Hughes wacht op v. d. Gijp Schoppen troef in Bimdesliga sin ld voetbal Cees Schapendonk in vorm tegen Twente Classe Royale. Pils van grote klasse, j PAGINA 10 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1981 SPORT SPORT SPORT MAASTRICHT (ANP) Twee weken geleden wist de Maastrichtse aan hang niet of men nu blij of teleurgesteld moest zijn. MVV had de oefen wedstrijd tegen UEFA-cupwinnaar Ipswich Town weliswaar gewon nen, maar verloor in hetzelfde duel topscorer Cees Schapendonk na een botsing met doelman Cooper. De vreugde om de overwinning werd getemperd door de onheilspellende berichten rond Schapendonk, waarin het heette dat de kleine spits op zijn minst zes weken zou zijn uitgeschakeld. Die vrees bleek echter de afgelopen week ongegrond. Twee keer trof Schapendonk in "De Geusselt" de roos en hij had daar mee een groot aandeel in de 3-1 overwinning van zijn ploeg op FC Twente. Arie van Staveren completeerde de Maastrichtse doelpunten productie, zodat achteraf de voor rust door Twentenaar Jerry Cooke aangetekende goal slechts van statistisch belang bleek. EREDIVISIE AZ'67-NAC 4-0 (0-0). 46. Weijsters 1-0, 56. Peters 2-0, 72. Kist 3-0, 82. Tol 4-0. Scheidsrechter: Van Swie- ten. Toeschouwers: 8500. PEC Zwolle-De Graafschap 3-1 (1-0). 19. Van der Hengst 1-0, 63. Hamming 2-0, 80. Hulshoff 2-1, 90. Jans 3-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 5000. Haarlem-Sparta 0-0. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 6500. NEC-Groningen 2-2 (1-1). 10. Dijk stra 0-1, 39. Janssen 1-1, 46. Hout man 1-2, 47. Heisper 2-2. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: Van Staveren 2-1, 84. Schapendonk 3-1. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 3400. Feyenoord-FC Den Haag 2-1 (0-0). 53. Pen 0-1 (strafschop), 55. Jacob- sen 1-1, 82. Jeliazkov 2-1. Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers: 22.118. FC Utrecht-Go Ahead Eagles 2-0 (0-0). 55. Adelaar 1-0, 63. Carbo 2-0. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 6000. Willem II-Ajax 1-7 (0-3). 22. Ling 0-1, 43. Molenaar 0-2, 45. Molenaar (strafschop) 0-3, 54. Molenaar 0-4, 60. Lerby 0-5, 63. Kicft 0-6, 69. Van enburg 0-7, 80. Hoyer 1-7. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschou wers: 14.000. Roda JC-PSV 2-3 (2-1). 21. EERSTE DIVISIE Heracles-Wageningen 1-2 (1-1). 6. Oranen (eigen doel) 0-1, 36. Bossink 1-1, 61. Rietveld 1-2. Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers: 4000. SVV-Telstar 1-0 (1-0). 18. Derckx 1-0. Scheidsrechter: Hobe. Toe schouwers: 2500. Veendam-Fortuna Sittard 2-0 (0- 0). 51. Swart 1-0, 88. Schoonbeek 2- 0. Scheidsrechter: Broekman. Toe schouwers: 5100. FC VVV-Excelsior 4-2 (2-2). 14. Ressel 1-0, 22. Struis 1-1, 39. Rutjes 1-2, 42. Pattinama 2-2 (eigen doel), 49. Verleijsdonk 3-2, 88. Riether 4-2. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe schouwers: 5200. Helmond Sport-Volendam 1-0 (0- 0). 55. v.d. Holst 1-0. Scheidsrech ter: Mittelmeier. Toeschouwers: 5000. FC Den Bosch-Heerenveen 0-1 (0- 0). 61. Hoekstra 0-1. Scheidsrech ter: Gans. Toeschouwers: 3000. Eindhoven-Vitesse 2-2 (1-0). 26. Bloemers 1-0, 52. Schneider 1-1 (strafschop), 60. Van Reisingen 2-1, 60. Schneider 2-2. Scheidsrechter: Boss. Toeschouwers: 2600. SC Cambuur-SC Amersfoort 3-2 (0-1). 