Atletiekploeg krijgt pak slaag in Leiden Spartaan-team blijft in hoofdklasse Westduitse tienkampers fortimilijk Drie titels Menno Swier Van Griekenland en Oost Duitsland B MAANDAG 31 AUGUSTUS 1981 spORr SPORT LEIDEN (GPD) - Vooral als gevolg van een bijzonder onge lukkige wedstrijdplanning heeft de Nederlandse herenat- letiekploeg zaterdag in Leiden een flink pak slaag gekre gen van de Griekse (123-80) en de Oostduitse B-ploeg (128-80). Anne Jan van de Veen was met 14.74 meter de beste Nederlander bij het hinkstapspringen. Ruim een half etmaal na de Ivo van Damme Memorial in Brussel moesten diverse Nederlandse at leten alweer het kunststof op om' de toch al door veel invallers ge havende nationale ploeg nog enig aanzien te geven. Bovendien wachtte een deel van de nationale top de dag na Leiden alweer een optreden in de nationale compe titie. Kortom, een hoogst onge lukkige dag om in deze interland te schitteren. Geen records derhalve, maar toch enkele kleine lichtpuntjes. Voor al op de loopnummers, waar de Nederlandse ploeg zich wel kon meten met de Grieken en de nog al willekeurig samengestelde Oostduitse ploeg die met uitzon dering van olympisch marathon- kampioe n Cierpinski, 800- meterloper Busse en een aantal zware technische mensen, atle ten telde die thuis zo rond de vijf de, zesde plaats op de nationale ranglijst cirkelen. Voor een aangename verrassing zorgde de pas 20-jarige Haarlem mer Stijn Jaspers die zaterdag ook al zijn derde 1500 meter in een week liep, maar dit zo voor treffelijk deed dat een beste jaar- prestatie van 3.41,55 uitrolde. Een ereplaats leverde dit hem niet op want die gingen voor wat betreft Nederland alle naar de „gevestig de orde". De Nederlandse ploeg draaide za terdag in de door het Leidse AV Holland vlekkeloos georgani seerde interland vooral om de 400 meter vlak- en 400 meter horden- lopers Koen Gijsbers, Harry Schulting en Hugo Pont. Zij ble ken wel bestand teeen de ver- moeidheidsfactor. Gecomple teerd door Hc-nk Kraayenhof won dit trio de 4x400 meter estafette in een gezien de winderige omstan digheden goede 3.07,4. Een logi sche zege, want voor die race had den de gemakkelijk lopende Koen Gijsbers de 400 meter in een sterke 46,17 sec. en Harry Schulting de 400 meter horden in een betrouwbare 49,69 sec. ge wonnen. Dat laatste nummer werd zelfs een dubbele Neder landse zege omdat Hugo Pont met 50,08 sec. onderstreepte dat zijn toptijd van dit seizoen (49,66 sec.) geen uitschieter is geweest en dat hij toch weer terug is op het niveau van twee jaar geleden toen hij in Mexico 49,40 liep. Pont moest het vorige seizoen laten schieten vanwege een ernstige blessure. Voor nog een Nederlandse zege zorgde de Arnhemse 200 meterlo per Henk Brouwer die zich via Harrie Schulting (links) op weg ru 21,35 sec. sterk revancheerde voor zijn zwakke optreden op de 100 meter. Uiteraard deed de vermoeidheid in het Nederlandse kamp zich het sterkst voelen op de midden- en vooral lange afstand, waar toch nog twee tweede plaatsen gepakt werden. Beide keren dankzij een sterke eindsprint die Klaas Lok op de 5000 meter (14.01.09) en Ar no Koermebng (1.48,0) in huis hadden. Bij de spring- en werpnummers waar de Oostduitse ploeg heerste met o.a. 84,52 meter speer van Weisse, 69,20 meter kogelslinge- ren van Streckenbach, 19,58 me ter kogel van Schmidt en 64,26 meter discus van Warnemuende, was er voor Nederland