Diploma West Ham neemt koppositie over Trainer Nürnberg nu al op de wip... Ajax scoort elf treffers Beerschot teruggezet na omkoping Staking treft ook Spaanse schatkist Gevoelig verlies Tottenham SPORT MAANDAG 7 SEPTEMBER 1981 MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalstadions bleven giste ren leeg. De eerste speeldag van de competitie werd ge troffen door een spelerssta king. De tweede binnen twee jaar. In '79 legden de spelers de competitie plat om het achterstallige salaris in ver sneld tempo te innen. Zon dag bleven de stadions leeg om dezelfde reden. De spelers hebben gezamenlijk nog zo'n acht a negen miljoen gulden tegoed aan salarissen en premies en verlangen, dat die schulden voor aanvang van de competitie uitgewist worden. Clubs als Levante, waar Johan Cruijff de schul denlast enorm opdreef. Bur gos, Almeria en Getafe uit de tweede divisie hebben de spelers al maanden niet meer uitbetaald en staan een dikke vier miljoen gulden in het krijt. Tot het eisenpakket be horen verder: meer sociale zekerheid, meedelen in de opbrengsten uit t.v. en rekla- me en afschaffing van de re gel over leeftijdsbepaling van spelers. De stakingsactie treft niet al leen de toeschouwer, maar ook de schatkist. De toto-op brengst op de eerste speeldag daalde door de aangekondig de spelersactie met twaalf miljoen gulden. Het bracht de staat er toe een bemidde lingspoging voor morgen te programmeren. Op die dag zullen spelersvakbond, clubs en de minister van Arbeid in Madrid bijeenkomen om het geschil bij te leggen. BRUSSEL (ANP) - Beerschot zal dit uitkomen in de Belgische tweede divisie. De commissie van beroep van de Belgische voetbalbond acht de club schuldig aan een poging tot omkoperij en veroordeelde de club tot degradatie. Bovendien zal Beer schot een boete ter hoogte van twintig pro cent van de recette over het afgelopen sei zoen moeten betalen. Met deze uitspraak komt een (voorlopig) einde aan een slepende en in België veel stof doen opwaaiende affapre. die door het gedegra deerde Beringen werd opgerakeld. Beringen meende over concrete feiten te beschikken, dat Walter Bogaerts in opdracht van Beer schot tegenstanders benaderde om met geld voordelige resultaten te kopen. De Belgische voetbalbond stelde een commis sie in. die de klacht van Beringen in eerste instantie niet ontvankelijk verklaarde. Be ringen ging in beroep en de commissie van toezicht verklaarde, dat de klacht wel ont vankelijk was, maar dat er geen keiharde be wijzen op tafel kwamen. Beerschot werd het voordeel van de twijfel gegund. Beringen hield hardnekkig vol. Ging opnieuw tegen het vonnis in beroep en kwam zater dag voor de commissie van beroep. Deze achtte na een langdurige vergadering het be wijsmateriaal van Beringen voldoende om tot strafmaatregelen over te gaan. Naast de degradatie en boete voor Beerschot werd Walter Bogaerts geroyeerd en Beringen be boet met 150.000 francs voor het late tijdstip waarop de klacht werd ingediend. De pro ceskosten werden gelijkelijk over de drie partijen verdeeld. Overigens is het zeer goed mogelijk, dat de kwestie nog een staartje krijgt. Beerschot namelijk kan tegen de uitspraak in cassatie gaan. Daarvoor kan men zich echter alleen beroepen indien er sprake is van een proce dure-fout of nieuwe elementen in de zaak. Indien Beerschot deze stap inderdaad zet, zal de zaak komende zaterdag voorkomen voor het uitvoerend comité van de Belgische voetbalbond. Zover is het nog niet en voorlopig ziet het er naar uit, dat de tegenstanders van Beerschot op de eerste drie speeldagen van de Belgi sche hoogste divisie, welke duels door deze kwestie werden uitgesteld, vooralsnog reke ning dienen te houden met Beringen als in- haalpartner. Kfeft VanSVH.de men Van SVH.de mensen uit V vak. Vanaf 14 sept. starten op 40 plaatsen de avondcursussen. n is zowel in januari als juni. Vraag nu informatie per telefoon of laat u meteen inschrijven. STöMOli goede gewoonte: op de fiets naar je werk p3 0//V6SS ££M EN Z?