Paisley kiest voor routine "Dresden ontbeert ervaren spelers.." Wind speelt PSV parten ©Paarsmerk. Pittig en voordelig. Nog twijfels over Vermeulen bij Feyenoord Coe en Ovett gaan strijden om dollars... Trainer Prautszch niet optimistisch Crm-subsidie voor experiment met sportvelden Winterslag langs Arsenal Talentvolle jongeren volgens Liverpoolrcoach nog niet rijp Belg Puis overleden WOENSDAG 21 OKTOBER 1981 SPORT PAGINA 17 BOSSCHENHOOFD (ANP) - Va clav Jezek zal pas vanavond kort voor de thuiswedstrijd tegen Di- namo Dresden beslissen of Pier re Vermeulen speelt. De voor de nationale competitie geschorste linksbuiten is nog niet zo ver her steld van een griepaanval dat Feyenoords coach al gistermid dag een beslissing durfde te ne men. Wanneer Vermeulen niet fit wordt geacht, zal zijn plaats wor den ingenomen door Stanley Brard. Feyenoord speelt met: Hiele, Wijnstekers, Nielsen, Troost, Van Deinsen, Van Til, Stafieu, Van Hanegem, Bou- wens, Kaczor en Vermeulen of Brard. De formatie van het elftal zal afhangen van de keuze van de elfde man. LONDEN/NEW YORK (ANP) De twee Britse wereldre cordhouders Sebastian Coe en Steve Ovett zullen elkaar volgend jaar in de Verenigde Staten ontmoeten op de mijl voor een prijzengeld dat ligt tussen de 250.000 en 400.000 dollar (resp. 700.000 en 1.000.000 gulden). Volgens een vooraanstaand marke ting-bureau in New York zouden Coe en Ovett over het seizoen 1981 per wedstrijd ongeveer een bedrag van 15.000 tot 20.000 dollar (37.500 tot 47.000 gulden) hebben geincasseerd. Vermoedt wordt dat de beide Britten bij het opstellen van de contrac ten gemeenschapelijke standpunten zullen innemen. ROTTERDAM (GPD) - Na tien jaar in de Oostduitse voetbaltop staat voor Feyenoords tegenstander (vanavond in de Kuip) een reputatie op het spel. Sinds vorig jaar is Dynamo Dresden er in eigen land niet meer in geslaagd om zich te mengen in de strijd om de titel. Maar in Europese toernooien bleek Dynamo nog altijd een gevrees de opponent. Gistermiddag ondergingen de spelers van Feyenoord de laatste training voor de belangrijke Europa Cup wedstrijd tegen Draamo Dresden. V.l.n.r. Troost. Stafleu en Van Hanegem „In die Europa Cup speelt Dynamo soms weer als in zijn beste tij den". beweert de Oostduitse trai ner Gerhard Prautszch. Tegen het Russische Zenith Leningrad kwam Dynamo (met 4-1 en 2-1) bijvoorbeeld in het UEFA-toer- nooi stijlvol uit de eerste ronde. En ook FC Twente stuikelde vo rig jaar in Dresden over de Oost duitse krachtploeg. „We hebben in de Europa Cup veel ervaring opgedaan", vertelde Gerhard Prautszch in Rotterdam voordat hij aan de laatste trai ning begon. „In Oost-Duitsland speelde Dynamo zich tien jaar lang bij de drie topclubs" Daar na ging het mis met Dynamo, omdat Prautszch te veel routi niers kwijtraakte. Dit seizoen lykt Europees voetbal zelfs niet eens haalbaar De Oostduitsers gingen onlangs tegen Carl Zeiss Jena (met Jezek op de tribune) onderuit en misten daardoor de aansluiting met de top. „Dynamo heeft jongere spelers in moeten passen en die moeten nog rijpen", verklaart Prautszch (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Met de bedoeling om de bespeelbaarheid van sport velden te intensiveren wordt momenteel op drie plaatsen in Nederland geexperimenteerd met evenzovele nieuwe typen „grasmatten". Met behulp van het ministerie van erm en de plaatselijke gemeenten funge ren de voetbalvereniging „Rijs wijk", een tennispark in Utrecht en een hockeyveld in Hattem als „proefkonijn" voor dit in ons land unieke experi ment. Bij de voetbalvereniging Rijs wijk is een veld aangelegd met een zogenoemd „buizensys teem", welke de mogelijkheid biedt bij aanhoudende regenval het overvloedige water weg te pompen, en bij aanhoudende droogte zelfs water in het veld aan te voeren. In een tennispark in Utrecht wordt momenteel geexperimenterd met twee courts waarvan de „mat" be staat uit een samenstelling van kunstgras en gravel. Het derde nieuwe type sportveld, het zoge noemde „Omnyturf", werd aan gelegd bij de hockeyvereniging Hattem in Gelderland. Om de bespeelbaarheid van deze sportvelden te bestuderen is voor elk veld afzonderlijk een begeleidingscommissie inge steld waar afeevaardieden van de Nederlandse Sport Federatie (NSF), het ministerie van erm, de plaatselijke gemeente en van de betreffende sportbond zit ting in hebben. Deze commis sies zullen de velden een jaar lang bestuderen, waarna een rapport uitgebracht zal moeten worden. De heer Buckmann van het minis terie van erm: „Hoewel momen teel hetzelfde experiment in Frankrijk, Zwitserland en West-Duitsland wordt genomen mag deze test voor ons land als iets unieks worden beschouwd. Het is namelijk niet alleen de bedoeling om de bespeelbaar- heid van sportvelden te intensi veren, maar ook o de onder houdskosten daarvan aanzien lijk terug te dringen. En naar de eerste berichten luiden zijn de ze velden daar uitermate ge schikt voor". GRAZ (ANP) - Sturm Graz uit Oostenrijk heeft gisteren op eigen veld in de eerste wed strijd van de tweede ronde in het UEFA-bekertoernooi een gelijkspel (2-2) behaald tegen IFK Gothenburg. De Oostenrijkers namen een voorsprong van 2-0, die door twee treffers van Nilsson, één voor één na rust, teniet werd gedaan. Winterslag behaalde op het ei gen, door de voortdurende regen vrijwel onbespeelbare veld een overwinning met 1-0 op Arsenal. Het doelpunt werd in de 62ste minuut ge maakt door Berger. Borussia Mönchen-Gladbach won voor 30.000 toeschouwers met 2-0 van Dundee United. De doelpunten werden na rust gemaakt. De karakteristieken Sturm Graz (Oos) - IFK Go thenburg (Zwe) 2-2. 13 Bre- ber (strafschop) 1-0, 22 Nie- derbacher 2-0, 36. Nilsson 2-1, 68. Nilsson 2-2. Scheidsrech ter: Sostaric (Joe), toeschou wers 11.500. Winterslag (Bel) - Arsenal (Eng) 1-0. (0-0). 62. Berger 1-0. Scheidsrechter Guruceta Muro (Spa), toeschouwers: 9.000. Borussia Monchen- Gladbach (Wdl) Dundee United (Sch) 2-0. (0-0) 70 Schaffer 1-0, 87. Hannes 2-0. Scheidsrechter Rainea (Roe), toeschouwers: 30.000. die terugval Internationals als Muller. Webcr en Kotte vielen weg en Dynamo kan tegen Feye noord ook niet over Hafner be schikken. Maar Prautszch kan in Rotterdam wel degelijk een erva ren kern het veld insturen De Oostduitse trainer mist van de ploeg die Twente vong jaar uit schakelde slechts vier spelers. In het Europese voetbal is Dynamo Dresden een club met een ryke historie Trainer Prautszch her innert zich onder meer Liver pool, Bayern Munchen en Ajax als tegenstanders „Tien jaar te rug werden we door Ajax met 2-0 verslagen nadat we thuis 0-0 had den gespeeld", weit Prautszch zich nog uit z(jn penode als assis tent te herinneren. „In datzelfde jaar won Ajax de Europa Cup". Dynamo Dresden is ook daarna nooit verder geraakt dan de kwartfinales Vong jaar sneuvel den de Oostduitsers na de winst op Twente net voor die eindron den tegen Standaard Luik, dat in Dresden (met 4-1) veel te sterk bleek. Met Prautszch, die sinds dne jaar hoofdtrainer is