"Met Sparta valt niet te praten 'Natuurlijk hoop op wereldtitel" ©Paarsmerk. Pittig en voordelig. Peters praat zich uit selectie Oranje Alphense wielrenster W il Bezemer: NOS-tv overweegt schadeclaim Otto van FC Twente naar Middlesbrough Verbittering in huize v.d Gijp na mislukt gesprek WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 SP;ORT PAGINA 13 UTRECHT (GPD) - Peters heeft zich zaterdagavond tussen half acht en kwart over negen via een glanzende prestatie in het Neder lands elftal gespeeld. Dezelfde voetballer praatte zich tussen half tien en tien uur dankzij een priemende nababbel weer uit de selectie voor de oefeninterland tegen Zwitserland, dinsdag in het Alpenland. De middenvelder spuwde na afloop van de spran kelende voetbaltopper tussen PSV en AZ'67 zijn gal over Oran je („Als de buitenlanders er niet zijn mag Jantje opdraven") en eiste van Kees Rijvers garanties voor de komende interlandwed strijden. Het antwoord op dat verlangen naar meer zekerheid presenteer de de bondscoach gistermiddag. Een selectie zonder Jan Peters en verrassenderwijs ook zonder Hugo Hovenkamp, de vrijwel ze kere keus voor de linkerpositie in het verdedigingsblok. Rijvers over het schrappen van de twee AZ-spelers uit zijn selectie: „Ik heb Peters en Hovenkamp uitge legd waarom zij niet gekozen zijn. Ik wil bij hen geen valse illu sies wekken, ik kan me uitste kend voorstellen dat Peters zich rot voelt als hij weer uit de ploeg gezet wordt op het moment dat ik over de buitenlanders kan be schikken. Met Muhren en Thijs- sen als kandidaten voor het vid- denveld bestaat die kans. Ik kan een speler geen garanties geven, vandaar dat ik hem niet geselec teerd heb". Voor Hugo Hovenkamp geldt het zelfde. Rijvers acht zijn keuze voor de kwalificatiewedstrijd te gen Ierland op 9 september niet 'zo zeker en voert daar taktische redenen voor aan. De selectie is als volgt: Hans van Breukelen (FC Utrecht). John Metgod. Pier Tol (beiden AZ'67), Piet Schrijvers. Tscheu La Ling. Keje Molenaar. Wim Kieft, Frank Rijkaard (allen Ajax). Huub Ste vens, Michel Valke, Willy en Re- né van de Kerkhof, Jan Poort vliet, Willy Janssen (allen PSV), Ben Wijnstekers (Feyenoord) en Cees van Kooten (Go Ahead Eagles). ALPHEN AAN DEN RIJN' - Slechts drie overwinningen sieren haar erelijst van dit jaar, maar toch is Wil Bezemer vol vertrouwen naar Praag, waar komende vrijdag het wereldkampioenschap op de weg voor dames wordt gehouden gegaan. Wil Bezemer: "Ik rijd ontzettend soepel. Mijn selectie is niet ten koste v Tineke Kole gegaan" Niet dat de Alphense wielrenster nu tot de kanshebsters behoort - wie kent haar eigenlijk? - maar toch rekent zij op een voor haar gunstig verloop van de titelstrijd. "Ik ga er heen met het idee dat ik wel een kans heb. Er zit volgens mij ook van alles in en ik heb er verschikkelijk hard voör ge- HILVERSUM (GPD) De NOS-televisie overweegt een schadeclaim in te dienen bij het sectiebestuur betaald voetbal, nu de betaalde-voet balclubs zich andermaal heb ben uitgesproken n front te blijven vormen tegen de ver scherpte normen van sluikre clame. De juridische dienst van de NOS onderzoekt momenteel de mogelijkheid die schade claim bij de KNVB in te die nen. Studio Sport-chef Kees Boerhout: „We zullen in alle redelijkheid pas over een maand kunnen zeggen in hoeverre wij schade lijden doordat de clubs zich zo blij ven opstellen zoals zij nu doen. Er ligt een contract met de KNVB, waarin duidelijke afspraken zijn vastgelegd volgens een afweging van wederzijdse belangen". Volgens die overeenkomst tus sen de voetbalbond en de Ne derlandse Omroep Stichting mogen per speeldag drie wedstrijden uit het betaalde voetbal op het scherm ge bracht worden als samenvat ting van tien minuten. Vol gens de afspraken over vrije nieuwsgaring mag de