„Winnen is geen noodzaak Polen stelt trip naar WK veilig Krol en Thij ssen fit Vrij Terugkeer De Leeuw verrast Stephan Oostduitse trainer Buscliner ontslagen ssö* ■fifiPSK sss Van der Meer in Jong Oranje Guy Thijs betreurt blessures Ceulemans en Vandenberghmaar 11 Boksers betrokken in zwendelafFaire 'JLf MAANDAG 12 OKTOBER 1981 PAGINA 9 SPORT 'mild' gestraft UTRECHT (GPD) - Een kale kip kun je niet plukken, moet de UEFA gedacht heb ben toen het de straf bepaal de voor het financieel aan de grond zittende FC Utrecht. De Nederlandse deelnemer aan het Europa Cup-III-toer- 2 nooi werd verantwoordelijk gesteld voor de daden van een vijftal raddraaiers tij- dens de return tegen HSV. Er was gerekend op een boete van tienduizenden guldens, i berichten sijpelden door A over een jarenlange uitslui- W ting. Maar zie, de tuchtcom- missie onder leiding van de Italiaan Alberto Barbe had een milde bui. De Utrechters moeten voor straf de eerst volgende twee thuiswed strijden in de Europa Cup op 150 kilometer van de ver- trouwde Dom spelen. Dpluchting bij de Nederlandse subtopper, maar voor vreug de is geen plaats. De directe gevolgen van de ongeregeld heden mogen dan meeval len, directeur Cor Hessel- bertb vreest dat de indirecte gevolgen harder zullen aan komen. „Net belde een Bel gische journalist op voor een reactie. Ik ben ook al ge beld door een Fransman, dat maakt duidelijk dat je in heel Europa weer negatief in beeld geweest bent. Hoeveel moeite ik niet gehad heb om een tegenstander te vinden voor een vriendschappelijke SPORT SPORT SPORT LEIPZIG (ANP) - Polen is na België het tweede Europese land dat hotels in Spanje kan reserveren. Met een perfecte score haalden de Polen het eindtoernooi om het wereld kampioenschap. Oost-Duitsland, dat nog een wedstrijd tegen voetbaldwerg Malta te goed heeft maar Polen niet meer kan achterhalen, zal in Spanje slechts toeschouwer zijn. Het tweede Poolse doelpunt in de maak. Smolarek passeert de Oostduitse doelman Grapenthin. In Leipzig werden de Oostduitsers overrompeld. In de derde mi nuut kopte Szarmach, topscorer tijdens het WK-toernooi van 1974, de bal in. Twee minuten la ter moest doelman Grapenthin door toedoen van Smolarek op nieuw zijn trieste gang naar het wedstrijd dit weekeinde. Nee, de FC hadden ze zo kort na die rellen in Arnhem lie ver niet". De schade bleek ook vorige week in de competitiewed strijd tegen Willem II waar voor slechts 2500 toeschou wers uit hun huizen geko men waren. Mocht de FC zich weer plaatsen voor een Europa Cup-toernooi dan moet het uitwijken naar Groningen of Maastricht.De straf van de UEFA is niet aan een termijn gebonden. Mocht FC Utrecht zich de eerstkomende jaren niet plaatsen dan blijft de straf dus gewoon staan. DEN HAAG - Met het oog op de dinsdag 13 oktober in Lokeren te spelen vriendschappelijke inter land van Jong Oranje tegen Jong België heeft bondscoach Ger Blok vijftien spelers aangewe zen. De selectie: Storm (Ajax), Gullit (Haarlem), Edwin Metgod (Haar lem), Hofkens (Anderlecht), Val- ke (PSV), Scheve (FC Twente), Adelaar, Carbo, Flight en Mon ster (allen FC Utrecht), Koolhof (Vitesse), Back (Go Ahead E.), Koeman (FC Groningen), Van der Meer (AZ'67) en Van der Gijp (Sparta). net maken. De Oostduitsers had den de rest van de eerste helft nodig om zich enigszins te her stellen. Kort voor rust kon de Pool Dziuba het duel zelfs beslis