Wintersport Pret-Prijzen; Breng'ns een leerzaam bezoek. Meubelmakerij Vin Os. „Niet alleen kijken naar staatstekort" 259: «"•SSifisSïW' 75.- FNV-voorzitter Kok: LEZERS SCHRIJVEN: >V' Betaalbaar vakmanschap in leer. Jazeker"Pretprijzen voor 'n lekker voordelige ski-uitrusting Eerst bij "ton strous" kijken Daar vindt u kvrahteits-artiketen van wereldberoemde merken en u krijgt 'n deskundig advies Van ski-leraren en wedstrijdskiërs, "ton strous is makkelijk bereikbaar en er is volop parkeerruimte. Al met al plezierig winkelen Midski-set Rossignol midski met Salomon-binding, ski stokken, incl montage, waxen en afstellen Totaal Langlauf-set komplete uitrusting: langlauf no-wax ski. glasfiber stokken, binding, leren schoenen, 2-delig langlaufpak. muts. langlaufkousen. pully. Keuze uit verschillende kleurkombinaties en modellen Totaal Innsbruck ski-jacks 1 van I 298.- voor I I 13." Ski-rennhose Bekend merk. Hoog model met knie-polstering QQ van f 196. voor f Ski-jack in bijpassende kleuren van I 196. voorfSt},- Ski-rennhose Merk "Skiset" 20 modellen kleuren Met knie-polstering In dames- en herenmatenvan 198 - voor Zonder knie-polstering 50. Kinder-Renbroeken on gepolsterd. hoog gesloten lOgi" 50% korting op: kollektie ski kleding '80, waaronder bekende mernen. Innsbruck, An ba, Col mar. Ski-schoenen 1980 modellen, zoals Nordica. Dynafit. Koflach, Munari.met M f|0/ korting op advies- 4U /O verkoopprijs Kinder ski-schoenen maat 26 t/m 32 van t 90.-voor f 43,- maat 33 t/m 36 voor f CQ Ski-schoenen alle dames en no'~ herenmaten aanbieding! 125,- voor f Ö5J.- Ski-bril dubbel venster anti-condens 29.- Ski-bril enkel venster anti-condens 1 19.- Ski-handschoenen in75 echt leer. in diverse kleuren v a f 1 «J, Ski-sokken 1(- 5000 paar ski-sokken.3 paar vóórf 1 3,- Langlauf-kousen 2 paar vóór f 15«- Sneeuwkettingen met Erlau kruisketting aanbieding Langlauf ski-set langlauf no-wax ski. langlauf-stokken. binding, incl montage 98.- Langtauf ski-set langlauf no-wax ski. langlauf-stokken. binding. 1JIA leren schoenen, incl. montage f 149,— Atomic Midski-set met Look. Salo mon of Tyroliabinding. 1 QO incl montage, waxen en afstellen 1 UU«- Kastle Compact-set met Look. Sa- 86.- Kinder-ski-set kinderski. binding hakautomaat. ski-stokken, incl montage, waxen en afstellen 1210.- voorI 25.- t 254 -voor li 69.- I 299 - voor li 99,- 6 tot 8 jaar 120 cm t/m 140 Cf 8 tot 10 jaar 140 cm t/m 170 cn 10 tot 15 laar...» Moonboots van 6 29,- Ski-huur ma. 3 „eken voor gehele winterperiode Gebruikt Compact mid of alpin Kinder-ski's Ski-schoenen: gebruikt 85.- <65.- <35.- Imperial afsluitbaar. Een v de beste uit de ANWB test van <-'e'80'8 e 1A8.- v00,delP<e'P">5,e Atomic Midski Supreme HV met binding LOOK 27 ski-stokken, montage, waxen en afstellen van 584 50 voor 365.- Met Tyrolia-260D. of Look-37 binding /50jextra. Atomic Carbon Bionic 'n Prachtige ski De beste uit ANWB-Test. Met binding LOOK 37. ski-stokken LOOK 37. incl. montage waxen. afstellen, van 971.50 voor bZ3.- Atomic Midski Bionic Met binding LOOK 57ski- stokken, montage. waxen en afstellen, van 822 50 voor f 529.- Ski-stokken -075 alle maten, met veiligheidshandgreep 3, Ski-onderhouds-beurt Komplete ski-opknapbeurt, bestaande uit: repareren, slijpen, waxen. Alleen de maand okt. prijsje: f 35.- ROTTERDAM (ANP) - FNV-voor zitter Wim Kok heeft de informa teurs De Galan en Halberstadt gisteren "geadviseerd" voet bij stuk te houden en te blijven bij de opvattingen die ze als lid van de commissie van Economische Deskundigen van de SER heb ben geuit. Wijk niet voor een visie, zoals die van president-directeur Zijlstra van de Nederlandsche Bank, die eenzijdig en zakelijk is gericht op het terugdringen van het finan cieringstekort van de overheid en waarvan de gevolgen - de so ciale ellende - niet zijn te over zien, aldus Kok op het congres van de Bouwbond FNV in Rot terdam. Hij noemde een effectief werkgele genheidsprogramma een absolu te voorwaarde voor welk kabinet dan ook om een maatschappelijk draagvlak te verwerven in een schrale tijd, waarin veel impopu laire boodschappen moeten wor den verteld. "Ik kan er met mijn pet niet bij