bij Dy namo. is het Oostduitse team in dat seizoen aan een nieuwe op bouw begonnen „Ik heb Feyenoord vong jaar tegen Dynamo Tbilisi gezien en vond het toen al een sterke ploeg. Te gen AZ heb ik een gediscipli neerd team aan het werk gezien, en vooral een voorhoede die erg actief was. Ik denk dat Feye noord favoriet is op basis van de routine, die wij moeten missen". In de Oostduitse ploeg is Hans Jur- gen Dorner (30) de man met de meeste ervaring. Dynamo's libe ro spelde 69 keer voor de natio nale ploeg. In Dresden zag Va clav Jezek de tegenstander met dne spitsen (Heidler. Minge en Dorscher) spelen, maar in de Kuip zal Prautszch wellicht meer defensieve kracht inbouwen. Dynamo speelt in de volgende op stelling: Jakubowski Mittag, Dorner, Schmuck en Helm - AMSTERDAM (GPD) Hoewel velen van hen uit vorm zijn, zullen de routiniers Liverpool vanavond in de eer ste ontmoeting van de Europa Cup I-tweekamp in het Olympisch Stadion in Amsterdam overeind moeten houden. „Ik wil", zo benadrukte manager Bob Paisley gisteren, „de jonge ren niet belasten met een klus die eigenlijk alleen door ervaren spelers gedaan kan worden". Om die reden voegde de technisch leider van de legendarische Brit se voetbalclub gistermorgen op het allerlaatste moment de 25-ja- rige Richard Money aan zijn spe lersgroep toe, toen duidelijk werd dat vleugelverdediger Al lan Kennedy mogelijk niet zou kupnen spelen. Kennedy, die in mei van dit jaar in Parijs Liverpool aan de Europa Cup voor landkampioenen hielp door in de finale tegen Real Ma drid de enige treffer voor zijn re kening te nemen, liep tijdens de training vlak voor het vertrek naar Nederland een ernstige spierblessure aan het bovenbeen op. Pas in de loop van vandaag zal worden bekeken of Kennedy fit genoeg is om te kunnen wor den ingezet. Mocht dat niet het geval zijn, dan zal hij worden ver vangen door Mare Lawrenson, die zijn gigantische transferprijs (hij werd voor 4,5 miljoen gulden overgenomen van Brighton) nog niet heeft kunnen waarmaken. De 25-jarige Ierse international die vorige week in Dublin tegen Frankrijk een opvallende rol ver vulde, kan zelf nauwelijks iets worden verweten, want Bob Paisley gebruikte de verdediger tot dusver enkel en alleen als stand-in. Dat geldt evenzeer voor de 20-jari- ge aanvaller Ian Rush, die wel in de nationale ploeg van Wales, maar nog niet bij zijn werkgever een vaste plaats heeft kunnen af dwingen. Weliswaar behoorde Rush de laatste weken tot de vas te keus van Paisley, maar dat was alleen omdat David Johnson als gevolg van een wenkbrauw blessure buitenspel stond. Tegen AZ zal de talentvolle spits vrij wel zeker zijn positie moeten in leveren, omdat zijn geroutineer- derde voorganger weer is her steld. Ook Ronnie Whelan blijft aan de kant, hoewel de 18-jarige middenvelder zich evenals als zijn landgenoot Lawrenson tij dens de interland tegen Frank rijk in positieve zin onderscheid de. Desondanks houdt Bob Paisley, die al sinds 1939 eerst als speler en later als trainer en manager aan Liverpool verbonden is, ook vanavond vast aan het team dat al zoveel jaren met elkaar speelt. „Het is zeker de bedoeling om die jonge spelers in te passen, maar dat kan nu nog niet. Daar zijn ze nog niet rijp voor. Het duurt zeker nog twee jaar voor dat zij de ouderen kunnen ver vangen", aldus Paisley. Niettemin heeft Bob Paisley in middels ook onderkend dat er sprake is van slijtage in zijn ploeg die een gemiddelde leeftijd heeft van 28 jaar. De resultaten in de Engelse