Provincie wil spoedig rondweg voor Hoogmade Polane en Kruit doen stap terug Fraaie hattrick van Jan Willem Bogers Medici machteloos bij kernaanval Ivar de Jong op dreef in Warmond Baptisten geven voor Polen Wachten is op bijdrage van het rijk DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 ST VARIA PAGINA 11 KATWIJK - De Leidse vertegen woordigers in de inter-regionale competitie konden ook gister avond weer niet tot winst ko men. Glasbergen kwam nog wel met een punt terug bij de Rotter damse Studenten: 2-2, maar Koosjardin keerde met een 5-1 nederlaag terug uit Rozenburg. In de hoofdklasse deelde EKL Boys de punten met Noordwijk. EKL Boys - Noordwijk 3-3 In een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd, was het toch Noord wijk die de score opende. Jan Willem Bogers kreeg het op zijn heupen en doelpuntte tweemaal in de zelfde minuut op zeer fraaie Die werd het duo overhandigd door Piet Biegstraaten, de voor zitter van de Sportstichting, van wege de vele verdiensten voor de Leidse sport. Polane kreeg de plaquette voor zijn werk als be stuurder. Achttien jaar lang dien de hij UVS, waarvan hij 15 jaar secretaris fungeerde. Kruit kreeg de onderscheiding mede als her innering aan zijn carrièrre in de korfbalsport (waarin hij ook werkzaam was als bestuurder na een actieve periode die hem in het Nederlands team had ge bracht). Fred Beerenfenger en Bart van Leeuwen werden geko zen als hun opvolgers. De laatste was net drie kwartier in functie als voorzitter, of hij voel de zich al "in zijn hemd staan". Op het moment dat Van Leeu wen zijn eerste officiële daad moest verrichten als praeses, werd hij geconfronteerd met zijn eerste probleem. Hij mocht Kruit ALPHEN/STREEK - De rondweg om de Hoogma- dese dorpskern kan er al leen komen als het Rijk bereid is daarvoor ruim acht miljoen gulden op ta fel te leggen. De provincie Zuid-Holland gaat bin nenkort een subsidie aan vraag voor het 16,5 mil joen kostende project in dienen. Komt er een Rijkssubsidie, dan kan volgens het investerings schema dat Provinciale Waterstaat voor de jaren 1982-1986 heeft gemaakt, volgend jaar met de aan leg worden gestart. De rondweg zal dan in 1986 gereed zijn. De rondweg, die de momenteel on houdbare situatie in de Kerk straat (per dag rijden daar ruim 1600 wagens doorheen) moet op lossen, is verreweg het grootste nieuwe project dat de provincie de komende vijf jaar onder han den kan nemen. Voor nieuwe projecten is namelijk maar 43,5 miljoen gulden beschikbaar tot 1986. Dat is iets meer dan de helft van het bedrag dat daarvoor in het vorige meenarenpian uyou- 1984) kon worden uitgetrokken Behalve de rondweg is het enige nieuwe project in de Alphense regio de herinrichting van het verkeersplein Gouwsluis in Al phen aan den Rijn. De provincie denkt daarvoor ruim negen ton aan het Rijk te moeten betalen. Gouwsluis De aanleg van de Zegerbaan en de aansluiting van deze nieuwe rondweg rond Alphen op de ro tonde bij de hefbrug gaat de ko mende jaren vele miljoenen ver gen. De aanleg van de Zegerbaan kost de provincie 5.7 miljoen gul den, de bijdrage aan de brug over het Aarkanaal bedraagt 1,8 mil joen gulden en het laatste deel wijze. EKL liet zich niet van de wijs brengen en kwam spoedig door Bennie Heemskerk op 1-2. Kort daarna bracht John Couzijn de stand al weer op gelijke hoog te: 2-2. Jan Willem Bogers nam hier geen genoegen mee. Op de zelfde wijze als zijn eerste twee doelpunten bracht hij de handen van het publiek op elkaar: 2-3. Vlak na de pauze was het Wim de en Polane (die overigens admin- stratiewerkzaamheden voor de club zal blijven verrichten) tot ereleden benoemen, maar had geen beslag kunnen leggen op de daarbij behorende versierselen. Dat had twee redenen. De eerste was dat Polane de sleutels van "zijn" secretariaats-kamer tot op het laatste moment in