'J. Zelf kamerplanten stekken is geen heksentoer ÖMomd goed bemckMim Michel verheii b.v. Ji'Hirea ONROERENDGOED onroerendgoed a onroe^goe^^m - I 1 V T ONRQERE onroerendgoed ONROERENDGOED onroerendgoed ivnumDVUiiULUONRC onroerendgoed TE KOOP PROPER HUIS (ERKENDE VERHUIZERS BRANDT - LEIDEN menno smitsloo bedrijfsmakelaardij bv OPENBARE VERKOOP VALKENBURG PAGINA 18 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1981 Veel kamerplanten zijn nogal uit gegroeid tijdens de wintermaan den. Of ze zijn aan een verjon gingskuur toe omdat ze te groot zijn geworden. Tijdens het ver potten, waarbij ze, van nieuwe, voedzame potgrond worden voorzien, kunnen die planten ook worden gesnoeid. En van die afgeknipte scheuten kunt u weer nieuwe planten kweken, wat heus geen heksentoer is, bij veel planten. Topscheuten, met ongeveer drie blaadjes eraan, van de Japanse brandnetel, citroengeranium, vlijtig liesje, tradescantia en vele andere wortelen gemakkelijk in een jampotje met water. Kop- of scheutstek noemt de kweker die. Steek de steeltjes door een rond kartonnetje dat u op de rand van het jampotje legt. Laat er niet te veel wortels aan komen, want 'waterwortels' zijn geen 'grond- wortels'. Zet uw bewortelde stekjes zo gauw mogelijk in een potje met goede grond, de eerste week nog een plastic zak erover tegen het verdampen en niet in de zon, maar wel licht. Het Kaaps viooltje en de bladbego nia maken het u al heel gemak kelijk er vele plantjes van te kwe ken. Dat gebeurt door zogenaam de bladstek, wat bij veel planten mogelijk is. Als goede stekgrond wordt meest al een mengsel van half zand half turfmolm of potgrond genomen. Daar vult u een bakje mee en daarin zet u gezonde blaadjes van het Kaapse viooltje met het 2 cm lange steeltje in de grond. Na verloop van tijd verschijnen er nieuwe plantjes. Van de bladbegonia's kunt u een blad in vierkantjes snijden. Dat doet u met een scheermes of een glasplaatje. Ook kunt u in een blad kerven in de nerven geven. De stukjes of het gekerfde blad legt u plat op de aarde en u zet ze vast met bijvoorbeeld haarspel den, zodat ze de grond goed ra ken. Ook hier kunt u over de stekken een kap van plastic plaatsen en als u voor bodemwarmte zorgt, verloopt het ontwikkelingspro ces verbluffend snel. Dat kan dan een kamerkasje zijn, maar de radiator van de c.v. doet ook al veel goed als die nog in deze maand warm wordt gestookt. Cactussen laten zich ook eenvou dig vermenigvuldigen door er een lid af te snijden en dat in de grond te steken. Vrouwetong (Sansevieria) is ook een makke lijke. Een blad daarvan snijdt u in stukjes van zo'n 7 centimeter. De naar beneden gerichte kant snijdt u een beetje hol uit. Die kant moet in de grond worden stoken (andersom komen er geen wortels aan). Bij de bonte vorm moet u echter wortelstek Aan bladstek komen geen bonte, maar groene nieuwe planten. Stengelstek is ook nog mogelijk, maar daar is echt wel een kasje voor nodig. Cordyline, Dracaena, monstera of gatenplant, Philo- dendron lenen zich daarvoor, evenals Fatsia. Van planten die uitlopers maken, zoals Hoya of wasbloem, kunt u zo'n uitloper in een pot met aar de vastzetten. Daar groeit gega randeerd een nieuwe plant uit. Van veel planten kunt u de uitlo pers afsnijden en oppotten in goede grond. Bij de Aechmea als die zo'n 10-15 cm groot is. Deze in Anthuriumgrpnd (bij tuinwin- kels te koop) planten. Agave, Aloë, Dieffenbachia maken ook uitlopers die u kunt benutten, en neem Chlorophytum, moeder plantje, kindje op moeders schoot die kant-en-klare plantjes leveren. Een manier van vermeerderen is ook: scheuren. Dit is vaak tevens een verjongingskuur. Asparagus, Sansevieria, Carex, veel varens, Cyperus en vele andere kunnen zo worden behandeld. Fuchisa's worden nu in zanderige grond gestekt en de geraniums, die