Winter winnaar M asters-toernooi Krappe winst LMHC bij start hockey seizoen Ongelukkige start van LSRG op nieuw veld Saturnus pakt Rijnstreek in Wassenaar damfavoriet MAANDAG 7 SEPTEMBER 1981 SPORT SPORT Spelmoment van het duel DIOK tegen NFC LEIDEN - Ook in d* tweede com petitiewedstrijd draaide het DIOK team nog niet op volle toeren. Het intelligente en uit gebalanceerde spel. dat het vo rig seizoen het landskampioen schap opleverde, werd ook te gen NFC nog niet gevonden. Hoewel de Amstelveners met 13-4 werden geklopt, betekent dit geenszins dat de geelblau- wen het gemakkelijk hebben ge had. Vooral door het te indivi dualistische spel werden vele scoringskansen vroegtijdig om zeep geholpen. Fly-half Ab Huisman had als spelverdeler beslist zijn dag niet, terwijl de steun van de derde voorwaart- scn rij bij een aantal driekwart aanvallen onder de maat bleef. Eerst in de dertigste minuut kon Diok scoren door Jan-Louk Vrij- enhoek, die een moeizaam toege speelde bal alsnog met de voet mee kon nemen: 4-0. Huisman converteerde goed (6—0), maar verder kwamen de Leidenaren in de eerste helft niet. Vijf minuten na de hervatting blunderde Vnj- enhock op het middenveld en de rappe John Gale kon de ontre gelde DIOK-verdediging vrij ge makkelijk zijn hielen tonen en de try drukken: 6-4. De gelijkma kende conversie werd door NFC gemist. In de tiende minuut strafte Ab Huisman een "late tackle" van de Amstelveners met een penalty-kick goed af: 9-4. Een kwanier voor het einde toon de de Kikkerpolderploeg heel even klasse in huis te hebben. Een door center Hans Görtz ge wonnen bal werd snel in de drie- kwartlijn gespeeld naar Richard Huisman, die na twee tegenstan ders gepasseerd te hebben de bal op Görtz terugpasste. De goed meegekomen Dick Altink was hierna de koele afmaker: 13-4. In de resterende speeltijd waren het aan beide kanten voor al de jeugdige spelers die zich met moeite het hoofd boven wa ter konden houden. Zij kregen toch wel problemen met het spelniveau van de ereklasse. Voor DIOK heeft trainer de Bruin goede hoop hiervoor spoe dig een oplossing te hebben ge vonden. LSRG Het Leidse Studenten Rugby Ge zelschap heeft de ouverture van het nieuwe speelveld niet erg ge lukkig ingezet. Met 10-18 werd verloren van AAC uit Amster dam. De studenten kozen voor de aanval als beste verdediging, maar al snel bleek dit mede ge zien het warme weer wat al te op portunistisch. Door een paar dekkingsfouten van de Leidse verdediging konden Robert Mo- xon en Rick Bezijn AAC al snel 0-9 voorsprong zetten, hoewel beide ploegen gelijkwaardig wa ren. Bij de rust was de stand reeds 3-15 (Bezijn en Rijken). In de tweede helft kwam LSRG door Hans Siemens en Shaffy van Lodeizen nog aardig dichtbij (10-15) maar meer inspiratie zat er voor de Leidse Studenten dit maal niet in. Nol Rijken stelde tenslotte de eindzege voor AAC met een fraaie penalty-goal op 10-18. LEIDEN - Alle hockeyteams in de Leidse regio zijn gisteren weer in competitie gegaan. LMHC boek te voor zowel de heren als de da mes volle winstpunten. De ande re clubs traden met wisselend succes op in veelal andere klas- LMHC - Be Fair 2-1 De Leiden-hockeyers hadden hun tegenstanders uit Hilversum al snel op een 2-0 achterstand ge zet. Dat gebeurde in de eerste helft, waarin LMHC veel sterker was, door velddoelpunten van Joan van Marwijk Kooy en Bou- we Leedeboer. Na rust ging het met LMHC iets minder en moest een doelpunt gescoord uit een strafcorner toestaan. De wed strijd kreeg nog een spannend verloop in de verder gelijkop- gaande wedstrijd waarin geen doelpunten meer te noteren wa- Forescate - Kraaien 2-2 De Voorschotcnse hockeyers heb ben een redelijk debuut gemaakt in de eerste klasse. Forescate werkte door Mark van 't Noor- dende een 0-1 achterstand weg door een strafpush te benutten. De scheidsrechter