mededelingen gemeentebestuur leiden 2tlm6nov.'81 giro1984100 ABN Leiden 56.61.19.307 BEKENDMAKING HëLPL 3EGiO LEiDEII POLEn OPEN HUIS te VOORSCHOTEN ZM. 31 oktober 1981 van 14.00 lot 15.00 uur. PAPELAAN 28: geheel verbouwd hoekherenhuls met gara ge, 3 zl|den tuin, c.v.-gat, woonk. met open haard, mod. open keuken, 3 al.kamers, compl. badk., 2 zolderk. met dak- Za. 31 oktober 1981 KOPERWIEKLAAN 34: nieuwe premle-B woning met vrl| uit zicht, tuin, berging, c.v.-gaa, grote woonk., badk., 3 al.ka mera, grote zolderk. Geheel geïsoleerd. Vraagprijs f 175.000.- k.k. Voor belde panden geldt vrl|e veetlglng. Lnidseweg 37, Voorschoten. Tel. 01717-4684* DE PROVINCIALE WATERSTAAT IN ZUID-HOLLAND De Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland maakt be kend, dat in de nacht van dinsdag 10 november 1981 op woensdag 11 november 1981 tussen 00.30 en 06.00 uur de rijksweg Haagsche Schouw-Leiden en Waddinger plein te Leiden vanaf het kruispunt Haagsche Schouw tot de Waddingerbrug in de gemeente Leiden zal worden afgesloten voor doorgaand verkeer in verband met werk zaamheden aan de in deze weg gelegen spoorwegover gang Passage van de spoorwegovergang door voetgangers en (brom)-fietsers is tijdens de afsluiting wel mogelijk. Als u Austin Mini Metro gaat rijden hoeft u nu minder bij te passen! Een staaltje vernuft van deze tijd. Zuiniger kan niet 1:20.8). Kom hem bekijken met uw eigen auto. want we hebben een ver rassend hoog inruil- bod in ons hoofd, w niemand aan kan tippen. B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF L.A.G. De Arrondissementsrechtbank te "s-Gravenhage heeft op 22 oktober 1981 het faillissement uitgesproken van de besloten vennootschap Vertimex B.V., statutair gevestigd te Wad- dinxveen, kantoorhoudende te Boskoop aan het Rijneveld 2- 4b, zulks onder benoeming van Mr. M. Rutgers tot rechter commissaris en ondergete kende tot curator. Mr. F. J. H. Somers, curator Advocatenkantoor Mrs. La Gro c.s., Halverwege 5, Postbus 155, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-44991. Daar zit u dan Een heerlijk huis op 't oog, maar eerst moet u mooi uw huidige woning kwijt. De beste manier: een advertentie op opvallend formaat Dat kost minder dan u denkt en verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 2 no vember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze wordt zo nodig voortgezet op maandag 9 november a.s. om 19.30 uur. Agenda: Benoeming van een door de vakbeweging voorge dragen lid van de vorderingscommissie van advies. Aanwijzing kandidaat voor het bestuur van de Stichting Pieterskerk Leiden. Voorstel vaststelling structuurschets voor het Schuttersveld. Vaststelling Afvalstoffenverordening. Vaststelling Verordening bijdragen stichtingskos- ten clubaccommodaties sportorganisaties. Onttrekking aan het beheer van de Stichting Leidse Jeugd Actie van het leningen- en schenkingenfonds en een aantal jeugdverblijven. Krediet voor het slopen c.a. van het voorm. Krantz- complex aan de Langegracht en aan de Oude Sin gel Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Langegracht. Aanvullend krediet voor de restauratie van de nog aanwezige muurresten van de Vrouwenkerk en de aanleg van een plateau binnen de vroegere buiten muren van deze kerk. Krediet voor het treffen van voorzieningen aan schoolgebouwen. Krediet voor diverse BRW-projecten. Vaststelling van de Verordening op de Burgerlijke Stano; intrekking verordening van 19 juni 1961 (laatstelijk gewijzigd d.d. 25 oktober 1965) inzake openingstijden Bureau Burgerlijke Stand alsmede intrekking verordening van 20 november 1972 inza ke bepalingen ten aanzien