Stroom misschien duurder J Grof vuil illegaal naar Woubrugseweg Boskoop op zijn kop" Kritiek op uitlatingen raadslid bij intrede Katwijk kans op extra hotel Felle strijd van paarden in Lisse Door verwacht verlies streekenergiebedrijf 99AIphense Ruitersbelooft beterschap Lachen om klaagzang VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1981 STREEK PAGINA 25 NOORDWIJKERHOUT - Het streekenergiebe drijf Rijnland verwacht voor 1982 3'/2 miljoen gulden verlies te lijden. Hiervan komt 1 miljoen voor rekening van de verkoop van elektriciteit en 2'/2 miljoen op de gasdistributie. De elektri citeitstarieven zullen daarom misschien om hoog gaan. Op het terrein ran "Alphense Ruiters" is het een drukte van belang met af- en aanrijdende vrachtwagens die j containers vol puin, hout, tafelsstoelen en ander grofvuil storten. Dit antwoordde de Noordwijker- houtse wethouder Heemskerk gisteravond op vragen van het D 66-raadslid Kuijper. Heems kerk is tevens lid van het college van bestuur van Rijnland. Een en ander betekent dat de ja renlang gebruikelijke uitkerin gen van de winst van het bedrijf aan de gemeenten er voor dit jaar niet inzitten. Ook voor de ko mende jaren ziet het er wat deze extra inkomsten voor de ge meenten betreft somber uit. Argumenten Het te verwachten verlies van het energiebedrijf is echter bere kend op basis van ongewijzigd beleid. Dit betekent dat een eventuele tariefsverhoging hier in niet is meegenomen. Heems kerk zei hierover dat een eerder voorstel van het college van be stuur van Rijnland om de tarie ven voor elektriciteit met 6 pro cent te verhogen door de algeme ne raad van het bedrijf (nog) niet is goedgekeurd. De algemene raad wilde namelijk dat die ta riefsverhoging beter zou worden beargumenteerd. Overigens is het verlies van 1 mil joen gulden op de elektriciteits verstrekking nog geflatteerd om dat het oorspronkelijk geraamde verlies 21/- miljoen gulden betrof. Rijnland wil echter IV2 miljoen gulden aan de eigen reserve ont trekken om dit bedrag voor een groot deel zelf te kunnen dek ken. Kuijper wilde verder van de wet houder weten wat er met een brief aan Rijnland van zijn partij genoot Scheffer uit Leiderdorp gebeurt Scheffer doet hierin het voorstel om de winsten over de vorige jaren aan de gebruikers uit te keren. Scheffer vindt dat de consumenten voor deze winst hebben gezorgd dus dat zij er dan ook recht op hebben. Hij wil daarom niet meer dat eventuele winsten in de gemeentekassen terecht komen zodat de politici er sinterklaas mee kunnen spelen. Heemskerk zei dat de bewuste brief na door de algemene raad te zijn behan deld naar de aangesloten ge meenten zal gaan en dan in de diverse gemeenteraden aan de orde komt. Het WD-raadslid Ruigrok zei ver baasd te zijn over de verwachte prijsverhoging op de energiele vering van Rijnland. "De tarie ven zijn toch al hoger dan op veel andere plaatsen in ons land". Hij wil daarom naast het bestaande gelijke tarief voor aardgas ook voor elektriciteit eenzelfde tarief voor het hele land. Heemskerk wees het raadslid hierover echter terug omdat dat laatste een zaak van de rijksoverheid zou zijn. Wel zei hij dat de tarieven van Rijnland, hoewel misschien niet de laagste in het land, ook al lang niet meer de hoogste zijn. BOSKOOP - De Boskoopse VW houdt zaterdag een aantal activi teiten onder het motto "Boskoop op zijn kop" Zo is er morgen een "Openhuis-boomkwekenjdag" en een grootse braderie De boomkwekerijdag biedt de mo gelijkheid bij verschillende Bos koopse kwekerijen binnen te stappen en eens te kijken hoe al les in zijn werk gaat. Het vertrek punt voor deze kwekenjtoer is "De Rozenburcht" aan de