weidse agenda Toch subsidie voor opknappen Baljuwhuis m iifÏÏTT"x TkM- Dansleraar Lou Maas overleden Leidenaar mishandeld Overvloed activiteiten Opnamen voor live-elpee "Shoes" in Zoeterwoude KATWIJK/NOORDWIJK - Een Duitse toerist op het strand r Noordwijk kon zijn ge luk niet op. Juist die ene week dat hij zich van zijn werk kon vrijmaken om naar de Holland kust te gaan, was het mooi weer. Om zijn vreugde hierover te uiten, groef hij tijdens een van zijn laatste vakantieda gen niet alleen een traditio nele Duitse 'strandgangers- kuil', maar als een eerbetoon aan de badplaats schreef nij er met schelpen in grote let ters 'Noordwijk' op. Dit innig geluk om paar dagen zon, trof je deze week niet alleen bij buiten landse strandgangers aan. Ook de Hollandse strand be zoekers voelden zich in het zonnetje gezet. Vooral dege nen die door de wat minder fleurige economische situatie een vakantie in eigen land hadden gepland. Voor hen De Katwijkse boulevard vol met ge parkeerde auto's. Het verkeer stroomde vanaf maandag, als je de verkeers informatie mag geloven, maar één kant op: richting water. De badplaatsen zagen er hierdoor voor het eerst van het jaar uit zoals dat tijdens de zomer hoort. Rijen auto's op de toegangswegen en cha otische geparkeerde voertui gen op de boulevards. De po litie had er haar handen vol aan. Toch is alles in een goed harmonie verlopen, zo laten de korpsen weten. Zowel de Katwijkse als de Noordwijkse politie hebben afgelopen dagen een oogje dichtgeknepen wanneer er auto's fout stonden gepar keerd. Slechts de automobi listen die het echt te bont maakten, door bijvoorbeeld voor uitritten te parkeren, kregen een bon. Vervelende situaties hebben zich echter in geen van beide badplaat sen voorgedaan. Vanzefsprekend had ook het personeel van de VW-kanto- ren de handen vol. W. Rovers, directeur van de Noordwijk se VW verkaarde zelfs dat het bij hem nog nooit zo druk is geweest door dagtoerisme. Voor logies moet hij, als het mooie weer aanhoudt, een beroep gaan doen op de re gio. Zijn Katwijkse collega, K. Ver- plancke heeft deze dagen ook niet stilgezeten. "De mensen kwamen met golven", zo ver telde hij. In Katwijk kunnen toeristen trouwens nog te recht om te overnachten. Echte moeilijkheden met slaapplaatsen zijn er nog niet. Een strandverhaal apart vormt dat van de strandtenthou ders. Maar de heren praten het liefst met slecht weer. Dan snijdt het mes namelijk aan twee kanten. Ten eerste is er te klagen, en ten tweede hebben de heren meer tijd om dit te doen. Een opinie peiling beperkt zich dan ook alleen tot de retorische vraag: hoe gaat het? (Het gaat goed). Maar de voorzitter van de geor ganiseerde Katwijkse strand- tenthouders, J. van Parle- vliet, waarschuwde voor te 'Zonderling' is de naam waaronder tot en met augustus een aantal zomerverhalen op deze pagina verschijnt. Vragen, suggesties en op merkingen kunt u doorgeven aan de streek- redactie van het Leidsch Dagblad, tel. 071 144941 tst. 216 of 236. r Verkoeling zoeken in de branding. De strandstoel gaat gewoon voorbarige conclusies. "In september worden pas de cij fers opgemaakt. Dan pas kan je zeggen hoe het jaar is ge weest. Nu kunnen we daar nog niets zinnings over zeg gen", zo vertelde hij. En zo moet eigenlijk ook de in stelling van de zonaanbid- dende strandbezoekers zijn. Juich niet te vroeg, maar be kijk in september gewoon hoe het jaar is geweest. Of zoals een, overigens stevig gebruinde Noordwijkse strandganger, het verwoord de: "Duurden de zonnige pe riodes in Nederland maar net zo lang als de kabinetsforma tie. Dat zouden we kunnen concureren met de zuidelijke landen" VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1981 VRIJDAG Filmhuis Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66. film 'Paradine Case' van Alfred Hitchcock, vr en za om 20 en alleenstaanden. 20 i Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur. tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 2120Z6. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur. tel. 764236. ZATERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- ZONDAG Leiden - Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19. ma tm vr van 10-12 uur tel. 122000. 'Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg 24, vkwartet Frits Kaatee, vanaf negen uur. Altijd eerste zondag van de maand op treden kwartet Frits Kaatee. Clubhuis de Vroolijcke Arke - Pieters kerkchoorsteeg, voor kinderen van 4 t m 12 jaar een dagje naar het strand, maandag verzamelen om 12.30 uur bij het schoolgebouwtje hoek Pioenstraat/ Herenstraat. Leids Volkshuis - maandag, sportmid dag in de Leidse Hout, 10 uur. MAANDAG Leiden - Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur tel. 122000. JAL - Caeciliastraat 6?, van 19-22 uur tel. 126052. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Insect Woman uit\1963, 20 en 22.15 uur. Clubhuis Klein Matilo - dinsdag om 9.30 uur vertrek naar Ouwehands Dieren park in Rhenen, badpak meenemen. Leids Volkshuis - dinsdag om 13.30 uur video De Film van Ome Willem. Voorschoten - Het Wedde, zwemvier- daagse om 17.30-20 uur. VOORSCHOTEN De rijksdienst voor monumentenzorg heeft uit eindelijk toch positief beslist op een subsiedie-verzoek van Voor schoten voor de restauratie van het Ambachts- en Baljiiwhuis. Twee maanden eerder begreep de gemeente Voorschoten uit de ambtelijke contacten met de rijksdienst dat er geen subsidie zou komen. Het bedrag is echter wel lager dan de Voorschoten had geraamd. Bij het opstellen van de begro ting, twee jaar geleden, ging de gemeente nog uit van een subsi die van bijna een miljoen. Nu wordt dat bijna 700.000 gulden, tenminste als de rijksdienst naast de subsidie op de hoofd- LEIDEN - De bekende Leidse dansleraar Lou (Alois) Maas is overleden. Hij trouwde destijds met de dochter van de eigenaar van dansschool Wielinga. Samen met haar heeft hij na enkele jaren de dansschool overgenomen. Menig Lcidenaar heeft hier zijn eerste danspasjes geleerd. Dansschool Wielinga was vooral bekend vanwege zijn groots georganiseerde jaarlijks teruke- rendc bals in de alle zalen van de Stadsgehoorzaal. LEIDEN - Een groep van zeven jongens heeft gisteravond in de Haarlemmerstraat een 23-jarige Leidenaar zonder reden een v uistslag in het gezicht gegeven. Allereerst was de hoed van de jon geman het doelwit. Toen die af geslagen was en het slachtoffer zijn hoofddeksel wilde oprapen volgde de slag in zijn gezicht. De daders namen daarna onmiddel lijk de benen. Expositie In galerie het Voorhuis in Voor schoten wordt deze maand het werk getoond van de kunste naars Johanna Warmenhoven, Henriëtte Syatauw en René van Dam. Van Warmenhoven en Sya tauw zijn keramische werkstuk ken te zien, terwijl Van Dam schilderwerk tentoonstelt in de galerie aan de Voorstraat. De openingstijden van de galerie zijn: maandag tot en met vrijdag van negen tot vijf uur, zaterdag van elf tot vier uur en zondag van twee tot vijf uur (488.763 gulden in clusief de provinciale bijdrage) ook de bijkomende kosten subsi dieert. Het grote verschil tussen de ge raamde en de uiteindelijk te krij gen subsidie (300.000 gulden) is simpel verklaarbaar. De aan- neemsom is veel lager dan twee jaar geleden werd gedacht. Toen ging men nog uit van een hoofd- aanncemsom van 1,2 miljoen. Dat bedrag ligt nu onder het mil joen en de hele restauratie met de bijkomende posten gaat nu 1,2 miljoen gulden kosten. Dat komt uit op 300.000 gulden min der. Volgens een gemeente- woordwoerder is de lagere aan- neemsom een gevolg van de slechte economische situatie. Er is een soort "werkhonger", zo meent de zegsman van de ge meente. Hoe het komt dat de rijksdienst voor monumentenzorg zijn me ning heeft herzien is in Voor schoten niet bekend. Maar de ge meentewoordvoerder vermoedt toch wel wat. "Al die stampij rond de vermoedelijke afwijzen de beslissing en de publiciteit heeft er mogelijk toe bijgedragen dat de rijksdienst van mening is veranderd". Overigens verloopt de restauratie van het Ambachts- en Baljuw huis voorspoedig. De gemeente denkt dat het geheel rond fe bruari 1982 klaar is. Het Ambachts- en Baljuwhuis in de steigers. De gemeente krijgt nu toch geld i wordt dat de opknapbeurt in februari voltooid is. i het ministerie. Verwacht De kinderen vermaakten zich bij het prachtige weer gisteren opperbest in Poelmeer. OEGSTGEEST - De afgelopen weck hebben de Oegstgecs- ter kinderen weer kunnen ge nieten van een overvloed aan vakantie-activiteitén. georga niseerd door de plaatselijke stichting Jeugd- en Jonge renwerk Oegstgeest. Giste ren waren de kinderen mas saal bezig met allerlei spel letjes in en rond het zwem bad Poelmeer. Het uitsteken de weer verhoogde uiteraard de zomerpret van de vissen de, zwemmende en balspe- lende kinderen in het water. Vandaag