Souvenirs die u zelf kunt maken Geen directe gevolgen werkloosheid Duitsland Vilten: De Graafschap mikt óók op Westduitsers vergeten techniek terug als hobby W oiiingbouwverenigingen buren koppelen aan lonen Harry Scliultiiig snel in Italië -622UI Zeehondencrèche wint geding tegen Info BV Springbokken ongestoord naar nieuwe rugbyzege Koersen Duindigt Telegraferen op zondag mag weer na zestig jaar Remise voor Jeroen Piket OPEN HAARD DOKTINCHEM (ANP) - Do Graaf schap gaat up een gezonde finan ciële basis aan zijn heroptreden in de eredivisie beginnen. De uit gaven zijn drastisch terugge drongen. De bestaande schulden zijn vereffend. Deze financiële stand van zaken heeft wel met zich meegebracht dat de nieuwe eredivisionist geen spectaculaire sprongen op de transfermarkt heeft kunnen doen. 'Niettemin hopen wij aan ons spelerspotcn- tieel nog een zestiende man toe te voegen', zei voorzitter Jansen- Venncbocr. 'waarbij wij sterk denken aan een vleugelspits' Ondanks de nu nog kleine spelers- V1AREGGIO (ANP) - Bij in ternationale atletiekwedstrij den in Viareggio heeft Harry Schutting voor de beste Ne derlandse seizoenprestatie op de 400 meter horden ge zorgd. De Nederlandse re cordhouder (48.44 sec.), die pas sinds kort weer serieus in training is omdat hij zijn stu die dit jaar liet prevaleren, werd in de Italiaanse stad derde in 50.24 seconden. De wedstrijd werd gewonnen door de Amerikaan David Lee in 49.70 seconden. De tweede plaats was voor een andere Amerikaan, Bart Wil liams, met een tijd van 49.77 seconden. Tijdens de wedstrijden in Via reggio verbeterde de Roe meense Maricica Piuca het Europees record op de mijl voor dames. De Roemeense, die afgelopen zondag tijdens de B-finale van de strijd om de Europese beker in Pescara de 800 en 3000 meter op haar naam bracht, liep de 1009 me ter in 4 minuten en 21.82 se conden. Het oude Europese record stond met 4.22.1 op naam van een andere Roe meense, Natalia Maraceseu. Zij leverde die prestatie op 27 januari 1979 in Auckland (Nw-Zee). Het wereldrecord is met 4.21.7 in handen van de Amerikaanse Mary Decker. De Amerikaanse Evelyn Ash- ford zorgde voor een zeer snelle 100 meter in Viareggio. Zij won in 11.06 seconden. groep gaat zijn vereniging het eredivisie-jaar met vertrouwen in. 'Hot klikt erg goed in de ploeg onderling en met de trainers Henk Ruijgrok en Guus Hid- dink, van wie de laatste zich ge heel zal wijden aan het trainers schap en niet meer inzetbaar zal zijn als speler. Bovendien zijn wij gelukkig met de aanwinsten uit de eigen opleiding, zoals Frank Dolleman. Bob Kelder man, John Leeuwerik en John Trentelman'. De voorzitter is van mening dat Dc Graafschap in zijn 27 jaren be staan zijn bestaansrecht in het betaalde voetbal heeft bewezen. Zowel op sportief als bedrijfs- technisch gebied. Wat dat betreft is de Doetinchemse club de afge lopen dagen meegegaan met de KNVB in de beslissing omtrent dc reclame en de televisie. De ïn- DIEREN In de sporthal Theo- thornc in Dieren is gisteren het toernooi om het open Neder lands schaakkampioenschap 1981 van start gegaan. Tot en met zaterdag 15 augustus zullen 112 schakers in de hoofdgroep uit maken wie er met de titel en de eerste prijs van 2000 gulden naar huis gaat. Uitgesproken favorieten zijn er dit jaar niet. Hans Kuijf uit Boskoop zal in elk geval zijn vorig jaar ver komsten die de club krijgt uit de advertenties die in het stadion de Vijverberg zijn aangebracht, be tekenen voor De Graafschap een belangrijke basis voor de gezon de financiële toestand van dit moment. Overigens heeft het bestuur van De Graafschap, ondanks dat de vereniging met het standpunt van de KNVB