afgetroefd LMHC nog ongeslagen LSRG Heren van Scyüa naar kantine Westlandia 'gekraakt' door Saturnus Gelijkspel dames van Alkmania MAANDAG 14 SEPTEMBER 1981 SPORT SPORT Alkmaar zoals verwacht veel te sterk; wel winst voor dames 55 Frits Kantebeen kon Van Slobbe nog een setje ontfutselen LEIDEN - Ruim voor de topper Scylla- het Hooge Huys gingen de loketten zaterdag al dicht. De boel was uitverkocht, stampvol en honderden mensen moest daarna "nee" verkocht worden. Vorig jaar nog lege zalen nu. en niet alleen bij Scylla. heel veel publiek. En deze omwenteling alleen omdat de duels al bij de zes gestopt worden, dus korter en attraktiever zijn. Lariekoek natuurlijk. Ook zater dag bij Scylla buiten een aantal trouwe clubleden nul man pu bliek. Want ping-pong is een sport voor insiders. De modale toeschouwer snapt niks van de geniepige effekten waarmee het balletje op en neer vliegt en kon- stateert naar zijn idee vooral on begrijpelijke missers. Onder het motto "goed voor Jan Publiek, krijgen we volle zalen" kwamen de toppers van Tempo Team en het Hooge Huvs vorig jaar met het idee de wedstrijden te stop pen bij de zes. Ze bedoelden te zeggen "goed voor de spelers, kunnen snel naar de kantine". Natuurlijk neemt dat niet weg dat er enige logica schuilt in het stoppen als de be slissing gevallen is. Gedrogeerde wielrenners mogen na de meet Marianne van der Vliet zal in het eerste Europa Cupduel tegen Kopenhagen werkloos moeten toekijken. Na rijp beraad besloot het Scylla-bestuur het drietal De Kruyff, Van Gennip en Vaalburg de voorkeur te geven. Indien de Leidse tafeltennisdames een ron de verder komen, zal wél een be roep op de diensten van Van der Vliet worden gedaan. wel eens doorspurten, ping-pon- gers horen te weten dat je niet meer kunt winnen als je met zes nul achterstaat. De vier "om de keizers baard" potjes die daarna nog pleegden te volgen behoren dus tot het verleden. Voor Scylla heeft dat het bijkomende voor deel dat er niet meer met dubbe le cijfers verloren kan worden. Het Hooge Huys was zaterdag wel goed maar verder als 6-0 kwam men mooi niet. Veel klasseverschil en toch on danks het eentonige scorever loop een leuke pot. Het trio Kan tebeen. Meyer. Regeer vormde een gezellige eenheid die naar vermogen tegensputterde. Daar mee is tevens gezegd dat Fred v.d. Zeeuw ontbrak. In deze krant schopte V.d. Zeeuw vrij dag wild om zich heen en ver klaarde "met de grootste tegen zin bij en voor Scylla te spelen: Dat moet je dan ook maar niet meer doen. oordeelden de club bestuurders. Het duel dat de Scylla-dames op de tafel ernaast afwerkten duurde twee partijtjes langer. Sophia Vaalburg verslik te zich in Van Rijswijk en het dubbel (de zevende partij tegen woordig) met Marian van Vliet liep letterlijk en figuurlijk niet... Stephine van Gennip. terug van bijna weggeweest, bleef aanval lender dan ooit. ongeslagen. Sandra de Kruyff. die het Scvlla- damesteam de afgelopen jaren van de overgangsklasse naar twee landstitels voerde, dus in haar burgerkloffie aan de kant. Maar ook Marian van Vliet is. goed getraind, nog steeds één van de sterkste dames van Ne derland. hetgeen Koningslust za terdag ondervond. Avanti reisde in een compleet nieuwe samen stelling richting Torenstad. Noordam en Kooter zegden het aktieve ping-pong vaarwel zodat de zusjes Bakker en Marijke Olsthoorn uit de junioren recht streeks in de eredivisie terecht kwamen. Met 6-3 werd er in Zut- phen verloren. Ellen Bakker ver sloeg Jansma en Straalman en de net 13-jarige José alleen de laat ste. Beiden maakten het Miriam Klop penburg erg lastig. Olsthoorn merkte dat hard trainen en een redelijke techniek niet garant staan voor winnen in de eredivi sie. Dat vraagt meer. Ervaring bijvoorbeeld en die ontbeert ze. De Avanti-heren pakten direkt LEIDEN - De hockeyers van LMHC hebben als enige ploeg in de regio na twee wedstrijden vier punten be