Ondanks zeven hartaanvallen toch in marathon Den Bosch fluitend naar zege HANSVINK» Kerstgala-avonden 1981 WERELDWIJDE VERHUIZINGEN! "In den Houtkamp INTERNATIONAL MARKETING COÖRDINATOR VRIJDAG 23 OKTOBER 1981 DO/ST SPORT PAGINA 15 NEW YORK - Dat de marathon van New York een enorme aantrekkingskracht uitoefent op een leger topsporters, recreanten en joggers is bekend. Ook zondag kan de organisa tie van de unieke stratenloop weer rekenen op ongeveer 16.000 deelnemers uit alle windstreken, van jong tot oud, van groot tot klein. De rage om 42 kilometer en 195 meter min of meer hard lopend af te leggen weerhoudt zelfs gehandicapten niet aan de start te verschijnen. Zo sloeg Joe Michael het advies van zijn artsen om het na zeven hartaanvallen en een zware ope ratie rustiger aan te gaan doen in de wind. Hij wil zondag zijn droom ooit een marathon gelo pen te hebben uit zien komen. Ruth Rothfarb is 80 jaar en be gon acht jaar geleden met hard loopwedstrijden. In augustus liep zij bij een temperatuur van 21 graden de marathon van Otto- wa uit. In New York is zij er na tuurlijk ook weer bij. Mort Schlein neemt de onder grondse van half zes in de och tend om zich met enkele maten in te lopen voor het grote gebeu ren. Op zichzelf niets bijzonders, ware het niet dat Mort Schlein blind is. En dan zijn er Dick Traum met een kunstbeen, de 82- jarige Noel Johnson, die 80 kilo meter per week traint en verder trampoline springt en met de boksbal oefent, en de 73-jarige Johnny Kelly, die al vijftig mara thons heeft afgelegd. Dit is slechts een greep uit de mas sa mensen, die volstrekt kans loos is op de eindzege, maar ge grepen is door de ondefinieerba re aantrekkingskracht van de marathonloop. Joe Michaels kreeg zijn eerste hart aanval op 27-jarige leeftijd. Hij was veel te dik, gebruikte drugs, rookte vier pakjes sigaretten per dag en at uiterst ongezond. "Achteraf gezien beschouw ik mijn hartaanvallen als geschen ken omdat ze mijn levensstijl volkomen hebben veranderd", zegt Michaels nu. "Ik moet wel een idioot zijn geweest dat ik ze ven aanvallen nodig heb gehad om klaar wakker te worden". Michaels is nu veertig jaar oud. "Op een gegeven moment kon ik niet eens mijn achtjarige zoon van de grond optillen. Toen kwam het by me op dat ik niet bezig was te sterven aan een hartaanval, maar dat ik dood zou gaan van het in huis rondhangen. Het eerste wat ik toen deed was de dokters vertellen dat ik ze niet meer nodig had. Daarna ben ik langzaam maar zeker mijn condi tie gaan opbouwen". Ruth Rothfarb nam in februari in Nieuw-Zeeland deel aan de we- reldspelen voor veteranen. Ze startte op alle afstanden, van de 100 yards tot en met de 25 kilo meter. Ruth Rothfarb, de oudste vrouwelijke deelnemer in New York, veroverde zeven gouden en drie zilveren medailles. "Hardlopen heeft mijn leven meer inhoud gegeven", zegt ze. "Ik ben gelukkiger. Ik neem geen medicijnen meer hoewel ik last heb van jicht". Blind zijn en de marathon lopen is geen grote verdienste, aldus Mort Schlein. In feite haat hij het om moedig genoemd te worden. "Als ik wel over mijn gezichts vermogen kon beschikken zou ik geen seconde harder lopen. De meeste mensen vinden het ver bazingwekkend maar het zou pas echt een prestatie zijn als ik een tijd van twee uur en acht mi nuten zou maken", zegt de 48-ja- re technicus. Niettemn moet Schlein - hoe ver velend hij het ook vindt - conces sies doen aan zijn handicap. Hij loopt niet alleen, maar is met een touw verbonden aan een ander. "Ik loop een marathon not met een andere deelnemer", aldus Schlein. "Ik wil niet dat zo ie mand in zijn ritme wordt ge stoord. De eerste zestien mijl loop ik met een helper en de laat- steien mijl met een ander". Een enorme dosis optimisme en zijn eigen medische brouwseltjes houden Noel Johnson op de been. Regering India overweegt WK hockey af te gelasten.. DEN HAAG (GPD) - De Indiase re gering overweegt het wereld kampioenschap hockey, dat daar eind december moet worden ge houden, af te gelasten De reden is onder meer de deelname van een Nederlandse ploeg, omdat Nederland hockey-contacten rnet Zuid-Afrika zou onderhou den. Ook Nieuw-Zeeland en West- Duitsland staan