één suc cesje. René van Loon bewerkstel ligde met 2.14 meter een persoon lijk record bij het hoogspnnge- lar een sterke zege op de 400 meter horden in de Leidse Hout. BIRMINGHAM (ANP) - De Oostduitse dames en heren hebben in de strijd om de Europese meerkamp-bekers, die het afgelopen weekeinde in Birmingham werd ge houden, het succes van de ploegen die veertien dagen geleden in Zagreb zowel bij de dames als heren de Euro pese beker veroverden, niet kunnen herhalen. ARNHEM (GPD) - Er is een redelij- ke kans dat Nederland het ko mend weekeinde rnet twee atle ten vertegenwoordigd zal zijn bij de strijd om de wereldbeker atle tiek in Rome. Nadat Koen Gijs bers al eerder een invitatie kreeg voor de 4 x 400 meter estafette ploeg van het Europese team, lijkt ook Harry Schulting in aan merking te komen voor een plaats in de Europese ploeg. De Brabander die twee jaar geleden in Montreal voor Europa de 4x400 meter estafette liep is de eerste atleet die in aanmerking komt om de Westduitser Harald Schmid op de 400 meter horden te vervan- Na Gijsbers ook Schulting kandidaat voor Rome gen. Schmids optreden in Rome is onzeker omdat de Westduitser kampt met een kaakabces. „Ik hoop voor Harald, dat hij toch in Rome kan starten. Kan hij dat niet, dan ben ik inderdaad de eerst aangewezene." ook al om dat Oost-Duitsland en Rusland zelf met hun landenploeg in actie komen", aldus Harry Schulting, die dit seizoen in korte tijd sterk terugkwam en dat met een tijd van 49,42 sec. onderstreepte. Koen Gijsbers rekent erop dat hij in Rome niet op de reservebank zal hoeven plaatsnemen, maar met de Westduitsers Weber en even tueel Harald Schmid en de Belg Brijdenbach de estafetteploeg 4 x 400 meter vlak zal completeren. „Belangrijk was mijn winst vori ge week vrijdag in Brussel op Jenkins", aldus Koen Gijsbers, die zijn uitverkiezing dankt aan zijn toptijd van 45,80 sec. - DDR-atleet Gross haalde met 15.47 meter de tweede plaats binnen bij het hinkstapspringen Atleten uit Lisse handliaven positie nog vrij gemakkelijk Zevenkampsters zegevierden wel voor de derde achtereenvolgen de maal, de heren werden twee de achter West-Duitsland, dat voor de eerste maal sedert de in stelling van de Europese beker meerkamp in 1973 zegevierde. De Oostduitse winst bij de dames was voorspelbaar want »n we- reldrecordhoudster Ramona Neubert had de Oostduitse for matie een enorme steunpilaar. Neubert won met 6391 punten, maar bleef daarmee toch ruim achter op haar wereldrecord (6716 punten) Bij de heren be gon de Oostduitse ploeg (dne tienkampers telden voor het 1 an dentotaal) met een voorsprong die omgerekend 23 seconden be droeg aan de afsluitende 1500 meter Daardoor eindigde West- Duitsland. dat na het speerwer pen ruim 300 punten achterstond toch nog als eerste. Bijzonder veel pech in Birming ham had de Sowjet-Unie. Bij de zevenkampsters had oud-we reldrecordhoudster Jekatanna Gordienko dne ongeldige pogin gen bij het speerwerpen waar door de Russinnen het niet ver der brachten dan de derde plaats. Bij de heren viel Joen Koezenko. de winnaar van het zilver bij de Spelen in Moskou, na de eerste dag geblesseerd uit en by het polsstokspringen haal de Konstantin Asjapkin de aan- vangshoogte niet. waardoor hu zonder punten bleef. De indivi duele overwinning in de tien kamp was voor de Oostduitser Rainer Pottel met 8311 punten. Jurgen Hingsen (Wdl) werd met 8138 punten