Feyenoord: het oude liedje.. Bob van Overbeeke slaat Tepper weg Van Ooijen beste "Solist" UEFA-jeugd speelt gelijk Nederlands dagje op "Zee en Duin" Celtic en Dukla Praag in finale Rotterdam-toernooi "Neeskens klaar voor rentree". Lr SPAKENBURG - Het Nederlands UEFA-jeugdelftal heeft gister avond in Spakenburg met 2-2 ge lijkgespeeld tegen het jeugdteam van de Nederlandse Antillen. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de Koninknjksspelen. De Ajacied Jos van 't Schip schonk het UEFA-elftal de leiding Hij benutte een strafschop. De Antilliaanse formatie kreeg al lengs meer grip op het spel. Cres- cente Bito Sydney toonde dat aan met het vinden van de gelijk maker. Na 23 minuten nam de ploeg van trainer Ger Blok an dermaal een voorsprong. Nu was het de Spartaan Peter de Haan die zich trefzeker toonde. Maar na rust bracht Kwidama Klenn de partijen weer op gelijke voet. NEC NEC hoopt met het aantrekken van de Westduitser Günther Ku- rek het spitsprobleem te hebben opgelost. De van Bayer Leverkü- sen afkomstige aanvaller wordt morgen 21 jaar en is meervoudig UEFA-international. Kurek die bij Leverküsen geen vaste plaatp had moet de opvolger van Jaap Jacobs worden. Jacobs werd aan het einde van de competitie afge keurd. Daarmee trad hij in de voetsporen van zijn voorgangers Nico Veeken, Hans Posthumus, Dieter Sevens en Ulrich Surau die eveneens ongeschikt werden verklaard voor betaald voetbal. Met het aantrekken van Kurek heeft Pim van der Meent zijn se lectie voor komend seizoen rond. De Amsterdamse oefenmeester zag zijn spelersgroep met vijf man uitgedunt tot een 19-koppi- ge selectie. Dit is gebeurt uit be zuinigingsoverwegingen, ver klaarde gisteren vice-voorzitter J. Massink op een persconferen tie in Holiday Inn in Leiden. De Nijmegenaren verblijven daar sinds donderdagavond voor een ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1981 KATWIJK - In het sterk bezette tennistoernooi van "Zee en Duin" trokken gisteren zowaar drie Nederlandse spelers de aandacht. Bob van Overbeeke nam in de kwartfina le van het HEB de Westduitser Tepper met 6-3, 5-7 en 6-3 in de tang. Leon Damen verloor eervol van een andere Oosterbuur; opponent Overkemping moest al zijn ver nuft aanspreken om de volle winst (7-5, 4-6 en 6-2) uit het vuur te slepen. Philip van der Kwast leverde met partner Har Meyer goed werk af tegen het herendubbel Robert en Bart van der Feen: 6-1, 6-1. Een Nederlands dagje dus gisteren in Katwijk, waar Bob van Over beeke in het HEB een boeiend gevecht uitvocht met de West duitser Tepper. Beide spelers zochten voortdurend de aanval. kennismakingsperiode van drie dagen. Gisteravond speelde NEC in IJmuiden tegen Telstar en won met 0-4. De amateur Jan Creemers, alsmede Wim van Zin nen, Sije Visser en Hans Sal- fischberg verzorgden de Nij meegse treffers. Bij Telstar werd de bij FC Den Haag afgedankte André Wetzel een helft getest, terwijl ook de Ajacied Wim Meutstege en AZ- speler Martin Kolster opdraaf den. Behalve voor deze spelers heeft Telstar ook belangstelling voor FC Utrecht-speler Jan van Staa, die deze week overigens al tot een akkoord kwam met de Al melose eerste divisieclub Hera cles. PEC/Zwolle oefende gisteravond in Assen tegen de amateureer steklasser Achilles. De Drenten De inleiding tot het eerste doel punt van de UEFA-jeugd op de gisteren in Spakenburg geopen de Koninkrijksspelen. De Aja cied Godee wordt onreglementair gestuit door de Antilliaan Mar ten (6). Van 't Schip vuurde van af de elfmeter-stip raak. werden met 7-0 