Rozen- laan 4 in Boskoop. Van die plek af wordt er gezorgd van 's mor gens negen uur tot 's middags half vier voor gratis vervoer naar de kwekerijen. De Boskoopse middenstand pre senteert zich morgen op de bra derie in het dorp. Er zullen onge veer veertig kramen worden in gericht Voorts zijn er een groot aantal attracties die het gebeuren extra aantrekkelijk maken. Zo kan een rondvlucht worden ge maakt in een helikopter boven Boskoop of een boottochtje op de Gouwe met een stoomsleep- boot 's Middags tussen een uur en zes uur is er op het Raadhuisplein in Boskoop een Drumband. M«do- retten en Hoornblazersfestival. Voor nadere informatie over de festiviteiten kan worden getele foneerd met de VW in Boskoop, telefoon 01727-4644 NOORDWIJK Een beginnende brand op een balkon van een flat op de hoek Hoofdstraat Van Spcvkstraat is gistermiddag door omwonenden snel geblust De brandweer, die direct was ge waarschuwd. was snel ter plaatse maar hoefde niet in actie te ko- NOORDWIJKERHOUT 'Thorbecke zei al: openbaar heid is licht en beslotenheid is duisternis". Deze geschiedenisles haalde de Noordwijkerhoutse wethou der Heemskerk (WD) aan op de vraag van het CDA-raads- lid Sluis of het college van B en W zich wat terughouden der tegenover de pers wil op- stellen. Sluis doelde met name op de informatie die het college had gegeven rond de begro ting voor 1982. "Maar daar over moeten wij als raad nog beslissen en ondertussen ma ken de Noordwijkerhouters zich er ongerust over", aldus Sluis. Het CDA-raadslid heeft zich vooral gestoten in een in deze krant verschenen artikel over de verwachte belastingverho gingen die de burgers van Noordwijkerhout volgend jaar moeten gaan betalen. "Wij moeten daar dan als raadslid weer op reageren en we hebben het toch al druk genoeg", zo zei hy Een groot deel van zijn collega- raadsleden nam de klaagzang van het raadslid echter met gelach op Ook burgemeester Winkel was van mening dat in deze tijd van openbaarheid het college van B en W juist had gemeend er goed aan te doen om de pers zo vroeg en zo volledig mogelijk in te lichten. HAZERSWOUDE - De intrede van Cees de Best als opvolger van de PvdA-fractievoorzit- ter Frans Struben is niet ver gezeld gegaan van de gebrui kelijke vriendelijke wel komstwoorden. Het vraagge sprek met hem dat onder de titel "Het wordt vechten te gen de bierkaai" in het Al phens Dagblad van 9 septem ber verscheen bleek voor zo wel burgemeester J. ten Heu velhof als CDA-fractievoor- zitter E. van Elderen een steen des aanstoots. Ten Heuvelhof vroeg zich gis teravond in zijn welkomst woord af of het juist was om, zoals De Best in het interview deed, te zeggen dat vrijwel al le politieke aktiviteiten op re kening van de "import" kun nen worden geschreven. Ook de opmerking dat Hazers woude eigenlijk zit te wach ten op een nieuwe lichting Burgemeester Hazerswoude boos op nieuw PvdA-raadslid raadsleden was hem in het verkeerde keelgat geschoten "Als je het CDA ziet, dat zijn allemaal mensen van middel bare leeftijd die er zitten met iets van: jongen, neem nou maar aan wat we zeggen, want we zitten er nu al zo lang m", zei De Best toen. Ten Heuvelhof "Als bestuur der van middelbare leeftijd voel ik de behoefte hierop te reageren. Wij zijn gekozen door veel mensen van die leeftijd en ouder De mensen zijn zelf in dit conservatieve dorp komen wonen". Hij hoopte desondanks toch op 1 goede samenwerking "in het belang van de gemeente Hazerswoude". Gedwongen huwelijk Bij het CDA had men rid bleek uit de toespraak van '^voorzitter E van Sfe ren, vooral gestoord aan de uitspraak dat een meerder heid fnuikend is voor de de mocratie". Van