"Interesse atletiek voor stijgt" JKBHB Noordwijk op dreef tegen Xerxes FBO en WCS akkoord over cao Winst bij sluiting Dodewaard Hoge rente in VS jaagt inflatie op Van Venetiën aan vooravond interland Brooshooft haakt af Nijmeegse actiegroep in nota over kerncentrale: Gezondheidscentra in financiële problemen WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 PAGINA 15 LEIDEN - Noordwijk kwam gister avond uitstekend voor de dag m een oefenwedstrijd tegen 'oude bekende' Xerxes. De Buter-for- matie behaalde een ruime 4-0 overwinning. Ook Rijnsburgse Boys kwam weer tot een zege De geelzwarten klopten Aals meer (1-0). Noordwijk - Xerxes 4-0 In een goed gespeelde wedstrijd 'overspeelden' de Noordwijkers Xerxes gedurende een belang rijk deel van de strijd. Na een kwartier bracht Timo Gerlof het klasse verschil (na een voorzet van Jan Willem Bogers) in de stand tot uitdrukking: 1-0. De thuisclub toonde zich hierna wel de betere ploeg, maar het duurde tot vlak voor de pauze eer er een ruimere marge bereikt werd: na goed doorzetten van Bogers pas seerde een Xerxes-verdediger zijn eigen doelman. Op aangeven van John Marijt zorgde Ruud Bröring in het tweede part op fraaie wijze voor 3-0 en Bogers maakte er even later 4-0 van. RBB - Aalsmeer 1-0 Voor zo'n slordige 700 toeschou wers toonde RBB zich opper machtig tegenover zondag eer steklasser Aalsmeer. Tot het vij andelijke strafschopgebied lie pen de 'thuis-combinaties' vlot, maar daarna rezen er problemen bij Rijnsburgse Boys. Een benut te penalty van Martin Toet (Jack Manuputty was geveld) bracht de Lagendijk-equipe op 1-0. Daar bleef het bij. al was Piet Haas noot nog éénmaal dichtbij een treffer. Lugdunum - Telstar C 1-4 De Kikkerpolderploeg bakte er weinig van tegen het toekomst team van Telstar, dat overigens ook bepaald niet kon imponeren De Velsenaren lieten de bal wel sneller circuleren dan Lugdu- num, maar imponeerden verder nauwelijks. Na een snelle 0-1 voorsprong (die tot stand kwam doordat Bennie de Roo knullig balverlies leed) kwam de thuis ploeg terug dankzij Frans Sjar- dijn (na een goede pass van Koos Bekooy). Nog voor de pauze kwam Telstar weer op voor sprong. In de tweede rondgang veranderde er weinig in het spel- beeld. Alleen de voor Rob Crama ingezette Daan Kooymans zorg de met een aantal goede acties voor wat opleving Op basis van een betere conditie liep Telstar nog uit tot 1-4. SJC - Volendam C 3-6 In een aardig duel deden de Volen dam mers wat van hen werd ver wacht. De van Telstar overgeko men Frank Kramer nam de eer ste drie treffers voor zijn reke ning. SJC leverde goed tegen stand en kwam via Hans Kaspers en Jos Alders (2x) nog in de race terug, maar de betere conditie van Volendam gaf uiteindelijk de doorslag. 800 belangstellen den bekeken het duel. Foreholtc - WH 6-3 In de eerste helft vatten de Voor- houters het iets te gemakkch:k op tegen afdelingsclub WH Verder dan een 2-2 ruststand kwam Foreholtc dan ook niet (treffers van Rob van Tol en Lock van Kesteren). Na de pauze gooide de thuisploeg er een schepje bovenop en dat resul teerde in nog vier treffers. Piet Ruigrok verzorgde een ouder wetse hattrick en Loek van Kste- ren maakte het halve dozyn vol. LEIDEN - Sinds Leiden een kunststofbaan rijker is zijn er al diverse appetijtelijke atletiek-evenementen in de Sleutelstad te aanschouwen geweest. Na de aantrekke lijke nationale openingswedstrijd (september'79) volg den onder meer Nederlandse estafettekampioenschap pen, een damesinterland Nederland-België, de bekende Gouden Spike en een geslaagde jubileumwcdstrijd van De Bataven. Zaterdag vindt een nieuwe atle- tiektopper in de Leidse Hout plaats: een interlandontmoeting tussen de herenteams van Ne derland. Griekenland en Oost Duitsland-B. Voor de organisatie van deze wedstrijd, die qua pres tatieniveau ongetwijfeld