machtigd. In dezelfde eerste klasse B moest Forescatc gis teren in Wassenaar bij Kievi ten de zege laten bij de gast heren. Bennebroek-LMHC 0-2 Het ongeoorloofd tegen de grond werken van centrum spits Wouter Eyckenhout door een Bennebroekse ver dediger leverde een straf- push op die door Joan van Marwijk Kooy omgezet werd in een 1-0 voorsprong. Dit gebeurde nog in de eerste helft waarin de Leiden-hoc- keyers het betere spel lieten zien. Na de pauze kreeg Ben- nebroek meer vat op het spel. De LMHC-verdediging ech ter werkte foutloos zodat er geen doelpunten voor Bcnne- broek te noteren waren. Een kwartier voor het einde maakte Dirk Drijver 2-0 na aangeven van Bouwe Lede- boer. Kieviten-Forescate 2-0 Forescate maakte een moeilijk eerste kwartier mee waarin zij kennismaakten met het hardere eerste-klassespel van Duidelijke zege van Roomburg op Eechtrop Kieviten. Na zes minuten zorgde Gert-Jan Hendriks door een scoop voor een war rige situatie bij het doel van Forescate die een strafcorner opl everde die door Bobby Ancion tot 1-0 voor Kieviten werd omgezet. Zo n zelfde boogbal over alle linies heen vormde de inleiding van het tweede doelpunt in de der tiende minuut gescoord door de rechtsbuiten van de Was- senaarse ploeg. De tweede helft liet een gelijkopgaande wedstrijd zien die geen tref fers opleverde. Roomburg-Eechtrop 3-1 Het Leidse Roomburg is de he le wedstrijd de meerdere ge weest in de ontmoeting tegen Eechtrop. Na 10 minuten scoorde Kees Wendt voor Roomburg 1-0 via een straf corner. Een te gemakkelijk uitverdedigen in de 25ste mi nuut door een Eechtrop-ver- dediger werd door Kees Wendt afgestraft: 2-0. Een afgeslagen strafcorner in de tweede helft werd door Floris van Straten alsnog tot doel punt voor de Leidenaren ge slagen via een fraaie back hand. Eechtrop redde de eer door drie minuten voor het eindsignaal uit een strafcor ner tegen te scoren. Hermes-Noordwijk 0-1 Dc Noord wijkse hockeyers kwamen in een matige wed strijd in Den Helder tot de volle winst. Dit gebeurde via een voorzet van rechtsbuiten John Simons die door een Hermes-verdediger aange raakt werd en daarna on houdbaar werd voor de kee per. De wedstrijd kende geen verder geen hoogtepunten Woerden-AIecto 2-1 De eerste helft in deze ontmoe ting voerde Woerden de bo ventoon. Alecto kwam daar na goed terug maar liet de ve le scoringskansen onbenut. Na 15 minuten scoorde de Woerden-midvoor 1-0. Alec to kwam vlak voor rust gelijk via een strafcorner gescoord door Maarten Coppes. Het werd 2-1 na rust door een strafpush die werd gegeven na verkeerd afstoppen van een Leiderdorpse verdediger Dames Warande-LMHC 0-0 De hockeysters van LMHC hebben het er lelijk bij laten liggen bij Warande. Zij heb ben geen van de onwaar schijnlijk veel scoringskan sen kunnen benutten. De strafcorners werden slecht genomen waar het hobbelige i was. veld medeschuldig af Het was allemaal misere want de scheidsrechters le ken ook al onder invloed te staan van het slechte spel. Te Werve-Roomburg 2-1 Eerste kwartier voor Room burg. Toch al snel 1-0 voor Te Werve door een strafpush. Roomburg heeft een straf push niet kunnen benutten en moest wachten op de 25ste minuut om gelijk te komen door Arriënne Rietveld die na een uitbraak knap scoor de. Uit de vele strafcorners die Te Werve te nemen kreeg werd vlak voor de pauze 2-1 gescoord. Alecto-Forescate 1-1 De Forescate-dames beheer sten aanvankelijk het spel. In twee minuten tijd kregen zij al vier strafcorners te nemen die geen doelpunten oplever den. De Leiderdorpse hoc keysters kwamen verrassend op voorsprong na zeven mi nuten na een afgeslagen strafcorner die door Ninet Kokke alsnog in het doel werd geslagen. Evelyn Kim man maakte in de 15de mi nuut gelijk voor Forescate na een snel genomen vrije slag. Het duel kreeg in het tweede part een sportief dieptepunt door een slechte verstand houding tussen scheidsrech ters