Geen afspraken tussen gemeente en slachthuis" Avondje zingen met \ARA-r Protest tegen Berufsverbote in W.-Duitse zustergemeente Over hinderwetvergunmng Vragen van raadslid over parkeergarage DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 LEIDEN - Een avondje naar de VARA-radio-opname van "Zing zomaar simpel een Melo die", denk maar niet dat dat achterover gezakt in de stoel zit ten wordt. Werken zul je. Alhoe wel, de ware zangliefhebber komt ruim aan zijn trekken. Die pikt het wel: klappen wanneer de presentator dat zegt, al klap je eigenlijk voor iemand die vóór de pauze zijn optreden al had. Want zo gaat dat bij een radiopro gramma: eerst die liedjes op de band en dan breien we het later wel aan elkaar. Maar er staat wel wat tegenover. Een samenzweer derige sfeer bijvoorbeeld, omdat jij wel en de luisteraars straks niet weten hoe ze eigenlijk bij de neus worden genomen. Samen zweren met Edwin Rutten, die bij het zingen van de sinterklaas liedjes, voor het programma van 5 december alvast, vrolijk op merkingen maakt over de bergen sinterklaaspapier en de baarden die het combo van Henk Westrus In Antonius Clubhuis zich voor deze gelegenheid aan gemeten heeft. Maarliefst twee programma's moesten er worden opgenomen, gisteravond in het Antonius Clubhuis. Tweemaal een half uur "Zing zomaar simpel een Melo die" met ook tweemaal een, hoe kan het ook anders, Leidse gast erin. Op 5 december de Stem des Volks en zaterdag 28 november het operette en instrumentaal muziekgezelschap Crescendo. "En hebben jullie in oktober nog een uitvoering?", zo vraagt Ed win Rutten. "Nou. dan zeggen we toch nu alvast dat het zeer succesvol was?" Maar het optreden van de twee mu ziekgezelschappen is niet alles. Tenslotte staal dit VARA-pro- gramma bekend om de commu nity—singing, en deze vorm van vermaak werd gisteravond dan ook driftig gebezigd. Liedjes van '"k Ben verliefd op een keuken meid" tot "Daar bij de water kant" en van "Ik houd van Hol land" tot "Zie ginds konjt de stoomboot" stilden de zanghon- ger die het voor het merendeel oudere publiek volgens Edwin Rutten had. En glipt er zo nu en dan eens een Engelstalig gezang doorheen, dan zing je maar van lalala. Om het radioprogramma compleet te maken, meldden twee leden van de muziekvereniging Cres cendo zich gisteravond aan voor de strijd voor de Zilveren Haan Trofee, een door fans van het programma fel begeerd object. Voorlopig konden de twee nog niet het niveau bereiken van hun collega-amateur uit Kampen, die haar naam ook na de Leidse pogingen nog steeds bovenaan in het klassement ziet prijken. Maar, zoals Edwin Rutten ook zegt: het gaat erom dat je dat po dium opkomt. "En nu nog vijf tellen erl dan gaan we klappen. Dit wordt een ovatie die aan zwelt tot ze hier aan een nieuw verfje toe zijn". LEIDEN - Tussen de gemeente en Slachthuis b.v. Leiden zijn nooit afspraken gemaakt over het klakkeloos afgeven van een nieuwe hinderwetvergunning. Gemeenteambte naar Troost (afdeling hinderwet) zegt hiervan absoluut zeker te zijn. Voor alle duidelijkheid: het buurt- comité Groenoord uitte vorige week zijn bedenkingen ten aan zien van de nieuwe aanvraag van een hinderwetvergunning van het Slachthuis b.v. Vertegen woordigers van dat comité zei den tijdens de hoorzitting over de aanvraag gehoord te hebben dat er afspraken zouden bestaan tussen gemeente en slachthuis. Toen de gemeente vorig jaar het slachthuis verkocht aan de b.v. zou er zijn bepaald dat de ge- Hoofdletsel voor jongetje bij aanrijding LEIDEN - Een tweejarig jongetje uit Leiden is gistermiddag om streeks zes uur met hoofdletsel overgebracht naar het Acade misch ziekenhuis. Het jongetje zat in de