Winkelhof is te veel bevoordeeld RIO: "Gemeente Leiderdorp tast onze goede naam aan" „Nadere regels nodig bij subsidieverlening [Le/cfee agenda Conclusie raadscommissie: Bouw van gemeente kantoor wordt openbaar besteed Koninklijke medaille Zoeterwoudenaar "Rijksweg 11 handhaven" Kleinere verhoging reinigings rechten m LEIDERDORP - Hot Rijnlands In stituut voor Ondernemersonder wijs in Leiderdorp heeft er in een brief aan burgemeester en wet houders en alle raadsleden van deze gemeente nog eens op ge wezen "met goede trouw" te heb ben gehandeld rond de huur van het voormalige politiebureau aan de Van Diepeningenlaan. Het RIO had belangstelling voor dit leeggekomen gebouw, maar bleek er uiteindelijk niet meer voor in aanmerking te kunnen komen. Wat overbleef waren op merkingen en beschuldigingen aan eikaars adres. Enerzijds zou den bepaalde toezeggingen van de zijde van de gemeente zijn ge daan (aldus het RIO), anderzijds zou het RIO te lang getreuzeld hebben met de definitieve beslis sing over het wel of niet huren van dit gebouw (aldus de ge meente). Het RIO heeft nu in de brief aan de gemeente de gang van zaken nog eens op een rijtje gezet, omdat volgens het bestuur de goede naam van het RIO en van direc teur Van Bntsum zijn aangetast. Allereerst merkt het schoolbe stuur op dat verschillende leden van het college van burgemees ter en wethouders bepaalde za ken "anders interpreteren en als zodanig uitspraken doen in brie ven zowel als in krantenberich- Ruzie om mislukte transactie oude politiebureau ten, zelfs indien zij nooit bij deze zaken betrokken zijn geweest" Hiermee wordt gedoeld op de schuld in de schoenen van het RIO schuiven door leden van het college door opmerkingen te ma ken over de trage besluitvorming bij de school over het huren van het gebouw Van Diepeningen laan. Het bestuur herinnert er aan dat in april 1981 al door de school aan de gdmeente is meegedeeld, dat zij pas schriftelijk een huuraan- vraag aan B en W konden richten als men schriftelijke toestem ming van het ministerie had ge kregen. De briefschrijvers zijn van mening dat een dergelijke procedure bij de gemeente be kend moet zijn omdat men onder gelijke voorwaarden al jaren di verse lokalen werden gehuurd. "Toezeggingen kunnen slechts binnen de ministeriële normen worden gedaan en alle afspraken hebben daarom een voorlopig karakter", zo luidde het voorbe houd wat volgens het RIO toen- dertijd duidelijk is gemaakt. Na een gesprek op het ministerie van onderwijs, eveneens in april, is de school gebleken dat men tot een maximaal huurbedrag van 42.195 gulden zou mogen gaan. Dit bedrag werd door Van Brit- sum doorgegeven aan wethou der Bezemer, die volgens de school toezegde om gewoon door te zullen gaan. Twee maanden later bereikte het bestuur een brief van de gemeen te waarin gesteld werd dat deze instelling alleen bereid zou zijn het gebouw Van Diepeningen laan te verhuren aan het RIO, wanneer de school zijn mede werking aaan verhuur van haar gymnastiekruimten zou verle nen. Directeur Van Britsum liet daarop de school weten dat zaal verhuur onmogelijk was in ver band met bezetting 's avonds en de alarminstallatie. Van Britsum noemde de koppeling van de schoollokalen aan het gebruik van het politiebureau onredelijk en onbegrijpelijk en wilde deze zaken gescheiden behandeld zien. Volgens het schoolbestuur zouden er wel eventuele huur- mogelijkheden voor de gemeen te zijn in het derde gymnastiek lokaal wat bij de nieuwbouw zou worden gerealiseerd. Hierop is volgens het schoolbestuur van de zijde van de gemeente nooit een antwoord ontvangen. Begin juli van dit jaar ontving de school een brief van de gemeente waarin stond dat men kon reke nen op een huurbedrag van 45.000 gulden per jaar en dat een schriftelijk verzoek pas half au gustus door B en W zou kunnen worden behandeld. Het school bestuur concludeerde daaruit dat