Doelpuntrijk oefenweekeinde Roodenburg Van Duyvenvoorde geeft finale op Schaker Born onttroont Kuyf Lucchinelli sleept wereldtitel binnen Laffite houdt spanning in Formule I-strijd Reserves Feyenoord te sterk voor Rijnsburgse Boys Brooshooft nu leider Neil Hudson pakt crosstitel 250 cc PAGINA 12 SPORT MAANDAG 17 AUGUSTUS 1981 SPORT LEIDEN - Roodenburg beleefde een doelpuntrijk weekeinde. De formatie van oefen- meester Mouter kwam in twee dagen tijd twee keer binnen de lijnen en scoorde maar liefst 14 keer. Zaterdag heette het slachtoffer Hazerswoudse Boys (3-8) terwijl giste ren SJC met een 2-6 nederlaag werd geconfronteerd. Rijnsburgse Boys kreeg van de reserves van Feyenoord het eerste oefenverlies toegediend. Quick Boys versloeg VVSB en RCL haalde uit tegen FC Lisse: 5-0. De karakteristieken van de oefenwed strijden zijn als volgt: Rijnsburgse Boys-Feyenoord 2 0-2 De formatie van Lagendijk kon het hoge tempo van de Rotterdam mers lang bijbenen. Niettemin moest de thuisploeg in de slotfa se twee treffers van Sjaak Troost toestaan. In de eerste helft kreeg Piet Haasnoot enkele mogelijk heden om Rijnsburgse Boys op voorsprong te helpen. VEW-Katwijk 2-0 Een geflatteerde uitslag. In de slot fase kregen de oranjehemden le gio scoringskansen maar de Kat- wijkse voorwaartsen weigerden te scoren. In de eerste helft had de tegenstander uit Heemstede al de basis gelegd voor de zege. Good Luck-Ter Leede 4-2 Geluk was er voor Ter Leede zater dag niet weggelegd. De formatie van trainer Erokx wa§ nog niet geheel ingespeeld, waardoor de opponent uit Raamsdonkveer het spel grotendeels dicteerde. De Sassenhcimse treffers wer den gescoord Pieter van der Plas en Nico van der Fange. RKAVV-Blauw Zwart 2-10 Een uitslag die niets aan duidelijk heid te wensen overlaat. Ruud van de Velde (4x). Chris Theil (4x) en Frank Voorham (2x) drukten de Wassenaarse hege- de s uit Randstad Sport (zo) - Quick Steps 2-0 Een aardige wedstrijd, waar de thuisclub het meest met de scep ter zwaaide. Oud-UVS'er Fred Sieval nam op schitterende wijze de eerste treffer voor z'n reke ning terwijl Ab Achterkamp voor 2-0 zorgde. FC Amstelland-FC Lisse (zo) 2-1 Ondanks de nederlaag lieten de Lissenaars geen slechte indruk achter. Het elftal van trainer Jan Faas dicteerde de strijd maar had 'geen antwoord op de gevaarlijke uitvallen van de tegenstander. Ron Hoogeveen scoorde de eni ge Lissese treffcl Texas-LFC 2-0 De Haagse zege was niet verwon derlijk. Texas heeft er inmiddels al vijf tramingswegen opzitten terwijl LFC pas vorige week de draad weer oppakte. Trainer Ver meulen probeerde wat nieuwe jongens en constateerde tot zijn genoegen dat René Holswilder en Paul Harteveld aanwinsten LDWS-VTL 3-1 De thuisclub leverde een uitste kende eerste helft af maar was na de rust veel minder op dreef. De 2-0 voorsprong (Bart van der Weyden) werd spoedig gehal veerd en daarna kreeg VTL vol doende kansen op de gelijkma ker Die kwam niet. Vlak voor tijd zorgde Jerry Fakkel voor 3-1. SJC-Roodenburg 2-6 De Kooiformatie was evenals za terdag 'ongelooflijk' sterk op dreef. Enige dissonant was het minder sterke optreden van de verdediging, die hier en daar wat steken liet vallen. Chris Tisseur, Richard Klein. Hennie Koet. Wim Ligtvoet, Boudy Pijnakker en Hans Koree scoorden voor de blauwzwarten. Hazerswoudse Boys - Roodenburg 3-8 Zaterdag tegen Hazerswoudse Boys namen Richard Klein (2x), Hennie Koet (2x). Rob Brittijn, Henri Pouw, Wim Ligtvoet en Hans Tisseur de treffers voor hun rekening. Voor Hazers woudse Boys doelpuntten Rien Poot (2x) en Cees van Tol tegen. 