Supermarkt moet weer afbreken 'CDA en WD niet voor kampje RW 11' "Zorg voor goede kwaliteit water" 2e OKTOBER Weidse Gemeente Wassenaar geeft opdracht mr f Voorschotense PvdA'er voorspelt: ANWB geeft reactie op plan: VRIJDAG 23 OKTOBER 1981 WASSENAAR - De ge meente Wassenaar heeft het supermarktconcern Digros bv opnieuw de op dracht gegeven om een aantal wanden, kleine koelcellen, een bedrijfslei derskantoor en het tocht- portaal in het nieuwe fi liaal aan de Starrenburg- laan af te breken. Voor twaalf uur vanmiddag moest dat zijn gebeurd. Ruim een week geleden kwamen gemeente-ambtenaren van Was senaar met een aantal politie agenten om een houten tussen wand af te breken. Die wand, zo zei de gemeente, staat op een ver keerde plaats. Het pand, dat twintig meter breed is, mag voor de helft als winkel worden ge bruikt, zo staat in het bestem mingsplan. Digros heeft de wand over de helft gezet en heeft daar om in strijd met het bestem mingsplan gehandeld, zo rede neert de gemeente. Jan van den Broek, directeur van Digros bv, bestrijdt dat. "Die wand is geen scheiding maar een stelling. Het is dus geen bouwwerk en daar om hoef je geen vergunning aan te vragen", zo zei hij laatst in de ze krant. Na het afbreken van de houten wand is Digros begonnen met het bouwen van een nieuwe. Dit maal één van ijzer, die niet vast zit aan de grond maar op pootjes staat. Er is dus nu helemaal geen sprake meer van een bouwwerk, zo meent Van den Broek. De ge meente Wassenaar vindt echter van wel en besloot weer op dracht te geven de wand te ver wijderen. Gistermiddag kreeg Van den Broek de brief met het ultima tum van de gemeente. Van den Broek diende onmiddellijk een bezwaar in tegen die beslissing van burgemeester en wethou ders. Ook vroeg hij aan de voor zitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State het besluit van Wassenaar te schor sen, totdat het beroep is behan deld. De voorzitter van de afde ling rechtspraak besloot vanmor gen na bestudering van de stuk ken tot een houden van een openbare hoorzitting aanstaande maandag. De gemeente Wasse naar wil die behandeling door de Raad van State afwachten en trad vanmiddag dus nog niet op. Onvoorstelbaar Van den Broek is nog steeds ver baasd over de handelwijze van de gemeente. "Dit is onvoorstel baar. Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt". Een woordvoer der van de afdeling rechtspraak zei vanochtend desgevraagd dat als een schorsingsverzoek is in gediend de gemeente wordt ge vraagd de uitvoering van het be sluit aan te houden tot er een be slissing is genomen. "De ge meenten houden zich daar meestal aan", zo zei hij. Dat doet Wassenaar dus nu ook niet. Van den Broek kondigde ook aan dat als de gemeente toch tot sloop overgaat de schadeclaim (honderdduizend gulden) die vo rige week werd ingediend hoger wordt. "Ik kan nu niet zeggen hoeveel, misschien wel verdrie dubbeld", zo zei hij. De winkel moet in ieder geval open op 29 oktober, zo vindt Van den Broek. "Misschien kunnen een aantal activiteiten dan nog niet begin nen", zo zei hij. Mocht dat het ge val zijn dan zal Van den Broek zijn schadeclaim verhogen met het bedrag dat hij mist omdat hij dan met die activiteiten geen om zet maakt. Van den Broek plakte vorige week deze ffiches op de winkelruiten. Van de gemeente mag hij dus niet op 29 oktober open. Volgens de ANWB kan de water kwaliteit worden verbeterd door het maken van stortplaatsen voor de inhoud van chemische toiletten en afgiftemogelijkhe- den voor huishoudelijk afval. In het uitgebreide commentaar van de ANWB wordt verder op gemerkt dat in het plan vrijwel nergens "de belangrijke recrea tie-activiteit" zwemmen wordt genoemd. Ook "een belangrijke wintersport" als schaatsen komt verder niet voor in het rapport. Dit vindt de ANWB een duidelijk gemis dat alsnog aangevuld moet worden. De bons wijst er namelijk op dat een gelegenheid tot zwemmen consequenties zal hebben voor de inrichting van een gebied. Er