Verlies forse streep door Avanti-rekening Waterpoloërs Vivax nog zonder verlies Simpele zege van Geniini/K Knap herstel van Vlietwij 1> RCC: 3-40 Leidse dammers weer op het juiste spoor DIOK overklast Karate-winst van Nederland MAANDAG 12 OKTOBER 1981 LEIDEN - In de volleybalcom petitie wonnen de topteams Gemini. Leython en NOVO De Gemini-heren deden dit heel simpel en doeltreffend van Kalinko 2 met 3-1. Toch gaf Gemini nog een set uit handen (13-15), omdat men niet voldoende gemotiveerd was door deze tegenstander. In de overige wonnen^e ruim (15-7. 15-10 en 15-7). LUSV speelde de eerste 3 sbts erg geïnspireerd tegen Ariston Met een vooral in het achter veld erg sterke Hans Broere kwam men na een verloren eerste set (15-13) daarna via 8- 15 en 11-15 met 1-2 voor. Daarna was het LUSV-blok zo lek als een zeef. waardoor de studenten zelf niet meer aan scoren toe kwamen en Ariston als nog de zege greep. <15-7. 15-5. 3-2.) Bij de dames divisionisten wonGemini in Assendelft met 1-3 van VCA. In een slechte wedstrijd liet Ge- mini zich eigenlijk teveel meeslepen door het lage ni veau van VCA. waardoor het een onaantrekkelijke strijd werd. Toch was Gemini sterk genoeg om ruim te winnen <15-10, 5-15,11-15 en 5-15). No vo kende tegen Argus een echte off-day. Toen de Argus dames na de verloren eerste set (9-15) alle schroom van zich aflegden, begon NOVO aan alle kanten te rammelen, met als gevolg 3 verloren sets op rij (15-13. 15-11 en 15 7) Leython wist ook zijn tweede competitiewedstrijd in winst om te zetten. Thuis tegen Ze venklappers won het de eer ste op het nippertje met 16 14. Vervolgens haalde het even fors uit: 15-4 om daarna te verslappen. Pas bij 9-14 kwam de vechtlust en de in zet terug en kon door een flit sende Heieen Bos die achter stand nog omgebogen wor den in weer een 16-14 winst. GEMINI 2 en Be Fair speel den in Waddinxveen een uit stekende wedstrijd en omdat beide ploegen aan elkaar ge waagd waren, kort het niet uitblijven dat pas in de vijfde set beslist werd, wie de bete re was. Gemini's aanvalop- bouw was iets beter ver zorgd, waarvan vooral Arina Verbaan profiteerde. Zij scoorde zeer veel en was er mede de oorzaak van dat Ge- mini won (2-3). Setstanden: 3- 15, 11-15. 19-17! 15-4 en 10-15 Tegen Ruiter speelde DAC ver beneden haar kunnen en alleen in de derde set had het uitzicht op setwinst. Toen echter op 14-13 er tweemaal fout geserveerd werd was ook die kans vergooid. Ruiter won met 3-0 via (15-7). 15-8 en 15-8. In de promotieklas heren be gint zich nu al een kopgroep te vormen. Ongeslagen ble ven ook nu Leython, NOVO en Radius. NOVO keek in de eerste set steeds tegen een achterstand aan: daardoor won tegenstander VW met 12-15. Tot 2-10 in de tweede set was er bij NOVO geen zelfvertrouwen. Toen paste coach Rob Beurze een gou den dubbele wissel toe en vanaf dat moment speelt een herboren NOVO het arme VW finaal weg (15-12). Ook in de volgende sets wist een oppermachtig NOVO met prima spel VW te overklas sen (15-6, 15-12). Aanvallend was het vooral Rik Dobbinga die het VW blok finaal aan 'flarden' sloeg. Leython en Zevenhuizen hiel den elkaar in de eerste set tot 10-10 in evenwicht. Toen gaf de betere middenaanval van Leython de doorslag (15- 11). Leython nam nu snel een voorsprong mede door sterk serveerwerk die het de hele set door kon vasthouden (15- 10). In het begin van de der de set haperde het even (2-5). Door goed verdedigen en een degelijke aanval werd ook deze set echter ruim gewon nen (15-10 en 3-0). De derby RVV-WVV stond op een matig niveau. RW toon de te weinig vechtlust en rea geerde traag op de veel voor komende korte aanval van WW (7-15). Ook in de vol gende set beheerste WW het spel (8-15). Pas in de derde set draaide het beter bij RW, maar toen was het te laat om nog tot winst te komen (14- 16). 