Raad van State is overbelast Al wat u maar kwijt wilt KEUKEN KOOPJES Kritiek op plannen minister Den Uyl vervolg^ 1 BUNGALOW TNO zoekt nieuwe reiniger gifgrond Relatie CDA met FNV moet beter" mededelingen gemeentebestuur Follies on Broadway: nostalgische show Broadway-ster Patsy Kelly (71) overleden ARNOLDUS KEUKENS LERAAR/ LERARES BIOLOGIE met 'n sleuteltje opent u VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1981 PAGINA 23 Regionale Arob-rechtbanken mogelijk oplossing (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) - De enorme stroom Arob-za- ken bij de Raad van State moet worden afgedempt door regionale rechtban ken een vonnis in eerste instantie te laten beslis sen. De afdeling Recht spraak van de Raad van State zal dan alleen de za ken in hoger beroep be handelen. DELFT (GPD) TNO gaat onder zoeken of verontreinigde grond ter plekke met biologische tech nieken kan worden gezuiverd. Wanneer dit slaagt, zou het geldverslindende proces van af graven en afvoeren, zoals in Lek- kerkerk is gebeurd, achterwege kunnen blijven. Het gaat om een praktijkproef. In eerste instantie richt het onder zoek zich op de bestrijding van een aantal verontreinigende stof fen die onverpakt in de bodem zitten en dus vaak in lagere con centraties over grotere opper vlakten zijn verspreid. De Hoofdgroep Maatschappelijke Technologie TNO heeft met bio logische zuiveringsproblemen langdurige ervaring. Nu bestaat de behoefte aan proeven op grote schaal. Het eerste project omvat een verontreinigd terrein in Den Helder, waar vroeger een gasfa briek stond. De werkwijze is als volgt: door middel van damwanden die rus ten op een niet-doorlatende klei laag van enkele meters diep. wordt ongeveer tien vierkante meter verontreinigde grond afge sloten. Vervolgens spoelt men de grond door. Verontreinigingen komen dan aan de oppervlakte en kunnen biologisch worden gezuiverd. TNO voert de proef op eigen initia tief en voor eigen rekening uit. Over enkele maanden kunnen de resultaten bekend zijn. Dit heeft de subcommissie-Arob van de staatscommissie Herzie ning Rechterlijke Organisatie geadviseerd. De subcommissie, die haar taak met het advies heeft afgerond, stond onder lei ding van prof. mr. W. F. de Gaay Fortman. Het is nog onbekend wat de staats commissie Van Zeben, lid van de Raad van State, met het advies zal doen. Dat zal pas aan het eind van het jaar duidelijk worden, wanneer de commissie haar eindrapport aan de minister van justitie zal aanbieden. Ook daar na nog kan het kabinet in het ad vies van de commissie verande ringen aanbrengen. De subcommissie De Gaay Fort man heeft geadviseerd tien re gionale rechtbanken in te stellen om de beroepen tegen overheids beschikkingen te behandelen. Elke rechtbank zou minimaal uit drie rechters moeten bestaan. De invoering van het voorstel zou echter alleen daarom al behoor lijke kosten meebrengen. De zaken die bij de regionale recht banken in het kader van de in 1976 in werking getreden Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeslissingen terecht zouden komen, hebben veelal een sterk streekgebonden karak ter. Juist daarom kan zo'n regie nale rechtbank goed functione ren. De ervaring bij andere vormen van rechtspraak, leert dat slechts een gering aantal zaken doorgaan naar een hoger beroep. Dit zou voor de betrokken afdeling van de Raad van State een aanmerke lijke verlichting van het werk be tekenen. Momenteel is de Raad de enige in stantie op het gebied van de ad ministratieve rechtspraak in Ne derland. Het aantal zaken waar over de afdeling moet beslissen, is sinds 1976 explosief gestegen van ongeveer 5000 bij de invoe ring tot 12.000 vorig jaar. Volgens vice-president W. Scholten moet voor 1981 rekening worden ge houden met een stijging van het aantal zaken met dertig procent. DEN HAAG (GPD) - Vergele ken met andere Westeuropese landen loopt Nederland voorop wat betreft de maximaal toelaat bare concentratie van formalde hyde in de lucht binnen wonin gen. Dit is de belangrijkste con clusie uit een onderzoek van het Houtinstituut TNO. uitgevoerd in opdracht van het ministerie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening. DEN HAAG (GPD) - Nu de aparte katholieke