zouden dan bij voorbeeld zeilplanken en vaar tuigen geweerd moeten worden. Verder zouden er sanitaire voor zieningen moeten komen en weer gelet moeten worden op een goede waterkwaliteit. Voor het schaatsen zijn met name (de hoogte van) brughoofden van be lang. Mede daarom moet ook voor deze bezigheid volgens de ANWB een duidelijke doelstel ling worden opgenomen in het basisplan. Verder vindt de ANWB dat bij het inrichten van recreatiegebieden rekening moet worden gehou den met geluidshinder (wegver- keers- en vliegtuiglawaai) voor de recreanten. Met name wordt gedacht aan de verstoring van de nachtrust van recreanten. Niet duidelijk vindt de bond hoe de begrenzing van het plange bied tot stand is gekomen. Naar hun mening hadden de grenzen beter veel ruimer genomen kun nen worden. Gebieden of wate ren die de commentaarschrijvers van belang achten voor wat be treft de recreatie zijn het in het plan voorgestelde bos ten noor den van Alphen aan den R»jn, re creatiegebieden bij Ter Aar, de Zceger Plas, de Oude Rijn (tus sen Alphen en Leiden) en de plas ten westen van Warmond. Omdat gericht op het water veel re creatie zal plaatsvinden (met na me bij de Kagerplassen, de We- steinderplas en het Braassemer- meer) moeten de oevers met be langrijke natuurwaarden worden aangegeven. Dan kan bepaald worden welke oevers voor re creatie gebruikt kunnen worden en welke oevers als natuurge bied of voor de landbouw gere serveerd moeten worden, aldus de ANWB. De ANWB betwijfelt of met de oe verrecreatie aan het Braassemer- meer de recreanten van de Wijde Aa kunnen worden weggelokt. Voor de Wijde Aa moet volgens de ANWB de keuze gemaakt worden óf recreanten toelaten of beperkingeninvoeren. Verder merkt de Bond op dat er de- nodige aandacht moet worden besteed aan het behoud van de rond de plassen voorkomende monumentale bouwsels, zoals molens, bruggen en boerderijen. In het commentaar wordt er verder op gewezen dat de aantallen bo ten en waterrecreanten die ge noemd worden in het plan verou derde cijfers zijn. Een recente telling met name van het aantal boten vindt de ANWB van be lang. Op het gebied van verblijfsrecrea- tie is aan vaste standplaatsen een grote behoefte Het aantal toeris tische verblijfplaatsen in het al gemeen moet volgens de ANWB worden uitgebreid. "Voor kam peren in groepsverband worden jeugdherbergen, kamphuizen en dergelijke in het plan genoemd. Kampeerders zoeken om te over nachten juist toeristische kam- peermogelijkheden en niet de jeugdherbergen en kamphui zen", aldus de ANWB, die eraan toevoegt dat een explosieve groei te constateren is voor de zeer eenvoudige vormen van kamperen (by de boer. kampeer- bewijskampen, fietskampcn). In het plan worden geen verwach tingen omtrent de ontwikkeling in de verbüjfsrecreatie gegeven, zo valt in het commentaar te le- Een van de belangrijkste knelpun ten voor het weg-en waterver keer is de brug in de Ringvaart in Leimuiden. Hier kruisen een drukke verkeers- en waterweg elkaar. Een oplossing voor dit Drukte op de Kagerplassen. Een zomers tafereeltje dat jaarlijks terugkeert. De ANWB dringt aan op meer aandacht voor zwemmers en vissers en op het beschermen van oevers met belangrijke natuurwaarden. REGIO - Er moet duidelijk gestreefd worden naar het verkrijgen of behouden van een zodanige waterkwaliteit in het Noord-, Zuidhollands plassengebied, dat men er kan zwemmen en vissen. Dit is de mening van de ANWB, die meent dat een dergelijke doelstelling ontbreekt in het uitgebreide plan van het Recreatieschap Noord-, Zuidhol lands plassengebied waarin een recreatieve inrichting van dit watergebied is opgeno men. knelpunt moet volgens de ANWB op korte termijn worden gevonden. De 'wilde' ligplaatsen moeten naar de mening van de Bond verdwijnen. Er moet voor deze recreanten die tot nu toe ge woon ergens aanmeren wel een redelijk alternatief komen. De ANWB zelf denkt aan eenvoudi ge jachthavens ('parkeerhaven') zonder dure voorzieningen. Voor