mededelingen gemeentebestuur Actie \„tankslag" leiden 21tm25sept.'81 Uw WINTERVAKANTIE begint op av jkg 97 1 1 bij uw bezoek aan de wintervakantiebeurs SKI-HAPP Ahoy Rotterdam Openingstijden: do.envr. van 11.00-17.00 en 19.00-22.30 uur mmW éL^3 MV mmU za.en zond. van 10.00-18.00 uur SEPTEMBER SEPTEMBER I SEPTEMBER I SEPTEMBER Commissie vergaderingen Commissie voor Financiën. Woensdag 23 september a s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan dó orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de finan ciële aspecten zullen worden bezien en verder: Staflunkties van het Gemeentelijk Rekencentrum Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1981. Restauratie en verbetering woonhuismonument; Rapenburg 34 alsmede toekenning/verlening reke ning-courantkrediet Restauratie woonhuismonument Oude Vest 53 Rekening-courantkrediet woonhuismonument 4e Binnenvestgracht 26 Project introductie open school werkwijze Verslagen van kasopneming Verhuur opstal Kraaierstraat 33 Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag 23 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brieven inzake de aanvraag werkgemeenschap kin dercentra Leiden in het kader van de werkverrui- mende maatregel. Brief inzake huisvesting zwerfgroep. Brief van buurthuizen inzake de subsidieverorde ning peuterspeelzalen. Overdracht beheerstaken L.J.A Vervanging gymnastiekmatten t.b.v. openbare b.l.o. school Blauwe Vogelweg 1 Uitbreiding openbare b.l.o. school Blauwe Vogel- weg 1 rnet een gemeenschapsruimte. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere kleu terscholen over 1979. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere scho len voor b.u.o. over 1979. Regionalisering schooladvieswerk. Thema-schema. Thema: leerplicht. Zelfevaluatie commissie voor Onderwijs en Samen levingsopbouw. Ter kennisneming: - toestemming ministerie van Onderwijs en We tenschappen voor vervangende nieuwbouw t.b.v. de Lucas van Leyden school. - verslagen van vergaderingen van de commissie voor de Reinwardt Academie. - uitnodiging agenda projektraadsvergadering d.d. 14 september 1981. - verslag van de vergadering Van de bestuurscom missie voor de Ducdalf en Loopplank d.d. 11 juni 1981. - overzicht beleidsvoorbereiding sectie Onderwijs. Degenen die de tekst van het plan reeds in hun bezit hebben, kunnen de aanvullende foto's vanaf maandag 21 september (gratis) afhalen aan de balie van het stadhuis of het stadsbouwhuis (aan de Langegracht), en ook bij de Stichting Welzijn. Breestr. 117. Aanvullende lijst beschermde monumenten De Burgemeester maakt bekend, dat vanaf 7 septem ber 1981, in het Stadsbouwhuis, kamer 205, voor een ieder ter inzage zal liggen een door de Staatssecre taris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk vastgestelde aanvullende lijst van beschermde monu- In deze lijst zijn opgenomen de panden Haagweg 51. 53, 55 en 57, twee loodsen bij Haagweg 59, alsmede de panden Kuipersteeg 5 en 7 en Oude Vest 79. hoek Mirakelsteeg. De Gemeenteraad heeft ingestemd met de plaatsing van genoemde objecten op de monumentenlijst. Ingevolge het bepaalde bij artikel 26 van de Monu mentenwet kunnen belanghebbenden tot en met 3 oktober a.s. van deze beslissing van genoemde Staatssecretaris beroep instellen bij de Kroon. Een dergelijk beroep moet de gronden bevatten, waarop het rust en dient te worden gericht aan Hare Maje steit de Koningin te 's-Gravenhage. Bureau Huisvesting vrijdag 25 september gesloten Het gemeentelijk Bureau Huisvesting aan de Lange