Bevolking had vrij spel Directiebeleid AVRO gekraakt Overal acties tegen atoom ontwikkeling IKV een 'horzel' Plan om rechten van patiënt te regelen Sobi wil accountant uitsluiten Gemeenten: lagere btw op aardgas Max Heymans brengt petticoats Chomeirii begint ook actie op scholen Iran Dodewaard DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1981 Burgemeester Dodewaard zou toestemming hebben gegeven NIJMEGEN (ANP) - Bur gemeester Goldberg van Dodewaard heeft omwo nenden van de kerncen trale de afgelopen dagen wel degelijk gezegd de vrije hand te hebben in hun optreden tegen de ac tievoerders van de anti- Dodewaardbeweging. Woordvoerders van de ac tievoerders hebben dit gisteren tijdens een pers conferentie in Nijmegen meegedeeld. hun zienswijze delen. Goldberg zei tegen de buitenwereld (met name journalisten) steeds iets ge heel anders dan tegen de buurt bewoners. meent de "Dode waard gaat dicht'-beweging. Het optreden van de buurtbewo ners en andere mensen uit de omgeving tegen de actievoerders was volgens de Dodewaard-beto- gers het werk van rechtse extre misten. die zeer georganiseerd te werk gingen. Hun aanwezigheid in Dodewaard bleek onder meer uit grote hoeveelheden stickers in de gemeente en een vliegtuig je met sleeptekst. De rechtse groepen maakten ook gebruik van illegale radiozender, die soms uitzond onder de naam "Zwijgende meerderheid" en an dere keren onder de naam: "Ra dio werkend Nederland". Zij hebben met succes gezinspeeld op de gevoelens van de omwo nenden. zo luidt de conclusie van de "Dodewaard gaat dicht"-be- weging. De honderden naar Nijmegen ver trokken Dodewaard-betogers hebben gisteren veel vergaderd. Een deel van hen zal zich de ko mende dagen bezighouden met verdere acties tegen kernenergie. Een andere groep helpt gegevens te verzamelen over de rol van burgemeester Goldberg en ge noemde rechtse organisaties. Burgemeester Goldberg van Dode waard "gelooft absoluut niet" dat rechtse krachten op georga niseerde wijze de omwonenden van de kerncentrale tegen de an- ti-Dodewaardactievoerders heb ben opgezet. "Ik kan dat niet be wijzen", aldus Goldberg in een reactie, "maar alle mensen die ons hebben gewaarschuwd dat zij tegen de betogers zouden op treden. kwamen uit de omge ving". DEN HAAG (ANP) - Op verschil lende plaatsen in ons land zijn gisteren acties gevoerd en de monstraties gehouden tegen kernenergie en kernbewapening. Dit gebeurde in het kader van de kernwapendag tijdens de anti- Dodewaard-week. Ongeveer duizend mensen demon streerden gistermiddag in Nij megen tegen de atoombewape ning. Op het Scheidemakershof (een klein parkeerterrein) werd de stalen toegangsdeur tot de daar aanwezige atoomschuilkel der geforceerd. De ondergrondse ruimten werden met verf beklad. Vernielingen bleven volgens de politie uit. Enkele tientallen agenten zetten vervolgens de toegang tot de schuilkelder af. De betogers ver lieten na enige tijd het schuilkel- derterrein en streken omstreeks half vier neer op de grote markt. De demonstratie was een initiatief van mensen uit de vredesbewe ging, de anti-kernenergiebewe ging en anti-militaristische groe pen. Zij hadden de schuilkelder gekozen als doelwit omdat de bouw van dit soort kelders vol gens hen tevens instemming met het bestaan van kernwapens in houdt. Ook in Zaandam werd gedemon streerd tegen de schuilkelder on der de Beatrixbrug. De stoep bo ven de schuilkelder werd opge broken, onder het motto: "Graaf uw eigen schuilkelder". De anti-kernenergiebeweging in Zeeuws-Vlaanderen heeft gister middag in Oostburg per geluids wagen haar ongenoegen kenbaar gemaakt over de "lakse hou ding" van de gemeenteraad van Oostburg. De beweging had de raad gevraagd Oostburg atoom- vrij te verklaren, maar volgens de actievoerders heeft de raad deze brief voor kennisgeving aangenomen. Alle gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen hebben zo'n brief