van ambtenaren van de Burgerlijke Stand. Vaststelling bestemmingsplan Levendaal-West. Vaststelling bestemmingsplan Groenoord. Vaststelling bestemmingsplan Maredijk. Tussentijdse pachtontbinding van enige percelen tuinland in de Roomburgerprolder. Aankoop gronden in de Stevenshofjespolder. Aankoop van de percelen Sophiastraat 73 t/m 75. Pachtontbinding van enige percelen weiland in de Knotterpolder ten behoeve van de aanleg van een volkstuinencomplex. Kredieten ten behoeve van voorbereidingskosten verbeteringsplan, voor de verbetering van de infra structuur en voor verwervingen c.a. en overdracht bevoegdheid tot aankopen in het stadsvernieu wingsgebied d'Oude Morsch. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van de Churchillbrug. Beschikbaarstelling kredieten voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van de Dr. van Voort- huysenschool. Voorbereidingsbesluit Diamantplein e.o. en voor een terrein aan de Turkooislaan. Verlenen van gemeentegarantie voor de aankoop van een woonwagen en het verstrekken van gel delijke steun voor de aanpassing van deze woon wagen. Uitgifte in erfpacht van 3 percelen grond aan de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noordelijk Zuid-Holland. Subsidiëring Stichting Sterbus Leiden. Voorstel opleiding schoolverlaters tot program- Commissie vergaderingen Begeleidingscommissie Openbare Werken Bin nenstad. Dinsdag 3 november a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Afschrift brief van het Koninklijk Nederlands Onder- nemersverbond KNOV gericht aan burgemeester en wethouders van Leiden, betreffende de recon structie van het parkeerterrein op de Lammer markt. Faseringsschema uitvoering kapitaalwerken laatst herziene uitgave. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 4 november a.s. om 17.30 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a. te Oegstgeest. Agenda: Concept-voorlopig struktuurplan Voortgang t.a.v. de restauratie van het kasteel Nadere bespreking begroting 1982 aan de hand van de tweede versie Nadere invulling besluit Burgemeester en Wethou ders d.d. 9-10-1981 (taakomschrijving ti|delijk coördinator Team Personeel, Organisatie en Oplei ding) Voorstel datumplanning vergaderingen eerste half jaar 1982 Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop- Woensdag 4 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Binnengekomen stukken. - uitnodiging viering 10-|arig bestaan "De Horst" - brief inzake huisvesting Rudolf Steiner kleuter school Voorlopige vaststelling bedragen 1979-1983 voor voortgezet onderwijs Diversen Vaststelling thema-schema Thema: School Advies Dienst Centrum voor beroepsoriëntatie en beroepsoefe ning/Project beroepskwalificerende educatie Zelfevaluatie (punt E en F) Ter kennisneming: - B&W besluit inzake invoering keuzevakken (Rem brandt s.g.) - B&W besluit inzake éénmalige uitkering t.b.v. uitvoering van de W.V.M. - B&W besluit inzake het Breehuys - Verslag bestuurscommissie - Jaarverslag combinatiepakket Leiden Noord en de Kooi - Brief C.R.M, inzake uitbreiding personeel kinder dagverblijven - Brief Burgerzaken inzake Chileense vluchtelingen. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 5 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Concept Woningbouwdraaiboek Stevenshof Nota Woonschepenbeleid. Nota aankoop gedeelte Janvossensteeg 27 Nota aankoop panden Varkenmarkt 5, 5a en 7. Nota ontruiming pand Levendaal 197 t.b.v. bouw plan woningwetwoningen. Nota verhuur perceel grond achter pand 4e Bin nenvestgracht 11 Vestiging van een recht van overbouwing t.b.v. het ambachtelijk/centrum De Watermolen. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten, eerste afdeling. Vrijdag 6 november a.s. in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: 09.30 uur: Uitspraak op het beroepschrift van heer C.J. Kloots (aanschrijving); uitspraak op het beroepschrift van de heer J. Ra- vensbergen (weigering bouwvergun ning). 09.45 uur: Openbare hoorzitting inzake bezwaar schrift van de heer R. van der Reek en mevrouw M. de Water tegen het verle nen van een vergunning voor de bouw van een dakopbouw op het pand Sophia straat 21. 10.15 uur: Openbare hoorzitting inzake bezwaar schrift van de heer J. Maas tegen het verlenen van een vergunning voor de bouw van een invalidenlift in het portiek van het flatgebouw Burggravenlaan 102-118. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Ontwerp-vergunning Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag van: Automobielbedrijf Rijnland B.V., te Lei den, voor het uitbreiden en wijzigen van een benzine pompinstallatie met een dieseloliepomp, een onder grondse 50 m3 tank voor superbenzine alsmede het omschakelen van 3 stuks 12 m3 superbenzinetanks op normaal benzine en van een 12 m3 normaalbenzi netank op dieselolie, een en ander in en op het per ceel Vijf Meilaan 7. De ontwerp beschikking alsmede de aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 104, Ie verdieping, eike werkdag van 8 30 uur tot 12 30 uur en van 14.00 uur tot 17 00 Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17 00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 13 november 1981 ge motiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bi| aparte brief te worden ver- Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken, tel. 071-254437 Aanmelding gegadigden voor nieuwbouwwoningen op het van Wijk/Zaalbergkomplex, tussen Uiterste Gracht en Ves- testraat In september jl. is, in opdracht van woningbouwvere niging 'Ons Doel', de nieuwbouw begonnen van 86 woningwetwoningen op de voormalige fabriekskom- plexen van van Wijk en Zaalberg. Er worden 73 vijf- kamer-(eengezins)-woningen gebouwd, 11 vierka- merwoningen en 2 driekamerwoningen. De eerste woningen (aan de zuidkant van het komplex aan de Vestestraat) zullen waarschijnlijk in april 1982 worden opgeleverd, de laatste ongeveer een jaar later. Van de in 1979 gevormde inspraakgroep van toekom stige bewoners zijn op dit moment nog ongeveer der tig bewoners over; zij hebben hun voorkeur voor een bepaalde woning in het komplex al uitgesproken. Voor de overige woningen zoeken we nog kandida ten. Het gaat hierbij alleen nog om vijfkamerwonin- gen; de huur van deze woningen bedraagt gemiddeld ongeveer f 540, 'kaal' per maand. Wie komen in aanmerking? In aanmerking komen degenen, die in één van de vol gende groepen vallen: 1) Leidenaars, die geherhuisvest moeten worden vanwege stadsvernieuwing in hun buurt; 2) Bewoners, die een goedkope huurwoning (d.w.z. beneden f 350, kaal per maand) van een wo ningbouwvereniging achterlaten; 3) Zij, die geregistreerd staan bij buro huisvesting. N.B. Aangezien het om vijf kamerwoningen gaat, komen alleen huishoudens met één of meer kinderen in aanmerking; hierbij zal de voorkeur worden gegeven aan de grootste gezinnen. In eerste instantie zullen (ex-)bewoners van Pan- cras-Oost voorrang hebben bij toewijzing. Gegadigden kunnen zich binnen twee weken schrif telijk opgeven bij Mevr. Hoogervorst p.a. Buro Huis vesting, Langegracht 74, Leiden. Buro huisvesting en woningbouwvereniging 'Ons Doel' zullen de gegadigden selekteren. Zo spoedig mogelijk ontvangt men bericht of men als toekomstig bewoner kan worden geregistreerd. Plan tot het uitbreiden van