tegenover de strakke richtlijnen omtrent de reclame van CRM is meegegaan, een brief gestuurd naar de NOS. Daarin staat de boodschap dat de mensen van Studio Sport altijd welkom zijn in Doetinchem. De Graafschap heeft het toeschou wersaantal per wedstrijd begroot op 6000 toeschouwers, onder wie. zo hoopt de club, veel West duitsers. In een propaganda-ac- tie is namelijk ook het Weslduit- se grensgebied betrokken. overde titel niet kunnen verdedi gen, aangezien hij in Mexico strijdt om het jeugdwereld- schaakkampioenschap. Jeroen Piket uit Leiderdorp begon het toernooi met een remise te gen de Francaise Santoy. Heems kerk uit Rijnsburg kwam nog niet tot scoren. Nu hij zijn partij Het zogeheten vilten is een zeer ou de methode om van wolvezels di verse kledingstukken of andere gebruiksvoorwerpen te maken. Dc techniek van het handam- bachtelijk vilten is grotendeels - en zeker in Nederland - in het vergeetboek geraakt, hoewel we het produkt 'vilt' allemaal nog steeds kennen. We denken dan in de eerste plaats aan die kleine, dunne lapjes gekleurd wilt, dat hoofdzakelijk voor applicatie- en/ of decoraticdoeleinden wordt ge bruikt. Toch is dat niet UrA •It van vroe ger'. Integendeel zelfs, dat was dik, stug en betrekkelijk kleur- arm. Een 'eerlijk' materiaal, waar van kwalitatief hoogwaardige DE BILT (ANP) De jaarlijkse huurverhoging moet worden ge koppeld aan de ontwikkeling van de inkomens. Zij mag niet worden opgehangen aan de stij ging van de bouwkosten. Dit pleidooi houdt het Nederlands Christelijk Instituut voor Volks huisvesting (NCIV) uit De Bilt in een brief aan de kabinetsforma teurs Kremers en Van Thijn. In de passage over de woonlasten in het ontwerp-regeerak koord staat dat de jaarlijkse huurverho- DORDRECHT (ANP) - Info Lees mappen BV in Groot Ammers moet haar abonnees van het nieuwe puzzelblad „kans" schrif telijk en op juiste wijze informe ren over de betrokkenheid van de stichting Zeehondencrèche Pieterburen bij de uitgave van dit blad. De president van de rechtbank in Dordrecht, mr. L Frijda, heeft dit gisteren bepaald in het kort ge ding dat de stichting had aange spannen tegen het leesmappen- bedrijf. Het ging in dit geding om het verwijt van de Zeehonden crèche Pieterburen, dat Info leesmappen bij de werving van EERSTEKOERS 2030 m: 1. Utaro Buitenzorg (H. Langeweg) 2.44.1 1.20.4, 2. United Mendel, 3. Tura Swoll. Winn 1.60 pl 1.10 1.10 1.10 kop 2.70 trio 6.30. TWEEDEKOERS 2040 m l Urchin Norton (R. Pools) 2.51.4. 2. Tiama de Bois, 3. Uresco Double. Winn 14.60 p) 8.00 2 70 7.70 kop 98.30. DERDEKOERS 2040 m l. Silver Lady (J. Glimmerveen) 2.48.4 1.22.5, 2. Treze Hanover, 3. Urice H. Winn 23.00 pl 4.20 2.50 4.30 kop 53.10 trio 3479.00. Niet gestart: (nr. 2) Solo Ro tary, (nr. 4) Uncannv, (nr. 5) Tabitha. V1ERDEKOERS 2100 rn: 1. Robbe does (K. Davies) 2.16.0, 2. Lady Va lentine. 3. Solid Lass. Winn 4.50 pl 1.70 1.90 2.40 kop 3.90 trio 34.40. Niet gestart: (nr. 4) Feuerkogel, (nr. 5) Missix. VIJFDEKOERS 2520 m: 1. Trexy Hanover (G. Offenberg) 3.29.4 1.23.1, 2. Stefano Hanover, 3. Tornado Star. Winn 8.30 pl 3.70 2.70 kop 7.60 trio 68.40. ZESDEKOERS 1609 m: 1. Topsev (G. W, van Evkelenborg) 2.07.0 tegen Van Dongen uit Zaandam afbrak. Voor Wiebes uit Leider dorp bracht de eerste ronde een puntendeling tegen Poncin uit Wormermeer. In de reservegroep bleef Goedhard uit Leiderdorp tegen Van de Berg uit Zaandam ook al op een gelijkspel steken, maar wellicht ging de komende vier jaar moet worden gekoppeld aan de stij ging van bouw- en exploitatie kosten. Het NCIV, een overkoe pelende organisatie van 350 wo ningbouwverenigingen en stich tingen. schrijft verd^»- abonnees had gesuggereerd dat de stichting bij de uitgave van „kans" méér geldelijke baten zou hebben dan 75 procent van een puzzelactie, wat beide partijen met elkaar waren overeengeko- Overigens is de uitgave van het puzzelblad inmiddels al ge staakt. Desondanks moet het leesmappenbedrijf haar abon nees schriftelijk meedelen hoe de vork in de steel heeft gezeten. Dit op straffe van een dwangsom met een maximum van 55.000 gulden. Mr. Frijda bepaalde bo vendien dat beide partijen hun eigen proceskosten moeten beta len. 1.19.0, 2. Summer Pearl, 3. 