"Wij wilden geen oorlogsfilm maken Festikon opent met Goretta s "Provinciale" Week der onbekenden in Arnhem Renée Soutendijk speelt Haniiie Schaft Slot Hitchcock- serie Kijkhuis HLmw k '''iUh.. "'Illhi, r .iiir .li»"' VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1981 PAGINA 19 LAREN (GPD) - Festikon, de edu catieve filmweek van het Ver enigd Nederlands Film Instituut (VNFI), die dit jaar van 22 tot en met 29 september voor de twin tigste keer wordt georganiseerd, zal voor het eerst gesplitst zijn. Een deel zal zich als vanouds af spelen in de zalen van het Singer- complex in Laren; daarna zal het video- en filmfestival worden ver plaatst naar Amsterdam, waar in het Tropenmuseum een twee daags symposium wordt gehou den rondom het thema media en culturele identiteit. De discussies spelen zich af op zaterdag 26 en zondag 27 september. Van don derdag 24 september af tot en met woensdag 30 september wordt er dagelijks in het Tropenmuseum een film gedraaid uit het retros pectief van de Indiase filmer Mn- nal Sen. Belangwekkend is ook het pro gramma, dat door de Festikonlei- ding samen met het Amsterdam se Filmmuseum wordt opgezet in de Festikon-filmworkshop rond het thema Nouvelle Vague. Maandag 28 en dinsdag 29 sep tember worden in de filmzaal van het Filmmuseum inleidingen ge houden door dr. Jan Hes, prof. Van Wessem en Hans Saaltink, die worden gevolgd door films uit de Nouvelle-Vagueperiode zoals „Hiroshima mon amour" van Alain Resnais, „Jules et Jim" van Francois Truffaut, „Cleo de 5 a 7" van Agnes Varda en „Les Carabi- niers" van Jean-Luc Godard. Aansluitend aan de filmworkshop wordt dan in hetzelfde Filmmu seum een programma gedraaid van Nouvelle-Vaguefilms. Van dinsdag 29 september tot en met vrijdag 2 oktober worden 's avonds respectievelijk „Muriel, ou le temps d'un retour" van Alain Resnais, „Zazie dans le me tro" en „l'Ascenseur pour l'echa- faud" van Louis Malle gedraaid. Het speciale programma wordt dan besloten met Truffauts „Ju les et Jim". Het filmprogramma zoals dat zal gaan lopen in de Singerzalen in Laren, is nog meer dan voorheen toegepitst op documentair werk, passend in het dagelijkse thema programma. Daarnaast blijft het gebruikelijke programma van speelfilms, met een aantal pre mières, maar voornamelijk be kend, doch zeker interessant werk. Festikon, dat vrijwel paral lel loopt met de Nederlandse filmdagen in Utrecht en ook nog „concurrentie" heeft van de nieuw opgestarte Filmweek Arn hem, zal zich vooral gaan toeleg gen op educatief, documentair werk. Speelfilms zullen uiteraard ook nog een aandeel hebben in de programmering, maar toch min der dan voorheen. Festikon in Laren wordt dinsdag 22 september geopend met „La Pro vinciale" van Claude Goretta, de film die ook het Larense deel van Festikon zal besluiten. Na Goret ta volgen dan onder meer „Der Aufstand" van Peter Lilienthal, „Solo Sunny" (premières voor ons land) van de Oostduitser Konrad Wolff en „La femme en fant" van Raphaelle Billetdoux. Het themaprogramma van de openingsdag is afgestemd op films over gehandicapten met on der meer „A fine line" van de Amerikaan Allen Rogers en „Stepping out" van de Australi sche cineast Chris Noonan. Twee andere zalen van het Singer- complex worden benut voor res pectievelijk een thematisch re priseprogramma en voor de ver toning van acht-millimeterfilms, videobanden en diaseries Voor woensdag 23 september staan oner meer op het programma „Ik ben Maria" van de Zweedse ci- neaste Karsten Wedel, „Le der nier metro" van Truffaut, films rondom het thema stervensbege leiding en nieuwe onderwijs- films. Een dag later wordt gestart met „Nous etions un seul hom- me" van Philippe Valois (Frank rijk!. gevolgd