sen, maar zijn schot ketste tegen de paal. In de tweede helft kregen de Oost duitsers loon naar werken. De Spaanse scheidsrechter Lamo Castillo kende een strafschop toe nadat Jalocha Streich had neer gelegd. Schnuphase schoot in. Even later deelde Smolarek de definitieve tik uit. In de dramati sche slotfase slaagde Strech er in de tweede Oostduitse treffer te produceren. Plaatsing voor het eindtoernooi be tekent voor de Poolse trainer Piechniczek een rechtvaardiging van zijn keuze om naast jonge ta lenten oudgedienden als Lato en Szarmach in zijn team op te ne men. Met middenvelder Boniek was dit tweetal de spil waar het Poolse elftal om draaide. Heel wat minder voorspoedig verging het de Oostduitse coach Busch- ner. Hij werd door het bestuur van zijn bond op non-actief ge- RUSSEL (GPD) Hoewel Erwin Vandenbergh en Jan Ceulemans nog altijd tot de Belgische selectie behoren, waaruit bondscoach Guy Thijs het elftal zal moeten samenstellen voor de woensdag in Rotterdam af te tverken WK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland, moet Thijs meer dan waarschijnlijk afzien van de beide aanvallers. Omdat de Belgische bondscoach evenwel nog altijd rekening houdt met het feit dat zowel Ceulemans als Vandenbergh op tijd weer fit kunnen zijn, wilde Guy Thijs dit weekeinde nog altijd zijn definitieve opstelling voor de wed strijd in Rotterdam niet bekendmaken. Guy Thijs zondag: „Tot aan Rot terdam zijn er nog altijd drie dagen, waarin nog heel veel kan gebeuren". li" tuy Thijs heel veel zal er zich evenwel ten anzien van de samenstelling an het Belgische elftal toch niet leer kunnen wijzigen. Ceule- nans, gisteren in het Brusselse ieizel-stadion aanwezig om het ationale team, in een oefenwed- trijd tegen de „beloftes" aan het verk te zien, speelt vrijwel zeker tiet. Ceulemans wordt niet al- een gehinderd door een heup- ilessure, maar heeft bovendien van zijn FC Brugge-clubtrainer Spitz Kohn te verstaan gekregen geen onnodige risico's te nemen. Spitz Kohn, bij Club Brugge ge plaagd met een groot aantal ge blesseerde spelers, wil liever dat Ceulemans zich niet beschikbaar stelt voor het nationale team, omdat hij zodoende extra rust kan nemen om zijn blessure snel ler te laten genezen. Behalve Erwin Vandenbergh, die dit weekeinde intensief werd be handeld aan zijn geblesseerde knie, zal de Belgische bonds coach evenwel vandaag ook Jan Ceulemans nog 'aan een laatste test onderwerpen, voordat hij de finitief wil afzien van beide spe lers. Het is echter niet aanneme lijk dat beide spelers vandaag in de oefenwedstrijd in het Heizel- stadion tegen het Belgische mili taire team opgesteld kunnen worden. Voorzorg Ook de beide Standard Luikspe lers Erik Gerets en Walter Meeuws liepen vorige week woensdagavond tijdens een competitiewedstrijd een lichte blessure op. Beide internationals ROTTERDAM (GPD) - De Eindhovense politie is een omvangrij- kc^zwendelzaak op het spoor gekomen waarbij o.a. de Europè- se bokskampioen in het halfzwaargewicht Rudi Koopmans is betrokken. De politie heeft tot nu toe 16 verdachten verhoord. Drie mensen zitten nog in voorlopige hechtenis, onder wie oud-Nederlands bokskampioen Hennie Thoonen. De groep van zestien wordt er onder meer van verdacht auto's te hebben gestolen en branden te hebben gesticht om de verzeke ring op te lichten. In totaal gaat het om een bedrag van ruim een miljoen gulden. De