op het lijstje van landen die van de Indiase rege- Hans Kraay jr. breekt been HAARLEM (GPD ANP) - Hans Kraay, de middenvelder van Haarlem, heeft gistermiddag tij dens de training zijn linker- scheenbeen gebroken. Het onge luk gebeurde tijdens een partij tje. Trainer Hans van Doorne- veld: „Alwin Leysner had de bal en Kraay probeerde te blokken. Een doodnormale situatie, die aorko veast den zonder dat er iets gebeurt". DEN BOSCH (ANP) - Den Bosch heeft ook zijn derde wedstrijd in het basketbal- toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen gemakkelijk gewonnen. De eindstand van de wedstrijd tegen Sunderland, 119-92 (59- 41) geeft dan ook een enigs zins vertekend beeld. Het duel tussen de Nederland se en de Engelse kampioens- ploeg was namelijk na zeven minuten al beslist. Den Bosch leidde toen met 22-4 en na dertien van de veertig te spelen minuten was het feitelijk afgelopen, 42-19. Net'als bij vorige wedstrijden in zowel de^uropese-beker- strijd als de nationale compe titie werkte de snelle voor sprong echter demotiverend op de ploeg. Hoewel Bill She ridan al zijn time-outs ge bruikte om zijn ploeg te vra gen het werk in stijl af te ken, gebeurde er, nadat he beslissende gat was geslagen vrijwel niets meer. Het enige dat de 700 toeschou wers nog enig plezier bood was dat de Engelsen verdien stelijk bleven spelen en er in slaagden de nederlaag aan vaardbaar te houden. Uitblin ker bij Sunderland was de vroegere Amerikaanse prof Dick Darnell, die 30 punten voor zijn rekening nam. De scores waren: Den Bosch: Cramer 32, Richardson 26 Akerboom 20, Esveld 14, Mil ler 12, Dekker 8, Kuipers 5 en Krompan 2. Sunderland. Darnell 30, Cornelius 17, McCauley 14, Hoffman 12, Hall 10, Nottage 5 en Lloyd 4. Scheidsrechters: Mamie (Fra) en Duranti (Ita). In de andere wedstrijd uit groep d won Oosteinde met 110-65 van Amicale Steinsel (Lux). De Belgische kam pioenen hadden bij rust een voorsprong van elf punten, 51-40. Heath (24), Samaey (22), Van Moerbeke (18), Mollet (16) en Leenaerts (10) maakten de meeste punten voor Oosten de, Leftwich 32, Hartman 12 en Rieth (10) kwamen voor Amicale in de dubbele cij fers. De stand na drie wedstrijden in groep d is: Den Bosch 3 3 0 6 324-227 Oostende 3 2 1 5 261-248 Sunderland 3 1 2 4 264-260 Amicale Steinsel 3 0 3 3 180-304 De uitslagen van de andere wed strijden, die gisteravond in de strijd om de Europese beker voor lands kampioenen werden gespeeld, zijn: groep a: Steaua Boekarest (Roc)- Torpan Helsinki (Fin) 103-87. Sa- turn Koln (Wdl)-Maccabi Tel Aviv (Isr) 90-98. De stand is 1. Maccabi 3-6, 2. Steaua Rossu 3-5, 3. Torpan 3-4. 4. Saturn 3-3 Groep b UBSC Wien (OosVCantu (Ita) 81-84. Stand 1. Cantu 2-4. 2. UBSC 2-3, 3. Partizani Tirana (Alb) 2-2. Groep c: Slavia Praag (Tsj)-Partizan Belgrado (Jsl) 97-99 Stand 1 Parti- zan 2-4, 2. Slavia 2-3, 3. Eczacibasi Istanboel (Tur) 2-2. Groep e: Barcelona (Spa)-Murray Edinburgh (Sch) 116-90. Honved Boedapest (Hon)-Villeurbanne (Fra) 90-92. Stond 1 Barcelona 3-6. 2 Vil- leurbanne 3-5. 3 Murray 3-4. 4 Hon ved 3-3. Groep f: Panathinaikos Athene (Grk)-Levski Spartok Sofia (Bul) 90- 78. Stond: 1. CSKA Moskou (Sov) 2- 4. 2. Panathinaikos 2-3, 3. Levski Spartok 2-2. ring niet zouden mogen mee doen. By de hockeybond in Den Haag is over een eventuele boy cot nog niets bekend. De actie tegen Nederland zou zyn ingegeven door de verscherpte houding van de Indiase regering tegen het apartheidsregime in Zuid-Afrika De Nederlandse hockeybond onderhoudt geen officiële contacten met Zuidafn- kaanse hockeyers Wel toeren er regelmatig Zuidafnkanen door ons land die dan tegen Neder landse clubs spelen. Lotto/toto DEN HAAG De uitslagen van de sportprysvragen van afgelopen week zyn: Lotto 42 eerste prijs één winnaar, bruto 666.666.67, tweede prijs vyftien win naars. bruto ƒ9 871,50. derde prys 126 winnaars, bruto 1 762.70; vierde prijs 7 732 winnaars, netto 38.30, vyfde prys 27.092 winnaars, netto 10,90. Toto 42 eerste prijs 28 winnaars, bruto 2.008.90; tweede prys 347 winnaars, netto ƒ108.