Gooi het maar in de prullenbak" agenda Weidse Links nog niet samen Onderzoeker uit kritiek op rapport over winkeldiefstallen Gesloten binnenbad Zoeterwoude over vijf dagen weer open I STAD EN RAND I I X VRIJDAG LEIDERDORP - Het onderzoek naar de aard en de omvang van de winkeldiefstallen bevat "allemaal onbewezen stellingen. Gooi het maar in de prullebak, want je kan er geen kant mee uit". Een vernietigend oordeel spreekt Arnold van der Valk (professioneel marketing-on- derzoeker) uit over het werk van twee rijkspolitiemensen. De twee hebben op ver zoek een onderzoek ingesteld naar het fenomeen winkeldiefstallen. De belangrijkste conclusies, die zij trekken, zijn: de winkeldiefstallen worden voor een belangrijk deel gepleegd door jongeren onder de achttien jaar en in Leiderdorp vinden jaarlijks meer dan 2.000 winkeldiefstallen plaatst. Lariekoek, zo meent Van der Valk. Hij werd bcos en schreef een tien pagina's tellend commentaar op het onderzoek en de wijze waarop het was uitgevoerd. Van der Valk: "Veel instellingen en gemeenten pogen op een aantal manieren wei nig geld of het liefst helemaal geen geld uit te geven en toch iets van een onderzoek op poten te zetten. Als marketing-onderzoeker heb ik in de twintig jaar dat ik het werk nu doe meegemerkt dat elke keer als de economische situatie minder wordt er het eerst wordt geknepen op de onderzoeksmethoden. Op dit ogenblik is dat heel sterk het ge val". Rotzooien Het resultaat is er volgens Van der Valk ook naar. De conclusies uit het onderzoek van de rijkspolitie mensen zijn vooroordeelbevesti gend en steunen op geen enkel be wijs. "Je kunt twee politiemensen wel aan laten rotzooien, maar dan moet je het wel controleren voor dat je het in de openbaarheid brengt. Van het begin af aan had een professionele onderzoeker in geschakeld moeten worden", stelt Van der Valk. Subjectief In woede schreef hij zijn taar op het onderzoek. "Ik was kwaad omdat ik zelf onderzoeker ben en als vader van twee zoons in die leeftijdsklasse voel ik mezelf er nog nauwer bij betrokken". In zijn commentaar haalt Van der Valk vernietigend uit naar de on derzoekers en hun produkt. Enke le citaten: "Het huidige rapport toont op generlei verantwoorde wijze aan dat inderdaad de meer derheid van de winkeldiefstallen in Leiderdorp worden gepleegd door personen van achttien jaar of jonger. Elke uitspraak in die zin moet dan ook (voorlopig?) als onte recht en onbewezen worden be schouwd. Van het onderzoeksrap port deugt letterlek niets; zeker niet wanneer feiten aan de orde worden gesteld". De twee politiemensen schrijven in het rapport dat het* onderzoek redelijk representatief is. Van der Valk bestrijdt dat. "De winkeliers werden uitgezocht door de wij- kwachtmeesters op grond van de gedachte dat er in die winkel wel eens wat gestolen zou worden. Dat is een uiterst subjectief selectie-cri terium. Verder zijn er veel meer dan 56 winkeliers in Leiderdorp en slechts 36 van hen reageerden. Niet duidelijk wordt ook wat voor soort winkels het zijn en waar ze in Lei derdorp zijn gevestigd. Men kan nu niet meer aantonen dat de 36 qua soort en qua plaats in Leider dorp vergelijkbaar zijn met de 56, die eerder waren uitgezocht. Alle resultaten die uit het onderzoek komen gelden dus alleen voor de 36 winkeliers, die reageerden", ver telt Van der Valk Het gevolg is dat elke berekening die door de onderzoekers uitge voerd wordt om de omvang van het aantal winkeldiefstallen en de aard daarvan uit de lucht zijn ge grepen, zo meent Van der Valk. Van de vraagstelling in het onder zoek klopt ook niets. Met sommige vragen kan een winkelier alle kan ten uit zonder dat je dat achteraf kan controleren. Van de Valk: "De vragen zijn niet waterdicht en in de vragenlijst zit geen systeem. De on derzoekers hebben waarschijnlijk gedacht: als je vragen stelt dan krijg je antwoorden en weten we het. Maar de antwoorden beteke nen voor iedereen iets anders". Gedegen Als er een professioneel onderzoe ker ingeschakeld was voor de be geleiding van dit onderzoek had den er betere resultaten uit kunnen komen. "De omvang van de win keldiefstallen had je kunnen bepa len door te vragen naar de waarde ervan. Als de winkelier zijn omzet dan opgeeft, had je een percentage gehad. Want winkeldiefstallen zijn een economisch probleem en der gelijke problemen druk je uit