Uyl van Hoogland - Nieuwstraat, op treden Peter Blanker, 15.30 uur. Hoek Zweilandlaan/Boerhaavelaan start zwerftocht door Leiden, 9.30 uur. Hans Menken - Boshuizerlaan, optreden kwintet Koos van der Sluis, 15 uur. Aniba's Muziekkamer - Herenstraat 1 optreden Lucia Steymel en Hans Elzin- ga, 15 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraa 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. ARTSEN Leiden - De Weekenddienst begint za om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; zo, J.E.C. Crul-Kelderhuis, Noordeindsplein 8a. tel. 142888. Wyk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522; zo, E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. 1 Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, W. Schellekens, Paganinistraat I 24, tel. 764035; zo, A. Boer, Kennedylaan i 46, tel. 310420. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer. Reinders, Tan, V. Tol, Zwijnenburg, Verhage: za, R. Zwijnen- burg. Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166, spreekuur van 11-11.30 uur ui j Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros- molen 2; zo, M.J.H. Tol, de Sitterlaan 80, j tel. 142427^ spreekuur van 11-11.30 uur I in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139, zo, H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529; za en j zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Ge- zondheidscentrum Florijn 10, tel. j 891000. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 1 26, tel. 170605. Voorschoten - za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, J.H. Vrtjenhoek, I Bachlaan 1, tel. 2356. Wassenaar - noord: E. Op 't Landt, Mid delweg 21, tel. 13056; zuid: J.N. Vonk, j Wittenburgerweg 106, tel. 79676. i V) In Voorschoten LEIDERDORP - Een meerder heid van de Leiderdorpse raads commissie voor bestuurszaken voelt er niets voor om de beunha zerij in de bouw te bestrijden. Deze beunhazerij houdt in dat werk wordt verricht zonder dat er belasting en sociale premies wordt betaald over het ontvan gen loon. Door middel van een Bouwregistratieverordcning zou dit voorkomen kunnen worden. Het ministerie van volkshuisves ting heeft in overleg met de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten, de Economische Con trole Dienst en de Kamer van Koophandel een bouwregistra- tieverordening uitgewerkt. Deze verordening houdt in dat aanvra gers van bouwvergunning extra gegeveni aan de gemeente moe ten geven, onder meer alle na men van de mensen die aan het werk meehelpen. Op deze ma nier zou beunhazerij voorkomen kunnen worden. Burgerlid Langendorff had gister avond geen goed woord over voor de verordening. "Wrak hout" vond hij het. Langendorff vond dat een gemeente alleen dan verordeningen moet invoe ren als zij ook in staat is de nale ving ervan te controleren. "Het is zo goed als zeker dat dit bij de Bouwrcgistratieverordening niet mogelijk is. De gemeente moet zichzelf wel serieus blijven ne men", aldus Langendorff. Hij was verder van mening dat op sporing en controle van beunha zerij geen zaak was voor de ge meente maar voor de gedupeer den zoals dc fiscus en de sociale verzekeringsorganen. In Leiderdorp zijn geen cijfers be kend van beunhazerij, maar van gemeentewege wordt vermoed dat deze erg meevallen. Wethou der Verdier (CDA) pleitte gister avond toch voor invoering van de verordening. Volgens hem kon hiervan een preventieve werking uitgaan. Vier van de ne gen commissieleden waren het echter maar met hem eens. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken heeft zich in augustus al uitge sproken voor invoering van de verordening. De raad zal nu bin nenkort een definitieve beslis sing hierover moeten innemen. LEIDERDORP - Bij de Christelij ke Mavo aan de Vossiuslaan in Leiderdorp is afgelopen nacht ingebroken. De daders, die de school via een raam aan de ach terzijde binnenkwamen, namen daarbij een cassettedeck en een versterker mee. De inbraak werd vanochtend vlak voor schooltijd ontdekt. Zingt De christelijke zangvereniging "Zingt den Heere" geeft van avond in samenwerking met de Schola van de Leidse studente- necclesia een optreden in de Ne derlands Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Zoeterwoude. Amnesty Amnesty International staat mor gen van tien tot vijf uur met een informatiestand aan de Irislaan in Oegstgeest. Er wordt infor matie gegeven over de mensen rechtenschending in Tsjecho- Slowakije. Gehuwd Renates Aloysius Johannes Maria Meijer; (Zoeterwoude) met: Ca- tharina Bernardina Johanna van Vel- zen; (Zoeterwoude) Overleden: Hendrik De Vreede (1907) (Zoeterwoude). VOORSCHOTEN - Goede en te vens goedkope woningen bou wen is niet mogelijk door het starre beleid van de hogere over heden, zo stelde de Voorschoten- se commissie openbare werken gisteravond eensgezind vast. Het commissielid Valkenburg (CDA) hield een gloedvol betoog tegen dit starre beleid. Volgens hem moet er creatiever gewerkt worden om tot bouw van goed kope woningen te komen. De an dere politieke partijen waren het met hem eens. Zelfs wethouder Van Leeuwen (PvdA) kon zich vinden in de woorden van Valkenburg. Maar die creativiteit mag niet ten kos te gaan van de kwaliteit, die het ministerie voorschrijft. Sober bouwen op experimentele wijze en een vergroting van de wo ningverdichting (meer woningen per hectare) werden als oplossin gen aangedragen. Zowel de CDA'er Franken als het D'66- raadslid Aikens willen op korte termijn een gesprek over het functioneren van de welstands commissie, de commissie die bouwplannen bekijkt en beoor deelt op hun uiterlijk (of de bouwsels bijvoorbeeld in de buurt passen - red.). In tegenstel ling tot wethouder Van Leeuwen zijn de raadsleden niet tevreden over de werkzaamheden van de commissie. Er moet meer open heid komen en meer ingespeeld worden op de wensen van een meerderheid van de bevolking. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei- den, wordt waargenomen van vr 30 tot 6 nov door Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; j Apotheek Noord Hofland. Thorbecke- weg 3. tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. Oegstgeest - IJ Krol, Pres. Kennedy laan 260, tel. 153266. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad BV Hoofdkantoor. Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag var. 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitslultendigiro 3203571 tv n Damlate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 153,45 Per post I 75,80 Jaarabonnement (202,30 per post 291,70 Losse nummers I 0,75. Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn. Brussel, Londen, Pan|S, Washington, Cairo, Rome. Madnd. Stockholm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten tel 071-125260 0» 071-144941 1st. 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2