Bekeravontuur voor Quick Boys ten einde Leiden houdt hoofd koel bij Alphia "-spa mm Knappe zege van Lugdunum in damescompetitie Knappe delingUVS-jeugd Noordwijk blijft Roomburg de baas Rijilsburgse Boys, Noordwijk, RCL en Lugdunuin wél in derde ronde Visser terug bij LDWS Warmunda haalt uit Gijsbert v.d. Leeden behaalt limiet voor zwemkampioenschap MAANDAG 12 OKTOBER 1981 SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN/STREEK In tweede ronde van de KNVB-beker de den zich het afgelopen weekein de hoegenaamd geen verrassin gen voor. RCL, Noordwijk en RBB mogen ook in de volgende ronde hun kunsten vertonen dankzij overwinningen op res pectievelijk ROAC. Quick en HPSV. De vierde zaterdag eerste klasser uit de Leidse regio. Quick Boys. werd uitgeschakeld door hoofdklasser De Musschen. Ook Lugdunum bereikte de der de ronde via winst op Tonegido. De verrichtingen van de verenigin gen uit Leiden en omgeving in de tweede bekerronde zijn: Quick-Noordwijk 0-2 Pas toen Noordwijk de zaken kort na rust wat energieker aanpakte, kon afstand worden genomen van de Haagse (zondag derde klasser. Jan Willem Bogers en Jos Smits bezorgden Noordwijk binnen kort tijdsbestek een be slissende 2-0 voorsprong. Net zoals dat voor rust het geval A-as geweest, vatte Noordwijk het duel weer luchtiger op. Het peil zakte, de stand bleef ongewij zigd. HPSV-Rijnsburgse Boys 2-4 De openingstreffer van Jack Ma- nuputty in de tweede minuut werd direct beantwoord met de gelijkmaker. De vertegenwoordi gers van de Haagse politiesport- vereniging hielden vervolgens tot aan de pauze stand. Martin i der Bijl: twee treffers. Toet en Arie van Dijk zetten de Hagenaars nadien op afstand. De portie lichaamskracht die de op ponent daarna in de schaal wierp leidde zowaar nog tot 3-2. Rob Gillissen sloeg alle tegenstand vijf minuten voor het einde neer door de formatie van Arie Lagen dijk aan 4-2 te helpen. De Musschen - Quick Boys 4-2 Evenals in de competitie was de formatie van trainer Berry Janse ook zaterdag in dit bekerduel weinig succesvol. En dat terwijl de Katwijkers met de pauze nog voldoende uitzichten hadden op het bereiken van de derde ronde. Immers. Quick Boys speelde in die periode redelijk voetbal en kwam dankzij een doelpunt van Jaap van Duyn op een verdiende 0-1 voorsprong. Gezien de kan sen die Teun en Martin van der Plas en Kees van Rooyen kregen geboden een te kleine voor sprong. In het tweede part kwam de thuisclub dankzij doelpunten van Yung Man al snel op voor sprong. Via een fraaie treffer van Van Rooyen kwam Quick Boys nog even langszij. Hierna drukte de Rotterdamse hoofdklasser de finitief door. Opnieuw Yung Man en Melker kegelden Quick Boys hierna uit de beker: 4-2. ROAC - RCL 1-3 De naam ROAC kon RCL nauwe lijks inspireren, terwijl de thuis ploeg (uiteraard) juist wel gemo tiveerd binnen de lijnen ver scheen. De Leiderdorpers creëerden vele mogelijkheden, maar die bleven grotendeels on benut. Pierre van Gemerden werd in de vijfde minuut in het strafschopgebied neergelegd en benutte zelf de toegekende pena- ly. Hierna kwam de thuisploeg op gelijke hoogte, maar in het tweede part bracht aanvoerder Dick van der Bijl zijn ploeg via twee doelpunten de overwin ning: 1-3. Tonegido - Lugdunum 2-3 (na verl.) Lugdunum-trainer Ruud de Groot was aandachtig toeschouwer ge weest bij het bekerduel Tonegi do - Roodenburg (5-0) en was dus een gewaarschuwd man. In dat treffen bouwde Tonegido heel snel een ruime voorsprong op en dat wilde De Groot ditmaal hoe