gaf Van 't Noordende de gelegenheid nog eens de strafpush te benutten na een opzettelijke overtreding van een Zaandamse verdediger: 2—1. De mogelijkheid op 3—1 door al weer een strafpush werd door de Kraaien-keeper teniet gedaan. Een minuut voor het eindsignaal wist Kraaien door een goed ge nomen strafcorner op gelijke hoogte te komen. Noordwijk - Roomburg 1-1 Door een aanvankelijk sterk spe lend Roomburg werd Noordwijk na tien minuten op achterstand gezet door een velddoelpunt van Kees Wendt. Het middenveld van de Leidenaren faalde echter waardoor Noordwijk meer greep op de wedstrijd kon krijgen. De vele strafcorners die Roomburg kreeg werden ook niet benut. Het was de van Hisalis afkomsti ge Paul Brouwer die voor Noord wijk de gelijkmaker scoorde. Alecto - HDS 2-3 Alecto startte voorspoedig door snel op 2-0 te komen door een strafcorner van Maarten Coppes en een velddoelpunt van Menno Koeken. Zowel Alecto als HDS misten een strafpush. Nog voor de doelwisseling maakten de Ha genaars 2-1. Na rust kwam HDS sterk voor de dag en drukten dat uit in twee doelpunten. Dames LMHC - Breda 4-1 Na een succesvolle oefenwedstrij denreeks heeft de goede lijn zich ook in de eerste klasse voortge zet. Hoewel nerveus begonnen, konden de Leiden-dames via Jeanne Misteli 1--0 aantekenen. De van Klein Zwitserland over gekomen Annelies Hillen zorgde voor rust in de ploeg door uit een rebound 2-0 te scoren Breda scoorde tegen na een foutje van voorstopper Gemma van Schaik waardoor de Breda-spits kon doorlopen. Het laatste kwartier was voor LMHC dat nog scoorde door een rommeldoelpunt van Andrea van Driel en een goed in geslagen strafcorner van Xandra Rooyaards. Forescate - Crayenhout 3-1 De Voorschotcnse hockeysters kwamen al na tien minuten uit een lange corner die door links buiten Anja Brandt in een doel punt werd omgezet op voor sprong. Anja Brandt zorgde ook nog voor 2-0 door vanaf de rand van de cirkel nog eens raak te knallen. Veertien minuten voor de doelwisseling scoorde Mar leen van Schaik voor Crayen hout die een solo van Brenda Scholten wist af te ronden met een doelpunt. Vlak na rust maak te Liesbeth v.d. Burg uit een re bound van een door haarzelf aan geslagen strafcorner nog een treffer die resulteerde in de uit eindelijke uitslag van 3-1. Roomburg HDS 2—1 In een voor Roomburg moeilijke wedstrijd met veel nieuwe speel sters konden de Leidscn na 20 minuten op 1-0 komen door een doelpunt van Arienne Rietveld na aangeven van rechts door Wi- vien Kuipers. Door slecht weg werken van de Roomburgverde diging bij een strafcorner kon HDS naast Roomburg komen. Joke van de Drift zag de door haar genomen strafpush gestopt door de Haagse goalie. Bonnie Montanus echter wist door een fraai boogballetje in een romme lige situatie voor het doel de HDS-keepster alsnog te ver schalken en de winst naar Room burg te trekken. Noordwijk - Te Werve 2-1 Een veel sterker Noordwijk kon de strafcorners die het veelvuldig verdiende niet in doelpunten omzetten. Beide ploegen wisten in het eerste deel niet tot scoren te komen. Te Werve opende de score na twintig minuten. Tien minuten voor het eindsignaal antwoordde Noordwijk in de persoon van Renate v.d. Bent die een strafcorner insloeg 1—1. Twee minuten voor het laatste fluitsignaal was het nogmaals Renate v.d. Bent die toesloeg en Noordwijk op de valreep de winst bezorgde. Groen Geel - Alecto 1-0 De Leiderdorpse hockeysters die de grote stap van de vierde naar de tweede klasse maakten heb ben het door gebrek aan ervaring nog niet kunnen maken. Alecto dat aanvankelijk sterker was in het veld kon niet scoren. Direct in de tweede helft scoorde het Wassenaarse Groen Geel 1—0. Jurjen van Aken in de aanval i - - -mar *-* e3m ai~*3Êi r Roomburg die door de Noordwijkse verdedigers teniet wordt gedaan Liselotte vd Bijl pakt zege bij