3-8. VVSB - Quick Boys 2-3 Quick Boys. de tweede tegenstan der in het kader van het jubi- leum-nederlaagtoernooi. kreeg op De Boekhorst niet de kans op adem te komen na het trainings kamp in de Zeister bossen. De sporen van vele uren trainingsar- beid waren nog niet uitgewist, hetgeen het Katwijkse spel niet ten goede kwam. VVSB raakte wel in de verdrukking maar was niet echt in gevaar. Het lukte de formatie van Ger Hup zelfs een 0-1 achterstand (afstandschot Johan Jonker) om te buigen in een voorsprong. Albert van der Burg en Gerne van der Burg pas seerden doelman Floor Schaap. Nadat Mart van der Plas op slag van rust Quick Boys op gelijke hoogte had gebracht, besliste Fred Eijsberg halverwege de tweede helft de partij in Kat- wijks voordeel. UVS - Zwart Wit '28 0-1 De Leidse oefen meester Gerard Désar sprak van "een goede oe fenwedstrijd", maar kwam tege lijkertijd tot de conclusie "dat UVS nog veel moeite heeft om tot scoren te komen". Dat kwam in het duel met de kersverse za terdag eersteklasser Zwart Wit weer tot uiting. Met de rust was de stand nog onaangetast, maar na de pauze profiteerden de Rot terdammers van een misver stand tussen Hans Kruit en Henk Zandbergen en kwamen tot de enige treffer: 0-1. RCL - FC Lisse (zat.) 5-0 De formatie van trainer De Waard was goed op dreef tegen het te genvallende FC Lisse. Hoewel de vorig seizoen zo succesvolle spits Pierre van Gemerden en de ge broeders Hans en Ab braat op het appèl ontbraken overklaste de Leiderdorpse hoofdmacht het gloednieuwe FC Lisse. Voor de pauze scoorden Erik van Doeselaar, Koos Haneveld en ex- Lugdunum-speler Peter Siera. In het tweede part kwam de thuis ploeg op 4-0 doordat een Lisser verdediger de bal in zijn eigen doel werkte. Opnieuw Erik van Doeselaar maakte de vijf vol. Oegstgeest - HVO 1-2 De Oegstgeestenaren kwamen in de tweede helft op conditioneel gebied te kort tegen afdelingsge- noot HVO. Sjoerd Teske. op aan geven van Ton Werner, zette de thuisploeg voor de rust op voor sprong. Een misverstand tussen keeper Cock Bouwman en laat ste man Jan de Wekker was er de oorzaak van dat HVO op gelijke hoogte kon komen. In de tweede rondgang kwam HVO op 1-2. Randstad Sport (zat) - MVKV 0-1 Afdelingselub MVKV verraste met deze overwinning op vierdeklas ser Randstad Sport. Rolf de Jong scoorde na rust de winnende treffer. Alphense Boys - Teylingen 1-1 De Sassenheimers speelden een re delijke oefenwedstrijd. Ferry Baak zette zijn ploeg op een 0-1 voorsprong. Na de pauze toonde Alphense Boys zich wat sterker en kwam dan ook terecht op ge lijke hoogte. Bodegraven - Concordia 4-2 De Hillegomse formatie van trai ner Van der Smisse kwam rede lijk voor de dag tegen Bodegra ven. Met de thee stonden de Hil- legommers nog op een 0-1 voor sprong. In de tweede helft echter vocht Bodegraven goed terug en kwam gemakkelijk op