door „Voltati Euge- nio" van de Italiaanse filmer Lui- gi Commencini en „Antracite" van de Fransman Eduard Nier mans In het themaprogramma veel documentaires over wonen en woningnood en de problema tiek van het ouder worden. De laatste dag van het Festikon- programma in Singer bestaat uit onder meer „Les bon debarras" van de Canadees Francis Mankie- wicz en een programma rondom het thema partijpolitieke propa gandafilms. Samen met de Stich ting Burgerschapskunde werd een aantal propagandafilms van politieke partijen samengevoegd, uit de penode 1946 tot nu. Na de vertoningen in Laren zal Fes tikon dan doorgaan in Amster dam. met symposiums in het Tro penmuseum en het Nouvelle- Vague programma in het Film- AMSTERDAM - „Bij een rol zoek je altijd naar overeenkomsten met je eigen karakter. Dat heb ik ook bij Hannie Schaft gedaan. Er zijn zeker punten van gelijkenis. Zij was niet zo makkelijk in contacten. Dat ben ik ook niet. En ze had een groot doorzettings vermogen; een sterk karakter. Ik geloof dat ik net zo'n doordouwster ben als zij was". Actrice Renée Soutendijk over haar rol in „Het meisje met het rode haar", een film van regisseur Ben Verbong die donderdag 17 september in het Amsterdamse City in première gaat. De rol van Hannie Schaft wilde ze graag spelen toen die haar werd aangeboden.„Omdat het een mooie rol is; een intrigerend per soon ook. Ze is vooral interes sant vanwege de enorme veran dering die ze in korte tijd heeft ondergaan. Van een stug, in trovert persoon werd ze tot ie mand die bereid was om andere mensen te vermoorden. Voordat je zoiets doet, moet er een hele boel met je gebeuren". 'Ik heb de rol niet als moeilijk er varen. We hadden vanaf het be gin het gevoel: Dit moet echt goed worden, hier mag niets aan mankeren. Voor de opnamen be gonnen, heb ik me een paar we ken teruggetrokken om me hele maal in te leven. Ik ben alleen gaan wonen en heb me volledig op de film geconcentreerd. Ik verdiepte me in Hannie Schaft en in alles wat er in de oorlog is gebeurd. Voor „Het meisje met het rode haar" heb ik me erg ver diept in Hannie Schaft. Ze zat in gewikkeld in elkaar. Hoe ze echt was, kan je volgens mij nooit aan de weet komen. Wij hebben geen oorlogsfilm willen maken. „Het meisje met het rode haar" gaat over de persoonlijke strijd van Hannie Schaft. Ze is altijd heel beschermd opgevoed. Het was een boekenwurm; op een bepaal de manier was ze heel strebeng. Maar als ze een keuze maakt, dan staat ze er ook helemaal achter. Dan gaat ze door tot het einde." "Het liefdesverhaal zit wel in de film, maar het is niet het belang rijkste thema. Natuurlijk is bij Hannie na de dood van haar vriend wel de motivatie veran derd. Ze wil wraak nemen, ze wordt minder zorgvuldig, roeke lozer. Dat is haar uiteindelijk ook noodlottig geworden". Ik denk dat bij Hannie Schaft haar rechtvaardigheidsgevoel ook een doorslaggevende rol heeft ge speeld. Ze was bezig met een rechtenstudie en in die oorlog kreeg ze het gevoel: Zo kan ik LEIDEN - Het Kijkhuis besluit volgende week de serie films van Alfred Hitchcock. Maandag is "The Lodger" te zien. Een klas sieker uit de tijd van de stomme film (1926) over een man die ten onrechte voor Jack The Ripper wordt aangezien. Dinsdagavond volgt "Young and Innocent" uit 1937. Ook hier een man die van moord wordt ver dacht. Hij krijgt bij het bewijzen van zijn onschuld hulp van een jonge vrouw. Donderdag, vrijdag en zaterdag draait "The secret Agent" (1936): twee geheime agenten, een man en een vrouw, krijgen de opdracht een vijandi ge spion te doden". niet verder gaan, ik wil niet ver der met de theorie, ik moet het in praktijk brengen". "Zo'n teruggetrokken leven was goed voor deze