de voor gaande atletiek-gebeurtenissen in de Leidse Hout zal overtref fen, tekent het Leidse AV Hol land. Holland-voorzitter Carel van Vene tiën bekent dat het een niet ge ringe klus is om een evenement als bovengenoemde interland or ganisatorisch op poten te zetten. Sinds de Atletiek Unie de wed strijd aan Holland toewees (eind vorig jaar) zijn er activiteiten ont plooid die zaterdag moeten lei den tot een soepel verlopend ge heel. Activiteiten die naarmate de datum van 29 augustus vor derde steeds uitgebreider van aard zijn geworden. "Vooral de laatste drie weken is het altijd aanpakken geblazen", zegt Van Venetiën, sprekend vanuit een grote atletiek-erva- ring. "De grote lijnen die in de voorafgaande maanden zijn uit gezet moeten dan worden uitge werkt. Daar moetje als organisa tor wel wat vrije dagen voor op nemen anders red je het stuk niet. De laatste weken wordt er non stop vergaderd en worden er ook heel wat telefonades ge pleegd om alle punten uit het draaiboek rond te krijgen. Enorm veel mensen uit de ver eniging en daarbuiten moeten bereid zijn mee te werken". Attractief Over die medewerking laat Van Venetièn zich lovend uit:"Er heeft zich sinds de openingswed strijd in '79 een enthousiast orga- nisatieploegje gevormd. Daar naast steekt men van de gemeen te Leiden ook de helpende hand De atletiekinterland tussen de he- renploegen van Nederland, Griekenland en Oost Duitsland- B, zaterdag a.s. op de kunststof accommodatie in de Leidse Hout, begint om 14.00 uur en eindigt omstreeks 17.30 uur. In de Oostduitse en Griekse ploeg staan o.a. enige zeer sterke jeug- datleten opgesteld die vorige week succesvol waren bij de Europese juniorenkampioen schappen in Utrecht. In de Ne derlandse ploeg zullen o.a. aan treden de regionale atleten Koen Gijsbers en Wybo Lelie veld (beiden De Bataven) en Pe ter van Noort (De Spartaan). Ook hordencrack Harrie Schul- ting staat opgesteld. toe want men wil dit soort wed strijden graag. De Leidse atle- tiekgemeenschap heeft ook min of meer bij de komst van de kunststofbaan beloofd zich te zullen inspannen om attractieve wedstrijden naar Leiden te ha len. De goed verlopen damesin terland Nederland-België vorig jaar heeft daarnaast gunstig ge werkt. Het was voor de KNAU aanleiding om Leiden ook dit jaar weer op de lijst voor inter land-ontmoetingen te zetten. Daar komt bij dat de atleten graag naar de Leidse baan ko men die prettig is gelegen en als snel bekend staat". Overigens zal het door de komst van steeds meer kunststofbanen in Nederland steeds moeilijker worden om grote wedstrijden in de wacht te slepen. Van Venetië- n:"Er komen inderdaad steeds meer kapers op de kust. Nu zijn er al weer prima banen bijgeko men in Veldhoven, Vught, Am sterdam en Hengelo. Daar wil men ook aan de weg timmeren. Voor ons reden te meer om de interland zaterdag te doen slagen om onze kansen in de toekomst niet te verknoeien". Naast het zuivere wedstrijd-gebeu ren wordt van het organiserende Holland ook het regelen van een omlijstend programma ver wacht. Dat programma telt on der meer op vrijdagavond een door de gemeente Leiden aange boden boottocht, een alternatie ve sightseeing door Leiden of strandwandeling langs de kust op zaterdagmorgen en een diner met bowlingparty op de zater dagavond. Zondagmorgen wor den de ploegen dan weer uitge zwaaid. Van Venetiën doet een greep uit de veelheid aan organi satorische aspecten:"De ploegen moeten op Schiphol worden op gevangen, vervoer naar hun ho tel moet worden geregeld, diners moeten worden geregeld,de ploegen moeten worden voor zien van begeleiders/tolken die als vraagbaak kunnen dienen, voor de Nederlandse ploeg moet in de Leidse Hout een lunch wor den geregeld, de materiaalvoor ziening moet in orde zijn want jongens die bijvoorbeeld 85 me ter met de speer kunnen gooien