Extra water voor honderden surfers Meisjes hoeven zich geen zorgen te maken -eidse agenda Eigenaar Hogewoerd 81 stelt huursters gerust Als slepende protestactie steenfabriek slaagt Organist durft zowel barok als modern aan Windsurfen op de Noordzee slaat ook in Wassenaar aan Burgerlijke stand Houtwal mag niet wijken voor tandarts praktijk LEIDEN - De tien bewoonsters van het pand Hogewoerd 81 hoe ven zich geen enkele zorg te ma ken. Ze kunnen rustig op hun ka mers blijven wonen en van ont ruiming is beslist geen sprake. Dat zegt Theo Barthen, de eige naar van het pand. De meisjes zeiden zich bedreigd te voelen, nadat zij - op grond van klachten over de woning - had den geweigerd de zes procent huurverhoging te betalen. Barthen verklaart tevens bereid te zijn de klachten over de woning - voor zover dat al niet gebeurd was - te verhelpen. "Alleen als ze werkelijk grote klachten hebben, waarbij ingrijpende werkzaam heden nodig zijn, zullen ze tijde lijk elders onderdak moeten vin den", aldus de huiseigenaar. Hij bestrijdt echter dat hij van plan zou zijn om het huurconflict aan te grijpen om het pand (dat tien kamers telt) om te bouwen tot vijf appartementen. "Dat is vol strekt uit de lucht gegrepen", al dus Barthen. Het pand is nog maar kort eigen dom van Barthen. En dat is vol gens hem ook de achtergrond van het conflict: De vorige eige naar liet de jaarlijkse huurverho ging achterwege en de meisjes namen in ruil daarvoor de klach ten maar al te graag voor lief. "Dat willen ze graag zo houden. Maar ik ga er juist van uit dat als er klachten zijn die ook moeten worden verholpen. Ik bezit meer huizen en die zijn allemaal per fect in orde. Ga maar na bij bouw- en woningtoezicht. Maar dan moeten ze natuurlijk wel de gewone huurverhoging betalen". Barthen wijst er op dat de huren liggen tussen de 127 en 300 gul den per maand, inclusief gas en electra. "Dat zijn toch redelijke huren? Anders zouden de meis jes zich ook wel beroepen heb ben op het wettelijke puntenstel- sel dat voor de berekening van de huur bestaat". 'Bovendien", aldus Barthen "Heb ben zes van de tien meisjes de huurverhoging wel betaald". Het opzeggen van de huur berust vol gens hem op een misverstand. Er is weliswaar een brief gestuurd waaruit dat te lezen valt, maar dat is verkeerd opgevat. "De brief is ook niet aangetekend verstuurd, wat bij een echte huu- ropzegging gemoeten had", al dus Barthen. Hij wyt het conflict aan een over bodige verharding van de stand punten en benadrukt dat hij de zaak in goed overleg wil uitpra ten en oplossen. Onverdiend Barthen zegt het hoogst ongeluk kig te vinden dat de firma Keij bij de affaire betrokken is ge raakt. "Ten onrechte is er ver band gelegd met de zaak van Van der Maarel (waarbij de in boedel van de huurder werd ver nield, red.). Keij kreeg daar ook al onverdiend de Zwarte Piet toegespeeld. De familie Keij zit al tientallen jaren in het beheer van huizen in Leiden. Het enige wat hij met deze kwestie te ma ken heeft is dat hij de huur voor mij int. Meer niet", aldus Bar then. En hij verwijst alle geruch ten over een knokploeg van Keij naar het rijk der fabelen. Barthen is er ook van overtuigd dat het niet Keij is geweest die de hand had in de vernielingen in de wo ning van Van der Maarel. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1981 Zaterdag Leiden, wandeltocht, start: WV-ge- bouw, van 9 uur tot 13 uur. Leioen, film "I Confess". Het Kijkhuis, VroAvenkerkkoorstraat 17, 20 uur. Maandag Leiden, bejaardensoos Zuid-West, ont moetingscentrum Boshuizerlaan, 14.30 Leiden, JAL, Caeciliastraat 67, van 19- 22 uur. Leiden, filrr. "Judo Saga", Kurosawa, Het Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, 20 uur en 22.15 uur. VALKENBURG/NOORDWIJKERHOUT - Indien het al 7 jaar lopende Kroonberoep voor uitbreiding van de zand winning in de put van Lagendijk in Valkenburg positief uitpakt kunnen de honderden surfers daar binnen vijf jaar op 5 tot 10 hectare extra watersportgebied rekenen. LEIDEN - Wim van der Reijden, organist van de Leidse Lokhorst- kerk en muziekleraar in Delft, bespeelde voor een bevredigend aantal kennelijk zeer belangstel lende toehoorders het orgel van de Hooglandse Kerk. Dit in het kader van de K. en Het werkelijk zeer fraaie instru ment is vanwege de (Werckmeis- ter-)stemming, lang niet voor alle muziek geschikt. De bespeler moet vooraf voorzich tig, met alle zorg zijn programma samenstellen en daarbij goed we ten, hoe de gekozen muziek his torisch en artistiek verantwoord zal klinken. Wim van der Reijden heeft het aan gedurfd om zich niet tot Buxte- hude te willen beperken. Hij ging veel verder, met Bach, Rinck, een stuk of wat modern tot aan Jean Langlais toe. Ik moet zeggen, dat al die werken meer of minder redelijk goed klonken. Van der Reijden had zoveel mogelijk de veiligste weg gekozen. Hij speelde bedacht zaam en gaf de klank alle ruimte. Niet steeds gelukte het de struc tuur voldoende open te houden. De Fuga na een brokkelige Fan tasia, van de Zweed Hilding Ro senberg, verwaasde nogal. De concertgever toonde zijn be kwaamheid al duidelijk met een Praeludium, Fuga en Ciacona in C, Buxtehude. Hij interpreteerde terecht deze midden-barok tame lijk vrij, wat de muzikale zegging te goede kwam. Ook Praeludium en Fuga van Buxtehudes leerling Bruhns moest wel slagen. Onder Bachs voorspel over "Nun komm' der Heiden Heiland", hoe helder ook voorgedragen, voelde ik me toch wat minder prettig. In het gearrangeerde eerste deel van een fluitconcert van Rinck (in F, dus een veilige toonsoort) gebruikte de speler het hoge sif- flet-register met goed effect als solostem. De Partita over "Erhalt uns, Herr" van Anton Heiller, opgedragen aan zijn leerling, de Pool Pla- nyavsky (van wie we een interes sante" Toccata alia Rumba" hoorden) sprak mij weinig aan. Het allermooist vond ik ten slot te het,, Te Deum" van Jean Langlais. Hier gebeurt werkelijk iets, een andere wereld gaat open. De speler deed deze scho ne muziek alle recht. En het or gel, ongedacht, óók! JOHAN VAN WOLFSWINKEL. Ook voor het Oosterduinsemeer in Noord wij kerhout houdt de Hille- gomse fabrikant van kalkzand steen Van Herwaarden rekening met een mogelijke voortzetting van de zandwinning met 10 tot 15 hectare. De provincie heeft echter 7 jaar ge leden een stoKje gestoken voor een dergelijke vergroting van de Valkenburgse zandwinput, het geen voor Van Herwaarden toen reden was tegen dit besluit bij de Kroon in beroep te gaan. Ook de door hem gewilde uitbreiding van het Oosterduinsemeer is door een onlangs aangenomen bestemmingsplan op de tocht komen te staan. Vooral het laatste is voor de fabri kant van kalkzandsteen een dui delijk voorbeeld van hoe de be langen van de industrie en dus werkgelegenheid én die van ruimtelijke ordening in conflict kunnen raken. Maar Van Her waarden benadrukt het grote be lang van uitbreiding van het Oos terduinsemeer voor de recreatie omdat het zich uitstekend voor vooral surfen leent. "Voor zeilen is het eigenlijk te klein maar voor surfers is het ideaal". Bekend is dat de provincie daarom wel voorstander is van vergroting v^n dit meer. De gemeente Noordwykerhout vindt echter dat zij nu wel