in geld als je de omvang wilt bepalen. Maar je bent er dan nog lang niet. Winkeldiefstallen zijn ook een eco nomisch probleem en je zou een gedegen onderzoek moeten heb ben om werkelijk inzicht te krij gen. Als ie het werkelijk in zijn ge heel wilt onderzoeken, ben ik bang dat je er niets eens uit komt. Je kunt wel allerlei aspecten van win keldiefstal apart onderzoeken", al dus Van der Valk. Van der Valk vraagt zich tevens af of je wel kan spreken van termen als slachtoffer en winkeldiefstal. Uit het geringe aantal aangiften en de vele manieren van zelf afhande len zou kunnen blijken dat winke liers heel wat genuanceerder den ken over winkeldiefstal. Het mee nemen van een dropje zal de een wel en de ander niet als diefstal be schouwen, zo meent Van der Valk. Slachtoffer ben je alleen als je be nadeeld wordt. Maar de vraag is of de winkeliers dat echt worden. Het merendeel van de winkeldiefstal len betreft kleine artikelen, zo blijkt uit het onderzoek. Van der Valk vraagt zich af of je dan nog van winkeldiefstal mag spreken, zeker als je weet dat winkeldief stallen door de winkeliers meestal in de prijzen worden doorberekend". Niet kwalijk Het verweer van de twee politie mensen dat ze geen professionele onderzoekers zijn en dat het rap port eigenlijk niet in de openbaar heid had mogen worden gebracht zonder een ambtelijke bijlage wijst Van der Valk van de hand. "Ze hebben waarschijnlijk gedacht dat ze het wel konden. Ik neem hen dat niet kwalijk. De verantwoordelijk heid ligt ook zeker niet alleen bij hen, maar ook bij de opdrachtge vers en andere betrokkenen, zoals de gemeente Overigens kan een ambtelijke bijlage weinig verande ren aan de opzet en conclusies van het onderzoek". Van de aanbevelingen die de twee Van der Valk: "Het onderzoek staat vol met on bewezen stellin gen. Het rapport toont op generlei verantwoorde wijze aan dat in derdaad de meer derheid van de winkeldiefstallen in Leiderdorp worden gepleegd door personen van achttien jaar of jonger". politiemensen doen in het rapport zijn er twee bruikbaar, zo meent Van der Valk. "Er is bij de winke liers duidelijk behoefte aan meer voorlichting over winkeldiefstal len, daar kan je aan gaan werken. Verder kan een onderzoek onder scholieren erg nuttig zijn om de achtergronden van een winkeldief stal te weten te komen. Ik zou wil len pléiten voor informele ge- spreksgroepjes op scholen. De ge spreksgroepen zouden wel bege leid moeten worden door een des kundige, bij voorkeur een kinder psycholoog. Maar zonder een amb tenaar, onderwijzer of rijspolitie- man erbij. Het is een moeilijk on derwerp dat ligt in een taboe-achti- ge sfeer. De jongeren zullen er niet gauw over praten. Ik denk dat die gesprekken moeten gaan over on der andere wat de jongeren ver staan onder winkeldiefstal. Het idee is niet slecht, maar je zal het verrekte goed moeten opzetten. Je zal stapje voor stapje verder moe ten gaan en uiterst voorzichtig". Van der Valk hoopt dat er enige aandacht zal wórden gegeven aan zijn commentaar, dat hij ook heeft gestuurd naar de rijkspolitie en de gemeente. Deze situatie had nooit mogen onstaan, meent Van der Valk: "Er had voor gezorgd kun nen worden dat de rijkspolitiemen sen niet waren gaan zwemmen zonder diploma, maar ja dat had wel wat geld gekost. Het is maar wat je belangrijk vindt". HENNY VAN EGMOND ZOETERWOUDE Het binnen bad van het Zoeterwoudse zwembad is momenteel wegens reparatiewerkzaamheden geslo ten. Woensdag 7 oktober zal het binnenbad waarschijnlijk weer voor het publiek toegankelijk zijn. Dit laatste werd duidelijk op de gisteravond gehouden open bare vergadering van de raads commissie voor openbare wrken en ruimtelijke ordening. Het leidingwerk van het ketelhuis vertoont op verschillende plaat sen lekkages. Doordat de lekka ges kort achter elkaar plaatsvon den, gaat de gemeente over tot vervanging van het gehele stalen leidingstelsel door kunststofiei- dingen. Ook het schilderwerk van het overdekte gedeelte van het bad vertoont gebreken die te gelijkertijd met de vervanging van de leidingen worden uitge voerd. Het christen democratische com missielid Minekus was van me- Zoeterwoude morgen op tv ZOETERWOUDE - De intensieve actie die jaarlijks in Zoeterwou de wordt gevoerd voor de missio narissen is voor de NCRV-televi- sie aanleiding geweest beelden op te nomen van