de vaart met motorboten moet een gedeelte van het water worden aangewezen, zowel uit veiligheid- als uit milieu-overwe gingen. Ook moeten er mogelijk heden om te waterskiën gehand haafd blijven. Er mag in de ogen van de commentaarschrijvers geen explosieve groei komen van kano's en roeiboten omdat dit overlast voor de drukke plas sen en aantasting van de natuur in rustige slootjes kan beteke nen. Met het verbeteren van vaarmogelijkheden voor deze ca tegorie kan de ANWB wel in stemmen. De zondagsbediening van bruggen voor de rondvaartmogelijkheid van zeilboten is volgens de bond onvoldoende. De Heimanswete ring en de Oude Rijn kunnen naar de mening van de ANWB ook voor de recreatieve vaart die nen omdat zij niet zo druk beva ren worden door de beroeps vaart. Het varen op de Wyde Aa en de Does moet zonder vergun ning mogelijk zijn, om de vaar mogelijkheden in dit drukke ge bied te vergroten. De geplande vaste brug over de Does zal ech ter een obstakel zijn voor de bo ten. "Gezien het recreatieve be lang van deze vaarweg dient het recreatieschap hiertegen te pro testeren", aldus de ANWB. De voorzieningen voor paardrijden zijn in het gebied ook niet opti- maal, zo concludeert de bond. Een uitbreiding van ruiterpaden zou kunnen worden gerealiseerd in combinatie met nieuw aan te leggen wandel- en fietspaden. Met name het bosgebied van de Vierpolders zou een goede moge lijkheid voor paardrijden kun nen bieden. VOORSCHOTEN - "Ik schat in dat het CDA en de WD zich niet uitspreken vóór Rijksweg 11 om deze als tijdelijke plaats voor woonwagens in te richten. De kosten om dit te reali seren zullen voor deze partijen te hoog zijn en daarom zullen ze waar schijnlijk tegen stem men." Dit zei Johan Visser, fractievoorzit ter van de PvdA in Voorschoten, gisteravond tijdens de afdelings vergadering van zijn partij. Op het tracé van RW 11 zouden drie woonwagens moeten komen te staan, dit ter vervanging van de lokatie Veurseweg-Rosenburg- herlaantje. Deze laatste plaats is door het college van burgemees ter en wethouders, door de vele ingediende bezwaarschrifen, af gevoerd als mogelijke lokatie. Realisatie van het kampje op de Rijksweg zou een veelvoud van zesduizend gulden kosten, vol gens PvdA raadslid Mieke Breu- nesse. De gemeente krijgt per standplaats maar zesduizend gulden subsidie van het rijk. Officieel heeft de gemeente de tijd tot eind 1985 om in Voorschoten voor negen woonwagens stand plaatsen in te richten. Wethouder Van Leeuwen deelde tijdens de afdelingsvergadering echter me de dat de commissaris van de ko ningin, mr. M. Vrolijk, afgelopen maandag tijdens zijn werkbe zoek heeft gezegd dat hij, de commissaris, niet de tijd heeft tot 1985 te wachten voordat de plaatsen zijn gerealiseerd. De afdeling besloot gisteravond om een brief naar het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad te sturen om hun met klem te vragen alsnog het kampje aan de Veurseweg te realiseren. Zou dit niet gebeuren dan zou dit volgens de partij ten koste gaan van de toentertijd ge stelde opvatting dat het plan in één keer gerealiseerd, zou wor- Inbraken ZOETERWOUDE - In Zoeterwou- de zijn in de nacht van woensdag op donderdag een drie inbraken gepleegd. De nog onbkende da- der(s) wisten drie woningen in de wijk Westeinde I binnen te drin gen. Zij konden ramen open krij gen via openstaande bovenlich ten. Uit de huizen werd voor eni ge duizenden guldens aan appa ratuur en geld meegenomen. Zo werd onder andere foto-appara- tuur, een video-recorder, een naaimachine, strijkijzers, geld en bankpasjes ontvreemd. LEIDERDORP - In Leiderdorp is gisteravond even na acht uur een 18-jarige inwoner van deze ge meente met zijn brommer in bot sing gekomen met een auto. De Leiderdorper heeft daarbij ver moedelijk een hersenschudding opgelopen. De auto werd be stuurd door een 43-jarige Leide- naar en reed op de Van der Valk Boumanweg. De bromfietser stak waarschijnlijk zonder de au to opgemerkt te hebben