gehad, maar tot nu toe heeft geen enkele gemeente gerea geerd, aldus de anti-kernenergie beweging. Bloemenhulde valt slecht bij politie DODEWAARD (ANP) - Een bloemenhulde gistermiddag door het personeel van de kerncentrale in Dodewaard aan de daar nog altijd (tot en met zaterdag) aanwezige mo biele eenheid, is bij de Rijks politie in het verkeerde keel gat geschoten: "We zijn er zeer boos over. We stellen ons in de strijd om kernenergie strikt neutraal op en willen niet op deze manier worden misbruikt", aldus de woord voerder van de Rijkspolitie. Een bloemenhandelaar uit Lunteren was dinsdag na af loop van de blokkade-acties op het idee gekomen om de mobiele eenheid te eren. Dat aanbod werd door de Rijks politie beleefd afgeslagen. De Rijkspolitie ging vervolgens ook niet in op het verzoek van de Lunterense handelaar om bloemen door mobiele eenheid in het dorpje Wely bij de centrale te laten uitde len. De bloemenhandelaar slaagde er gisteren wel in zijn atten ties uit te delen aan het perso neel van de kerncentrale. "Nu de invloed ran de vredesbe weging in en buiten Nederland groeit, worden ook de tegen krachten groter. Waar andere voorstellen en benaderingen dan die van het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV) de zaak van de vrede verder kunnen helpen, is dat een reden tot dankbaarheid. Maar waar tegenkrachten probe ren het verlangen naar een door braak m het afschrikkingsden- ken te blokkeren en de verontrus ting te doven met valse aantij gingen. daar past solidariteit en waakzaamheid" Dat schrijft ds. C. B Roos. voorzit ter van de synode van de Her vormde Kerk, in een artikel in het blad 'Woord en Dienst' van vandaag, ter gelegenheid van de Vredesweek Hij belicht daar de verhouding van het IKV tot de kerken, in het bijzonder zyn ei gen kerk. Van negen kerken heeft het IKV de opdracht gekregen voorlich ting te geven met betrekking tot oorlog en vrede, de bewustwor ding daarover te stimuleren, pas sende actie te voeren, bijvoor beeld door gesprekken met de overheid en andere beleidsorga nen, en leidinggevenden te hel pen bij hun positiekeuze. Het doet dit werk in opdracht van de kerken en tegelijk onder eigen verantwoordelijkheid De kerken benoemen hun verte genwoordigers in het IKV Van tijd tot tijd wordt het beleid van het Vredesberaad in de beleids organen van de kerken aan de or de gesteld. Het IKV koppelt ook zelf naar de kerken terug. Zo is er het afgelopen jaar een gespreks ronde geweest langs alle negen aangesloten kerken over de cam pagne 'Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland'. Ds. Roos noemt deze relatie tus sen een stevig werkverband met eigen initiatieven en de kerken 'min of meer uniek'. Na tuurlijk roept de 'horzelfunctie' van het IKV spanningen op, maar, schrijft Roos, het modera- men (bestuur) van de synode Ds. Roos: heeft dat spanningsveld altijd als een vruchtbare zaak beleefd. Voorwaarde is en blijft, dat IKV en kerken creatief en kritisch op elkaar inspelen. "De kern van het werk van het IKV is de fundamentele afwijzing van het afschnkkingsdenken, dat vrede baseert op dreiging met massale vernietiging. Het zoekt een uitweg uit de duivelskring van de bewapeningswedloop. Geen christen kan zich aan deze zaak onttrekken. Het raakt de kern van ons gelooT in Christus". Hervormde Kerk: beroepen te Roden J. J. Valk Apeldoorn, te Wierden G. Voordijk Oldebroek, te Woerden L. Wüllschleger Tho- len, te Twello G. J. van Asselt Oosterhaule (Fr die bedankte voor Vroomshoop; bedankt voor Giessen-Nieuwkerk W. de Bruin Vreeswijk. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Abbenbroek-Zwarte- waal kandidaat K. J. Koffeman aldaar. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Emmeloord G. Geertsma Nijverdal, te Gro- ningen-zuid R. T. Urban Goes; aangenomen naar Onnen M. K Drost Groningen-west; bedankt voor Daarlerveen G. A. Snip Am sterdam - zuidwest Hoorzitting Olaf Palme, oud-premier van Zweden, en Philip Potter, secre taris-generaal van de Wereldraad van Kerken, zullen de openings toespraken houden op de hoor zitting van de Wereldraad over kernwapens en ontwapening die van 23 tot 27 november in het fe- bouw van de Vrije Universiteit te Amsterdam wordt gehouden. Deskundigen op het gebied van kernwapens en ontwapening zul len daar getuigen voor een groep van achttien vertegenwoordigers van de kerken. In die groep zit ten politici, leden van de rechter lijke macht, hoogleraren en kerk leiders. Om een zo evenwichtig mogelijke vertegenwoordiging van deskun digen te waarborgen, zullen hun namen pas worden bekendge maakt als de hele lijst definitief is. zo deelde dr Paul Abrecht. di recteur van de afdeling Kerk cn samenleving' van de Wereldraad, deze week in Amsterdam mee. Hij noemde het puur toeval dat de hoorzitting plaats heeft in de periode waann de Navo moet be slissen over plaatsing van 572 kruisraketten In een verklaring over de vrede ondersteunen de evangelische kerken in Oost-Duitsland (DDR) het \yerzoek uan kerkelijke jonge ren tot invoering van vervangen de dienstplicht Csociale vredes- dienst). "Het is ons niet te doen om een hernieuwde confrontatie met de staat, maar om het vinden van een norm voor concrete vre- desactiviteiten" De synode t>an de Bond van Evangelische Ker ken zal proberen, hierover met de overheid een gesprek te krijgen. De kerkleiding wil met de staat ook praten over de geloofs- en gewe tensvrijheid in het communisti sche) onderwijs, 'een centraal probleem in een samenleving van marxisten en christenen'. ZEIST (ANP) - Omdat een wette lijke regeling van de bescher ming van de rechtpositie van de patiënt nog wel lang op zich kan later, wachten, zullen de zieken fondsen daar alvast iets aan moe ten gaan doen. Dat kan via de In Ogem-zaak AMSTERDAM (ANP) - De Stich ting Onderzoek Bedrijfs Infor matie (SOBI) wil professor J.W. Schoonderbeek, als lid van de Ondernemingskamer, uitschake len bij de jaarrekeningsprocedu re tegen Ogem. SOBI heeft de griffier van de Ondernemingska mer gevraagd Schoonderbeek als lid te wraken. De stichting voert voor dit uitzon derlijke verzoek twee redenen aan. Schoonderbeek, verbonden aan het accountantsmaatschap Klijnveld, Kraayenhof en Co, zou als oud-voorzitter van het ac countantsinstituut NIVRA en als vooraanstaand registeraccoun tant belang hebben bij het afwij zen van de eisen in de Ogem- zaak, omdat de eer van de stand van de registeraccountants ge schaad zou kunnen worden in dien de jaarrekening van Ogem wordt afgekeurd. Verder is er sprake van een hoge mate van vijandigheid tussen Schoonder beek en SOBI, dat een lange lijst met processen en tuchtklachten heeft overlegd om deze '^telling toe te lichten. De Ogemzaak dient vandaag voor de Ondernemingskamer. ZAANSTAD (ANP) - De gemeen ten Amsterdam. Amersfoort, La ren (NH), Schiedam, Zaanstad. Groningen, Arnhem en Nijme gen hebben hun ernstige be zorgdheid uitgesproken over de gevolgen die de voorgenomen gasprijsverhoging van zeven cent (excl. btw) voor zowel de ge zinshuishouding als de gasdistn- butiebedrijven zal hebben. Een verhoging achten zij alleen aanvaardbaar als tegelijkertijd het btw-tarief op aardgas wordt teruggebracht van 18 naar vier procent. Alleen op deze wijze kan tegemoet worden gekomen aan de toegenomen woonlasten als gevolg van de gestegen gas- prijzen. aldus wethouders van de betrokken gemeente, die giste ren in Amersfoort bijeen waren. Zij blijven bij hun al eerder ingeno men standpunt dat in de komen de jaren de gasprijzen slechts zeer beperkt mogen worden ver hoogd. overeenkomsten met de organi saties van artsen, apothekers, ziekenhuizen en dergelijke. Daarin zou dan met name het recht op informatie en de ver plichting de patiënt toestem ming te vragen voor onderzoek en behandeling, moeten worden vastgelegd. Aldus een van de aanbevelingen in