het ministerie nooit toestem ming zou verlenen voor deze ho gere huurprijs. Verder kon de school geen schriftelijk verzoek insturen omdat nog steeds geen schriftelijke toestemming van het ministerie was vekregen. Bo vendien begon op 17 augustus het nieuwe schooljaar en moest dus toen eigenlij al het schoolge bouw geschikt zijn voor onder wijs, zo meldt het schoolbestuur. Om de onzekere toestand rond Van Diepeningenlaan te omzeilen en "onderwijs te geven" is het RIO toen maar een huurovereen komst aangegaan met een Leidse onderwijsvereniging, voor de huur van een viertal lokalen aan de Sumatrastraat. LEIDERDORP - Het nieuwe win kelcentrum Winkelhof in Leider dorp oefent een oneerlijke con currentie uit op de rest van de middenstand in de gemeente. Tot deze conclusie kwamen de ge meenteraadsleden gisteravond in de commissie economische aangelegenheden. Diverse malen werd naar voren gebracht dat de gemeente in feite maar weinig te zeggen heeft over bijvoorbeeld het soort winkels dat in het com plex Winkelhof komt. Met name de vele braderie-activiteiten in het winkelcentrum waren vol gens wethouder Bezemer juri disch erg moeilijk tegen te hou den. Volgens hem omdat het hier om privé-eigendom gaat en niet om gemeentelijk gebied. Op de vraag van het burgerlid Van Heesch hoe het nu toch mogelijk was dat reclameborden van Win kelhof zo snel konden worden geplaatst bleef wethouder Beze mer het antwoord schuldig. De gemeente Leiderdorp voert al ja ren een terughoudend beleid met het plaatsen van reclame borden langs de openbare weg. Wethouder Bezemer schreef de snelle plaatsing toe aan een dub bele functie van de borden. Veel mensen denken dat het ge meentehuis onderdeel uitmaakt van Winkelhof en door die bor den wordt hen dus de weg gewe zen ook naar het gemeentehuis, zo meende de wethouder. Hij voegde er echter aan toe dat het reclamebordenbeleid van de ge meente Leiderdorp zal worden aangepast. "De mogelijkheden voor andere ondernemers in Lei derdorp om hun borden te plaat sen zullen worden verruimd", zo zei hij. Een ander punt van ongelijkheid kwam ook nog in de vergadering aan de orde toen de "braderie- oorlog" werd besproken. Omdat Winkelhof overdekt is, kan er veel vaker een braderie worden gehouden. De winkeliers uit de Hoofdstraat en rondom het win kelcentrum Santhorst kunnen .dit slechts enkele keren per jaar doen, omdat ze afhankelijk zijn van het weer. De gemeente doet er echter nog een schepje bovenop door huur te rekenen voor de gemeentelij ke grond, waar de winkeliers van buiten Winkelhof gebruik van maken. Tot grote verbazing van commissielid Hendriks had hij als één van de organisatoren van een braderie buiten Winkelhof een rekening gekregen van bijna twaalfhonderd gulden voor het gebruik van gemeentegrond. "Al jaren hebben wij vergunningen gehad zonder ervoor te hoeven betalen. Nu komt de gemeente opeens met een rekening. Wij moeten dan nog eens extra gaan betalen aan de gemeente, terwijl het zonder deze kosten binnen Winkelhof blijkbaar wel kan", zo zei Hendriks tegen wethouder Bezemer. Het enige dat de wet houder kon zeggen was dat Win kelhof een particulier winkelcen trum is en de gemeente daar niets te zeggen heeft. r honderden guldens over tafel: van muntverzame- WASSENAAR - De gemeente Was senaar gaat de bouw van het ge meentekantoor aan de Johan de Wittlaan openbaar aanbesteden. Dat werd gisteravond in een be sloten vergadering meegedeeld aan de gemeenteraadsleden. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland wezen twee weken gele den het plan voor de bouw van Vrouw gewond LEIDEN - Een 41-jarige vrouw uit Leiden is gisteren gewond ge raakt bij een aanrijding op de hoek van de Thorbeckestraat en de Roodenburgerstraat. De Leid se verleende met haar auto geen voorrang aan een 22-jarige plaatsgenoot, eveneens in een personenauto. De vrouw werd met een snijwond in het hoofd overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. ZOETERWOUDE - Burgemeester Houdijk uit Zoeterwoude heeft gister middag aan zijn plaatsgenoot A.C.J. Duindam de gouden eremedaille in de orde van Oranje Nassau uitgereikt De 62-jarige Duindam kreeg deze onderscheiding voor zijn verdiensten voor met slagerijen verbon den instellingen. Veertig jaar geleden begon hij als administrateur van de vleesdistnbutie- dienst Blok 5 in Leiden. Daarna werd hij secretaris van de sanerinsg- commissie. Nu is hij secretaris van de federatie slagers patroonsvereni gingen voor Leiden en omstreken. Tevens is hij directeur van de Leidse Slagers inkoopcombinatie en lid van de overlegcommissie Slachthuis BV L De Zoeterwoudsc burgemeester kwam hem de versierselen overhandi gen tijdens een receptie die gistermiddag rond het veertigjarig dienst verband van de heer Duindam in de Zoeterwoudse 'Eendenkooi' werd gehouden. een gemeentekantoor af, omdat Wassenaar in strijd met de wet had gehandeld. De gemeente had namelijk maar één aanne mer benaderd voor de bouw van het gemeentekantoor. En dat mag niet zo heeft de EEG be paald. Tegen die negatieve be slissing van GS gaat Wassenaar overigens wel op juridische gronden in bero In de tussentijd zal de bouw open baar worden aanbesteed om zo weinig mogelijk vertraging op te lopen. Overigens zit hier ook weer een maar aan. Het aanne mingsbedrijf dat door Wassenaar was benaderd, Meijer uit Den Haag, is de eigenaar van het plan en blijft dat ook. Iedere nieuwe aannemer, die het gemeentekan toor wil bouwen, zal dus eerst het plan van Meijer aannemings bedrijf moeten kopen. En dan moet die nieuwe aannemer met zijn prijs nog onder de prijs van Meijer blijven ook. Want de bouwkosten van het gemeente- kantoor mogen door deze vertra ging niet stijgen zo menen burge meester St^ab en zijn wethou ders. WASSENAAR - Burgemeester en wethouders van Wassenaar ma ken bezwaar tegen het ontwerp rijkswegen plan 1982. Het weste lijke gedeelte van rijksweg 11, de verbinding tussen rijksweg 44 en rijksweg 4, is namelijk uit het ontwerp geschrapt. "Voor Wassenaar is dit een wegge deelte dat van essentieel belang zou zijn, aangezien een groot deel van het verkeer komend uit noordelijke richting, dat nu over de Rijksstraatweg via Den Haag de Utrechtse Baan op rijdt, van het aan te leggen weggedeelte gebruik zou gaan maken. Dit zou een aanzienlijke ontlasting van de overvolle Rijksstraatweg heb ben betekend zo schrijven B en W. ZOETERWOUDE - De veiling voor de Zoeterwoudse missionarissen is een ongekend succes gewor den. Nu de opbrengst is geteld, bleek dat het resultaat van vorig jaar (42.500 gulden), dat toen al hoog werd gevonden, ruim schoots werd overtroffen. In twee avonden brachten de be zoekers 51.382 gulden bij elkaar. Dit bedrag, plus hetgeen nog wordt bijeengebracht met nkele andere acties, komt geheel ten goede aan veertien gebieden in de Derde Wereld die worden ge leid door mensen afkomstig uit Zoeterwoude. Vrijdag heeft de NCRV-televisie opnamen gemaakt van het hele gebeuren. Tijdens het program ma 'Kerkbuurt' op zaterdag 3 ok tober zullen de beelden worden uitgezonden. Het klapstuk van de veiling was een compleet Ruim vijftig mille op veiling voor Zoeterwoudse missionarissen munten-album met de munten die zijn uitgebracht tijdens de re geerperiode van koningin Julia na. een verzamelaar betaalde er grif 800 gulden voor. Een incom pleet album bracht zelfs nog 725 gulden op. Opmerkelijk was ook de opbrengst Raadscommissie cultuur in Voorschoten: VOORSCHOTEN - Er moeten in Voorschoten spoedig nadere re gels komen rond het vaststellen van subsidiegelden voor instel lingen en verenigingen. Dit stel de mevrouw Bloembergen gis teravond namens de culturele commissie in de vergadering van de raadscommissie voor wel zijnszaken. Het uitbrengen van een nota lost volgens wethouder Marselis