Bewogen kraakaetie voorbij [Ue/cfee agenda Financiële last voor gemeenten te zwaar jUsqftK Waardering voor energiebesparing Sympathie, kort geding, overlast, vechtpartij, sloop, brand Winkeldieven Buddingh en Van Maanen in Leiden Leiderdorp en Oegstgeest uit Recreatieschap Tentoonstelling in raadhuis"De Paauw" Aantal monumenten in Wassenaar groter In Wassenaar STAD EN RAND VOORSCHOTEN - Het kraakpand aan de Schoolstraat in Voorschoten heeft de langste tijd van bewoning achter de rug. Van het huis School straat 6 is na een sloopactie van 23 september de voorkant dichtgetim merd. In de woning ernaast is nog maar één deur niet dichtgemaakt. Daarachter zou dan ook nog een jongen wonen. De twee gekraakte panden en de winkel hebben een bewogen tijd ach ter de rug. Eind maart 1980 werd het pand Schoolstraat zes voor de eerste maal gekraakt. De twee bewoners van het eerste uur waren Henk Boerstra en Steven Harlaar. "Binnen drie weken was het aan tal bewoners uitgebreid tot acht", aldus Henk Boerstra. Het gevolg was dat ook het ernaast gelegen pand, Schoolstraat 8, bewoond werd. De panden vlak na de kraakaetie in maart 1980 (foto Jan Holvast). Hechte De levenswijze van de bewoners van de twee panden was totaal verschillend. "Bij ons in 6 was het een plezierige hechte leefge meenschap. In 8 woonden echt vijf verschillende mensen die haast geen binding met elkaar hadden. Daardoor waren daar ook vrij veel wisselingen van be woners", zegt Steven Harlaar. In de afgelopen anderhalf jaar heb ben naar schatting zo'n dertig verschillende mensen in de pan den gewoond. Sommigen voor korte duur, die het zagen als een tijdelijke noodoplossing, maar anderen hebben daar een groot aantal maanden voor hen ge schikte huisvesting gevonden. De krakers werden in het begin ge steund door sympathiebetuigin gen van de bevolking (zo werden zeshonderd handtekeningen op gehaald),de PSP, PPR, SP, de stichtingen "Lindehoeve" en Jongerenhuisvesting en het Ko- mitee huisvesting voor scholie ren en werkloze schoolverlaters. Concrete steun van de andere politieke partijen bleef uit. De eigenaar van de panden, P. van Cuilenborg had uiteraard minder sympathie voor de actie. Hij voorzag problemen met de ver koop en ging niet in op de sug- OEGSTGEEST/LEIDERDORP - Het is vrijwel zeker dat de ge meenten Oegstgeest en Leider dorp het samenwerkingsver band 'Recreatieschap Noord- Zuidhollands Plassengebied' de rug toekeren. Reden voor het verlaten van deze gemeenschap pelijke regeling is onder andere de financiële last die vóortvloeit uit de uitvoering van het onlangs door deze instelling ontworpen recreatieplan. Oegstgeest en Leiderdorp vinden dat het geld beter anders besteed kan worden. De twee gemeenten vallen eigenlijk geografisch bui ten het gebied van het recreatie schap Alleen Leiderdorp heeft enkele plekken die in dat gebied vallen. Een argument om toch deel te blijven uitmaken van dit schap is voor Oegstgeest dat in woners gebruik kunnen maken van voorzieningen in het recrea tiegebied. Dit laatste heeft het gemeentebe stuur van Oegstgeest nu echter afgewogen tegen de financiële consequenties. Daarop is men tot de conclusie gekomen dat men toch maar moet kiezen voor uittreding. WASSENAAR - In Wassenaar be gint volgende week een groots opgezette tentoonstelling van plaatselijke kunstenaars. In het kader van de ngjaars culturele weken die maandag beginnen zijn alle Wassenaarse kunste naars uitgenodigd om deel te ne men aan een expositie in raad huis 'De Paauw'. In totaal hebben zich 39 kunste naars aangemeld. Vroeger werd onder de titel 'Was senaarse Salon' eens in de zoveel jaar een dergelijke