vakbewe ging volgende week opgaat in de FNV. moet er een krachtsinspanning van het CDA komen om de verhou ding met de gefuseerde vak bonden te verbeteren. Dit moet niet alleen komen van de fractie en het partijbe stuur. ook voor minister-pre sident Van Agt is hier een ..grote taak" weggelegd Dat schrijft Steef Weijers (voor zitter van CDA-fractiecom- missie sociale zaken) in het CDA-weekblad. In het verleden is Van Agt door zijn partij op het belang van een goede verstandhouding met de vakbeweging gewe zen. „Ik veronderstel dat het partijbestuur bij gesprekken met Dries van Agt over het eventuele lijsttrekkerschap op deze tekortkoming is ge wezen", schrijft het kamerlid. De huidige relaties tussen FNV en CDA vragen om een „ver betering en verdieping", „in ieder geval dient een zekere bunzigheid te worden wegge nomen". aldus Weijers Daar bij moeten de christen-demo craten realiseren dat het in beide organisaties om dezelf de mensen gaat 35 procent van de FNV-leden stemt CDA. DEN HAAG (GPD/ANP) - De plannen die het kabinet heeft om 20.000 extra arbeidsplaatsen te scheppen in de collectieve sector zijn onverantwoord. Dat zei se cretaris G. A. W. van Dalen van de Centrale van Middelbare en Hogere Ambtenaren tijdens een bijeenkomst van hogere functio narissen van Rijkswaterstaat. De CMHA vindt dergelijke plan nen alleen maar geschikt om op korte termijn aan populariteit te winnen. Het voordeel van 20.000 nieuwe arbeidsplaatsen in de collectieve sector de komende ja ren wordt volgens Van Dalen op langere termijn volkomen ach terhaald doordat onvermijdelijk een verzwaring van de collectie ve lasten optreedt. „Deze lasten vormen een molen steen om de nek van de samenle ving en zullen een belangrijke oorzaak blijven van voortgaande vernietiging van werkgelegen heid in de marktsector", zei hij. Shell De uit 30 leden bestaande onderne mingsraad van de Shell is in meerderheid tegen het plan van minister Den Uyl om de aardgas- winsten die Shell en Esso de ko mende jaren maken, af te romen ten behoeve van zijn werkgele genheidsplan. Volgens de voor zitter van de COR. mevr. Bcrvl Vreden, komt zo'n maatregel wil lekeurig over als de door Den Uyl verwachte positieve effecten niet tegen waarschijnlijke nega tieve effecten worden afgewo gen. Zaken als werkgelegenheid en de daarvoor noodzakelijke in vesteringen moeten volgens haar onderwerp van overleg zyn tus sen werkgevers en werknemers. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: De Camp/Maredorp - Aanwijzing als algemene invalidenparkeerplaats, tevens parkeerverbod voor anderen, van zes aan te leggen parkeerplaatsen aan de zuidzijde van de Stil le Rijn tegenover de percelen 15 tot en met 17, in plaats van de parkeerplaatsen op de Stille Mare. Maredorp Instellen van een geslotenverklaring in beide rich tingen voor alle verkeer behalve voetgangers, van de Hooglandse kerksteeg, met dien verstande dat fietsers hiervan zijn uitgezonderd. Rijndijkbuurt - Aanwijzing als woonerf van de Rijndijkstraat. Cronestein - Aanwijzing als woonerf van de Meloenstraat. Pancras-Oost - Instelling van een tijdelijk parkeerverbod aan de oostzijde van de rijbaan van de Uiterstegracht, voorzover gelegen tussen de Groenesteeg en de ir. Driessenstraat, in- verband met bouwwerkzaam heden ter plaatse. Merenwijk - Verplaatsing van 4 algemene invalidenparkeerplaat sen geldend van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op donderdag tevens van 18.00 tot 21.00 uur van het parkeerterrein van de Kopermolen op een afstand van 10 tot 24 meter ten westen van de toegang tot dit terrein naar de in gang van het winkelcentrum aan respectievelijk de Kopermolen en de Rosmolen. Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoem de wegen geldende verkeersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatregelen Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op woensdag 14 oktober 1981 in de kantine van het Stadsbouwhuis, aanvang 15.30 uur. Hoorzittingen In oktober zullen 3 hoorzittingen over deze ontwer pen worden gehouden. Betrokkenen kunnen daar in het kort de wethouders en de leden van de raadscommissies vragen stellen en hun mening geven. Voor een goed verloop van de avonden is het nodig dat vóór 12 oktober a.s. wordt aangemeld dat men het woord wil voeren. Dat kan schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de Stafafdeling Welzijn, Stadhuis (kamer 115, 1ste verdieping, telefoon: 254174). Data en werksoorten hoorzittingen Alle 3de hoorzittingen worden in de Stadsgehoorzaal gehouden en beginnen om 19.00 uur. Hieronder volgt een overzicht op welke avond de ver schillende werksoorten in de sociaal-culturele sector aan bod zullen komen. Data en indeling van de avonden 14 oktober Buurt- en clubhuiswerk Stedelijke jongerencentra 15 oktober Volwasseneneducatie Vormings- en ont wikkelingswerk Vrijwilligerswerk Jeugd- en Jongerenwerk Kinderopvang Emancipatiewerk Buurt- en wijkcomité's Opbouwwerk Speeltuinen Sportieve recreatie 26 oktober Muziekverenigingen, koren, orkesten, majorettes, muziekschool. Toneel-, thea ter-, dansgroepen, creatieviteitscentra, film en fotografie, am.beeldende kunste- Diversen Ontwerp plan en ontwerppro gramma Sociaal-cultureel werk ter inzage Onlangs is door Burgemeester en Wethouders een ontwerp sociaal-cultureel plan 1982-1985 en een ont werp sociaal-cultureel programma 1982 vastgesteld. Deze ontwerpen liggen ter inzage op de volgende plaatsen: Het informatiecentrum in de hal van het Stadhuis De stichting Welzijn, Breestraat 117 De openbare bibliotheek en haar filialen De buurt-en wijkcentra Vanaf donderdag 1 oktober zijn exemplaren voor 4, per stuk, zolang de voorraad strekt, te verkrij gen bi) de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Tot 1 november a.s. kan iedereen bezwaren tegen de ze ontwerpen schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders indienen (BBW Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Informatieavond voor bewo ners van en rondom Diamant plein, Turkooislaan en Storm- buysingstraat Woensdag 30 september a.s. om 20.00 uur wordt er een informatieavond georganiseerd over de bouw van een aantal woningen op nog onbe bouwde stukken grond aan de Turkooislaan, Diamantplein en Robijnstraat en een stukje grond tussen Opaalstraat en Dr. Lelylaan. Het gaat hier om de bouw van in totaal 120 twee- en driekamerwoningen en de realisering van een kan toorgebouw ten behoeve van de Bedrijfsgeneeskun dige Dienst en de Leidse Spaarbank. De bijeenkomst wordt gehouden in Buurtcen trum Morschwijk, Topaaslaan 19. Asfaltering fietspaden Meren wijk Maandag 28 september begint de asfaltering van de fietspaden langs de Gooinieerlaan. Dat werk zal ongeveer drie weken duren. Een week later, maandag 5 oktober worden de fiets paden langs de IJsselmeerlaan onderhanden genomen Ook daar is de geschatte duur van het werk 3 weken In beide gevallen zullen fietsers weinig hinder van het werk ondervinden. Waar nodig worden ze tijdelijk omgeleid over het trottoir. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 28 september Wijk 2 en 8 woensdag 30 september Wijk 5 en 7 donderdag 1 oktober Wijk 4 en 6 vrijdag 2 oktober LEIDEN - Over belangstelling had 'Follies On Broadway' gis teravond absoluut niet te klagen. Niet alleen zaten Mies Bouw man, Leen Timp, Fred Oster en Tony Eyck in de zaal; het overige publiek hield de begane grond en een zeer groot deel van de eer ste ring bezet. 'Follies On Broadway' is naar Ne derland gehaald door het theater van Wim Zomer uit Liersen. Wim zag de show in Amerika en be sloot deze produktie, die in Ame rika met zeer veel succes had ge lopen, naar Nederland te halen. Voor de presentatie trok Zomer de KRO-televisiepresentator Hans van Willigenburg aan, die zich gisteravond zeer kundig van z'n taak kweet. teerde show. Ton Rossen op bas gitaar, Fred Kemmel op slag- en sologitaar, Tim Hershey (percus sions) en Mary Ann Rockenbach op piano werden weer de overbe kende plaats van de onderge schoven begeleidende musici toebedeeld. En voorts dient de man. die gisteravond de volgspot bediende z'n huiswerk maar eens over te maken. Meer dan eens kwam het voor, dat Ilans van Willigenburg z'n aankondi ging pleegde, terwijl de volgspot haast panisch naar hem op zoek Ook het moment waarop de Ameri kaanse dansers en danseressen aan het publiek voorgesteld dreigden te worden, leek de be diener van de volgspot hen volle dig vergeten. Wanneer