dames LEIDEN Marco Winter uit Haarlem is de w innaar gewor den van het Match-Masters toernooi. Van zijn 'Leidse' te genstanders bleek alleen Freek van der Capellen in staat een setje af te snoepen. Bij de dames ging de zege verrassenderwijs naar Liselotte van der Bijl, die weliswaar van Monique Lom beek verloor, maar uit uitzicht loze positie een 1-5 en 15-40 ach- terstanb - tegen Jacqueline van Wijk terugkwam, de zeer be langrijke set alsnog pakte en op setgemiddeldc de eerste prijs pakte. Dat Marco Winter de grote kans hebber voor de eindzege bij de heren was, werd al zaterdag dui delijk. Hij had het dan wel moei- Mijk met Freek van der Capellen maar tegen de aan de lies gebles seerde Henny Koemans en tegen Match Master van 1980 Herman van oer Capellen toonde hij een goede vorm te zijn. De vraag was dan ook, wie hem in de finale zou ontmoeten. Marinus Brooshooft. dc winnaar van de tweede poule door over winningen op Hans Tönjan, Jos Koemans en Frans Grom bergen had goede kansen, maar ook Herman van der Capellen, die in de poule alleen een nederlaag te gen Winter moest slikken, hoop te op het hernieuwde confronta tie met Winter. In een recht streekse duel gingen beide spe lers in dc slag om een finaleplck. Van der Capellen won de eerste set met 6 3 en nam de tweede met een 6-5 voorsprong. Brooshooft serveerde en nam oen 40-0 voorsprong, maar zijn tegen stander pakte twee punten op rij en de stand werd 40-30. Op dat zeer belangrijke moment in de wedstrijd besloot Brooshooft tot wat hij later als een 'Frans Grim bergen' truc zou bestempelen. Hij liep naar het net. hy meette met zijn racket de nethoogt" en deelde scheidsrechter Luc van Wijk jr. mee, dat het net een cen timeter te hoog was. Herman van der Capellen is bijzon der vatbaar voor dit soort 'grap pen' liet zich uit het spel halen en Brooshooft Rwam op 6-6. Bij na meting bleek het net op de goede hoogte te hangen. In de tie-break liep Brooshooft van 2-3 naar 6-3. Van der Capellen kwam nog tot 6-5. maar verloor toen toch de set om er in het beslissende gedeelte niet meer aan te pas te komen: 6-0. In de andere kruisfinale had Marco Winter intussen afgerekend met dankzij een zege op Jos Koe mans in de eindronde gekomen Hans Tönjann 6-2, 6-4. De eind strijd tussen Brooshooft en Win ter leverde één set spanning en goed tennis op. De strijd ging ge lijk op tot 6-6, Winter besliste de tie-break in zijn voordcel. Mari nus Brooshooft speelde dat speelgedeolte goed. maar bewees aan de andere kant niet of nau welijks een taktisch spelletje te kunnen spelen. De Room burger speelt altijd een vrij vast spelletje en grijpt z'n kansen om naar het net te gaan, vooral wanneer hij de mogelijk heden tot een backhandap- proach heeft. Veel andere oplos singen heeft hij niet en omdat zijn speelwijze gewoon niet goed genoeg was om Winter aan de kant te zetten: was het resultaat voorspelbaar 7-6, 6-2. Bij de da- spa: L "el fs naakbaar. Zij trol in de finale de enigszins verrassend zover gekomen Ju liette Grimbergen. De Lisse speelster was in de halve eind strijd net iets sterker dan de goed spelende Petra Velzel. In de eindstrijd klopte Driehuis haar tegenstandster met 6-4. 6-1. Bij de jongens nam Stephan Faas re vanche op Michael van der Berg. die hem de districtstitel had af gesnoept. In de categorie t/m 16 jaar was Ivar de Jong de sterkste. Hij behoef de in drie partijen slechts een mi nimaal aantal games af te staan er. gunde ook Jasper van Mar wijk niet meer dan zes spellen. Waldo Jansen had het Van Mar wijk nog lastig gemaakt in de halve eindstrijd, maar de Room- burger kon Jansen nog net ach ter zich houden. Bij de meisjes was Ingelise Driehuis ook hier de sterkste. Christel Verwoert kon het haar in de eindstrijd niet echt lastig maken. WIM SPIERDIJK marco Winter, voor de competitie spelend bij De