Geen onderzoek naar Casteüum xenos DAT IS HANDIG BIJ'NEIGEN INKOMEN JE EIGEN SAIMISREKENING? ganss Ten onrechte pistool getrokken bij "dag tegen de leegstand" 1 voorbeelden van voordeelprijzen Postbode bestolen Laag olie op wegdek PIZZA BAKKER VOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 KATWIJK Het is zo goed als zeker dat geen archeolo gisch onderzoek naar de resten van de Romeinse neder zetting Brittenburg in Katwijk plaatsvindt tijdens het verleggen van de monding het uitwateringskanaal, waar mee deze week een begin is gemaakt. Noch bij de ge meente Katwijk, noch bij het hoogheemraadschap van Rijnland, onder wiens verantwoordelijkheid de werk zaamheden worden uitgevoerd zijn daartoe initiatieven genomen. Het verplaatsen van het kanaal met de aanleg van een nieuwe buiten- sluis, enkele tientallen meters ten noorden van de huidige uit watering, is noodzakelijk omdat de huidige situatie niet meer vol doet aan de eisen van een moder ne zeewering. De kosten van het hele project zijn geraamd op 33V2 miljoen gulden. Verwacht wordt dat de werkzaamheden ruim 3 jaar in beslag zullen nemen. Het staat vast dat zich vlak voor de kust van Katwijk resten bevin den uit de Romeinse tijd. Vol gens bepaalde theorieën, onder meer neergelegd in een boek werk van de hand van Dijkstra en Ketelaar, zouden de Romei nen destijds een graanschuur met versterking hebben aange legd aan de monding van de Rijn. In 1960 vond reeds een op kleine schaal uitgevoerd onderzoek on der water plaatst, waarbij resten van Brittenburg werden waarge nomen. Het ontbreken van vol doende financiële middelen en de theorie dat Brittenburg waar- schijnliik verder in zee ligt dan net gebied wat nu wordt 'omge ploegd' lijken thans voldoende redenen om af te zien van een ar cheologisch onderzoek. Jammer Voorzitter van de vereniging Oud- Katwijk en tevens gemeente ambtenaar Van Brakel vindt het "natuurlijk jammer" dat nader onderzoek voorlopig achterwege blijft. Maar ook hij stelt vast dat Brittenburg waarschijnlijk te ver in zee ligt om straks daadwerke- Dat men te maken heeft met een 'versterkte graanschuur' wordt afgeleid uit het feit dat Britten burg tamelijk ver van de zoge naamde burgerlijke en militaire vestingen is gebouwd. Resten daarvan zijn in het verleden in Katwijk aangetroffen. "Ik denk", zegt Van Brakel, "dat het afzetten van een plek in zee met dammen de enige manier is om echt na te gaan of er zich res ten van Brittenburg onder de zeebodem bevinden. Maar dat is natuurlijk een veel te kostbare zaak". Daar komt nog eens bij, aldus de Katwijker, dat het nog altijd niet vast is komen te staan waar Brittenburg exact heeft ge legen. Uitwateringskanaal in Katwijk. De Leidse politieleiding Restauratie van Waaghoofd LEIDEN - Volgende week begint de restauratie van het Waag hoofd aan de Aalmarkt. In ver band daarmee wordt deze week al een gedeelte van de fietsers- en voëtgangersbrug tussen het Waaghoofd en de Stille Mare ver wijderd, om ruimte te maken voor de aanleg van een bouwput. Met ingang van morgen zullen fietsers en voetgangers daarom voorlopig weer gebruik moeten maken van de route Visbrug- Hoogstraat-Donkersteeg. LEIDEN - De Leidse poli tieleiding meent dat een agent ten onrechte zijn pi stool heèft getrokken tij dens de "actiedag tegen de leegstand" op 30 mei van dit jaar. De Leidse politie heeft dit jaar tot nu toe vijftien klachten over haar optreden gekregen. Veertien klachten heeft de politie