de Hema aan de Haarlemmer straat, Jan Vossensteeg en van der Werfstraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van ar tikel 48a van de Bouwverordening (overschrijding achtergevelrooilijn) een vergunning af te geven voor het plan tot uitbreiding van de huidige Hemavesti- ging, dat de Mavo, Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen B.V. te Amsterdam, wil reali seren ter plaatse van de panden Haarlemmerstraat nr. 138, Jan Vossensteeg nrs. 65, 67, 69 en 71 en van der Werfstraat 7a alhier. Ten behoeve van dit bouwplan dienen de zojuist ge noemde panden aan de Jan Vossensteeg en aan de van der Werfstraat te worden gesloopt. Het bouwplan omvat een gedeelte van het binnen- stadsgebied Maredorp. Het is ontworpen door het bureau voor Stedebouw en Architectuur Schutte, van Heelsbergen en Jansen, voorheen architecten bureau ir. M.P. Schutte te Leiden, op basis van het nog in procedure zijnde bestemmingsplan Maredorp. Het ligt in de bedoeling het plan te realiseren binnen het rood omlijnde gedeelte van de terinzage gelegde bestemmingsplankaart nr. 12 ST 7075A. Het bouw plan is weergegeven op de tekeningen nrs. 749, bla den 1 t/m 5, dd april 1978 en de bladen nrs. 6 t/m 9, dd 10-7-1981 Het bouwplan zal vanaf maandag 2 november 1981 gedurende 14 dagen ter inzage liggen in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 alhier. Ge durende de termijn van de terinzagelegging kan ieder een bij het college van Burgermeester en Wethouders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan indienen. Wegversmalling spoorweg overgang Morsweg Volgende week zullen gedurende enkele dagen werk zaamheden worden uitgevoerd bij de spoorwegover gang van de Morsweg. Het betreft hier het vernieuwen van een oude gasleiding. Verkeer in beide richtingen blijft mogelijk, maar zal bij de spoorwegovergang met bouwlichten beurtelings over één rijbaan worden ge leid. Tijdelijke afsluiting gedeelte Hoge Morsweg Maandag 2 en dinsdag 3 november zal de Hoge Mors weg tussen de Kristalstraat en de Turkooislaan afge sloten worden. Dit in verband met noodzakelijke werkzaamheden aan kabels en leidingen van de P T T. De omleidingsroute voor het verkeer zal met borden worden aangegeven. Informatie-avond afsluiting Rapenburg voor doorgaand autoverkeer Op donderdag 5 november zal om 20.00 uur in het ge bouw Rapenburg 48 een informatie-avond gehouden worden over de afsluiting van het Rapenburg tussen Nonnen- en Doelenbrug voor doorgaand autoverkeer. Bij de vaststelling van het Structuurplan voor de Bin nenstad en het Verkeerscirculatieplan in 1978 is be sloten het Rapenburg tussen Nonnen- en Doelenbrug af te sluiten voor doorgaand autover-keer. Dit vanwe ge de zeer hoge monumentale waarde van het Ra penburg en het erg drukke voetgangers- en fietsver- keer in de buurt van het Academiegebouw De gemeente wil deze maatregelen doen ingaan zo dra de restauratie van de Doelenbrug is voltooid (naar verwachting voor de bouwvakvakantie 1982). Daartoe is door de afdeling Stedebouw een afslui tingsplannetje uitgewerkt. Dit zal op 5 november worden gepresenteerd en ter diskussie gesteld. Verslag inspraakavond Kort Rapenburg Verslag informatie-avonden Churchilllaan/Vijf Meilaan Bovengenoemde verslagen zijn gratis af te halen bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Het betreft: - de avond over de verkeerssituatie op en rond het Kort Rapenburg op 13 oktober jl. in de Stadsge hoorzaal - de avonden op 6 en 7 oktober jl. n.a.v. de aanleg van tunnels onder de Churchilllaan en begeleidende verkeersmaatregelen in de dependance van de Rembrandtscholengemeenschap. Autobezitters