verslagen. Ro nald Jans (3x), Peter van der Hengst (2x) en Gerard van Moorst (2x) tekenden voor de Zwolse productie. Go Ahead Eagles bleef in de De venter Adelaarshorst de baas over het Belgische Seraing: 3-2. Roberto Bosveld en Kees van Kooten (2x) trokken hun ploeg over de streep. FC Twente verloor in Zürich met 2-1 van de plaatselijke FC. Ab Gritter scoorde voor de Ensche- deërs het enige doelpunt. Tepper moest ondervinden dat hij dan moeilijk is af te stoppen. De Westduitser wist het geweld dat Van Overbeeke ontketende niet afdoende te beteugelen, for ceerde zich op belangrijke mo menten, wat door zijn tegenstan der kundig werd uitgebuit. Een andere Nederlandse-Westduit- se tweekamp was die tussen Leon Damen en Overkemping. Damen moest aanvankelijk een achterstand van 5-7 en 1-4 trotse ren. De negatieve marge werkte bij hem evenwel geen verslap ping in de hand. Integendeel, Da men bleef koppig volhouden en slaagde er in vijf games achter een te bemachtigen: 6-4. Maar Overkemping wist zich knap te herstellen, zette Damen in de derde set constant onder zware druk en sleepte met 2-6 de zege in de wacht. Vandaag worden de halve finales van het Katwijkse toernooi afge werkt. De Indiër Vijay Paul komt uit tegen Grimbergen, ter wijl Overkemping Bob van Over beeke ontmoet. In het herendubbelspel blonk Phi- ROTTERDAM - Het is uiteraard te vroeg om conclusies te trekken, maar vooralsnog lijkt ondanks de vernieuwingen alles bij het oude gebleven bij Feyenoord. Tijdens het eerste "officiële" seizoenoptreden in de eigen Kuip, werd gisteravond tenminste het bekende liedje weer afgedraaid, met een tekst die in de laatste seizoenen tot vervelens toe moest worden herhaald. Hoewel in de personen van Wim van Hanegem en Andrej Je- liazkov twee geroutineerde dirigenten zijn aangetrokken, konden de Rot terdammers opnieuw geen maat houden en overheersten lang de valse tonen. Wat een tophit had moeten wor den, werd om die reden dan ook een flop. In het eigen toernooi, met dik 36.000 kijkers op de eer ste dag een succes, zal Feye noord niet in de finale uitkomen. Het Schotse Celtic leidde de dans in de rechtstreekse con frontatie (2-1) en ontmoet mor gen in de eindstrijd Dukla Praag, dat zich via een 3-1 overwinning op Anderlecht stevig kandidaat stelde voor de toernooiwinst. Een forse streep door de rekening van de organisatie, die de beide verliezers een plek in de belang rijkste partij had toebedacht. Het zal ook zeker enige duizenden kijkers schelen, maar de echte voetballiefhebbers komen mor gen gegarandeerd terug. Niet voor Celtic, niet voor Ander lecht, niet voor Feyenoord. Wèl voor Dukla Praag De Tsjechi sche bekerwinnaar manifesteer de zich als de eenheid die het verst is gevorderd in de voorbe reiding op het nieuwe seizoen. Met technisch en tactisch knap voetbal dolden de Oostcuropea- nen het gerenommeerde Ander- NEW YORK (ANP) - Johan Nceskens, sinds enkele we ken weer in de gratie bij New York Cosmos, maakt morgen zijn rentree in het eerste team van de Noorda- merikaanse voetbalkam pioen. Trainer Hennes Wcis- wcilcr acht Neeskens fit ge noeg om hem voor de wed strijd tegen Jacksonville Tea Men op te stellen. "Ik ben onder de indruk van zijn instelling en conditie. Nees kens is klaar voor een halve wedstrijd, misschien wel zestig minuten", aldus de Westduitser in Cosmos- dienst, die vorig jaar nog verkondigde dat de Neder landse international nooit meer in een door hem sa mengesteld elftal mee zou spelen. Het conflict tussen Weisweiler en Neeskens, dat dateerde van 