Kinderen hebben het zo druk met opgroeien dat ze aan sparen niet denken. Zaalselectie niet bepaald in vorm Schakers Lisse verliezen punt Knobel Schoenmaker wacht op De NMB denkt met u mee. Pijnlijke 3—5 nederlaag Shorttrackcompetitie Chris Lloyd t verslaat Andrea Jaeger West Bromwich wil Twente-speler Jol PAGINA 14 DO/ST SPORT DINSDAG 20 OKTOBER 198 J KINDEREN hebben het veel .drukker dan wij. Ga maar na. Als ze net de hele boel op zolder overhoop hebben gehaald en ze staan verkleed en wel klaar om hun vader en moeder te verrassen, dan moeten ze alweer eten of naar bed. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK LISSE - De Leidse zaalvoetbalselectie is er gisteravond niet in geslaagd om de eerste oefenwedstrijd in winst om te zetten. Het team van coach Leo de Jong verloor van Landwer met 3-5. In de inter-regionale competitie is het team van Glasbergen nog steeds zonder winst. Van VI werd met 7-3 verloren. In de hoofdklasse won Bax verras send van EKL Boys: 4-3. UVS haalde in Lisse flink uit. SRV Boys werd met 11-2 verslagen. Leidse selectie - Landwer 3-5 Deze wedstrijd was alleen in de eerste tien minuten het aankij ken waard. Toen draaide het ook nog redelijk bij de afdelings- ploeg. Na twee minuten wist Jan van der Reyden het net te vin- i Lex Schoenmaker - in elk geval weg - den, na goed aangeven van Ben nie de Roo: 1-0. Tien minuten la ter was het wederom Jan van der Reyden, die na enkele fraaie be wegingen de stand op 2—0 bracht. Daarmee was de koek op. Het liep totaal niet meer bij de selectie. En dat maakt het voor de keuzeheren alleen nog maar moeilijker. Vooral omdat sommi ge spelers hun competitieniveau niet wisten te halen. Nog voor de rust kwamen de Sassenheimers door Jan Schoen en Ton Arroyo op gelijke hoogte: 2-2. In de tweede helft kwamen de stevig spelende Oranjehemden spoedig op 2-4. Ruud van der Voort en Jan Schoen waren hier verant woordelijk voor. Nadat Jan van der Reyden zijn hattrick had vol tooid, leek het nog even te gaan spannen. Maar Fred Arroyo dacht daar echter anders over: 3-5. SRV Boys - UVS 2-11 UVS is hard op weg om zich by de koplopers te gaan voegen. Giste ren behaalde zij op een simpele manier een grote overwinning. Hans van Eygen (4x) en Hans van Leeuwen (3x) waren goed op schot. Maarten Blonk (2x), Mario Faber en Leo Holl zorgden voor LEIDEN - Na twee wedstrijden in de clubcompetitie short-track gaat de A-ploeg van de Indoor Hardrij Club Leiden met één punt voorsprong aan de leiding. De Leidenaars danken deze voorsprong aan het goede rijden op het "ei gen" ijs in Leiden, waar vooral Dorus en Kees Borst uit Hoogmade tot knappe prestaties kwamen. Dorus Borst kwam zelfs met 40 seconden rond op de 400 meter tot de op één na snelste tijd. Menno Boelsma was de rapste met 39.5. Cees Boer, ondanks dat hij de nacht daarvoor geen oog had dichtgedaan wegens de bevalling van zijn vrouw, kwam op een derde plaats met 40.3 seconden. De Leidse ploeg won bovendien de ploegachtervolging met aflossing. Met de snelle tijd van 4.53.7 (iets boven het Nederlands record) won Leiden van Delft A en Amsterdam Flyers. In het algemeen clubklassement heeft Leiden A nu 15V4 punt, Delft A 1 punt minder en Amsterdam is derde met 12. de overige doelpunten. Ron Mes- E man maakte beide tegentreffers. EKL Boys - Bax 3-4 Het draaide niet erg bij de Katwy- kers. Steeds weer moesten zij een achterstand weg werken. Toen Wim de Roo in de slotfase voor straf de bank mocht opzoe ken, hevelde Theo van Kampen de de winst definitief naar de Voorhouters over: 3-4. Daarvoor had Loek van Kesteren al drie maal het net gevonden. John Couzijn (2x) en Ronald van der Pot waren voor EKL produktief. De overige uitslagen in de Inter-- regionale klasse: De Rozet - FV Snoekie 5-2 Rotterdamse Studenten - FC To rna 1-1 VI - Glasbergen 7-3 Neptunus - Ceverbo 3—6 WIM VAN DUIVENBODE DEERFIELD BEACH (ANP) - Voor het eerst sinds haar Wim- bledon-overwinning heeft Chris I Llöyd-Evert weer een tennistoer nooi op haar naam gebracht. In de finale van het 125.000 dollar- toernooi van Deer Creek (Flori da) won zij met 4-6, 6-3, 6-0 van de 16-jarige Andrea Jaeger, die de gehele partij met rugpijn te kampen had. Chris Lloyd, die bjj de open Canadese kampioen schappen verslagen werd door Tracy Austin en bij de open Amerikaanse kampioenschap pen door Martina Navratilova, kwam ditmaal in de eerste set met 0-4 achter. Ze herstelde zich tot 4-5, maar moest toch de set uit handen geven. In de tweede raakte zij met 2-3 achter. Daarna maakte zij tien games achtereen voor set en match. i LEIDEN - De eerste ronde van de Leidse schaakcompetitie leverde in de promotieklasse stuk voor stuk boeiende duels op. De club- derbies Philidor 3-Philidor 4 en LSG 2-LSG 3 leverden onver wacht veel problemen op voor de hoogste teams. De ontmoetingen Dan.Noteboom-Leiderdorp en Lisse-Alphen zaten vervolgens ook boordevol spanning. Daniël Noteboom sleepte daarbij twee belangrijke winstpunten binnen (6-4), terwijl Lisse en Alphen de punten vermoedelijk zullen de len (5-4 voorlopig). Alphen 1 liet tijdens het bezoek aan Lisse merken dat het met een outsidersrol in de promo tieklasse geen genoegen wenst te nemen. Lange tijd zag het ernaar uit dat de Alphenaren de over winning in de wacht zouden gaan slepen. Na de eerste zitting was de stand 3-4 in het voordeel van Alphen. De Boer leek daarbij in de hangpartij met Van de Aardweg al goed voor één Al phens matchpunt. Raumann mocht zich tegen John van Dijk in uitstekende remisekansen verheugen, alleen de situatie van Moon oogde hopeloos. Bij het uitspelen werden de perspectie ven voor Alphen zelfs nog gun stiger. Door een fout van Kamps kon Moon namelijk zomaar een remise bewerkstelligen. De Al- phenaar liet de kans echter onbe nut en verloor (4-4). Het tij sloeg helemaal om toen Raumann dc remisewegen onbenut liet (5-4) en De Boer één van zijn twee pluspionnen cadeau deed. De Boer knokte echter onversaagd door, herstelde zijn voordeel om vervolgens een tweede afbreken te bewerkstelligen. De Alphe- naar staat nu in de te arbitreren stelling volledig gewonnen. Een 5-5 gelijkspel lijkt daarom onver mijdelijk. Op de topborden sleepte Alphen twee volle punten weg. Van der Tol strafte een foutje van Guus van Dijk meedogenloos af. Wim Mechelse rolde Lommerse over tuigend op. Jan Bakker en Van Hal straften daarentegen tijd nood van De Kleynen en Jozias- se meedogenloos af. De Jong en Donker brachten verdere punten in het Alphense laatje, Michels scoorde tegen. D.Noteboom was tegen Leider dorp superieur op de topborden: 5-0. Binnendijk kreeg in goede positie een stuk cadeau van Goedhart. Scherpenisse won een DEN HAAG (GPD) - De transfer van Lex Schoenmaker naar Sei ko Hongkong is sinds zondag avond op losse schroeven komen te staan. De Hagenaar die uit on vrede over het feit dat hij niet meer voor het eerste elftal van FC Den Haag wordt geselec teerd, graag naar een andere ver eniging wil, heeft zondagavond te vergeefs op een telefoontje uit Hongkong zitten wachten. Schoenmaker: „Ik heb afgelopen vrijdag met Seiko-trainer George Knobel afgesproken dat hij mij vandaag (zondag) zou terugbel len of mijn eisen acceptabel voor de club waren. Welnu, ik heb ver geefs zitten wachten, maar dat wil nog niet zeggen dat de trans fer van de baan is. Ik wacht ge woon vandaag en eventueel zelfs de rest van de week op dat tele foontje. Ik kreeg namelijk de in druk dat Knobel mij wel graag zou komen". Wanneer Lex Schoenmaker deze week alsnog het voor hem ver lossende telefoontje van George Knobel ontvangt, zal hij tot mei 1982 in Hongkong blijven. FC Den Haag legt de Hagenaar in ie der geval