Mesker kan verwachtingen niet waarmaken y Startverbod Van Meer Emmelniaiiii nieuwe spiinttroef DDR T oernooi-zege Lonk Sanders Schutte Open Leids kampioen Sponsor boos om uitlatingen in krant VIA AND AG 10 AUGUSTUS 1981 PAGINA 13 LEIDEN - Nanette Schutte en Michiel Schapers hebben gisteren op Roomburg de Open Leidse tennistitels gewonnen. Van Michiel Schapers werd verwacht dat hij als eerste zou eindigen, van Nanette Schutte eigenlijk niet. Zij werd hoogstens ingeschat voor een plaats in de halve finale, maar niet meer. Daar immers zou zij wel worden afgestopt door Marcella Mesker, heette het. Het pakte echter heel anders uit Nanette Scjiutte rekende met haar grote concurrente af op een voor deze, zo vlak voor de strijd om de nationale titels, op zijn minst storende wijze: 6-1 6-1! Het allround spel van Nanette Schutte sloot zo goed dat Marcel- la Mesker geen moment de in druk kon wekken dat zij bij machte zou zijn de punten- stroom richting Nanette Schutte te kunnen breken. In de finale bood de rassende finaliste, Leonne Hef fels (2-6. 6-2. 6-2) tegen Elly Ves- sies weliswaar betere tegen stand. maar Nanette Schutte om zeilde alle klippen in een beke ken mengeling van aanval en verdediging: 6-3. 6-4. "Waren er voor haar dus geen zware hindernissen op de weg naar de Leidse tennistitel. voor Michiel Schapers gold dat niet. Hans Evenaars van Shot uit Zeist, bracht hem aan de rand van de afgrond: 6-2, 5-3 en 5-4 met drie Brooshooft en Koemans in slag om koppositie Popey-speler Marco Winter zal proberen zich te kwalificeren voor het slottoernooi van het Match-circuit. De Haarlem mer speelde tot nu toe slechts twee toernooien (Noordwijk cn Roomburg), maar "behaal de toch al 52 punten. Nieuw- Vennep en Leidse Hout moe ten hem nog ontbrekende punten bezorgen. Mannus Brooshooft gaat met Jos Koe mans in de slag om de koppo sitie, de Leidenaar behaalde tijdens de Open Leidse Kam pioenschappen 24 punten en heeft nog slechts twee pun ten achterstand op Koemans. Bij de dames lijkt Monique Lembeck na winst op Room burg zeker van een plaats bij de laatste vier. De stand bij de heren: 1. J. Koe mans 108; 2. M. Brooshooft 106: 3. H. van der Capelle 84; 4. F. Grimbergen 80; 5. B. van der Feen en H. Koemans 70; 7. L. Damen 68; 8. H. Tönjann 64; 9. F. van der Capelle 56; 10. B. van Overbeeke 52; Mar co Winter 52; 12. Lex Bos boom 42; 13. A.J. van der Meer 44; 14. B. van der Zee 38. Dames: 1. L. van der Bijl 72; 2. J. van Wijk 52; 3. M. Guyt en M. Lembeck 44; 5. M. Groot 32; 6. V. Pardoel. R.M. Verdegaal, A. van der Mey en M. Meier 20. de matchpunten. Schapers redde zich uit de perikelen met fraaie winners en daarmee tekende hij zijn wedstrijdmentaliteit. Zijn kritiek op de voortreffelijke lei ding van de piepjonge arbiter Luc van Wijk (14 jaar), deed voor het weer talrijke publiek mis schien niet zo plezierig aan. maar dat commentaar was zeker niet gericht op de rechtspreker op de stoel. Feit is dat na het incident Schapers beter ging spelen en Everaars duidelijk minder ac teerde dan daarvoor. Niettemin was voor Schapers het leed nog lang niet geleden. Drie matchpunten moest hij verwer ken na 4-5 in een eindeloos lij nend spel voordat hij zijn derde voordeel op de service van Eve raars kon omzetten in 5-5. Daar na was het geloof in een zege bij zijn tegenstander verdwenen en kon Schapers de partij naar zich toetrekken, 2-6, 7-5.6-4. Schapers won nog een tweede titel, nl. in het dubbel met Rob Hak in een proset tegen Mentinck/Ton Sie, 10-8. Het gemengd dubbel A bracht de zege. na een pittige strijd bij de combinatie Elly Ves- sies/Rob Hak tegen Leonne Hef fels/Hans Adama-Van