tentoonstel ling georganiseerd. Jarenlang werd het raadhuis echter niet meer geschikt geacht door de ge meente, maar dit jaar heeft de vereniging van Wassenaarse Beeldende Kunstenaars de kans gekregen door de organisatie uit handen van de gemeente te ne- Dc tentoonstelling wordt maandag gestie van de bewoners die 800 gulden huur wilden betalen. De krakers stelden dat er geen su permarkt meer bij mocht komen in het centrum, geen verdere af braak van het centrum en goede woonhuizen. Verder boden zij aan per bewoner honderd gulden te betalen, met in het achter hoofd dat er acht bewoners zou den gaan wonen. Juridische De advocaat van Van Cuilenborg, mr. Spijker, liet de bewoners we ten dat met het Albrecht Culem- borg BV concern al een koop contract in mei 1979 was gete kend. De echte overdracht had nog niet plaatsgevonden door "juridische complicaties", zo werd meegedeeld. Albrecht eiste echter van Van Cuilenborg dat de panden leeg zouden worden opgeleverd, hetgeen voor de ei genaar reden was om een kort geding tegen de krakers aan te spannen. Ondertussen was al af gesproken dat de bewoners van Schoolstraat 6 en 8 de panden vrijwillig zouden ontruimen drie dagen voordat ze van eigenaar zouden veranderen. Het kort ge ding aangespannen tegen Henk Boerstra ging toch door omdat de eigenaar juridisch gezien ze kerheid wilde hebben. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest spreken nog hun waardering uit over het nieuwe plan van het 'Recreatieschap' en de erkenning dat de voorgeno men plannen in en behoefte zul len voorzien. Maar zij voegen daar onmiddellijk aan toe dat echter niet voorbijgegaan kan worden aan de hedendaagse fi- nancieel-economische situatie, "die het Oegstgeest onmogelijk maakt extra financiële lasten te dragen". Uitvoering van het re creatieplan zou Oegstgeest tot deze kosten verplichten. "Bij de afweging van de prioriteiten kan dan naar onze opvatting de keus niet op het plan vallen." Oegstgeest trad in 1976 toe tot de gemeenschappelijke regeling 'Recreatieschap Noord-Zuidhol- lands Plassengebied', Leider dorp in 1977. Toentertijd hield men in beide gemeenten echter al de mogelijkheid open om weer uit te treden, afhankelijk van de financiële gevolgen De gemeen teraden maakten duidelijk dat na het verschijnen van het recrea tieplan bekeken zou worden of geopend door wethouder Van der Klaauw. De openingstijden zijn op werkdagen van tien tot vier uur, maandagavond van acht tot tien uur en zaterdag en zondag van een tot vier uur. De tentoonstelling sluit vrijdag 13 november om vier uur. Er worden onder andere kerami sche voorwerpen, foto's, siera den, schilderijen, tekeningen en weefwerk getoond. Onder het motto 'Kunstenaars thuis of in ateliers' zullen een twaalftal leden van de vereniging van Wassenaarse Beeldende Kunstenaars hun werkruimte tij dens de culturele weken open stellen voor belangstellenden, om over hun werk te praten, het te tonen en te verkopen. Vanaf komende zondag tot en met 8 no vember is iedereen tussen twaalf en vier uur welkom op een groot aantal kunstenaarsadressen in de gemeente. 13 juli 1980 vertrokken de bewo ners daar op 17 juli de overdraht van de panden zou plaatsvinden. 