dan ook voorkomen. De oefen- meester hield zijn pupillen voor om geconcentreerd te starten en dus niet het zelfde te laten ge beuren wat de Kooiclub destijds overkwam. De Groot was een ge waarschuwd man, maar telde ditmaal niet voor twee: binnen vier minuten keken de Leide- naars tegen een 2-0 achterstand aan. Lugdunum vocht hierna goed terug en creëerde ook di verse kansen, maar Crama. Kooymanms en Sjardijn stonden (nog) niet op scherp. Zelfs een penalty (Sjardijn was neerge legd) was aan Koovmans niet be steed. Toch zorgde dezelfde Daan Kooymans nog voor de pauze via een fraaie treffer voor 2-1. In de tweede helft domineer de Lugdunum. maar het duurde tot vlak voor tijd eer André Pracht de gelijkmer scoorde: 2-2. In de verlenging loodste Rob Crama zijn ploeg in de derde ron de: 3-2. Loosduinen - Katwijk 1-3 Katwijk deed tegen Loosduinen wat het aan z'n stand verplicht was. Zonder tot grote hoogte te stijgen speelde de Hugeunin- foprmatie de vierdeklasser naar een 1-3 nederlaag. Arnold Boers, Wim Guyt 2 en Huig Schaap scoorden. SHO - FC Lisse (zat.) 1-0 Te lang heeft Lisse bij SHO eebn afwachtende houding aangeno men. De ploeg had de wedstrijd voortdurend onder controle maar slaagde er niet in één van de vele kansen te benutten. Wat dat betreft stak SHO hen kort voor de thee de loef af. Balverlies aan Lisse-zijde stelde de thuis club in staat doeltreffend uit te breken: 1-0. Ook daarna heerste de FC. Arie Schalk en Peter Slobbe kwamen nog wel alleen voor de SHO-goalie, maar ver zaakten hun scoringsplicht. FC Lisse (zo)-Nw. Lekkerland 2-3 Doelman Hans Kortekaas stond aan de basis van het verlies. Tot tweemaal aan toe vergaloppeer de de sluitpost zich na rust. wat twee minuten voor het einde tot het verlies zou leiden. Na de 1-1 pauzestand (doelpunt van Harry van der Zwet) sloeg hij een Kor tekaas een hoekschop in eigen doel. Ron Hoogeveen tekende vervolgens voor 2-2. Op dat mo ment zat Jack van Ruiten met een Lekkerlander al in de kleed kamer. Wegens stoten naar de te genstander. vermeldde het wed strijdformulier. Na die gelijkma ker noteerde de leidsman nog drie bezoekers. Een tweede fout van Hans Kortekaas betekende kort voor het eindsignaal uit schakeling. Van Nispen-SJC 0-2 Jos Alders zette SJC halverwege de eerste helft verdiend op voor sprong. De thuisploeg maakte het de Duindam-elf verder niet moeilijk. Vlak voor tijd verdub belde Piet Alders de marge. LDWS-Hoekse Boys 1-1 (Hoekse Boys w.n.s.) Hoekse Boys mag door het minder slecht nemen van de strafschop pen verder bekeren. LDWS mis te vier van de vijf penalties, de tegenstander 'slechts' drie. De strafschoppen moesten beslis sing brengen na een 1-1 eind stand. Eric van der Weyden scoorde voor de Vlietbewoners. Vijf minuten voor het slot sleep te het technisch sterkere Hoekse Boys verdiend de gelijkmaker uit het vuur. Tweemaal vijftien minuten extra speeltijd brachten geen beslissing. Blauw Zwart-DHC 0-5 Een even verdiende als geflatteer de zege voor de bezoekers. Blauw Zwart gaf goed partij en had ook verschillende kansen. Het verzet werd kort voor rust genekt. Twee verdedigingsfou- ten betekenden direct een 2-0 achterstand. Ook daarna deed de formatie van trainer Timmer niet veel onder. In de afwerking faal den de Wassenaarders echter. DHC wist wèl raad met de kan sen (0-5). SVLV - GDS 2-1 De Voorschotenaren toonden zich gedurende een belangrijk deel van de strijd de betere ploeg en behaalde dan ook een dikver diende overwinning. Via een pe nalty kwam GDS wel op 