geslaagde kombinaties voort nieuwe seizoen Dumping kernafval wordt geblokkeerd - Bom in Navobasis: twintig gewonden 75- 190, 65, 99, 99.- VROOM DREESM ANN Massale actie aangekondigd DINSDAG 1 SEPTEMBER 1981 IJMUIDEN (GPD) - Actie voerders gaan de komen de dagen blokkades vor men om het transport te verhinderen van radioac tief afval naar IJmuiden waar het in een schip wordt overgeladen tenein de het in de Atlantische Oceaan te kunnen dum pen. De acties zullen in principe geweldloos zijn. In IJmuiden zullen 700 politiemensen klaar staan om het transport normaal doorgang te laten vinden. Het radioactief afval wordt aange voerd vanuit het energieonder zoekcentrum in Petten. Het is nog niet bekend wanneer met het transport naar IJmuiden zal worden begonnen. Het gemeen tebestuur van Velsen, waartoe IJmuiden behoort, zal vanaf van avond een beleidscentrum in richten. De basisgroepen tegen kernener gie gaan dinsdagnacht tussen Petten en Alkmaar menselijke blokkades vormen. Ongeveer 150 mensen nemen daar aan deel. Andere tegenstanders van het dumpen doen dat in Velsen- Noord. Gisteravond was daar al een zestigtal demonstranten van de stroomgroep IJmond paraat. Gevreesd werd dat het transport eventueel onverwacht toch nog eerder zou plaatsvinden. Een bron van het ECN had dat laten weten. Greenpeace, die fel gekant is tegen het storten van radioactief afval in de oceaan, heeft laten weten geen actie te zullen voeren. Als stil protest meert de groepering vandaag alleen haar schip, de Fri, in IJmuiden af. Gisteren vroeg Greenpeace de Tweede Kamer om het dumpen van het afval stop te zetten. Op een persconferentie maandag zei burgemeester Molendijk van Velsen dat hij alle protesten die geweldloos zijn, zal toestaan. Daaronder vallen in zijn visie niet de blokkades. Wel is het be doeling om de menselijke blok kades met zo min mogelijk ge weld op te ruimen. Molendijk meldde dat het beleid erop is ge richt „de gang van het maat schappelijk leven te waarbor gen". Dat betekent in zijn ogen dat de ECN in staat is gebruik te maken van de vergunning om het afval te dumpen en dat de te genstanders daarvan gelegen heid hebben zich te uiten. AMSTERDAM - Op de Nieuwe Zijds Voorburgwal in Amsterdam sti sinds kort eèn neutronenbom-beeld als stil protest tegen de produktie wellicht invoering van dit gevreesde atoomwapen. President Reagan i de VS zit als een heuse cowboy op de raket als gold het een rodeo. FRANKFORT (DPA) - Bij een aan slag met explosieven op het Na- vo-vliegveld Ramstein, bij Kai- serslautern. zijn achttien Ameri kanen en twee Westduitsers ge wond geraakt, van wie enkelen ernstig. De aanslag, naar wordt aangeno men het werk van een terroristi sche organisatie, is dit jaar al de derde op Amerikaanse militaire instellingen in de bondsrepu bliek. De explosieven. die in een auto verborgen waren, ontplof ten gisterochtend omstreeks half acht op een parkeerplaats bij het hoofdkwartier van de Ameri kaanse luchtstrijdkrachten in Europa en het hoofdkwartier van de geallieerde luchtstrijdkrach ten in Midden-Europa. In tegen stelling tot eerdere berichten is geen tweede bom gevonden. Twee leden van de Amerikaanse luchtmacht kregen bij de explo sie zware verwondingen. Zij wer den met helikopters naar het mi litair hospitaal in Landstuhl, Beieren, overgebracht. Militaire autoriteiten deelden later op de dag mee dat zij nog steeds in le vensgevaar zijn. Ook zeven minder zwaar gewonde Amerikanen en de twee Duitsers zijn in het Amerikaanse hospi taal opgenomen. De overige elf konden na medische behande ling op de luchtmachtbasis naar huis. De explosie was bijzonder zwaar. In een omgeving van honderd meter werden mensen gewond en auto's zwaar beschadigd. Ge bouwen in de omtrek liepen schade op. Direct na de aanslag werd op het terrein van de basis naar eventuele andere bommen gezocht, maar er werd niets ge vonden. De militaire autoriteiten lieten on middellijk de bewaking van de basis versterken. Dat gebeurde ook met het militaire gedeelte van de luchthaven van Frank fort. waar morgen de eerste ame- rikaanse vliegtuigen zullen arri veren. die deelnemen aan de ko mende Navo-oefening 'reforger'. De Westduitse justitie heeft de zaak in onderzoek genomen, tot dusver tast men in het duister over de identiteit van de daders. Nog niemand heeft zich voor de aanslag verantwoordelijk ge steld. Blouse Polyester/katoen flanel. Romantisch, in offwhite groen en bordeaux. Maten 38 - 46. -71— Blazer Engelse country look. Wol/polyestén in pied de poule. Groen en bruin. Maten 36 - 44. Plooirok Wol/polyester. Plooien rondom. Geheel gevoerd, met ceintuur. Maten 38 - 46. Blouse Polyester/viscose. Ruches en frontplooien Groen, camel en beige. Maten 36 - 44, Pantalon Wol/polyester flanel,met ceintuur. In groen. Maten 36 - 44. lanel.met en. Bolero Gestepte velours in katoen/nylon. Loden- groen, bruin en zwart. Maten M-L-XL. Blouse Polyester/viscose met struktuur. Ruches aan kraag en manchetten. In o.a. offwhite en groen. Maten 36 - 44. Rok Pied de poule in wol/ polyester. Met ceintuur, en dubbele stolpplooi. Geheel gevoerd. In groen en bruin. Maten 36 - 44.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14