gracht 74, is vrijdag 25 september a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten. Tevens is dit bureau telefonisch niet te bereiken. Projectgroep vergadering Informatie-avond Stadskantoor Welzijn De gemeente wil op de plaats van de school aan de Langebrug en een deel van de aangrenzende oude brandweerkazerne een stadskantoor bouwen. Dat kan onderdak bieden aan de ambtenaren in de beleidssektor Welzijn, in de eerste plaats aan de veel te krap behuisde buurman, de Sociale Dienst. Het architectenburo Van Oerle en Schrama heeft in middels een ontwerp gemaakt. Maandag 21 september a.s. om 20.00 uur wordt een informatie-avond voor omwonenden gehouden in de Sociale Dienst (ingang Langebrug). Ook andere belangstellenden zijn welkom. Projectgroep De Camp. Donderdag 24 september a s. om 14.00 uur in ka mer 11 van het Leidsch Volkshuis. Agenda: Stand van zaken m.b.t. de planning voor de bouw van (bejaarden) woningen tegenover het St. Elisa beth gasthuishof Plan voor de restauratie van het Stevenshof aan de Haarlemmerstraat Aanvang werkzaamheden Turfmarkt, Oude Vest; -aanpassingen van het plan. Restauratie muurresten van de voormalige Vrou wenkerk, -aanleg plateau binnen de voormalige buitenmuren van genoemde kerk. Schetsplan restauratie Boerhaavezalen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Aanvulling plan Schuttersveld Van de maquette bij het stedebouwkundig plan Schuttersveld dat H Latta in opdracht van de ge meente heeft vervaardigd, zijn foto's gemaakt. Deze foto's behoren bij het boekje waarin het plan wordt toegelicht, ze passen precies in het plastic mapje achterin. Geen warenmarkt op 3-oktober In verband met de 3-oktoberviering, welke dit jaar op zaterdag valt, wordt er op die dag geen waren markt gehouden. Informatieavond ontwerp verordeningen sociaal- cultureel werk J.l. juni hebben Burgemeester en Wethouders een ontwerp-procedureverordening en een ontwerp-sub- sidieverordening vastgesteld, t.b.v. de sociaal-cultu rele planning. Deze verordeningen zijn inmiddels naar alle betrok ken organisaties gestuurd. Zoals bekend regelen deze verordeningen de wijze waarop de planning van het sociaal culturele werk in het vervolg gestalte zal krijgen. Zo ook de wijze waarop de sociaal-culturele instel lingen zullen worden gesubsidieerd. De bedoeling is. een ieder die zich betrokken voelt bij het sociaal cultureel werk de mogelijkheid te ge ven, nadere vragen over de ontwerp-veroraening te stellen. Onlangs is in de gemeenten Leiden, Leider dorp en Zoeterwoude de actie Tankslag begon nen. Dat is een actie die voornamelijk ten doel heeft om olie uit niet meer gebruikte ondergrondse opslagtanks te verwijderen. Voorgeschiedenis In het begin van de jaren vijftig gingen veel mensen in Nederland voor de verwarming van hun huis of bedrijf over op oliestook. Kolenkach- els maakten plaats voor oliekachels of c.v.-instal laties, die gevoed werden uit ondergrondse op slagtanks. Later schakelden velen weer over op het goedkopere aardgas. De opslagtanks bleven, geheel of gedeeltelijk gevuld met olie, vergeten in de grond liggen. Alleen de vul-ontluchtings- opening herinnerde dan nog aan hun aanwezig heid. Problemen. Het is een ervaringsfeit dat dergelijke olietanks een levensduur hebben van 20 30 jaar. Na die periode wordt het gevaar voor doorroesten-en dus voor olielekkage in de grond steeds groter. Weliswaar zijn de tanks aan de buitenkant meest al goed beschermd tegen doorroesten, maar aan de binnenkant verzamelt zich op den duur het ko- genaamde "sludge". Dat is een smerige substan tie, die chemisch nogal agressief is. Sludge tast de binnenkant van de tank snel aan. De tank roest dan van binnenuit door en de resterende olie siepelt de grond in. Olie in de grond, schade aan milieu. Leegzuigen, vullen of verwijderen? Meestal merkt men olielekkage in de grond pas als het al te laat is. bijv. als men tij dens het omspit ten van de tuin een plotselinge sterke olielucht ruikt. Ook kan het zijn dat bomen en planten zonder di- rekt aanwijsbare oorzaak afsterven. Niet alleen de grond en de gewassen worden het slachtoffer van olielekkage maar ook buizen en leidingen van water, electra en telefoon. Bekend zijn inmiddels ook de gevolgen in waterwingebieden, waar 1 li ter olié één miljoen liter water ongeschikt kan maken voor gebruik. Olie in de grond vormt een groot en dreigend mi lieugevaar. Omdat er heel wat tanks al zo'n 20 a 30 jaar in de grond zitten, wordt het de hoogste tijd iets te doen aan het dreigende milieugevaar daarvan. Dat is dan ook de reden waarom de ge meenten Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude ge zamenlijk de actie Tankslag hebben georgani- Organisatie van de actie. De drie gemeenten hebben contact opgeno men met een bedrijf uit Den Haag, dat gespecia liseerd is in het leegzuigen van olietanks, het op vullen van lege tanks met zand en het verwijde ren van lege tanks. Dat is "Oil Recycling Service Nederland B.V.". Met dit bedrijf is een aantal af spraken en een taakverdeling gemaakt. De gemeenten zorgen voor bekendmaking van de actie bij de bevolking en bij de bezitters van olietanks in hun eigen gemeente. Ze registreren verder de binnenkomende aanvragen en bemid delingen bij het sluiten van de contracten tussen de aanvragers en het uitvoerende bedrijf. Het belangrijkste doel van de actie is zoals gezegd het leegzuigen van ongebruikte tanks. Daarmee is het milieugevaar al grotendeels bezworen.Dan blijft echter de kans bestaan dat tanks, die al sterk zijn aangetast door "sludge", vroeg of laat spontaan inzakken en een fors gat in de tuin veroorzaken. Wil men dat risico voorkomen, dan kan men zijn lege tank laten volspuiten met zand of in zijn ge heel weg laten halen. Wat kost dit allemaal? 1. Alleen laten leegzuigen is gratis. 2. Het vullen met zand van een lege tank kost: - voor een tank tot 3000 liter inhoud: f 625, excl. B.T.W., - voor een tank met méér dan 3000 liter inhoud: 1625, vermeerderd met 125, voor elke 1000 liter boven die 3000. 3- Opgraven en afvoeren van een olietank en het weer opvullen van het gat met zand kost: - voor tanks tot 3000 liter: 1.650, - excl. B T W. - voor tanks tot 5000 liter: M .900,-excl. B.T.W.; - voor tanks tot 10000 liter: f 2.300,- excl. B.T.W.. Wat levert het op? In alle drie bovengenoemde gevallen ont vangen de deelnemers een vergoeding voor de weggehaalde olie. Die bedraagt: f 0,10 per liter voor hoeveelheden tot 1000 liter; 0,15 per liter voor hoeveelheden van 1000-2000 liter; f 0,20 per liter voor hoeveelheden boven 2000 liter. Hoe kunt u zich opgeven? Inwoners van Leiden, Leiderdorp en Zoeter woude kunnen bijgaande antwoordcoupon inge vuld op sturen in een ongefrankeerde envelop naar: Gemeentesecretarie van Leiden. Antwoordnummer 233, 2300 VB Leiden. Graag linksonder op de envelop - vermelden rJuflCOapO» /VctietanK Ja/Nee- ohde.g'on^0''"* l^Ja/Nee'. - O 3. leegzu'gen-13 Wat gebeurt er daarna? 