mededelingen gemeentebestuur m leiden 26 tin 30 okt. *81 KWALITEITSGEREEDSCHAP HOEFT NIET DUUR TE ZIJN. OPNAAR D E DEALER BIJ U IN DE BUURT. 3 DAT ISNOUA-LM'N Tien be ldslopertje. GELUKKIG bAT DIE KLEINEAbldjrENTlS GOEb GELEZEN QAOC>bEN DE BE20E&CR D102R SCHROEF- KLOPBOORMACHINE Links- en rechtsom draaiend 370 W'att/lO mm Variabel loerenial 0-3.100 t.p.m. I DN57 11 CIRKELZAAGMACHINE Vermogen 800 Wan j j Max. zaagdiepte 52 mm j Zaagdiepte onder 45° verstek I 5550 II VLAK5CHUURMACHINE I loerental onbelast 11.000 t.p.m. j j Schuuroppervlak 95 x 185 mm II 7504 ELEKTRISCHE I ZAAGMACHINE 1 oerental onbelast 3.200 t.p.m. j Max. zaagdiepte 38 mm w DN85 w DN710 I BANDSCHUURMACHINE II SCHAAFMACHINE I oerental onbelast 435 m/min 11 l oerental onbelast 19.000 t.p.m. j j Sponningdiepte 8 mm j Schaafbreedte 82 mm I Lisse Lisse Sassenheim Noordwijk binnei BOUWMARKT Kanaalstraat 14 GOUD KADE Heerenweg 187 VL0ERENHUIS Hoofdstraat 281 n VAN DE L00 Voorstraat 6 Leiden HARTWIJK Nieuwe Beestenmarkt 7 Leiden JANSEN Haarlemmerstraat 129 Voorschoten HEYMANS Treubstraat 11 Oegstgeest DULLAERT De Kempenaerstraat 9 Katwijk aan Zee VAN DE ANKER Dwarsstraat 19 Voorhout SCHULTE Herenstraat 124 Alphen aan den Rijn VAN BEYEREN Hooftstraat 115 Commissie- vergaderingen v! Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer. Donderdag 29 oktober a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Kennismaking met het hoofd van de hoofdafdeling Bouw en Woningtoezicht de heer ir. F.B. van Hamme; Toelichting op de tekeningen van het stadskantoor Welzijn aan de Langebrug door architect van Oerle; Toelichting op het voorlopig schetsontwerp voor de restauratie van de Boerhaavezalen door archi tect Peetoom; Begroting 1982, voor zover deze betrekking heeft op ruimtelijke ordening, openbare werken, verkeer, volkshuisvesting. Bouwzaken, Sport en Recreatie. Bovengenoemde agendapunten zullen gemeen schappelijk worden behandeld met de Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recrea- Raadsvoorstel inzake krediet ten behoeve van de bouw van de Churchillbrug c.a. B en W besluit d.d. 8-9-1981 inzake adviesaan vraag sloopvergunning pand Haagweg 57; Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes); Belangstellehden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord wil len voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secreta ris van de Commissie voor Ruimtelijke Orde ning, Openbare Werken en Verkeer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 254493 kenbaar te maken. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur. Commissie voor Onderwijs en Samenlevings opbouw. Gezamenlijke vergadering woensdag 28 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: "Begroting 1982" Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Commissie Economische Aangelegenheden en Personeelszaken. Commissie Financien. Gezamenlijke vergadering maandag 26 oktober a.s. in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Bezuinigingsnota Begroting der gemeente Leiden voor het dienstjaar 1982 Aanvangstijden: ABA/PA: 17.00 uur. - EPZ: aansluitend aan blok ABA/PA doch niet voor 19.00 uur. - Financien: aansluitend aan blok EPZ doch niet voor 20.30 uur. Deelcommissie voor "De Valk". Vrijdag 30 oktober a.s. om 16.00 uur in de "mooie kamer" van de moleri. Agenda: Ingekomen stukken: - BöW-besluit Dir. Mus. te machtigen een aantal voorwerpen in bruikleen af te staan aan de Briel- se Molenstichting; - B&W-besluit de schenking van een stel panne lapjes te aanvaarden. Verslag van de 9e vergadering d.d. 19 juni 1981 Publiciteit Uitbreiding molenmuseum Afscheid van de heer J. v.d. Pouw Craan Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep Emancipatie Leiden Maandag 26 oktober a.s. om 9.00 uur in