moet je natuurlijk wel goed ma- AV Holland-voorzitter Van Venetiën: "Organisatie een enorme klus". kampioenschappen of interlands moeten aanpakken. Reden waar volgend jaar de Ne- tenaal in handen geven, speciale geluidsvoorzieningen zijn nodig, de jury moet worden geprepa reerd op een wedstrijd van der gelijke allure en dan ga ik verder maar niet in op allerlei klussen die door goedwillende clubmen sen worden verricht als het ver zorgen van publiciteit, het ver sturen van uitnodigingen, het verkopen van toegangsbewijzen, het optreden als suppoost en ga zo maar door". Energie Ondanks alle tijd en energie die er in de organisatie van een top wedstrijd gaan zitten (de bijna wekelijkse regionale- en club wedstrijden draaien uiteraard gewoon door) vindt de Holland voorzitter uit een oogpunt van at- letiekbelang dergelijke moeite niet verspild. "Wil je het grote publiek bereiken dan zul je toch derlandse jeugdkampioenschap pen hebben aangevraagd al is het de vraag of we die wedstrijd krij gen. Ik heb wel goede hoop dat het druk zal worden in de Leidse Hout. De belangstelling voor grote atletiek-evenementen is stijgende. Bij de openingswed strijden in Hengelo dit jaar wa ren 6000 toeschouwers en bij de Nederlandse seniorenkampioen schappen in Utrecht waren op de zondag zo'n 5000 kijkers. De wedstrijd in Leiden waarbij van Oostduitse zijde een aantal we reldprestaties zijn te verwachten moet toch zeker 4000 mensen op de been kunnen brengen. Als zo'n wedstrijd gedragen wordt door een enthousiast en groot publiek dan wordt het een prach tig sportevenenement LEIDEN Marinus Brooshooft. de favoriet voor de eindzege van het toernooi van Hazerswoude, heeft zich wegens een arm blessure moeten terugtrekken Hierdoor is de weg naar de kwartfinale open voor Ivar de Jong of Joost van Leeuwen. Tweede geplaatst is Henny Koemans. die laat be sloot alsnog in te schrijven om de nodige punten voor het Match circuit te pakken Bob van Over- beeke staat derde op de plaat singslijst en mag daar zeer tevre den mee zijn. bij staat namelijk een plaatsje hoger dan Herman van der Capellen. Er is overigens meer discussie mogelijk over de plaatsing. Het is natuurlijk moei lijk het iedereen naar de zin te maken, maar dat teamgenoten Hans Tönjann en Anne Jan van der Meer elkaar al m de tweede ronde ontmoeten evenals Bub van der Zee en Herman van der Capellen is onbegrijpelijk. Bij de dames staat Liselotte van der Bijl bovenaan voor Henny Feh- ling. Ingelise Driehuis is derde geplaatst, een plaatsje te hoog. want Marijke Guyt is als vierde genoteerd. Is er bij de heren m B nauwelijks geprobeerd te voorkomen dat teamgenoten elkaar ontmoeten, bij de heren in C is daartoe wel een enigszins geforceerde po ging toe ondernomen. Met een ZÜRICH - De Zwitser Urs Freuler heeft gisteravond op de Oerli- konbaan in Zurich het wereldre cord op de kilometer met staan de start verbeterd. Op de open- luchtbaan kwam Freuler, tijdens de Ronde van Frankrijk deel uit makend van de ploeg van Peter Post, tot een tijd van een minuut en 6,791 seconden. Het oude re cord stond sedert 27 juni 1974 met 1.07.49 op naam van de Deen Peder Pedersen. (Van sportredactie) UTRECHT - De onderhandelingsdelegaties van de Federatie van Be taald-voetbalorganisaties (FBO) en de Vereniging van Contractspelers (WCS) hebben gistermiddag ^overeenstemming bereikt over een nieuw cao betaald voetbal. Daarmee is een einde gekomen aan een periode van maandenlang onderhandelen, met name over het vraag stuk of er in het nieuwe cao nog langer gesproken zou worden over een werkweek in uren dan wel in percentages. In het nu bereikte akkoord, dat mede tot stand is gekomen door bemid deling van de voorzitter van de Stichting Arbeidszaken. Jan Masman, is bepaald dat in de eredivisie 18 en in de eerste divisie 16 spelers per vereniging