0-3. Derhalve voor WW. Gemini 2 won met 3-1 van Jupiter. Het was John Kalïl- meyer die bij 9-9 in de derde set de beslissing tot de winst forceerde door 4 punten op rij te serveren. Setstanden 9- 15, 15-7, 15-13, en 15-9. Bij de dames kan LUSV zijn draai nog niet vinden. Nu werd in een zwakke partij verloren van het Delftse Tor nado (3-1). Vooral de pass was debet aan het falen van de Leidse studenten. Met 15- 6. 15-13. 10-15 en 15-11 werd het tenslotte 3-1 voor Torna do. GEMINI 3 trok in een 2 uur du rende match net aan het lang ste eind tegen Radius 2. Met uitzondering van de derde set stond het wel steeds voor tot het dertiende punt maar kon het niet afmaken, ondanks het goede spel van Petra van Wissen. Toch won Gemini na 5 sets met 3-2 (3-15, 11-15, 19- 17. 15-4. 10-15). Dok bij de dames stond WW- RW op het programma. Met wisselvallig spel pakte RW de eerste set (15-17). Na een 9-4 achterstand herstelde RW de chaos nog net op tijd. In de tweede set kwam er meer regelmaat in het RVV spel. Via 5-10 werd het nu 10- 15. Pas in de laatste set speel de RVV haar eigen spel en liet zich door de slechte pass en een nimmer dreigende WW aanval niet beïnvloe den (7-15). 0-3 winst dus. GER RENES LEIDEN - Na twee competitieronden in ae waier- polocompetitie is van de ploegen uit de Leidse regio alleen het Oegstgeester Vivax nog zonder punten verlies. De Oegstgeestenaren wonnen met 3-9 van Poseidon. Het Leiderdorpse DKD zit nog op de eerste punten te wachten. Zaterdag verloor DKD met 3-13 van RZV. Katwijk verloor ook. In Eindhoven was Njord met 10-7 te sterk. De beide Leidse vertegenwoordigsters in de da mes eerste klasse verloren ook. De Zijl/LGB met 3-5 van de Skelp en LZ'86 met 5—9 van Zian Vitesse. Tweede klasser Katwijk was in Eindhoven tegen Njord niet gelukkig. De Katwijkers waren zeker niet minder dan hun opponenten. Het grote ver schil school in het benutten van de kansen. Zo werd in de eerste periode bij een 1-0 achterstand een man meer situatie niet benut, in tegendeel Njord kon zelfs naar 2-0 counteren. Een zelfde situatie deed zich voor bij 4-2 in de tweede pe riode. Arthur Jonker kwam in ideale positie voor de Njord keeper. Hij wachtte echter te lang en Njord kon de aanval overnemen en 5-2 scoren. Deze achterstand hebben de Katwijkers niet meer kunnen overbruggen. Via 7-3 werd het uit eindelijk 10-7. Goals: Hans van Veen (2x). Paul v.d. Putten (2x), Hans Schaap (2x) en Arres Parle- vliet. Vivax won ook zijn tweede wedstrijd. Poseidon uit Ridderkerk heeft de Oegstgeestenaren alleen in de eerste periode kunnen bijbenen. Na de 1 -1 uit deze periode liepen de jongens van coach Henny Hensing geleidelijk uit. Dick van der Bosch. Jack Frauenfelder en opnieuw Dick van der Bosch be zorgde de ploeg al na de tweede periode een com fortabele voorsprong (4-2). In de tweede wed strijdhelft konden de Ridderkerkenaren nog slechts éénmaal scoren. Vivax daarentegen ging rustig verder. Kon in de derde periode alleen Jack Frauenfelder het net vinden, in de laatste periode was het nog viermaal raak. De eindstand werd zo op 3-9 bepaald. Doelpunten Dick van der Bosch (4x). Ruud Wormgoor (2x), Jack Frauenfelder (2x) en Marcel Rompes. DKD werd overklast door het Rijswijkse RZV. Na één periode stond al vast dat de Leiderdorpers kansloos zouden zijn. Liefst zesmaal kon DKD keeper Kees van der Plas de gang naar het net maken in deze periode. Het duurde tot in de laat ste periode voor DKD het eerste doelpunt maak te. RZV had er toen al 11 op het scorebord ge bracht. Het voor DKD bittere einde kwam ten slotte