eigenlijk Pelargonium ge noemd willen worden, kunt u in de herfst goed stekken. Topstek van 10-15 cm lang. Het beworte- len kan worden versneld door gebruik te maken van een poe der waarin aangesneden blad of de stengel wordt gedoopt. Voor wie het naadje van de kous wil weten hieronder enkele titels van recent verschenen boeken over dit onderwerp: 'Zelf planten vermeerderen' (Wright Ouds hoorn), 'Planten voortkweken als hobby' (Jaap Hage), 'Planten voortkweken' (Philip McMillan Browse). TE KOOP Lelden, Scarlattistraat 8: Leuk huis in rustige, kinderrij ke wijk, dichtbij scholen, winkels, zwembaden, park, E- 10. Hal, bergkast, keuken, woonkamer met erker, moge- lijkh. open haard. 1e verd.: 3 slaapk. met wastafel, bad kamer m. ligbad en toilet, balkon. 2e verd.: zolder, grote zolderkamer m. 2 dakkapellen, wastafel. Goed onder houden, muur-, dakisolatie, ged. isolerend glas, cv-gas. Veel kastruimte. Fraaie voortuin, grote zonnige achter tuin, berging, achterom. Vraagprijs. 215.000,- k.k. Inlichtingen: 071-768585. Oegstgeest, De Kempenaerstraat 43. Op goede win kelstand gelegen winkel. Totale oppervlakte ca. 100 m2, waarin begrepen een kantoorruimte van ca. 10 m2. Flin ke etalage. Voldoende parkeergelegenheid in direkte omgeving. Aanvaarding in overleg. f 260.000,- k.k. Lelden, Rijnsburgerweg 94. Bedrijfspand met voor- en achtertuin, c.v.-gas. Het pand is gedeeltelijk verhuurd. Beg. grond: 2 kamers, wachtkamer, keukentje, vestibu le. gang, toilet en kelderkast, 1e etage: 2 kamers, keu ken, overloop en balkon, toilet. 2e etage: 3 kamers, dou checel, overloop. De beg. grond en een gedeelte van de 2e etage zijn leog te aanvaarden. 1 275.000,- k.k. Lelden, Lange Mare 67-67a. Winkel/bedrijfspand, opp. beg. grond 116 m2, daarboven woning met 8 kamers, keuken, toilet, douchekamer. Geschikt voor diverse doeieinden. goed onderhouden, c.v.-gas. f 395.000,- k.k. Warmond, Dorpstraat 8-10. Winkel met bovenwoning in het centrum van Warmond. Winkel met een totale oppervlakte van ca. 100 m2, magazijnruimte ca. 40 m2, binnenplaats via aparte ingang te bereiken. Ind.: woon huis: woonkamer, keuken, bijkeuken, 4 kamers, douche cel, hal. f 395.000,- k.k. Warmond, Padoxlaan 22. Bedrijfsobject met vrijstaand WOOnhuis, gunstig gelegen aan de Leede. Opp bedrijfs- gedeelte ca. 150 m2 waarin o.a. receptie, kantoor, ont- vangruimten, keuken, toiletten, archief en berging, voor zien van c.v. en diverse extra voorzieningen. Ind.: woon huis: woonkamer, studeerkamer, keuken, badkamer, 3 kamers, schuur. Voor veel doeleinden geschikt. f 750.000,- k.k. Lelden, Breestraat 109. Zeer gunstig gelegen winkel pand met bovenwoning in het centrum van Leiden. Op pervlakte verkoopruimte 140 m2, kantoor 17 m2, gang, toilet, keukengelegenheid, magazi|nen en werkplaats 70 m2, poort naar de Langebrug t.b.v. bevoorrading. Ind.: bovenwoning met aparte opgang, zeer grote woonkamer met open haard. 2 kamers, woonkeuken, badkamer met bad en douche, hal. dakterras op het zuiden, 2e etage 1 kamer, grote zolderruimte geschikt voor het maken van extra kamers. Achterhuis 1e etage: 1 kamer, hal. Voor vele doeleinden geschikt. f 900.000,- k.k. Noordwljk, v.d. Morlelstraat 244. Winkelpand met wo ning. goede ligging, voldoende parkeergelegenheid. Opp. bedrijfspand ca. 240 m2. v.z.v.: heteluchtverwar- ming. Voor veel doeleinden geschikt. Apart te bereiken bovenwoning. Ind 5 kamers, keuken, douchekamer, berging, gang, toilet, groot dakterras ca. 70 m2 op Z, grote zolder ca. 60 m2, thans ingericht als woonkamer. f 365.000,- k.k. makelaardij o.g. OEGSTGEEST. PASSAGE 12 Cf3 TEL. 071-170741' lüÜïsJ de krant helpt u op weg van huis uit! Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. KANTOORVILLA TEGENOVER STATION LEIDEN, STATIONSWEG 25 ca. 850 m2 VLOEROPPERVLAK Dit bijzonder representatieve pand is gebouwd in het be gin van deze eeuw met zeer fraaie monumentale afwerkin gen in de vorm van: eikenhout snijwerk omtimmeringen antieke haardpartijen en gebrandschilderde ramen. Huurprijs per jaar f 90.000,- brecstraat 106 2311 cw lelden telex 39302 majsb-nl tel.071 -12504] ex art. 1223 B.W. Notaris mr. F. E. van Beek te Alphen aan den Rijn (en voor wat betreft het perceel sub A vermeld notaris B. H. F. Isselmann te Hilversum zal (zullen) op woens dag 5 augustus 1981 bij inzet en op woensdag 12 augustus 1981 bij toeslag telkens om 11.00 uur in Hotel "Centraal", Hoottstraat 26, te Alphen a.d. Rijn, in het openbaar verkopen: A. Het woonhuis met garage, erf en tuin te Koudekerk a.d. Rijn, den Tollstraat 60, kad. bek. gem. Koude kerk a.d. Rijn, sectie B, nr. 3344, groot 2.40 are: B. De apparlementsrechten van de woning op de 3e verdieping en berging op de begane grond, te Alphen a.d. Rijn, Groenestein 113, kad. bek. gem. Ouds- hoorn, sectie C, nrs. 1393 A 12 en A 31. Voor het sub A vermelde perceel bedragen de jaarlijkse lasten ongeveer f 471 Voor de sub B vermelde appartementsrechten bedragen de jaarlijkse lasten, inclusief servicekosten, ongeveer f 1.975,-. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen uiterlijk 12 september 1981. Indien ten tijde van de aanvaarding het verkochte niet is ontruimd kan de koper na betaling van de kooppennin gen. krachtens de grosse van de akte van veiling de ontruiming van het verkochte bewerkstelligen. Inlichtingen ten kantore van notaris mr. F. E. van Beek, Hazeveid 30 te Alphen a.d. Rijn, telefoon: 01720-92447. ISOLATIE PROBLEMEN? WIJ maken kozijnen, ramen, deuren en trappen in eigen timmerfabriek. WIJ hebben de juiste mensen die het bij u plaatsen WIJ leveren en zetten zelf isolerend TIMMERFABRIEK-AANNEMER C. J. DE BOER Bon naam Voor woonpl nadere informatie adres Hoofdstraat 14 f 282.000- In stijl gerenoveerd, authentiek pand met achter tuin (ZW). Indeling: entree, hal met plavuizen, bor destrap, "kaas"kelder, woonkamer met schuifpui, plavuizen, open haard en houten plafond, luxe be tegelde open keuken met bar, bijkeuken met pla vuizen en aansl. wasapp. Tussenetage: grote en klei ne slaapkamer, geheel betegeld toilet met fontein tje, badkamer met zitbad. Bovenetage: ruime zol der met 3 dakkapellen (mog. voor extra kamers) entresol met slaapgelegenheid, sanitairgroep. CV- gas, ex"tra beschoten en geisoleerde kap. Mog. tot aankoop garage. KANTOOR LEIDEN 071-133222 FLORESSTRAAT 16 Als je eens wal anders wilt dan een ge wone doorsnee woning, dan moet je ze ker hier eens komen kijken. Enorm ge zellig huis aan de rand van het centrum, en... volledig verbouwd' Indeling: entree, hal, toilet, grote woonkamer met plavui zen vloer, open keuken met allerlei appa ratuur wat ook in de koop zit inbegrepen. Alle wanden zijn opnieuw gepleisterd en verschillende delen opnieuw gemetseld met stenen Alles zeer goed afgewerkt Open trap naar de eerste verdieping. Badkamer met ligbad en vaste wastafel, en twee zeer grote slaapkamers, toilet. Algemeen: riool, gas. elektra zijn ver nieuwd. De prijs zal je zeker niet tegen- Vraagprijs: f 125.000,- k.k. LINGESTRAAT 17 (Rivierenwl|k) Mooi gelegen tussenwoning met een tuin van 16 meier Centraal van winkels en openbare verbindingen Ruslige buurt. Indeling entree, hal, kelderkast, toilet, grote keuken met koelkast, woonkamer met parketvloer en open haard, 1e etage: 2 grote en 1 iets kleine slaapkamer Bad kamer met douche en vaste wastafel Kasten aanwezig, 2e etage grote loop met c v - ruimte en warmwatervoor ziening, 1 grote kamer over de gehele oppervlakte met dakkapel. Algemeen: v.-gas, dak geïsoleerd, grote lange tuin met privacy Vraagprijs: f 175.000,- k.k. HOGE RIJNDIJK 274 Grote tussenwoning met voor- en achter tuin en veel mogelijkheden Indeling en tree, hal met marmeren vloer, toilet en de trap naar boven Grote woonkamer (50 m2) met verhoging en halt open keuken, leuke achtertuin. 