de problemen echter niet op. Het zijn volgens hem veelal de geldmiddelen die de ge meente op dat ogenblik heeft, die bepalend zijn voor de subsi dieverlening. Wanneer activitei ten alleen plaats kunnen vinden met overheidssubsidie, dan kan er aanleiding zijn om die steun te verlenen als blijkt dat de activi teiten nuttig zijn voor de ge meenschap. Naar dit laatste punt werd ook gis teravond gekeken toen de com missie voor welzijnszaken zich bezighield met de beoordeling van enkele subsidie-aanvragen, die tijdens eerdere besprekingen niet gehonoreerd konden wor den. De commissie werd ver zocht in tegenstelling tot een ad vies voor uitstel van de culturele commissie beslissingen te ne men daar tijdnood zich aanbiedt. De stichting Otto Wolthuis, een muziekschool, kreeg ook gister avond geen meerderheid van de commissie achter zich, waardoor subsidie mogelijk zou worden. Hoewel het terrein van deze mu ziekschool niet valt binnen de ac tiviteiten van de streekmuziek- school, vindt de meerderheid van de commissie dat de gitaar lessen van Otto Wolthuis niet voor subsidie in aanmerking ko men. De stichting is volgens de commissie te commercieel. Het poppentheater 'Wellus Nietus' kreeg eerder van de culturele negatief advies i van subsidie. Tiidens Onder tractor WARMOND - Een achttienjarige bromfietser uit Sassenheim is gisteren onder een tractor geko men. De jongen reed op de Was- beeklaan in de richting War mond, remde bij het zien van de tegemoet komende tractor, slipte en kwam vervolgens ten val. Met zware kneuzingen aan het been is de jongeman overge bracht naar het Academisch zie kenhuis in Leiden. DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 DINSDAG Leiden - Stadsgehoorzaal, breimode- ■=how. 20 uur. Soosruimte Leidse Werkgroep Homose- xualiteit - Caeciliastraat 18, introductie avond, 20 uur. Vrije School - Obrechtstraat, lezing over hoe er op vrije scholen onderwijs wordt gegeven, 20.15 uur. NVSH bibliotheek Rapenburg 4», NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie sport en recreatie, 20 uur. WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum, Haar lemmerstraat 73, cursus stijldansen don soos met films en informatie pro gramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inlichtingen over Ba- ha'i geloof, tel. 213490. Augustinus - Rapenburg 24, toneelstuk 'De Motorfiets'. 20.30 uur. Leids Volkshuis - projectgroep De Camp, do 14 uur. The Jam - 2e Binnenvestgrachtoptre den de groep Next Crisis. Salon Odessa - Hogewoerd 18, video vertoning 'The only connect', 19.30 uur. Hartebrugkerk - rondleiding en toren- beklimming, 19 uur. Rijksmuseum Volkenkunde - Steen straat 1, informatie- en discussieavond Indianen, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Stadhui? - raadscommissie onderwijs en samenlevingsopbouw, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, gecombi neerde commissie vergadering, 20.30 de vergadering bleek dat de meerderheid van de commissie niet meer achter het eigen stand punt stond. Inmiddels was ge bleken dat het poppentheater wel degelijk iets heel nieuws brengt. De commisisie welzijns zaken oordeelde daarna in meer derheid dat 'Wellus Nietus' een duidelijke functie heeft binnen het Voorschotense culturele le ven en voor subsidie in aanmer king komt. De squaredanceclub 'Dancing Owls' kan bij indiening van de begroting 1981 een subsidie krij gen van maximaal 20 procent van de contributiegelden. WD- er Oosterbaa.n verklaarde zich te gen deze subsidie. Hij meent dat het geen taak is voor de overheid om deze club van volwassenen te steunen, te meer daar de subsi diekraan dichter moet worden geschroefd. Wethouder Marselis vond dit geen redelijk stand punt. Hij is voor een redelijke verdeling van de beschikbare gelden. De VOS-cursussen worden wel ge subsidieerd, maar er komt geen subsidie voor de cursusleidsters, zo werd gisteravond