0-1. maar hierna trok SVLV het ini tiatief definitief naar zich toe. Een eigep doelpunt van Milco van Rijswijk en een treffer van Ron Ammerlaan brachten de thuis club de zege: 2-1 LRC - SJZ 3-0 SJZ was niet echt de mindere van LRC, maar dekkingsfouten in de achterhoede werden de ploeg in de tweede rondgang fataal. Na een 1-0 ruststand bouwde LRC de stand uit tot 3-0. LEIDEN In de damesvoetbalcompetitie werden zater dag in de eerste klasse overwinningen geboekt door Lug dunum en Hazerswoudse Boys. Het complete program ma van gisteren werd geschrapt door de vele regen die de velden teisterde. De dames van Hazerswoudse Boys deden zaterdag in de eerste klas se uitstekend werk door Zeven hoven in eigen huis met 1-2 te verslaan De waarheid gebiedt wel te zeggen dat Zevenhoven de nederlaag niet verdiende. Op z'n minst was een puntendeling voor die ploeg op z'n plaats ge weest. Voor rust was Zevenhoven voort durend in de aanval, zonder ove rigens tot doelpunten te komen. Eenmaal stond de lat succes in de weg en bij andere gelegenhe den weerde doelvrouwe Esther Onderstal zich uitstekend. In de tweede helft nam Zevenho ven een 1-0 voorsprong en moest bij Hazerswoudse Boys zich ech ter niet gewonnen en kwam LEIDEN - Een dag eerder dan LDWS afscheid moest nemen van het KNVB-bekeravontuur. verwelkomden de Vlietbewo ners Wim Visser. Deze zomer verhuisde de doelman naar eer steklasser UVS. Het lukte hem echter niet in het eerste te ko men. "Ik denk dat hij de concur rentiestrijd niet langer aan wilde gaan", geeft LDWS-secretans Henk Piket zijn mening. Hij wist al te vertellen dat Visser volgen de week in de hoofdmacht zal spelen. Keeper Nico Waasdorp namelijk stak zijn teleurstelling om de rentree van zijn voorgan ger niet onder stoelen of banken en bedankte direct voor het eer ste elftal. dankzij een eigen inzet van een speelster van Zevenhoven op 1 -1 Vier minuten voor tijd was het Marion Geers, die tot grote vreugde van het Hazerswoudse deel van het publiek de winnen de treffer scoorde: 1-2. Lugdunum en SVLV gaven elkaar in Leiden erg weinig toe. Nadat Brigitte Pijnacker voor Lugdu num een penalty gemist had. nam de thuisploeg halverwege de eerste helft alsnog de leiding. Karin van As schreef die goal achter haar naam. Vervolgens vergrootte Angeline Segers voor Lugdunum de voorsprong tot 2- 0. maar daarop antwoordde Mar jolein Kraan voor SVLV met een tegentreffer. Zij onderschepte een terugspeelbal van Marijke Dubbeldeman en passeerde de Leidse keepster. Tien minuten na rust werd het zelfs 2-2 toen Marjolein Kraan voor de tweede keer doel trof. Die stand bleef gehandhaafd tot toen minuten voor het einde. Op dat moment doelpuntte Liesbeth Thijssen vrij verrassend voor Lugdunum. dat tot die periode moest toestaan dat SVLV wat sterker was. Vij minuten voor tijd maakte Yvonne Dubbelde man door het scoren van de vier de Leidse goal aan alle onzeker heid een einde: 4-2. In de tweede klasse blijven de prestaties van Valken '68 de aan dacht vragen. Voor de vierde keer in dit seizoen werd gewon nen (0-4 bij Hazerswoudse Boys 2). waardoor de ploeg uit Valken burg de ranglijst aanvoert met negen punten uit vijf wedstrij den. LSW. nieuwkomer in de damesvoetbalwereld, blijft uit stekend volgen. Mechel van Es, Annclies Oskam en José van der Beek bezorgden hun ploeg een 7- 0 overwinning op DSVP. Uit vier wedstrijden behaalden zij inmid dels zes punten. Roodenburger Ron de Roode. die juist een Lissenaar op het verkeerde been heeft gezet, speelde een