10 september 1980 toen de Nederlander zonder be richt voor een uitwedstrijd wegbleef, is sinds twee we ken verleden tijd. "We moe ten niet aan het verleden, maar aan het kampioen schap denken", verklaarde Weisweiler, die de 29-jarige Neeskens hard nodig heeft om het landskampioenschap van New York Cosmos te prolongeren. ROTTERDAM (ANP) - De extra tv-uitzending van Studio Sport van een kwartier over het Rotter- damtoernooi is op de tocht komen te staan. De NOS had alleen inte resse in de vartij van Feyenoord met als speciaal doel de terug keer van Willem van Hanegem in de Kuip. De problemen rond ex tra geplaatste reclameborden werden gisteravond door Theo Reitsma in overleg met stadion- directeur De Kimpe opgelost. Er kwam echtereen nieuw probleem bij. F eyenoords tegenstander morgen is Anderlecht. De Belgi sche club speelde gisteren met shirtreclame. lecht dat lusteloos en morsig om sprong met de reputatie. Het angstige Ivic-spelletje (onmid dellijk gaan verdedigen wanneer een voorsprong is genomen en dat gebeurde al na een paar tel len via Brylle) werd terecht gena deloos afgestraft. Vizak uit een penalty, Nehoda en Rada, alle drie hevig solliciterend naar de prijs voor de beste voetballer van het toernooi, drukten het in cij fers uit. "Dukla speelde vooral het positie spel perfect", bewonderde Va clav Jezek zijn landgenoten na derhand. "Overal werd de drie hoek gemaakt. Maar ja. de mees te van die jongens spelen ook al heel lang met elkaar. Wij zijn zover nog lang niet". Dat kon rustig worden vastgesteld, want het spelpatroon dat "zijn" Feyenoord gisteravond tegen Celtic op de mat legde, leek een kopie van het voetbal van het vo rig seizoen. Zeker waar het de fouten betrof. Al de oude gebre ken kwamen weer aan het licht. Doelman Hiele maakte herhaal delijk vreemde capriolen en had direct schuld aan de snelle Schotse treffers van Sullivan en Mc Garvey, de verdediging ken de maar weinig organisatie, op het middenveld werd niet conse quent gedekt en voorin voldeed alleen Kaczor. Voor het overige heerste de balverliefheid (Ver meulen) of de onmacht (Groe nendijk en later Budding), waar mee werd aangetoond dat René van der Gijp hoogst welkom is in de Kuip. (De onderhandelingen met Sparta zijn inmiddels ge opend). "Hij loopt niet over van werklust, maar dat is hem wel te leren", aldus de ovationeel ont haalde Van Hanegem, die zeker niet slecht speelde, maar er nog niet in slaagde in het geheel te binden. Hij kreeg wat dat betreft dan ook- maar weinig medewerking van Jeliazkov. De Bulgaar werkte eerder tegen door zijn directe te genstander te laten lopen en het persoonlijk succes te zoeken. Dat vond hij in de tweede helft, waarin hij fraai scoorde, maar het kon de zwakke totaal-indruk niet uitwissen. "Het klikte in het geheel niet tussen ons", aldus Jeliazkov i Van Hanegem, en hij stopte zijn man niet af, maar ging vrij vaak naar de spits. Dat kan niet, want nu kwamen die jongens herhaalde in vier tegen twee si tuaties door. Wil je het daarin redden, dan mag je wel twee zuurstofflessen op je rug binden. Het zal wel geen onwil van hem geweest zijn. Wat zijn kwaliteiten zijn moeten we afwachten. Hij is er nu nog te kort".. "Daar ligt het aan", sprak Jezek ter verdediging van de Bulgaar. "Hij mist nog ritme, maar hij kan echt goed versnellen, als zijn conditie eenmaal op peil is". Tijd Gisteravond kon Jeliazkov (goede bedreigen techniek, weinig dynamiek) dat nog niet, hij heeft duidelijk tijd nodig om zich aan te passen. Dat gold trouwens voor heel Feye noord, met