1e etage voorkamer. n grotere slaapkamer. Deze twee kamers hebben alle twee grote schuiframen. Grote achterslaapkamer met hobbyruimte (doka) Badkamer met vaste wastafel en douche Bedrading is vernieuwd. Oplevering in overleg Vraagprijs: f 175.000,- k.k. BRIKKENWAL 22 Zeer luxe gelegen hoekherenhuis aan het water met zonnige grote tuin en voor zien van c.v.-gas en garage. Indeling: en tree, grote hal mej garderobe, toilet en entree naar de garage. Woonkamer met luxe open keuken, open haard en schuif pui naar de tuin. Woonkamer is 50 m2. 1e etage: overloop. 3 grote slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet, aparle douchekamer. Dakterras, 2e etage: aparte wasruimte, 2 ruime kamers waar van 1 met dakterras en vide Algemeen dubbele beglazing, vloerverwarming en het is vrije vestiging. Vraagprijs: f 450.000,- k.k. MAHLERSTRAA7 18 Goed onderhouden 3-kamer apparte ment in Leiden ZW, voorzien van gaska chel en een berging op de begane grond. Ligging op de eerste etage. Indeling: en tree, hal, toilet, woonkamer, grote slaap kamer met doorgang naar de badkamer met douche, ruime keuken met balkon Tweede slaapkamer aan de voorzijde voorzien van balkon De woning is van binnen recent geschilderd. Oplevering, direct. Servicekosten f 33,- incl per mnd. Vraagprijs: f 98.000,- k.k. Universiteit met een voor- en achtertuin r lang. Indeling: entree, hal, /an 50 m2 met open haard en parketvloer en open trap naar de eer ste verdieping. Keuken van 25 m2, met apparatuur en aluminium schuifpui naar de lange tuin op het zuiden Bijkeuken met berging, deur naar de tuin en was machine aansluiting en cv, 1e etage overloop, badkamer met ligbad en vaste wastafel, douche, toilet Grote slaapka mer aan de achterzijde en twee slaapka mers aan de voorzijde. 2e etage, vliering, kruipruimte Algemeen gas. elektra, riool, water en dak zijn vernieuwd Ople vering in overleg daarnaast e Vraagprijs: f 175.000,- k.k. LEIDERDORP HOOGMADESEWEG 1 Uitstekend gesitueerd kantoorpand. Dit hoekpand met garage is gelegen op 276 m2 eigen grond en is zowel geschikt voor kantoor als voor winkel met bovenwo ning. Indeling: winkelruimte 50 m2, toilet, doorgang naar garage en opgang naar 1e verd overloop, 2 grote kamers, keu kentje, toilet. Daarboven grote zolder ruimte met c.v.-ketel. Het pand is goed onderhouden en biedt vele ijiogelijkhe- den. Vraagprijs: f 249.000,- k.k. uitzicht (blijvend) over watertje, voor- en achtertuin Indeling: entree, hal met toilet en bergkast, woonkamer met parketvloer (30 m2), luxe, dichte keuken met appara tuur, 1e verd.: 3 slaapkamers, moderne badkamer met douche en 2e toilet, bal kon. 2e verd.: overloop, c.v.-ketel en boi ler, 4e slaapkamer met dakkapel en veel berging. Oplevering: in overleg. Vraagprijs: f 179.000,- k.k. ROSENBURG 11 In een rustige wijk gelegen tussenwoning met voor- en achtertuin met berging. In deling: entree, hal met toilet en trapop- gang, keuken, woonkamer met open haard en parketvloer, 1e verd 3 ruime slaapkamers waarvan 1 met balkon, bad kamer met ligbad, toilet en vaste wasta fel, 2e verd overloop met c.v-ketel en berging, grote 4e slaapkamer met dakka pel. In alle slaapkamers ligt parket. Vraagprijs:» 179.000,-k.k. HAZERSWOUDE (D) DORPSSTRAAT 88 In de drukke winkelstraat te koop of te. huur een hoekwinkelpand. Indeling: win kelruimte 85 m2, keukentje met toilet, daarboven grote berging. In de achter tuin is een houten garage. Aanbouw of verbouw is mogelijk De verwarming ge schiedt d m.v. hete lucht, de kozijnen van hardhout Doezastraal 15 Loevesteiri 11 Leiden/ Tel.071 133222* Leiderdorp/ Tel.071 413008

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18