rol. Ik heb het ook tijdens de opnamen volge houden. De dagen op de set zijn zwaar, je komt moe thuis. Ik nam dan nog even de scènes voor de volgende dag door en daarna ging ik slapen. Sociale contacten kon ik er in die tijd echt niet bij hebben." "Die concentratie was ook nodig, omdat we hadden gekozen voor een heel subtiele manier van werken. Bijna geen spel, veel denkwerk, de dingen van binne nuit laten zien. Met „doen alsof' zou je onmiddellijk door de mand vallen bij zo'n opzet. Dus vergt het veel meer van je dan al leen maar kwaliteit als actrice". "Ja, ik weet dat ik de reputatie heb dat ik vooral goed ben in extra verte rollen. Onzin, vind ik. Het zal vooral gekomen zijn door mijn rol in „Spetters". Ik heb nu eenmaal een erg open uiterlijk. Ik denk dat mensen daar ook een extravert karakter achter zoe ken. In mijn geval is het tegen deel waar". "Wat me ergert is datje wordt vast gepind op dit soort typeringen. De laatste jaren heb ik de meest uiteenlopende rollen gespeeld. Ik ben 24 jaar. Nog te jong, vind ik, om alleen maar een bepaald soort rollen te accepteren. Ik wil nog veel leren. Nieuwe dingen ervaar ik als een uitdaging. Daar om doe ik bijna alles: Film, to neel, televisiewerk. Het is in Ne derland nu eenmaal niet moge lijk om alleen maar film te doen. Daar worden er te weinig voor gemaakt". Deze laatste film is een hele fijne ervaring geweest. Als ik altijd zo kan werken, heb ik een voorkeur voor film. Het klikte ontzettend goed tussen regisseur Ben Ver bong en mij. De voorbereiding was ook beter dan ik ooit heb meegemaakt. We hebben zelfs gerepeteerd, wat heel bijzonder is bij Nederlandse films. Meestal blijft het alleen bij goedei "Voor we begonnen te draaien heeft Ben Verbong me heel onze ker gemaakt. Dat werkte erg goed voor deze rol. Hij zei dat ik nog teveel speelde, ik deed te veel dit, ik deed teveel dat. Achteraf heb ik begrepen dat het een soort tactiek was om mij ang stiger en geslotener te maken. Zo kwam ik dichter bij Hannie Schaft. Ik merkte het ook tijdens het draaien: Als ik me te lekker ging voelen, kwam er een soort ontspanning over me heen die niet goed was voor deze rol. Dan moest ik weer even teruggedrukt worden. Als hij me had aange moedigd, was ik me te open, te vrij, te vrolijk gaan voelen". "Door Bens aanpak raakte ik erg in de put. Zo kreeg ik dat bange, dat geïsoleerde. Ik klap dicht, zo dra ik kritiek krijg. Ik kan me niet goed verdedigen. Ben Ver bong kent heel precies mijn zwakke punten. Dus hij wist wat voor effect zijn gedrag zou heb ben" Kenée gelooft niet dat ze om com merciële redenen is gekozen voor „Het meisje met het rode haar". „Absoluut niet. Het idee om mij deze rol te laten spelen, is drie en een halfjaar geleden al ontstaan. Wat had ik in die tijd nou hele maal gedaan? Niets toch. "Mijn bekendheid was eerder een be zwaar, omdat ik al een bepaald image had. Zo'n vast beeld stoort me. Het liefste zou ik gewoon be kend staan als een hardwerkend, serieus actrice. Verder niets. Als bij het publiek een bepaald beeld van mij is opgebouwd, vind ik het leuk om dat met een andere rol weer kapot te maken" Na de opname voor de film heeft Renée Soutendijk eerst een poosje vakantie genomen. „Na een rol moet ik altijd even afkic ken. Je draagt snog een hele tijd het uiterlijk mee van een rol. Langzamerhand vind je jezelf te rug. Als je bezig bent met een produktie, is alle aandacht op jou gevestigd. Aan n kant een lekker gevoel, maar ook erg bedruk kend op den duur. „Lekker rus tig", denk je als het voorbij is, maar na een tijdje ga je die aan dacht toch missen. Je wordt met een enorme klap op jezelf terug geworpen" "Een paar weken geleden is ze be gonnen aan de repetities voor