45. Kraak 0-1 (strafschop), 48. Gutters 0-2,56. Ferwerda 1-2,66. De Groot 2-2, 81. Payne 3-2. Scheids rechter: Folmer. Toeschouwers: 5300. Sparta mist stootkracht in voorhoede: 0—0 HAARLEM Sparta lijkt, ondanks de 0—0 deling bij Haarlem, nu al rijp voor een onge- schiktheidsverKlaring als eredivisionist. Zonder de in de ziektewet lopende René van der Gijp en Louis van Gaal is de Hughes—brigade een slap aftreksel van de ploeg die vorig jaar als zevende eindigde. Het gemis van die twee creatieve voetballers wreekte zich bij Haarlem. Het bestuur heeft daarom clubarts Juttmann verzocht de ploeg weer proberen te genezen. Eén dezer dagen zal hij bekijken hoe de toestand is van de door zijn huisarts 'overspannen' verklaar de René van der Gijp. De 20-ja- rige aanvaller heeft zich afgelo pen week tot eind augustus ziek gemeld bij Sparta. Hughes zal met spanning op het oordeel wachten, want hij mist de nodige stootkracht in de voorste linie waarin op het moment David Loggie en Geert Meijer alleen lij felijk aanwezig zijn. Hughes: „Ik wil daarom dat die kleine Van der Gijp zo snel mo gelijk bij ons komt praten, want "We laten ons niet bang maken door Sparta ROTTERDAM - De salarisver hoging die Sparta René van der Gijp heeft aangeboden, heeft geen geneeskrachtige werking op de 'overspannen' verklaarde aanvaller. Van der Gijp beschouwt de brief waarin tevens staat dat hij met onmiddellijke ingang op de training dient te verschij nen als een dreigement. Van der Gijp sr: „We laten ons niet bang maken door zo'n briefje. Als ze tegenwoordig al niet meer bang zijn voor de ME, dan denk je toch niet dat wij voor dat dreigement om gaan. Beide partijen verwij der je met zo'n brief'. Inmiddels heeft de familie Van der Gijp al contact gehad met J. Urlings, een advocaat van de spelersvakbond WCS. Het is overigens nog steeds niet bekend wanneer het kort geaing tegen Sparta plaats vindt. Van der Gijp schermt met een contract waarin staat dat hij na twee jaar voor een bepaalde som weg kan. „Maar Sparta houdt zich daar niet aan", aldus Van der Gijp sr. ,,Ik moet je bekennen dat dat contractje niet zo goed geformuleerd is door Lagen dijk van de WCS, maar de handtekeningen van voorzit ter Van Rijn en secretaris Bouwer staan er onder. De club wil daar nu niets meer van weten. En zoiets maak je niet goed met 10.000 gulden erbij. Het enige waar wij met Sparta nog over willen praten is over René's toekomst. En dat kort geding kan nog wel een maandje duren. We heb ben inmiddels al zo lang ge wacht zodat dat ene maandje er ook nog wel bij kan". zolang hij bij Sparta onder con tract staat mag ik niemand aan trekken". Voorlopig lijkt alleen het kort geding dat de grillige Van der Gijp gaat aanspannen te gen zijn oude club verandering in de huidige patstelling te bren gen, nu hij er niets voor voelt om te praten over een salarisaanpas sing. Tenslotte wordt Hughes ook ge kweld door problemen met de bezetting op het middenveld en zal hij ook aan de verdediging moeten gaan sleutelen. Voor stopper Robinson ontving zijn derde geel kaart en zal enkele weken op de tribune werkeloos moet toekijken. Hughes trachtte zaterdag het gebrek aan een diri gent op te vangen door de 35-ja- rige Chris Dekker met die rol op te zadelen. Dekker slaagde daar allerminst in, maar hij had dan ook de pech dat hij Haarlems uit blinker Wim Balm tegenover zich had staan. Toch kan Dekker tevreden terugblikken op zijn rentree in Nederland. Hoewel zijn rol als spelbepaler niet uit de verf kwam, stopte hij effectief de gaatjes die anderen lieten vallen. En halverwege de tweede helft zorgde hij voor de nodige rust in de defensie. De jonge Ron v.d. Berg (20) verwisselde toen van positie met Dekker. De Sparta-aanwinst lijkt voor die libero—rol bestemd, zodat de op het moment geblesseerde Louis van Gaal (armbreuk) met Dick Advocaat en Roelf-Jan Tiktak het middentrio kan gaan comple teren. Hughes: „Want in de op bouw mis je duidelijk Louis van Gaal. Hij is het centrale punt op het middenveld en de leider van het team". De inwoner van Heemstede nam dan ook zijn petje af voor zijn elf tal, dat zonder Van Gaal en Van Duel in Helmond door 'regen' onderbroken HELMOND (GPD) - Het heefl zaterdagavond op n Neder lands voetbalveld „gere gend" (zie foto) met het ge volg dat de wedstrijd tijdelijk moest worden stilgelegd. De plenspartij deed zich voor tij dens de wedstrijd tussen Hel mond Sport en Volendam. Kort na de hervatting zorg den drie krachtige waterstra len vanaf een van de randen van het veld plotseling vo< een aangename, maar niet 1 gecalculeerde verfrissing, waaraan spelers zich te goed deden en waarvoor toeschou wers opzij, moesten. Scheids rechter Mittelmeijer laste e tweede rustpauze in totdat de automatische bevloeiingsin- stallatie op non-actief was ge steld. der Gijp een deling afdwong bij Haarlem. „Iedereen heeft zich geheel leeg gespeeld", loofde hij zijn pupillen. Maar ook Hughes kon niet ontkennen dat Sparta goed was weggekomen bij zijn oude werkgever. De promoven dus van de eredivisie had een enorm speloverwicht, maar maakte dezelfde fouten als in het Hughes-tijdperk. „Ik ken Haar lem wel hoor", verhaalde de Sparta-oefenmeester. „Tot aan het zestien-metergebied is het erg aardig, maar daarna...". Daarna hield Haarlem het koppie er niet bij. Maar de thuisclub mocht ook als excuus aanvoeren dat Sparta-sluitpost Jan For- mannoy met enkele reflexen die verdiende openingstreffer tegen hield. Met name in het tweede bedrijf toen Sparta onder hevige druk stond, behoedde de voor malige bankzitter van NEC zijn ploeg van een achterstand. Niettemin lieten Böckling en Leys- ner (beiden schoten in ideale po sitie te gehaast), Van Leen (treu zelde te lang) en opnieuw Böck ling (zijn schot schampte de paal) goede mogelijkheden liggen om de 1-0 te laten afroepen. Maar de beste kans werd door Ruud Gul- lit gemist. Hij omspeelde Chris Dekker en tikte vervolgens het leder over de uitlopende For- mannoy naast het doel. In de 28ste minuut diende invaller Wout Holverda Haarlem de eer ste speldeprik toe. Via een snelle uitval manoeuvreerde hij zich voor Edward Metgod. De Leide- naar paseerde ook de doelman, maar zag zijn inzet door Piet Huyg van de lijn worden ge haald. Van dat moment af was de topdrukte in het Sparta-straf- schopgebied ook afgelopen. „Want", verklaarde trainer Hans van Doorneveld, „het belangrijk ste in zo'n eerste wedstrijd is toch dat je niet verliest". De Haarlemmer zal in elk geval de komende weken ook een andere wens in vervulling zien gaan. „Ik speel liever tegen een sterkere te genstander", verklaarde Van Doorneveld. „Dan heb je welis waar niet zo'n groot overwicht, maar dan kun je veel opener spe len en heb je meer ruimte". Ge zien het spel dat Sparta vertoon de, zal Haarlem in het merendeel van de wedstrijden de ideale te genstanders tegenover zich vin den. Dat belooft dus wat te gaan worden in Haarlem... HERMAN POOS ADVERTENTIE Ewald Lienen slachtoffer van brute aanslag DÜSSELDORF (ANP) - Twee uitverkochte sta dions, zes overwinningen van uit spelende clubs, de eerste rode kaart en tallo ze staaltjes bruut voetbal beheersten het