Ipswich Town behoudt leiding "Ik voelde me beresterk [eiBOVAG Ceulemans krijgt schorsing Bekerduel gestaakt Trainer verstrekt atlete doping WK-jeugd Van Leeuwen naar DS Clive Thomas leidt F eyenoord-Dresden Na moeizame zege op Wolverhampton Wanderers Uitslag PAGINA 10 MAANDAG 12 OKTOBER 1981 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MOL (ANP) - De Belgische biljartbond heeft Raymond Ceulemans voor de rest van het jaar geschorst. Van 15 ok tober tot en met 31 december mag Ceulemans niet meer aan kampioenschappen, toer nooien of demonstratieses sies meedoen. De kastelein uit Mechelen mist daardoor in ieder geval de wereldtitel strijd in het anker-kader 71/2, dat in Argentenië wordt ge speeld. De schorsing houdt verband met de partij die Ceulemans tegen een Argentijnse prof. speelde. De Belgische biljart bond stelt echter dat die krachtmeting niet de reden van haar beslissing was. Dat de gevierde biljarter de partij niet eerst bij de bond had aangevraagd, nam de organi satie veel ernstiger op. Het is niet uitgesloten dat Ceu lemans nog een schorsing wordt opgelegd. De Zuida- merikaanse Biljartbond heeft er bij de Europese collega's op aangedrongen maatrege len tegen de Belg te nemen Het is echter nog onduidelijk of deze organisatie op dat verzoek wil ingaan. LAREN (ANP) - Scheidsrech ter Baas uit Harmeien heeft de bekerwedstrijd tussen LW en Spakenburg, zater dag in Laren, drie minuten voor tijd gestaakt. De arbiter stopte het spel bij de stand 1-1 in de tweede verlenging nadat de trainer van de zon dag-vierdeklasser LW, Luc Bijker, had geweigerd het veld te verlaten. Eerder had Baas de oefenmeester al ge waarschuwd. VOLENDAM - Landskam pioen AZ'67 heeft zaterdag avond in Volendam een vripndschappelijke wedstrijd tegen de club van die naam met 7-2 gewonnen. Bij de rust stonden de Alkmaarders voor met 2-0. De wedstrijd was destijds afgesproken toen Pier Tol van Volendam naar AZ'67 verhuisde, overi gens met de nodige transfer- problemen. Tol scoorde bij zijn oude club driemaal, Kist twee keer. STOCKHOLM (ANP) - Linda Haglund, de Zweedse atlete die vorig jaar bij de Olympische Spe len in Moskou vierde werd op de 100 meter, heeft bekend stimule rende middelen te hebben ge bruikt. Volgens de 25-jarige atle te is het toedienen van de sti- mulantie buiten haar medeweten om geschied door haar Finse trainer Pertti Helin. Volgens Lina Haglund heeft Helin haar anabole steroiden gegeven onder het voorwendsel dat het ging om een vitamine-kuur ter bestrijding van rugklachten. Het feit dat de Zweedse verboden preparaten had gebruikt kwam aan het licht na een dopingcon trole tijdens de Zweedse kam pioenschappen, die begin augus tus werden gehouden. De trainer heeft toegegeven Linda Haglund de preparaten te hebben ver strekt onder valse voorwendsels. De Zweedse kampioene heeft onmiddellijk alle banden met de trainer, die haar reeds twaalf jaar begeleidt, verbroken. Om een schandaal te vermijden heeft Linda Haglund met mede weten van de Zweedse atletiek bond onder het voorwendsel van een blessure afgezien van deel neming aan een aantal interna tionale wedstrijden o.a aan de strijd om de Wereldbeker in Ro me, waar zij deel zou uitmaken van het Europese team. "Het was een hel voor mij om steeds te moeten liegen", aldus Linda Haglund, "ik ben blij dat de zaak nu achter de rug is". Ulf Kieland, de voorzitter van de Zweedse atletiek bond gelooft niet dat Linda Haglund gestraft zal worden omdat zij in feite mis bruikt is. BRISBANE (ANP) - Roemenië, West-Duitsland, Engeland en Qa tar hebben de halve finales be reikt van het derde wereldkam pioenschap jeugd in Australië. Het meest opmerkelijke daarbij was, dat het elftal van het golf- staatje Qatar met 3-2 won van Brazilië. DORDRECHT (ANP) - Henk van Leeuwen, voorheen spitsspeler van FC Den Haag. Feyenoord en het Nederlands elftal, gaat naar de eerste divisieclub DS '79. Van Leeuwen tekende een conc- tract met een looptijd tot het einde van dit seizoen. De makelaar uit Leidschendam had eerder contacten met Sparta en de Belgi sche vereniging FC Luik, maar die clubs vonden zijn financiële eisen te hoog. Bij de DS '79 gaat men er verder vanuit dat de Roemeen Marius Clugarin toch zal kunnen uitkomen voor de Dordtse vereniging. Clugarin kreeg in eerste instantie geen werkvergunning. Het bestuur van DS '79 verwacht dat het ministerie van Sociale Za ken op advies van de stichting arbeidszaken alsnog toestem ming zal geven. Voorts