voldoende aan de zandwinning heeft bijgedragen en legde daarom op de bewuste, eventueel voor uitbreiding be doelde oevers een agrarische be stemming. Nog onbekend De inmiddels door watersporters 'in beslag genomen' put van La gendijk in Valkenburg is mo menteel zo'n 30 hectaren groot. Daarvan is nog slechts op een ge deelte recreatie toegestaan om dat er nog steeds zandzuigers aan het werk zijn. Uiteindelijk moet, hoe het Kroonberoep ook uitpakt, dit gehele gebied voor recreatie geschikt worden ge maakt want als zodanig staat het in de provinciale plannen. Uitge werkt is deze toekomstverwach ting echter nog niet, dus hoe het er uiteindelijk zal uitzien is nog onbekend. Een van de redenen waarom de provincie 7 jaar geleden een veel kleinere uitbreiding van de put wilde toestaan dan Van Herwaar den voor ogen stond, was dat verschillende andere provinciale plannen toen, en nog steeds, niet geheel duidelijk zijn. Van Her waarden wil daarentegen de door hem gewenste vergroting van de put doorzetten om voor een langere termijn van voldoen de grondstoffen voor zijn fabriek te zijn verzekerd. In totaal bezit Van Herwaarden zo'n 60 hecta ren grond in en om het huidige meer. De zandwinning in de put van La gendijk is rond 1950 begonnen met telkens vergunningen van beperkte omvang. De eerste ver gunning voor 3 hectaren bepaal de zelfs dat het door de zandwin ning ontstane gat door Van Her waarden weer met huisvuil moest worden opgevuld. "Daar- De put van Lagendijk in Valkenburg wordt nu al volop gebruikt door surfers. Dat is echter nog niet officieel. Mettertijd zal dat mogelijk wel het geval zijn en dan op een grotere oppervlakte aan water. over zijn de inzichten in de loop der tijden ook flink veranderd", sneert hij nu. Verantwoord In het Noordwijkerhoutse Ooster duinsemeer begon de Hillegom- se fabrikant met zandwinnen in de jaren 30. In 1976, toen het meer zo'n 30 tot 32 hectaren groot was, moest met zandzuigen worden gestopt omdat de maxi maal toegestane diepte van 12 meter was bereikt. Een onder zoek toonde, volgens Van Her waarden, inmiddels aan dat een extra verdieping hier verant woord is. Tevens zou een voort zetting van de graafwerkzaamhe den de oevers een aantrekkelij ker aanzien geven, aldus de fa brieksdirecteur. De kalkzandsteenfabriek, waarbij 120 mensen werken, heeft voor een rendabele bedrijfsvoering per jaar 3 tot 400.000 kubieke me ter zand nodig. Van Herwaarden zegt vooralsnog niet te weten waar hij die grondstof voor zijn bedrijf vandaan zou moeten ha len indien hij niet met winnen in Valkenburg en Noordwijkerhaut mag doorgaan. "We hebben wel eens zand uit het IJsselmeer ge probeerd maar de kwaliteit daar van was te slecht en de aanvoer- route economisch gezien voor ons te lang", aldus de fabrieksdi recteur. ARTSEN 24 t Wijk 1 - (Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk): zaterdag: J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; zondag: F.B. Kruis, Kla proos 34, tel. 126371 Wijk 2 - (Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, de Waard): zater dag: H. de Jong, Hooigracht 61, tel. 123752; zondag: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. Wijk 3 - (Mors, Haagwegkwartier, Zuid- West): zaterdag: A.A. van Rijn, Melisse- tuin 5, tel. 210797; zondag: W. Schelle- kens, Paganinistraat 24, tel 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, Van Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, Van Tol en Verhage: J. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947. Spreekuur aan huis van 11 tot 11.30 uur. Leiderdorp - zaterdag; J. van Beek, Bal juwstraat 5, Leiderdorp, tel 894539.. Spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8; zondag: F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, Leiderdorp, tel. 893139. Spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Ge zondheidscentrum Florijn 10, tel 891000. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - zaterdag: A. Meiman, Leidseweg 128a, tel. 2493; zondag: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711-10030. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 31 juli - 7 augustus door apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 121060 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Vooschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder en Roest: Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H.Vestjens en M. Vestjens-Raadsveld, Rijn- en Schie- kade 23, Leiden, tel. 144323. B.H. Broer, 260, Oegstgeest, tel. 153266. Spectaculair moment van het surfen op z LEIDEN - Ondertrouwd: J. Krapels en S. Asara-Owusu; J. Bavelaar en J.M. van Hooidonk; H.A. Solingcn en F.A. Tyde- man; E.F. King en W.C.J.J. Overdijk; J.J.U. Canter Cramers en J.A. van de Bovenkamp; M.H. Boekee en T.J. Vree ken; P. Oudeman en J.G Gelijsteen. Geboren: René zv. G. van Klaveren en E. van der Deijl; Esmé Nicole dv. F.W.M. Nyssen en B.Y. de Jong; Sidney Petrus Bernardus zv. P.W. van der Holst en C. Móllenkamp. Marjan Corrien dv. H.W. Toonk en O.M. Rengersen; Bram Michiel zv. P J.M. van Esch en M.J.A.M. Bogaers; Victor Aimer zv. P.A. Bas- tiaansen en H.J.M. Fritschy; Johannes Frederik zv. W.F. Hartevelt en M.A.J. Baak; Robert zv. J. Kroon en M. Kee pers; Yvette Michelle dv. L. Albrecht en C.L.E. Ponsen; Freddy zv. J.T.N. Gahr- mann en W.T.M. van der Kaa. Jeroen zv. D. Schaap en J.M Boender; Wilhelmina dv. C. van der Plas en S.C. de Mooij; Dick zv. L.C. Beekhuis en J.N. Schone- veld. Johanna Albertina Michaèla dv. M.G.J. Nahon en A.M. Hermans, Hank zv. H.A.G. Vermeulen en G.P. Smit; Ju dith Johanna Wilhelmina dv. W.H.G. van der Krogt en R.M Vreeburg; Eveli ne Maria dv. G. Zwdan en H.M. Tim- mers; Mirjam dv. D. Mink en M de Vos; Marilène dv. FT.A.J. Dofferhoff en P.C.W. Broekhof. Petronella Hendrika dv. A. Zintel en J.J. van Veen; Sabrina Harmke Augusta dv. H.R. Verbeek en J. Manche; F.dwin zv. C Ravensbergen en D.D. Jonker; Cornells Pieter zv. J. Fre- ke en H. van Delft; Guinevere dv. H. Ma- thies en W.B. Stoop; Miriam Dina Petro nella dv. N. van Ammers en M.S.C. van der Zon; Jeannette Adriana Jacoba dv. N. Duivenvoorde en P.J.T. de Winter; Dennis Johannes Jozef zv. J.N. van Pelt en A.M.C. van Kooijen; Fedoua dv. B. Alt en K. Fahmi; Anna dv. W. van der Plas en W. Jonker; Sean zv. D. Bekooij en A.M. van den Ham; Eveline Monique dv. T.A. Evers en I Seriier, Jan Hendrik zv. G. Kuijt en H.J. Lok. Klazinus zv. G. de Lange en P. Veldhuis, Pieternella Elisabeth Erica dv. A. van Egmond en E. Zandbergen; Mark Jan zv J. Verkerk en A.J.M. Meijer; Marthe dv. A.P. Eve raarts en C.C.M. van den Hout. Riekelt Michiel zv. D.J. Vreeken en P.C. Kra mer; Mokhtar zv B Boudra en F Kadi; Yvon dv. F.G.F Vosters en J.A C. van Kleef; Marieke dv. E.S den Ouden en J.L. Gort; Thomas Frederik zv. M. van Wijhe en E.M.A. Hoogendoorn, Rosc- marie Petronella Maria dv. H.J.M. van der Voort en C.P.M. Westgeest; Peter zv W.P.M. van Vliet en J G R. Zweers; Sas- kia Franciska dv. F.N. de Haas en N. Schellingerhoud; Damela dv. M.V. Cor- nacchia en G.M. Mulder; Jochem Cor- nelis Johannes zv. A.J.M. van der Loos en J.H. Moggré; Tinie Bianca dv. I. Se- lier en S M van Egmond. Overleden: J.J. van der List (1911); C. van der