tweede. LEIDEN - De herenp.loeg van de Lisser atletiekvereniging De Spartaan behoudt zijn hoofd klassepositie. Dat was het voor naamste regionale nieuws van de gisteren verwerkte derde ronde in de landelijke atletiekcompeti- tie. De Lissenaren bleven in Hen gelo de teams van het Enschede- se Tion en het Roosendaalse Thor voor. Laatstgenoemde ploegen zullen nu de teruggang naar de eerste klasse moeten ma ken. In Leiden 'speelden' gisteren de teams van de AV Holland en De Bataven een thuiswedstrijd. De Holland-heren zagen naar ver wachting hun finaleplaats in de eerste klasse (die over drie we ken wordt gehouden) niet in ge vaar komen De Holland-dames daarentegen kwamen door een niet bijster gelukkig optreden bij het speerwerpen onnodig in de problemen maar omdat de con currentie elders in het land het ook liet afweten werd dat niet 'af gestraft' met een vertrek uit de tweede klasse. De Bataven-da- mes draaiden in de Leidse Hout een behoorlijke wedstrijd en ver beterden hun tweede klasse-po sitie nog enigszins. De Spartaan-dames, uitkomend in de hoofdklasse, hadden een re- serveploeg naar Groningen ge stuurd omdat er voor hen toch verder niets meer op het spel stond. Een finaleplaats of degra datie was nauwelijks meer moge lijk. De resultaten van de Lisser dames waren er dan ook naar: beneden de middenmaat. De Ba taven-heren hadden weinig trek om zonder hun cracks Gijsbers en Lelieveld (die de afgelopen dagen de ene na de andere wed strijd afwerkten) naar Sittard af te reizen en trokken zich daarom voor deze derde competitieronde terug. De Spartaan-heren konden op het kunststof van h^t Fanny Blan- kers Koen-stadion al vrij snel verlicht ademhalen. Het Roosen daalse Thor dat de Lissenaren eventueel uit de hoofdklasse had kunnen stoten had een tweede rangs ploeg naar Hengelo af- LEIDEN - Jeugdatleet Menno Swier van het Leidse AV Holland heeft gisteren op de gloednieuwe kunststofbaan in Amsterdam drie officieuze Nederlandse kampioenschappen behaald. Tij dens de jaarlijkse zogenaamde C-Spelen (voor junioren van 13. 14 en 15 jaar) behaalde Swier zowel op de 100 meter sprint, de 100 meter horden als de 300 meter horden de eerste plaats Na afloop werd hij dan ook tot de beste atleet van deze C-Spelen uitgeroepen en ontving hiervoor een prestatieprijs. De in Bos koop wonende jeugdatleet (broer van nationaal toptafeltennis- scr Patrick Swier) scoorde op de 100m in de finale een winnende tijd van 11.5 (met lichte tegenwind) nadat hij in de halve finale tot 11.4 was gekomen. De 100m horden leverde een zege op in de prima tijd van 13.8 waarmee hij nummer twee bijna een volle seconde voorbleef terwijl de 300m horden ook al een superieure overwinning opleverde in 40.1 seconden Met series en halve finales mee verscheen de Holland-junior gisteren in Amsterdam zeven keer aan de start (de finale 300m horden zat zelfs vijf mi nuten na de finale 100 meter). Zijn conditie bleek hiervoor ech ter toereikend. gevaardigd dus het degradatie gevaar voor De Spartaan was spoedig geweken. Peter van Noort deed het met de slingerko- gei ditmaal beter dan zaterdag tijdens een interland in Leiden: toen 50.96 meter, nu 55.50 meter Maar ook op andere nummers werd door de Lisser atleten over wegend goed gepresteerd wat blijkt uit het volgende lijstje: John van Loon 100m in 11.0 en met ver 6.41m; Nico van Noort met de kogel 12.95m en met de discus 46.80m; Paul Grimbergen