//Vt5*ES 7ïveë STAAN Et KAAR AAN TE K'jken Australië en Taiwan gelijk TAIPEH - Het Australisch elftal heeft in Taipeh het elftal van Tai wan een gelijkspel (0-0) moeten toestaan. Het betrof de laatste wedstrijd uit de WK-voorronde Aziatisch/Oceanische groep. Nieuw-Zeeland was al winnaar van deze poule enhzal met Chi na, Iran en Saoedi-Arabië moe ten strijden om twee plaatsen voor Spanje. De eindstand in de Aziatisch/Oceani sche groep is: Nieuw-Zeeland 8 6 2 0 14 31-3 Australië 8 4 2 2 10 22-9 Indonesië 8 2 2 4 fi 5-14 Taiwan 8 1 3 4 5 5-8 Fyi 8 1 3 4 5 6-25 MJ HOORT Mét WAT MAAR Trevor Francis, die deze week door Manchester City voor 5 miljoen gulden werd aangetrokken van Nottingham Forest, heeft in het eerste duel voor zijn nieuwe werkgever zijn 'waarde' bewe zen. De Engelse international maakte in de wedstrijd tegen Stoke, dat in de eerste twee ont moetingen dit seizoen nog geen doelpunt had kunnen maken, in de 36ste minuut de openingstref fer. Lee Chapman bracht de ploegen even later in evenwicht. Na de hervatting stal Francis nog meer de show. Hij bereidde de tweede treffer van Manchester City - door Kevin Reeves - LONDEN (ANP) - Het verloop van de Engelse competitie blijft merkwaardig. Na de wedstrijden van zaterdag heeft West Ham United, dat vorig jaar kampioen werd in de tweede divisie, de toppositie overgenomen van Swansea City. dat zo voortvarend en verrassend de competitie was begonnen. West Ham, dat met 2-0 van Sunderland won. heeft nu zeven punten. Manchester City en n: wedstrijdpunten maar een slechter doelsaldo. vkomer Notts County hebben evenveel voor. Drie minuten voor het laat ste fluitsignaal was Francis zijn debuut voor 'City' volledig ge slaagd. Hij schoot keihard raak: 3-1. De ploegen die het vorige seizoen in de Engelse competitie de dienst uitmaakten, kwamen za terdag eindelijk tot de Volle winst. Liverpool versloeg Arse nal met 2-0 docfr doelpunten van de internationals Terry McDer- mott en David Johnson. UEFA- cupwinnaar Ipswich Town won met 2—1 de uitwedstrijd tegen Manchester United en lands kampioen Aston Villa won bij Tottenham Hotspur met 3—1. De top van de ranglijst ziet er ech ter nog steeds ongewoon uit. Notts County, dat de derde plaats inneemt, behaalde een verdiende 2-1-zege op Coventry. Trevor Christie en David Hunt scoorden voor de thuisclub. De grote man van de wedstrijd was echter de Joegoslavische doel man Radojko Avramovic. Hij stopte tot tweemaal toe een straf schop van de Ierse international Gerry Daly, die wöensdag hoogstwaarschijnlijk aantreedt in de interland tegen Nederland. Tottenham Tottenham Hotspur, de tegenstan der van Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, kreeg thuis een pak slaag van lands kampioen Aston Villa: 1-3. Tot tenham had de handicap dat het vijf basisspelers moest missen wegens blessures. De ploeg, waarin de Argentijnen Ardiles en Villa een uiterst belangrijke rol vervullen, oefende steeds druk uit op Aston