inmid dels onderzocht waarvan de poli tie er tien "niet terecht" noemt. Twee klachten vindt de politie "enigszins terecht", en eveneens twee noemt de politie "terecht". Behalve de klacht over het pistool- gebruik op 30 mei, vindt de poli tieleiding een klacht uit maart te recht, over grootscheeps politie optreden tegen foutparkeerders op de Breestraat. De klacht uit januari van krakers van het schoolgebouw aan de Ter Haarkade dat zij woonrecht hadden en dat de politie door binnen te dringen huisvrede breuk pleegde, noemt de politie niet terecht. Ook de klacht van een 27 me er over "agressief poli- tie-optreden" tijdens de inbe slagname van zijn zender in maart, wordt niet terecht geacht. De meeste klachten zijn bij de poli tie zelf ingediend. Andere klach ten bereikten de politie via de of ficier van justitie, de burgemees ter, de Leidse rechtswinkel en het justitieel klachtenbureau in Den Haag. De klachtenlijst zal tezamen met het jaarverslag van de politie over 1980 op de eerstvolgende vergadering van de raadscom- Schieten De Leidse politie heeft vanaf 1975 23 keer met het pistool gescho ten. Dit jaar en vorig jaar is er niet geschoten. Het "topjaar" was 1976 toen de politie elf keer schoot. Het betrof hier waar schuwingsschoten. In '77 en in '79 schoot de politie twee keer, in '76 en '78 vier keer. In '78 is ook gericht geschoten. Bij de presentatie van deze cijfers zei burgemeester Goekoop dat in '76 ook naar aanleiding van ver keersovertredingen waarschu wingsschoten zijn gelost. De hierbij aangegeven redenen om te schieten, passen volgens Goe koop niet meer in de nieuwe lan delijke geweldsinstructie die oyer enige tijd van kracht wordt. vijflu per ook vakken als Nederlands. En gels. Frans, rekenen en han delswetenschappen zijn zo wel overdag als 's avonds te leren. De voorlichtingsavond wordt persoonlijkgegeven in het tijdelijk onderkomen van het L.E.S.. het gebouw van de Stichting Welzijn. Breestraat 117. Aanvang half acht. Yoga Volksdansen De volksdansgroep Krici Krici Ticek gaal het komend sei zoen. met ingang van 4 sep temberles geven in volksdan sen. Er is plaats voor zowel degenen die nooit eerder ge volksdanst hebben als voor meer geoefenden. De lessen worden op vrijdagavond ge geven: voor beginners van kwart voor acht tot kwart over negen en voor gevorder den van half tien tot elf uur. Er wordt gedanst in de MTS "MSG". Dieperpoellaan 2. Opgeven kan bij Ellen Schol- te. Oude Rijn 36 in Leiden, tel. 071-132122. Open School Het L.E.S. (Leids Edukatief Sentrum) geeft morgenavond voorlichting over de Open School, een instelling voor volwassenen die weer willen gaan leren. Algemene ont wikkeling wordt gegeven in een vaste groep van ongeveer Het Leids Vrijetijdscentrum zal dit seizoen alsnog een cursus yoga geven op de dinsdag avond. Om acht uur voor be ginners en om half tien voor gevorderden. Erica van Lith leidt de cursus. Inlichtingen en inschrijven bij het LVC. Breestraat 66. tel. 146449. Theeceremonie In het rijksmuseum voor vol kenkunde. Steenstraat 1, wordt vrijdag een traditione le Japanse theeceremonie ge houden onder leiding van de Japanse theemeester Yoshino- ri Kawasaki. Doel is de deel nemer te Leiden in een sfeer van rust en schoonheid. Aan sluitend zal Kumiko Kawa saki enkele Japanse tradtio- nele dansen uitvoeren. Aan vang van de theeceremonie 's ochtends half twaalf en 's middags half drie. De cere monie en het dansen duren bij elkaar ongeveer ander