mededelingen gemeentebestuur *1 leiden 7tm 11 sept.'81 m leiden Commissie vergaderingen Hinderwet Commissie van advies voor de Politionele aan gelegenheden, Commissie voor Algemene en Bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 7 september a.s. om 20.00 uur in de B. en W. Kamer van het stadhuis. Agenda: pa Jaarverslag Politie Informatie optreden politie Bouwelouwesteeg 50 Mededeling over huis-hasj-dealer pa/aba Notulen Rondvraag Voorwaarden collectevergunning Besluit B. en W. overwerk ambtenaren Besluit B en W. verzending gemeentebladen. Commissie voor Maatschappelijke aangelegen heden. Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 9 september a.s. om 20.00 uur in d« raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verkoop grond aan de Hervormde Gemeente Lei den t.b.v. uitbreiding van de begraafplaats Rhijnhof Inrichting Waaggebouw i.v.m. uitbreiding aktivi- teitenpakket Bijwonen van avondvergaderingen door ambte naren Wijziging financiële regeling Boddaertcentra Vacature in het bestuur van de stichting Diensten centrum Struktuurrapport Gemeentelijke Sociale Dienst Commissie voor Financiën. Woensdag 9 september a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergade ringen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de finan ciële aspecten zullen worden bezien en verdec Verhuur kantoorruimte Korevaarstraat 30 Projekt introduktie open-school werkwijze Groot onderhoud pand Roodenburgerstraat 1 Aangaan van een vaste geldlening Vacaturevervulling afd. Rijksregelingen Benoemen van leden van de deelcommïssïe ge meente archief Bestuursraad voor de Schooladviesdienst Leiden. Dinsdag 8 september a.s. om 14.30 uur in het gebouw Stationsweg 28 Leidea Agenda: Wederzijdse informatie-. - van dhr Bonthond (W.P.R.O.) - van de directeur: bezuinigingsoperatie gemeente Leiden brief Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland (zie bijlage 1). Mededelingen uit de commissies door de desbe treffende voorzitters: - Huisvesting - Personeelsbeleid Regionalisering (zie bijlagen 2, 3 en 4) Model schoolbegeleidingsovereenkomst Begeleiding Leidse Buitenschool. Combinatiepakket Leiden Noord en de Kooi Toelichting stand van zaken door de directeur Medezeggenschapscommissie voor de Schoolad viesdienst Leiden. Vaststelling procedures voor verkiezing van leden van deze commissie. Vacatures Bestuursraad. Jaarverslag Schooladviesdienst Leiden 1980/1981 Begeleidingscommissie Openbare Werken bin nenstad. Dinsdag 8 september a.s. in de raadzaal van het stadhuis om 19.00 uur Agenda: Een schrijven van de Stichting Leidse Binnenstad met het verzoek tot evenredige vertegenwoordi ging in boven genoemde commissie. Laatst herziene uitgave faseringsschema uitvoe ring kapitaal werken. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Opslag en verkoopruimte van vuur werk in berging pand Rosmolen 7. De aanvrage is afkomstig van Drogisterij J. Maasdam B.V., alhier, en betreft het oprichten van een opslag en verkoopruimte van vuurwerk in de berging van het perceel Rosmolen 7 gelegen aan de buitenzijde van het winkelcentrum "De Kopermolen" in de Meren- wijk. Op dinsdag 22 september 1981 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting wor den gehouden. Tijdens deze hoorzitting zal gelegen heid worden gegeven over deze aanvrage van ge dachten te wisselen. (N.B. Deze aanvrage vervangt die van 17 juni 1981 (bekendgemaakt op 31 juli 1981een en ander in verband met onjuiste vermelding plaats van inrichting). Bovengenoemde aanvraag en alle andere daarop be trekking hebbende stukken liggen gedurende de ge hele behandelingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping. Voorts liggen de stukken gedurende vier weken na heden elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur ter inzage in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 2 oktober 1981 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 2100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden indien hier om -gelijktijdig bij aparte brief- wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 4 september 1981 vergunningen ingevolge de Hin derwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoe ken van; 1. Vleespaleis JUCH B.V., te Tiel, voor het uitbrei den en wijzigen van de supermarkt met enkele door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van de slagerij in het pand Korte Raam- steeg 75-77. 2. Drukkerij Chris Moret, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de offset- en boekdrukkerij in het pand Haven 58. 3. N. Radovanovic, te Zoeterwoude, voor het op richten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het Yoegoslavisch restaurant in het pand Hogewoerd 6. 4. Presto Lunchroom, alhier, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het petit-restaurant annex lunch room in het pand Haarlemmerstraat 67. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen op de secretarie van de gemeente, Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 104, ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen ook ter inzage gedurende vier weken na heden elke werkdag van 8 30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlich ting in de hal van het Stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 2 oktober 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrif telijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig het gestelde in de onder c genoemde wet schrif telijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. De beschikking(en) wordt(en) na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor 2 oktober 1981 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Diversen Maandag. Noordeinde afgesloten Maandag 7 september a.s. is het Noordeinde, tussen Weddesteeg en Kort Rapenburg voor doorgaand rij- verkeer afgesloten. De afsluiting houdt verband met het aanbrengen van een rode-asfalttoplaag. Aanvankelijk zou dit karwei vorige week maandag geklaard zijn. Helaas door een oneffenheid aan de ingemetselde stenen rand in het trottoir, voor de verwerking van hemelwater, moest het werk worden stilgelegd. Inmiddels is ook dit euvel weer verholpen. De daadwerkelijke afsluiting van het Noordeinde ge beurt om 9.00 uur en zal tot omstreeks 14.00 durea Plaatsing omleidingsborden Het verkeer komend vanaf de Haagweg, kan via de Witte Singel de route verder vervolgen. Voor het rij- verkeer wat uit de stad komt, zal het Kort Rapenburg en Prinsessekade de aangewezen route zijn. Gegadigden gezocht voor nieuw te bouwen gezinswonin gen aan de Oranjegracht en de Langestraat. In de gemeentelijke advertentie van vrijdag 3 juli j.l werden gegadigden opgeroepen voor de bouw van ongeveer 60 woningwetwoningen op het terrein tus sen de Langestraat, Groenesteeg, Oranjegracht en Nieuwe Rijn. Het plan omvat zowel gezinswoningen als twee- en driekamerwoningen. De bouw van deze woningen zal waarschijnlijk in de loop van 1982 be ginnen. Een jaar later zullen zij worden opgeleverd. Voor de twee- en driekamerwoningen hebben zich meer dan voldoende gegadigden gemeld. Dit geldt echter niet voor de gezinswoningen. Het plan zoals het tot nu toe ontwikkeld is, omvat 10 vierkamer- woningen, 33 vijfkamerwoningen, 4 tweekamerwo ningen en 10 driekamerwoningen. De vijfkamerwo ningen beschikken over een tuin en de vierkamerwo- ningen over een grote buitenruimte. Beide woningen hebben geen andere woning boven zich. Wanneer zich echter onvoldoende gegadigden voor de grotere woningen aanmelden, wordt het plan mis schien nog gewijzigd in de richting van meer twee- en driekamerwoningen. Thans worden gegadigden voor de vier- en vijfkamerwoningen verzocht zich vóór 14 september a.s. aan te melden. Het ligt in de bedoe ling de toewijzing van deze woningen zo snel moge lijk te laten plaatsvinden. Daardoor hebben de toekomstige bewoners nog de gelegenheid hun wensen over deze woningen tijdig kenbaar te maken. Bovendien kunnen zij deelnemen aan werkzaamheden van het onlangs ingestelde voorbereidingsteam. Daarin hebben de gemeente, de architect, de Leidse Woningstichting en enkele bewoners uit de buurt ook zitting. Dit team ontwikkelt het bouwplan. Wie komen nu precies in aanmerking? In aanmerking komen degenen die in één van de vol gende groepen vallen: 1. bewoners van de buurt tussen Herengracht en Zijlsingel, die in verband met sloop of renovatie de huidige woning moeten verlaten; 2. zij die geherhuisvest moeten worden vanwege stadsvernieuwing elders in de stad; 3. zij die geregistreerd zijn of kunnen worden bij bureau Huisvesting, of wonen in een huurwoning in Leiden beneden de huurprijsgrens 670, kaal per maand) en voldoen aan de gebruikelijke bepalingen voor de woningtoewijzing. Gegadigden kunnen zich vóór 14 september a.s. schriftelijk opgoYen bij mevrouw C. Dubber, Bureau Binnenstad, karYier 209 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. Zij kan ook mondelinge inlichtingen ver strekken. Telefoon 071-254506. Degenen, die zich naar aanleiding van de vorige advertentie als gegadigde hebben opgegeven, hoeven nu niet weer te reageren. Eén dezer da gen zullen zij nader bericht ontvangen. Op maandag 14 september a.s. om 20.00 uur zal voor alle gegadigden een voorlichtingsavond over dit bouwplan worden gehouden in het Huis op de Waard. Kaarsenmakerstraat 2, alhier. Bezuinigingsnota verkrijgbaar Vanaf maandag 7 september a.s. is de bezuinigings nota van Burgemeester en Wethouders verkrijgbaar bij de informatiebalies in de hal van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. De nota bevat de voorstellen die B&W overwegen aan de gemeenteraad te doen om een ombuigings operatie van f 10,6 miljoen op de gemeentebegroting te kunnen realiseren. Voor 24 september kan ieder op deze voornemens bij B&W reageren. Op 29 september zullen B&W hun definitieve pakket voorstellen vaststellen. Stedebouwkundig plan Schuttersveld Aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis ligt vanaf maandag a.s. voor f 10,— het stede bouwkundig plan voor de Schuttersveld te koop Dit plan is gemaakt door de architect Latta en mede werkers in opdracht van de gemeente Leiden. Het plan geeft een overzicht van de ruimtelijke moge lijkheden voor de bouw van KANTOREN met een to tale bebouwingsoppervlakte van 60.000 m2, inclusief de mogelijkheden voor een hotelaccommodatie. Het plan laat tevens zien waar hoogbouw mogelijk is en waar niet. Ook ligt het in de bedoeling in de oost- en zuid west hoek van het plangebied 600 woningen te bouwen, waaronder 4 5 kamerwoningen (100), 300 3 kamerwoningen en zo'n 200 woningen voor 1 en 2 persoonshuishoudens. Voorts is rekening gehouden met ruimte voor groen, verkeer en parkeren. Alle woonbebouwing moet volgens het plan een bin nenstedelijk karakter krijgen. Hetgeen wil zeggen: gesloten bouwblokken waarbij de binnenterreinen, terras en/of tuin niet vanaf de straat te zien zijn. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 7 september Wijk 10 en 12 woensdag 9 september Wijk 13 en 15 donderdag 10 september Wijk 14 en 16 vrijdag 11 september

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14