Villa, maar het slaagde er nauwelijks in doelrij- pe kansen te creeëren. De bezoekers profiteerden gretig van de geboden ruimte in de aan val en zij kwamen dan ook met 2-0 voor. In de tweede helft was de stormloop van de Spurs zo mogelijk nog heviger. Ricardo Villa vond uiteindelijk de bres in de stugge verdediging van Aston Villa. Met een ziedend schot zorgde de bebaarde Argentijn voor 1-2. De gelijkmaker bleef evenwel uit. Tottenhamn moest zelfs nog een derde doelpunt toe staan, waardoor doelman Ray Clemence voor de tiende keer in vier duels werd gepasseerd. Iets wat hij zeker niet is gewend. Aad de Mos zat voor Ajax op de tribune. Ondanks de nederlaag had De Mos toch bewondering voor de Spurs. "Het zal zeker niet gemakkelijk worden. Tot tenham miste een aantal belang rijke spelers, die met blessures aan de kant zitten. Wanneer zij meedoen tegen Ajax is Totten- ham een levensgevaarlijke te genstander", aldus De Mos. Nederlaag van Cosmos NEW YORK (ANP) - Tampa Bay Rowdies heeft in de Noordameri- kaanse voetbalcompetitie zijn kans op de hoofdprijs, de 'Soccer Bowl', behouden. In de tweede wedstrijd uit de kwartfinales van de play-offs won Tampa Bay de shoot-out en de wedstrijd van New York Cosmos: 3-2. De winst van de Rowdies in het Giants-stadion in New Jersey was een historische. Nog nooit was de ploeg in New York als overwinnaar van de Cosmos van het veld gestapt. Zaterdag lukte dat wel en dat was hard nodig, want Tampa Bay Rowdies had de eerste (thuis)wedstrijd uit de kwartfinales tegen landskam pioen New York Cosmos verlo ren. Strijdend voor de laatste kans kwam de ploeg uit Florida in de eerste helft tot pen voor sprong van 2—0. Vlak voor rust en kort voor het eindsignaal scoorden de Weisweiler-pupillen tegen, 2-2. De Shoot-out, die daarna noodzakelijk werd. werd een prooi voor Tampa Bay. New York Cosmos verloor voor de vierde keer dit seizoen de 'schiet wedstrijd'. Woensdag treden bei de teams weer tegen elkaar aan voor het beslissende derde duel, dat plaats vindt in hetzelfde Giants-stadion. Spurs-aanvaller Glen Hoddle glijdt langs twee Villa-verdedigers. Tottenham verloor met 3-1. Happel contra Michels: 3-1 HAMBURG (ANP) - De strijd in de Westduitse Bundesliga lijkt zich na vijf speeldagen al weer toe te spitsen op een duel tussen landskampioen Bayern München en Hambur ger SV, de nummer twee van de vorige competitie. De gezichtsbepalers van het vorige voetbalseizoen staan met acht punten aan de kop van de Bundesligaranglijst, slechts gezelschap gehouden door het verrassende VFL Bochum, dat zaterdag met! 3-2 van Eintracht Frankfurt won. De eerste plaats op de ranglijst is evenwel voor Bayern, dat zijn acht wedstrijdpunten uit vier wedstrijden haalde. De Zuid- duitse ploeg treedt morgen pas aan tegen Karlsruhe SC. Zater dag diende er na het vermoeien de toernooi in Madrid, waar de elf spelers van trainer Csernai in de laatste wedstrijd vroegtijdig van het veld liepen gerust te wor den Hamburger SV maakte ge bruik van de Beierse rustdagen en kwam, evenals Bochum, op gelijke hoogte met Bayern. De ploeg uit de Noordduitse ha venstad won met 3-1 van FC Köln, één van de topfavorieten voor deze Bundesligacompetitie. FC Köln verloor echter de laatste twee wedstrijden, tegen Bochum en HSV. en verkeert nu, overi gens nog lang niet kansloos, in de subtop van de ranglijst. Het treffen tussen Hamburger SV en 1 FC Köln was voor Nederland ook bijzonder interessant vanwe ge de aan deze clubs verbonden