'ion Zuidvelde. Winn 7.20 pl 7.60 2.10 kop 190.40 trio 1774.90. ZEVENDEKOERS 2000 m: 1. Du chess Rickey (M. van Gisteren) 2.11.3, 2. Liana Raaphorst, 3. Watch Me. Winn 7.80 pl 2.10 5.00 1.50 kop 80.90 trio 1384.90. Niet gestart: (nr. 4) Happv King, (nr. 5) Oliver. ACHTSTEKOERS 2040 m: 1 Tin- demans W (J. de Leeuw jr) 2.43.7 1.20.2, 2. Tovaritsj, 3. Sigolino. Winn 20.60 pl 4.00 2.60 4.60 kop 118.30 trio 5516.20. NEGENDEKOERS 2120 m: l.Remi Star (J. Wagenaar jr) 2.48.6 1.20.3, 2. Rio Tinto. 3 Parel Holland. Winn 2.80 pl 2.20 2.30 2.80 kop 10.00 trio 102.90. Niet gestart: (nr. 10) Paloro du Bois, (nr. 11) Robert Belwin. TIENDEKOERS 2040 m: 1. Talon Beroona (M. Bouwhuis) 2.44.7 1.20.7, 2. Sandor L. 3. Ricardo. Winn 2.30 pl 1.20 1.90 1.50 kop 2.10 trio 29.50. TOTALIS ATOROMZ ET: f416.956.00.-. dat Otten uit Leiden wel met een (ruimtelijke) bloemschikkin g of arangement - linkonder op de fo to. Versgeplukt materiaal droogt u „ruimtelijk", door het in bossen samen te binden en op een don kere, goed geventileerde plaats enkele dagen tot weken omge keerd op te hangen. Als dat tij dens de vakantie een beetje te huurpercentage voor mensen met een minimuminkomen niet mag worden verzwaard zolang hun koopkracht daalt. Voor gezinnen met een modaal of hoger inkomen (vanaf ongeveer veel (extra) werk is, koop dan bij de plaatselijke bloemist inheem se droogbloemen en maak daar een mooi boeket van. U ziet het, er zijn voldoende zelf- maak-vakantiesouveniertjes te bedenken. Als u er eenmaal mee begint, komt de rest vanzelf. vette, ongewassen wol (niet elke soort is geschikt!). Na het kaarden legt men de plukjes wol kruiselings op elkaar. Warm zeepsop zorgt ervoor dat de schubben van de wolvezels open gaan en als het ware in elkaar grij pen, zodat er één geheel ontstaat. Het proces van vervilten (of 'vol len') wordt versneld door de ve zels met dc handen aan te wrijven en op elkaar te duwen. Tijdens het vollen en drogen krimpt het materiaal sterk. Bij het maken van een patroon dient men hier terdege rekening mee te houden. Het in alle richtingen tegen el kaar aan wrijven en duwen ge beurt op een viltbord of volplank. DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1981 35.000 gulden) mag dat percenta ge in de komende kabinetsperio de iets hoger worden gesteld, al dus het NCIV. Zeker woningen met lage aanvangshuren in stadsvernieuwingsgebieden moeten vrij blijven van versnel de huuraanpassingen, vindt alge meen directeur mr. J. Stassen van het NCIV. De woningbouw verenigingen verzetten zich te gen een uitspraak als „de men sen betalen te weinig voor het De nieuwe, pas in de handel ge brachte open haard „Deville" verenigt drie systemen in zich, welke tot dusver een afzonderlij ke keuze noodzakelijk maakten. Het belangrijkste is wel het ren dement van deze nieuwe haard. Dat ligt, aldus de importeur, op 70 procent, tegenover een gemid deld rendement van 20 procent dat de gewone open haard ken merkt. Dit hogere rendement wordt verke- gen door de deuren te openen, en het glazen vonkenscherm neer te klappen. Dit heft de „trek" van de kamerlucht via de schoorsteen