Schelte- ma: 6-3, 4-6, 6-0. De verrassingen, die in de laatste fase van het toer nooi in A vielen, bleven ook in de B-categorie en de C-categorie niet uit. In het enkel B kwam veelprater Lex Bosboom in de fi nale tegen Marco Winter. Daar kreeg hij nauwelijks de tijd om zijn mond te roeren, want eerst genoemde pakte de zege met een onaantastbare 6-2, 6-1 zege. Mo nique Lembeck maakte haar misser van het toernooi van "Zee en Duin" goed door de Leidse B- titel te bemachtigen. Zij klopte Marielle Smit: 7-5, 6-3. Met John Asselbergs was zij \n het ge mengd dubbel ook sterker dan Marijke Guyt/Brinkman 6-4, 6-4. De knaller in de B-finales was het dubbel tussen Marinus Brooshooft/Jon Visbeen en Phi lip van der Kwast/Bob van Over beeke. De gelegenheidscombina tie Van der Kwast/Van Overbee ke leek de touwtjes goed in han den te hebben met het goede ser veren van Van Overbeeke en de overtuigende acties aan het net van Van der Kwast (6-4). Het vol komen op elkaar ingespeelde Roomburg-duo vond daarna de goede returns en de betere vol leys, 6-2, 6-3. In C was de grote verrassing de ne derlaag in het enkel van Waldo Jansen tegen de geharde vete raan Jan de Groot: 2-6, 7-5, 2-6. Waldo Jansen moest ook de tweede finale, in het dubbel met Leo Links, uit handen geven te gen Marcel Gerritsen/Dave Wil- lemse: 5-7. 6-1. 6-4. Leontien Poots/Anneke Wijnveldt verlo ren in het gemengd dubbel van Cysouw/Van Velzen: 2-6, 7-6, 1-6. De enkel bij de veteranen gaf een spannende strijd te zien tussen Dekker en Blommendaal, die door Blommendaal werd gewon nen: 7-5, 4-6. 6-3. Bij de dames was Marian Liefbroer met Joly Overdijkink een klasse apart. Met Truus Tónjann won Blom mendaal de tweede titel bij de veteranen in het gemengd dub bel via een toch niet eens zo mak kelijke zege op Koppelle/Kop- pelle: 6-2, 4-6. 6-4. Joost Roden burg en Frank Bonte handhaaf den hun titel in het dubbel door Joop van der Berg/Jan de Groot verrassend op verlies te zetten: 6- 2, 6-1. FRANK BONTE SPORT Nanette Schutte verrassend i op Open Leidse tenniskampioenschappen. KNWU heeft wielerploeg rond voor WK in Brno NIJMEGEN (ANP) - Na afloop van de baankampioenschappcn heeft de KNWU de ploeg samen gesteld voor het wcreldkam pioenschap in Brno Dames sprint Erika Omen en Sandra de Nys. Achtervolging: Petra de Bruin en Monique Kauffmann. Weg: Hennie Top. Petra de Bruin. Mieke Havik. Thea van Rijnsoever. Leontien van Lienden cn Wil Bezemer Profs, achtervolging Bert Ooster bosch. Roy Schuiten en Herman Ponsteen. Stayers: Martin Venix. René Kos en Martin Rietveld. Klasscmentswedstryd en keinn Hans Vonk. Amateurs individuele achtervol ging: Peter Picters en Ab van As ten Plocgenachtcrvolging Peter Pietcrs. Ab van Aften, Ab Har ren. Rik Moorman en John Roo- zenburg. Reserve Erik Dompe ling Sprint: Jaak Pieters en Tom Vrolik. die samen ook het tan dem vormen Sprint en 1 kilometertijdnt: Rei- nier Valkenburg. Klam DM wedstrijd: Ab Harren. John Roo- zenburg Peter en Ab van Asten. Stayers: Mathe Pronk, Gaby Min- neboo, Enck Geserick en Ger Slot met als gangmakers voor zo wel profs als jamateurs: Nop Koch. Bruno Walrave, Joop Sta kenburg en Joop van Duivenbo- de. HOCKEY - Jong Oranje heeft dit weekeinde in Poznan twee vriendschappelijke hockeywed strijden gespeeld tegen de heren- jeugd van Polen. Na een langdu rige busreis won Nederland u terdag met 3-1 De tweede wed strijd gisteren eindigde in een ge lijkspel 2-2. ADVERTENTIE De Italiaan Silvano Contini is duidelijk in zijn sas met zijn eerste plek in de Ronde van West-Duitsland. Theorie Rooy (rechts), die als tweede eindigde, lacht als een boer die kiespijn heeft. Ook hij weet inmiddels dat een tweede plaats niet telt. 