Harold and Maud, een vrije pro duktie waarin ze samenspeelt met Mary Dresselhuys en Ina van Faassen. „Het is een blijspel, Renée Soutendijk: ik moet nog veel leren, daarom doe ik bijna alles. maar wel met diepte. Ik speel er drie rollen in. Dat is nou een voorbeeld van zo'n uitdaging. Ik heb zoiets nooit eerder gedaan". "Waarom ik actrice ben geworden? Vooral omdat ik me daarin lek ker voel, denk ik. Je kunt veel uitdrukking geven aan allerlei gevoelens. Als actrice voel ik me als een vis in het water. Persoon lijk - buiten het vak - heb ik dat gevoel veel minder. Misschien is het ook een soort compensatie van mijn eigen geslotenheid. Te korten die je bij jezelf voelt, wil je compenseren. Je wil jezelf be wijzen". "Het is gewoon ontstaan. Ik kan niet verklaren waarom iets ont staat of gebeurt. Je kunt het ver gelijken met een rol. Tijdenlang zit je er tegenaan te kijken. En opeens gaat het in je lijf zitten, zonder dat je er een verklaring voor hebt" HEIN DIK Filmhuis: Scorsese en Godard LEIDEN - In het Filmhuis van het Leids Vrijetijds Centrum deze week films van de regisseurs Martin Scorsese en Jean-Luc Go dard. "Mean Streets" (vandaag en morgen, 23.00 uur) is de eerste grotere film van Martin Scorsese. Niet alleen de regisseur verwierf er internationale bekendheid mee, maar ook hoofdrolspelers Robert De Niro en Harvey Kei tel. Het verhaal speelt in Little Italy, de Italiaanse wijk van New York, rond een clubje jeugd vrienden die zich ieder op hun ei gen manier bewegen in de sfeer van de kleine misdaad. "Sauve qui peut" woensdag en donderdag 20.00 en 22.15 uur) van Godard is de nieuwste film van deze Franse cineast, die zich de afgelopen tien jaar voorname lijk met video-projecten heeft be ziggehouden. De film bestaat uit vier delen rond de thema's ver beelding. vrees, handel en mu ziek. Rode draad in het geheel is het spanningsveld tussen de mens als individu en als lid van een gemeenschap. Film. Escape Irom New York. regie: John Carpe- neter. Met: o.a. Lee van Cleef. Kurt Russel en Isaac Hayes. Theater: Euro 3, Alphen. leeftijd: 16 jr. IIIIIIIIIIIIIIIIIlllllHIIIIIUIUIll ""Escape from New York: film zonder spanning De stad New York geniet buiten de grenzen van de Verenigde Staten grote bekendheid Zelfs voor wie er nooit geweest is Iedereen heeft immers wel eens die aardi ge plaatjes gezien van het im mense vrijheidsbeeld, dat ineens torenhoog uit zee oprijst. Nog hoger dan het beeldhzijn de tal loze wolkenkrabbers, zoals het World Tradecentre en het Empi re Statebuilding In de film Escape from New York" worden we getrakteerd op ongeveer dezelfde plaatjes. We schrijven echter 1997 en het aan tal misdaden in de Verenigde Staten is met vierhonderd pro cent toegenomen Amerika is een politiestaat geworden.Er is een groot tekort aan gevangenis sen en de regering heeft derhalve besloten om een grote muur om het eiland Manhattan te bouwen. Klaar is de nieuwe gevangenis Van binnen alleen het uitschot van de samenleving. Buiten de muur de bewakers Bij een kaping^,ictie stort er een vliegtuig midden in Manhattan neer met de president als enige overlevende. Hauk, de hoofdbt waker (Lee van Cleef) juist een zojuist aangekomen gevangene. Snake (Kurt Russel). de hel van Manhattan binnen met de op dracht de president te redden. In ruil daarvoor zal hij zijn vrijheid verkrijgen. De tocht van Snake door het ge vangen-eiland vormt het verdere verhaal Regisseur John Carpenter is een B film maker (o.a Halloween uit 1978). Hij werkt alleen met effec ten en spanning. Er zou dan ook niets aan de hand zijn. wanneer hij daar in Escape from New York goed gebruik van zou heb ben gemaakt Wat dat is het waar het in de film aan ontbreekt, spanning. Bijna