die andere rolverde ling (Balkestein voorstopper, Van Deinsen linksback). En de tijd om te wennen ontbrak door de twee blunders van Hiele, die binnen zestien minuten 0-2 op het bord brachten. Het storm achtige gejuich waarmee de Kuipploeg was begroet, veran derde dan ook al snel in een sner pend fluitconcert. Pas na de pauze werd dat inge toomd. Met veel risico zette Feyenoord toen de jacht in op de manier die de Kuip zo graag ziet. Tomeloos. Meer dan een goal van Jeliazkov kwam er niet uit, hoe wel beide ploegen veel meer mo gelijkheden kregen en arbiter Corver een paar keer de kans had Feyenoord de helpende hand toe te steken op de momenten dat Schotse verdedigers dat letter lijk voor Celtic deden. De spellei der deed het niet, waardoor Cel tic de finale binnenstapte. Ver diend. Jezek: "Want als het bij ons niet lukt, wordt het kramp achtig en gaan we fouten maken. Dat was in het verleden zo, dat was ook vandaag weer het ge val". PAUL DE TOMBE. opgedoken in de spits i komt te laat om doelman Bonner te FELTHAM (ANP) - De Nederlan der Rob van Ooijen is gisteren bij Feitham Europees zeilkam- pioen in de Solo-klasse gewor den. Van Ooijen verdedigde zijn eerste plaats, die hij na vijf wedstrijden innam, met verve. De vierde positie in de zesde en laatste race was daarvan het - positieve - gevolg. De overige Nederlanders finishten even eens in de voorste gelederen. In de eindstand volgen na Van Ooijen Schouten op de tweede en Tigchelaar opde derde plaats. Zonder dat gisteren ook maar een meter is gezeild, heeft de West duitser Ulli Kosfeld in Zuidlaren de Europese titel in de Olympia- jollen behaald. Door de zwakke en te veel draaiende wind kwam het deelnemersveld niet weg bij de start van de zesde en laatste race. Het bleek de gehele dag on mogelijk om de race te varen. Uiteindelijk werd besloten de vijf gehouden wedstrijden te la ten tellen voor het kampioen schap. Daardoor kwam Kosfeld gemakkelijk aan de eindzege. De Nederlander Kees Scheen ein digde als tweede. De derde plaats was weggelegd voor Nic. Hofkamp. Fuchs De Westduitser Martin Fuchs heeft gisteren voor Medemblik het we reldkampioenschap zeilen in de Vaurienklasse behaald. In de zesde en laatste race klasseerde hij zich ten opzichte van zijn naaste concurrent, de Nederlan der Hans Duetz, dusdanig, dat hij hem in de eindstand negen punten voorbleef. De laatste wedstrijd in dit kam pioenschap werd gehouden bij een zwakke wind. Het duel Fuchs-Duetz was nog niet be slist. Slechts als Fuchs op de elf de plaats of lager zou eindigen, zou Duetz nog een kans maken op de titel. Dan diende hij echter wel de beste te zijn. Met zijn 17- jarige zuster Margreet als beman ning finishte Duetz als vijfde. Fuchs, die voor de elfde keer deelnam aan een wereldkam pioenschap in de Vaurienklasse, stelde door zijn dertiende positie de titel veilig. Het Nederlandse tweetal Rob en Ron Sepers ein digde in het klassement als der de. Moeilijke start De tweede wedstrijddag van de Holland-week 2, op het IJssel- meer voor Muiden, heeft een wat moeilijke start gehad. Een voort durend schiftende wind maakte veranderingen in de uitgezette baan noodzakelijk. Daardoor kon pas met een vertraging van driëeneenhalf uur worden be gonnen. Nadat de zeilers waren vertrokken, konden zij hun wed strijd onder vrijwel ideale om standigheden afwerken. De winnaars van gisteren waren: F.D.: Horstmeijer; 470-klasse: Stavenuiter; Yngling: Grevink; Finnjollen: Frijdal; Laser: Wol- ters. lip van der Kwast uit. Ofschoon de gebroeders Robert en Bart