voor sprong. Ruud Warmerdam en Peter van der Westen scoorden voor Concordia. Docos - Hillegersberg 4-3 Docos presteerde het om driemaal een achterstand weg te werken. Trainer Crama was dan ook dik tevreden over het eerste optre den van zijn keurkorps. Peter van der Kooy en Charlie Goozen namen de Leidse treffers voor hun rekening. Soccer Boys - Meerburg 0-3 Meerburg behaalde in een goede wedstrijd een verdienstelijke ze ge op afdelingsclub Soccer Boys. Loek de Jeu en Fred Hageman (2x) scoorden voor de Zoeter- woudenaars. Alphen - Foreholte 2-0 Het gemis van de naar RBB ver trokken Ton Arroyo was duide lijk merkbaar bij Foreholte. Bei de ploegen hielden elkaar goed in evenwicht, maar de Alphena- ren toonden zich iets schotvaar- diger dan de Voorhouters. Oud- UVS'er Rinie van Elk en Hans Verkerk scoorden voor Alühen. SVLV - UVS comb 4-2 Een benutte penalty van Martin van der Valk bracht SVLV op een 1-0 voorsprong. Via twee fraaie treffers van Ron Ammer- laan liep SVLV hierna uit naar 3-0. UVS kwam hierna goed te rug dankzij twee treffers van Piet Kluivers. Maar de jeugdige Wilco Westgeest bracht zijn ploeg hier na de overwinning: 4-2. SJZ - ASC 2-1 Via Wout Bergers kwam de afde- lingsploeg uit Oegstgeest op voorsprong. SJZ deed hierna wat van de ploeg werd verwacht: Guus Kortman en Frank Hede- rik boden SJZ Boys kreeg van de reserves van Feyenoord het eer ste oefenverlies toegediend, de overwinning aan. De Sleutels - NEC 2 1-1 Het naar de zaterdag-afdeling 'ver bannen' Sleutels kwam verras send sterk voor de dag tegen de tweede keus van de Nijmeegse eredivisionist NEC. Onder rede lijke belangstelling behaalde De Sleutels een verdienstelijk ge lijkspel. Fred van Huis zorgde er met een fraaie treffer voor dat de Vliet-bewoners gelijke tred hiel den met hun Nijmeegse betaalde collega's. RIJNSBURG - Het heren enkel C in het toernooi van de Rijnkan- ters heeft niet de geplande finale gekregen. Favoriet Jan de Groot moest de halve eindstrijd tegen Thomas de Mooy wegens darm stoornissen opgeven en dat bete kende dat zijn clubgenoot van het Katwijkse 'Zee en Duin'. Piet van Duyvenvoorde. kanshebber werd voor de eindzege. Thomas de Mooy had evenwel ook zijn zinnen gezet op het toernooi van zijn vereniging. Hij begon overgeconcentreerd en kon daar door een 5-3 voorsprong tegen de slim tennissende Van Duy venvoorde niet vasthouden. De Katwijker viel stug aan- op de backhand van DcsMooy en buit te diens groeiende nervositeit in het negende spel koeltjes uit met enkele goed gekozen netaanval- len: 7-5 voor Van Duyvenvoor de. Maar De Mooy vond het goe de antwoord op de netaar.vallen van zijn tegenstander: de lob. Daarmee werd Van Duyvenvoor de herhaaldelijk royaal gekloot. Met 6-1 trok De Mooy de stand ge lijk en toen de kijkers zich voor bereidden op de derde set gaf Van Duyvenvoorde zichtbaar vermoeid door de hoge tempera tuur de strijd op. Met het heren- dubbel C met Piet Guyt voor de boeg wilde hij zijn danig aange sproken krachten verder sparen. Van Duyvenvoorde bleek zijn DIEREN - Frans Borm uit Amster dam heeft zaterdag het toernooi om het Open Nederlands schaak kampioenschap gewonnen. Hij nam daarmee de titel over van Hans Kuijf uit Boskoop. Borm