bij 3-13. Doelpunten: Frank Dreef (2x) en Enno Dreef. Ook bij de dames twee nederlagen. De Zijl/LGB ontving het uit de hoofdklasse gede gradeerde de Skelp uit Leeuwarden. De dames uit Leeuwarden waren net iets sterker. De 3—5 uitslag was dan ook wel terecht. Leidse doelpun ten: Marion Vreeburg (2x) en Coby Haastrecht. De dames van LZ'86 verloren van Zian/Vitesse. LZ'86 kon in de eerste periode nog wel een 1-0 voorsprong nemen en die in de tweede periode zelfs uitbreiden naar 2-0, maar hierna was Zian/ Vitesse dat sterker werd en de achterstand om boog in een 2-6 voorsprong. LZ kon nog wel te rugkomen tot 5-7 maar verder lieten de Haagse dames het niet komen. De eindstand werd 5-9. Doelpunten: Jolanda Dorlas (2x), Ellen Hoogen- boom (2x) en Wil van Mil. DIRK KLOOS LEIDEN - Avanti en Tempo Team hebben zaterdag een beste partij tennis op de groene tafel gelegd. Het lekker gevulde Hazerswoud- se ping pong-home genoot ervan, vooral van de partij Vriesekoop- Hijne, die het hoogtepunt van de avond was. Jammer dat de na smaak van het duel voor Avanti bitter was want de 4-6 nederlaag stelde teleur. Tempo Team was vroeger onaantastbaar, want in tien jaar sponsoring hebben de Amsterdammers nooit een jeugdspeler opgeleid en inge past. Altijd werd er gekozen voor een zekere landstitel met drie topspelers. Omdat de algemene erkenning voor deze handelwijze tot een minimum gedaald was en omdat het eind van de sponso ring nabij is, dit jaar dan voor het eerst een jeugdspeler naast Van der Helm en Hijne. Noor, Rade makers en Winnubst maken af wisselend hun opwachting in de Amsterdamse hoofdmacht. Na tuurlijk zijn ook deze jeugdspe lers weer niet door TT opgeleid, maar trainer Deken haalde met dit trio tenminste geen kant en klare ereklassers in huis. En het LEIDEN - De dammers uit Lei den lijken de weg omhoog weer gevonden te hebben. In een al tijd lastige uitwedstrijd, in Vor- den, snoepten de LDG-ers de damvereniging met dezelfde naam een punt af in een van spanning zinderende wedstrijd. LDG nam een 1-5 voorsprong door overwinningen van Andre van de Kwartel en Fred Ong, terwijl Sam van de Kwartel het punt met zijn tegenstander deelde. De gastheren sloegen echter keihard terug met vier achtereenvolgende zeges. Gelukkig wisten de kanonnen Wim Kiev en Peter Bronstring hun klasse ook in punten om te zetten zodat bij een 9-9 stand de laatste partij tussen Sluter en Max Leiwakabessy de beslis sing moest brengen. De Leidse invaller hield het bekwaam re mise, waardoor LDG'ers de lan ge terugreis niet met lege han den moesten maken. In dezelfde nationale klasse, afde ling D echter, won Katwijk zijn vierde wedstrijd in successie. Het op dat moment op de twee de plaats staande Damlust kwam op bezoek. Een dramati sche afgang werd de dammers uit Gouda niet bespaard, hoe wel de uiteindelijke uitslag, 17-3, erg geflatteerd was. Kat wijk opende de score weer eens door Theo Zwetsloot, die in slechte stand zijn combinatieta lenten mocht botvieren. CmI Varkevisser klopte daarna Ge rard van de Wouden, die geen vat kon krijgen op de aanval lende KDC'-er. Jan PfeSSOhler verhoogde naar 6-0 omdat zijn tegenstander al na vijf minuten in een een-om-twee vloog! Ook Frans de Jonge won. Hij werd echter danig door zijp tegen stander Henny van de Wouden geholpen, die op de vijftigste zet het remise-aanbod van De Jon ge bedachtzaam afsloeg om nog even te kijken, maar daar had hij nu net geen tijd voor. Jan Fa se had met een vreemde, maar interessante partij-op/rt tegen Den Ouden succes en Hans Klin kenberg overtroefde tactisch Alex Bitter. Joop Burgerhout kon zijn voordeel niet waarma ken, maar Hans Vermin won fraai van L. Tillemans. L. Tille- mans had