Elderen had volgens hem juist in de ver onderstelling verkeerd dat de samenwerking met de socia listen vooral in de raadscom missies en gemeenteraden in het verleden goed was ge- weeest Van Elderen zat ook de "liefdesverklaring" aan de VVD van De B< 1 nk I li kki 1 Hij wilde graag het antwoord daarop van de liberalen, die momenteel samen met het CDA in het college zitten, we ten WD-fractievoorzitter G. de Ruiter was met name blij met de complimenten die ex-raadslid Struben maakte voor de* wijze van oppositie- voeren van de WD in de raad "Als u echter spreekt van een liefdesverklaring me neer van Elderen, wy zien het meer als een gedwongen hu welijk", zei De Ruiter scherp. KATWIJK - De kans dat in het zo genaamde centrumplan van Kat wijk een nieuw hotel verschijnt is nog altijd redelijke groot. Dat liet wethouder Bergman gister avond tijdens de gemeenteraads vergadering doorschemeren na vragen van het raadslid Haas noot (PvdA). Haasnoot vond dat wel erg lang wordt gestudeerd op de mogelij ke bouw van een hotel. "Wordt het niet eens tijd om knopen door te hakken. Het lijkt nu meer op een jongensdroom", zo stelde hy. Bergman verwachtte echter dat mogelijk al in oktober zekerheid wordt verkregen omtrent de bouw. Het zou daarbij gaan om een hotel met 40 tot 50 kamers. Gezien de nog bestaande onzeker heid over de bouw en de nog niet afgeronde onderhandelingen over de bouw van een parkeerga rage in dit deel van Katwijk vroe gen burgemeester en wethou ders de raad gisteren akkoord te gaan met het verlengen van het voorbereidingsbesluit. De raad toonde geen bezwaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Op het terrein van de "Alphense Ruiters" aan de Woubrugseweg wor den zonder de vereiste vergunning grote hoeveel heden grof vuil gestort. De ruitervereniging heeft toestemming gevraagd en gekregen een stuk erf te verharden. Op het verhar de gedeelte zal een buiten manege worden aange legd. Bouw- en woning toezicht van Alphen heb ben bij een controle ech ter geconstateerd, dat het containerbedrijf Verkerk in strijd met de vergun ning vrachtwagens vol grof vuil, waaronder oude stoelen en tafels, op het terrein deponeert. Vol gens de controlerende ambtenaren kan er bij de Ruitervereniging niet meer van "erfverharding" worden gesproken. De "Alphense Ruiters" is al enige tijd bezig met de voorbereidende werkzaamheden om een aantal buitenbakken aan te leggen, om heinde ruimtes waar paard en ruiter kunnen oefenen. Als on dergrond is een laag puin uitste kend geschikt, want het regen water kan dan goed weglopen. Het bestuur van de ruitervereni ging heeft van Provinciale Wa terstaat ontheffing gekregen om schoon puin te storten, bijvoor beeld afkomstig van gesloopte woningen. Er moet aan de pro vincie steeds worden gemeld waar het puin vandaan komt, zo dat controle mogelijk blijft. De ontheffing geldt niet voor het storten van grote hoeveelheden hout en andere vormen van grof vuil. Bij overtreding kan de pro vincie de vergunning intrekken. Naast de provinciale toestemming is ook een gemeentelijke vergun ning nodig. Die vergunning is echter nog niet afgegeven. De ge meente is wel op de hoogte van het storten van puin. Adjunct-di recteur J.J. de Back van de dienst Openbare Werken: "We hebben bepaalde afspraken ge maakt over het soort puin dat mag worden gestort en over de plaats waar gestort mag wor den". Beide afspraken worden niet nagekomen. Volgens De Back heeft het bestuur van de "Alphense Ruiters" toegezegd, dat het puin weer zal worden weggehaald van het terrein waar niet mocht worden gestort. Al enige tijd mogen particulieren en bedrijven geen grof vuil en puin meer storten