ten minste 55,5 procent van het minimumloon dienen te ontvangen. Tevens werd met het goedkeuren van dit akkoord bepaald, dat gedurende het vorig seizoen het oude cao officieel van kracht is geweest. In de nieuwe overeenkomst zijn verder duidelijke afspraken gemaakt met betrekking tot wanneer en hoe spelers ingelicht dienen te worden bij eventuele financiële moeilijkheden van hun werkgever en normen vastgesteld voor het inkrimpen op spelerssalanssen en selectiespelers. PSV De helft van het aantal PSV'ers dat door bondscoach Kees Rijvers is opgenomen in de nationale selectie voor de wedstrijd tegen Zwitser land, zit vanavond in Haarlem op de reservebank. PSV-trainer Thijs Libregts heeft namelijk René van de Kerkhof. Michel Valke en Willy Janssen uit de basisopstelling voor de uitwedstrijd tegen Haarlem gela ten. Van de drie is alleen René van de Kerkhof dit seizoen in de hoofd macht van PSV in actie geweest en dan nog maar voor één kwartier. Kaczor Jupp Kaczor. de Westduitse spits van Feyenoord. is voor zeker een maand uitgeschakeld. Orthopedisch chirurg Van den Bosch, tevens clubarts van Excelsior, heeft de rechterknie van de 28-jarige Kaczor in het gips gezet. Kaczor had de afgelopen weken al last van een kniebles sure. De kwaal heeft zich echter onlangs verergerd. Prokop De Oostduitse scheidsrechter Adolf Prokop zal het eerste duel tussen Tottenham Hotspur en Ajax voor de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars leiden De Oostduitser floot vorig sei zoen het duel tussen Ipswich Town en AZ'67 - de eerste finalewedstrijd van de strijd om de Europa Cup III Voor de return in Amsterdam heeft de UEFA de Spaanse scheidsrechter Lamos Castillo aangesteld. Voor de overige Europa-Cupduels van de Nederlandse clubs zijn nog geen scheidsrechters aangewezen lachwekkend resultaat overi gens. want nu staat René de Bak ker hoger geplaatst dan de spe ler, die tot nu toe bijna elk C toer nooi won, Waldo Jansen Die komt nu inderdaad in de halve finale tegen De Bakkers clubge noot Bob Lucas. Padberg is als vierde geplaatst, dat zal een mis vatting zijn. want de beste man komt zelfs in D zelden tot de slot- rondes. Hij verloor dan ook in de eerste ronde Bij de dames in C is Marianne Oudshoorn favoriete. Volgens plaatsing zal zij Leon- tien Pools in de eindstrijd ont moeten. Ben de Jel. eerste geplaatst in B. heeft tijdens het 30+ toernooi van 0LTC alle moeite gehad met Noordwijker Ronald Blommen- daal. De laatste dwong de Hage naar een derde set af. die hij ove rigens niet kon winnen 6-3, 5-7, 6-1. In dezelfde categorie won Dogger van Dekker 2-6. 7-5. 6-0 Dick Bouman en Fnts Luijk-had den in het dubbelspel geen moei te met Liefbroer en Van der Ma- rel. Bij de dames in B won Kwaaitaal van Voskuil 6-4. 6-4 In C bleek Thea Hartwijk sterker dan Boks en Doms Knott boekte winst op Bep Holster. Sportagenda EREDIVISIE Roda JC - FC Utrecht AZ '67 - Go Ahead Eagles (20 15 u Haarlem PSV (20 00 uur) NEC-NAC Feyenoord - Sparta (20 00 uur) Willem II - Gronincen <18 30 uur) PEC Zwolle - FC Den Haag FC Durante AJu MVV - De Graafschap EERSTE DIVISIE Cambuur Heracles - Amsterdam - Wageningen (18.30) VVV - Amcr- fiM.rt m - Veendam - DS 79(18 30) SW - Excelsior <2V9.19.30) - Helmond S - Fort una S Den Bosch - Telstar VÜMM VoU-ndam Eindhoven - SC Heerenveen (20 00) Bundesliga DÜSSELDORF De uitslagen van de gisteravond voor de Bun desliga gespeelde voetbalwed strijden zijn: Eintracht Braunschweig-Borussia Monchengladbach 0-1. FC Kaï- serslautern-VFB Stuttgart 3-2. Werder Bremen-Baver Lcverku- sen 0-0. VOETBAL - Giorgio Chinagha is voor de derde achtereenvolgen de keer gekozen tot voetballer van het jaar in de Verenigde Sta ten. Chinagha. die uitkomt voor New York Cosmos, maakte dit seizoen in 32 wedstrijden 29 doelpunten. Voor de vierde keer in zes jaar was Chinagha