voordeel tegen Ro nald van Egmond, maar meer dan remise zat er niet in. Dat gold ook voor Jan Vrolijk, die tegen de sterke De Vries niet verder kwam dan remise. In de Zuidhollandse hoofdklasse blijft Rijnsburg wachten op een fout van De Lier. Het bezoeken de Leiderdorp hield erg goed stand, maar verloor toch: 11-5. Koploper Wassenaar verloor een belangrijk punt aan Bos koop, dat nu eens volledig uit kon komen: 8-8. In de Leidse districts hoofdklasse won Rijnsburg 2 verrassend van KDC 2. De debutant bleek met 7-9 te sterk voor de num mer twee van vorig jaar. Voor de RDC-crs wonnen Cees van de Bosch en Schoneveld, terwijl voor de KDC-ers alleen Freke twee punten kon pakken. De overige partijen liepen remise, Van Beeien, Spierenburg, Scho neveld pzn, Schoneveld en Koe- lewijn tegen respectievelijk Schijff, Glasbergen. B. Fase. Noort en Vletter, zodat RDC 2 nipt won. Lisse stuntte weer eens door het al met kampioensvisioenen be dreigde OGB met de kleinst mo gelijke nederlaag naar huis te sturen. Slechts een remise viel er in deze strijd: Slottje tegen Daan Kromhout. De overige punten werden broederlijk ver deeld, althans zo leek het, maar toen de stofwolken opgetrokken waren, bleek Lisse net twee punten meer te hebben ge seoord. Den Boer, Algera, Boog- erd en Van Noort stonden borg voor dit succes. WDG 2 kon het niet bolwerken te gen een door invallers verzwakt" ADC. Knol en Weggen bleken de betere Wassenaarders door te winnen. Omdat alleen De Kievit en Zandvliet nog een remise haalden verloor WDG 2 met 6-10. Ook het verrassend goed opere rende LDG 2 kwam de man met de hamer tegen. Kijk Uit uit Zegeveld mocht uit halen: 4-12. moet gezegd, tot nu toe speelt dit trio niet slecht. Zaterdag maakte bij Avanti Winnubst zijn op wachting. De Hazerswoudse de butant Robert de Groot moest het tegen de ex-VDO-man afleg gen en Patrick Swier had drie ga mes nodig om de luiheid van Winnubst (uit zich o.a. in een te hoog lichaamsgewicht) te onder strepen. Het verlies van De Groot tegen Winnubst was cén streep door de Avanti-rekening. de tweede was het wat magere optreden van Pa trick Swier. Met name het verlies tegen de slechts 4 uur per week trainende Bert v.d. Helm stemde niet hoopvol. De nipte 22-20 winst in het dubbel naast Vriese- koop zal die avond voor de Leid se biochemiestudent niet goed gemaakt hebben. De spanning bleef door die Avanti-winst wel in de wedstrijd en een Vriese- koop-hattrick zou een remise be tekent hebben. Geen problemen met Winnubst. sekuur de mini male trainingsarbeid van Van der Helm aantonen, maar niet voorbij Hijne komen. De in ver band met het Nederlandse team in opspraak zijnde Hijne ging in tegenstelling tot andere keren de ralley aan, waardoor zich een ui termate interessant treffen ont spon. De 21-jarige Hazerswoudse verloor weliswaar met 18-21 in de derde game maar Vriesekoop bewees zaterdag andermaal dat ze in Nederland en ook in Avanti op eenzame hoogte staat. Haar treft geen blaam aangaande de 4-6 nederlaag tegen dit "ver- Ondanks dat Scyllaan Rob Regeer zijn beste beentje voorzette, kon ook hij een Leidse nederlaag niet voorko- zwaktè" Tempo Team. Avanti is zonder Rijsdorp geen kam pioenskandidaat maar een mid denmoter, omdat de Korenbeurs en Scylla te zwak zijn voor de ereklasse. Dat Scylla geen topteam heeft is voor de club een frusterende zaak. Met Van der Helm, Swier en Meyer zou men een potentiële "eigen kweek" landskampioen zijn. Bij de da mes lukte dat vier keer op rij, omdat de zuigkracht van andere clubs nihil is. Bij de heren ligt dat anders. Van der Helm bezweek lang geleden al voor de Amsterdamse centen en Swier eind vorig seizoen voor de verlokking naast Vriesekoop en