werd kampioen doordat hij zelf koploper Nijboer terughaalde, terwijl Van Scheltinga tegen Landsman niet verder dan remi se kwam. Het gevecht tussen Borm en Nij boer ging aanvankelijk gelijk op. doch tegen het einde van de eer ste tijdcontrole wist Borm een pion buit te maken. Dit kleinood werd na ruim negen uur spelen verzilverd voor de eerste prijs van 2000 gulden. Van Scheltinga slaagde er niet in om bn Borm langszij te komen, daar in een enerverend duel te gen Landsman het evenwicht niet beslissend werd verbroken Heemskerk uit Rijnsburg kende een sterke finish. Opponent Schmittdiel uit West-Duitsland slaagde er met in een juiste ver dediging te vinden, waardoor Heemskerk dankzij zijn verwor ven pluspion het punt veroverde Door deze prestatie eindigde hij op een fraaie gedeelde vijfde plaats. Jeroen Piket uit Leiderdorp ein digde in de middenmoot. Tegen Luchtmeijer uit Capelle aan de IJssel wist hij in het eindspel on verwacht de winst te grijpen, ter wijl Wiebes uit Leiderdorp het toernooi afsloot met een neder laag tegen Schweizer uit Gronin- Wiebes eindigde daardoor in de staart van het deelnemersveld. In de reservegroep slaagde Ba- rendse uit Leiderdorp erin zijn positie in de subtop te handha ven middels een puntendeling tegen de Hagenaar Stam. Belangrijkste uitslagen 9e en laatste Nijboer - Borm 0-1. Landsman - Van Sc heltinga zM, Voormans Van de Tuuk 1-0. Poelen - Peters 0-1. Lehmann (Did - R<»ole Bark - De Wit 0-1. Schmittdiel (DUl Heemskerk 0-1 Eindstand aan de kop 1. Borm 7'^, 2/4. Nijboer. Van Scheltinga en Voormans 7. 5 9. Landsman. De Wit. Peters en Heemskerk 6V2. adem overigens niet voor niets te hebben gespaard. In het heren dubbel was hij met Piet Guyt duidelijk sterker dan het koppel Kuyt/Lugthart: 6—4 en 6-4. Juliette Grimbergen en Doris Knott speelden in de dames eindstrijd-C een aantrekkelijke partij. Knott won met 6-3 en 6-3. maar zij heeft het veel moei lijker gehad dan de score aan geeft. Juliette Grimbergen had 1 de goede speelwijze gevonden om tegen de 'muur' Doris Knott tot succes te komen: de dropshot en daarop aansluitend de volley De dropshot lukte, maar de vol ley echter niet. In een zinderende gemengd dubbelfinale wonnen Goudberg/Vonk met 6-7, 6-4 en 7-5 van A en R Meijer. Bij de heren E boekte de badmin- tonspeler Van Leunissen een fraai succes door Paauw in de fi nale volledig weg te slaan: 6-1 en 6-1. Hclma van Balgooy, die ook het badmintonracket meer hanteert dan het tennisracket leek tegen Francis Timmer op weg naar de zege toen zij met 3-6, 6—3. 5—2 en 40-0 leidde. Maar haar tegenstandster beet zich vast en werkte de achter stand weg: 7-5.Dibbetz/Willems van de 'Merenwijk' klopten in de herendubbel D finale het gere nommeerde 'Leidschc Hout' duo Walenkamp/V.d. Water 6-2 en 6-2. Het gemengd dubbel in de D-klasse werd gewonnen door Hoogeveen en Den Otte. die Hens bergen/Honsbeek met 6—2 cn 6-1 versloegen. FRANK BONTE De stand van het Match-circuit bn de heren: 1. M. Brooshooft 122; 2. J. Koemans 112: 3. H. van der Capelle cn F. Grim bergen 84; 5 Marco Winter 76; 6. H. Tonjann 74; 7. B. Van der Feen en H. Koemans 70: 9. L. Damen 68; 10. F. van der Capelle 62 11. B. van Over- beeke 64; 12. Lex Bosboom 