jüzqriK "Gemeente moet aarding woningen zelf betalen" [Le/cfee agenda Commissie verzet zich tegen voorstel B en W Commissie tegen koop huurpand gemeentehuis Speciale huisvuilplaatsen blijven in Noord Holland Antennis voor radio en tv mogen weer op Zoeterwoudse daken Kremer (WD) nieuw gemeenteraadslid Motorrijder breekt been VOORSCHOTEN - De gemeente moet alle kosten voor het aarden van de elektrische installaties in de Voorschotense huizen zelf dragen. Dit is de mening van de leden van de raadscommissie voor openbare werken in deze gemeente. De gemeente zelf was van plan, volgens een voorstel van burgemeester en wethouders, slechts een derde deel van de kosten voor haar rekening te nemen. Wethouder De Vries was het volle dig oneens met de commissie, maar die laatste was niet te over tuigen. De algemene mening bleef dat het de gemeente is die de leidingen gaat vervangen en een deel van de bijkomende kos ten niet verhaald mag worden op de huiseigenaren. Wanneer de gemeenteraad uitein delijk de adviezen van de com missie zou overnemen, dan zou dit betekenen dat de gemeente meer dan 1,1 miljoen gulden zou moeten uittrekken voor de aar ding van de ongeveer 3500 wo ningen in Voorschoten. Het voorstel van burgemeester en wethouders betekende een kos tenpost van 450.900 gulden voor de gemeente. Eerst komt het voorstel nog in andere commis sies alvorens het in de raad zal wordon behandeld. Het is de bedoeling van de ge meente om in de Voorschotense wijken die voor 1960 zijn vol tooid de nog aanwezige metalen waterleidingen te vervangen door leidingen van een niet gelei dende materiaalsoort. Hierdoor zou de aarding van de elektri- Tot nu toe werd voor de aarding van elektriciteit dat de installa ties zijn voorzien van een deug delijke aarding. Daarom ook ko men volgens B en W de kosten van de aarding voor rekening van de eigenaar van de woning. VOORSCHOTEN - De raadscom missie voor openbare werken in Voorschoten gaf gisteravond geen toestemming voor de door de gemeente voorgenomen aan koop van het pand Lcidscweg 31. Burgemeester en wethouders willen onder meer het pand als wisselwoning gebruiken, wan neer elders in de gemeente hui zen worden gerenoveerd. Daar naast staat het pand van het ge meentehuis. Bij aankoop zou de mogelijkheid ontstaan dit bij een De commissieleden verwierpen echter de gedachte dat deze wo ning tezijnertijd bij het raadhuis complex getrokken zou worden. Eerder is al een duidelijke af spraak gemaakt dat ook de pan den 27 en 29 weer een woonbe stemming moeten krijgen. Uit breiding van het raadhuis mag alleen richting Parkschool, zo stelden de commissieleden. sche installatie niet meer ge schieden via de waterleiding, maar zou iedere woning zoge naamde aardelektroden moeten aanschaffen. Per woning zou dit ongeveer 350 gulden kosten. Gratis Tot nu toe was er een ongeschre ven soort recht dat aarding kon geschieden via gemeentelijke lei dingen. De eigenaren van de wo ningen maakten dan ook gratis gebruik van gemeentelijke voor zieningen (de metalen leidingen). Burgemeester en wethouders hou den er in hun voorstel al reke ning mee dat de eigenaren van de betreffende gebouwen "min of meer buiten hun schuld" met deze aardingsmaatregel worden geconfronteerd en stellen dan ook voor dat de gemeente zelf 1/3 deel (135 gulden) per aansluiting zelf voor haar rekening neemt. De eigenaren van de woningen zijn op hun beurt verplicht om te zor gen dat de elektrische installa ties aan de gestelde eisen vol doen. Bovendien voorwaarden voor de levering elektrische installaties i huizen gebruik gemaakt van de in de straat liggende metalen wa terleidingen. De waterleidingen moeten echter langzamerhand steeds meer worden vervangen door nieuwe, die niet meer van metaal zijn, maar van kunststof of asbest-cement. Deze stoffen zijn niet meer geschikt voor aar- dingsdoeleinden, waardoor an dere methoden voor het beveili gen van de elektrische installa ties moeten worden