op, de belangrijkste verliesfactor. In deze functie wordt uitsluitend verbrandingslucht aangezogen, terwijl het gezellige effect van de „open haard" behouden blijft. Klapt men het vonkenscherm op, dan is de Deville een pure open haard, die dan uiteraard ook niet die 70 procent rendement ople vert, maar toch wel méér dan de conventionele open haard omdat in de luifel een convectiesysteem is ingebouwd dat een onnutte en directe afvoer van de warmte te genhoudt. Tenslotte is de nieuwe haard tevens „potkachel" die behalve convec tie- ook stralingswarmte geeft. De haard is thermostatisch regel baar. De romp is van gietijzer, de luifel van plaatstaal. Wie er het fijna van wil weten kan de impor teur om nadere informatie vra gen: Hakaf. Katwijk, tel. 01718- 29312. waarop ribbels zijn aangebracht. Het arbeidsintensieve vollen duurt ongeveer 30 minuten of langer, afhankelijk van de soort wol en de dikte van de viltlaag- De meeste werkstukken kunt u met of zonder naad samenstellen; dat laatste is vooral prettig bij wan ten, sokken en vesten. Na het drogen van het vilten werk stuk kunnen versieringen aange bracht worden in de vorm van borduursels, applikaties enz. Het viltbord kost f 50. het viltboekje f 10. Ze zijn verkrijgbaar bij hob by- en handenarbeidwinkels. Voor verkoopadressen bij u in de buurt kunt u bellen naar de firma Louét te Lochem, tel. 05730- 2229. WAGANUI - De Zuidafrikaanse rugbyploeg heeft gistermiddag in Wa- ganui met 45-9 van een Nieuwzeelandse selectie gewonnen. Bij rust was de stand nog gelijk, 9—9. Het kwaliteitsverschil bleek pas na een kwartier in de tweede helft, toen de Zuidafrikanen kennelijk gewend waren geraakt aan de lage temperatuur en gebruik gingen maken van hun betere conditie. De wedstri jd vond plaats zonder incidenten in of rondom het stadion. Na het duel verklaarde de manager van de 'Springbokken' dat hij en zijn spelers zich zouden neerleggen bij iedere beslissing die over de tournee wordt genomen. "Iedere overeenkomst tussen de rugbybond van Nieuw-Zeeland en mensen die tegen onze wedstrijden protesteren, is een zuiver politieke zaak. Daarmee bemoei ik mij niet. Wij zullen doen wat de rugbybond van ons verlangt, maar ik zal niet ingang van het 'buitengebeuren'. Ik ben op de hoogte met rugby-zaken, maar ik kan geen verklaringen afleggen over aangelegenheden die daarbuiten val len". Nieuwzeelands eerste minister Robert Muldoon concludeerde gisteren dat het regeringsstandpunt (het doorgaan van de tournee van de Springbokken is een zark van uitsluitend de rugbybond) door de Nieuwzeelanders zeer verschillend wordt beoordeeld. In de hoofdstad Wellington zei Muldoon tijdens een vergadering: "Het is duidelijk dat de regeringspolitiek op ondubbelzinnige wijze wordt onderschreven door de 'provincie' (waar rugby erg populair is), maar dat er veel min der steun en begrip voor is in de grotere steden". DEN HAAG (ANP) - Vanaf het komend weekeinde mag de PTT op zon- op feestdagen weer lokale telegrammen in behandeling nemen en be stellen. Dit blijkt uit een Ko ninklijk Besluit, dat deze week in het staatsblad is ge plaatst. Zestig jaar geleden viel de be slissing, dat op zon- en feest dagen geen lokale telegram men meer in behandeling zouden worden genomen. Deze bepaling sloeg ook op telegrammen met de afzen der en de geadresseerde bin nen hetzelfde bestelgebied. De maatregel was bedoeld ter beperking van het gebruik van de telegraafdienst op da gen. waarop de personeelsbe zetting om sociale redenen gering is. n een toelichting op het Ko ninklijk Besluit heeft staats secretaris Smit-Kroes (PTT- zaken) laten weten, dat sinds lange tijd het aanbod van