NOS bovendien van andere wed strijden nogeens twee minu ten per wedstrijd op de buis brengen. „Ons probleem", aldus Boer hout. „doet zich straks voor wanneer wij in onze keuze beperkt worden. Beperkt in die zin, dat wij nog maar één wedstrijd kunnen uitzenden op één dag. MIDDLESBROUGH (GPD) - Heini Otto maakt zaterdagmiddag zijn competitiedebuut voor het Engelse Middlesbrough in de thuiswedstrijd tegen bekerwinnaar Tottenham Hotspur De 27- jarige middenvelder heeft dinsdagmiddag zijn handtekening ge zet onder een contract dat hem voor twee seizoenen bindt aan de club van manager Bobby Murdoch. Na Arnold Muhren en Frans Thijssen (beiden Ipswich Town) is Heini Otto de derde speler van FC Twente die in Engeland gaat voetballen. Het transferbedrag (om en nabij de 600.000 gulden), dat met de overgang van Otto naar Middlesbrough is gemoeid, zal FC Twente voor een deel investeren in de spelersgroep. traind". klinkt het zelfverzekerd, haast opgewonden. Dagelijkse trainingsritten van soms 175 ki lometer. de stijgende vorm van de laatste maanden en de weten schap dat er in Tsjechoslowakije een zwaar parcours ligt, hebben haar het vertrouwen op een goed resultaat gegeven. Een lichte ver koudheid in de laatste dagen heeft daar geen afbreuk aan ge daan. Zonder zichzelf nu tot favoriete te willen uitroepen gelooft ze in haar kansen, stilletjes wijzend op de geslaagde machtsgreep van ploeggenote Petra de Bruin, die twee jaar geleden als volslagen onbekende het goud opeiste. "Je hoopt allemaal op zo'n titel, ik ook", droomt Wil Bezemer. De 23-jarige Alphense klom vier jaar geleden op de fiets en boekte sindsdien weinig opvallende re sultaten. Winnen bleek zeker in haar beginperiode moeilijk en gaat haar nog steeds niet gemak kelijk af. Toch koerst zij al die tijd al vrolijk mee in de vader landse top tien en werd vorig jaar uitverkoren om haar eerste WK-wedstrijd te rijden. DORDRECHT - Het gekrakeel rond de Sparta-voetballer René van der Gijp lijkt nog lang niet verstomd. Integendeel. Op een geheim gehouden plek in Den Haag onder handelden VVCS-adviseur Karei Jansen en Wim van der Gijp maandagavond na mens het 20-jarige Dordtse voetbaltalent met een door Floor Bouwer en Henk Hen driks gevormde bestuursdelegatie van Sparta. Het onderhoud, dat was bedoeld als een verzoeningspoging, scherpte het wederzijdse ongenoegen alleen maar aan. De teneur van het gesprek stoorde vooral de vader van de voetbal ler, Wim van der Gijp. Voortijdig (om half twaalf) keerde hij huis waarts en van der Gijp sr. is niet van plan ooit nog een woord met de Sparta-bestuursleden te wis selen. „Ik heb die avond respect gekregen voor Karei Jansen", laat hij weten. „Die man heeft vier uur lang voor René zitten pleiten, zijn strot droog geluld. Maar overleg met die mensen bleek niet mogelijk. Op een gege ven moment dacht ik. Karei pak op die tas, want verder kletsen heeft geen zin". De verbittering in huize-Van der Gijp is groot. Met goede moed uit Dordrecht afgereisd (Van der Gijp: „Ik ging naar Den Haag met de bedoeling tot een oplos sing te komen"), ging de ontmoe ting in een voor Van der Gijp an dere richting dan hij had be doeld. „Moet je nagaan, ik ging er vanuit dat René tegen Feye noord al mee zou doen", geeft Wim van der Gijp aan. „Maar neen, Bouwer en Hendriks ston den niet eens open voor ons". Een opsomming van grieven volgt nu. Volgens Van der Gijp creer- de de tweemans-afvaardiging van Sparta een stikken of slik- ken-sfeer. „Ze schiepen een enorme afstand, het was alsof ze bewust een dijk voor zich op bouwden", hekelt Van der Gijp. „De punten die wij wilden aan- ADVERTENTIE Waar is in Den Haag die avond dan wel over gesproken? Van der Gijp is daarover kort en bondig. Niet anders, zegt hij. dan het nog een jaar doorlopende contract van zijn zoon