de kof fiekamer (kamer 263) van het stadhuis. Agenda: Bespreking 2e concept deelnota's - vorming - gezondheidszorg - kinderopvang. Projektgroepvergadering Hogewoerd e.o. Maandag 26 oktober a.s. om 20.00 uur. Plaats: Stichting Welzijn. Breestraat 117. Agenda: Vaststelling van het verslag van de vergadering van 9 september j.l. en de daarbij behorende afspraken- lijst. Bestemmingsplan. Buurthuis. Vergaderschema tot de zomer; beperking van het rondzenden van stukken in verband met de bezui nigingen. Projektgroep verbetering woonomgeving Noor derkwartier. Dinsdag 27 oktober a.s. om 10.00 uur in kamer 201 van het stadsbouwhuis. Op de agenda o.a.: Marnixstraat e.o en Louise de Colignystraat Herindeling Julianastraat Verharding Bernhardkade Molenstraat e.o. LAF terrein Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende de verleende vergunningen kunt u zich wenden tot het buro Mi lieuzaken, tel 071-254437. (Stadsbouwhuis, kamer 104) Beschikking vrijstelling Methylbromide Burgemeester en Wethouders brengen hierbij tei openbare kennis dat door de Hoofdingenieur-Direc teur van de Provinciale Directie voor de Bedrijfsont wikkeling in Zuid-Holland, te Gouda, op 15 septem ber j.l. en op 5 oktober j.l. verklaringen van geen be zwaar zijn afgegeven als bedoeld in de Beschikking Vrijstelling Methylbromide welke is gepubliceerd in de Staatscourant van 17 juli 1981, nr. 134. Bovengenoemde verklaringen zijn afgegeven aan: 1. L.J. v.d. Post, Vlietweg 90, te Leiden, ten be hoeve van het ontsmetten van grond voor het te len van tomaten op een deel van het perceel Vliet weg 90. 2. B. van Vliet, Besjeslaan 6a, te Leiden, ten behoe ve van het ontsmetten van grond-voor het telen van tomaten op een deel van het perceel Besjes laan 6a. De onder 1 en 2 bedoelde verklaringen liggen vanaf heden tot 15 december 1981 respectievelijk tot 5 januari 1982 voor een ieder ter inzage in kamer 104 van het Buro Milieuzaken, Stadsbouwhuis, Lange- gracht72, leverdieping. Voor nadere inlichtingen betreffende deze aangele genheid kunt u zich wenden tot het Buro Milieu zaken, tel. 071-254437 (Verleende vergunningen) Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 23 oktober 1981 vergunningen ingevolge de Hinder wet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken 1. Vleesch Ef Vlees b.V., te Beneden Leeu- wen, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het verwer ken van vlees en vleeswaren annex verkoopin richting in het pand Bevrijdingsplein 19. 2. P.A. van Werkhoven (firma "Weco"), te Leiden, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van het verwerken van poly ether (snijden, stofferen etc.) alsmede een auto- herstelinrichting voor eigen bedrijfsauto's met een dieseloliepompinstallatie in en op het perceel Utrechtse Jaagpad 76a. 3. "Drakenburgh" Holding b.v., ie Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van de fabricage van machines voor de veevoederindustrie, trans portinstallaties, kraanbanen etc. een en ander in het pand Admiraal Banckertweg 32. 4. Shell Nederland Verkoopmaatschap pij b.V., te Rotterdam, voor het uitbreiden en wijzigen van de benzinepomp- en L.P.G.-instal latie met een 2e ondergrondse propaantank (LPG) van 20.000 liter alsmede het bijplaatsen c.q. ver plaatsen van een L.P.G.