Metselaar afgelopen weekeipde veruit de sterkste bij Unicum gelegenheid. Het was dat toen de uiteindelijke winna res Liselotte van der Bijl aan haar slotpartij tegen Marijke Guyt bezig was, zij bij winst als eerste zou eindigen, maar bij ver lies vierde en laatste zou worden. Monique L.cmbeck, gehinderd door een enkelblessure, verloor van Jacqueline van Wijk. maar won van Van der Bijl. die op haar beurt weer Van Wijk klopte. Het draaide tenslotte op het tellen van sets uit. en toen bleek, dat de ene setwinst van Van der Bijl op Lembcck haar de hoofdprijs be zorgde. Bij de jongens t/m 12 jaar vielen er nog al wat verrassingen, want daar bereikte geen der geplaatste spelers de halve eindstrijd. Daar voor zorgde Robbert-Jan van Slunter, Erik Driehuis. Thomas Koemans en Martijn Krans, die dc eerste prijs in de wacht sleep te door winst op Koemans. Bij de meisjes verkreeg Anne Jongkind inderdaad de haar toebedachte zege. Zij kreeg het echter niet ca deau van Irma van Seeters, die haar opponente tot een drie set- LEIDEN - Deze maand gaan de verschillende dam- competities van start. De eerste clubs, die aan de bak moeten, zijn de ZHDB'ers. In de Zuidhollandse hoofdklasse komen maar liefst vier damverenigin gen uit de Leidse regio uit. Dit zijn het vorig seizoen gepromoveerde Leiderdorp (dat met clubkampioen Dekker en de cracks Van der Zwan. Lindemans en Jansen zich wel zal kunnen handhaven). Wassenaar (dat vorige seizoen ternauwernood aan degradatie kon ontsnappen maar nu met Fred Noordoven. Cas per van der Tak en Kees Binnekade een gooi wil doen naar het kampioenschap). UDC (de verrassend goed draaiende debutant van vorig seizoen dat zelfs met een vierde plaats werd afgesloten) en Rijnsburg (met de gebroeders Hamers. Cederhout en Krom hout wilde de club eerst een aanval op de eerste 'plaats doen maar nu misschien topspeler Albert Huisman afhaakt mikken de Rijnsburgers op hand having). Vier verenigingen die deze week zullen moeten aantonen waar het district dit damjaar gaat eindigen. Een week later gaan de landelijke competities van start. Ook hierin hebben de LDDB'ers vertegen woordigers: Leiden en Katwijk. Leiden zal het moeilijk krijgen om zich te handhaven maar de vechtlust van de LDG'ers kennende zullen zij zich ook dit jaar wel weer van zich doen spreken. Want de nationale tweede klasse is voor spelers als Wim Klevn, André van de Kwartel en Fred Ong toch ei genlijk te laag. Maar ook Katwijk zal op moeten pas sen, hoewel zij beschikken over Hans Vermin en soms Cees Varkevisser zal de rest alle registers open moeten trekken om punten te scoren, inclusief de nieuwe aanwinsten Jan Fase en Ronald van Eg- mond. Een kampioenschap zit er niet in maar een plaats bii de top moet mogelijk geacht worden Tenslotte gaan diezelfde week ook de districts-compe- tities van start. In de Leidse hoofdklasse zullen de volgende teams om de titel strijden UDC 2. Samen Sterk, Katwijk 2. OGB. Kijk Uit, ADC. WDG 2. LDG 2, Rijnsburg 2 en Lisse. De beste kansen zijn hier voor Katwijk 2. dat vorig jaar nog net tweede werd, en LDG 2. met Klinkenberg en Uitenboogaard een altijd moeilijk te kloppen team. als OUtsidl Kijk Uit misschien nog roet in het eten gooien, en ook Samen Sterk kan in de huid van een outsider kruipen. In ieder geval beloven de verschillende competities weef volop spanning en de vraag is dan ook op welk plan het Leidse district dit seizoen meespeelt. In de eerste klasse van het Leidse district tenslotte gaan zever teams - SDV. KDC 3. KDC 4. RDC 3. ADC 2. Samen Sterk 2 en LDC 2 - van start. LEIDEN - In de landelijke tweede klasse van de veldhandbalcom- petitie was Saturnus verant woordelijk voor de opvallendste uitslag. Tegen het Alphense Rijnstreek boekte de Leidse he- renploeg een 21-13 overwinning. De dames van MMO haalden het eerste winstpunt binnen door