Deux-Cheveaux van zijn vader (31), toen deze op dé' hoek van de Herenstraat en de Koninginnelaan uit de bocht vloog en tegen een boom in de middenberm reed. Het jongetje, dat los op de achter bank zat, viel met zijn hoofd te gen de metalen voorbank aan. Een grote hoofdwond was het gevolg. meente garant zou staan voor Vreemd een nieuwe vergunning. Werd die vergunning niet verstrekt, dan zou zij, de gemeente, ge dwongen worden het slachthuis weer terug te kopen. Een dubieuze zaak, aldus het buurtcomité, want in dat geval zou de gemeente partij zijn ge worden en dus nooit zuiver kun nen oordelen over de bezwaren die de buurt had ingediend. (Vol gens de buurt moeten eerst een aantal voorzieningen worden ge troffen alvorens de vergunning wordt verstrekt.) Het probleem is nu volgens ge meenteambtenaar Troost uit de wereld geholpen. Hij vlooide naar eigen zeggen een veertig centimeter dik dossier door en vond daarin een brief, die klaar heid brengt in de zaak. Troost: "Het gaat om een brief van 11 juli 1979. Hij is afkomstig van het slachthuis, toen nog gemeente lijk eigendom, en gericht aan de b.v., die in oprichting was en la ter de nieuwe eigenaar zou wor den". "In die brief staat dat de b.v. ge dwongen zal worden een nieuwe hinderwetvergunning aan te vra gen, omdat de oude niet meer- voldoet. Er staat duidelijk in dat de gemeente volgens de normale procedure zal bekijken of de ver- gunnning zal worden verstrekt". Dat houdt in volgens Troost dat het buurtcomité Groenoord ge rust kan zijn. "Het is nu overdui delijk: we zijn niet partijdig in deze zaak"! T. Janssens, lid van het buurtcomi té Groenoord, zegt het vreemd te vinden dat Troost opeens terug krabbelt en doet alsof hij nooit heeft gezegd dat er afspraken zijn gemaakt. "Hij kan nu wel met die brief aan komen zetten, maar tijdens die bijeenkomst was hij het wel die beaamde dat er afspraken zouden bestaan". Volgens Janssens verliep de hoor zitting als volgt: de vertegen woordigers van de buurt trokken zo hard van leer, dat slachthuis- directeur Ten Berg gepikeerd raakte en zei: "Indertijd is be paald dat wij die vergunning zonder meer zouden krijgen". Janssens:- "Waarop wij aan Troost vroegen: IS dat zo? En hij antwoordde: ja. Tien minuten la ter hebben we het nog eens ge vraagd. Nu zeiden ze in koor: ja". De buurt is inmiddels i gerustgesteld, dat zij denkt gelijk te krijgen wat betreft haar be- .zwaren ten aanzien van de hui- denloods. "Aan onze bezwaren ten aanzien van de Gekro—silo zal wel niet worden tegemoet ge komen. Dat wordt dus de Kroon". Janssens zegt het overigens zeer merkwaardig te vinden, dat amb tenaar Troost zich nu al heeft uit gelaten over het bezwaarschrift van de buurt. De termijn dat mensen hun ongenoegen ken baar kunnen maken loopt tot 26 september. "Bovendien lijkt het me een taak van B en W: uit spraak doen over de bezwaren". LEIDEN - Vier Leidse ambtena ren hebben hot afgelopen week einde een bezoek gebracht aan de Westduitse zustergemeente Krefcld. Zij wilden hun bezorgd heid laten blijken over de drei gende Berufsverbote voor ten minste een drietal collega's in Krefeld. De vier Leidse ambtenaren, Han Pronk, Lily Herfst, Stef Flei- scheuer en Ferry Vcrvest, wer den donderdagavond hartelijk ontvangen door het actiecomité ter plaatse. De ontvangst op het stadhuis vah Krefeld, vrijdag morgen, was beduidend minder enthousiast. De burgemeester, de gemeentese cretaris, de betrokken wethou der; zij bleken allen afwezig of te druk bezig om gestoord te kun nen worden. Het aanbieden van de lijst van bijna tweehonderd handtekeningen van Leidse ambtenaren en het overhandigen van de brief van de fractievoor zitters van de politieke