je o.a. Ste ve Moore, Barbara Ray, Mary Ja ne Waddell en Steve Tretler zo enthousiast ziet dansen, ver moed je, dat dit talent een mooie zangstem ongetwijfeld in de weg heeft gestaan. Echter het tegen deel is waar. Niet alleen zij o.a. Wendy Ritter, Roy Bracken en Lisa Beutler in staat om zeer goe de danspassen te verrichten; ook slagen ze er moeiteloos in om de zeer sfeervolle, nostalgisch klin kende musical teksten feilloos op het publiek over te brengen. De verbindingen tussen beide kunstuitingen heet hier de 'zang', die door alle meisjes in de uiterste finesse wordt beheerst. Ook de 'solo' van Hans van Willi genburg in 'All that jazz' is zeer de moeite waard. Voor de pauze vielen vooral fragmenten op uit 'Cabaret', 'Showboat', 'Oklaho ma', 'The Music Man' en 'New York'. De bekende Sinatra-ver- sie van 'New York, New York' kon gisteravond ruimschoots in de schaduw staan van de 'Fol- lies-interpetatie'. 'Fidler on the roof, het eerder genoemde 'All that jazz' en 'West Side Story' werden na, naast andere musi cals, nè de pauze nog gebracht en wel zo, dat het enthousiaste pu bliek er in totaal drie staande ovaties voor over had. BERT KOEKEBAKKER LOS ANGELES (Reuter) - Patsy Kelly, winnares van de toppnjs van Broadway voor haar vertol king van de geestigheden debite rende meid in de toneelrevue "No, no, Nanette", is gisteren op 71-jarige leeftijd in Los Angeles overleden. Patsy Kelly was haar toneelloop baan begonnen op 14-jarige leef tijd, als tapdanscres Ze trad daarna op in talrijke toneelmusi- cals en films, tot vorig jaar, toen haar gezondheid haar parten be gon te spelen. "Ik dank alles aan showbusiness en showbusiness dankt niets aan mij", placht zij te zeggen. Patsy Kelly speelde met Debbie Raynolds in de Broadwayshow 'Irene' en met Will Rogers in "Three cheers". TE KOOP Molenpad 6 te Rijnsaterwoude (evt. in ruil voor huis Leiderdorp). Gelegen aan de Leidsevaart. Woon-eetkamer, open keuken, hal, slaapkamer, badka mer, grote garage met zolderruimte. Boven 2 slaapka mers. C.V. grote tuin. Bouwjaar 1977. Tel. 01721-9491. Zaterdag Verkoop Wij gaan dóór met koopjes brengen: Nog enkele badkuipen groen-beige-mokka van 100,- tot 300,. Losse bovenkasten 50 cm-60 cm breed restanten van 25,- tot 75,- Losse onderkasten50,- Badkamermeubel 120 cm breed geheel compleet 800,. Hoekkeuken zandkleur 200 cm x 140 cm met bovenkas ten. Geheel compleet showroom model van 4000,- voor2200,* Eiken keuken eigen import met 20% korting. Nog enkele ovens, yas-eiectra inbouw ovens. Met volle garantie en in originele verpakking 790,- (adviesprns 1320,-) Nog enkele restanten sanitair wastafels - douchebakken enz. enz. Hoekbad adviesprijs 2600,- zeer exclusief999,- Inbouwkoelkasten volle garantie kom eens kijken, kunt U zelf oordelen. Keramische kookplaat adviesprijs 1430.- voor U 600,. een luxe Afzuigkappen met volle qarantie 245,- Roestvrij stalen aanrechtbladen 22U cm 200 cm 170 cm met één of twee bakken. Wij kochten voor U op showroom keukens hoekopstel- ling van/ 11226.-voor ƒ5610,* Rechte keuken zeer luxe 270 cm lang van 10222 voor f 5622,- Grenen keuken hoekopstelling 260 cm x 190 cm van 12557.- voor ƒ6905,- En oog veel meer wat wordt aangeboden. Kom Keukens kijken, kom koopjes kijken bij Admiraal Banckertweg 4 Waard- Industrieterrein Lelden. Voor inlichtingen tel 071-890163. Alléén zaterdag van 9 uur tot 15 uur. Let op de borden met pijlen. compressoren gereedschappen componenten Verkoop - Verhuur - Reparatie. Ondernemingsweg 40 alphen 01720-29235 Aan het Stedelijk Gymnasium, Fruinlaan 15 wordt met ingang van 29 oktober 1981 gevraagd, wegens vervanging gedurende 3 maanden, een voor 9 i per week De voorkeur gaat uit naar iemand die de lessen op woensdag, donderdag en vrijdag kan geven. Inlichtingen worden verstrekt door de rector, de heer drs. A M Coebergh van den Braak, tel. 071 121365 of 125777 (school) en 071-121257 (huis, tus sen 19.00 en 20 00 uur) Sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer OND 720 zo spoedig mogelijk te zenden aan de Di rectie Onderwijs der gemeente, Postbus 9100, 2300 PC Leiden 50.000 deuren! sleutelt/** service: Bel 071- 143545

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 23