18 juli besloten de oude bewo ners echter weer terug te keren. Alleen Henk Boerstra ging niet terug, aangezien tegen hem een kort geding was aangespannen. Het Albrecht-concern reageerde men moest blijven deelnemen of niet. Nu is gebleken dat de totale bijdra ge voor de gemeenten Oegst geest en Leiderdorp tussen de 600.000 en de 1,2 miljoen gulden komen te liggen, afhankelijk van de keuze van het model waarin het plan wordt uitgevoerd. De gemeenteraad van Oegstgeest moet donderdagavond een defi nitieve beslissing nemen over het al of niet uittreden. Vriiwel WASSENAAR - uit de reacties op enkele voorstellen van burge meester en wethouders van Was senaar blijkt dat de raadsfracties zonder uitzondering zeer positief staan ten opzichte van behoud van het dorpsschoon. De com missie technische diensten on dersteunde gisteravond het voor stel om een aantal panden in de dorpskom in aanmerking te brengen voor de monumenten lijst of te bestempelen als beeld bepalend pand. Verder ging de commissie in beginsel akkoord met een renovatieplan voor het pand Schoolstraat 29, waarvoor een bedrag van 345.000 gulden zal moeten worden uitgetrokken. Dit zeer oude en karakteristieke huis is al jaren in handen van de gemeente. Wethouder Van Dingstee (CDA) wees de leden van de commissie vooraf op het grote belang van deze voorstellen. "Het weinige aan waardevolle historische pan den dat niet ten prooi is gevallen aan sloop of drastische moderni sering moeten we met veel zorg omgeven. Als deze voorstellen het niet zouden halen, kunnen we het opknappen van De Gang ook wel vergeten", aldus de wet houder. Hij kreeg dus veel bijval, al plaat sten de commissieleden wel een paar kanttekeningen. Van Rij (CDA) zei geschrokken te zijn van de ernstige mate van ver waarlozing van oude panden die in handen van de gemeente zijn. Hij is bang dat de opknapkosten daardoor een stuk hoger komen te liggen. Verder wil hij zeker heid over subsidie van de hogere overheid, alvorens Wassenaar definitief tot grote uitgaven be sluit. Schelhaas (CDA) benadrukte, dat renovatie veel werk biedt en het dorpsschoon ten goede komt. In direct op de nieuwe actie. In een brief aan de krakers stelden zij dat de bewoners voor 12 augus tus 1980 het pand moesten ont ruimen, daar anders juridische stappen genomen zouden wor den. De krakers vonden dit een blufpoging en bleven rustig wo nen. zeker gaat de gemeenteraad mee met het voorstel van B en W, ge zien de hoge kosten tegenover de beperkte betrokkenheid van Oegstgeest bij het recreatiege bied. Ook Leiderdorp, die in de komen de maanden moet besluiten, zal het schap verlaten. De gemeente moet nu al ruim één miljoen gul den bezuinigen en heeft geen geld voor nieuwe zaken. Dus ook niet voor het recreatieschap. aansluiting op een opmerking van Lodder (Partij Wassenaar) zei hij het liefst de gehele School straat aan te pakken en in oor spronkelijk staat terug te bren gen. Nieuwzwaag (WD) vroeg of de eigenaren akkoord gaan met plaatsing van hun bezit op de Monumentenlijst. Ook hij hield een slag om de arm ten aanzien van de uiteindelijke beschik baarstelling van gelden, al zei hij met het voorstel als zodanig geen moeite te hebben. Greep (PvdA) stelde de eis, dat het gemeentebestuur eerst maar eens moet praten over prioritei ten. Heeft het reden van monu menten grote voorrang of niet, daar gaat het hem om. Zelf zou hij daar geen problemen mee hebben, maar dan moet er een meeromvattend plan ter tafel ko men. De wethouder verduidelijkte, dat plaatsing op de lijst van monu menten niet verplicht tot directe renovatie. Bovendien mag er wel het een en ander aan zo'n pand veranderen, maar dan in overleg met Monumentenzorg. Hij zei wel te vrezen, dat het verkrijgen van overheidssubsidie wat lan ger zal gaan duren. Feesten De plannen van de eerste krakers waren uitgebreid. Naast bewo ning wilden ze ook de winkel en de garage achter de panden ge bruiken. In de garage wilde men een tweede jongerencentrum voor Voorschoten beginnen. Verder dan twee grote feesten is men nooit gekomen. In de win kel zijn wel verschillende activi