tweede wedstrijdweekeinde van de Bundesliga. Vijf clubs hebben nog een score van honderd procent. Lands kampioen Bayern Mün- chen (met de beste doel- cijfers), VFL Bochum, VFB Stuttgart, Werder Bremen en ook FC Köln van trainer Rinus Mi- chels. De libero van FC Kaiserslautern, Hans-Günther Neues viel de twijfelachtige eer te beurt als eer ste in het nieuwe seizoen uit het veld gestuurd te worden. In de 66ste minuut van de wedstrijd te gen HSV kreeg hij de rode kaart voorgehouden na handtastelijk heden met Jimmy Hartwig, die daarna uitviel. Neues, tevens aanvoerder van FC Kaiserslau tern, nam wraak voor een vuist slag, die Hartwig hem eerder bui ten het gezichtsveld van de arbi ter had toegediend. In totaal vie len er 21 gele kaarten, vijf meer dan op de openingsdag. Opschudding ontstond er ook rond Ewald Lienen van Arminia Bie lefeld. De van Borussia Mönchen Gladbach afkomstige aanwinst liep vrijdag door een trap van Norbert Siegmann van Werder Bremen een gapende beenwond op. Lienen overweegt een klacht in te dienen tegen Siegmann en Werder-trainer Otto Rehhagel, omdat deze zijn spelers tot het maken van overtredingen zou hebben aangezet. FC leiding door een treffer van Ma- WooHrnnk" gath. Een blunder van voorstop per Ditmar Jakobs kostte HSV Tony Woodcock keert terug vermoedelijk de zege. Door zijn misser kon Funkel de gelijkma ker laten aantekenen. Bayern München won met 2-1 bij nieuweling Darmstadt'98 en daar is eigenlijk meteen alles mee ge zegd. Er school weinig overtui ging in het spel van Bayern, dat tien seconden voor rust de lei ding nam door Kurt Nieder- mayer. Dat betekende een ge ducht psychologisch voordeel voor de landskampioenen. Een kwartier voor tijd maakte Dieter Hoeness er 2-0 van. Direct daar op scoorde Oliver Posniak tegen en de thuisclub, aangevuurd door 30.000 toeschouwers (uit verkocht), kreeg verscheidene kansen op de gelijkmaker. Voor al dank zij het goede werk van ausputzer Hans Weiner kwam het niet zo ver. Verrassend genoeg was het sta dion op de Betzenberg met bijna 30.000 toeschouwers niet uitver kocht. Al in de tiende minuut nam het goed draaiende HSV de VFB Stuttgart kwam bij Karlsru- her SC in tropische weersom standigheden tot de tweede over winning. De van RC Strassbourg gekomen Fransman Didier Six speelde bij Stuttgart een hoofd rol. De doelpunten vielen in de slotfase. Eerst schoot Walter Kelsch in de 78ste minuut raak en vijf minuten later bepaalde Six de einstand op 2-0. Net als vorig jaar werd de wedstrijd overschaduwd door hevige rel len op de tribunes. Al voor de wedstrijd werden veertig perso nen gearresteerd. In het stadion werd voor ruim 50.000 gulden vernield. Engeland. De Engelse aanvaller raakte zijn basisplaats in de voor hoede van FC Köln kwijt door de komst van Klaus Allofs en Klaus Fischer. Leeds United nam con tact op met Woodcock en beide partijen waren het snel eens over een meerjarige verbintenis. FC Köln betaalde destijds voor de overgang van Woodcock van Nottingham Forest naar de Duit se Domstad ruim 2,5 miljoen marken. Leeds United wil exact hetzelfde bedrag betalen. Twee weken voor aanvang van de Engelse competitie zijn ook de andere League-clubs nog steeds driftig op zoek naar versterking. Vooral Europees bekerkam pioen Liverpool roert zich op de markt. Het wil met alle geweld Mark Lawrenson van Brighton overnemen. De 24-jarige verdedi ger, die voor het Ierse elftal uit komt, moet echter 900.000 pond kosten, ruim 4 miljoen gulden. Om