enkele activitei ten. Morgenavond in het pro gramma 'Kerkbuurt', dat om half acht via Nederland II wordt uit gezonden, zal een zes minuten durende samenvatting worden uitgezonden De drie personen tellenden NCRV-ploeg is vrijdag 18 september de gehele dag in touw geweest om diverse aspec ten van de actie voor de Zoeter woudse missionarissen op film vast te leggen. Zo zijn opnamen gemaakt in de Aioysiusschool waar pater Wim van der Salm, al vele jaren werk zaam in de Derde Wereld, de schooljeugd heeft verteld over de wijze waarop hij zich inzet voor de minder bedeelde mede mens. Ook het hoogtepunt van de actie, de veiling in Ons Huis, is door de NCRV bezocht. Het spel van opbod was blijkbaar zo fascinerend dat de opname ploeg aanzienlijk langer in Zoeterwou de bleef dan aanvankelijk de be doeling was. Overigens was deze veiling een groot succes met een record-opbrengst van 51.382.-. ning dat de leidingen het erg snel hebben laten afweten: "Ik vind zeven jaar toch wel erg kort voor stalen leidingen. Ik ben bang dat er indertijd ongeschikt materiaal gebruikt is." Voor de nieuwe kunststofieidingen staat overi gens een levensduur van 15 jaar. De kosten van de reparaties aan het binnenbad bedragen zo'n 10.000 gulden. Omdat het zwem bad voor de gemeente in finan cieel opzicht toch al een zorgen kind is gaat het binnenbad voor taan op zaterdag dicht. Er is na melijk gebleken dat op zaterdag per zwemperiode van drie kwar tier een bezoekersgemiddelde van 0,9 gehaald werd. Door slui ting op zaterdag dalen de stook- en personeelkosten aanzienlijk. Het binnenbad is hierdoor voor taan alleen van dinsdag tot en met vrijdag geopend. Gisteravond werd verder het be drijven van detailhandel op het Zoeterwoudse industrieterrein aan de orde gesteld. In het verleden waren er nogal eens overtredingen van de regel dat de bedrijven in de 'Grote Pol der' niet aan particulieren mogen verkopen. Zo was er een een tex tielfirma die door middel van ad vertenties het publiek melding maakte van een grote ophef fingsuitverkoop. Toen de Dolitie arriveerde, was driekwart van de voorraad de deur al uit. Wethouder Van der Heijden hierover: "We moeten wat dit betreft het industrieter rein goed in de gaten houden. Wc zijn bezig met het opstellen van een nóg stringentere formulering voor de verkoop aan particulie ren. Bij het verlenen van een ves tigingsvergunning aan bedrijven staat de gemeente dan sterker in zijn schoenen". Omtrent de aansluiting op het ka belnet (dat nu in volle gang is in Zoeterwoude) stelde het WD- commissielid Kremers de vraag wie er voor de kosten op draait wanneer blijkt dat zich verzak kingen voordoen door het opbre ken van de straten. Hij kreeg de garantie dat Casema (het bedrijf dat de aanleg en ex ploitatie van het kabelnet ver richt) de boel netjes zal afleve ren. Mochten zich echter binnen een jaar na aanleg problemen voordoen die veroorzaakt zijn door het aanbregen van de groe ne kabel dan zal Casema hiervan de financiële consequenties dra gen. In Voorschoten Leynse (PvdA) vertrekt als raadslid LEIDERDORP - Frans Leynse, raadslid voor de PvdA in Leider dorp, heeft een baan bij het so ciaal instituut van de universiteit in Nijmegen gekregen. Leynse (33) moet daarom zijn gemeente- raadswerk opgeven. Op 27 no vember zal hij afscheid nemen van de Leiderdorpse gemeente raad. De PvdA'er werkt momenteel nog bij de Sociaal Economissche Raad. Hij was van december 1978 raadslid in Leiderdorp. Burgerlijke stand Geboren: Sebastiaan Johannes Vink, Wouter Winfred van Santen. Hannah Elizabeth Barnes, Joost Voordouw, Re- gina Elvira Laman, Denise Denisia Pe- tronella Maria van Leeuwen. Overleden: J. Schreudt-r, (1894) man, MBJ Elshoff. (1928) vrl. echtg. van W.M.T. van den Oord, A. Zeilstra, (1911) man. J.P. Buis, (1899) man. G T M. Bol, (1913) man. C. van der Zwet. (1899) man, W.J. Sibbes. (1919) man. A Zaalberg. (1899) man. J.P. van der Linden (1927) man, J G. Boutier. (1928) man. T J. Ey- genraam (1900) vrl. geh.gew. met J.P.L. van der Beek. J Koning. (1908) man. J Winters. (1903) man. A. Obles. (1905) vrl geh.gew. met D.G.J van Nieuwkoop J.V. Klinkenberg (1981) man. A.D.J Barten. (1920) vrl echtg. van F. van dei Woerd. VOORSCHOTEN - Een linkse po litieke samenwerking in Voor schoten voor de gemeenteraads verkiezingen van volgend jaar zal waarschijnlijk niet tot stand