Jagt (1917); L. van Beelen (1918». B L Stins (1902). P. van den Berg (1915); C F. van Delft (1918); J B Ru- kaart (1918); J. Neuteboom (1885); S J. Bink (1902); L. Vlieland (1897). G. de Bruijn (1903) gehuwd geweest met F.H. Bentz; J.B. Boot (1911); D R(jnsburger (1928) echtgenote van K. Zandstra; J.A. Swensson (1920); M.D. van Oort (1918) echtgenote van W. Roelandse; P. Ver kuil (1889) gehuwd geweest met C. van den Heuvel, L.J. Spaargaren (1905) echtgenote van C.J. van der Werf; R. Beek (1981); D. van Steenbergen (1904) echtgenote van A.A. Langeveld; A L. van Giezen (1904); A.A. Wassink (1978); J. Smittenaar (1916); L. Pays Tentua (1931); A D. Kuiper (1974). E. Gieser (1913); J.P. Pieters (1904); M. Verboom (1898) gehuwd geweest met A.G. Harte velt; A.M. Laterveer (1947) echtgenote van E.E. Burgemeister; J. Langmuur (1920); J. Sierat (1890) gehuwd geweest met J. Breuker; B H. van Grafhorst (1949); G. Waarts (1926) echtgenote van A.J.J. van den Bogaard; J. Wind (1919) echtgenote van A. Mittelmeijer; T. Schelling (1911) echtgenote van C. van de Lagemaat; A.A. Ruis (1917); H. Smit (1918); J.P. van den Bosch (1895); C. Sip (1902); R Seesink (1973). J C Ouwerkerk. J.J.A.M. van Schle en M. Hemerik. P C B. de Klerk Wolters en E. Molenaar, J.L. Nachtegeller en R.S. Meijer; J.J Vermeer en S.R. van Hemert; J.C.M. Paauw en V.E.A. Geer- lings; U. Lut en J.A. Faber; D.J.G. van Wielink en M.H.L. van Loenhoud, R.R. van der Sijde en S.C.M. van Brouwers haven; R. Springer en M. van der Wilk, Overleden: C. de Groot, (1902); R. Kork- maz, (1970); E.C.H. van Ravensberg (1922), e/v B.I.M. van Dongen; D. Dool (1911); P.C. Mannee (1930); E.J. van Leeuwen (1938) e/v C.M. van Leeu wen; J. Langejans (1920); R.A. Wal- lisch (1897) gehuwd geweest met. G. Heijns, C.P.A. Koot, (1912), J.P. van Nieuwkoop. (1915); P. Lindhout, (1921); A.M. Tulen. (1906) echtgenote van J.H.F M de Beer; H.P. van Dom melen. (1933) echtgenote van A.F. de Kleyn; P D. Sinteur, (1905); M. Kie viet. (1953) echtgenote van W.F. Schellen; A. de Jonge. (1922); C.D Zandvliet. (1892); C. de Buck, (1895) echtgenote van G. Sevenster; N. Blansjaar, (1899); J.H. Lepelaar. (1909). WASSENAAR - "Voor de gein is het plankzeilen op de zee veel leuker dan op zoet water. Je hebt een veel grotere snelheid en daardoor is surfen op zee moeilij ker. We zaten eerst op het Val kenburgse zandwinningsmeertje 'De Put', maar dat werd veel te vol. Toen hebben we de zee ont dekt". Drie Wassenaarse windsurfers wil den graag hun sport beoefenen op de Noordzee, maar dat mocht niet aan de Wassenaarse Slag. In de plaatstelijke politieverorde ning staat namelijk dat het ver boden is met drijvende voorwer pen de zee op te gaan. Daarom weken zij uit naar Katwijk, Noordwijk en Zandvoort. Dat duurde twee jaar tot 1979 toen zij een ontheffing van de plaatselij ke politieverordening kregen en bij de Wassenaarse Slag mochten gaan surfen. Op verzoek van de gemeente werd een vereniging opgericht, die aan het eind van het seizoen al 65 leden had, nu zijn het er 180. De vereniging "de windsurfvereniging Allround" krijgt nu de ontheffing van de plaatselijke politieverordening. Steeds voor een jaar. De naam van de surfclub dekt ech ter niet meer de lading. Eerst surfden ze op zoet ('de Put' in Valkenburg) en op zout (de zee) water. Daar kwam de naam All round vandaan. Nu wordt er al leen nog maar gezeild op zout water. Dat betekent dat nieuwe leden het plankzeilen zelf of bij een andere vereniging moeten le ren. Alle nieuwe leden moeten namelijk kunnen aantonen dat ze kunnen surfen. Anders mogen ze niet de zee