een beleidsplan „Ziekenfondsen "85" dat een studiecommissie van de Vereniging van Neder landse Ziekenfondsen (VNZ) heeft opgesteld. Na discussie er over binnen de VNZ zal het be leidsplan in december aan de al gemene vergadering worden voorgelegd. De studiecommissie is ingesteld om een beleid te for muleren dat in de pas loopt met de maatschappelijke ontwikke lingen en de ontwikkelingen op het gebied van de volksgezond heid en dat ook aansluit bij de wetgeving op dit terrein. De aanbevelingen beogen dan ook een grotere inspraak van de ver zekerden en meer mogelijkhe den om in te spelen op plaatselij ke omstandigheden en verlan gens. Het beleidsplan gaat er van uit dat de ziekenfondsen zich niet alleen druk maken over de kosten van de gezondheidszorg, maar ook over de gewenste om vang en kwaliteit ervan. Ondanks de schaalvergroting en de steeds ingewikkelder worden de problemen, willen de fondsen proberen „zo dicht mogelijk bij de mensen" te functioneren. Een van de aanbevelingen betreft het helpen van verzekerden bij het formuleren van klachten over de geboden zorg en de behandeling van klachten over het zieken fonds zelf. Overheid doet meer aan openbaar vervoer DEN HAAG (ANP) - Ook in ver band met de werkgelegenheids effecten zullen de inspanningen van de overheid gericht zijn op het realiseren van een breed in vesteringsprogramma ten gunste van het openbaar vervoer en van het langzaam verkeer. Dit heeft staatssecretaris Van der Doef (verkeer en waterstaat) gis teren in Den Haag mede namens ministers Zeevalking van dat de partement verklaard op het tweedaags congres "Mens en vervoer". Het congres wordt ge houden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Konink lijke Nederlandse Vereniging van Transport Ondernemers (KNVTO). Van der Doef merkte op geen con- grete actiepunten over het ko mende beleid te kunnen ontvou wen, maar wel zal er een beleid gevoerd worden waardoor de huidige groei in het gebruik van het openbaar vervoer verder zal worden gestimuleerd. Wijzend op de mobiliteit, die zich in alge mene zin zal beperken of zelfs enigszins zal ombuigen, meende hij dat in de komende jaren voor het openbaar vervoer gerekend moet worden met een groei van het gebruik van twee tot vier pro cent per jaar. HILVERSUM (GPD) De top van de AVRO is broodno dig aan vervanging toe. Dat is een van de uitkomsten van een rapport over de structuur van de omroepvereniging. Het AVRO-bestuur heeft een gespecialiseerd bureau op dracht gegeven een onderzoek in te stellen naar die structuur. Directe aanleiding daartoe vormde onder meer de opvolgingsproblematiek binnen de huidige di rectie. LEEUWARDEN (ANP) - Koningin Beatrix en prins Claus brachten gisteren een bezoek aan de vliegbasis Leeuwarden, waar zij werden rondgeleid door de commandant, kolonel H, de Vos (rechts). Prins Claus liet bij deze gelegenheid zijn hand langs de neus van een F-16 straaljager glijden om te voelen hoe glad die was AMSTERDAM - „Passage a Londres" is de naam die Max Heymans aan zijn nieuwe wintercollectie heeft gegeven. De Engelse hoofdstad inspireerde de Am sterdamse ontwerper tot overwegend groene kle ding, die gisteren in zijn overvolle huiskamer werd getoond. Altijd opvallend is het publiek bij de show van Hey mans: deftig, met overwegend grijs haar en gekleed a la Heymans. Dit in schril contrast met de ontwer per zelf, die er steeds sjofeler lijkt bij te lopen. Eenvoudig van lijn waren de korte jasjes met rechte schouders en opstaande boordjes. Veel gerimpelde rokken, van vrij nauw tot extreem wijd met petti coats eronder, en bij bijna elk ensemble werd een wijde cape gedragen. Op een enkele bontjas en trenchcoat na waren er geen jassen te zien. Ook Max Heymans paste zich enigszins aan bij het huidige modebeeld door veel gebruik te maken van grote omslagdoeken, gedrapeerd over een schouder en angstvallig door de mannequins in de plooi ge