'S-HEERENHOEK (GPD) - Prof- wielrenner Jacques van Meer, de Nederlandse amateurkam pioen van vorig jaar, start van daag niet in de wielerronde van Nederland. Dat is het gevolg van een strafmaatregel van zijn sponsor Rody Hoogenboom, die boos is over uitlatingen van de kleine Brabander in een krant. Van Meer had daarin gesteld dat de keuze voor de HB-forma- tie van ploegleider Henk Koop- mans achteraf gezien niet ge lukkig is geweest voor zijn ont plooiing als beroepswielrenner. Dat nu is bij de geldschieter in het verkeerde keelgat gescho ten. Gistermorgen kreeg Van Meer een telefoontje dat hij vandaag niet naar de startplaats Breda hoefde te komen, omdat zijn aanwezig heid in de ploeg voor de Ronde van Nederland niet op prijs werd gesteld. Tevens werd hem te ver staan gegeven dat hij ook niet zou kunnen vertrekken in de Tour de l'Avenir. de amateur- wedstrijd in Frankrijk die dit jaar ook openstaat voor deelna me van profs „Voor mij is dat een hele strop", stelde Van Meer gisteren na de Wielerronde van 's-Heerenhoek. die werd gewonnen door Jac ques Hanengraaf. „Deze sponsor stopt er aan het eind van dit sei zoen mee en in de Ronde van Ne derland zou ik me nog een beetje in de kijker hebben kunnen rij den van andere ploegen Die kans wordt me nu ontnomen". Sponsor Hoogenboom bestempel de Van Meer gisteren als een „lastig ventje". „Ik kwam zater dag terug van vakantie en las in een krant dat Van Meer vond voor de verkeerde ploeg gekozen te hebben. Nou. dat zat me flink dwars. We hebben voor die jon gen namelijk alles gedaan. Het begon al in januari toen hij met een achillespeesblessure kwam te zitten. Daar heb ik trouwens altijd aan getwijfeld. Maar goed, desondanks mocht hij voor eigen rekening mee naar een trainings kamp en volgde hij de ope- ningsklassieker. de omloop Het Volk, in een auto. Allemaal om de sfeer in de ploeg te houden. Maar als je alles op een rijtje zet, heeft hij eigenlijk niks gepres teerd". stelde Hoogenboom. Volgens Van Meer is het matige prestatieniveau van hem en de rest van de ploeg voor een deel ook te wgten aan de falende ploegleiding. „Henk Koopmans is een goeie man en hy heeft er voor gezorgd dat er driejaar lang een sponsor was die renners on derdak gaf. Dat is in hem te prij zen. Maar als ploegleider is hij niets Dat zegt iuj zelfs trouwens ook. Alleen mag ik kennelijk die waarheid niet verkondigen Voor de renner uit Wouw. die bo vendien dreigt te worden opge roepen voor militaire dienst waarvoor hy tot nu toe steeds uitstel heeft gekregen, is er al leen nog de kans om in Belgische kermiskoersen eventuele nieuwe sponsors voor zich te interesse ren. huis nader onderzoek gepleegd moeten woren. In dat geval is zijn uitzending naar het wereld kampioenschap. dat nu trou wens al enigszins onzeker is ge worden, waarschijnlijk helemaal van de baan. De derde "moderne" Ronde van West-Duitsland heeft een Ita liaanse winnaar gekregen. De 23 jarige Italiaan Silvano Contini verdedigde op de slotdag van de ronde zyn op de derde dag van Theo de Rooy overgenomen lei derstrui. De ochtendetappe van zaterdag werd gewonnen door de Belg Paul Verschuere voor Adric van Houwehngen, één van de drie Nederlandse deelnemers aan deze ronde. De afsluitende tijdrit leverde een verrassende overwinning op voor de Belg Gery Vertinden. Contini werd tweede en ver grootte daardoor zijn voorsprong in het algemeen klassement op Theo de Rooy (zesde) tot 12 se conden. De Rooy behield wel zijn tweede positie Theo de Rooy hewed zijn neder laag in de Ronde van West-Duits- land goedgemaakt met een over winning in