plotse ling vanuit de Laan Van Ouder zorg komend de Van der Valk Boumanweg over. den. Ook zou allerminst vast staan dat het kampje snel op het tracé van de Rijksweg kan ko men. Noord-Hofland bewoners zouden ook tegen dit kampje be zwaren kunnen indienen. Tijdens de afdelingsvergadering werd ook gepraat over de samen werking bij de komende ge meenteraadsverkiezingen in 1982. Dit samenwerkingsver band zou dan moeten bestaan uit PvdA-PPR-PSP. D'66 heeft definitief laten weten dat zij al leen de gemeenteraadsverkiezin gen zullen ingaan. In een eerdere fase lieten zowel PSP als PPR weten dat zij alleen mee zouden doen in zo'n samenwerkingsver band als zij in een te vormen ge meenteraadsfractie een verte genwoordiger zouden hebben. Vanuit die visie zou dan gepraat kunnen worden over een pro gramma of over een aantal geza- melyke kernpunten. De afdeling van de PvdA besloot gisteravond echter om eerst naar het programma te kijken en pas daarna te praten over de fractie- samenstelling. Het bestuur van de PvdA kreeg dan ook van de afdeling de opdracht om op nieuw met de PPR en PSP rond de tafel te gaan zitten en eerst de inhoudelijke kant te bespreken. Er zou dan een kernpuntenpro gramma gerealiseerd moeten worden waar alle drie de partijen achter zouden kunnen staan. Pas daarna zou gepraat moeten wor den hoe de fractie moet worden samengesteld. Wel werd als uit gangspunt gekozen dat de drie partijen een reële vertegenwoor diger in de raadsfractie moest hebben. Ballet In het nieuwe muziekschool- en bibliotheekgebouw 'Muzenhof aan de Engelendaal in Leider dorp is vanavond een balletuit voering van de balletschool Els Joosten. Aanvang acht uur. Morgenmiddag is er opnieuw een balletvoorstelling in 'de Muzenhof. Vanaf half twee treedt dan Margriet de Jong met haar leerlingen voor het voet licht. Verder is er in het nieuwe gebouw morgenavond het to neelstuk 'Een bruid in de mor gen' van Hugo Claus, gespeeld door theater 'Toverlei'. Aan vang kwart over acht. Dit stuk wordt trouwens zondagmiddag vanaf twee uur herhaald in 'Mu zenhof. Vrije Klup De Vrije Klups van't Spinneweb' in Zoeterwoude organiseren herfstvakantie-activiteiten voor kinderen. Morgen is voor alle kinderen een open middag vanaf half twee in het clubhuis aan de Zuidbuurtseweg. Kinde ren kunnen daar terecht voor fi guurzagen, met stokjes weven, sieraden maken, hout branden, met brooddeeg werken enzo voorts. Informatie en eventueel aanmelden via telefoonnummer 3364. Jeugdsoos De jeugdsoos van Kommunikatie Warmond komt dit weekeinde weer met een aantal activitei ten voor de jeugd in haar onder komen in 'Het Meerpunt' in Warmond. Morgenmiddag is een disco-spelmiddag voor de jeugd van 10 tot en met 14 jaar. Aanvang half drie. 's Avonds is de oudere jeugd van 15 tot met 18 jaar aan de beurt. De jeugd soos is voor deze groep open vanaf half negen. Ook op zon dagmiddag staan de poorten vanaf half drie open voor de 15 tot met met 18 jarigen. Winkelhof Bij het winkelcentrum 'Winkel hof in Leiderdorp begint mor gen om elf uur een vliegerde monstratie. Vanaf half twaalf treedt er ook een orkest op bij het winkelcentrum. Om twee uur treedt het doedelzakkorps 'The Pipers' p. Redders druk in weer voor "Strontrace" LEEUWARDEN (ANP) - De red dingsboot "Knokkels" van Hin- deloopen heeft het gisteren druk gehad met deelnemers aan de traditionele race van oude vrachtschepen tussen Workum en Warmond de zogenaamde "Strontrace". Twaalf uur lang zijn de bemanningsleden van "De Knokkels" in touw geweest om gestrande schepen voor de kust van Workum los te trekken. De schepen "Vriendentrouw" van J. Bandstra uit Stavoren en "De Onderneming" van H. Tho mas uit Hoorn, strandden in het zicht van de haven. "Vrienden trouw" kwam vast te zitten op de Havendam. Het waren moeilijke ogenblikken voor de 25 opvaren den, omdat er op dat moment een wind woei met kracht zeven. Via Scheveningen-radio werd de reddingboot opgeroepen. Een half uur nadat de reddingboot