houden. Zelfs bondstaarten ontbraken in zijn chi que collectie niet. De creaties waren weinig opzienbarend, mooi van snit en geschikt voor de wat oudere vrouw. De „ensem bles pour le theatre" waren dit jaar zeker gedurfd te noemen: taftzijden jurken met wijde rokken en diepe decolletés. Twee broeken liet Heymans zien. Beide waren ge maakt van een nieuw materiaal, deco-suede, een soort geplet namaak-velours. Van dezelfde stof was er ook een jas en een cape met nertsbont. Naast de vele kleuren groen werd voor de avondkle ding zwart als hoofdkleur gebruikt. Veel effen wol len stoffen voor de pakjes en capes, af en toe wat tweed en voor de avondkleding fluweel, zijde en jer sey, bestikt met pailletten. Het was een show die weinig te maken had mèt de spectaculaire mode uit Parijs en Milaan, maar die door Heymans heel goed was afgestemd op het aan wezige publiek. RINIE DE VROEDT AVRO-voorzitter M. J. Keyzer stelt in het zojuist verschenen jaarver slag: „De leeftijd binnen de cen trale directie is dusdanig dat aan opvolging tijdig aandacht dient te worden besteed". Ten behoe ve van het interne onderzoek is een deel van het AVRO-perso- neel onder meer ondervraagd over het beleid van de huidige di rectie. De uitkomst zou vernieti gend zijn voor de heren S. K. van der Zee (algemeen-directeur), G Lugtenburg (adjunct-directeur televisie) en N. J. van Vliet (ad junct-directeur radio). Het me rendeel van het ondervraagde personeel zou het beleid van de zittende directie als slecht heb ben gekwalificeerd. Algemeen directeur Van der Zee wilde geen commentaar geven op de details van het rapport omdat de kwes tie nog niet rijp wordt bevonden naar buiten gebracht te worde- n een toelichting daarop vertelde het hoofd van de AVRO-voor- lichting Raoel Hoying dat de he le zaak nog volop in discussie is. „Er moeten nog verschillende ^a- ken besproken worden, want er zijn verschillen van mening over allerlei dingen. Het rapport is voorgelegd aan het bestuur, de directie en de ondernemings raad. Die instanties hebben de inhoud van het rapport nog in bespreking. Dat proces willen we niet doorbreken door nu al commentaar te geven op bepaal de details. Het is nog een puur interne kwestie Er is in elk geval nog niets besloten De afronding van de discussie zal, naar ik ver wacht, de komende weken plaatsvinden", aldus Hoying MOSKOU (TASS) - De Rus Mi- chail Alexejev, die beschouwd wordt als één van de betere ken ners van het werk van zijn land genoot Aleksander Poesjkin (1799—1837), is op 85-jarige leef tijd in Leningrad overleden Ale xejev was ere doctor van de uni versiteiten van Oxford. Parys, Bordeaux. Bóedapcst. Rostock Poznan. f* H Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de I T p \T" redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft, /i f Pj li Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Natuurlijk is het geen pretje op dit ogenblik inwoner van Dode waard te zijn. Maar toch bekruipt me een gevoel van onbehagen als de burgemeester of een andere hoogwaardigheidsbekleder voor radio en tv staat te verkondigen dat het belang van de eigen in woners voorop staat en we in een democratisch land wonen. Dan denk ik toch: waar was de de mocratie en het belang van deze inwoners toen de bouwvergun ning voor deze centrale was afge geven en er miljoenen aan zijn verdiend. Vijftig jaar geleden hoor ik mijn moeder zeggen: ach kind, zo zit de maatschappij in el kaar, de hoge heren die de rot zooi maken en er miljoenen aan verdienen, wonen er niet naast, dat is voor Jan Boezeroen. En is dit eigenlijk niet hetzelfde geble ven, door al die jaren heen? De prinsjes mogen niet naar een school waar tegenover een bor deel staat Waarom is me niet duidelijk, want juist deze kinde ren, die later misschien leiding gaan geven aan een heel volk, kun je toch niet opvoeden met al leen maar Repelsteeltje? Duizen den kinderen moeten leven en slapen