te legrammen op zon- en feest dagen buitengewoon gering is. Het aantal bestelritten voor telegrammen op dagen is minimaal, maar niettemin ruim voldoende om de zeer weinige lokale telegrammen af te leveren zonder perso neelsuitbreiding. overwinning kan starten. Hij zal dan in de tweede zitting De Graaf uit Utrecht tot overgave moeten zien te brengen. De belangrijkste uitslagen: Belle - Gemert Mj-'A Borm Blaauw 1-0 Lith - Kvist '/•-'/■ Van de Veen - Gorski 1-0 Nijboer Etmans 1-0 Schmittdiel - Timmerman 1-0 Bredewout - Kretzschmar 1-0 Van de Tuuk Duchene Vfe-Vfe Dat zei mr. Chr. van Veen, voorzitter van de VNO. in een reactie op de recent bekend geworden cijfers van de Westduitse werkloosheid. De afgelopen maand kwamen er 120.500 werklozen bij, waarmee het werk loosheidspercentage steeg van 4.8 procent in juni tot 5,3 procent in juli. Volgens Van Veen is het eventueel opvoeren van de produktiviteit en vooral het moderniseren van de economie in West-Duitsland veel ge vaarlijker voor de Nederlandse economie en dus voor de Nederlandse werkgelegenheid. Het opstellen van een moderniseringsplan voor de Nederlandse economie ziet Van Veen dan ook als een zeer belangrijke taak voor een nieuw kabinet in Nederland. Speelgoedfabriek heeft kleuterschool De grote Amerikaanse speelgoed fabriek Fisher Price houdt er een eigen kleuterschool op na, waar groepen kinderen zes weken lang 'les' krijgen, maar waarvan vooral de speelgoedmakers veel leren. Ruim 100 mensen, ingenieurs, ont werpers en psychologen, beoor delen de reacties van de kinderen op de nieuwe speelgoedproduk- ten. Dat gaat inderdaad heel streng: slechts twee van de 100 ontwe-pen komen 'door de keu ring' en worden in produktie ge nomen. Aan de veiligheid va:i het speel goed worden zeer hoge eisen ge steld; één aspect daarvan is bij voorbeeld dat Fisher Price geen enkel onderdeel kleiner dan 3 cm maakt; heel jonge kinderen heb ben immers de neiging om kleine voorwerpen in de mond te ste ken. Maak dit jaar eens zelf een s of vakantieherinnering. Dat is niet alleen voordelig, maar nog leuk werk ook. Zeker wanneer u hierbij het hele gezin inschakelt. Bovendien zijn souvenirs naar ei gen ontwerp - althans voor de maker - waardevoller dan de meeste gekochte exemplaren. Immers, er zit iets „eigens" in, iets dat nu juist u erg aan die vakantie(plaats) doet denken. Er zijn vele mogelijkheden voor een zelfgemaakt, blijvend vakan tiesouvenir. Allereerst moet u een materiaalkeuze doen. Het ligt voor de hand. dat spullen, die u tijdens de vakantie veel tegen komt, hierbij en belangrijke rol spelen. Vooreen vakantie aan zee zijn dat bijvoorbeeld schelpen, zeesterren of zandkorrels, in de bergen zijn (halfedcl)stenen of kristallen dankbare objecten, ter wijl het bos ook het nodige mate riaal kan leveren: denneappels, takken (houtsnijden) e.d. Wat materiëlere onderwerpen zijn eveneens mogelijk: (buitenland se) munten of postzegels; gereed schappen en serviesgoed, dat voor een bepaalde streek ken merkend is; bepaalde produkten of verpakkingen, enzovoort. Als bekend is, wat we als herinnering willen bewaren, moet* nog be paald worden, hoe we dat gaan doen. Sommige materialen laten zich uitstekend tot ruimtelijke objecten verwerken: poppetjes van schelpen, dierfiguren van denneappels, stenen etc. Vooral kinderen zijn voor dit soort din gen wel te vinden. Informeer te voren bij uw hobbywinkelier welke lijm of kit het beste voor uw plannen geschikt is. Het is niet mogelijk hier de zeer ve le zelf-maak-souvenirs te bespre ken, maar sommige conserve ringstechnieken zijn zo algemeen bekend (ingieten in kunsthars, drogen, inlijsten, opplakken, enz.), dat