komen. Deze voorlopige conclu sie kan getrokken worden na de gesprekken die de afgelopen week zijn gehouden tussen de PPR, PSP en de PvdA. "Onze inschatting als bestuur van de PvdA is dat de samenwerking tussen de PSP, PPR en de PvdA moeilijk realiseerbaar zal zijn. Vooral de 'eis' die de PSP ge steld heeft, te weten een verkies bare plaats op de lijst", aldus de voorzitter van de PvdA, Ben Bar ten. Afgelopen dinsdag en woensdag hebben de PSP en de PPR ieder afzonderlijk gepraat met een afvaardiging van het PvdA-bestuur. Het initiatief voor deze gesprekken ging uit van de PvdA. De bedoeling was om te kijken in hoeverre het mo gelijk was om volgend jaar in Voorschoten uit te komen met een gezamenlijke (linkse) lijst. De gesprekken werden zowel door de PSP als door de PPR omschreven als 'open en zeer goed'. D'66 was vooralsnog niet uitgeno digd voor deze gesprekken. Vier jaar geleden besloot D'66 om met een eigen lijst de gemeenteraads verkiezing in te gaan. Zij ging toen uit de PPV (Progressieve Partijen Voorschoten). Verwacht wordt dat D'66 volgend jaar weer alleen met de verkiezingen gaat meedoen. De PSP had al in een eerder sta dium verklaard dat zij wel met de gemeenteraadsverkiezingen zou meedoen. Haar voorkeur ging echter uit naar een samen werkingsverband tussen de PSP. PPR. SP en CPN. Tijdens de afdelingsvergadering van 25 juni 1981 besloot de afdeling om niet met de PvdA samen te gaan werken. Tijdens die vergadering werd de PvdA omschreven als '(links-)liberaal en verre van progressief. Toch besloot het be stuur van de PSP in te gaan op het verzoek van de PvdA om te komen praten. De PSP ziet een samenwerkings verband alleen maar zitten, als de eigen identiteit van de partij gewaarborgd is in dat samenwer kingsverband. Naast goede pro grammatische afspraken eist de PSP dat een afgevaardigde van de partij op een verkiesbare plaats komt te staan. Alleen op die manier ziet de partij dat haar partij-ideologie en de wensen van de achterban goed naar vo ren gebracht kunnen worden. De PSP wil dan ook de tweede plaats op de verkiezingslijst be zetten. De PPR stelde min of meer dezelf de eis. Ook zij wil haar eigen identiteit gewaarborgd wordt. De afgelopen raadsperiode is er wel sprake van een PvdA/PPR fractie, maar de PPR heeft nie mand in de raad zitten. Ook als een PvdA raadslid zou vertrek ken, zou de PPR deze plaats niet mogen opvullen. Voor de PPR was deze toentertijd gemaakte afspraak 'eens maar nooit meer'. Voor de PPR en de PSP is de idea le constructie van een gezamen lijke lijst dan ook de volgende: als lijsttrekker iemand van de PvdA en de tweede en derde plaats opgevuld door vertegen woordigers van de PPR en de PSP. Een constructie die door de afdeling van de PvdA naar alle waarschijnlijkheid niet met veel vreugde zal worden ontvangen. Aan het eind van deze maand zul len de drie politieke partijen weer afdelingsvergaderingen hebben. Tijdens die vergadering zullen de conclusies uit het ge sprek en de mogelijkheden tot samenwerking op tafel komen. De afdelingen zullen dan een uit spraak moeten doen of er enig samenwerkingsverband moge lijk is en hoe deze er dan uit moet komen te zien. De afdeling van de PvdA zal het het moeilijkst krijgen. Zou de voorgenoemde lijstconstructie aanvaard wor den, dan betekent dat twee raadszetels door de PvdA gege ven wordt aan de andere linkse partijen, PSP en PPR. "Voor de PvdA is dat waarschijnlijk een te zware eis", aldus de afdelings voorzitter van de PvdA. Kleine, dure aap gestolen WASSENAAR (ANP) - Uit het dierenpark Wassenaar is vannacht uit het "junglehuis" een Oeistiti-aapje gestolen, de kleinste aap soort die er op de wereld voorkomt. Volgens een woordvoerder van het dierenpark is het vijfjarige aapje een fokmannetje, met een waarde van ongeveer vierduizend gulden. De inbrekers lieten het vrouwtje van de aap en hun jong onge moeid. Het uit Zuid-Amerika afkomstige dier is zeer zeldzaam. Er zijn slechts acht dierentuinen in de wereld die de aapsoort bezitten, aldus de woordvoerder. Volgens hem is het in Nederland verboden een Oeistiti-aapje in huis te houden. Het dierenpark heeft e uitzicht gesteld strekt. De recherche van Wassenaar is op zoek naar de daders, die ook nog een geelkopschildpad van enkele weken oud meenamen. i beloning van duizend gulden in het voor- i degene die gegevens voor