de 1500m in 4.02.9; Rob Brouwer met een fraai persoonlijk record op de 3 kilometer steeple chase in 9.27.8; Ad van Doorn met twee goede hordenprestaties, een 110m in 15.0 en een 400m in 55.7. Piet Waaning met een goede dubbel, namelijk 1500m in 4.11.0 - en 5 km in 15.04.2; John van de Zwet op de 400m naar 51.5 en op de 400m horden naar een per soonlijk record van 57.7; Jan van Heek weer eens goed voor een speerworp van 56.20m; Piet Wal raven over een hoogte van 1.90m; nieuw gezicht Piet van de Poel op de 5 km naar 15.24.0 terwijl op de 800m een goed gemiddelde uit de bus kwam met voor Paul Grimbergen 1.58.9 en voor Mar- tien van Rijssel 1.59.3. Voorts sprong Paul de Koning 6.18m ver en Ton Meskers met de polsstok over 3.60 meter. De Spartaan-dames bakten er zoals gezegd in Groningen niet veel van. Lenie vann der Poel zorgde voor een lichtpunt met een zege op de 3 km in 10.28.5. Marinda van der Meer kwam tot een ver dienstelijke hoogtesprong van 1.65m, Klarien Winkelmolen wierp de speer naar 32.40m en Paula Korevaar stootte met de kogel 10.25m. Jacht De herenploeg van de AV Holland trad met de nodige invallers aan op het kunststof van de Leidse Hout in de prettige wetenschap dat de finaleplaats door de resul taten in de voorgaande ronden niet in gevaar zou komen. Toch werd er nog wel stevig tegenaan gegaan door de Leidenaren. Vooral door junior Michel Moll die op de 800m op jacht ging naar een verbetering van zijn per soonlijk beste tijd. Dat lukte uit stekend. Na een solorace bracht hij de sterke tijd van 1.54.9 op de klokken Bert Paauw vulde dit op de 800m behoorlijk aan met 1.59.4. Dick van de Vijver was op dreef in de verspringbak (6.40m met lich te tegenwind) en sprintte op de 100m evenals zijn ploeggenoot Alfred Verhoef naar 11.4. Harry Otto demonstreerde op de 1500m weer zijn goede conditie met 4.04.8. Bij het speerwerpen geen uitschieters wel redelijke wor pen van Kees Riemens (54.74) en Guv Janssen (52.54). Datzelfde gold voor de 5 kilometer Theo van de Veer 15.19.2 en Nico Vol- ker 15.48.9. Walter Botman sprong over 1.85 meter. Roel Hendriksen draaide op de 400rn horden naar 57.8, junior Enk Ul- rich scoorde op de 400m 52.2, Rob Ultzen met ver 6.11 en Peter Zwetsloot op de 3 steeple chase naar 10.13.3. In de tweede heren- ploeg van Holland voorts opval lende verrichtingen van Hennie Hakker (hoog 1.85m). Niek Klin kenberg (1500m in 4.09 5) en Leo van de Westen (ver 6.04m). De Holland-dames die door een niet tijdige vervanging van een tijdens de warming up gebles seerd geraakte speerwerpster veel punten verloor had de sterk ste troeven in Ester Goddijn (100 horden in 16 1Marion Komdeur (800m in 2 23.4), Carla de Ruiter (100m in 12.9 en 400m in 62.2) en Mies Kuipers (discus 31.90). Vertrouwd Bij de Bataven-dames snelden Sandra Dorlas (100m in 12.5 en 400m in 56.6) en Maries Hunck (100m in 12.9 en 400m in 59.3) veel punten bij elkaar Irene Buntsma had een sterke discus- worp met 35.42m. Voor Ria van Dijk een vertrouwde prestatie bij speer: 31.04 Het estafettekwartet Tina Buntsma. Tineke de Groot, Maries Hunck en Sand>a Dorlas was erg rap. 49.9. Een reservc-he- renploeg van De Bataven pres teerde in Utrecht niet onaardig Sammv Mansour 100m in 11 2, Han Kulker 4Ü0m 50.9, Hans Ver laan 100m 11.5 en 4 Hans Minni e 1500m Verloop 1500m 4 04 6 Righolt 5 km 15.37.3.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15