tussen de rotzooi; ook dit zijn weer de kinderen van Jan Modaal. Die kan zijn zuurver diende centjes uitgeven aan een huisje op een gifbelt. Die moet integreren en inleveren en zo weet ik er nog wel een paar Dan komt er weer een profeet zeg gen: als we geen kernenergie hebben, raakt de energie op. Nou en? Iedere moeder die je zou vra gen: je kind kan maar uit twee dingen kiezen, 's avonds lezen bij een kaars of kanker en algehele vernietiging, dan is voor geen en kele moeder de keus moeilijk. En werken met je handen en de lopende band stoppen, zou mis schien voor de directeur een strop zijn maar voor de mensen een zegen Er zullen altijd mensen zijn die niets anders willen dan alleen maar rotzooi en er zullen altyd mensen zijn die gaan lunchen en anderen die gaan schaften. Dat is ook niet erg; het is de structuur van de maatschappij. Maar als kerk en staat eens in plaats van geld. macht en aanzien - #n de- paar enkelingen die zich verrij ken ten koste van duizenden, zonder wie de maatschappij niet eens zou bestaan - geloof, hoop en liefde in hun banier zouden voeren En als Jan Boezeroen weer kan geloven wat er gezegd wordt, kan hopen dat het goed komt en ziet dat aan de top van de maatschappij er wat meer be grip en liefde voor hem en zijn gezin zou komen. Als dat ge beurt. dan is er niemand in de kerk die het Onze Vader bidt en zyn mond houdt, en niemand durft zich dan democraat te noe men en toch al deze rotzooi in on ze samenleving toe te laten. Maar nu zijn het nog arme mensen die gaan demonstreren, arme po litiemensen en arme militairen die bevel krijgen erop in te hak ken. Als we een crisis nodig heb ben om de geldvermorserij tegen te gaan zonder voorbij te gaan aan de belangen van de man in de straat, zou ik zeggen eindelijk gerechtigheid L. Spruit Hilhorst Brouckhovenhof 7 Leiden TEHERAN (DPA/Reuter/UPI) - De Iraanse scholieren, studenten en leraren moeten tegenstanders van de regering opsporen en hen van de instellingen verbannen, zo heeft de Iraanse leider, ^jatol- lah Ruhollah Chomeini, gisteren bij het begin van het nieuwe aca demische jaar gezegd. Volgens Chomeini zijn de oplei dingsinstituten in het land door bepaalde elementen geïnfil treerd, die Iran opnieuw afhan kelijk willen maken van de grote onmogendheden van Oost en West Volgens ooggetuigen wa ren er ongeveer 50 000 van de 1 300 000 scholieren in ch Ir i e hoofdstad vmchnn 00 1 n door de Iraanse leiding belegde bijeenkomst. In een verklaring riepen zyn hun medescholieren en -studenten op als onderdeel van de "miljoenen sterke gehei me dienst van het volk", de "muiters" op school en op straat te herkennen en hen aan de auto riteiten uit te leveren Radio-Teheran zei in een uitzen ding dat "verscheidene miljoe nen" schoolmeisjes en -jongens de bijeenkomst bijwoonden De meisjes waren gekleed in de strenge Islamitische kledij, die hen van top tot teen bedekt, zo vertelden ooggetuigen In telefo nisch contact met een Brits pers bureau vertelden vaders van kin deren dat zij een verklaring moesten ondertekenen dat hun zoons of dochters op school niet zullen deelnemen aan politieke activiteit of ideologische discus sies. Op school is het gebruik van de "dikke viltstiften" verboden en scholieren die ze by zich heb ben zullen van school worden ge stuurd. Het schryfgerei wordt vaak gebruikt om leuzen mee op muren te schryven Het bureau van de Iraanse open ba re aanklager in Teheran meldde gisteren dat opnieuw 52 mensen in verscheidene steden in het land zyn terechtgesteld. Onder hen waren 22 dissidenten die be schuldigd waren van het stichten van onrust op scholen Het is de eerste keer dat "politieke activi teit op scholen" wordt genoemd als een misdryf waarvoor de doodstraf kan worden gegeven De bekendmaking van de Iraan se leiding moet blykbaar dissi denten die steun zoeken op scho len afschnkken

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11