de transfer te bekostigen stoot Liverpool-manager Bob Paisley drie spelers af. De meest opzienbarende speler van het drietal is doelman Ray Clemen- ce. Na 14 jaar de kleuren van Li verpool te hebben verdedigd, verwisselt de international de ha venstad voor Londen, waar hij voor Tottenham Hotspur gaat keepen. Met zijn overgang is het bedrag van 300.000 pond (1,2 mil joen gulden) gemoeid. Clemence zal volgende week zaterdag voor zijn nieuwe club debuteren in het Wembley-stadion in de wed strijd van bekerhouder Totten- ham tegen landskampioen Aston Villa', de traditionele opening van het seizoen om het Charity- Shield. Behalve Clemence zullen Jimmy Case en Clif Irwin Liver pool verlaten. Case gaat voor 300.000 pond naar Brighton, Ir win naar Swansea voor 350.000 pond. Boca Juniors Boca Juniors, de club van Diego Maradona is gisteren voetbal kampioen van Argentinië gewor den. Boca Juniors speelde zijn laatste wedstrijd thuis gelijk te gen Racing (1-1) en bleef daar door een punt voor op Ferrocar- ril Oeste, dat bij Platense met 3-0 won. Record Het Nieuwzeelandse voetbalteam heeft het WK-kwalificatieduel te gen de Fiji-eilanden gebruikt om lekker uit te halen. Nadat Fiji vrijdag al met 0-10 van Australië had verloren, fungeerde die ploeg zaterdag in Auckland op nieuw als schietschijf voor de te genstander: 0-13. Halverwege de wedstrijd stonden de Nieuw- zeelanders al met 7-0 voor. Na deze zege (een record voor WK- voorwedstrijden) is Nieuw-Zee- land winnaar in de Aziatisch- Oceanische zone (groep 1) met 14 punten uit acht wedstrijden. Het elftal ontmoet nu de teams van Saoedie Arabië, Koeweit en Chi na voor twee plaatsen in het cindtoernooi. WARSCHAU (ANP) - Szombiers- ki Bytom, de tegenstander van Feyenoord in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi, heeft in de Poolse competitie op nieuw een nederlaag geleden. Op de tweede speeldag werd uit met 0-1 verloren van LKS Lodz. Lienen uit ziekenhuis BREMEN (ANP) - Ewald Lie nen van Arminia Bielefeld is gisteren uit het ziekenhuis in Bremen ontslagen. De voor malige Duitse B-internatio nal was vrijdagavond met een dertig centimeter lange vleeswond in het rechterdij- been in het ziekenhuis opge nomen, nadat hij door Nor- bert Siegmann in de Bundes- ligawedstrijd tussen Werder Bremen en Arminia Bielefeld (1-0) was onderuitgehaald. De 27-jarige Lienen is vermoede lijk vier tot zes weken uitge schakeld. De hele affaire, die in West- Duitsland nogal hoog wordt opgenomen, zal waarschijn lijk eindigen in een rechts zaak tussen Lienen en de trai ner van Bremen Otto Rehha gel. In een vraaggesprek met de Noordduitse radio ken schetste Rehhagel de uitla tingen van Lienen dat de trai ner medeschuldig is aan de blessure, als een aantasting in zijn goede naam en eer. Rehhagel verklaarde "met al le middelen" dergelijke be schuldigingen te zullen be strijden. EREDIVISIE FC Utrecht-G.A. Eagles 2-0; Ro da JC-PSV 2-3; AZ'67-NAC 4-0; Haarlem-Sparta 0-0; NEC- Groningen 2-2; Fcycnoord-Dcn Haag 2-1; Willem II-Ajax 1-7; PEC Zwolle-Graafschap 3-1; MW-FC Twente 3-1. EERSTE DIVISIE Heracles-Wageningen 1-2; Cam- buur-Amersfoort 3-2; Amsterda- m-DS'79 1-1; FC WV-Excelsior 4-2; Veendam-Fortuna S 2-0; SVV-Telstar 1-0; Helmond Sp— Volendam 1-0; Den Bosch-Hee renveen 0-1; Eindhoven-Vitesse 2-2. ADVERTENTIE Veel mensen denken dat Classe Royale eigenlijk 'n groot merk is. Als ze het allemaal gaan drinken, krijgen ze gelijk.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10