half uur. Belangstellenden kunnen het beste telefonisch 071-132641. Politic grijpt fietsendieven LEIDEN - Dc Leidse politie hcefl gistermiddag drie fietsendieven aangehouden. Twee Leidenaars van 22 en 18 jaar oud werden om streeks drie uur op heterdaad be trapt toen zij op de Volders gracht een dure fiets wilden weg nemen. Een derde fietsendief, een 24-jange Leidse man, werd een uur later aangehouden op de Vismarkt. Hij werd betrapt op een poging tot diefstal van twee fietsen tegelijk. Twee van de fietsendieven werden na verhoor op het politiebureau weer heengezonden. De derde werd vastgehouden, nadat hij had bekend de afgelopen maan den tientallen fietsen te hebben gestolen. LEDEN Een aantal bewoners van de Rembrandtstraat en Groenha- zegracht heeft zaterdag vergeefs gewacht op hun post. Naar eerst nu bekend is werd de PTTestel- ler zaterdagochtend vroeg name lijk bestolen van een deel van zijn poststukken. De diefstal vond plaats ergens in de Trans- vaalbuurt, toen de postbode juist bezig was met een bestelling Van de post en de dief ontbreekt elk spoor. LEIDEN Een laag olie op het weg dek van de Korevaarstraat wqs er gistermiddag de oorzaak van dat een 32-jarige Leidse motorfiet- S'T een flinke schuiver maakte. De man liep daarbij geen ver wondingen op, wel werd zijn mo torfiets beschadigd. De poltie waarschuwde de reinigings dienst die de laag olie, zich uit- strekkendp van de Barbarasteeg tot het Gangetje, verwijderde. Zes auto s weggesleept LEIDEN Aan de Van der Werf- straat zijn gistermiddag zes au to's kort na elkaar weggesleept. Aan de Van der Werfstraat geldt sinds enkele weken een stopver bod vanwege rioleringswerk- zaamheden aan dc straat. On danks dit verbod parkeerden toch zes automobilisten hun wa gen in de straat, waardoor het werkverkeer ernstig werd be lemmerd. \oorraai>pot£Q- V>" vierkant met J RIJSTKOM LEPEL Met verschillende blauwe dekors. 1,95 Vestigingen in: Alkmaar, Almelo, Amsterdam, Arnhem, Den Haag, Eindhoven, Enschede. Groningen, Haarlem, Heerlen, Leiden, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht Leiden, Breestraat 142-144, tel. 133511 Pizzeria Giovanni/Bistro Le Cornet Zuidboulevard 145 Katwijk aan Zee tel. 01718-74860. Zoekt op korte termijn Sollicitaties na tel. afspraak met de heer K.C. van Herp. LEIDSE SPAARBANK 5 I Watje ook gaat doen na het eindexamen, een eigen inkomen krygje in ieder gevaL Of het nu salaris, studiebeurs of uitkering betreft een salarisrekening heb je zeker nodig. Het maakt het regelen van inkomsten en uitgaven gewoon een stuk gemakkelijker. Regelmatig terugkerende betalingen, b.v. abonnementen, telefoon en de huur van je kamer, worden automatisch keurig op tijd van je rekening afgeschreven. Daarvan krijgje dc afschriften snel en netjes thuis. Je beschikt ook over die handige giwne betaalcheques. Daarmee kun je overal in Nederland terecht met de Eurocheques bovendien in de meeste landen van Europa. Mooi meegenomen op vakantie. En met zon salarisrekcnmgis het natuurlijk ook makkelijk automatisch sparen. Je ziet 't een salarisrekening bij de Nuts- spaarbank biedt duidelijk voordelen. Informeer er eens naar. De economische oplossing voor uw bergproblemen "blank vurehout Aanbouwsysteem, dus gemakkelijk te Het hoogte- en accessoires, zt^is ladenblokkeAgrammofoon platenrehkQetc. Leveritó^innen 3 dagen Vraag\e gratis brochure en voorraadlijst Bel of schrijf naar

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11