op de stort plaats in de Coupépolder in Al phen. Met name de containerbe- drijven zijn hierdoor ernstig ge dupeerd De dichtstbijzijnde stortplaats ligt in Zoetermeer en dat betekent voor de bedrijven dat de kosten om het afval kwijt te raken veel hoger zijn gewor den. "Wij zijn er op bedacht ge weest. dat het sluiten van de stortplaats gevolgen zou kunnen hebben voor de wijde omgeving. Het illegaal storten wordt in de hand gewerkt en dit is het eerste voorbeeld ervan", aldus De Back. Hij hoopt dan ook, dat de stortplaats spoedig weer kan worden opengesteld. Dat hangt voornamelijk af van de provincie, die hiervoor toestem ming moet verlenen. Zoals be kend, was de gemeente namelijk zelf ook in strijd met de provin ciale vegunning aan het werk op de stortplaats. Vrouw gewond bij ongeluk LISSE - Een vrouw is gisteroch tend gewond geraakt bij een on geval op de kruising Wester- dreef-Eikenlaan in Lisse. De vrouw zat achterop de motor die werd bestuurd door een Lis- senaar. Zij werden aangereden door de personenauto van een 56-jarige vrouw die vermoedelijk geen voorrang heeft verleend. Bejaarde Voorhouter na ongeval overleden VOORHOUT - De bejaarde Voor houter J. Winter, die woensdag op de Jacoba van Beierenweg in Voorhout met zijn fiets door een autobus werd gegrepen, is giste ren in het Academisch Zieken huis in Leiden overleden. De 78-jarige man stak met zijn fiets onvoorzichtig de gevaarlijke oversteekplaats even voorbij de spoorwegovergang over en heeft daarbij waarschijnlijk niet goed opgelet. Al jaren staat de fietsenoversteek- plaats op de Jacoba van Beieren weg ter discussie. Er zijn plan nen om tot verbeteringen te ko men maar moeilijkheden bij de grondverwerving en de hoge kosten van een en ander staan de uitvoering in de weg. LISSE - De kortcbaandravery in Lisse is gisteren na felle strijd ge wonnen door de 5-jarige bruine merrie Sylvy Ulandia. Berijder Cees Imming haalde met die eer ste prijs een zilveren tulp, tevens een geldbedrag van 4500 gulden binnen voor zijn baas, mevrouw M.M. Romijn. Tweede werd Ruud Pools met Solo Rotary en derde Jan Hart met Trudi Trot- tan. Lisse trof het niet alleen met het weer, de stemming zat er bij deze draverij prima in en de drie- tot vierduizend bezoekers hebben langs de baan aan de Heereweg van prima sport kunnen genie ten. Zesentwintig paarden verschenen aan de start en die zorgden voor al in de eerste omloop voor een spannend verloop van de strijd. Verschillende kampritten moes ten er worden gelopen en soms vroeg ook het startgebeuren veel tijd in verband met de "koude oorlogsvoering" tussen sommige rijders. Vooral de "oude rotten" Cees Imming en Jan de Leeuw maakten het wat dat betrof erg bont. "Maar dat is begrijpelijk", aldus Cees Berg, de wedstrijdsecreta ris van de Nederlandse Draf- en Rensport, "tenslotte rijden deze jongens om den brode en dan willen ze elkaar nog wel eens uit proberen". Een en ander had tot gevolg dat de ze 109e draverij in Lisse een urenlang verloop kende en men pas rond de klok van half zeven de finale tussen Ruud Pools en Cees Imming kon afwerken De goklust onder de bezoekers kende geen grenzen en de totali- sator boekte voor wat Lisse be treft een nieuw record er werd een kleine 60 000 gulden ge bruikt om een kansje te wagen in het gokspel, waarbij de deelne mers keuze hadden uit de voor sommige bezoekers moeilijke begrippen als 'winnend en plaats". Maar ook dat leverde flNO problemen op, do liefheb bers werden ter plekke door de kenners wegwys gemaakt. Een rit in de eerste omloop tussen latere winnaar Cees Imming flinksen Jan de Leeuw

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 25