de zak had gehouden: de tweede was dat die versierselen niet in voorraad ble ken toen de deur dan eindelijk geopend kon worden. Van Leeu- weri gebruikte het voorval om het duo te loven: "Het bewijst enerzijds de plichtsbetrachting van Polane en anderzijds dat je niet zomaar even erelid van UVS kan worden. Daar moet je echt wel wat voor hebben gedaan. En dat hebben jullie gedaan. De wij ze waarop jullie UVS hebben ge leid, heeft respect afgedwon gen". van het project, de aanleg van een parallelweg langs de Westka- naalweg van de Zegerbaan naar het verkeersplein Gouwsluis gaat ruim 9.7 miljoen kosten. Volgens het investeringsschema is de nieuwe weg over drie jaar klaar. De kruising Dorpsstraat/Gemene- weg bij Hazerswoude-dorp komt ook in het plan van Provinciale Waterstaat voor. Voor bijna 2,5 miljoen moet het kruispunt wor den beveiligd. Over twee jaar hoopt men hier klaar te zijn. Het is overigens nog niet zeker dat alle projecten volgens dit sche ma worden uitgevoerd. Gedepu teerde Staten, het dagelijks be stuur van de provincie, hebben zich er nog niet over uitgespro ken. Wel wordt het plan eind de ze maand in de Provinciale-Sta- tencommissie voor verkeer be sproken. Roo die hard de bal achter de goed keepende Cees v.d. Wiel wist te deponeren. Daarna ge beurden er niet al te veel. In de laatste minuut brak Gijs Collé brak door en werd bij zij arm ge grepen. Een strafschop en een 2 minuten straf was het resultaat. Het was Jan Pijnaker die dit bui tenkansje niet benutte. LEIDEN - De automobilist die vorige week in de nacht van zaterdag op zondag de voet balvelden van UVS aanzag voor een crossterrein, heeft heel wat aangericht. Niet al leen vernielde hij voor 1000 gulden aan (club)materiaal, hij zQrgde er ook voor dat twee werknemers van de Leidse Sportstichting giste ren de hele dag bezig moes ten zijn op de gemeentelijke terreinen om de sporen van de nachtelijke cross uit te wissen. "In geld uitgedrukt betekent dat voor de Sportstichting een schadepost van 2000 gul den", aldus directeur Jan Duyvestein. "Bovendien heeft de dader ervoor ge zorgd dat de scholieren die gewoonlijk op die velden sporten er drie dagen geen gebruik van kunnen maken". De Sportstichting is dan ook niet van plan het erbij te laten zitten als de dader ("er is een koplamp gevonden, bekend is al welk merk auto het was") gepakt wordt. Duyve stein: "Dan gaan we gegaran deerd een civiele procedure beginnen om de schade op hem te verhalen". De Rozet - Koosjardin 5-1 Zonder warming up moesten de Leidenaars de zaal in. Door pech met de bus verscheen de ploe" van coach Piet Gubler een half uur te laat in de zaal. Daar kwam nog bij dat het team, door ver schillende redenen, zonder Jan van Duyn, John Verschoor en Ton Kamphues aan traden. Eef van Splunder 2x. Ruud de Haan, Maarten Klomp, en Piet van Holst zorgden dat er een 5-0 stand voor De Rozet op score bord kwam. Dat Koosjardin daar maar eenmaal iets tegen over kon doen was de verdienste van de Rozet doelman, en van inval ler Danny Verplancke die de Leidse eer redden. Al met al een troostenloos beeld voor de Leid se ex-kampioen dat met een punt Baptisten. De Unie van Baptis tengemeenten in Nederland, die zaterdag in Zuidlaren met 5000 belangstellenden haar 100-jang bestaan herdacht, heeft f. 20.000 beschikbaar gesteld voor hulp van de Europese Baptistenunie aan Polen. Ze wil ook f. 100.000 bijeen zien te krijgen voor de me dische zending in Noord-Kame roen, waar twee zendelingen van de Unie werken. Dit geld zal wor den gebruikt voor herstel van klinieken, medicijnen, voedsel Voorzitter ds. J. Broertjes (Gronin gen) legde in Zuidlaren de na druk op het belang van de Unie (80 zelfstandige gemeenten met ongeveer 12.000 leden) voor het baptisme van vandaag. "Dankzij de samenwerking in de Unie kunnen onze gemeenten predi kanten opleiden, kerken bou wen, evangelisten en zendings werkers uitzenden en zo tot ze gen zijn voor een wereld in nood". Hervormde Kerk: beroepen te Ooltgensplaat L Wullschelger Tholen, te Sebaldeburen (Gr.) M. van Campen Poederoijen, te Amersfoort (wijkgem Advent kerk) J. de Vreugd Bodegraven; aangenomen naar Den Helder J. Bruin Hindeloopen (hervormd- gereformeerde federatie); be dankt voor Rijnsburg G. K. Kor poraal Krimpen aan de Lek. voor Woudsend kandidaat H. M Co- lijn Leiden, voor Zwartebrock J. den Besten Ede. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Leiden (voor 'De Jeugdhaven') M. van der Velden nu de laatste plaats bezet. Rotterdamse Studenten - Glas bergen M Een punt mee nemen bij de Stu denten is altijd een meevaller. De stugge Rotterdammers zijn voor al in de Universiteitshal moelijk te bestrijden. Piet Haasnoot zorgde voor zijn gebruikelijke openings treffer: 1-0. Maar in een (pastoraal medewerker), naar Winsum-Oosterend (Fr deel werk, kandidaat mevr. M. A. An- dela-Hofstede aldaar, naar Schoonrewoerd kandidaat J A. S. Veegh aldaar, naar Heemstede (ziekenhuis) kandidaat H. Wie- lenga Haarlem; bedankt voor Ureterp (Fr.) Tj- Ousma Zaan dam. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Spakenburg en te Zwijndrecht C van den Berg Zuidhorn, te Amersfoort P. Groenenberg Stadskanaal Nederlands Gereformeerde Ker ken: aangenomen naar Brcuke- len kandidaat H. J. Zuidhof Apeldoorn. Christelijke Gereformeerde Ker ken: beroepen te Harderwijk J. Oosterbroek Opperdoes, te Al phen aan den Rijn M C Tams Shedrecht. Aan de theologische hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerken te Apel doorn heeft prof. dr. J. van Gen- deren het rectoraat voor het pas begonnen studiejaaqr overgedra gen aan prof. dr W. H Velema. Gereformeerde Gemeenten: be roepen te Almelo, in combinatie met dovenzorg, en te Zwyn- drecht R. Boogaard Leiden, die bedankte voor Ermelo en voor Gouda, te Kapelle-Biezelinge D. Hakkenberg Lisse. Baptistengemeenten: beroepen te Musselkanaal W Kos Vrooms- hoop. Eethuis Verslaafden. In het onderhuis van de Pauluskerk aan de Mau ri t sweg in Rotterdam is vandaag een vier maanden durend expe riment begonnen Het betreft een eethuis voor junkies (verslaaf den). Dankzij samenwerking tus- hoog tempo kwamen de studen ten terug en wisten de Rijnsbur gers op een 2-1 achterstand te zetten. Nadat Nico Zwaan het houtwerk had geraakt, kwam Glasbergen toch gelijk toen An ne Ouwesloot goed van achteren opkwam en 2-2 aantekende. Landelijke Zaalvoetbal Beker De tegenstander van De Tegelhan- dcl voor dc finale bij de landelij ke beker is bekend. Gisteravond won Ceverbo met 5-3 van het Arnhemse Hecos sport Waar de eindstrijd wordt gespeeld is nog bekend. Inter regionale uitslag: VI - Neptunus 3-3. WIM VAN DUIVENBODE UEFA vóór sliirtreclame in duels om Europa Cup BERN (ANP) - Een door dc Euro pese Voetbalunie (UEFA) inge stelde studiegroep heeft zich in haar eindrapport voorstander ge toond van de mtroduktie van shirtreclame m de drie Europese bekertoernooien De studiegroep adviseert de UEFA de thuisspelende clubs in de dne bekertoernooien toe te staan re clame op de spelersshir^s aan te brengen van maximaal 250 vier kante centimeter. De bezoeken de club mag pas shirtreclame dragen, wanneer de thuisclub daarvoor toestemming heeft ver leend. sen de Rotterdamse junkiebond en de Stichting roor Kerkelijk Sociale Arbeid van de hervormde gemeenten in de Maasstad wor den driemaal per week tegen ge reduceerde prijzen maaltijden aan verslaafden verstrekt. Parti culieren hebben het experiment financieel gesteund. De bedoeling van het eethuis is tweeerlei: de verslaafde een plaats van rust geven in een maatschappij waar hij (zij) zich voelt als een opgejaagd dier. en door een goede maaltijd zijn (haar) lichamelijke conditie be vorderen. Ontmoetingsplaatsen