gebruikt. Een van deze methoden is het in de grond brengen van aardelek troden. Op het ogenblik ligt er al een voor stel voor de vervanging van alle leidingen in de Vlietwijk in Voorschoten. De gemeente geeft aan dat ook in de nabije toe komst andere leidingen in oude re wijken aan vervanging toe zijn, waardoor voor de woningen de aarding gaat vervallen en een nieuwe noodzakelijk is. De nieu we aarding van nu nog op meta len waterleidingen geaarde elek trische installaties moet in fasen gebeuren, naar gelang de geble ken noodzaak. ZOETERWOUDE- P.H. Kremer is gisteravond officieel geïnstal leerd als raadslid voor de Zoeter woudse WD. Hii neemt hiermee de taak over van zijn voorganger Michielsen, die enkele maanden geleden te kennen gaf niet meer te willen functioneren als raads- VOORSCHOTEN - Dc bewoners van de woonerven in Noord-Hof land kunnen verder gebruik blij ven maken van de oude opstel plaatsen voor huisvuilzakken. Wethouder De Vries toonde gis teravond tijdens de raadscom missievergadering voor openba re werken wel begrip voor voor de argumentatie over de volksge zondheidsaspecten, die onstaan wanneer de vuilniszakken te vroeg worden neergezet. Maar ook om praktische en financiële redenen is een andere ophaalmo- gelijkheid niet te realiseren. De grote vuilnisauto kan in de wij ken niet wenden of keren en tweemaal per week vuilnis opha len is te kostbaar. Mevrouw der Kloes (VVD) pleitte voor het ophalen van het huisvuil met kleine wagentjes, maar dat bleek ook erg arbeidsintensief te zijn. Ze kreeg wel de toezegging dat de papiermanden in de parken meer zullen worden geleegd. Expositie In galerie De Pomp is deze maand een tentoonstelling van infra rood foto's en Hindelooper schilderwerk. De infraroodstra- ling die door alle lichamen en voorwerpen wordt uitgestraald is vastgelegd op fotografisch materiaal door de Engelsman Chris Bcrcsford. Deze in Leiden wonende grafische vormgever heeft bekende punten in deze stad gefotografeerd, die door het gebruik van infraroodfilm een verrassend beeld geven. Verder is er Hindelooper schilder werk te zien van Hanny Matze. Dc openingstijden van de gale rie zijn als volgt: dinsdag zeven tot negen uur, woensdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf, donderdag van twee tot vijf, vrijdag van zeven tot negen uur, zaterdag van twee tot vijf en zondag eveneens van twee tot vijf uur. Zomerfeest In Leiderdorp gaan de zomerfees ten die deze weck begonnen zijn met de kermis in het weekeinde waarschijnlijk het feestelijke hoogtepunt bereiken. Zo is er morgenochtend langs het Jaag pad plaats voor de vislicfheb- bers. De deelnemers voor deze viswedstrijd kunnen zich laten inschrijven in gebouw Irene vanaf kwart voor zeven 's och tends. 's Middags .is een ringrijderij op het parkoers Eikenlaan, Kas tanjelaan, Berkenkadc, Hoofd straat. Deze begint om twee uur. Gereden zal worden om punten die gelden voor het kampioen schap "Duin- en Bollenstreek". Creatief In Zoeterwoude zal dit weekeinde de creatieve ruimte "De Am- bachtsschuur" twee open dagen houden. Op 15 en 16 augustus bestaat voor iedereen de moge lijkheid om kennis te maken met de activiteiten die in deze ruimte achter de boerderij de Dorpsstraat 46 plaatsvind Het afgelopen jaar werden aantal cursussen gegeven in de ambachtelijke sfeer. Zo kon men zich bekwamen in interna tionaal koken, tekenen, batik ken, kantklossen, weven, naai en en stoelbckleden. Voor het nieuwe seizoen dat in september van start gaat is dit zelfde aanbod gehandhaafd, maar ook met enkele nieuwe cursussen uitgebreid. Nieuw in het programma zijn de cursus sen fotografie, boekbinden, speelpoppen maken, toneel en ikebana. Tijdens deze open dagen zal een tentoonstelling te zien zijn van het werk dat de cursisten tij dens de voorbije seizoenen heb ben gemaakt. Tevens zijn dit weekeinde de mensen aanwezig die de cursussen leiden zodat men deze voor informatie kan benaderen. WARMOND - De WarmoncLse avonddriedaagse