was het bij de laatste activiteiten, zoals het spoor zoeken en het grootse slotfes- tijn, minder zonnig, maar toch voldoende warm om ook dit tot een geslaagd ge beuren te maken. Al met al heeft het weer de organisatie en de kinderen dan ook niet in de steek gelaten. Vuilopliaal- plaatsen in Noord-Holland VOORSCHOTEN - In de wijk Noord-Hofland in Voorschoten komen zeer waarschijnlijk cen trale vuilophaalplaatsen. De vuil niswagen kan in deze relatief wijk moeilijk Door het grote aantal doodlopende woonerven moet de vuilniswa gen vele malen keren. Dat kost veel tijd en is gevaarlijk. De be stuurder kan namelijk niet ach ter de wagen kijken en vooral voor spelende kinderen kan dat gevaarlijke situaties opleveren. De bewoners hadden zelf al enkele plaatsen bestempeld als centrale vuilophaalplaats. Vooral in plantsoenen en op verharde plaatsen, die de gemeente liever niet daar zag. Voor de vuilnismannen betekenen de centrale ophaalplaatsen een verlichting van het werk. Er hoeft minder te worden gelopen en gesjouwd met zakken. Ook hoeft er in de komende jaren geen extra vuilniswagen worden aangeschaft. ZOETERWOUDE - In Zoeter woude zal de eind zestig en in het begin van de jaren zeventig op gerichte popgroep "The Shoes" zaterdag optreden voor de live opnamen van een nieuwe elpee. Het optreden en de opnamen vinden plaats in het Centrum. Een mobiele studio zal de elpee van deze oorspronkelijk uit Zoe terwoude stammende groep op nemen. De hieruit voortkomende live-el pee komt medio september in de winkels. Dit nieuwe platenwerk is voortgekomen uit het grote succes van de "Shoes" na de verleden jaar gehouden Haagse en Leidse Beatnachten, waarna de groep weer incidenteel is gaan optreden. De groep genoot grote bekendheid door hun gouden hits als "Na, Na, Na", "Osaka" en "Farewell in the Rain". De voorverkoop voor het optreden is in het Don Boscohuis in Zoeterwoude. Wijk 1 - Boerhaavedistnct, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwij):: za, J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500; zo, H. de Jong, Hooigracht 61, tel. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522; zo, J. de Bruijne, Kernstraat 11, tel. 141225. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, H. Engel, de Meij van Streef kerkstraat 53, tel. 121334; zo, B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Verhage: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscen trum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, J. van de Beek, Baljuw straat 5, tel. 894539, spreekuur van 12.30 tot 13 uur, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 894539; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139, spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, Leiderdorp, tel. 891000. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - B R. v. Beusekom, J.W. Fnsolaan 1, tel. 2520; A.J Tromp, Leid- seweg 328, tel. 071-762159. Wassenaar - Noord, E.J.J. Op 't Land, Middelweg 21, tel. 13056; Zuid, H.S. Boogaart, St. van 's Gravensandeweg 1, tel. 11847. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 7 aug tot 14 aug door: apotheek v. Breest Smallcnburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Beker, Lytweg 4, DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling. Plantsoen 23. tef. 125057 BH Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36. tel. 01717-2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. GEHANDICAPTENSPORT - Het Nederlandse geweerschuttersteam is in Wenen Europees kampioen geworden op drie houdingen (staand, knielend, liggend) met een totaal van 1133 punten. De ploeg, bestaande uit Ton de Haas (Erp), Jan van de Wetering (Nistelrode) en Gerrit Tuinier (Maurik), bleef Frankrijk 50 punten voor. Oosten rijk pakte de bronzen medaille. De Haas won in het individuele toer nooi ook nog zilver op de staande houding. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor. Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zeter- Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV t Haarlem. Kwartaalabonnement f 53,45 per post 1 75,80 Jaarabonnement 1 202,30 per post I 291,70 0,75 Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. g'o) r Meer (re- z (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- vlsie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst 222 H. v. Egmond 'tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2