belangrijke rol in het duel Roodenburg - FC Lisse. De Leidenaar scoorde twee treffers. LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie be haalde Roodenburg zaterdag een dikverdiende 5- 2 overwinning op streekgenoot FC Lisse. Quick Boys boekte een knappe 0-4 overwinning op Ex celsior. terwijl UVS een punt afsnoepte van Feyenoord (0-0). Roodenburg - FC Lisse 5-2 Roodenburg toonde zich weliswaar de betere ploeg, maar kende aanvankelijk toch veel proble men met de Lissenaars. Binnen 20 minuten im mers kwam de promovendus, tegen de verhou ding in, op een verrassende 0-2 voorsprong. De thuisclub vocht hierna goed terug en kwam vlak voor de pauze dankzij doelpunten van Ron de Roode en John van Berke! langszij. In het tweede part verdedigde FC Lisse met man en macht de deling, maar na een halfuur moest de ploeg toch capituleren. Via Leo Compeer, na een voorzet van Ron de Roode, werd het 3-2. Opnieuw Com peer en De Roode verzorgden de uiteindelijke 5-2 overwinning. Excelsior - Quick Boys 0-4 Ditmaal dienden de Katwijkers het sterke Excel sior een ruime nederlaag toe. In de beginfase werd de Nieuw Zuid ploeg met de rug tegen de muur gezet, maar keeper Henny Guyt behoedde zijnn team voor een snelle achterstand. Quick Boys herstelde zich hierna uitstekend en kwam via Kees Kraaienoord zelf op 0-1. Ook na de rust begon de thuisclub goed en drukte de Katwijkers opnieuw terug. De gelijkmaker leek slechts een kwestie van tijd. maar doelman Guyt wilde van geen wijken weten en sleepte zijn ploeg door de ze moeilijke periode heen. Geïnspireerd door het goede keeperswerk van Guyt ging Quick Boys ten aanval en kwam, zéér verrassend, nog drie maal tot scoren. Hans van der Plas (2x) en Kees Kraaienoord breidden de stand uit tot 0-4. Feyenoord - UVS 0-0 Ook UVS blijft het goed doen dit seizoen. De ploeg van trainer Aad Koren slaagde erin een verdien stelijk gelijkspel weg te slepen bij Feyenoord. Vooral de verdediging en het middenveld van de Kikkerpolderploeg functioneerde uitstekend in dit duel. Na een gelijkopgaande eerste helft ont stonden er in het tweede part zelfs een aantal kansjes (Richard Kooien en Harm de Vos), maar treffers bleven uit. Uitblinker bij UVS was voor- stopper Rob Vermeer. LEIDEN - In de eerste klasse van de Afdeling Leiden za terdag stond slechts één duel op het programma. De wegens de Drie October feesten uitgestelde wedstrijd tussen Alphia en Leiden. Een uitermate belangrijke partij die door de Leidenaars met 2-3 werd gewonnen. In de tweede klasse nam ZLC de leiding door koploper Kickers resoluut terug te wijzen: 1-4. Alphia - Leiden 2-3 De v.v Leiden lijkt dit seizoen een serieuze greep te doen naar de hoofdprijs. De moeilijke uitwed strijd tegen Alphia werd knap gewonnen. De basis voor de zege werd gelegd in de eerste helft. Eerst haalde Keés van der Lin den doeltreffend uit, vervolgens zorgde Maarten Onvlee met een zeer fraaie treffer voor 0-2. Vlak voor de pauze en dus op een be langrijk moment sloeg Alphia via Will van Klaveren terug. Na de hervatting bleek Leiden die tegenvaller evenwel goed en snel verwerkt te hebben. Een offen sief leverde een derde treffer op, aangetekend door Wim Siera. Al phia kwam daarop fel terug, maar de roodwitte afweer hield rustig stand. Vlak voor tijd kwam de thuisclub dankzij een benutte strafschop van Kees van Borstel terug tot 2-3, maar dat was nog slechts voor de statis tiek. Tweede klasse ZLC leverde een knappe prestatie door het nog ongeslagen Kickers op eigen veld met 1-4 