en speelsters. De leiding loste de problemen op door drie speelsters van Forescate en een van Alecto voor vijf minuten achter het eigen doel te laten plaats nemen. Cravenhout-Noordwijk 1-1 Het Haagse Crayenhout was in het eerste deel van de wed strijd tegen Noordwijk veel sterker wat zich liet uitdruk ken in een serie strafcorners, die overigens onbenut ble ven. Noordwijk is na de rust met een tactische zet geko men door de gevaarlijk Mar leen van Schaik straf te dek ken. Crayenhout opende de score met een strafpush. De Noordwijkse hockeysters antwoordden door een doel punt gemaakt via een straf- DIOK te sterk voor studenten LEIDEN In de rugby ereklasse is na de derde competi tieronde DIOK nog steeds ongeslagen. Gisteren werd in de Kikkerpolder de volle winst gepakt tegen het Leidse Studenten Rugby Gezelschap, dat met 21-3 ten onder ging. Het ging echter niet zo eenvoudig als de uitslag vermoedt. Het werd zoals gebruikelijk bij een derby, een harde maar vooral sportieve wedstrijd waarin de sterkste uiteindelijk won. Bij dc rust had DIOK reeds een 9-0 voorsprong dank zij Ab Huisman die een drietal penalties raak schoot. De studenten maakten nogal wat fouten, terwijl zij zich tevens bezondigden aan "bar ging" (het hangen aan twee te genstanders zonder dat die in het bezit van de bal zijn). De goed lei dende referee Don McColl had hier een uitstekend oog voor Hoewel LSRG duidelijk voor de aanval had gekozen wisten de goed positie kiezende Gideon van der Born en Jan Louk Vnj- enhoek de geelblauwe doellijn met correcte tackles af te scher- Buitenspelfout Direct na de pauze strafte Hans Siemens een buitenspelfout van DIOK af en bracht de stand op 9-3. Maar verder kwam Leiden niet en daar ook de vermoeid heid bij de studenten een steeds grotere rol ging meespelen, was het eigenlijk wel bekeken. Maar DIOK kon meer en wilde meer. Na twintig minuten in de tweede Dirk-Jan Straathof probeert door te breken later zal Jan-Louk Vrijenhoek (14) hen correct tackelen. helft wist Dick Altink het ovaal uit een scrimmage te verkrijgen en geroutineerd de try te druk ken: 13-3. Huisman verzilverde de conversie en de Kikkerpolderbrigade stond op 15-3. Daarna was het veelal eenrichtingverkeer door het sterke voorwaartsenspel van Koemans c.s.; maar de goed ver dedigende Diederick Renardel wist LSRG een 'ramp' te bespa- Tien minuten voor het eind bracht flitsend samenspel van Hans Gortz en Kees Kloots wederom Altink in een scoringsnjpe posi tie. (19-3). Ab Huisman bepaalde met een schop op de palen hier na de definitieve eindstand op 21-3. The Bassets De nog steeds niet over een eigen veld beschikkende ploeg uit Sas- senheim, zal ook dit seizoen voorlopig de thuiswedstrijden bij zijn tegenstanders dienen te spelen. Gisteren werd in een aan trekkelijke ontmoeting gewon nen met 18-12 van de DIOK-re- serves. Topscorer voor de Bas sets, was Ruud Vos met 8 pun ten, terwijl Barry van Kesteren en Ton Meeuwissen voor de an dere tries zorgden. Moedig tweede LEIDEN De Leidse rolstoelatleet André Moedig (foto) is op Ame land als tweede geëindigd in een 12 kilometcrrit. Achter winnaar Johan Rekers eindigde Moedig, die vorige week in Veldhoven Nederlands kampioen werd op dc 100, 400 en 1500 meter, in een tijd van 45 minuten en 20 secon den. Dc rit over 12 kilometer werd gehouden in het kader van een do'or de gemeente Ameland georganiseerde sportweek LEIDEN - De heren van Saturnus lieten gisteren zien dat zij als de nood aan de man komt, door blessures lang niet meer zo kwetsbaar zijn als in de achter liggende, toch zo succesvolle pe riode. Zonder Rob Spickerman. die een stage moet maken in Frankrijk, Wim van Leeuwen en Peter Waalwijk (beiden gebles seerd). Ab Dieben en Menno Bom. waren de Leidenaars veel te sterk voor Westlandia, rust 17- 6. eindstand 24-13. Met deze zege blijft Saturnus het in de tweede divisie op kop gaande Rotter damse