politie verdenkt Koopmans ervan de Verzekering voor 33.000 gulden te hebben opgelicht. De bokser deelde de verzekering mee, dat zijn auto was gestolen, maar deze werd later bij de Belgische grens uitgebrand teruggevon den. Koopmans zou ook nog bij een andere oplichtingszaak zijn betrokken. De politie, die op 26 augustus j.l. werd getipt over de zwendel, onderzoekt momenteel nog 50 andere zaken, die zich allemaal in Brabant hebben voorgedaan. Koopmans vertelde gisteren te goeder trouw te hebben gehan deld en niets te hebben geweten van de oplichtingsplanncn van Hennie Thoonen, die hij verantwoordelijk acht. Koopmans erkent dat het zijn eigen stomme schuld is door zich te hebben ingelaten met „verkeerde" mensen. Hij wil het be drag, dat hij van de verzekering heeft gekregen voor zijn auto, terugbetalen. De heer Nijdam, secretaris van de boksbond, zei gisteravond dat in het verleden leden leden van de NBB zijn geroyeerd, die in aanraking waren gekomen met de justitie. Nijdam: „Mocht blijken, dat waar is wat er over Koopmans gezegd wordt, dan is het niet onmogelijk dat er met hem hetzelfde gebeurd. In geval hij geen lid mag zijn van de boksbond, kan hij zijn Euro pese titel niet meer verdedigen". konden evenwel gisteren in de oefenwedstrijd tegen de „belof tes" aantreden. Uit voorzorg wer den beiden na de rust vervangen door respectievelijk De Groote en Baecke. In die wedstrijd kon Guy Thijs voorts nog niet be schikken over de voor het Ita liaanse Genua spelende Ren Vandereijcken, die zich vandaag in Brussel zal melden om zijn plaats op het middenveld op te eisen. In zijn plaats speelde giste ren Albert Plessers, die echter de Lokeren-speler Snelders en Cluytens van Anderlecht voor zich weet wanneer Güy Thijs zijn definitieve elftal voor woensdag avond gaat samenstellen. De oe fenwedstrijd (tweemaal een half uur) eindigde in een 4-0 overwin ning voor het Belgische A-team, dat als volgt was geformeerd: Pfaff - Gerets, Luc Millecamps, Meeuws en Renquin - Mark Mil lecamps, Snelders, Vercauteren en Plessers - Voordeckers en Czerniatinsky. Na rust werd Pfaff vervangen door Preud- 'homme; Gerets door De Groote en Meeuws door Baecke. De doelpunten kwamen op naam van Snelders, Voordeckers, Ver cauteren en Czerniatinsky uit een strafschop. Het groot aantal geblesseerden (ook Coeck en Mommens kun nen niet worden ingezet, terwijl Van Moer niet werd geselec teerd) heeft de Belgische zeker heid dat Nederland naar een ne derlaag gespeeld kan worden aanmerkelijk doen afnemen. Guy Thijs: „Voor Nederland lig gen op dit moment de papieren iets gunstiger. Alle tekenen wij zen erop dat we gehandicapt aan de wedstrijd tegen de Hollanders zullen moeten beginnen. Maar ja, gelukkig zijn mijn spelers niT ge blesseerd en waren ze volkomen fit op het moment dat wij de pun ten moesten halen. Voor ons is dat geen pure noodzaak meer, al zou het natuurlijk schoon zijn om als klap op de vuurpijl de tweevoudige vice-wereldkam- pioen op eigen terrein te ver slaan". Bovendien vreest de Belg ook de come-back van Johan Neeskens in het Nederlandse team. Doel man Jean-Marie Pfaff bijvoor beeld: „Neeskens is een type speler dat door zijn enthousias me en zijn inzet een elftal kan sti muleren. Weliswaar is hij een paar jaar uit het vizier geweest, maar dat hoeft nog niet te bete kenen dat hij het voetballen ver leerd is. Misschien wil Rijvers met