partijen in Leiden gebeurde toen maar aan een assistent van de gemeen tesecretaris. Voor het Krefelder stadhuis werd post gevat, waarbij pamfletten werden uitgedeeld en van sand- wich-borden gebruik werd ge maakt om de aandacht op de kwestie te vestigen. Volgens Han Pronk heeft de actie in Nederland, met name de brief van de fractievoorzitters, effect gesorteerd. Het dreigende ont slag voor Jürgen Sachschneider - wegens zijn lidmaatschap van de Duitse communistische partij - leek in elk geval afgewend, zo zou uit een gesprek met de plaat selijke vice-voorzitter van de SPD naar voren zijn gekomen. Opmerkelijk vond Pronk het ge sprek met het CDU-bestuurslid belast met publiciteit. Deze christen-democraat toonde zich volgens Pronk verbaasd over de steun van CDA-leider Joop Wa lenkamp aan de actie. "Als de fractievoorzitter bij ons om infor matie had gevraagd, had hij ze ker niet getekend", zou deze ge zegd hebben. De kwestie is hiermee niet afgeslo ten - aldus Pronk - want de dos siers kunnen elk moment weer te voorschijn gehaald worden. De ambtenaresse, die weigert ant woord te geven op de vraag of zij lid is van de DKP en welke func tie zij daarin dan bekleedt, wordt nog altijd (op straffe van ontslag wegens ongehoorzaamheid) on der druk gezet om te antwoor den. De Leidse ambtenaren benadruk ten in een begeleidende brief bij de handtekeningen, dat ze hun actie niet beschouwen als een in menging in binnenlandse aange legenheden van de Bondsrepu bliek, maar dat het volgens hun deel uitmaakt van het 'zuster schap' van de gemeenten Kre feld en Leiden. LEIDEN - Welke zeggenschap krijgt de gemeente over de par keertarieven in de Digros-par- keergarage en op welke wijze wordt het parkeerbeleid voor de directe omgeving afgestemd op deze garage? Dat is een van de vragen die gemeenteraadslid Van Oosten (PPR) het college van B en W schriftelijk heeft ge steld. Hij is tot zijn vragen gekomen naar aanleiding van een voorstel van B en W om de exploitant van de toekomstige parkeergarage aan de Langegracht grond in erf pacht uit te geven. Het is de be doeling de garage volgend jaar te bouwen op grond die vrijkomt door de sloop van het voormalige Krantzcomplex naast de vesti ging van Digros en Mijnders. Van Oosten wil weten tegen welke erfpachtscanon en overige erf- pachtsvoorwaarden de grond wordt uitgegeven. Ook vraagt hij zich af wat de relatie is tussen de exploitant, de B.M.W. Bedrijfs middelen NV en Digros/Mijn- ders. Heeft dit laatste duo enige zeggenschap over de exploitatie van de garage, zo wil Van Oosten weten. Ook vraagt het PPR-raadslid hoe de voorgenomen transactie zich verhoudt tot de financiële opzet van het verbeteringsplan voor de wijk Noord vest. Ten slotte wil hij van B en W weten in welk sta dium de onderhandelingen ver keren rond de het voormalige Sanderscomplex aan het Leven daal - ook daar moet een par keergarage komen - en wat de voor- en nadelen zijn wanneer eerst deze onderhandelingen worden afgerond en dan pas een besluit wordt genomen over de Digros-garage. Vier Leidse ambtenaren op het bordes van stadhuis in Krefeld. Duivensport Postduivenveretiiging De Blauwkras vloog vanaf St. Chislain. De eerste en vierde plaats werden behaald door N. v.d. Blom, de tweede en zes de plaats door A. van Holst, de derde, vijfde, zevende, achtste en tiende plaats door P. Landensbergende negen de plaats door F. v.d. Wete ring. Duivensport (2) Postduivenvereniging Colum- ba vloog een wedstrijd. C. v.d. Nieuwendijk behaalde de eer ste tot en met zesde en de acht ste plaats. H. Adgli de zeven de, negende en tiende plaats. Duivensport (3) Postduivenvereniging De Rijuklirvrrs vloog met 378 duiven vanaf St. Ghislain. 