50: 13. J. Asselbergs 46; A.J van der Meer 44; 14. B. van der Zee 40; Dames: 1. L. van der Bijl 72: 2. J. van Wijk 52: 3 M. Lembeck 64; 4. M. Guyt 44; 5. M. de Groot 32: 6 R.M. Verdegaal en P. Wessels 28; •De finalisten in de heren C-finale van De Rijnkanters: Van Duyve de. die later zou opgeven fl) en De Mooy ZELTWEG (ANP) - De 37-jarige Fransman Jacques Laffite heeft gisteren op het circuit van Zelt- weg in een Talbot-Ligier de grote prijs van Oostenrijk gewonnen, de elfde race in de strijd om het wereldkampioenschap voor for mule I-rijders. René Arnoux, snelste in de training, legde in een turbo aangedreven Renault beslag op de tweede plaats en Nelson Piquet werd in een Brab ham derde. Door deze uitslag werd de strijd om de wereldtitel weer volledig open. Met nog vier ANDERSTORP (AFP/RTR/SID) - Na de races om de grote prijs van Zweden op het circuit van An- derstorp zijn alle wereldkam pioenen motorcoureurs bekend. De Westduitser Anton Mang (250 en 350 cc) en de Spanjaarden Ri cardo Tormo (50 cc) en Angel Nieto (125 cc) waren al eerder ze ker van de titels. Bij het gezel schap sterksten ter wereld voeg den zich nu de Italiaan Marco Lucchinelli (500 cc-klasse) en de zijspanspecialisten Rolf Biland en Kurt Waltisperg uit Zwitser land. Voor Nederland was er in de halve literklasse nog een aardig succes met hoge klasseringen voor Boet van Duimen (tweede) en Jack Middelburg (derde). Na de TT van Assen was het de tweede tweede plaats voor Van Duimen in dit seizoen. Door dit resultaat bleef Van Duimen zijn landge noot in de slotstand om de we reldtitel juist voor. Hij werd zes de met 64 punten, vier meer dan Middelburg (zevende). "LuckyMarco onttroonde de Amerikaan Kenny Roberts, die de laatste drie jaar de beste was. Lucchinelli. die eigenlijk bij Su zuki de plaats in kwam nemen, die voor Wil Hartog was be stemd. hoefde alleen de Ameri kaan Randy Mamola in de gaten te houden. Deze had een achter stand van negen punten in het klassement om de wereldtitel. Toen Mamola. ook een Suzuki- rijder, op het door de ochtendre gen nog vochtige circuit al snel niet mee bleek te kunnen komen (hij werd dertiende) kon Lucchi nelli niets meer gebeuren. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Van Duimen en Middelburg om de overwinning zouden vech ten. Eerst lag Middelburg een paar rondjes op kop. later volgde Van Duimen hem op. Door ban denproblemen moest Middel burg lossen. De Brit Barry Shee- ne, had zich inmiddels naar vo ren gewerkt en nam de leiding van Van Duimen over. Sheene liet zich in de slotfase de kans voor het eerst sinds 1979 weer een grand prix-zege te boeken niet meer ontgaan. Van Duimen finishte in dezelfde seconde als tweede. Middelburg moest bijna veertig seconden toegeven. Zie scorebord voor uitslagen APELDOORN (ANP) - De door de Nederlandse coureur Kees van der Ven gewonnen grote prijs van Nederland 250 cc mo torcross werd overheerst door de tweestrijd tussen Georges Jobe en Neil Hudson. De laatste vol tooide in Apeldoorn met succes zijn aanval op de wereldtitel, die tot gisteren in handen van de Belg Jobe was. De vierde cn zes de klassering van de Britse run- ner-up waren voldoende om Jo be. die door een ernstige arm- blessure