het opstellen van Neeskens ook wel een psychologisch effect bereiken, zoals hij dat enkele maanden geleden met Johan Cruijff wilde". - Ruud. Krol was gisteren één van de uitblinkers in het Italiaanse duel Como-Napoli. Hier legt hij de basis voor een nieuwe Napolitaanse aanval. ZEIST (GPD) - Oranjes twaalfde en dertiende man Jan Peters en Bennie Wijnstekers moeten re kenen op een plaats bij de reser ves. Het tweetal zou door Kees Rijvers ingepast worden als de blessures van Frans Thijssen en Ruud Krol zich slecht ontwikkel den. De Ipswich-speler meldde na de wedstrijd tegen Wolver hampton Wanderers dat zijn ge zondheid geen zorgen geeft. Dezelfde positieve boodschap ver spreidde ook record-internatio nal Ruud Kro na de competitie wedstrijd tegen Como. Thijssen imponeerde niet, maar gaf zijn pas herstelde rugblessure daar van niet de schuld. Krol begon na een absentie van drie weken rustig en merkte al snel dat het genezingsproces en de adviezen van de Rotterdamse fysiothera peut Van Toorn zijn kwetsuur goed gedaan hadden. Rijvers test het tweetal vandaag in Zeist, maar zei Krol: „Voor mij is dat niet nodig. Ik heb me vandaag prima gevoeld en van mijn bles sure geen last gehad". De geselecteerden van AZ kwa men niet in actie in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Vo- lendam en ook zij geven Rijvers dus geen aanleiding zijn opstel ling te wijzigen. steld en vervangen door Carl Zeiss Jena-trainer Maier. De stand in groep 7: 1. Polen 3 3 0 0 6 6-2 2. Oost-Duitsl. 3 1 0 2 2 4-5 3. Malta 2 0 0 2 0 1-4 Zwitserland zorgde in Boekarest tegen Roemenië voor een ware sensatie. Na een ruststand van 0—0 werd een overwinning van 2-1 opgeeëist. Na deze triomf mag Engeland weer een beetje hoop op Spanje koesteren. Roe menië en Engeland leiden in groep 4 met 7 uit 7. Deze landen worden gevolgd door Zwitser land en Hongarije met een punt minder. Zwitserland en Honga rije hebben echter nog meer wedstrijden te spelen. Het duel in Boekarest stond op matig peil. In de elfde minuut van de twee de helft bracht Balaci Roemenië op voorsprong. Zappa maakte gelijk. Een kwartier voor tijd ver raste Lüthi met een tweede Zwit serse treffer. De stand in groep 4: 1. Engeland 7 3 1 3 7 12-8 2. Roemenië 7 2 3 3 2 7 5-5 3. Hongarije 5 2 2 1 6 6-6 4. Zwitserland 6 2 2 2 6 9-9 5. Noorwegen 7 2 2 3 6 7-11 Rellen Koeweit heeft zaterdag in Auck land met 2-1 gewonnen van Nieuw-Zeeland in een kwalifica tiewedstrijd in de Aziatisch- Oceanische groep voor het WK voetbal 1982 in Spanje. De wijze waarop Koeweit aan de overwin ning kwam. zinde de Nieuwzee- landse supportersschare echter geenszins. Met name de Indone sische scheidsrechter Hardjowa- sito Sudarso, die Koeweit twee strafschoppen toekende, moest het ontgelden. Bij het verlaten van het terrein werd hij bekogeld met blikjes en stenen. Een aantal supporters werd door de politie aangehouden. De 35.000 toeschouwers waren niet alleen uit hun doen door de toe kenning van de beide strafschop pen. maar ook door de grote hoe veelheid vrije trappen die aan het elftal van Koeweit werd ge geven. De vrije trappen-verhou- ding was 33-10 in het voordeel van Koeweit, in de tweede helft kreeg het thuisspelende elftal slechts tweemaal een vrije trap te namen tegen Koeweit achttien. In de 23ste minuut nam Nieuw- Zeeland de leiding door Steve Woodin. Faisal el-Dehheel en Jassam Yacoub maakten de doelpunten