Indus op de voet volgeh. Evenals vorige week waren het aanvallend de doorlopende posi- tiewissels, die Westlandia van de kook brachten. De mooiste tref fer viel na 10 minuten, toen na een positiewissel Anton Klok vanuit de rechterhoek instartte, zijn persoonlijke mandekker naar hem liet "zoeken" en in de door de cirkelspelers getrokken vrije ruimte puntgaaf werd aan gespeeld. Voor de Westlandia- doelman was er op zijn kogel weinig eer te behalen. In de landelijke eerste divisie da mes verloor Oase. zonder Helma Stigter (geblesseerd), Riet Broes- terhuizen en Janny Jansen van de Treffers uit Krimpen, rust 3-5. eindstand 4-11. Oase miste in de ze wedstrijd 2 strafworpen en vond uit vrije positie zeker vier maal de paal op de weg naar een doelpunt. De jeugd in de Oase- ploeg. Annette en Anita van der Poel en Josanne Zoetemelk, deed het voortreffelijk. In de tweede helft viel het trio wat te rug. maar dat was gelet op dc wedstrijd, die zij even tevoren al met de Oase-junioren hadden ge speeld. begrijpelijk Josan Zoete melk nam een van de Oase-tref fers voor haar rekening. MMO en HVS eisten in de streekderby ie der een helft voor zich op en dat evenwicht had eigenlijk in de eindstand tot uitdrukking moe ten komen. HVS domineerde in de eerste helft, rust 4-2 in het voordeel van de Stompwijkse ploeg, MMO pakte in dc tweede helft uit en dat resulteerde in een 6-6 score met nog enkele minu ten te gaan. In de slotfase moest echter bij MMO de beste speel ster. Jose Elsgeest (voor een te stevig aanpakken van een inko mende HVS-aanvalster) voor twee minuten naar de kant. Dat gaf HVS de kans om de winst te grijpen, 7-6. "Een gevolg van de kwalijke intimidatie van de arbi ters door dc Stompwijkse aan hang" meende coach-trainer Ca- rel Caron van MMO. Bij HVS WB ren Sjanic Waayer en Lenie van der Bosch de toonaangevende speelsters Foreholte won in de tweede divisie van het Rotter- In de afdelingsklassen dames blijft Saturnus het goed doen. Dc re serves van het Haagse Animo konden, hun goede individuele techniek ten spijt, geen verwar ring brengen in de goed sluiten de Leidse defensie met Paula van der Hulst in een hoofdrol. Rust 5-1 voor Saturnus, eind stand 11-4. Olympia '72 moest te gen HVS 2 tegen een 4-5 achter stand aankijken na het verstrij ken van de eerste helft, maar na de hervatting pakte de Wasse- naarse ploeg de zaken zo ener giek aan, dat de 12-7 zege ruim schoots verdiend was. Monique Hilveman was bij Olympia de beste speelster. HW70 had in de derde klasse geen enkel pro bleem met Wings 3, dat na de eer ste helft nog naar adem liep te happen, rust 6-0. eindstand 14-1. Aimee Visser in het Voorscho- tense doel en Ria Looyesteyn waren de dirigenten in de ploeg. Bij de heren was MSV in de eer ste klasse beslist geen gewillig slachtoffer voor de gedoodverfde kampioen VELO. Het werd een nederlaag, maar een eervolle, rust 7-11, eindstand 16-23. De he ren van Olympia '72 verloren in de tweede klasse van EDH, rust 9-14, eindstand 12-26. HW'70 was vooral defensief te sterk voor de reserves van Hercules, rust 6-4. eindstand 16-9 In de derde klasse verrastte Oase met een dik verdiend gelijkspel tegen de reserves van Rijnstreek, rust 6-7, eindstand 16-16. MMO won van Warmunda, rust 10-1, eind stand 19-2. Gerard Elsgeest deed zijn naam van schutter weer eens eer aan met 6 treffers. FRANK BONTE 3-1. goed uit tegen de Veluwe. Vooraf was een gelijk opgaande strijd, zeker als Rijsdorp niet speelt, te verwachten. Robert de Groot verloor de openingspartij van Ron van Spanje, maar daarna één foutloze sprint naar 6-1. Hoe kan dat? Patrick Swier en Bettine Vriese- koop speelden korte risocovolle ralleys waardoor de Van Span- je's niet aan hun geliefkoosde uitblokken toekwamen. En het Veluwe-trio liet daarbij ook za terdag al snel het hoofd hangen. Overigens deed Robert de Groot bij 3-1 een prima duit in het zakje door als 