van die sta tus te beroven. De geelhernden kenden een voortvarende start, want binnen tien minuten stond het dankzij de broers Pleijter 0-2. Daarna dommelde ZLC in slaap wat Kickers via Jan Klein de kans bood om aansluiting te vin den: 1-2. Na rust hervond de Leidse ploeg zichzelf en gecon centreerd werd de voorsprong door Fred Pleijter en Jan Dero- gee uitgebouwd naar een ver diende 1-4 zege. SVLV zakte terug naar de midden moot door de twee punten aan Unitas te laten. De Boshuizerka- de-bewoners hadden genoeg aan één treffer. MVKV is terug in de race dankzij een goede 3-0 over winning op HVZ. Een fout van doelman Anton van Delft bete kende 1-0 door Jan Willem de Ruyter. Na rust bouwde MVKV aan een veldoverwicht dat tref fers opleverde van Ron van der Kolk en Tom Prins. LSW kwam opnieuw niet tot winst. Met 3-0 bleef SJZ de baas over de stu denten. Meerburg en LFC kwa men door de regen niet in actie. LEIDEN - De enige wedstrijd die doorgang vond in de Af deling Leiden zondag was die tussen Alphia, de nummer twee, en Warmunda, de run- ner-up. Thuisspelend boekte Warmunda een ruime 4-1 overwinning, een belangrijk ruggesteuntje voor de vice- kampioen van vorig jaar. Nadat er voor rust niet was ge scoord kwam Alphia vlak na de hervatting op 0-1 door een doelpunt van Ruud de Graaf. Het sein voor Warmunda om stevig in het offensief te gaan. Kansen kwamen er snel en de afwerking was ditmaal prima. Kees van Veen, Rob Vink (strafschop). Kees van Rijn en Hans Oostdam trof fen het net en Alphia kon ge desillusioneerd huiswaarts keren. AMSTERDAM - In het zwem bad het Floraparkbad te Am sterdam, werden zaterdag middag zwemwedstrijden ge houden in het kader van de jeugdcompetitie. Hieraan werd deelgenomen door de zwemploeg van LZ'86. die op de derde plaats eindigde ach ter de ploeg van de Dolfijn en VZC Vlaardingen. Erg goed voor de dag kwam Gijsbert van de Leeden van LZ'8fi. Hij wist zaterdagmiddag twee li mieten te behalen voor de as piranten Winter Kampioen schappen. Dit bereikte hij door de 200 meter schoolslag jongens onder dt 14 jaar af te leggen in een tijd van 2.46.3 en de 400 meter wisselslag te zwemmen in een tijd van 5.57.7. Op de 100 meter vrije slag jongens 1972/1973 tikte Bas Willemsen als eerste aan in een tijd van 1.19.6 (pers- .rec.). Op dit zelfde i zwon Martin Bartels, even eens LZ'86, de tweede tijd; 1.22.2 Sylvia Bakker LZ'86 behaalde ook nu weer een eerste plaats bij de meisjes 1968. zij legde de 200 meter vrije slag af in de tijd van 2.27.7. Op de 100 meter rug slag jongens 1969 zette Rem co Fillipo LZ'86 een tweede tijd neer (1.17.20) en David Ling LZ'86 tikte als derde aan: 1.21.0. De Zijl-LGB kwam gister avond eveneens niet verder dan een derde plaats tijdens de zwemwedstrijden in Haar lem. Deze wedstrijden wer den ook gehouden in het ka der van de jeugdcompetitie. De Zijl/LGB. uitkomend in de hoogste divisie, moest het sterke HPC en de Zeemacht voor laten gaan in de totaal uitslag. Toch werden er enke le eerste plaatsen behaald door de zwemmers van de Zijl/LGB. Bij de meisjes 1972/ 1973 was het Ingrid van Veen die op de 100 meter vrije slag als eerste eindigde in een tijd van 1.14.5. Een eerste plaats was er ook voor Edo den Boef op de 200 meter school slag jongens 1970 (3.15.1). Re- né Correljé behaalde het goud op de 200 meter jongens 1968 in een tijd van 2.36.2 Een zilveren plak behaalde hij op de 400 meter wisselslag door een tijd neer te zetten van 5.21.2. Zijn zusje deed het zelfde op de 200 meter schoolslag