is een groot succes geworden. Ruim 300 mensen hebben de afgelopen drie avonden in de omgeving van Warmond gewandeld. Dat zijn er 30 meer dan vorig jaar. De organisator, de Nederlands Hervormde kerkhad tochten uitgezet die particuliere ter reinen doorkruisten. Zo kwa men de wandelaars onder an dere over het terrein van Koudenhoorn. Normaliter zijn dit soort terrein ontoe gankelijk voor wandelaars. Spinneweb De vrije clubs van het Spinneweb in Zoeterwoude beginnen mor gen het nieuwe seizoen met een open middag. Alle lagere schoolkinderen zijn welkom om kennis te maken met het werk van het Spinneweb. Vanaf twee uren staan de deuren open in het clubhuis aan de Zuidbuurt- seweg naast de St. Janskerk. Dc kinderen kunnen allerlei din gen doen, variërend van elkaar schminken tot hout branden en van sieraden maken tot het ma ken van schilderijen van schel- penzand. Daarnaast is er de mogelijkheid om spelletjes te doen zoals sjoe len, schaken, dammen. Na af loop van deze open middag wor den alle aanwezigen getrak teerd op pannekoek en limona de. De organisatie hoopt dat ve le ouderen ook een kijkje komen nemen. Geen controle bij stoplicht OEGSTGEEST - Er zullen geen roodlichtcamera's (een camera die registreert wie door rood licht rijdt) worden geplaatst bij de stoplichten op het Apollop- lcin in Oegstgeest. Dit deelde burgemeester Scheenstra gister avond mee in de raadscomissie voor verkeer en vervoer. Hij noemde als reden de enorm hoge kosten die de aanleg van deze in- - stallatie met zich meebrengen. "Gezien de huidige financiële si tuatie van onze gemeente is het niet verantwoord om 26.000 gul den voor zoiets uit te geven. Te meer omdat de opbrengst van de boetes niet in onze gemeentekas terecht komt", aldus de burge meester. die door de rest van de commissieleden in deze beslis sing werd gesteund. ZOETERWOUDE- Het wordt voor Zoeterwoudse inwoners weer mogelijk om een antenne voor de ontvangst van radio en televisie op het dak te plaatsen. De bouw verordening die het plaatsen van een antenne op dit moment ver biedt wordt aangepast. Burgemeester Houdijk antwoord de dit op een vraag van raadslid Kremer (VVD), die hierom had verzocht. Het nieuwe raadslid betoogde dat ontvangst van ra dio en televisie in de toekomst onmogelijk wordt voor hen die geen aansluiting wensen op de kabeltelevisie. Deze mensen, die nu nog zijn aangesloten op de ge meenschappelijke (centrale) an tenne dreigden uit de boot te val len omdat enerzijds een aantal van deze gemeenschappelijke antennes zullen verdwijnen om dat ze onrendabel worden, ter wijl het anderzijds tot nu toe ver boden was om een antenne op het dak te plaatsen. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 VRIJDAG Filmhuis LVC - Breestraat 66. film 'Spellbound'-Alfred Hitchcock, 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, vanavond en morgenavond, film Porno- graphers uit 1966. 20 en 22.15 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur. tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur. tel. 764236. Ton Menkenhal - Pasar Malam, tot za terdag, 14-23 i 18.30 t Dorpsstraat 46, open dag 'De Ambachts- schuur', zaterdag. Open middag 't Spinneweb, clubhuis naast St. Janskerk, Zuidbuurtseweg, za terdag, 14 uur. Leiderdorp - Eikenlaan, ringrijderij, za terdag om 14 uur. De heer Kremer voor het eerst aan de Zoeterwoudse raadstafel. ZATERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Waag - Aalmarkt, antiek- en curiosa- markt, 9-17 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Pornographers, 20 en 22.15 tweede keer, dat een raadslid zijn zetel afstaat aan een opvolger. Iets dat ongebruikelijk is zo vlak voor de gemeenteraadsverkie zingen, die begin volgend jaar plaatsvinden. Eerder nam me vrouw Kolff-Haantjes het werk over van Van der Post, die zijn raadswerk voor de fractie van Progressief Zoeterwoude moest opgeven wegens tijdgebrek. ZOETERWOUDE - Een motorrij der uit Lelystad heeft gistermid