van der Feen niet te boek staan als specialisten in deze discipli ne, staan zij altijd garant voor een redelijke prestatie. Maar te gen het Unicum-koppel Philip van der Kwast/Har Meyer bleken zij kansloos. De forehandkogels van Meyer noopten de broers tot opwaartse volley's. Aan het net buitte Van der Kwast de hieruit voortvloeiende scoringsmoge- lijkheden onnavolgbaar uit. Ro bert en Bart van der Feen moes ten het tennislesje met de cijfers 6-1, 6-1 betalen. Ook Grimbergen kwam met part ner Coenen een ronde verder in het HDB. De Duitsers Tepper en Belker werden in drie sets ver slagen: 6-1, 3-6 en 6-0. Bij de dames komt Marijke Guyt in de halve eindstrijd uit tegen Yvonne Lembeck. Maureen Meyer en Nancy Toole strijden in de andere halve finale om een plaats in de eindstrijd. In C bereikte Waldo Jansen de fi nale door Frank Liefbroer met tweemaal 6-2 van zich af te LEIDEN - De Leidse tennisclub Roomburg organiseert van maandag 3 tot en met zondag 9 augustus de 'Generale voor de Nationale'. Op het tennispark aan de Kanaalweg verschijnt een week voor de nationale ten niskampioenschappen op de Metsbanen in Scheveningen een belangrijk deel van de vader landse tennistop. In het damestoernooi van de open Leidse kampioenschappen zul len dit jaar zeker Elly Vessies, Marcella Mesker en Nanette Schutte aantreden. Bij de heren hebben 21 gekwalificeerde A- spelers toegezegd te zullen op draven, onder wie Wouter Fok, Michiel Schapers, en Rob Hak. schudden. Bij de dames drong Anette Karl tot de eindstrijd door. Zij wees Dieneke van der Plas met 6-3 en 6-4 terug. In het DDC was er een finaleplaats weggelegd voor de Merenwijk- Leidsche Hout combinatie Leoti- ne Poots/Yvonne Westerhout. De gezusters Bergwerf werden met 6-1 en 6-2 kansloos gelaten. Ook de organiserende vereniging "Zee en Duin" zal in een finale vertegenwoordigd zijn. Het tweetal Lugthart zorgde hier voor. In de halve finale van het HDC kwamen De Groot en Duif veel te kort: 6-2 en 6-1. Voorhout In het toernooi in Voorhout bleef de als nummer een geplaatste Fred van Trigt tegen Fred Tim mer toch gèmakkelijker op de been dan aanvankelijk was ver ondersteld. Timmer moest met 6- 3 en 6-1 de aftocht blazen. Ook de als nummer twee geplaat ste Dick van der Meer ontmoette op zijn weg naar de halve eind strijd nauwelijks problemen. Hij mag nu met Ruysenaars gaan stoeien om een plaats in de eind- kamp. Van Trigt stuit op Chin A Foe. Bij de dames klopte Karin van der Meer Carolien Schout in drie zware sets: 6-2, 3-6 en 7-5. Doris Knott bleek (nog) te sterk voor de jeugdige Esther van Zuuren (7-5,6-1), zodat de halve finalistes hier Marlies van Balen, Kok Schoutsen, Karin van der Meer en Doris Knott heten. FRANK BONTE. Ajax dag eerder LONDEN (ANP) Ajax en Totten- ham Hotspur zijn overeengeko men hun tweede wedstrijd, in Londen, een dag eerder te spe len, namelijk op dinsdag 29 sep tember. De oorspronkelijke lo ting van deze wedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars (Ajax eerst uit, dan thuis) was al omgezet in verband met concurrentie van AZ'67. OY£/?OE oeaeye OEZE yoqè? AOó /yatc/z//r- AY/W///EO 3£$C/V£/?AM& 'VIE YOCE- UB MET LANCE v NAAMRE ABTAMDBEP/EN/NS sP/ort/VE/i/ eev eoecrr MOrtsmi WAAK W!) NAAP L/ETEN OPQUIRBV ZCEHTEN.WAEEN IN WERMEWkHeiD ZEERTECU NISEWE 6«SSV- &£AC<££E.' 1ÖEN ze Mi) zpcea, <50K- "TEN ZE EROP (AT MUN bêkiojt su de zeer ce-1 HElME D/ENST 20U UIT- LEkken EN CAT CAN de hele weqelopers, zou /CUoMSZ ea &!//7£A/P/£A/ST AARP/<S

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10