acht het bestuur het experiment om de competitiewedstrij den op zaterdagavond 18.00 uur te spelen mislukt. Vanaf 15 no vember gaat de club op zondag spelen. DEN HAAG (ANP) - De eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om deed Euro pa Cup voor landskampioenen tussen AZ'67 en Liverpool zal op woensdag 21 oktober in Alkmaar worden geleid door de Italiaan Barberesco. De Westduitser Eschweiler fungeert in Liverpool als arbiter op 4 november. Voor het eerste duel in de strijd om de Euefa beker tussen Rapid Wien en PSV, dinsdag 20 okto ber in Wenen, is de Oostduitser Scheurell als arbiter aangewe zen. De Schot Syme heeft op 4 november in Eindhoven de lei ding. Bij Feyenoord - Dynamo Dresden voor hetzelfde toernooi zijn de volgende scheidsrechters actief: Thomas uit Wales (21 ok tober in Rotterdam) en Courtney (Engeland) op 4 november in Dresden. LONDEN (ANP) - Ipswich Town heeft dank zij een be nauwde overwinning op eigen veld tegen Wolverhamp ton Wanderers de eerste plaats op de ranglijst van de Engelse eerste divisie kunnen behouden. De gelukkig ste man was Kevin O'Callaghan. De Ierse internatio nal, die vorig jaar voor maar liefst 1,25 miljoen over kwam van Millwall, maakte het enige doelpunt. Dat was trouwens tevens zijn eerste treffer voor Ipswich Town sinds zijn overgang. Swansea bleef goed volgen. In Wa- les won de ploeg van manager John Toshack knap met 2-0 van Arsenal door treffers van Leigh- ton James in de 38e minuut en verdediger Max Thompson met een afstandschot zeven minuten voor het einde. Door deze resul taten bleef de afstand tussen Ips wich Town en Swansea één punt. De doelpunten waren zaterdag overigens schaars in de Engelse eerste divisie; 20 in elf wedstrij den tegen 39 de week ervoor. Bir mingham City had over gebrek aan produktie niet te klagen. Southampton werd met niet minder dan 4-0 verslagen. Bij de rust was er nog niet gescoord. Twee spelers werden uit het veld gestuurd: Alan Ball, de ex-inter national van Southampton, en verdediger Mark Dennis van de thuisclub. Het tweetal raakte slaags. West Ham United bleef de enige ongeslagen ploeg. In de eerste minuut ai nam Everton na een blunder van Alvin Martin door Steve McMahon de leiding. Mar tin herstelde zich echter zes mi nuten voor de rust en zorgde zelf voor de gelijkmaker. Liverpool, volgende tegenstander van AZ'67 in het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen, had weinig moeite met het onderaanstaande Leeds Uni ted te verslaan. Het werd 3-0 door onder meer twee doelpun ten van Ian Rush. Tottenham Hotsput steeg naar de derde plaats door een overwinning van 2-0 op Stoke City. De Argentijn Osvaldo Ardiles zette zijn ploeg op het juiste pad door in de 65ste minuut te scoren. Garie Crooks vierde zijn rentree na een blessu reperiode met een doelpunt, dat twee minuten voor tijd tot stand kwam. In het begin van de twee de helft moest de andere Argen tijn van de Spurs, Ricardo villa, geblesseerd de kleedkamers op zoeken. West-Duitsland In de derde ronde van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker zal de naam van de bekerhouder ontbreken. Eintracht Frankfurt werd zaterdag door Fortuna Düs- seldorf uitgeschakeld. Eintracht deelde dat lot met Arminia Biele feld, dat, eveneens op eigen veld, van 1. FC Nürnberg verloor. Na twee ronden zijn nog dertien ver enigingen uit de hoogste Bun- desliga-afdeling in de race. Van de topploegen had Hambur ger SV de grootste moeite tot de derde ronde door te dringen. De 2-1 in het Volkspark (voor 6500 kijkers) tegen de amateurs van Eintracht Trier was eigenlijk een blamage. Beckenbauer maakte zijn rentree en toen Hrubesch in het begin van de tweede helft dat voorbeeld volgde, maakte de Deen Bastrup vrijwel onmiddel lijk de winnende treffer. Het eni ge echte doelpuntenfeest werd gevierd in Stuttgart. De VFB won met 10-1 van Tus Oberwin- ter. Dieter Muller scoorde vijf keer. België In de hoogste'klasse van de Belgi sche voetbalcompetitie werd in het afgelopen weekeinde slechts één duel gespeeld. Beringen won op eigen veld de inhaalwedstrijd tegen RWD Molenbeek met 2-1. Beringen, dat wegens de terugzet ting van Beerschot drie weken 'te laat' begon heeft nog achter stallige wedstrijden uitstaan te gen AA Gent en Beveren. Jan Raas wint Grote Herfstprijs 1. Jan Raas (Ned) 228,5 km in 5 uur 41 min 47 sec. (gemiddelde snelheid 40,113 km per uur). 