League, waarin Li verpool met een tiende plaats op merkelijk laag scoort, zijn daar van het beste bewijs. Paisley: „Het is erg moeilijk om lang aan de top te blijven. Alle topclubs krijgen op een bepaald moment met een terugval te ma ken. Kijk maar eens naar Ajax, Bayern Munchen en Real Ma drid. Dat het momenteel minder bij ons draait, heeft een heleboel oorzaken. Een van de problemen is dat ons elftal vrijwel uitslui tend uit internationals bestaat. Vorige week waren er bijvoor beeld negen spelers weg, maar dat zijn er ook wel eens dertien geweest. Die spelers komen al lesbehalve fit terug en het is nou moeilijk om het juiste ritme weer op te pakken en optimaal gemo tiveerd te blijven". BRUSSEL (GPD/ANP) De 49-voudige Belgische international Wilfned Puis is gisteren op 38-jarige leeflyd aan kanker overle den. Puis kreeg vooral bekendheid m de penode dat hu aan de zude van Pol van Himst de kleuren van Anderlecht en het Belgi sche team verdedigde in de jaren zestig. Met de Brusselse forma tie werd Puis vijfmaal landskampioen In 1963 ontving de links buiten de gouden schoen, een onderscheiding die in Belgiè wordt uitgereikt aan de beste speler van een jaar. De voetbalwedstnjden in de hoogste afdeling van de Italiaanse competitie zullen op 8 november een half uur later beginnen en de mogehjkheid is aanwezig dat de wedstrijden op 22 november geheel uitvallen, als in de tussentijd geen overeenstemming wordt bereikt tussen de voetbalbond en de spelersbond. Twis t appel is de wijze waarop de contracten worden opgesteld en de achterstand van betalingen bu de verenigingen van de tweede liga ADVERTENTIE Om de tijd wat aangenaam door te brengen, kregen de voetballers van PSV gistermiddag diepvriesmaaltijd aangeboden van een vriendelijke NLM-stewardess WENEN (GPD) - Ruim vier uur la ter dan gepland arriveerde PSV gistermiddag in Wenen, waar de Eindhovenaren vanavond de eer ste wedstrijd uit de tweede ronde van de UEFA Cup wacht tegen Rapid Wien. 's Morgens zou het PSV-gezelschap vanaf het Eind- hovense vliegveld Welschap met een chartervlucht naar de Oos tenrijkse hoofdstad vertrekken, maar de NLM Cityhopper bleef in Rotterdam aan de grond, om dat men het door de weersom standigheden te riskant vond in Welschap te landen. De PSV-ploeg werd daarop per bus naar Zestienhoven getrans porteerd, waar de weersomstan digheden echter even slecht wa ren. Wel ging men in Zestienho ven aan boord, maar men kreeg geen toestemming op te stijgen, zodat het hele gezelschap weer richting vertrekhal werd gediri geerd. Het recente ongeluk met de NLM Cityhopper boven Noordwest- Brabant heeft ertoe geleid dat men geen enkel risico meer wenst te nemen en pas dan toe stemming tot opstijgen wil verle nen wanneer alle mogehjke voor zorgsmaatregelen uit en te na zijn gecontroleerd. Dat beteken de dat PSV ruim één uur, nadat men het toestel had verlaten, op nieuw aan boord kon gaan, om dat de wind enigszins was gaan liggen en het vertreksignaal op groen kon worden gezet Dat oponthoud in Nederland was er evenwel de oorzaak van dat PSV vier uur later dan gepland arriveerde en de middagtraining naar de avonduren moest ver schuiven Het meespelen van Geels blijft vooralsnog een vraagteken. Geels: "Ik heb van de trainer te horen gekregen dat ik vlak voor de wedstrijd zelf een beslissing mag nemen Zoals ik me nu voel ben ik optimistisch, wat mijn meespelen betreft". r*v*">r Douwe Egberts koffie„..lekkere koffie.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17