trainers met Nederlandse achter grond. Het Hamburger SV van Ernst Hap pel was in het met 41.300 volge pakte Volkspark-stadion duide lijk sterker dan de Michels-briga- de. HSV gaf vanaf het begin de toon aan, maar moest vlak na rust toch toezien hoe de Keulse ploeg de leiding nam. Pierre Litt- barski strafte een fout van HSV- verdediger Groh af: 0-1. De in- ADVERTENTIE haalrace van de Hamburgers ein digde perfect. Achtereenvolgens Hrubesch, Bastrup en de inge vallen Milewski scoorden, waar door de overwinning van 3-1 voor HSV een feit was. Happel was na afloop tevreden over de verrichting van zijn ploeg. "En ik denk. dat het pu bliek hier ook tevreden zal zijn. We hebben de wedstrijd na een aarzelend begin goed in handen gehouden", aldus de Oostenrij ker. Zijn collega Michels toonde zich ook van zijn meest beminne lijke zijde: "Het was een uitste kende wedstrijd, waarin door DEN HAAG (ANP) - Ajax en FC Den Haag hebben bij vriend schappelijke wedstrijden tegen amateurelubs zaterdag stevig uitgehaald. Ajax won met 11-2 van eersteklasser Wilhelmus. FC Den Haag behaalde een overwinning van 8-2 op zater dag eersteklasser Zwart-Wit '28. De scores: Wilhelmus-Ajax 2-11 (1- 4). Doelpunten van Ajax: Ham berg (2), Silooy, Kieft (3), Mole naar. Schoenaker (3) en Vanen burg; doelpunten van Wilhel mus: Linders en 't Hart. Scheids rechter: Vap der Kolk, toeschou wers: 3000. Zwart-Wit '28-FC Den Haag 2-8 (2- 3). Doelpunten van FC Den Haag: Schoenmaker. Melis (2) en Prevo (5). Doelpunten Zwart- Wit: Hoover en De Leeuw. Szombierski Bytom, over tien dagen tegenstander van Feye- noord in het Europa Cuptoer nooi, heeft op de zesde speeldag van de Poolse competitie een overwinning behaald. Op eigen veld versloeg Szombierski met 4- 0 Slask Wroclaw, dat de tweede plaats innam. Door de overwin ning steeg Szombierski van de tiende naar de achtste plaats op de ranglijst. Uit zes wedstrijden behaalde het zes punten. Het scoorde 13 doelpunten en de ei gen doelman werd 7 keer gepas seerd. De sportraad van de Sowjet-Unie heeft een zuivering gehouden in de voetbalwereld. Een aantal beiae ploegen offensief is ge speeld. Na de 1-0 voorsprong had ik nog even hoop, maar de zege van HSV is verdiend". Voor de verrassing van de dag zorgde Borussia Dortmund, dat het thuis nauwelijks te kloppen VFB Stuttgart met 0-2 de baas bleef. Stuttgart moest daardoor afhaken bij het leidende trio. Voor Borussia Mönchenglad- bach gold dat ook. Het gelijke spel (2-2) tegen ICaiserslautern was verdienstelijk, maar niet ge noeg om echt contact te houden met de top drie Bayern, Ham- Horst Hrubesch springt boven zijn tegenstander uit en scoort voor HSV. burger SV en Bochum. vooraanstaande spelers uit de eerste en tweede divisie werd wegens corruptie uitgesloten van deelneming aan de competi tie. In het dagblad Sowjetski Sport werd zaterdag verklaard, dat de spelers ten laste werd ge legd, dat zij de regels geschon den hebben, corrupt zijn opge treden en niet de bereidheid heb ben getoond de regels der sporti viteit in acht te nemen. Het blad vermeldt niet over hoeveel spe lers het gaat en voor welke ter mijn zij zijn geschorst. Daarentegen geeft het blad wel de namen van acht spelers vrij, die voor onbepaalde tijd geschorst zijn voor inbreuk op morele en ethische principes in de sport. Tot die acht behoort Joeri Ads- jem, speler van CSKA Moskou, die vier keer voor het nationale elftal uitkwam.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10