2. Ferdi van den Haute (Bel) 3. Luc Colijn (Bel) 6. Patrick Bonnet (Fra) 7. Theo de Rooy (Ned) 8. Hennie Kuiper (Ned) 9. Flip van de Ginste (Bel) allen in de zelfde tijd als Raas. ADVERTENTIE OCCASIONSHOW op 15,16 cn 17 oktober in de Groenoordhallen te Leiden Meters voor de finish is Jan Raas al zeker van de overwinning. CHAVILLE (ANP) - Jan Raas heeft gisteren zijn broodnodige overwinning in een najaarsklas- sieker binnengehaald. Na 228,5 kilometer tussen Blois en Chavil- le werd hij winnaar van de Grote Herfstprijs, een wedstrijd die al een keer op zijn erelijst voor komt (1978). In de eindsprint van een kopgroep van negen renners had de Zeeuw geen enkele moei te zijn concurrenten achter zich te laten. De Belg Ferdi van den Haute bezette de tweede plaats en diens landgenoot Luc Colijn, een ploegmaat van Hennie Kui per, werd derde. Waarom was die zege voor Raas broodnodig? Het antwoord ligt voor de hand. Na een goed voor seizoen met overwinningen in De Omloop Het Volk en Gent - Wevelgem begon Raas te sukke len met zijn knie. In de Ronde van België had hij er al last van. Een en ander resulteerde in een rustperiode van enkele maan den, waardoor de Zeeuw nood gedwongen in zijn huis in 's-Hee- renhoek de verrichtingen van het internationale peloton op de beeldbuis moest volgen. Tijdens het WK in Praag stond hij er weer, maar conditiegebrek maakte dat hij kansloos was voor de regenboogtrui. In de na- jaarsklassieker moest de revan che van de getergde "winner" dan komen. In Parijs-Brussel, zeventien dagen geleden, toonde de voormalige wereldkampioen reeds zijn grote vorm. In een finale met aartsri vaal Roger de Vlaeminck liet hij zich evenwel verschalken door de Belg. Gisteren, in de Grote Herfstprijs, was hij extra op zijn hoede. Ook toen vijf kilometer voor het einde zijn ploeggenoten Joop Zoetemelk en Ad Wijnands moesten afhaken, raakte de bon kige Zeeuw niet in paniek. Even keek hij achterom met een vra gende blik op zijn gezicht: "Waar blijven jullie nu?". Op dat mo ment besefte hu hoeveel werk het tweetal voor hem had ver richt. Raas: "Zowel Wijnands als Zoetemelk heeft mij een grote dienst bewezen. Ik bleef in mijn eentje over in de kopgroep, maar ik voelde mij sterk genoeg". De Grote Herfstprijs, vroeger Pa rijs-Tours geheten, is het Neder landse wielercontingent altijd goed bevallen. Onder de win naars bevinden zich Jo de Roo (1962 en 1963), Gerben Karstens (1965), Joop Zoetemelk (1977 en 1979) en Jan Raas (1978). Niet al tijd was het een levendige wed strijd. Vorig jaar zegevierde de Belg Daniel Willems na een ui termate 'slappe' koers. Dat was in de editie van 1981 wel even an ders. Na 40 kilometer ontsnapten zes renners, onder wie Peter Win nen. Zij bouwden een maxcima- le voorsprong op van 2.30 minu ten. Onder de impulsen van de coureurs van Peter Post, die ein delijk een complete ploeg in deze klassieker optrad, werden de vluchters na 65 kilometer ingelo pen. Het duurde echter niet lang of de rust in het peloton, zonder Bernard Hinault en Freddy Maertens maar met 144 andere coureurs, werd wederom ver stoord. Ditmaal waagde de Fransman Pierre Bazzo een po ging. Dat alles gebeurde na 100 kilometer, bijna halverwege de koers. De Zwitser Serge Demier- re had ook trek in een avontuur. Na 120 kilometer sloot hij bü Bazzo aan. Het tweetal bouwde aan een voorsprong, die maxi maal 8.30 minuten zou bedragen. Van het duo bezat de Zwitser ae meeste kracht. Vijftig kilometer voor het einde had zich een kop groep van elf renners losge maakt, waarin vijf Nederlanders (Raas, Zoetemelk, Wijnands, Kuiper en De Rooy), die het tem po opvoerde. De voorsprong van Bazzo en Demierre slonk ziende rogen. Eerst werd Bazzo inge haald. Demierre kon eveneens niet uit de greep blijven van de achtervolgers. Zeven kilometer voor de eindstreep was zijn vluchtpoging voorbij. In de finale ontspon zich een pioe- genspel, waarvan in eerste in stantie Zoetemelk en Wijnands het slachtoffer werden. Een de marrage van Theo de Rooy kon door de Raleigh-coureurs niet meer worden beantwoord. De Rooy heeft echter niet kunnen profiteren. Daarvoor zat Jan Raas ook nog in de kopgroep. De nuchtere Zeeuw was attent bij el ke vluchtpoging. Toen duidelijk werd, dat het negental met el kaar de laatste kilometer 2ou rij den, was de strijd in feite gestre den. Raas kende geen problemen in de eindsprint. Hij maakte uit eindelijk, op de laatste dag van het Westeuropese wielerseizoen, zijn pechvolle jaar nog goed.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10