dat de mensen die voortdurend slag bomen neerlaten voor het uit werken van een werkgelegen heidsprogramma kennelijk blind zijn voor het feit, dat er de ko mende jaren wel miljarden extra op tafel moeten komen om de werkloosheid te financieren", al dus Kok. De informateurs Halberstadt en De Galan zouden vandaag gesprek ken voeren met leden van de vakbeweging werkgeversorgani saties en de twee demissionaire bewindslieden Van der Stee en Den Uyl. Vanochtend ontvingen de informa teurs de heren Kok, Drabbe en Bode van de FNV. Daarna was het de beurt aan Van der Meulen en Terpstra van het CNV. Ver volgens werden de heren Van Veen en Crijns van het VNO en Van Eijkelenburg van het NCW bij de informateurs ontvangen. Hij voegde hieraan toe dat hij zich niet kan voorstellen dat zo'n werkplan in de boeien wordt ge klonken van "vermindering van het financieringstekort" en stabi lisatie van de druk van belastin gen en premies met in het achter hoofd de cynische gedachte dat de financiering van de sociale ze kerheid dan vanzelf wel op de klippen loopt. WD-fractieleider Wiegel kreeg van Kok een veeg uit de pan. Hij deelt Wiegels kritiek op het ge sprek aan informatie over wat er precies in Den Haag aan de hand is. Maar volgens hem heeft Wie gel "een flinke lading boter" op het hoofd: de overheidsfinanciën zijn onder het vorige kabinet be hoorlijk uit de hand gelopen. Over 'puinruimen' gesproken", aldus Kok. Graag wil ik met het volgende rea geren op het interview met prof. Couwenberg dat verscheen in het Leidsch Dagblad van 17 okto ber. 1) Prof. Couwenberg komt weer met zo'n heerlijk 'sweeping sta tement' als: "Hollanders zijn een volk van dominees en kooplie den", dat past in het rijtje: Italia nen zijn heetgebakerd, Amerika nen op geld belust en oppervlak kig, negers zijn dom en lui. Gene raliseringen van de borreltafel, die als dat zo uitkomt in een res pectabel jasje worden gestoken. Het cliché van de Hollander-met- het-opgestoken-vingertje wordt van stal gehaald zodra iemand twijfels zet bij betrekkingen met landen waar (bijvoorbeeld) de mensenrechten worden ge schonden. Waarom 'het moralisme' alleen bij de PvdA zou voortleven is mij volstrekt onduidelijk. Iedereen - ook de heer Couwenberg - heeft een idee van hoe de wereld er uit hoort te zien. Niemands wereld beeld is perfect (hoewel sommi gen het hunne wel als absoluut zien). Maar moet men daarom met een puur relativisme alle po litieke systemen bekijken? Dat is een drog-argument. Laat de heer Couwenberg zich indenken hoe een bepaald systeem op hemzelf zou werken (bijv. een stelsel van raciale of religieuze discrimina tie) en of hij er dan ook zo afstan delij k-relativerend tegenover zou staan. 2) Kernwapens zouden oorlog on mogelijk maken. Dit klinkt rede lijk. Dit argument zou pleiten voor het laten bestaan van strate gische kernwapenmarsenalen. Maar het kan niet een steeds maar voortdurende bewape ningswedloop verdedigen. De werkelijke stand van zaken op het gebied van bewapening en dus de redelijkheid van elke nieuwe stap (zoals de kruisraket ten) is voor de bevolking van oost en west niet te achterhalen. Een gegrond wantrouwen tegen de wensen van miltair-industrië le complexen in verschillende landen is dus op z'n plaats. Want elke dollar of roebel die aan be wapening Wordt besteed, kan niet worden aangewend om het hongerprobleem in de wereld op te lossen. 3) Maar ook aan het idee van nu cleaire afschrikking zitten - zoals bekend - haken en ogen. Omdat het een zelfvernietigend wapen is, kén het in feite niet worden gebruikt. Wie neemt immers die verantwoordelijkheid, wanneer de tegenstander (met conventio nele middelen) zou aanvallen? De tegenstander zou dit, uit angst voor een nucleaire tegen aanval, niet durven doen. Maar de tegenstander zou wel eens kunnen speculeren op de angst bij de vijand. En hij zou wel eens waanzinnig kunnen zijn. De ge schiedenis 'leert' ons in ieder ge val dat gestoorde leiders lang ge noeg aan de macht kunnen blij ven om veel onheil te stichten. En dit risico is, lijkt me, groter in niet-democratisch bestuurde landen zoals de Sowjet-Unie. Vanwege dit gevaar moesten er naast strategische ook tactische atoomwapens komen. Via de neutronenbom probeert men de 'atoomdrempel' nog verder te verlagen en daardoor van kern wapens weer 'bruikbare' wapens te maken. Het idee groeit dat kernwapens op beperkte schaal ingezet kunnen worden zonder het gevaar van een apocalyps. Dit soort kernwapens maken oorlogvoeren juist wel weer mo gelijk en misschien op een nog afschuwelijker manier. 