16-jarige debutant WK- ganger Jaap van Spanje te be dwingen. Internationaal vormt Bettine Vriesekoop met Paul Grubba een gevreesd mixed. Met Swier hanteerde ze zaterdag het zelfde systeem. Er zit natuurlijk nog enig niveau verschil tussen Grubba en Swier maar de broer tjes Van Spanje gingen er mooi aan. "De stand is 6-1 en de wed strijd is afgelopen" oordeelde de arbiter toen. LEIDEN - De absolute topper in het damesvoetbal ging gisteren tussen de elftallen van Alkmania en KFC'71. Deze ontmoeting in de interregionale klasse eindigde na veel spanning in een punten- deling (2-2), nadat ook al bij rust een gelijke stand (1-1) op het sco rebord had gestaan. Alkmania kreeg in de eerste helft heel wat meer scoringkansen dan de concurrent uit Delft, maar toch was de balans na 35 minuten spelen in evenwicht: 1- 1. Uit een penalty opende Els Schoon, overgekomen van het Haarlemse DCO, de score. KFC kwam echter terug en nam na de pauze zelfs een voorsprong. Een kwartier voor tijd zorgde Ria de Jong ervoor dat Alkmania niet geheel met lege handen kwam te staan (2-2). Hoewel er door de speelsters uit Oude Wetering wel degelijk hard gewerkt werd, wil den de combinaties niet erg vlot ten. De ploeg kan duidelijk beter voor de dag komen en is van plan dat in komende weken te tonen ook. Randstad Sport won in de eerste klasse van de zondagafdeling ruim van Altior (0-4). Hennie Steensma, Paula Korree, Jolan- da Overbeek en Debbie de Jong namen de goals voor hun reke ning. Bij rust stond de ploeg uit Voorschoten reeds met 0-2 voor. Daar Randstad Sport ook de eer ste competitiewedstrijd won staat het Fier op kop in deze afde ling. Iduna behaalde bij SJZ een zwaar bevochten zege. Nadat Ka rin Koeleman en Thea Steen de ploeg uit Ter Aar een 0-2 voor sprong hadden bezorgd, scoorde Sonja van der Zalm tien minuten voor tijd tegen voor SJZ. Hoewel de thuisploeg in de slotfase voortdurend voor het doel van Iduna te vinden was kwam er in de stand geen wijziging meer. SJZ ontpopte zich in dit duel als een goed spelend elftal, dat in de strijd om de koppositie best nog een woordje mee zal spreken. Docos-Alkmania 2 werd afgekeurd* in de eerste klasse. UDO-FC Lis- se ging wel door. Cora van der Heijden en Ria Juffermans be zorgden UDO in de eerste helft een 2-0 voorsprong, wat gezien het overwicht van de Oegstgees- te dames zeker verdiend was. Na de wisseling van speelhelft was het FC Lisse dat de toon aangaf. Marjan van der Zwet was verant woordelijk voor 2-1 en toen Ria Grimbergen uit een vrije trap 2-2 aantekende was de strijd weer geheel open. Het was ten slotte UDO dat aan het langste eind trok. Vijf minuten voor tijd bracht Cora van der Heijden de beslissende treffer op haar naam: 3-2. Daar UO vorige week met 1-1 gelijk speelde tegen Alkmania 2 neemt het thans de tweede posi tie op de ranglijst in achter kop loper Randtad Sport. De dames van KRV behaalden in de eerste klasse van de zaterdag- afdeling een verdienstelijk ge lijkspel tegen DSVP. In Katwijk aan de Rijn incasseerde de thuis ploeg eerst een achterstand, die echter door Margriet de Lange en Marja van Duivenbode in een voorsprong werd omgebogen. Na een 2-2 ruststand kwam het er donker uit te zien voor KRV. want DSVP liep uit naar 2-4. In de slotfase evenwel manifesteer den Arien Schaap en Thea van Duin zich als de redders in nood. Zij waren het die de 4-4 eind stand op het scorebord brachten. SVLV leed in dezelfde klasse een vrij kansloze nederlaag tegen Ze venhoven: 0-5. In Voorschoten toonden de dames van het vorig seizoen uit de interregionale klasse gedegradeerde Zevenho ven zich een regelrechte kam pioenskandidaat. Dat kan niet gezegd worden van het zaterdag- team van Lugdunum, dat op be zoek moest bij het Haagse RAS. Het Leidse team verloor in een wedstrijd waarin de beide teams weinig voor elkaar onderdeden t

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16