topsco- Liberalen West- Berlijn tegen neutronenwapen WEST-BERLIJN (Reuter) - De afdeling West-Berlijn van de Westduitse liberale rege ringspartij FDP heeft giste ren de regering in Bonn ge vraagd plaatsing van de neu tronenbom op Duits grond gebied af te wijzen. De FDP is de kleinste partij in de regeringscoalitie met de soc aal-democratische SPD van kanselier Helmut Schmidt. Van de twee partij en heeft vooral de SPD te ma ken met verzet tegen de voortgaande kernbewape ning. maar de laatste tijd klinken ook in de FDP steeds meer stemmen op tegen de kernwapens. De liberale jongeren hadden zich uitgesproken tegen de neutronenbom. De leider van de FDP. minister van buiten landse zaken Hans-Dietrich Genscher, heeft echter tot dusverre zorgvuldig verme den zich vast te leggen op een uitgesproken standpunt in de Westduitse controverse rond het zogeheten ..verhoogde- stralingswapen" zoals de N- granaat ook genoemd wordt. Wel heeft hij zijn partijgeno ten ervoor gewaarschuwd zich niet uitsluitend te keren tegen de Amerikaanse bewa peningspolitiek en de militai re macht van de Sowjet-Unie te negeren. NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeeg se actiegroep "Stop kernenergie nou met giroblauw" heeft bere kend. dat een onmiddellijke slui ting van de kerncentrale Dode waard ten opzichte van het door draaien van deze centrale een winst oplevert van 550 tot 883 miljoen gulden. De actiegroep schrijft dit in een nota. die gezien moet worden als een reactie op de onlangs uitgebrachte nota van de directie van de kerncentrale (GKN), waarin wordt gesteld, dat de sluiting van Dodewaard 660 miljoen zal kosten. De "Giroblauw-actie" heeft haar nota aangeboden aan de onder nemingsraad van de Provinciale Gelderse Elektriciteitsmaat schappij PGEM, die volgende week haar standpunt bepaalt over het al dan niet sluiten van Dodewaard. De PGEM is één van de elf aandeelhouders van de GKN De Nijmeegse actiegroep voert al enige tijd een zogenoemde giro blauw-actie om de PGEM te dwingen een standpunt voor sluiting van de kerncentrale in te nemen. De actie is erop gericht om de betalingsadministratie van de PGEM in de war te sturen door met meerdere blauwe giro kaarten te betalen in plaats van met de accept-girokaart of via automatische afschrijving. De PGEM kent niet het juiste aan tal deelnemers aan de actie, maar ROTTERDAM (ANP) - Uit de Nieuwe Maas bij de Dok-haven in Rotterdam is gisteren het stoffelijk overschot opgehaald van de 19-jarige Rotterdammer N. Cinar. Volgens de politie moet de jongeman gistermor gen te water zijn geraakt en ver dronken. Wat er precies is ge beurd is niet bekend. UTRECHT (ANP) - Gezondheids centra komen vaak in blijvende financiële moeilijkheden door dat ze in het begin te ruim zijn opgezet. Het team van hulpverle ners is vaak te groot ten opzichte van het patiëntenbestand. Dat stelt de subcommissie gezond heidscentra van de Ziekenfonds raad in een nota over drie jaar ge titeld "Voorlopige richtlijnen in zake financiële tegemoetkomin gen voor multidisciplinaire sa menwerkingsverbanden in de eerstelijns gezondheidzorg". Volgens die richtlijnen subsidieert de Ziekenfondsraad sinds 1978 een groot aantal gezondheids centra. De nota geeft een over zicht van de voorlopige ervarin gen Ten aanzien van het geldgebrek van de gezondheidscentra speelt ook het beleid van de gemeenten een rol. Vaak willen gemeenten wel de oprichting van gezond heidscentra bevorderen maar niet de financiële kosten daarvan dragen. Zij proberen die af te wentelen op de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. De subcommissie stelt de Zieken fondsraad voor de vraag of de te korten van gezondheidscentra, waarvoor de voorlopige richtlij nen geen mogelijkheden bieden, ten laste mogen komen van de AWBZ. een woordvoerder heeft gezegd wel enige last van