het hautaine Hellas een 10-10 de ling af te snoepen. Aan de 21-13 overwinning van Sa turnus lag vooral een ijzersterke defensie en een feilloze break out ten grondslag. Bovendien brachten de Leidenaars de Al phense defensie met positiewis selingen voortdurend in verle genheid. Bij Saturnus waren Hans Wolvers. Hans Blansjaar. Jan Wolter IJssel de Schepper (break outs) en de dikwijls van afstand schietende John van Smirren de opvallendste spelers Zonder doelvrouwc Riekie Brunt en topscoorster Lydy Vink. die zich voor deze competitie heb ben afgemeld, bleek MMO vol doende kracht te bezitten om het Haagse Hellas een 10-10 gelijk spel af te dwingen. Aanvankelijk lieten de dames uit Hoogmade zich nog afbluffen door Hellas, dat zich wist gesteund door oud gedienden als Mieke Pottuyt en Sandra Reinders. In de aanval ging MMO in het begin nogal ge haast te werk en dat werd met drie break-outs afgestraft. De rust brak aan met een 7-4 stand in het voordeel van de Haagse speelsters. Een nieuwe neder laag scheen voor het team van Carel Caron aanstaande, temeer omdat Cora van der Meer rood zag. Zij had een inkomende cir kelspeelster 'ingeklemd'. Maar met nog een wissel op de bank slaagde MMO erin de achter stand weg te werken. Zelfs miste Conny Elsgeest op de valreep nog een strafworp. In Den Haag ging Oase. dat afgelo pen woensdag MMO nog met 12- 7 had verslagen, na een 7-5 rust stand met 14-8 onderuit tegen Wings. Oase. dat zonder Moni que van der Meer en Riet Broes- terhuizen uitkwam, werd door het felle en goed handballende Wings vooral op het conditionele vlak afgetroefd. Bovendien maakte Oase voorin de fout de zaken te snel te willen afronden. Zodoende werd Wings in de kaart gespeeld en konden de Haagse dames met een aantal fraaie break-outs een 14-8 eind stand bereiken. Voor Oase trof fen Helma Stigter (5x), Marjan van der Geest (2x) en Gerrie Ho gen boom (strafworp). Ook HVS had woensdag trouwens al de kracht van Wings moeten ondervinden. Met 13-8 werden de Stompwijkse dames gevloerd. Foreholte liet als gebruikelijk het tweede team het veldwerk weer doen. In Rotterdam bleek de tweede garnituur niet opgewas sen tegen Snelwiek. dat na een 5-1 pauzestand opmarcheerde naar een 11-4 eindscore. Uitslagen in de afdelingsklassen: Dames tweede klasse: CWP-Satur- nus 8-6: Olympia '72-SOS 11-5. Derde klasse: MSV-Animo 4 7-3; HW'70-HEC 2 19-7 Heren eerste klasse: HEC-MSV 27- 16. Tweede klasse: Saturnus 2- Olympia'72 18-11; HEC 2- HVV'70 14-14. Derde klasse: Rijnstreek 2-Foreholte 13-17; Northa-Oase 12-6; MMO-HW'70/ 2 19-17. FRANK BONTE Teeuwen niet op ereschavot LEIDEN - Met de wielerronde van, Noordwijkerhout op komst (woensdagmiddag) is amateur renner Karei Teeuwen er in het afgelopen weekeinde stevig te genaan gegaan om zich in de ver eiste conditie te rijden. In de nacht van Zaandam miste Teeu wen weliswaar de slag, maar hij won vervolgens wel de spurt van een achtervolgende groep: 11de. Zaterdag trok Teeuwen vervol gens naar Edam, waar zich het liedje herhaalde. Ook hier won de man uit De Zilk de spurt van de tweede groep wat hem dit maal een 9de stek opleverde. Gisteren zat Teeuwen in Osdorp wel bij de beslissende ontsnap ping. Omdat hij veel werk verzet had kon Teeuwen tijdens de fina le niet meer aanpikken bij een vluchtgroep van 5 man en moest hij achter winnaar Ron Snijders met een 7de plaats genoegen ne men. Jan Zwaan was goed op dreef in Raamsdonkveer. Uit een kopgroep van 19 renners eindig de de Voorschotenaar daar als zesde. Nieuweling Gert-Jan Zwaan klasseerde zich zaterdags in Maarssen als zevende. Axel Hermans reed vrijdagavond een goede koers in Nieuw Leusen. Een vluchtpoging met de uitein delijke winnaar Schür strandde in het zicht van de haven, waarna de Katwijker als achtste finishte.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14