de Grote Prijs van Dortmund. Bij de twintigste gro te prys waren 100.000 toeschou- De Zeeuwse wielrenner Cees Priem, éen van de kandidaten voor een plaats in de Nederland- se selectie voor het wereldkam- 7npfpmplk pioenschap wielrennen in Praag. oorlopig uitgeschakeld Hij Joop Zoetemelk heeft zaterdag de LEIDEN Sebastiaan Coe heeft het afgelopen weekein de op de 800 meter zijn eerste Open Britse titel veroverd. Coe, die enigszins werd ge hinderd door een blaar, fi nishte in 1 minuut en 45.41 seconden. De beste prestatie kwam op naam van Renaldo Nehemiah. de wereldrecord houder op de 110 meter hor den. Nehemiah bleef met 13,17 seconden, zeven-hon derdste achter bij de beste wereldprestatie van dit sei- De boeiendste race was de 5000 meter, die in de eindsprint werd gewonnen door de Ier Eamon Coghlan in 13 minu ten en 20,36 seconden, een nationaal record. Coghlan sprintte in de laatste halve ronde iets sneller dat de Nieuw-Zeelandcr John Wal ker, Olympisch kampioen van '76 op de 1500 meter: 3.37,42. Wereldrecordhoudster Marita Koch was tijdens de Oost- duitse kampioenschappen in Jena weer de opvallendste at lete. Zij bleef met 49.64 sec. bleef ruim een seconden bo ven haar eigen wereldrecord van 48,60 op de 400 meter en kwam weer niet tot de tijden die de 30-jarige Tsjccho-Slo- waakse Jarmila Kratochvila eerder dit seizoen (49,17 en 49,23) heeft gelopen. Tweede achter Koch werd de Europe se jeugdkampioene van '79 Dagmar Rübsam in 50.98. Bij het speerwerpen heren werd een andere Europese jeugdkampioen van twee jaar geleden. Gerard Weiss, de nieuwe Oostduitse titelhou der. Met zijn worp van 89.56 meter overtrof hij Detlef Mi chel (86,76) duidelijk. Een an der hoogtepunt was de strijd op de 800 meter tussen Olaf Beyer en Detlef Wagen knecht. Beyer won in 1.44.31. Wagenknecht werd tweede in 1.44.81. Op de beide 4 x 100 meter esta fettes werden de Oostduitse clubrecords verbeterd. SC Magdenburg met Loeper. Emmelmann Prenzler en Knebel won bij de heren in 39,53 sec. Motor Jena (Geipel. Wockel, Auerswald en Góhr) was in 42,35 het snelst bij de dames. Frank Emmelmann is de nieu we sprinttroef van Oost- Duitsland. Nadat de atleet uit Magdenburg op de eerste dag van de Oostduitse kampioen schappen de 100 meter al had gewonnen in 10,19 seconden, zegevierde Emmelmann gis teren in Jena op de 200 meter in 20,40 sec. De tijd van de 20- jarige atleet werd zelfs enigs zins beïnvloed door de natte baan. Bij de dames ging de ti tel op de dubbele sprint naar Barbel Wockel. De winnares van het zilver tijdens de Olympische Spelen van Mos kou noteerde een uitsteken de 22,07 seconden. Goede prestaties werden ook geregistreerd op de midde nafstanden voor dames. Mar tina Stalk won do 800 motor in 1.58,71, Angelika Zauber zegevierde op de 1500 meter in 3.59.90 en de 3 km ging naar Ulrikc Bruns in 8.49,67. Op de technische nummers viel de vertesprong van Hei ke DltltO <>p Met 6 meter 91 verbeterde zij het wereldre cord voor junioren. Tevens sprong Heike Daute door die prestatie naar de eerste plaats van de wereldranglijst van dit seizoen De verrichting van de jonge Oostduitse atle te was het enige record dat tijdens de tielstrijd sneuvel de. In West-Duitsland zorgde And reas Rizzi voor een verrassing tijdens de meerkampioen- schappen door de favoriete Jurgen Hingsen naar de tweede plaats te verwijzen. Rizzi won met 8207 punten Hingsen nam genoegen met 8168 punten Tijdens testwedstrijden voor de Westduitse Europa Cup- ploeg heeft Ulrike Meyfarth in Rhcde het nationale record hoogspringen bij de dames op 1 meter en 96 centimeters gebracht. Bij de heren miste Gerd Nagel 2.32 meter maar