voor junkies zijn, aldus de orga nisatoren van het eethuis, nog steeds taboe. Stille tocht. De 'stille tocht' die kerkelijke jongeren donderdag avond naar de Hooglandse kerk in Leiden houden heeft niet al leen een vertrekppunt bij het monument tegenover molen 'De Valk' (half 7) maar ook bij het winkelcentrum Noord-Hofland in Voorschoten (6 uur) De deel nemers zullen na de tocht in de kerk het wekelijkse avondgebed (van kwart over 7 tot kwart voor 8) bijwonen. De tocht gebeurt in het kader van de Vredesweck. Het thema is: 'Macht der machte- lozen*. Steun. Vier bevrijdingsbewegin gen in Zuidelijk Afrika zullen dit jaar bij elkaar f. 650.000 ontvan gen uit het anti-racismefonds van de Wereldraad van Kerken. In totaal schenkt het fonds aan 46 organisaties die strijden tegen discnmnatie op grond van ras ruim \l/i miljoen gulden Banken. De Raad van Evangeli sche Kerken in Wcst-Duitsland ziet geen aanleiding om het con tact met banken die betrekkin gen met Zuid-Afnka onderhou den te verbreken. Hij zal het voorbeeld van de Wereldraad van Kerken dus niet volgen Die heeft vorige week uit protest te gen het Zuidafrikaanse apart heidsbewind zyn contacten met drie banken, wegens handelsbe trekkingen met Zuid-Afnka. op gezegd. BOSKOOP - De motorrijder T. van der B heeft gistermiddag een been gebroken toen hy met zijn motorfiets op de Snydcl- wijklaan uit bocht vloog Hij nam waarschijnlijk met te hoge snelheid de bocht en belandde ter hoogte van de Mendel weg in dc bosjes langs de weg Van dc B werd naar het Bleuland-zie- kenhuis in Gouda overgcbrachL NIEUWKOOP - By een inbraak in een fotozaak op het Regthuys- plein is vannacht voor ongeveer 25 000 gulden aan video- en film apparatuur gestolen Rond kwart voor vier werden de omwonen den opgeschnkt door het glasge rinkel dat de inbrekers veroor zaakten toen zij met een balk de voordeur van de winkel insloe gen Toen de buurtbewoners polshoogte namen zagen ze nog net de auto van dc dieven ver dwijnen. De Kerkstraat in Hoogmade, die nu wordt geteisterd door een stortvloed van auto's. ALPHEN AAN DEN RIJN - "Zo veel dat ik mijn carrière er meer naar de knoppen help". Dat was het door donderend applaus ge volgde antwoord van lucht machtkapitein M.J. Stelling op de vraag van een collega wat de vrede nu werkelijk voor hem be tekent. Stelling sprak gister avond op een discussieavond die het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) ter gelegenheid van de vre- desweek in de Bron organiseer de. De luchtmachtkapitein, die in het leger zeer omstreden is vanwege zijn voortdurende verzet tegen de kernbewapening en zijn wei gering om in wat voor omstan digheden dan ook te helpen bij het lanceren van kernraketten, betoogde voor een groot aantal toehoorders dat kernwapens een misdaad tegen de mensheid zijn. Hij veroordeelde ook alle politie ke en militaire leiders "die vast houden aan het bezit van en het dreigen met atoomwapens, die een strategie accepteren waarin het gebruik van atoomwapens is voorzien, hen klaag ik aan we gens misdrijven tegen de vrede". De tweede spreker was de arts D van Ruyven. die inging op de ge volgen van kernwapens. Wan neer er een bom van twintig me gaton op Alphen valt ontstaat er volgens hem een krater met een doorsnede van vier kilometer Niet alleen Alphen wordt totaal vernietigd, ook dt gemeenten die binnen een straal van negen kilometer liggen (de grens ligt bij Bodegraven, Boskoop, Roelofa- rendsveen en Hazerswoude) worden weggevaagd door de enorme stralingshitte. De gevol gen van een dergelijke kernbom zullen verder in de gehele rand stad merkbaar zyn. Van Ruyven ging verder in op de medische aspecten van een kernoorlog. Hij trok de conclusie dat van medi sche hulp nauwelijks sprake kan zijn, daar ook de hulpverleners en medische instellingen zullen worden getroffen door de kern