teiten geweest. Deze ruimte werd aangeboden aan de 'We reldwinkel', die er echter niet veel voor voelde om in een ge kraakte winkel te zitten. De win kel kreeg pas een functie in fe bruari van dit jaar. De theater stichting 'Matrogoth' hield in fe bruari en maart een 'kijkdoos tentoonstelling'. Daarnaast wa ren er in maart nog drie toneel voorstellingen. Later werd de winkel omgetoverd tot theehuis, daf op verschillende dagen open was, maar uiteindelijk weinig mensen aantrok. Alleen de 1 mei manifestatie, voor het eerst in Voorschoten, trok veel publiek. De rust in de panden verdween echter langzaam, mede door toe doen van verschillende bewo ners zelf. Het huis werd het eer ste halfjaar nauwelijks als kraak pand herkend. De buurt scheen er vrede mee te hebben. Maar doordat steeds andere mensen, vooral in Schoolstraat 8 kwamen wonen, konden moeilijkheden niet uitblijven. De saamhorig heid verdween. "Het is anders geworden door vergissingen. Het binnen halen van nieuwe bewo ners is moeilijk. Je twijfelt vaak of de persoon wel past bij de an dere bewoners. Op een gegeven moment is er toch iemand bin nengehaald waarmee het eigen lijk niet kon", zeggen Henk Boerstra en Steven Harlaar. De veranderingen begonnen sep tember vorig jaar. Ruzie Het eerste grote probleem was de geluidsoverlast. De erootste ru- Vrouwen In de Sjelter in Leiderdorp is van avond weer een thema-avond voor vrouwen. Het thema van vanavond is "Luisteren naar kinderen". De avond begint om acht uur. Poppen In de Muzenhof treedt morgen avond het Nederlands Mario nettentheater op. Gespeeld wordt de opera "Don Giovanni" van Mozart opgevoerd. Het ge heel begint om kwart over acht. De toegang is gratis. Burgerlijke stand Ondertrouwd LEIDEN - G. van der Werf en G.M.A. van Dockum; W. Karlas en A. van Wave- ren; D. Kloos en J. Kikkert; J.W. van Leeuwen en M.M.M. Donders; S. van Heijningen en A. Van Es; P. van der Wende en J. de Keiser; J.J. Lares en L.L.M. Lubbe; R M. van Tongeren en C. Gortzak; W.L.A. Sorel en V.M. Roesink; W.B.C.M. Bull en S. Stouten; F.A.J.M. Ancion en C.E.G. Scheltema; Geboren Anita Analydia dv. H. van Duijn en G.M. Juffermans; Wouter zv. R.J.M. van Moorsel en J.P. Schoonman, Eric Ti zv. J.C.P. Liang en R. de Coursey; Femke Marije dv. C.J. Kingmans en A.M.IJ. Claas; Debora Cornelia Margaretha dv. J.J.J. Beugelsdijk en E.M. Oostdam; Sa- lina Kit Jing dv. M.C. Lee en S.M. Cheung; Engeline Philippine dv. C.L.W. Ruijs en C.M. Catlender; Judith Martine dv. C. Varkevisser en E. Schuurman; Judith dv. A. Th. Rademaker en M.A. de Rooij; Joran Chatifa Avezzano zv. J.G.V. Wattimena en I.S. Jansen; Ka- vish zv. R. Pershad en S. Marhe; Daniël Leonard Henrick zv. J A. Thans en Y.C. Thomas; Teuna Sijna dv. M. Vlieland en C. Scheepmaker; Johannna Petronella dv. A.B. Verdoes en M. van Rijn; Ma- rianna dv. W.Z. Assal en A.M.A. Ghaly; Robbert zv. W. Chr. Ruigrok en M.H.M. van den Berg; Ronald zv. T. Paauw en M. Homberg, Linda Eveline dv. A.J. Millenaar en J. van Egmond; Petronella Elisabeth Maria dv. H. Kruit en M.D.C.D. van Went. LEIDEN - Bij een snelheidscon trole op de Lammenschansweg werden gistermorgen 62 automo bilisten bekeurd. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 91 kilo meter per uur. Ter plaatse geldt een maximum-snelheid van 50 kilometer per uur. In totaal wer den 763 voertuigen gecontro leerd. zie met de buurt ontstond vol gens hen na een feest in maart dat gehouden werd ter ere van het eenjarig bestaan van het kraakpand. Op het feest kwamen jongeren die erop uit waren om rotzooi te maken. Aan het eind van de avond ontstond er ook een vechtpartij. "Sindsdien is het eigenlijk heel slecht gegaan", zegt Boerstra. Een groot gedeelte van de bewo ners van het eerste uur hadden inmiddels al elders in Voorscho ten woonruimte gevonden. Zij voelden zich niet thuis bij de le vensstijl van de nieuwe groep be woners. Regelmatig klaagden buren over geluidsoverlast. De krakers zaten regelmatig buiten op banken met een glaasje bier, hetgeen de Voorschotenaren als een provocatie zagen. Knoppen "De goede naam van het kraak pand ging in korte tijd naar de knoppen", zegt Henk Boerstra over deze ontwikkeling. Steven Harlaar is het met deze visie niet eens: "Voor mij hoeven ze geen goede naam te hebben. Ik vind het zielig als mensen het erg vin den dat ze buiten zitten en bier drinken. Dat vind ik zielig." Het einde van de kraakpanden kwam echter in zicht. De macht in de panden werd overgenomen door anderen. In juli werd van binnenuit een gedeelte van de muur van de garage geramd door een auto. De muur en het dak moesten ondersteund worden. In september werden gas, water en elektriciteit door de gemeente afgesloten. De kosten werden sinds een paar maanden niet meer betaald. Op 23 september kwamen plotseling een paar slo pers, die in opdracht van de eige naar (het Albrecht concern) Schoolstraat 6 min of meer onbe woonbaar maakten. Een paar da gen later ontstond er brand in de Schoolstraat 8. De panden wer den dichtgetimmerd. PAUL VAN DER BURG LEIDERDORP - Een 38-jarige vrouw en een 36-jarige man uit Leiden zijn gisteren in een super markt in het Leiderdorpse Win kelhof aangehouden na een win keldiefstal. De twee Leidenaren hadden een paar damesrokken en een scheerapparaat ter waar de van ruim driehonderd gulden gestolen. De bedrijfsleider zag het echter en belde de rijkspoli tie, die de twee mee nam naar het bureau. De vrouw en de man bleken op het bureau bereid de goederen als nog te betalen. Ze kregen echter wel een proces-verbaal, waarna ze weer naar huis mochten. WASSENAAR "Alle waardering voor de wijze waarop u streeft naar besparing van energie in on ze gemeente. Het is een voor beeld voor geheel Nederland". Deze lof kreeg wethouder Van Dingstee (CDA) van WD-frac- tieleider Nieuwzwaag toege zwaaid bij de behandeling van het vijfde Rapport van de Werk groep Energiebesparing in Was senaar. Ook van zijn partijgenoten Schel haas en Van Rij en van de PvdA'er Greep kreeg hij woor den van waardering. De meeste resultaten worden behaald bij de gebouwen die in handen van de gemeente zijn. De commissiele den bezonnen zich op manieren om ook de andere eigenaren van onroerend-goed mee te krijgen in het bijzonder de weinige grootverbruikers die Wassenaar kent. Greep wil ook een energie-over zicht van de bijzondere scholen. Naar zijn mening kan het college daar gewoon om vragen, omdat het een groot bedrag aan ge meenschapsgeld betreft. Schelhaas vroeg of er aan de kust van Wassenaar een proef met windenergie denkbaar is. Nieuw zwaag legde de nadruk op isola tie van woningen van de bouw verenigingen. Hij wil wel eens een overzicht van het totale aan tal geïsoleerde huizen in Wasse naar. De commissie was blij met de aan leg van 34 volkstuinen in Ter Weer, die een jaarlijkse huur van WOENSDAG 28 OKTOBER 198 WOENSDAG Leiden - Collegezaal van de subfaeultei biologie r Schelpenkade 6, lezing ove 'De vreemde eilandbewoner' door bio loog dr. G.M. Hillenius, 20 uur. Stadhuis - raadscommissies maatschap pelijke aangelegenheden, volksgezond heid, cultuur, onderwijs en samenle vingsopbouw, 20 uur. Bevrijdingskerk - Aerent Bruunstraat 1 Gospelavond, met Gert en Hermiei Timmerman, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do. soo; met films en informatie programma's 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum(JAL) - Caeci liastraat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur Buizerdhorst 17 - inl. voer Baha'i geloof tel. 213490. Leiderdorp - gemeentehuis, commissi! onderwijs, 19.30 uur. Gemeentehuis - commisie beroep en er bezwaarschriften, 20.30 uur. Gemeentehuis - ledenvergadering D'66 20.15 uur. Wassenaar - gemeentehuis, commissie maatsch. voorz., 19.