1. P. van Griensven; 2. J. Kok: 3. S. van Goozen; 4. S. v.d. Hey- den; 5. S. v Goozen; 6. P. v.d. Wal; 7. J. v.d. Velden8. J. Kok; 9 J. Kok; IQ. B. van Mil. Duivensport 4) Postduivenvereniging "Leider dorp" vloog met 215 duiven vanaf St. Ghislain. 1. J. Knij- nenburg; 2. P. Sloos; 3. W. de Roode; 4. J. Knijnenburg; 5. P. Sloos; 6. Comb. B en G: 7. P. Sloos: 8. J. van Alphen; 9. M. Reijerse; 10. P. Sloos. Duivensport (5) Postduivenvereniging De Reis duif vloog met oude en jonge duiven vanaf St. Ghislain. W. v.d. Hoogt behaalde de eerste tot en met vierde plaats, S. v.d. Hoven de vijfde tot en met negende plaats en Strik/ vd Hart de tiende plaats. Duivensport (6) Postduivenvereniging de LPC hield een wedstrijd vanaf St. Ghislain. N. de Groot en Zn. behaalde de eerste tot en met de tiende plaats. Duivensport (7) Postduivenvereniging Het Oos ten vloog met jonge en oude duiven de wedvlucht vanaf St. Ghislain. 1. H. van Klave ren; 2. W. v.d. Nieuwendijk3 W. v.d. Nieuwendijk; 4. H van Klaveren; 5. Cji. Selier; 6 H. van Klaveren; 7. W. v.d Nieuwendijk; 8. H. v Klave ren; 9. W. v.d. Nieuwendijk; 10. H. v.d. Nieuwendijk. Duivensport (8) Postduivenvereniging De Snel- vlieger vloog met 387 jonge en oude duiven vanaf St. Ghis lain. 1. P. d'Haens; 2. A. Com pter; 3. F. Compier; 4. J. de Koekkoek; 5. A. Compier; 6. J. den Dunne Dr.; 7. F. Com pier; 8. J. den Dunne Dr.; 9. J. den Dunne Dr.; 10. F. Compier. Hengelsport Hengelsportvereniging Zuid—- West viste haar zesde wed strijd in de Rijn. 1. C. Schou ten, 24 stuks-3300 gram; 2. D. Schouten, 27—31603. J. Boet, 24—3080; 4. H. Moenen, 31—2540; 5. J. van Rijn, 26—2390; 6. H. Schouten, 19-2320; 7. G v.d. Laan, 18-2210; 8. W Moenen. 26-2120; 9. H. v.d. Laan, 28—1990; 10. J. Moenen 17-1870. Hengelsport 2 Viscollege De Ruisvoorn viste in de Zijl. 1. A. Sinteur, 13 stuk- s-1550 gram; 2. C. Pierens, 8-1100; 3. J. Nieuwenburg, 8-995; 4. J. Brouwer, 9-815; 5 Th. van Daalen, 7-500; 6. M. Sinteur, 3-700; 7. L. van Deventer, 4-450; 8. W. Wee- nink, 4-260; 9. J. de Hoed, 3-350; 10. W. van Weizen. 2-110. Toneel Bij jongerenvereniging Augus- tinus, Rapenburg 24, wordt morgenavond het toneelstuk "De Motorfiets" opgevoerd. Dit toneelstuk gaat over een man die er moeite mee heeft vrouwen niet als sexobject te zien en de reacties van zijn omgeving daarop. Het stuk begint om half negen. Schilderkunst Mevrouw drs. C.O.C. Porthei- ne—Caudri houdt donder dagavond een lezing met dia's over "Het onderwerp in de schilderkunst". Waarom kozen schilders uit verschil lende tijden juist voor dit on derwerp, dat is de vraag die centraal staat. Opgeven voor de lezing kan bij K&O aan de Oude Vest 45, tel. 141141. Nederlandse les De Werkgroep Buitenlandse Ar beiders Leiden zoekt vrijwil ligers die Nederlandse les wil len geven aan buitenlanders. Er wordt lesgegeven op zater dagmiddag van drie tot vijf uur in de Bedrijfstechnische school aan de Vondellaan 35. Informatie bij Nelleke den Ouden, 149022 of Maarten Mous, 141128. Nederlandse les (2) Yine baslayacak olan Hollan- da'ca Kurslari 5 Eylül Cu- martesi günü 14.00 ile 17.00 saatleri arasinda yapilacak- tir. Adres: B.T.S. Vondellaan 35 Leiden. Telefon: 769252. Ümit ederizki bu yilda bu kurslara katilirsiniz. Göriis- mek üsere, Hosca kalin, se- lamlar. Nelleke ve Inez. Goed vergaderen Om goed te leren vergaderen or ganiseert K&O een cursus discussie- en vergaderme thoden. De cursus begint van avond en neemt in totaal tien dinsdagavonden in beslag. Opgeven bij K&O aan de Ou de Vest 45, tel. 141141 Zingen met de VARA en als het Engels te moeilijk wordt, zing je maar van lalala.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4