is aan de orde ge weest. Sparta heeft een salari saanpassing in het vooruitzicht gesteld. René van der Gijp kan op Spangen, althans naar de le zing van zijn vader „een derde van het salaris bij Feyenoord ver dienen". Maar Feyenoord is niet langer ac tueel nu de stadionclub de han den van de militair heeft afge trokken. Van der Gijp sr. be weert nu ook dat een topsalaris voor zijn zoon niet langer opor- tuun is. „Een jongen van twintig hoeft geen topsalaris te verdie nen", is hij van oordeel. „Maar wel moet René perspectief voor de toekomst hebben". Ook met het verbeterde salarisvoorstel is dat uitzicht er naar de visie van Van der Gijp niet, „want de ver houding tussen salaris en trans fersom is nog altijd zoek". Met name Karei Jansen heeft het Sparta-tweetal op dat feit gewe zen. „Maar", brengt Van der Gijp sr. verslag uit, „het w; Karei vier uur tegen sprak. We moesten blij zijn dat Sparta het contract wilde aan passen. Steeds lieten ze dat weer horen, iets menselijks heb ik niet aan die mensen kunnen ontdek ken. Niet mijn zoon René. zijn contract stond in dat ge sprek centraal. Het was net alsof ze over de aankoop van een koe aan het praten waren". De bereidheid van René van der Gijp om zich weer bij zijn club te meiden, is nu tot het nulpunt ge zakt. Althans, vader Wim heeft dat geconstateerd, „nadat hem maandagnacht verslag was uit gebracht van dat nulgesprek". De bereidheid van René v.d. Gijp om zich weer bij Sparta te melden is tot het nulpunt gezakt „Juist hij is gevoelig voor v te. In het Sparta-bestuur r zeker twee lieden die eigen schap. Neem bijvoorbeeld hun salarisvoorstel, mooi dat ze tege lijkertijd willen beknibbelen op de reiskosten van Ren". De weg terug naar Spangen lijkt voor René definitief stuk. ..Ik was echt bereid om in Den Haag wa ter bij de wijn te doen", geeft Van der Gijp sr. prijs, „maar aan de andere kant bestond die be- net alsof reidheid niet. René heeft nu vrese- ?n boom Ujk de ziekte in. Ik geloof niet dat hij nu bij Sparta nog ooit een prestatie neer kan zetten". „Met verwijzing naar het contract kan Sparta René van der Gijp evenwel verplichten na 31 augus tus (Sparta-bestuurslid Floor Bouwer: „Tot zolang is hij door zijn huisarts overspannen ver klaard") op de training te ver schijnen. Van der Gijp sr.: „Ze hebben maandag ook steeds ge roepen dat contract contract is. Ik heb gevraagd wat ze dan wil len met een vent die niet meer wil. En daar kwam dan geen ant woord op. Zoals ze ook niet rea geerden op mijn grief dat ze Standard Luik en RWDM heb ben weggejaagd. Ik kan bewij zen. heb ik gezegd, dat jullie te gen makelaar Bekcffy eerst hebt gezegd dat René niet te koop was Omdat Geels net was verkocht aan PSV. En de tweede keer lie ten ze weten dat René 1.2 miljoen moest kosten, waarop die Belgen begrijpelijkerwijs afknapten. Met die lui van Sparta valt kort om niet te praten". Van der Gijp sr. wil dat ook niet meer. Mocht Sparta voort willen borduren op het gekapseisde ge sprek van maandag, dan zal Ren van der Gijp zich alleen nog door Karei Jansen laten vertegen woordigen. Van der Gijp sr.: „Het zal mij moeite kosten over die dijk te komen, die zij maan-- dag hebben gebouwd. Misschien dat Karei er nog ec-n gat in ziet. ik in elk geval niet. Jaren heb ik bij Sparta gevoetbald, ik heb altijd gedacht dat die club door redelij ke mensen werd gerund. Ik weet nu beter". GERARD VAN PUTTEN ROTTERDAM - Met klem wijst Sparta-bestuurslid Floor Bouwer erop dat Spar ta twee jaar geleden geen 3- jang contract heeft gesloten „met een 18-jarig knulletje", maar met zijn wettelijke ver tegenwoordiger Wim van der Gijp en WCS-adviseur Ger Lagendijk.Van een beknib beling op de reiskosten is vol gens Bouwer geen sprake. Bouwer: „René kreeg, nadat hij het contract had gete kend. een auto van ons in