meisjes 1970. Mi reille liet de klok stil staan op 3.11.6. Bij de jongens 1972/ 1973 tikte Berend van Aallcn als tweede aan op de 100 me ter vrij. in een tijd van 1.23.9. LEIDEN - De hockeyclubs Fores- cate en Alecto zijn gisteren bij zonder succesvol geweest door zowel bij de heren als de dames als winnaars voor de dag te ko men. Bij Noordwijk wonnen de dames van Roomburg en verlo ren de heren van Alkmaar. Be Fair - Forescate 1-2 Het vele werk werd in de eerste helft niet beloond met doelpun ten. Be Fair miste de kans een voorsprong te nemen door een strafpush net naast te schieten. Na de doelwisseling verschafte Forescate zich meer ruimte door zijn verdedigers wat terug te la ten zakken. Na een kwartier maakte Jelmer Siersema 0-1 door een rebound van een straf- corner. Even later scoorde Mark van 't Noordendc 0-2 voor de Voorschotenaren door een straf push. In de resterende tijd speel de Forescate minder geconcen treerd wat hun nog op een tegen doelpunt kwam te staan. Noordwijk - Alkmaar 0-1 In de gelijkopgaande wedstrijd heeft Noordwijk aanvallend geen vuist kunnen maken. Vlak voor het eindsignaal bemachtig de Alkmaar de winst door in een van de spaarzame aanvallen de Noordwijkse keeper te verslaan. Alecto - Alphen 3-1 In Leiderdorp werd op een zwaar veld uitgekomen tegen Alphen. Alecto toonde zich de gehele wedstrijd de sterkere. Na tien minuten nam Alecto de leiding door Maarten Coppes die uit een strafcorner scoorde. Vijf minu ten later werd het 1 1 door een doelpunt van Alphenaar Frits Slotema. Robert Kruidenier ver schafte de Leiderdorpers een steun in de rug en scoorde een minuut voor de pauze 2-1 door een velddoelpunt. De score werd een kwartier voor het einde van de wedstrijd opgevoerd tot 3-1 door een benutte strafpush van Robert Kruidenier. Dames Groen Geel - Forescate 2-4 Het aanvankelijk sterkere Foresca te maakte na veertien minuten 0-1 door een rebound van een strafcorner ingeslagen door Do- ran van der Kloes. In de twintig ste minuut lopen de Voorscho- tense hockeysters uit tot 0-2 door een doelpunt van Eveline Kimman. Groen Geel ztte Fores cate in de tweede helft onder druk wat resulteerde in tien strafcorners die geen uitkomst boden. In de laatste tien minuten van de wedstrijden vielen nog vier doelpunten. Eerst scoorde Els de Buvry 0-3 door een straf corner direct in te slaan. Groen Geel maakte 1-3 door een veld doelpunt van Els Neuman in een doorbraak. Anja Brandt wordt een paar minuten later neerge legd in de cirkel, Eveline Kim man maakte geen fout bij de strafpush en liet 1—4 aantekenen voor de Voorschotensen. Op slag van tijd kreeg Groen Geel ook een strafpush die gemaakt wordt door Els Neuman. Noordwijk - Roomburg 2-1 In een aantrekkelijke wedstrijd was het na een kwartier spelen Renate van de Bent dat Noord wijk op 1—0 bracht. In de gelijk opgaande wedstrijd speelde Mar- ja Denneman voor Roomburg een uitstekende partij. Halver wege de tweede helft kwam Roomburg op gelijke hoogte door een strafcorner van Joke van der Drift. De Leidse hoc keysters verwierven zich veel kansen in de cirkel maar konden niet tot scoren komen. Tien mi nuten voor het eindsignaal scoorde Jet van Driel via een Roomburg-stick het winnende doelpunt. Alecto - Crayenhout 1-0 In een "werkpot" behaalden de Leiderdorpsen een verdiende overwinning op het Haagse Crayenhout. Nadat Manja Bosch eerst faalde bij een strafpush. scoorde zij later het winnende doelpunt voor Alecto.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12