1. Als men kiest voor mogelijkheid 1 (alleen leeg zuigen) krijgt men een week van te voren bericht van "Oil Recycling Service Nederland B.V.", wanneer de tank wordt leeggezogen. De vergoe ding voor de weggehaalde olie krijgt de eigenaar van de tank ter plaatse contant uitbetaald. De eigenaar tekent een kwitantie voor ontvangst. 2. en 3. Kiest men voor mogelijkheid 2 (leegzui gen en opvullen met zand) of voor mogelijkheid 3 (leegzuigen, verwijderen en van tank en gat op vullen met zand), dan krijgt men van de gemeente een intekenformulier toegestuurd en een offerte voor het uit voeren van de verlangde werkzaamheden. Door het in- k vullen en ondertekenen van het intekenformulier komt de overeenkomst tot stand tus- sn de eigenaar van de tank Oil Recycling Service Ne- derland B.V. Deze firma deelt vervolgens minstens één week van tevoren aan de eigenaars mede op welke da tum de aangevraagde werk zaamheden zullen worden uit- voerd. Na afloop van de operatie betaalt de eige naar van de tank de kosten rechtstreeks aan Oil Recycling Service Nederland en ontvangt daar-^ voor een ondertekende kwitantie. Nadere informatie? Mocht u voor of tijdens de actie Tankslag na dere informatie nodig hebben, dan kunt u con tact opnemen met de heer H.R. Troost van het Buro Milieuzaken van de gemeente Leiden, tel. 071-254911. Antwoordcoupon Inwoners van Leiden, Leiderdorp en Zoeter woude kunnen deze coupon ingevuld opsturen in een ongefrankeerde envelop naar: Gemeente secretarie van Leiden, Antwoordnummer 233, 2300 VB Leiden, linksonder op de envelop ver melden: TANKSLAG. Doorhalen wat niet van toepassing i; Daarom is er een informatieavond georgani seerd op donderdag 24 september a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal. U kunt daar op- en aanmerkingen voor leggen aan de wethouders en aanwezige ambtenaren. Voorts wordt een ieder in de gelegenheid ge steld. tot uiterlijk 1 oktober a.s. schriftelijk te reageren op de ontwerpen bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 9100. 2300 PC Leiden. Wie nog exemplaren van deze verordeningen wil, kan hiervoor terecht bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Verkeersproef Kort Rapenburg De overkluizing van het Kort Rapenburg is dringend aan vernieuwing toe. Vorig jaar is de diskussie op gang gekomen hoe dit herstel moet gebeuren: - als "bolle" overkluizing, waar de rondvaartboot on derdoor kan? - zoals nu, als "platte" overkluizing? als open grachtje? Vóór het grachtje pleitten argumenten van stads- schoon, maar er werden ook bezwaren van verkeers kundige aard tegen aangevoerd. De hoofdafdeling Verkeerszaken wil nu de proef op de som nemen. Enkele perioden gedurende de vol gende week zal, door het afzetten van een namaak- grachtje, bekeken worden wat de gevolgen voor de verkeersafwikkeling zijn. Daarbij zal ook een variant waarbij de Breestraat slechts één richting autoverkeer heeft, worden uitge- Op 13 oktober zullen de resultaten van de proef op een informatie-avond in de Stadsgehoorzaal (koffie kamer) worden gepresenteerd. Ook het eerstvolgende binnenstadsblad zal uitvoerig op dit keuzevraagstuk ingaan. Reakties op de voorstellen kunnen in de tweede helft van oktober worden ingediend. Op deze wijze zal de gemeenteraad zo goed mogelijk geïnformeerd een uiteindelijke beslissing kunnen ne- Grofvuilop- haaldienst Wijk 25 en 27 maandag 21 september Wijk 24, 28 en 32 woensdag 23 september Wijk 33 donderdag 24 september Wijk 30 en 31 vrijdag 25 september iedereen leest d^ krant altijd,en overal, iedereen leest de krant ^^u^j'-iEan^Dr-p -SP- 1 - m

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 22