deze actie had volbracht bleek dat "De Onderneming" met eveneens ruim twintig opvaren den, op een zandbank voor de Workummer kust vast zat. Gis termorgen om half acht waren de reddingsoperaties achter de rug. Nico Hoek uit Leiderdorp heeft de Strontrace tussen Workum en Warmond gewonnen. Met zijn skütsje "Smeltekop", maakte hy de snelste tijd. Deze lag aanzien lijk lager dan ooit over de route ussen Workum en Warmond is gevaren. Tweede in de Strontra ce werd Peter Valstra met "De Drie Gebroeders" uit Groningen. Peter Glas uit Amsterdam meer de als derde af met zijn "Vertrou- VRIJDAG Leiden - Bejaardenhuis Robijnzicht - bazar, zaterdag van 10-17 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1. Ge loof is het antwoord, lezing: De Levens roeping door J. Ph. Fijnvandraat uit Sneek, 20 uur. Kijkhuis LVC - film Duck soup (1933), van The Marx Brothers, 20 en 22.15 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding school Els Joosten, 20 i Demonstratieve fietstocht voor vrede, vertrekpunt parkeerterrein in de Hout- 11 i Winkelhof - optreden huisorkest, za 11.30 uur. Muzenhof - optreden balletschool Mar griet de Jong, za 14 uur. Zoeterwoude - 't Kluphuis', open spel- letjes-middag, za 13.30 uur. ZATERDAG Leiden - Augustinus, Rapenburg, film Macbeth van Polanski, 21 uur daarna disco. Wijkgebouw Staalwijk - Herenstraat, bingo-avond, 20 uur. LVC - Breestraat, optreden de groep Mekanik Kommando, 21 uur. Jazzzolder Hot House - optreden de groep J.C. Tans His Rockets, 22 uur. Nieuwe Mare hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur Leiderdorp - Muzenhof, Toverlei speelt 'Bruid in de morgen' van Hugo Claus, 20.15 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden popgroep Tecnoville, 22.30 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Grote zaal Leidse Volkshuis - 31-ste ver jaardag van werkgemeenschap De Ra tel, vanaf 11.30 o.a. optreden van het zangkoor, een diaquiz over Leiden en Leiderdorp - Muzenhof, Toverlei speelt 'Bruid in de morgen' van Hugo Claus, 14 MAANDAG Leiden - De Regenboog, Merenwijk- groep van Amnesty Leiden houdt een schrijfavond, 20 uur. Leidse Volkshuis - dinsdagochtend in formatie over vrouwen in de overgang, 9.30 uur, inl. 149180. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Wassenaar - gemeentehuis, commissie onderwijs, 19.30 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, gemeente raad, 20 uur. Muzenhof -modeshow, 20 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, H. de Jong, Hooigracht 61, tel. 123752; zo, S. Kooijman, Noordeindeplein 2a, tel. 122268. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za, J. de- Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; zo, J. Gent, Zoeterwoydsesingel 28, tel. west: za, E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak« Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; zo, W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, V. Tol, Zwijnenburg, Verhage: H. Meijer, Sto kroos 1, tel. 215510, spreekuur van 11- 11.30 uur aan huis. Leiderdorp - J. van der Leden, J. van Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539, za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan het- 152255. Voorschoten - za, W. v. Dam, Palestrina- laan 29, tel. 3960; zo, B. Schotanus, Leid- seweg 305, tel. 766462. Wassenaar - noord: M.F. v.d. Feen, Van Polanenpark 128, tel. 18309; zuid: Mevr. I.C. Spelt, Van Groerfeveltlaan 17, tel. 11844. dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 23 okt tot 30 okt door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, LeiderdorpfWin- kelhof), tel. 894400. Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.00-18 00 uur Abonnementsgeiden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitendgiro 3203571 t.v.n. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 153,45 Per post f 75.80 Jaarabonnement f 202,30 per post f 291,70 Losse nummers f 0,75. Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2