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commisJ sie welzijn, 20 uur. DONDERDAG Leiden - Welfare-lokaal Rode Kruis, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuuij voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. j Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18,' vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraaf 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000,] Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep: Dienstweigeren, voorlichting en begej leiding dienstweigeren, tel. 216180; 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer-] straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit -j Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur,| 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek-i uur hulp- en adviesbureau WAO/WSWj 19-20.30 uur. tel, 142505. Zoeterwoude - gemeentehuis, raadsver gadering, 20 uur. Warmond - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie bestuurszaken, 20 uur. Muzenhof - Engelendaal, Marionetten theater, opera 'Don Giovanni', 20.15 uur. Wassenaar - gemeentehuis, commissie financiën, 19.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis-i sie openbare werken, 20 uur. Catena, Kolfmakersteeg 8: ledenverga dering ENFB, 20.00 uur; aansluitend leest Cees Buddingh' voor uit eigen werk, 21.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 23 okt tot 30 okt door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek] Boekmer, Florijn 19, Leiderdorp(Win-I keihof), tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel.l ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn,* 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma fm vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. 250 gulden moeten opbrengen. Er is een complex ruimte voor een centrale voorziening van ze ventig vierkante meter. Het ge meentebestuur zal er bij de Was senaarse Volkstuinders Vereni ging sterk op aandringen, dat al lereerst de minder vermogende! Wassenaarders in aanmerking komen. LEIDEN De senryvers Cees Buddingh' en Willem G. van Maanen zijn beiden morgen avond in Leiden, zij het niet op dezelfde plek. Buddingh' is te gast bij de Echte Nederlandse Fietersbond ENFB afdeling Lei den e.o., die het gebouw van stu dentenvereniging Catena, Kolf- makerssteeg 8, een vergadering houdt voor haar circa duizend le den. De vergadering begint om acht uur; na afloop daarvan, om streeks half tien, leest dichter/ schrijver Buddingh voor uit ei gen werk. Willem G. van Maanen komt op uitnodiging van literair café Ago ra en boekhandel Kooyker naar het Micro-theater, Oude Vest 33e. Daar spreekt literatuurcriti- j cus Wam de Moor met hem. Aan vang kwart over acht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor- Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16.00-18.00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend'giro 3203571 t v n. Damlate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement f 53,45 Per post f 75,80 Jaarabonnement f202,30 per post f 291,70 Losse nummers f 0,75. Oirectie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten tel 071-125260 of 071-144941 1st. 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2