-; derde prys 3 193 win naars. netto 29.30. Toto-gelyk 42: eerste prys geen winnaar, tweede prys drie winnaars, bruto 1 231.50. derde prys 63 winnaars, netto 141,40. vierde prys 1 669 winnaars, netto 7.60 Lord Burghley (76) overleden LONDEN - De markies van Exe ter is gisteren op 76-jange leeftijd in een ziekenhuis in Londen overleden. Als Lord Burghley nam hij aan dne Olympische spelen deel: Parys (1924). Am sterdam (1928) en Los Angeles (1932). In Amsterdam werd Lord Burghley Olympisch kampioen op de 400 meter horden in een tyd van 53 4 seconden. Vier jaar later maakte hij deel uit van het Engelse team dat zilver verover de op de 4x400 meter Na zijn carrière als atleet was Lord Burghley actief als bestuurder. Hij was voorzitter van de Engel se atletiek bond en de IAAF (1950-1979). By het onlangs in Baden-Baden gehouden IOC- congres trad de markies van Exeter af als lid van het IOC, het college waarvan hy sedert 1933 deel uitmaakte. meubelbewaringen overzeeverpakkingen piano vervoer jrijks- en kentoor verhuizingen I BiHERKMOST&ZNBV Het bestuur van de Christelijke Pedagogische Akade- mie, Hazenboslaan 101, 2343 SZ Oegstgeest. tel. 071- 171321, nodigt hierbij oud-leerlingen, oud-studenten, oud-kollega's en andere belangstellenden, van harte uit de receptie bi) te wonen ter gelegenheid van de pensio nering van de heer J. C. KEIM docent Nederlands en Frans Deze wördt gehouden op vrijdag 30 oktober 1981 vanaf 20.00 uur tot 22.00 uur, In de aula van de school. Bijdragen voor een geschenk kunnen gestori worden op gironr 1220647, t.n.v. C. N. J. Visser te Oegstgeest, onder vermelding van C. P. Adó 30/10. Als u Austin Mini Metro gaat rijden hoeft unü minder bij te passen! Een staaltje vernuft van deze tijd. Zuiniger kan niet (120 8) Kom hem bekijken met uw eigen auto. want we hebben een ver rassend hoog inruil- bod in ons hoofd, niemand aan kan tippen. B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF L.A.G. Van Oldenbarneveltstraat 37. 2334 AE Leiden, (zijstraat Warmonderweg).Tel. 071 -172679 -154909 Foto Ronald Veeren in Romantisch Restaurant Boerderij "In den Houtkamp" te Leiderdorp. Wij bieden u een ongekend mooi programma in een adembenemende omgeving van sfeer en romantiek. Wi\, dienstverleners in hart en nieren, zorgen voor een onvergetelijke Kerstmis 1981 Muzikale medewerking op beide kerstdagen verleent het orkest Ritmico Especial. Telefonisch reserveren is nu reeds mogelijk onder nr. 071-891288. Voor nadere informatie zenden wij u gaarne ons volledige kerstprogramma toe. Romantisch Restaurant Boerderij 99 heserveren gewenst. Reed Rock Bit Company of Nederland B.V. Rooseveltstraat 6, 2321 BM Leiden. Telefoon 071-765900. vraagt een full time Funktie-informatie Reed is een wereldbekende producent van boorbeitels voor de olie- en gas- industrie en maakt deel uit van een Amerikaans concern. De Nederlandse vestiging telt ongeveer 190 medewerkers. Door de expansieve groei is in ons bedrijf wegens verbreding van het werkgebied op de afdeling Marketing plaats voor een International Marketing Coordinator, die na een gedegen in- werkperiode belast zal worden met het uitbrengen van offertes, de orderbe geleiding, het telefonisch contact met clienten in binnen- en buitenland en het maken van verkoopanalyses. Deze lunktionaris rapporteert rechtstreeks aan de Supervisor Order Services en zal indien nodig als zi|n plaats vervanger optreden. Funktie-eisen De voorkeur gaat uit naar een persoonlijkheid met goede contactuele eigen schappen met een opleiding op middelbaar niveau (HAVO-MEAO) Kennis van de moderne talen, waarvan de Engelse taal in woord en geschrift het belangrijkste is. Een opleiding op het gebied van Marketing en enkele |aren ervaring m een soortgelijke tunktie is gewenst doch niet vereist. Leeftijd 20-25 jaar Voor het vervullen van deze tunktie is een behoorli|ke inzet noodzakeli|k. Daar tegenover staat een goed salaris en uitstekende arbeidsvoorwaarden. Inlichtingen Indien u geïnteresseerd bent en meent aan de gestelde eisen te kunnen vol doen, kunt u nadere inlichtingen vragen bij de heer T. W. Kret afdeling Mar keting. Sollicitatie U kunt zowel schriftelijk als telefonisch contact opnemen met de heer F. W. Biegstraaten afdeling Personeelszaken.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15