4) Bekende argumenten kortom, die om een dubbele reden een verdergaande nucleaire bewape ning afwijzen. Een 'zakelijke' discussie over kernwapens is de enige die ik zou willen voeren. Maar laat prof. Couwenberg dan ook komen met nieuwe argu menten. Je neerleggen bij de har de internationale machtspolitiek kun je nog altijd. Probeer er eerst maar iets aan te veranderen Bij voorbeeld op 21 november in Amsterdan jóuw afweging ken- baar maken. Ruud wessels Zeemanlaan 36 Leiden Verkoop bij Executie. Op vrijdag, 23 oktober 1981 te 12.00 uur, zullen ten laste van ■■■■■■■wonende te en zaak doende te ■■■■■worden verkocht enige ROERENDE GOEDE REN, te weten, meubilaire en huishoudelijke goederen en horeca inventaris en wat ver der te koop zal worden aange boden. De verkoop van meubi laire en huishoudelijke goede- ren vindt plaats aan het adres ■■^■■^■en geschiedt contant zonder opgeld. De goederen zijn een half uur vóór de verkoop voor een ie der te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie. Kilo klptllé nu 12,98 2 kilo t v. sticks gemarineerd nu 7,95 Aanbiedingen alleen geldig in de Leidse vestiging t/m 31 oktober De Leidsche Dlgros Poelier LANGEGRACHT 3 LEIDEN. iedereen leest de krant altijd en overal. Het kan zijn dat uw oude bankstel het heeft begeven. Of u wilt gewoon eens anders zitten. U over weegt al enige tijd om tot aanschaf van een nieuwe bank of zitkombinatie over te gaan. Maar u wilt het avontuur nog niet aan omdat er misschien nog andere belangrijke zaken op uw bood schappenlijstje staan. Mocht u toch besluiten op zoek te gaan naar een nieuw meubel, dan raden wij u aan een goed vergelijk te maken. Breng dan ook eens een leerzaam bezoek aan Meubelmakerij Van Os. Want even belangrijk als de oogstrelende model len die er in vele variëteiten te vinden en te zien zijn, is de degelijke konstruktie van het zitmeubel, waar u jaren zit- komfort en plezier aan zult hebben. Betaalbaar vakmanschap in lederen kwaliteits meubelen zie je vandaag de dag niet veel meer. Zeker niet als het om leren meubelen gaat die in eigen meubelmakerij worden ontworpen, gelijmd, geschroefd en genageld. Waarbij uitsluitend solide beukehouten rompen, de beste leersoorten en de meest veerkrachtige vullingen worden gebruikt. Jong en oud betalen er nooit teveel voor. Dat kun nen wij gerust stellen. Omdat Van Os het meubel zelf maakt en rechtstreeks aan u verkoopt. Voorbeeld: Model Boerhaave verkrijgbaar als bankstel. De 2-zitsbank is vanaf f2.860-, In 3-zits vanaf f3.475,-. Voprbeeld: Afgebeeld 2-zitsbank model Van Campen. Degelijk zitkomfort vanaf f 2.160,-. 3-Zitsuitvoering vanaf f2.835,-. FABRIEK SHOWROOM CULEMBORG: Beesdseweg 5,03450 - 22 41. Industrieterrein Zuid. SHOWROOM DELFT: Papsouwselaan 137 (Delft Zuid), 015-5689 70. SHOWROOM ASSEN: Groningerstraat 32a, 05920 -17102. SHOWROOM EINDHOVEN: Leenderweg 2,040 -12 46 40. Dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur Vrijdagavond koopavond. Assen, Delft en Eindhoven 's maandags gesloten. Voorbeeld: De draaifauteuil Floris. Altijd pas send bij uw interieur. Vanaf f 1.550,- in een rijke leersoort. Om te onthouden De voordelen van Van Os. Eigen meubelmakerij met vakmensen. Showroom met een breed assortiment zit groepen. bankstellen en fauteuils voor ieder budget Soüde konstrukties van onverwoestbaar beuke houten rompen. Diverse leersoorten en kleuren van de hoogste kwaliteit, door TNO getest. Perfekte afwerking goede afhandeling service en garantiebepalingen Lager in prijs door direkte verkoop en levering Persoonlijke interieuradviezen door verkoop specialisten. Geen vooruitbetaling en soepele annulerings- voorwaarden. Afleveringen in overleg. MVO 036a

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10