verveelt volgt men de tocht van Snake door het eiland van de misdaad. Er is wei nig of geen dialoog, zodat dht het onmogelijk is een beeld van de verschillende personages op te i n ARNHEM (GPD) - De Stichting Filmweek Arnhem heeft tien van de 37 vastgelegde films voor de Filmweek bekendgemaakt. Bij de selectie is vooral rekening ge houden met een artistiek of cul tureel karakter van de films. Het doel van de Filmweek is verbrei ding van de filmkunst. De orga nisatie denkt dit te bereiken door het publiek kennis te laten ma ken met films die nog niet in Ne derland zijn vertoond. De tien zijn. - Milka Elokuva Tabuiste van Rau- ni Nollberg uit Finland; - Rude Boy van Jack Hazan uit Engeland; - The Club van Bruce Beresford uit Australië; - Un trange voyage van Alain Ca valier uit Frankrijk; - Engel aus Eisen van Thomas Brasch uit West-Duitsland; - Barnens O (Kindereiland) van Kav Pollack uit Zweden; - Cerromaior van Luis B. Rocha uit Portugal; - Adak (Het offer) van Atif Yilnaz uit Turkije; - Cleste van Percy Adlon uit West- Duitsland; - Das Bott ist voll van Markus Im- hoff uit Zwitserland. Te zijner tijd zullen meer titels be kend worden gemaakt. De Filmweek Arnhem brengt te- - vens twee overzichtsprogram ma's. De film Noir, een stroming - in de jaren 1940- 50, is het ene on derwerp. Franse en Amerikaanse films uit deze stroming worden - dan vertoond. Het tweede onder werp is een programma rond de Indiase filmmaker Nnnal Sen. - Hierover wordt een brochure uit gegeven. Gezien de stijgende be- - langstelling voor deze filmmaker is ervoor gezorgd dat het aantal - films van Sen in Nederland enige tijd blijft rouleren. In samenwer king met de Filmweek Arnhem wordt een aantal films van hem ook gepresenteerd in het Am sterdamse theater Souterrain. De heer Sen zal overigens zelf bij de presentatie van zijn films in Am- hem aanwezig zijn. Op schooldagen worden voor kin deren tussen 6 en 12 jaar tien pre mières gedraaid. Deze voorstel lingen hebben alle plaats in Lu xor. In het weekeinde worden deze als openbare voorstellingen nogmaals getoond. Dit festival kwam tot stand in samenwer king met het project Kinder- en Jeugdfilm 'Filmzien' in Amster dam en het bureau Kunstzinnige Vorming van de gemeente Am- hem. Zes titels van deze films zjjn al bekend: Metin van Thoma Drager uit West-Duitsland. Grootmoeder en haar acht kinde ren in de stad, van Espen Thor- stenen uit Noorwegen. Jozia, de dochter van de af gevaardigde. van Wojcieh Fibek uit Polen en de DDR. Net als vijf vingers aan de hand, van Andr Melancon uit Canada Ik ben Marie, van Karst< uit Zweden. Het sprookje van Jansco en Ma- nschka, een tekenfilm van Karl Zeman uit Tsjechoslowakye. de zoveelste bekroonde film van de ze vermaarde cineast. De reeks films van de regisseur Louis Bunuel die deze zomer op Duitsland 1 geprogram meerd staat wordt volgende week maandag voortgezet met "La fantome de la liber- té". een satire uit 1974. Bu- nuels' werk geldt veelal als een aanklacht tegen de be staande wetten en zeden. Dat is ook in deze film aan de or de. In verschillende delen wordt de burgelijke wereld en zijn dwangmatigheden op de korrel genomen. De hand van de meester garandeert een voortdurende ondertoon van sarcasme en cynisme. Een keur van belangrijke ac teurs en actrices werkte mee: Michel Picoli, Monica Vitti, Zondagavond brengt de KKU op Nederland 1 de Ameri kaanse verfilming van Pin ters' succesvolle toneelstuk "The Home-comming" (Thuiskomst) In een oud smerig huis in een Londense arbeiderswijk wonen vier mannen. De oudste Max ia een gepensioneerde weduw naar en ex-slager; Lenny en Joey zijn zijn ongetrouwde zoons en Sam is zijn broer. Max is de agressiefste van