net. Nagel zegevierde met een sprong van 2,28 meter. Polsstokhoogspringcn won de pas onttroonde Westduit se kampioen Günther Lohre (5.40 m). De overwinning bij het kogelslingeren ging naar Karl-han Riehm met 78,30 meter Martti Vainio heeft in Oulu twee Finse atletiektitels be haald. Vainio zegevierde op de tien kilometer in 28 minu ten en 6,68 seconden. Op de halve afstand was de Finse stayer de snelste in 13.31.63. De beste kogelshngeraar was JuhaTiainen met 74 meteren 72 centimeter Markku Tuok- ko veroverde de titel bij het discuswerpen met 64 86 me ter Bij de dames werd dit on derdeel een overwinning voor Ulla Lindblom met 64 16 meter Bij de Poolse titelstrijd stond traditiegetrouw het polsstok- hoogspringen op hoog ni veau Olympisch kampioen Wladyslaw Kozakicwicz wip te over 5 meter en 62 centime ter en veroverde de titel. Andrzej Stepien was de snel ste 400-meterloper in 46,33 heeft tijdens het wielercriterium in het Limburgse Echt afgelopen donderdag een lichte maagbloe ding gehad. Volgens Priem is die bloeding een gevolg van het onregelmatig le ven dat hy de laatste weken heeft geleid. "Je komt elke avond laat terug van de criteriums en moet dan onderweg nog snel wat eten, waardoor je weer met een volle maag naar bed gaat' Hij moet eerst vijf dagen rust ne men en wanneer hij dan nog klachten heeft, zal in een zieken- dertiende profronde van Kami- nk gewonnen. Het was de vyfde overwinning van de oud-tour winnaar in dit. seizoen. Zoetemelk was één van de negen renners, die achttien kilometer voor het einde het p. >p i-n ronde achterstand zette Hy maakte van de "hergroepering" gebruik om er alleen vandoor te gaan. Al zijn ploeggenoten schermden zijn vlucht af. waar door hij met ruim een halve mi nuut voorsprong op Theo Smit finishte. LEIDSCHENDAM - De Leidse tennisser Louk Sanders begint vandaag met een overwinning in het Leeuwenberghtoernooi op zak. aan de ver dedigmg van zijn Nederlandse titel. Voorafgaande aan de nationale strijd op de Sch» veningse Metsbanen. klopte Sanders gistermiddag in Leidschendam Huub van Boeckel in twee sets 6-4, 7-5 Huub van Boekei bereikte verrassend de finale door zaterdag in de halve eindstrijd Eric Wilborts met 3-6. 6-4 6—1 te verslaan Sanders had zich daarvoor met een ruime 6-2. 6-0 zege op Martin Koek al van een finaleplaats verzekerd Op tennispark Leeuwenbcrgh veroverde San ders in de eindstrijd de eerste set (6-4) In de tweede set heerste Van Boekei lange tijd. Hij reikte zelfs tot een 4— 1 voorsprong maar kon niet verhindere n dat Louk Sanders met degelijk en gecontroleerd tennis terug kwam en uiteindclyk de hoofdprijs voor zich opeiste 7-5 Amerika De 16-jange Andrea Jaeger mag zich kampioene verharde banen van de Verenigde Staten noemen. De Amerikaanse eigende zich de titel toe door vanachter de base line geduldig te wachten op de fouten van Vir ginia Ruzici Oneindig lang duurden de slagenwisschngen Eenmaal telden de statistici onder de toeschouwers liefst 135 slagen voordat een punt gescoord werd Ruzici had de korste adem 6-1,6-0 voor Jaeger Ruzici verloor de laatste twee jaar alle zeven finales, waann zy uit kwam. Voor Andrea Jaeger was dit de eerste tocrnooi-overwinning Het leverde haar 27 500 dollar op Bij de heren prolongeerde de Argentijn Jo.se Luis Clerc zyn Amerikaanse titel op de verharde banen De 22-jarige Argentyn verraste in de finale de als eerste geplaatste en evenoude Tsjechoslowaak Ivan Lcndl in dne sets. 4-6. 5-4. 6-2 Naast zijn vierde overwinning in een grand prix- toernooi betekende het de vyfcntwintigste zege in successie voor Clerc

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13