Rijsdorp te kunnen acteren. Misschien dat het de Leidse club in de toekomst nog eens lukt een hoogwaardig ereklasseteam te formeren. Want een 0-6 neder laag zoals zaterdag tegen de Ve- luwe doet allé goede wil van het trio Regeer, Kantebeen en inval ler Van Gennip ten spijt, geen recht aan het vele werk dat er door de jaren heen bij Scylla ver zet is. De dames moeten de Scvl- la-vlag hoog houden. Vorige week bij Aloysius lukte dat slecht, tegen Avanti ging het be ter 6-2. Spanning was er niet omdat het Stephine van Gennip en Marian van der Vliet lukte om Ellen Bakker makkelijk van het lijf te houden. Toen Avanti ook het dubbel moest inleveren, was de strijd beslecht. Sophia Vaal- burg is het zorgenkind in de Scylla-ploeg. Voor technisch compleet zijn koop je niets wan neer er een mentale incompleet heid tegenover staat. Zelden raakt Vaalburg in een wedstrijd tot haar maximale niveau. Ook zaterdag niet. Olsthoorn en Ellen Bakker deden er hun voordeel mee en scoorden voor Avanti te gen 6-2. Overige uitslagen: Ra- th-Scylla 2 2-8; Falco-Scylla 3 4-6; A'dam-Scylla 4 3-7; Typ- p-Sjaardema 1-9; Phoenix— Docos 9-1Treffers (R)-Treffers (B) 5-5; Hooge Huys 2-.Treffers 2 3-7; Avanti 2-Trias 5-5; TCS-Avanti 3 2-8; Vrienden schaar-Avanti 4 6-4; Scylla 5— Hotak 68 6-4; Sjaardema 2-0- deon 2 5-5; Tafeltennishuis—S- jaardema 3 5—5; Nike—Docos 2 7-3; Docos 3-Onkyo 2 0-10. Dames: Scylla 2-Avanti 2 0-6; Lu- to-Avanti 3 1-9. De Vlietwijkspeler Alfons van den Bera op weg naar een (15-9. 15-6) overwinning LEIDEN - In de landelijke bad- mintoncompetitie herstelde Vlietwijk zich. Na het verlies van vorige week tegen DKC 2 werd in eigen huis flink uitgehaald te gen Hilversum. Met de 10-1 thuiszege blijft de Voorschoten- se vereniging in de wedren om een koppositie in de eerste klas se fier meedraaien. De enige te gentreffer scoorde Hilversum door een slimme omzetting op het wedstrijdformulier. Zo kwam John Marshall als vierde Vlietwijkman tegenover R. Pe perkamp. de derde man van Hil versum. te staan. Marshall bleek niet bestand tegen de vele aan vallende lobs van de man uit de omroepstad (7-15, 6-15). Van de tien gescoorde Vlietwijk punten kwamen er vier via drie setters tot stand. De meest op merkelijke daarvan kwam op naam van Irene de Vrind die in haar singlepartij tegen J. van Bennekom eerst vastliep op een aantal gevarieerde slagencombi naties (4—11) en later Van Benne kom domweg van het veld af rammelde: 11-1 en 11-1. In de tweede klasse landelijk Speelden BC Leiden en BC Lisse gelijk en verloren zowel Veglo I als Veglo 2. Na het uitvallen van eerste dame Helga van Balgoov (elleboogblessure) ziet het er niet naar uit dat Veglo voor de twee de klasse behouden zal blijven. Bijna alle teams van Veglo ver toeven in de degradatiezone. Bo vendien is de bezetting ervan ui terst krap. Wil de Leidse vereni ging de opgevallen plaats van Van Balgoov van benedenaf op vullen, dan betekent dat voor na genoeg alle teams de nekslag. Vandaar dat Veglo tegen het Haag se DKC met slechts twee man nen en een vrouw aan de start verscheen en bij aanvang al met een drie punten reglementair ca deau moest doen. Dat het uitein delijk nog een eervolle nederlaag werd (2-6) was vooral te danken aan het zorgvuldige werk dat Frits Eulderink afleverde. In het enkelspel verraste Eulderink met 15-11 en 15-5 de gerouti neerde Subyantoro. Samen met Karolien v.d. Berg knokte Eulde rink zich naar het tweede punt. Het Haagse duo Bisschop/Mos sel kwam met 15-4 en 17-14 ten val. Het tweede team van Veglo, ook uitkomend in de tweede klasse, heeft zich ook in de nesten ge werkt. In Amstelveen stuitte de Leidse ploeg met 7-1 op Zijder veld 6. BC Leiden liet thuis in