het stel, de man die de lakens uit deelt. Lenny staat als onbe trouwbaar te boek en Joev als een dromer. Het dagelijks leven van de vier wordt ge kenmerkt door onderling wantrouwen. Het viertal wordt verrast door de plotse linge thuiskomt van Max' oudste zoon Teddy die met zijn vrouw Ruth naar de VS was geemigreerd. Zijn komst zet de bestaande verhoudin gen onder druk. Peter Hall te kende voor de regie. De KKU cegint morgenavond met een serie van vier speel films rond de komiek Charles Chaplin. Het programma Zaterdag "King In New York" met Charles Chaplin. 20.27. "_su\Int ken" gie: Richard Fleischer met Heston en E G Robinson. Did 1. 22.20 uur Zondag "Thuiskomst" van Harold Pinter, 20.10 uur Ne- d.l Maandag "Voor een brief kaart op de eerste rang" (filmprogramma). Ned 1 20.05 uur "La fantome de la liberie" van Bunuel, Did 1 23.00 uur Woensdag "Der postmeister" van Gustav Ucichy. Did. 1. 20 "Deae liefde tmti tmea doden", over de problemen van de Poolse jeugd. Did 3 19 50 uur. Donderdag "Premiere" (film programma). Belg:. 2. 21 50 "An American in Paris" filmversie van de musicial van Gershwin, Did 2. 22.35 Vrijdag "De ballade van Ca- ble HogiM pah. Ned 1. 22 25 uur "The horse's mouth" met Alec Guinness. Did 1. 20 15 uur "For vour eves onh - Nieuw ste Ja mes Bond Minder geldverslindend spektakel, maar ouderwets span nend en humoristisch. Lido 2. Lei den. Euro 1. Alphen "Fort Apache the Bron*" Voor beeldige politiefilm. Lido 4. Leiden. Alph lost ark" Rn Dickinson. Lido 3. Leiden "Vier vuisten van de duivel" Gooi-en smijtwestern. City 2, Kal- "Drie Tirolers in SI. Troper" Vro- lijke porno. City 3 Katw.jk "Kentucky fried movie Vrolijke kgk op Amerikaanse televisie. City 4. Katwijk. "Once upon a time in the West" Camera Leiden "Christianr F" Aangrnpende film over Berlijnse drugs- sienc, Lido 1. Leiden NACHTFILMS "Casanova" - Camera. Leiden "Zo ader. zo zoon" Rex. Leid Axhanti Euro 1 Alphen "Alligator" - Euro 2 Alphen "The boys from Brasil" - Euro Al- SEXFILM "Praatjes vullen geen gaatjes' Rex Leiden DEN HAAG Scannen- Apollo 1 (460340). 16 ji The last hunter Apollo 2. 16 jr. Raiders of the lost ark' - Ml 463500). 12 jr Stir crazv - Bijou (461177). al Christian© F. - Calypso (463502 12 jr L'hristiane F - Babylon 1 (471656 Excalibur" - Cineac 1 (630637). 12 High plains drifter" - Cineac 2. 16 Jr What s new pussycat" - Cineac 3. 12 jr Een brug te ver" - Du Midi <855770. 12 ir The sound of music - Eum Cine ma (667066). al For your eyes only" Metropole 1 (456756). 12.ir Noveccnto deel 1" Metropole 2.16 Caligula Metropole 5. 18 ir "Het laatste Omen Odeon 1 462400). 16 tr The Octagon" Odeon 2. 16 jr The Porturico gang" - Odeon 3. 16 E cape from New York" - Odeon 4. For vour eyes onlv - Passag. 460977). 12 jr 'Verpleegsters all-in" - Royal 3. 18 AMSTERDAM Death in Venice" Alfa 1 (278801 "Everyth. know aooi 16 ji he lost ark - Bellevue Cinerama (234876 20'.227>. 12 ir "Christian© F - Calypso 1 (266227/ 234876». 16 jr Little L«.rd FaunUerov - Calvpso 3. al A little more than love Centraal Apocafipse now" Cinecent 238615). 16 jr 'Jabberwocky" - Cinecentcr. 16 j Malou. 16 ji Gary Cooper. 16 Possesion. 16 jr Honeysuckle r 16 ir - Citv 2 Fort Apache the Bronx" - City 3.16 blue" Climax C»r (244152). 18 jr. "The deer D (226551). 12 j rte de vacances" - Lrid N oggerat hi 248933). 16 •ves onlv Remb I 1223545).!2 jr H< inbrundtplei: ter 2 (223545). 12 "Sleeping fist" Rex (266132). 16 j I.ill Marleen' Kialt.. (723488) I i hnstiane F Rivoli (723488). 16 len" Roxv (232809). 16 jr. Jules ©t Jim FunUmara tati Eugcnio The Movies (24. Tuschinski 1 (262633). .m New York" - Tu- Tuschmski Fort A pa

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19