voor Koeweit, dat pas één wedstrijd in de kwalifi- catiegroep heeft gespeeld. Nieuw-Zeeland heeft nu drie punten uit drie wedstrijden. De overige ploegen in deze groep zijn China en Saoedi-Arabiè. De stand: 1. Nieuw-Zeeland 3 1113 2-2 2. Koeweit 1 1 0 0 2 2-1 3. China 2 0 1110-1 4. Saoedi-Arabiè 0 0 0 0 0 0-0 In Lagos zegevierde het voetbalelf tal van Algerije met 2-0 over Ni geria. Tien minuten voor het ein de van dit duel voor de WK-kwa- lificatie vuurde dc politie met traangas in de richting van de 80.000 toeschouwers. De massa drukte zijn teleurstelling uit in gewelddadigheden. De voetbal wedstrijd werd tijdens ongere geldheden gewoon voortgezet. Het resultaat van dit duel geldt voor de halve finale van dQ Afri kaanse zone. De tweede wed strijd tussen Algerije en Nigeria wordt op 30 oktober gespeeld. In de andere halve eindstrijd ko men Marokko en Kameroen te gen elkaar uit. Afrika zal volgend jaar in Spanje met twee ploegen vertegenwoordigd zijn. De Alge rijnse doelpunten kwamen op naam van Chebal (in dc dertigste minuut) en Zidanc (44e). ROTTERDAM (GPD) - De machtstrijd bij Feyenoord lijkt weer in alle hevigheid ontbrand. De laatste da gen is er althans driftig langs elkaar heen gewerkt binnen de leiding van de Rotterdamse club. Over het hoofd van de 20-jarige Carlo de Leeuw wordt een kamp om wederzijdse be voegdheden uitgevoch ten. Tegen een liggend bestuursbesluit in draafde Carlo de Leeuw vrij dag in gezelschap van trainer Va clav Jezek het veld op voor een privé-training. De jeugdige aan valler weigerde tot nu toe het hem aangeboden contract te on dertekenen. De Leeuw wilde met Feyenoord alleen in zee gaan, in dien het bestuur bereid was een maximaal transferbedrag van 250.000 gulden in het contract op te nemen. Dat nu accepteerde de leiding van Feyenoord niet. Het bestuur besloot vervolgens De Leeuw de toegang tot het trai ningsveld te ontzeggen, zolang hij zijn handtekening niet onder het hem voorgelegde contract had gezet. Bij de Rotterdamse amateurclub COAL hield De Leeuw zijn con ditie enigszins op peil, zonder dat het talent uitzicht had op een heroptreden in de Kuip. FC Groningen en FC Twente poog den hem tevergeefs van Feye noord te lenen; de enige voetbal activiteiten die De Leeuw de laatste maanden ontplooide was in de zaal. De breuk tussen de halsstarrige De Leeuw en Feyenoord. dat al evenzeer voet bij stuk leek te houden, scheen definitief. Maar tot verhitting van directeur Peu Stephan liet De Leeuw zich vrij dag testen door trainer Vaclav Jezek. „Ik wist nergens van", al dus Stephan, „er ligt immers een bestuursbesluit dat De Leeuw niet bij ons mag trainen. Ik zal maandag wel horen, waarom daarvan is afgeweken". De terugkeer van De Leeuw blijkt volgens PR-man Hendrik Nolles inderdaad buiten medeweten van Stephan te zijn geschied. Praatpaal Fred Blankemeyer en bestuurslid Aad van der Laan hebben Dc Leeuw in de afgelo pen dagen gepaaid en hem ver volgens weten te overtuigen dat het in het belang van zijn ontwik keling als voetballer beter is dat hij zo snel mogelijk zijn contract bij Feyenoord ondertekend. Nol- les verwacht dat de 20-jarige Dc Leeuw nog deze week zijn naam op de loonlijst bij de Rotterdam se club zal laten plaatsen. Tegen de voorwaarden, die het Feye- noord-bestuur hem eerder heeft gesteld. Feyenoord-directeur

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 9