het treffen met Ariston uit Scheve- ningcn een papieren winst glip pen. De twee punten werden ge broederlijk tussen beide hekke- sluiters gedeeld. Jan Slingerland, meestal technisch heer en meester over zijn oppo nenten, ging zaterdag conditio neel onderuit tegen de moeilijk te bespelen lange Scheveninger Van Woerden: 15-12, 10-15 en 13-15. Toen bovendien Enzo Spadon in zijn dubbel met de uit blinkende Jan Slats contra Van Woerden/Spitter na 9-15, 18-16 en bij een stand van 10-10 in de derde set een fikse coördinatie- fout maakte (resultaat: 10-15) was de strijd in feite al beslecht: 3-4. Het Leidse damespaar Koe- lemij/De Koning trok zoals ver wacht tegen Baak/Pol via 15-3, 15-4 de stand weer recht. BC Lisse ontmoette thuis Morgen stond uit Den Haag. Beide teams deelden ook hier de punten. Op vallend waren de optredens van de Lissese dames. Helen Borsje knakte J. Hendriks (11-2, 11-3) en Lilli Heemskerk zegevierde moeiteloos over A. de Boer (11-5 en 11 1). Samen overtroefde het vrouwenkoppel uit Lisse de ge bundelde krachten van beide Haagse dames: 15-7 en 15-4. Ron Kolmus voltooide het kwar tet met een overwinning op A. Tjin (8-15, 15-6 en 15-7). HAJEOLDEN LEIDEN - Op een gemakkelijke wijze, maar vaak met erg chao tisch en ongeorganiseerd spel, overklaste DIOK het onder aan de ranglijst hangende RCC uit Roosendaal met 40-3. Vooral de eerste twintig minuten maakten de Leidenaren erg veel fouten en slechte passes. Dat was begrijpe lijk, want door het uitermate rommelige spel van de Roosen dalers was 'geel-blauw' bepaald niet geheel geconcentreerd be zig. Door Jan-Louk Vrijenhoek opende DIOK dan ook eerst in de drieën twintigste minuut na een lange rush de score: 4-0. Ab Huisman converteerde meteen raak (6-0). Na een try van Richard Huisman (10-0) scoorde Pedro van Loo met een fraaie dropkick de enige tegengoal voor RCC (10-3). Maar daarna was het eigenlijk geheel met de Brabanders gebeurd. De Kikkerpolderploeg werkte net verplichte nummer verder af en wist door tries Van o.a. Koemans, Kloots en Schuurman de eind stand op 40-3 te brengen. LSRG Ook ditmaal heeft het Leidse Stu denten Rugby Gezelschap niet kunnen winnen. Nu werd, zij het net aan, verloren van NFC uit Amstelveen, met 6-4. Zeker de eerste speelhelft was geheel voor de Leidenaars want het spel speelde zich hoofdzakelijk in het Amstelveense verdedigingsvak af. Adriaan Verhul zette LSRG met een gave try op 0-4 voor sprong. Maar deze oogst was te gering, want na de pauze was het spelbeeld mede door de sterke wind precies andersom. Hoewel het Studententeam zich sterk bleef verweren kon het niet voor komen, dat Eric Hengeveld twee minuten voor tijd alsnog de over winning voor NFC binnensleep te (6-4). The Bassets Tegen het sterke rugbyteam Den Helder heeft The Bassets uit Sas- senheim alsnog een gelijk spel uit het vuur kunnen slepen. Bij de rust stonden de bewoners van de bollenstreek met 14-0 achter, doch gebruik makend van een sterke wind mee wisten zij in de tweede helft alsnog op 14-14 te komen. BARCELONA (ANP) - De Neder landse karateploeg heeft in het afgelopen weekeinde in Barcelo na voor de vierde achtereenvol gende keer de Merced-trofee ge wonnen. In de finale werd de vertegenwoordigende ploeg van Madrid met 2-1 verslagen. Wim Mossel uit Kampen en Henk Sparkstede uit Amsterdam boekten de Nederlandse zeges. Daarnaast werden twee landen- wedstrijden tegen Spanje afge werkt. Spanje won de eerste (2-0), de tweede eindigde gelijk: 2-2. In Zevenaar zegevierde sport school Ottie Roethof (Roer mond) in de finale van een natio naal toernooi met 4-1 over de in Haarlem gevestigde sportschool Soto.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14