op. Ieder lid van de vereniging krijgt een pasje. Zon der zo'n pasje kom je niet het strand op met je surfplank. En ie der lid moet zich aan de veilig heidsvoorschriften houden. Eén van die voorschriften is het dra gen van een zwemvest. "Als ie mand geen zwemvest draagt, krijgt hij een vaarverbod. Ge beurt het regelmatig dan wordt het lid geroyeerd", vertelt Peter Uljé, secretaris van de vereni ging. De bestuurleden houden goed in de gaten of de veilig heidsvoorschriften wel worden nageleefd, want er staat constant een stok achter de deur. "Als er regelmatig ongelukken zouden gebeuren - er is er nog niets voor gevallen - heeft de gemeente de mogelijkheid om geen onthef fing meer te verlenen. Daarom letten we altijd erg goed op", al dus de secretaris. Sinds het begin van dit seizoen heeft de windsurfvereniging de beschikking over een eigen acco- modatie op de Wassenaarse Slag. Daar komt vandaag nog een ei gen reddingsboot by, die wordt aangeboden dooreen sponsor uit Noordwijk. Met die reddings boot wordt het ook makkelijker wedstrijden te organiseren. Vroeger moesten de wedstrij denboeien met het anker, een blok beton, op de plank naar de plaats van bestemming worden gezeild. Dat kan nu met de boot. (Van onze correspondent) DEN HAAG-LEIDEN - De hout wal bij de Nachtegaallaan in Lei den mag niet worden opgeofferd voor een praktijkruimte van een tandarts. Dat vindt de Provin ciaal Planologische Dienst, een adviesorgaan van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. Het is volgens de PPC gewenst het karakter van de Nachtegaallaan te behouden. De plannen van tandarts E.J. Krul van de Rijns- burgerweg stroken dan ook niet met het streven het landelijk ka rakter van dat gebied te bescher men. De tandarts is het hier echter niet mee eens en gisteren kreeg hij de gelegenheid voor een commissie uit Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zyn bezwaar toe te lichten. Tandarts Krul heeft moeite met het bestemmings plan Vogelwijk waarin de hout wal wordt beschermd. Hij wil zijn praktijkpand aan de Nachtegaallaan uitbreiden/Maar de plannen stuiten op bezwaren van de gemeente Leiden. De tandarts kan ook een ruimte rea liseren met een ingang aan de Rijnsburgerweg, aldus de ge meente. Het gebouw komt dan aan het bestaande pand. Volgens de tandarts levert dat pro blemen op omdat onder andere het bestaande huis uit de vorige eeuw stamt. "Een nieuw gebouw aan een oud huis bouwen geeft op den duur problemen", vindt hij. En een uitgang aan de zijkant van zijn tuin gaat ook niet, omdat de greppel daar niet op is bere kend. De provinciale commissie zal te zij ner tijd beslissen of de tandarts alsnog een praktijkruimte aan de Nachtegaallaan mag bouwen. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIOEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zater dag van 16.00-18.00 uur. Abonnementsgelden bl| vooruitbetaling te vol- BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden ultslultond giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV t Haarlem. Kwartaalabonnement I 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202,30 per post f 291,70 Hoofdredacteur: AAM. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: Loeae nummer 0,75 J P M. van der Maar (re gio) Directie: W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- vlste, kunst) S.J. de Groot (geestell|k leven) Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Perijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 o» 071-144941 tst. 222 'H v. Egmond tel. 071-172766

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2