-afleverinstallatie en alge hele wijziging van de overige benzine- en diesel- oliepompen, een en ander in en op het perceel Rijksweg A4-westzijde nabij kilometerpaal 35.6, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie V, nr 2051 (gedeeltelijk). De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente, Stads bouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, Ie verdie ping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf heden gedurende vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8 30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 20 november 1981 beroep open bij de Kroon voor: ade aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrif telijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor 20 novem ber 1981 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Diversen Heeft u rioleringsklachten? Bel eerst de gemeente of kom op het spreekuur! Zoals u wellicht weet bent u zelf aansprakelijk voi het riool dat loopt vanaf uw huisgevel tot het hoofd riool in uw straat. Voor het onderhoud van dit hoofdriool is de gemeen te verantwoordelijk. Als de oorzaak van verstopping of andere rioolklach ten in uw eigen rioolaansluiting zit, moet u dit zelf verhelpen, bv. door inschakeling van een particuliei rioleringsbedrijf. Maar als het - zoals ook vaak voorkomt - aan het hoofdriool ligt, moet de gemeente dit herstellen. Raadpleeg in geval van twijfel eerst de gemeente. Dat kan u onnodige kosten schelen. Mocht u hierover vragen hebben dan kunt u overdag van 11.00 12.00 uur en van 14.00 uur - 15.00 uur terecht bij de afdeling Riolering op het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Bellen kan natuurlijk ook, tel.: 254528. Hulp en begeleiding bij verbetering particuliere woningen in de wijken Groenoord - Maredijk - en Transvaal Zoals bekend zijn reeds geruime tijd in de verschillen de wijken van de stad, tal van aktiviteiten gaande op het gebied van de stadsvernieuwing. Straatverbetering, rioolvernieuwing, nieuwbouw- en renovatieaanpak zijn enkele voorbeelden hiervan. Ook particuliere woningbezitters-huurders worden hierbij betrokken en krijgen extra aandacht. Dit geldt met name voor de woningverbetering. Met andere woorden; wanneer u als bewoner uit boven genoemde wijk(en) vindt dat de woning waar in u woont dringend opgeknapt zou moeten worden, dan kan de gemeente een belangrijke bijdrage leveren in de totstandkoming van de gewenste verbetering. Met die belangrijke bijdrage wordt bedoeld, het fi nanciële ruggesteuntje dat het rijk en de gemeente beschikbaar stelt voor de verbouwing van een wo ning. Om aan zo'n bijdrage te komen moet men eerst de verbouwingsplannen bespreken. Daarvoor heeft de gemeente twee vertegenwoor digers van de afdeling Particulierewoningverbetering spreekuren laten houden om bewoners behulpzaam te zijn bij vragen op dat gebied, technische proble- Met die spreekuren wordt donderdag 5 november a.s. weer begonnen. Het zijn de heren Jansen en Lindhout, die elke donderdag van de maand in de verschillende wijk- en buurthuizen van 17.00 tot 20.00 uur voor de bewoners uit de betreffende wijk open staan voor alle vragen op het gebied van de particu liere woningverbetering. Ook de tekening voor de verbouwing, die moet vol doen aan het bestemmingsplan en de bouwverorde ning, kan men voor u verzorgen. Dagelijks zijn de heren Jansen en Lindhout tele fonisch onder de volgende telefoonnummers te bereiken; 254419 en 131622. Het eerstvolgende spreekuur van donderdag 5 no vember vindt plaats in Buurthuis Het Mierennest aan de Morsweg en is bestemd voor bewoners uit het gebied Transvaal. Daarna, op donderdag 12 november is men in het gebouw van de speeltuin rondom de Maredijk en is dus bestemd voor bewoners uit die wijk. Donderdag 19 november wordt het spreekuur ge houden voor de bewoners uit de wijk Groenoord en vindt plaats in het nieuwe buurthuis aan de Pasteur straat. Bouwen van een gezins vervangend tehuis aan de Boshuizerlaan. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn aan de Stichting Voorzieningen Ge handicapten Noordelijk Zuid-Holland, Rijnsburger- weg 158 te Leiden, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van een gezinsvervangend tehuis aan de Bos huizerlaan. Het bouwplan ligt met ingang van 26 oktober 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 108 van het stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. Bouwen van een dagverblijf voor oudere gehandicapten aan de Kennedylaan. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn aan de Stichting Voorzieningen Ge handicapten Noordelijk Zuid-Holland, Rijnsburgerweg 158 te Leiden, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van een dagverblijf voor oudere gehandicap ten aan de Kennedylaan. Het bouwplan ligt met ingang van 26 oktober 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 108 van het stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren te gen het verlenen van de bouwvergunning bij Burge- n Wethouders in te dienen. - in het informatiecentrum in de hal en - op kamer 314 bij de afdeling Algemeen Financieel Beleid Belangstellenden kunnen de verschillende onder delen van de begroting ook kopen: - Informatieve nota nota van aanbieding f5, Tesamen met de bezuinigingsnota (ook nog gratis te verkrijgen) geven deze stukken een beknopt overzicht van de huidige financiële situatie en de beleidsvoornemens. - Begroting Memorie van toelichting met bijlagen f 125,— - Overzicht van de inkomsten en uitgaven voor de diensten en bedrijven (alleen ter inzage, nog niet te koop) f 57, Deze omvangrijke stukken geven een gedetailleerde opsomming van alle posten en onderdelen van de be groting. Weteringbrug in Roomburger- weg afgesloten In de Roomburgerweg, de weg langs de oostzijde van het Rijn- en Schiekanaal, ligt ter hoogte van huis nummer 22 (Fa. van Dijk) een brug over de wetering. Deze provinciale brug moet vernieuwd worden. Dat zal neerkomen op een totale reconstructie. Ten gevolge daarvan moet de weg terplaatse afge sloten worden voor alle doorgaand, gemotoriseerd rij verkeer. De bewoners en bedrijven langs het gedeelte dat daardoor afgesloten dreigt te raken, mogen zo lang voor hun bedienend en bestemmingsverkeer gebruik maken van een andere aanrijroute: via Lammen- schansplein, Lammenschansbrug, Vlietweg langs Cronestein en tenslotte via het fietspad over de spoorlijn naar Alphen. De provincie heeft de betrokkenen hierover al inge licht. Voor voetgangers en fietsers (schoolgaande jeugd bijvoorbeeld) wordt naast de brug een tijdelijke nood- verbinding gelegd. Aanvang van het werk: aanstaande maandag 26 oktober. Geschatte duur: 6 7 weken. Hoorzitting ontwerpplan en ontwerpprogramma sociaal- cultureel werk Maandag 26 oktober a.s. om 19.00 uur de stads gehoorzaal. Aan de orde komen: muziekverenigingen koren, orkesten, majorettes muziekschool toneel- theater- en dansgroepen creativiteitscentra, film en fotografie am. beeldende kunstenaars Winkelsluitingswet 1976 Bijzondere openingstijden tijdens de "feestdagen" 1981 Extra koopavonden: mogen van 18.00 tot 21.00 uur worden gehouden op 30 november 1981, alsmede op 1, 2, 4, 21, 22 en 23 december 1981. Deze verruiming geldt ook voor de markt- en straat handel. Winkels: mogen onbeperkt geopend zijn tussen 05.00 en 18.00 uur op 30 november, 1, 2, 3, 4, 22, 23, 24, 28, 29, 30 en 31 december 1981 En tussen 05.00 en 17.00 uur op 5 december 1981 en op 2 januari 1982. Grofvuilop- haaldienst Gemeentebegroting 1982 Dezer dagen is de gemeentebegroting voor 1982 in druk verschenen. Dit belangrijke gemeentelijke financiële stuk zal in de week van 16 t/m 20 november door de gemeente raad worden behandeld. Vanaf a.s maandag 26 oktober liggen de begrotings stukken voor een ieder ter inzage op het stadhuis Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 26 oktober Wijk 2 en 8 woensdag 28 oktober Wijk 5 en 7 donderdag 29 oktober Wijk 4 en 6 vrijdag 30 oktober

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 24