wapens. In Hiroshima konden in 1945 na het vallen van de bom nog maar dne van de vijfenveer tig ziekenhuizen functioneren. Van Ruyven vond dat door te protesteren tegen kernwapens medische hulpverleners hun plicht, het bestrijden van ziekten en het bevorderen van de ge zondheid. uitvoerden. TV-piraat actief ALPHEN AAN DEN RIJN - Nadat utordafiiacht voor bet eerst sinds enkele maanden een TV- piraat in Alphen uitzond kwam gisteravond wederom een pi raat in actie. De uitzending be gon na het einde van de uitzen ding op do Willi 2 (Duitsland 'il even na middernacht. Een half uur lang werden Duitse porno- filmpjes uitgezonden onder de titel "Bockbier-sex". De beeld kwaliteit was matig. scheidende UVS-duo Kruit en Polane wordt bedankt door nieuwe WARMOND - In het indoortennistoernooi in de Dekker-hal in Warmond doet Ivar de Jong het tot dusver erg goed. Gisteren klopte hij Herman van der Capellen in twee sets, 6-4, 6-3. De Forescate-speler mocht dan niet in zijn beste doen zijn, toch in een twee sets zege van Ivar de Jong een prestatie. Op service en volley immers heeft Herman van der Capellen beduidend meer in zijn bagage. Maar wat bij de laatste wel eens ontbreekt is concentratie en de wil om eruit te halen wat erin zit. Ivar de Jong heeft op die punten geen problemen. Hij speelt altijd voor wat hij waard is. Dat deed hii gisteren ook en alleen daarom al verdiende hij de zege volledig. Hij had Philip van der Kwast als volgend obsta kel tegenover zich gehad en die hindernis zou hem gisteren stellig teveel zijn ge weest, maar de partij werd i.v.m. een blessure van Philip van der Kwast uitge steld tot vandaag. Als Ivar de Jong een set pakt mag hij zeker tevreden zijn, te meer omdat Van der Kwast een gewaar schuwd man is. De no 3 geplaatste Marco Winter, kersverse winnaar van het Match tennistoernooi en ergo "kampioen der kampioenen in de regio Leiden" was voor Frans Grimber gen een onneembare vesting van gecon troleerde vaart. 6-2. 6-1. Meer Droblemen had de no 4 geplaatste Marinus Broos- hooft met Peter Ley ten. Wat geduld en vastheid van slagen betreft doet laatstge noemde niet zo bar veel onder voor de stijlvolle Roomburger, maar hij mist het vernuft voor variatie en daarop haalde Brooshooft hem onderuit, 6-4, 6-1. Roy Mooyman ging tegen Noordermeer ver rassend goed van start, 6-4, maar kon zyn goede spel niet volhouden, 3-6, 3-6. Arnold van der Capellen was met Willinge snel klaar. 6-3, 6-1. Wie de aanvoerder van Unicum in actie ziet als het allemaal lek ker gaat kan niet ander dan zich afvragen waarom hij geen duidelijker sporen trekt in het Leidse tennisgebeuren. Bij dc dames in B zijn geplaatst V Pardocl. M. Tas. A. v.d. Mey en H. Fehling. V. Par- doel won de eerste party met het verlies van maar een spel van Petra Velzel, 6-0, 6-1 en dat is wel een bewijs van haar kun nen want Petra Velzel weet echt wel hoe' zij het racket moet hanteren. Ook Mau reen Meijer stond niet lang op de baan. Zij klopte Y. Loomans, 6-2, 6 2. De plaatsing in het HEC is als volgt, R. van Marwijk, Th. de Mooy, M. van Paridon en M.H. Lugthart. By de dames wordt de -deelneemsterslyst aangevoerd door L. Pools, gevolgd door A. Vink, R. van Ba len en Th. Hartwijk. FRANK BONTE. Erelid van UVS LEIDEN - Voorzitter Piet Kruit en secretaris Wim Polane hebben gis teravond afscheid genomen als bestuurders van UVS. Na de algeme ne ledenvergadering van de Leidse eersteklasser werden zij uitge breid in het zonnetje gezet. Aangezien zij geen officiële afscheidsre ceptie wensten, werden de heren in intieme kring gehuldigd. Kruit, die twee jaar vice-voorzitter is geweest en de laatste zeven jaar als praeses van UVS optrad, en Polane werden benoemd tot ereleden van de vereniging Beiden kregen bovendien de plaquette van de Sport stichting.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11