dag om half zes zijn been gebro ken bij een aanrijding op de Ho ge Rijndijk in Zoeterwoude. Een Leiderdorpse automobilist ko mende uit de Oranjelaan zag de motorrijder, die richting Alphen aan de Rijn reed, over het hoofd. De auto en de motor waren licht beschadigd. ZONDAG Leiden - Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Zoeterwoude - terrein grondhandel Slingerland, Sprintwielerwedstrijd, 10 Industriegebied - wielcriterium, 13 uur. Wassenaar - Auberge de Kieviet, Stoep- laan 27, expositie bloemenschilderijen, MAANDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkoor straat 17, film van Pasolini: Canterbury Tales uit 1972, 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Jal - Caeciliastraat 67, van 19-22 uur, tel. 126052. Wassenaar - raadhuis De Paauw, ge meenteraad, 19.15 uur. Voorschoten - Cultureel Centrum, com missie Welzijn, 20 uur. financiën en "Maatregelen nodig tegen fout parkeren vrachtwagens" ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse raadsleden Van der Geest (CDA) en Straver (Progres sief Zoeterwoude) hebben er bij burgemeester en wethouders op aangedrongen om maatregelen te nemen tegen het parkeren van vrachtwagencombinaties in de Dr. Bouwdijkstraat en de Veld zichtstraat. Volgens Van der Geest is het ge zien de huidige verkeersregels verboden om in die straten te parkeren. "Als er nu sprake zou zijn van een noodsituatie, dan kan ik er nog begrip voor op brengen, maar er zijn voldoende alternatieven om te parkeren", aldus Van der Geest. Volgens Straver ontstaan er bovendien zodanig gevaarlijke situaties, dat ongelukken niet uit kunnen blij- Burgemeester Houdijk zegde toe de zaak op te zullen nemen met de politie, zodat er eventueel na dere stappen kunnen worden on dernomen. ZOETERWOUDE - Het verkeer op de Weipoortseweg in Zoeterwou de is gistermiddag bijna een uur gestremd geweest. Een tractor nam een bocht te kort, waarna zijn aanhanger in de berm te recht kwam, die daarop lang zaam verzakte. De aanhanger ging mee en belandde zachtjes in de sloot. Hij werd niet bescha digd. Door de takelwerkzaamhe den werd het verkeer daarna ge hinderd. ARTSEN Leiden - De Weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; zo, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; zo, W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797; zo, A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Leeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Ver- hage: P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur van 11-11.30 uit aan huis. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals laan 10. tel. 153747. Voorschoten - za, F. Koopmans, R. Wag- nerlaan 69, tel. 6352; zo, C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493. Leiderdorp - L. Middendorp, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40. tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Wassenaar - noord: K.T. de Wit, Kerk straat 42, tel. 12460; zuid: I C Spelt, Van Groeneveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 14 aug tot 21 aug door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Winkelhof, Leider dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- 560, tel. 768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond- 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. lEIDSCH JÖ. DAGBLAD overschrijving geen administratie- en incassokosten. Losse nummeff 0,75^ J.P.M. glo) DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zater- Bij automatische Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV te R O- Paauw Haarlem. Alg. redactiechef: Kwartaalabonnement A. van Leeuwen, f 53,45 Plv. Alg. redactiechef: per post f 75,80 J.M.J. Post. Jaarabonnement «202,30 Rubriekchefs: per post291.70 J. Kroon (stad) r Meer (re- z (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele visie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 •R v. Egmond 'tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2