u er met een beetje fan tasie best uitkomt. Om u een beetje op weg te helpen, geven we èèn voorbeeld, dat vrijwel overal toegepast kan worden. Het betreft een raam- of muurhan ger, die ergens in het huis een de coratieve functie krijgt. De werk wijze is eenvoudig: pluk een (of meerdere) bloem(en), dunne tak jes, boombladeren, varens, gras sen. of iets dergelijks, die ken merkend zijn voor uw vakantie streek. Droog ze onmiddellijk na het plukken tussen een stapeltje kranten, vloeipapier of servetten. Plaats daarop een zwaar boek of een aantal stenen, zodat het droogsel plat wordt. Vernieuw zonodig om de twee dagen het pa pier. Thuisgekomen giet u het droogsel in giethars. plakt het tussen plakplastic ot lijst net tus sen twee glazen plaatjes in. De raamhanger linksboven op de foto is gemaakt met behulp van Salda-decor. Dat is een soort kou- demaille, die bij warenhuizen of handenarbeidwinkels in comple- te dozen of los te koop is. De vlin der rechts op de foto is er ook van gemaakt. Hij is bedoeld voor de kinderkamer en bestaat uit een aantal verschillende kleuren, die tussen reliëfpasta aangebracht zijn. De vlinder uit Spanje diende niet alleen als voorbeeld, maar werd ook nog in het werkstuk verwerkt, door hem in het mid denstuk in te gieten. De ronde raamhanger met gedroog de bloem maakt u door op een ondergrond van dun plastic(folie) met reliëfpasta de cirkelvormige begrenzing aan te brengen, waar na hierbinnen een dunne laag transparante Salda-decor wordt uitgegoten. Vervolgens drukt u het droogsel er zachtjes op vast. Na circa 10 minuten begint het materiaal te harden en kan het ge heel opgevuld en afgedekt wor den met een nieuwe laag Salda- decor. Na volledige uitharding het werkstuk van het plastic af trekken en (bij voorkeur voor het raam) ophangen. Dan is er tenslotte nog een andere mogelijkheid, als we het over droogmateriaal hebben, n.l. de Van pilt zijn leuke kledingstukkete maken, vooral vilten-laar; jes doen het heel goed. Dat 'vroeger' gaat werkelijk duizen den jaren terug. Ver voor onze jaartelling maakte men van vilt jassen, vesten, sokken en schoe nen. Het materiaal leende zich ook uitstekend voor het vervaar digen van dekens en tenten en gaf de mens zowel in koude als war me streken bescherming tegen weer en wind. Niet alleen de pri mitieve volkeren, maar ook de Germanen en Romeinen hulden zich voor een deel in vilt. Op Mid deleeuwse schilderijen komt vil ten kleding voor en tot op de dag van vandaag kennen we de vilten hoed. de slof en de handschoen Met name in Zweden zijn dit soort produkten erg populair. Het vil ten is daar. zij het op bescheiden schaal, als huisvlijt in gebruik ge bleven. en de laatste jaren als vrij etijdsbesteding zelfs sterk toege nomen. Sinds kort is in Neder land een zgn. viltbord in de han del, waarmee u thuis wanten, ves ten. schoenen, (thee)mutsen, hoedjes, sloffen, sokken en der gelijke kunt maken. Hoe dat alle maal in zijn werk gaat, wordt uit gebreid door Marlie Claessen be schreven in een duidelijke hand leiding. compleet met patronen, krimptabel en werktekeningen. Het viltproces is makkelijk te leren en geeft betrekkelijk snel leuke resultaten Uitgegaan wordt van Voor Nederlandse werkgelegenheid DEN HAAG (GPD) - De onverwacht grote stijging van de werkloosheid in West-Duitsland, zal geen gevolgen hebben voor de werkloosheid in Nederland. De Westduitse economie is zo sterk dat het zelfs mogelijk is dat ondanks een stijging van de werkloosheid de produktiviteit opge voerd wordt. Dat laatste zou dan zelfs een versterking van de Westduit se economie gaan betekenen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12