nog duide lijk. van e serenade van de Sint Jans, Fanfare: 400 gulden. De koper was een inwoner van Zeeuws Vlaanderen die de muzikale hul de opdraagt aan de heer A. Berg, die een molen had gemaakt voor de veiling, die op haar beurt ook nog eens 600 gulden opleverde. De rivaliteit tussen de diverse vei lingbezoekers betekende dat de prijs nogal eens hoog werd opge dreven. Zo ging een eenvoudige sjoelbak weg voor 110 gulden, een taart voor 80 gulden, terwijl een echte Zoeterwoudse boeren kaas het enorme bedrag van 400 gulden opbracht. Om de feest vreugde compleet te maken werd de kaas ter plekke opgege ten. In het kader van de actie voor de missionarissen organiseert de KPJ vrijdag een kaartavond in Don Bosco, aanvang 20.00 uur. Oegstgeest - Taberna, optreden Gruppo Trutto Dramatico, 20.30 uur. Provinciehuis, Koningskade 1, Den Haag, afscheid commandant Paul rijks politie, do 14.30 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondag- dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 18 sep tot 25 sept door Apotheek Leiden Zuid- West, Brahmsiaan 20, tel. 763134; Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WASSENAAR - De reinigingsrech ten zullen in Wassenaar niet stij gen met vijftien maar met tien procent. Wethouder Barning deelde dat gisteravond mee in de gemeenteraadsvergadering. Eni ge tijd geleden zei hij nog dat het noodzakelijk was de rechten met vijftien procent te laten stijgen. Een deel van de gemeenteraad bleek gisteravond echter nogal moeite te hebben met de forse stijging. Het uitgangspunt van de verhoging moet zijn dat de ta rieven kostendekkend worden. Voor bejaarden die niet meer krijgen dan hun AOW en tien procent daarboven bestaat er een kortingsregeling. LEIDEN - Ruzie om een parkeer plaats in de binnenstad kosste een automobilist gisteren zijn mist-achterlicht. De man wilde een parkeervak op de Langebrug oprijden, maar dit vak werd 'be zet' gehouden door een fietser. Deze hield naar zijn zeggen de plaats vrij voor een kennis. Toen de automobilist toch gedeel telijk het parkeervak opreed, trapte de fietser de mistlamp stuk en 'fietste naar elders', aldus het politierapport. LEIDERDORP - Het Leiderdorp- se amateurtoneelgezelschap Toverlei geeft morgen de eerste en enige voorstelling van het to neelstuk "Een bruid in de mor gen" van Hugo Claus. De uitvoe: ring wordt gegeven in het ge bouw Sjelter aan de Leiderdorp- se Heemraadlaan. Toverlei be looft de toeschouwer geen moei lijk toneelstuk. Het publiek kan zonder veel moeite volgen wat zich op het toneel afspeeld. De aanvang van het toneelstuk is acht uur. Kaarten 4 gulden zijn vanaf vandaag te verkrijgen bij Sjelter. LEIDERDORP - Een twaalfjarige jongen uit Zoeterwoude is gister middag op de Achthovenerweg gegrepen door een auto. Met hoofdletsel is hij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De jongen stak ploseling de weg over toen een 66-jarige automo bilist uit Leiden kwam aangere den uit de richting Koudekerk. Het slachtoffer kwam met zijn hoofd op de motorkap van de au to terecht. lEIDSCH OAGBLAD OAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldtch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zater- BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betellng van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlete Holding BV t Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: Kwartaalabonnement f 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202.30 per post f 291,70 J.P.M. van der Meer (re gio) W. Wlrtz (blnnenlend) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Bruesel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele- vlsle, kunst) Bonn, Brussel, Londen, Psrl|s, Washington, Cai ro, Rome. Madrid, Stock holm en Djakarta. - Redactie etad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tat. 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2