opgelet Vanaf dinsdag 3 november a.s. wordt in het centrum een verscherpte controle op het parkeren uitgevoerd. De parkeerwachters van de gemeentepolitie zullen met name Langebrug, Steenschuur, Gangetje, Nieu we Rijn, Koornbrugsteeg, Botermarkt en Breestraat als route nemen. Deze verscherpte controle op het gebruik van par- keermeters/parkeerschijven etc. zal voor onbepaalde tijd, strikt elke dag worden uitgevoerd. Autobezitters/parkeerders opgelet dus!!! Nieuw Archeologisch jaar verslag 1980 is uit Bodem onderzoek in Leiden, het jaarlijks terug kerend boekwerk met tal van wetenswaardig heden over gevonden/opgegraven voorwerpen uit vroeger tijden is voor belangstellenden te koop voor f 12,50. Afsluiting Weddesteeg Maandag 2 november a.s. begint de dienst Gemeen tewerken aan de herbestrating van de Weddesteeg, waarvan het wegdek in slecht staat verkeert. Het werk, dat ongeveer 14 dagen in beslag gaat nemen, begint aan de kant van het Galgewater. Gedurende die tijd zal de Weddesteeg voor doorgaand verkeer ontoegankelijk zijn. Op de hoek Galgewater/Prinses- sekade zal een omleidingsbord geplaatst worden, zo dat het verkeer bij voorbaat op de afsluiting gewezen Dit waardevolle boekwerk, dat gesierd is met foto's en tekeningen van vondsten, is in beperkte oplage uit sluitend verkrijgbaar aan de informatiebalie van het stadhuis en stadsbouwhuis. De samenstellers van bodemonderzoek Leiden, de gemeentelijke archeologische begeleidingscommis sie, heeft zich naast het blootleggen van funderingen van voormalige gebouwen en vestingswerken ook beziggehouden met het verzamelen van gebruiksvoor werpen. Ook de reconstructie van het voormalige stadspatroon heeft veel aandacht gekregen. Ten slotte heeft de commissie een meer verfijnd in zicht gekregen over de voedings- en levensgewoon ten van onze voorouders. Éen en ander geschiedde door het gegraven grond. Kollekte voor hulp aan Polen Volgende week, 2-7 november, wordt er in Leiden en omgeving een kollekte gehouden ten bate van de Stichting "Regio Leiden helpt Polen". Er zal zowel op straat als huis aan huis worden gekol- lekteerd. Behalve via de kollekte zamelt de stichting ook geld in d.m.v. giften op bank- en girorekening. De opbrengst zal gebruikt worden voor dè aanschaf en het vervoer van zaken waaraan in Polen groot te kort is zoals rriedicijnen en bepaalde belangrijke le vensmiddelen. Polenavond Om de aandacht te vestigen op de hulpaktie is er op maandagavond 2 november een Polenavond geor ganiseerd in studentensociëteit Minerva op de Bree straat 48 in Leiden. Vanaf 18.00 uur is deze avond toegankelijk voor alle belangstellenden. Programma 18.00-20.00 uur Poolse maaltijd met Poolse piano muziek. Doorlopend in de eetzaal vanaf 18.00 uur. Video-opnames van documentaires over Polen. 20.00 uur Officiële opening door: burgemees ter Goekoop, de Poolse ambassa deur, burgemeester de Roos (Rijns burg) 20.45 uur Poolse film "De meisjes van Wilko" van A. Wajda. Live muziek van een Poolse muziekgroep 21.45-22.15 uur Pauze. Toespraak door de voorzitster van de stichting, Mw. M.A.F.C.J. Koning 22.15uur Vervolgprogramma 23.00 uur Optredens van bekende Leidse zan ger en Leidse jazzband Verder de hele avond: stands met informatie over Polen expositie en verkoop van Poolse kunst en handwerk Poolse specialiteiten Bovendien: Grote loterij met veel prijzen, beschikbaar gesteld door de Leidse winkeliers. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 2 november Wijk 10 en 12 woensdag 4 november Wijk 13 en 15 donderdag 5 november Wijk 14 en 16 vrijdag 6 november

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14