i Sparen loont nog steeds de moeite Ondanks fiscus en inflatie. U gaat er altijd op vooruit. ABN Bank ADVERTEERT IN DIT BLAD ARNOLDUS Een sleuteltje helpt Midweek keukenverkoop Niet te geloven DE MANSE INVALLER LEERKRACHT luxaflex Gordijn-jaloezieën -j ip WIJKZIEKEN VERZORGENDE showroommodellen, nieuwe keukens mei hoge korting en verdere koopjes. Weer nieuwe showroommodellen. Boven- en onderkasten o.a. 290 cm. lang. Met oven kookplaat (A.E.G.) afzuigkap, koelkast. De bruto-prijs f 7070,- voor 3700,- O.a. keuken 286 cm. lang Geheel compleet, kookplaat, diepvries- koelkast-com binatie, zeer luxe, brutoprijs 7380,- voor 3900,- We zijn weer geopend woensdag van 14.00 tot 19.00 uur. Admiraal Banckertweg 4, Waard industrieter rein, Leiden. Voor Inlichtingen tel. 071-890163. Let op de pijlen. Kiljanpad 2, Lelden Z.W. Het bestuur van bovengenoemde school voor prot. chr. individueel onderwijs roept sol licitanten op die bij ziekte of bij andere on voorziene omstandigheden willen fungeren als: Vereist: voll. bev. aant. j. (k) r. Voor Inlichtingen: H.J. Nleuwstraten (schoolleider) tel. 071-311940 (sch.), 071- 155944 (hs.) Sollicitaties binnen 1 week te richten aan de sekretarls: Mr. A. de Wolf, Spleghel- dreef 10, Leiderdorp. onbetwist de specialist M TT Sfeervolle zon- en licht regelaars Molensteeg 12-14 eiden. Tel. 071-121375/ 's Zaterdags gesloten./ Voor gas-kolen-olle W. P. Hartwijk DE STICHTING INTERKRUIS LEIDEN vraagt voor spoedig mogelijk een De te beneoemen medewerker moet bereid zijn, zo i dia. een aanvullende cursus te volgen De vakature onstaat in Leiden Noord, waar de bejai denzorg een erg belangrijke plaats inneemt. Er wordt intensief samengewerkt met 3 wijkverpleegku digen. Er is regelmatig kontakt met andere wijkverplee kundigen en 1 wijkziekenverzorgende. Inlichtingen zijn te verkrijgen via het Centraal Buro tel foon 121753, bij de koördinerend wijkverpleegkundig Ger Markman en Alice Sneep. Sollicitaties kunt u binnen 14 dagen na verschijn van dit blad richten aan het Centraal Buro, afd. P| soneelszaken, Middelweg 38, 2312 KJ Lelden. "Wij sparen stevig voor die nieuwe auto. Maar wel zo makkelijk mogelijk." "Wij werken allebei. Een deel van onze salarissen kunnen we best missen. Zodat we straks zelf contanten hebben voor 'n nieuwe auto. Misschien hebben we ook nog wat spullen nodig voor de flat. Daarom hebben we een spaar rekening genomen, waarbij we altijd geld kunnen opnemen. En met een rente die nog altijd heel wat hoger is dan de inflatie." ABN Girospaar-Extra- rekening. Storten en opnemen gaat via uw bank- of girorekening. Dat betekent minder kosten voor de bank, vandaar liefst 9'/2% rente! U kunt altijd over uw geld beschikken. Over het opgenomen bedrag wordt u 2% kosten in rekening gebracht. De rest van uw spaargeld blijft de volle rente ontvangen. "Wat is wijsheid: de kansen van het beleggen of het rendement van een goede spaarvorm?" "Vermogen is een groot woord, maar ik wil het geld dat ik heb wèl tegen uitholling beschermen. Ik beleg mijn geld in een spaar vorm met variabele rente, die optimaal de kapitaalmarkt volgt. De hoge rente die ik daar mee maak, laat ook met mijn belastingschijf een aardig rendement over. Bovendien kan ik geld opnemen wanneer ik wil." "We moeten ons kapitaaltje tegen "Als ik straks gepensioneerd ben de geldontwaarding beschermen" komt me die rente beter van pas" ABN Kapitaalmarkt spaarrekening. De manier om een prima rendement te maken zonder koersrisico. Om vermogen op te bouwen, te consolideren en verder uit te bouwen. Met een rente die gekoppeld is aan het gemiddelde rendement van een aantal Staatsleningen, en daar komt nog een half procent bovenop. De rente wordt per maand vastgesteld en is voor oktober 12,07%. Terwijl u direct kunt opnemen tegen 3% opnamekosten. ABN Kapitaal- markt- spaar- rekening. 12,07% (oktober). "We hebben allebei een goede baan en een goed salaris. Daarom hebben we kans gezien zo'n f 7.000,- bij elkaar te sparen. Omdat we dat geld voorlopig niet nodig hebben, kunnen we het grootste deel nu echt vastzetten tegen de hoge rente van 11 '/2%. Bij een inflatie van rond de 7% is dat best aantrekkelijk." ABN Spaardeposito's vast Als u geld hebt dat u een aantal jaren kunt vastzetten, kunt u profiteren van de 11 op een ABN Spaar- deposito met vaste looptijd. De minimale storting daarop is f 1.000,-ineens. ABN Spaardeposito's zijn er met vaste looptijd van 2 tot 6 jaar. "Met mijn inkomen hebben we een aardig reserve kunnen opbouwen. We hebben daaroi een belegging gekozen met een hoog rendemt waarbij de rente pas over een paar jaar vrij kon; Zodat we pas belasting over de rente gaan betalen als ik, na m'n pensioen, in een gunstig tarief val. Dan kunnen we 't geld goed gebruik, omdat m'n inkomen natuurlijk flink gaat zakken. Zo hebben we 't toch wel goed bekekf dacht ik." ABN S paarbil jetten 1981/1986. Waardepapieren met beurs notering. Het rendement is hoog: een ABN Spaarbiljet dat u nu voor ca. f 1.000,- koopt, levert op 1 juli '86 f 1.700,- op, inclusief de uit gestelde rente.Dok tussen tijds verzilveren is mogelijk via de effectenbeurs. ABN Spaar- biljetten.: 12,00% (effectief rendeme, per 13 oktober'8l' Spaargeld is eigen geld. Het maakt onafhankelijk. U kunt er een reserve mee opbouwen voor tegenvallers. Of straks iets kopen waarvoor u liever niet leent. Bovendien geven de meeste spaar- vormen nu een hogere rente dan de geldontwaarding. Met de juiste spaarvorm gaat u er op vooruit. Ook de fiscus hoeft dat niet te verhinderen. De eerste f700,- rente, per saldo, is bijvoorbeeld vrijgesteld. Met andere woorden: als u geen lening hebt, kunt u op een gewone spaar rekening ruim f 13.000,- hebben gespaard zonder belasting te betalen over de rente. Sparen dus, maar wel met de juiste spaarvorm. Elk ABN-kantoor kan u een prima advies geven. Belangrijk, want dat kan het verschil zijn tussen hoge en lage rente, vrijheid en on vrijheid. Neemt u even de moeite om uw plannen en wensen met ons te bespreken.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18