in beide manches de fi nish niet kon halen, voorbij te streven. De tweestrijd tussen de beide kemphanen duurde overi gens tot ver na de laatste wereld- kampioenschaps-wedstrijd van dit seizoen. Jobe. bepaald niet in zijn sportiefste doen. protesteer de na afloop tegen onreglemen taire handelingen van Hudson De internationale jury kon na een uur van vergaderen melden dat Jobe's protest niet toegekend werd. De eindstand in het klassement van de strijd om de wereldtitel is: 1. Wereldkampioen Hudson 235 pnt 2. George Jobe (Bel). Suzuki. 233 pnt. 3. Van der Ven 159 pnt 4. Rolf Dieffenbach (Wdl), Honda, 101 5. Heinz Kinigadner (Oos). Puch, 80 pnt. races te rijden zijn er zes kandi daten. Carlos Reutemann voert het veld aan met 45 punten. Pi quet staat tweede op zes punten, op zijn beurt op vijf punten ge volgd door Laffite. Drie Franse coureurs hebben de Grand Prix in Zeltweg beheerst. Alain Prost voerde het veld aan tot de 29ste ronde, waarin hij uit viel met een gebroken ophan ging. De kop werd overgenomen door zijn stalgenoot en landge noot René Arnoux. Een beeld, dat overeenkwam met de trainin gen. waarin de Renaults verre weg het snelst waren. In de 40ste ronde werd Arnoux echter voor bijgestreefd door Laffite in een Talbot- Ligier. Arnoux had ban denproblemen, het slijtagepro ces nam zulke vormen aan dat hij gedwongen werd zijn snelheid eniszins aan te passen. Laffite profiteerde van die situatie. In zijn bandenkeuze geadviseerd door oud-coureur Jabouille, nu technisch adviseur bij het Tal- bot-Ligierteam, stuurde hij zijn bolide in zijn 102de GP-race naar de vijfde zege in zijn loopbaan. Arnoux consolideerde zijn tweede plaats. Nelson Piquet knabbelde twee punten van zijn achterstand op WK-leider Reutemann af door als derde te finishen. Reutemann werd vijfde, achter titelverdedi ger Alan Jones, die als vierde over de streep reed. De beschei den klasseringen van de door Arabieren gesponsorde William- sen van Reutemann en Jones in de laatste races zijn opvallend. Geruchten gaan. dat de snelheid van de wagens getemperd moet worden, willen de coureurs te gen het einde van de race niet zonder brandstof komen te zit ten. 1 Jacques Laffite (Fra), Talbot-Ligier, 314,951 km in 1 uur 27 minuten 36,47 se conden, gemiddelde snelheid 215.698 km per uur 2. René Arnoux (Fra). Re nault. op 5.17 seconden.. 3. Nelson Pi quet (Bra), Brabham op 7.34.. 4. Alan Jo nes (Aus). Williams op 12.04.. 5. Carlos Reutemann (Arg). Williams op 31.85 6. John Watson (Gbr). MP 4. op 1 minuut 31.14 seconden7 Elio de Angelis (Ita), Lotus op 1 ronde.. 8. Andrea de Cesaris (Ita). MP 4. op 1 ronde., 9. Didier Pironi (Fra). Ferrari op 1 ronde.. 10. Jean-Pier- re Jarier (Fra). Osella op 2 ronden 11. Derek Daly (Ier). March op 6 ronden. Er waren 24 rijders gestart. Het klassement om het wereldkam pioenschap is 1. Reutemann 45 punten. 2 Piquet 39, 3. Laffite (Fra) 34. 4. Jones (Aus) 27. 5/6. Villeneuve en Watson 21,7. Prost 19, 8. Arnoux 11, 9/10. Patrese en Cheever 10. Rijnsburgse Boys-speler Piet Haasnoot haalt vernietigend gers gingen met 0-2 onderuit. tijdens het oefenduel van zijn ploeg tegen Feyenoord C. De Rijnsbur-

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12