opsporing ver- Turfmarkt, Oude Singel, Nieuwe Bees tenmarkt: feestelijke markt tot 24 uur Taptoe, start bij Van der Werfpark, 19.30 Stadhuisplein - Taptoe K&G. 21.15 uur. Prinsessekade - manifestatie ronde- en platbodemjachten, 21.45 uur. Zaterdag 3-oktoberactiviteiten in cen trum. 7-24 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos. 22 uur, tel. 149987. Dierenbecherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. ZATERDAG Groenoordhallen - optreden Genesis, 20 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9 30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. ZONDAG Leiden - Groenoordhallen, optreden Ge- Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. MAANDAG Leiden - Agaatlaan 407, lezing trancen- dente meditatie, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie algemene bestuurlijke aangelegenheden en poli tiezaken, 20 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Belangen Vereniging - Bree straat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, klachtenspreekuur voor bui tenlandse jongeren, 19-21 uur. Stats jongerencentrum - speelfilm. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, tel. 130547, 20 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za om 0 uur en eindigt zo om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord. Groenoórd, Kooi, Merenwijk: za, J. Crul-Kelderhuis, Noordemdsplein 8a, tel. 142888; zo, H.J. Klaassen, Witte Sin gel 69, tel. 123089. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. van Gent. Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; zo. A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; zo, A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen. Meijer, Reinders, Tan. v. Tol, Zwijnenburg. Verhage: IJ. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscen trum Merenwijk. Rosmolen 2. Leiderdorp - O. Du Ry v. Beest Holle; R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - za. H.A. Reterink, Terwee- weg 152, tel. 150394; zo. E. van Walch- ren. Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - Vnjenhoek, Bachlaan la, tel. 01717-2356; Van Beusekom, J.W. Frisolaan 1. tel. 01717-2520. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 2 okt tot 9 okt door Apotheek v. Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482, apotheek Voor schoten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn- vlinder 36, tel. 146686. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy laan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14. Leidschendam, tel. 070-271110. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. NOORDWIJKERHOUT - Een 14- jarige Noordwijkerhoutse jon gen liep gistermiddag ernstig beenletsel op nadat hij op zijn fiets door een auto werd aangere den. Het ongeluk gebeurde rond 5 uur op de Kerkstraat in Noordwij- kerhout, waar zowel fietser als auto richting 's-Gravelandseweg reden toen de jongen, volgens de politie zonder op of om te kijken, linksaf naar de Victorweg wilde oversteken. De auto kwam na de aanrijding met de fietser tegen een straat lantaarn tot stilstand maar de be stuurster, eveneens uit Noord- wijkerhout afkomstig, had geen letsel. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Iktgavc: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor. Witte Slngal 1. 2311 BG LEIDEN Poatbue 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krent ontvangen: tel. 071-123143 tuaaen 18 00-19 30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zater- overechrl|vlng geen admlnletratle- an Incaeeokoeten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 Ln.v. Damlate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement I 53.45 per poet f 75,80 Jaarabonnement 1202,30 per poat 1291,70 Loeee nummer 0,75 Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmane Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. glo) r (re- z (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brueeel (eoclale economie) P.J. Tombe (eport) P.C. Roeier (radio en tele- vlele, kunet) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Peredien at met eigen correspondenten o.a. In Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, Cai ro. Rome. Madrid, Stock holm en Djakarta. - Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125280 of 071-144941 tat 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2