bruikleen. Ter waarde van 13.000 gulden. Want wij vinden dat een jon gen aan het begin van zijn carrière niet in een duurdere wagen hoeft te rijden. Dat schaadt het image van het profvoetbal. Op 29 juni heeft hij die auto bij ons ingele verd. Hij had een nieuwe ge kocht, een van 35.000 gulden. Voor die andere wagen ver goedden wij alle kosten, dus ook belastingen en verzeke ringen. Nu kan hij alleen de benzinekostenvergoeding van 250 gulden per maand nog krijgen. Want met zijn nieuwe wagen hebben wij niks te maken, die is niet van Sparta." Het Sparta-bestuur. dat zich in tern nog zal beraden over de ze kwestie, bezit een brief van FNV-advocaat Urlings (zou Van der Gijp vertegen woordigen in de inmiddels afgelaste rechtszaak tegen Sparta) waarin zwart op wit staat „dat Van der Gijp na zijn ziekte zijn verplichtingen jegens zijn club zal nako- Bouwer ..Daar gaan we maar van uit. Als ik zijn juridisch adviseur niet meer mag gelo ven, wie dan wel. Bovendien, ik zeg het nogmaals, een con tract dient door twee partijen nagekomen te worden." Menselijke aspecten zijn hier bij voor mij wel van belang, maar een contract mag daar. niet voor wijken". In Sallanches lag een selectief par cours. waarop haar klimkwalitei- ten voor het eerst goed zichtbaar werden. Zij sloot de titelstrijd dan ook enigszins verrassend af met een fraaie twaalfde plaats En nu in Praag zou het allemaal nog zwaarder moeten gaan wor den. hetgeen Wil Bezemer alleen maar plezierig vindt. "Voor mij geldt dat hoe zwaarder het is. hoe beter het is. Dan weet ik dat de anderen het ook moeilijk heb ben Juist daarom heb ik er ver schrikkelijk veel zin in". Op een traject van 53,6 kilometer te Strahov kunnen de dames zich gedurende vier grote omlopen stukbijten op het alsmaar gol vende terrein. "Er komt erg veel vals plat in voor", weet Wil Beze mer. die daarover geïnformeerd werd door de selectie uit de DDR. Het echte verkennen is momenteel aan de orde. Dat geldt voor de voltallige selec tie. die behalve Wil Bezemer be staat uit nationaal kampioene Henny Top. de Nieuwkoopse Pe tra de Bruin. Leontine van Lin den. Mieke Havik en Thea van Rijnsoever. Grote afwezige in dat gezelschap is Tineke Kole-Fop- ma. Ondanks elf overwinningen en een tweede plaats bij de NK werd zij door bondscoach Cor Bijster gepasseerd voor uitzen ding naar Praag. De aanwezig heid van Wil Bezemer (5e op de NK) oogt daarentegen wat vreemd, maar haar verklaring kan opheldering brengen "Zelf heb ik er helemaal niet over ingezeten rl.it ik er niet bij zou zijn", zei zij. Toen ik eenmaal in Hulsberg - de zwaarste koers van Nederland - gewonnen had. wist ik dat dat de doorslag zou geven. Dat was echt ontzettend zwaar Mijn overwin ningen heb ik eind mei, begin ju ni behaald. Dat was ook zo ge pland. want met mijn trainer Ri- ni Langkruis heb ik bewust naar een topvorm in deze periode ge werkt. Het kwam wat laat omdat ik in het begin van het seizoen ziek geweest ben. Een paar keer zelfs en dat breekt je ritme Voor Tineke vind ik het echt rot dat ze er niet bij zit" In elk geval is Wil Bezemer vast van plan haar eigen plan te trek ken in Praag "Als je naar zo'n wedstrijd gaat. moef K I hef initiatief nemen. Lijkt me het beste. Als je weg probeert te ko men, zie je wel wie er meegaan. Dan mag je wel gehoord hebben dat die Russinnen zo goed rijden, maar dat betekent niet dat je op hen moet wachten. Nee. je moet zelf het moment bepalen. Je moet het natuurlijk wel kunnen, want het kan ook verkeerd gaan. Lukt het niet, kun je in ieder ge val zeggen dat je het geprobeerd hebt. Dat vind ik aJ heel wat waard". WIM VAN WANROOY EX ADVERTENTIE -''I- Douwe Egberts koffie„..lekkere koffie. p/E TAAIE TJ6ÊP5 WOUDEN DE NIÉUWE AANKOOP PRE CIES IN WUN MIDDEN

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13