de actie te on dervinden. De tegenstanders van de kerncen trale Dodewaard zijn inmiddels druk doende met hun voorberei- Vereniging vrienden gyninasiiun DEN HAAG (ANP) - Leden en oud-leden van de landelijke ouderraad voor de nog reste rende 39 zelfstandige gymna sia hebben de Vereniging Vrienden van het Gymna sium opgericht. Ze wil voor komen dat de gymnasiale op leiding in ons land het veld moet ruimen voor andere soorten voortgezet onder wijs. wat een stuk cultuurver- lies zou inhouden. De vereniging stelt dat er een groeiende behoefte is aan gymnasiale opleidingsmoge lijkheden. De gymnasiale op leidingen van scholen (ge meenschappen) stegen in twaalf jaar tijd met ruim tien procent. Het aantal leerlin gen op de zelfstandige gym nasia groeide in dezelfde tijd met bijna 78 procent. De zelfstandige gymnasia zijn ondanks deze groei betrekke lijk kleine scholen. De ver eniging vreest dat steeds meer kleine scholen met an dere zullen fuseren. dingen voor een nieuwe blokka de in de derde week van septem ber. Een delegatie van de actie voerders heeft vandaag een ont moeting met burgemeester A. Goldberg van Dodewaard. De burgemeester heeft verklaard een blokkade van de kerncentra le niet te zullen dulden. Hij is ook van mening, dat de kerncentrale nooit geheel var de buitenwe reld afgesloten zal kunnen wor den. YYI)-ers beëdigd als Kamerleden DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is gistermiddag voor de eerste maal na het zomerreces bijeengekomen. Er werden drie VVD-bewindslieden beëdigd als Kamerlid. namelijk minister Wiegel (binnenlandse zaken), en de staatssecretarissen Van Eeke len (defensie) en Koning (bin nenlandse zaken). De geplande beëdiging tot Kamer- lui van de WD-ers mini U i Van Aardenne (economische zaken) '.i.itssecretaris Smit Kr--. •- (verkeer en waterstaat) ging we gens afwezigheid van hen niet door. Kamervoorzitter Dick Dol man zorgde voor een vrolijke noot door na zijn felicitatie van de kersverse Kamerleden hen te verzoeken wederom in ons mid den" plaats te i WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse inflatiecyfers zyn weer even op hol geslagen. Gisteren maakte de regering bekend dat de consumentenprijzen in juli voor seizoensinvloeden gecor rigeerd met 1.2 procent zijn gestegen In mei en juni step pryzen slechts met 0.7 procent De pnjsstyging in juli is de grootste in éën maand sinds maart 1980, toen de pryzen met 1.4 procent stegen. Het inflatietempo op jaarbasis is daarmee in juli op 15.2 procent gekomen Hoewel algemeen bekend werd verwacht dat de infla tie weer boven de tien procent zou uitkomen, mag een inflatie van meer dan vijftien procent toch wel als verrassend worden beschouwd In de eerste zes maanden van dit jaar stegen de pryzen op ïaarbasis met 8.5 procent en in 1980 met 12.6 procent In het Witte Huis zullen de cijfers nogaf hard zijn aangekomen. De Amerikaanse regering had gerekend op minder hoge inflatiecij fers Van haar voornemen om het rentepeil omlaag te brengen zal voorlopig wel niet veel terechtkomen. Goed nieuws voor de beleggers in dollar maar slecht nieuws voor de effectenbeurs en de obligatiemarkt. Het ministerie van arbeid maakte dinsdag eveneens bekend dat de reële koopkracht van het gemiddelde loon van een fabrieksar beiders in juli met 0.8 procent is achteruitgegaan De koop kracht ligt nu 2.9 procent onder het peil van juh vorig jaar Vooral hot wonen in een eigen huis wordt voor veel Amenkanen steeds moeilijker op te brengen De woonkosten stegen in juli met 3.2 procent en waren daarmee verantwoordelyk voor byna eenderde van de totale prysstyging. De pryzen van woningen stegen met 1.8 procent cn de rente op hypothecaire leningen met 1.3 procent tot ongeveer zeventien procent De rertecnsis is dus nog niet voorby

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15