geen duimbreed in de weg: „Bij FC Den Haag is alles reeds geregeld voor mijn ver trek", aldus Schoenmaker. „Zo dra ik bericht vanuit Hongkong ontvang, kan ik mijn koffers pak ken". Over de mogelijkheid dat hij niet naar Hongkong kan afreizen, zegt Schoenmaker niet bezorgd te zijn. „In dat geval hervat ik mijn werkzaamheden bij FC Den Haag weer. Ik ben nog steeds in dienst van FC Den Haag tot aan het eind van dit seizoen. Maar na dit seizoen wil ik in ieder geval vertrekken. Ik heb een vrije transfer, dus niets staat me in de weg. En zoals de zaken er nu voorstaan heb ik, sportief gezien, zeker volgend seizoen niets meer bij Den Haag te zoeken. Een me ning die trainer Martin van Via- nen, daar ben ik inmiddels wel van overtuigd, zeker met me zal delen". Het Nederlandse dameselftal, be staande uit speelsters van het Rotterdamse Zwart Wit '28, heeft in Taipeh opnieuw twee nederla gen geleden. Tegen Finland werd het 0-4, tegen Zwitserland 3-0. De Nederlandse dames spe len nu tegen Thailand om de ze vende en achtste plaats. De eer ste plaats van dit officieus we reldkampioenschap zal worden betwist tussen de ploegen van Taiwan, West-Duitsland en Nieuw-Zeeland. Et wordt een halve competitie gespeeld. ENSCHEDE (GPD) - Martin Jol heeft dit weekeinde besprekin gen gevoerd met West Bromwich Albion. De Engelse eerste- divisieclub heeft grote belangstelling voor de 25-jarige midden velder van FC Twente en zou bereid zijn een transferbedrag van 200.000 pond (ongeveer 900.000 gulden) te betalen. Naar verluidt vraagt FC Twente één miljoen gulden voor Jol, die nog tot het einde van dit seizoen bij FC Twente onder contract staat. De vannacht vanuit Engeland in Enschede teruggekeerde drie voudige international, die bij FC Twente bezig is aan zijn derde seizoen en daarvoor uitkwam voor FC Den Haag en Bayern Munchen, zou dc vierde middenvelder van FC Twente zijn die zijn voetballoopbaan in Engeland voortzet. Arnold Muhren, Frans Thijssen (beiden Ipswich Town) en Heini Otto (Middles brough) gingen Jol voor. chaotische pot van De Goede. De winst van Verschoor op Goeman verliep soepeitjes. Selier en Van Osnabrugge wisten het tegen De Boer en De Jong nog tot een af breken te schoppen. De pluspion van De Boer was dodelijk, De Jong had ook al winnend mate rieel voordeel In eerste zitting had zijn opponent wel uitsteken de winstkansen laten liggen. Te gen de scores op de kopborden was voor Leiderdorp geen kruit gewassen. Weliswaar wonnen Pool, Van Santvoord en Postma gedecideerd, maar V.d. Berg en Ketel werden door hun resp. op ponenten Sieders en Koppenaal op remise gehouden, waarmee de 6-4 overwinning van de Noordwijkers een feit was. Coach Leo de Jong: in moeilijk parket Aan sparen voor later denken ze niet Logisch. Dat doen hun ou ders. En de NMB denkt mee. Over al die verschillende manie ren waarop u het voor een kind straks makkelijker maakt om op eigen benen te staan. Over de fis cale voordelen die u kunt benut ten. Over rentepercentages en premies die alleen gelden voor jonge mensen. Zeg nou zelf: had u daar vroe ger tijd voor als kind? Vraag informatie bij uw NMB- kantoor of stuur een lege envelop (zonder postzegel) met uw naam en adres aan NMB-Jeugdsparen, Antwoordnummer 131, 1000 PA Amsterdam. Voor jonge mensen vanaf12jaar. Dc rente is 8% en dat is erg hoog voor een spaarrekening waarop hel geld niet vast staat. Geen beperkingen, dus vrij opnemen en storten. Voor iedereen van 15 - 21 jaar. Met een retite van liefst 8' j% en bovendien 10% Rijkspremie die nie mand e 'n neus voorbij mag laten gaan. Maximum inleg: f480,-per jaar. Voor kinderen van 0-15 jaar. Met 8% rente en een snel oplopende premie van 5 -10% over hel gespaarde bedrag, afhankelijk van de spaartcr- mijn. Maximum inleg: f2.000,- per

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14