Geen succes voor sabelschermers win Adoptiebureau wenst aanpak kinderhandel Pierre Richard dikt kluchtige soms teveel aan Verhoef en Van Niekerk laatste Zege' Van de Velde Van Ooijen op weg naar zeiltitel Hitchcock in Filmhuis; Kurosawa in Kijkhuis jtr f "f, 8 VRIJDAG 31 JULI 1981 STOKE MANDEVILLE - Zoals verwacht hebben de Nederlandse schermers op het wa pen sabel weinig succes geboekt tijdens de Stoke Mandeville games. Frans van Niekerk uit Warmond eindigde in de gecombineerde klasse 4-5 als vierde en laatste en het "landenteam" (bestaande uit Van Niekerk en de Sassenheimer Verhoef") kwam ook met verder dan de laatste plek. geld Westduitse zwembond geen voor het EK HEIDELBERG (ANP) - De West duitse zwembond zal hoogst waarschijnlijk geen ploeg afvaar digen naar de Europese kam pioenschappen die begin "sep tember in het Joegoslavische Split worden gehouden. Tijdens een persconferentie die in Hei delberg na afloop van de drielan- denwedstrijd werd gehouden, werd dit door de voorzitter van de Westduitse zwembond be kend gemaakt. Als argument voor deze beslissing werd opge geven dat door het omlaagbren- gen van de steun van het minis terie van binnenlandse zaken er voldoende geld aanwezig was. West-Duitsland won overigens de drie-landenwedstrijd zwemmen tegen Canada en de Sowjet Unie. De Duitse zwemploeg zegevier de met 262 punten. Canada eindi ge als tweede met 260 en de Sow jet Unie werd derde met 165 pun ten. Zowel Canada als West-Duitsland won twaalf van de 29 onderde- Het is nauwelijks verwonderlijk omdat het schermen met de sa bel op dit moment in opbouw is in Nederland, waar het schermen door gehandicapten nog in de kinderschoenen staat. Die sport wordt pas sinds enkele jaren se rieus bedreven en aangezien de floret het wapen is waarmee het schermen wordt geleerd, is de trainingsarbeid gericht op oefe ningen met dat wapen. Het bleek in Stoke Mandeville waar de Ne derlandse schermers die het flo ret hanteerden alle drie een me daille behaalden. Dat succes was niet weggelegd voor het "sabelteam", dat al ge handicapt aan het toernooi moest beginnen omdat slechts twee man beschikbaar waren. Normaal bestaat een landenteam uit drie personen, maar Neder land mocht toch deelnemen on der voorwaarde dat het team met drie treffers achterstand zou be ginnen. Uitgerekend daardoor misten Van Niekerk en Verhoef de derde plaats. Nadat het duel om het brons tegen België in 2-2 was geëindigd gaf het betere trefferssaldo van België de door slag- Nederland veroverde wel een gou den medaille op het onderdeel kogelstoten (klasse IB), via Joop van der Beid uit Loenen. Bij het schieten veroverde Peter Hom- merson twee zilveren plakken en zilver was er ook voor Frank Cir kel. Een werkgroep van de Internatio nale Stoke Mandeville Games Federatie gaat zich beraden over het lidmaatschap van Zuid-Afri- ka. Eerder tijdens de Spelen be sloten Egypte en Soedan zich te rug te trekken omdat Zuid-Afri- ka tot de deelnemende landen behoort. Ook zal de werkgroep zich tot de Verenigde Naties richtten. Op de voorlaatste dag van de we- reldspelen voor doven heeft de Nederlandse schutter Jan Stien- stra uit Eindhoven een gouden medaille veroverd op het onder deel 60 schoten van tien meter af stand met een luchtpistool. Hij haalde een totaal van 545 punten. Tweede werd de Bulgaar Jirko Dimotrov met 540 punten en der de de Fransman Guy di Franco met 538 punten. Voorts verloor de nationale water- poloploeg met 10-12 van West- Duitsland. De periodestanden waren 1-5 2-2 2-0 5-5. Giorgio Chinaglia, de grote man van New York Cosmos kan juichen In ie competitiewedstrijd tegen Portland Timbers scoorde hij het zeshonder- ite doelpunt uit zijn carricre. Cosmos won met 2-0. MAARHEEZE (ANP) - Johan van de Velde heeft gisteravond dë profwielerrondc van Maarhecze gewonnen. Hij legde de 100 kilo meter af in 2 uur. 19 minuten en 11 seconden. Van de Velde won de sprint van een kopgroep van die zich halverwe ge de levendige wedstrijd had gevormd. Deze groep nam een ronde voorsprong op de rest van het veld. Gerrie van Gerwen ein digde als tweede, voor Theo de Rooy. len. De ploeg van de Sowjet Unie, waarin ook de Olympische kam pioenen Salnikov, Kopljakov en Sidorenko waren opgenomen, moest met vier overwinningen genoegen nemen. Op de laatste dag van de over drie dagen gespreide krachtmeting kwam de Westduitse estafette ploeg op de 4 x 100 meter wissel slag voor heren tot een verbete ring van de beste prestatie van dit seizoen. Met 3 minuten 46,92 seconden voert het kwartet nu de wereldranglijst aan. Ook de 7.27,43, die de Westduiters op de 4 x 200 meter vrije slag scoorden, is goed voor de eerste plaats op de seizoenranglijst. FELPHAM (ANP) - De Neder landse zeiler Rob van Ooijen kan het wereldkampioen schap in de Solo-klasse vrij wel niet meer ontgaan. In de vierde van de vijf te varen wedstrijden voor de Zuidengelse kust bij Fel- pham eindigde Van Oijen als zevende. Hij verbeterde daar mee zijn leidende positie. De race leverde een overwinning op voor Nederlandse kam pioen Bart Zielhuis. Cor Jan Schouten, de Nederlander die vorig jaar de wereldtitel behaalde, passeerde de finish als tweede, een plaats die hij ook in het klassement bezet. Martin Fuchs en Robert Monta hebben zich in de vijfde race om het wereldkampioen- schap Vaurien in Medemblik praktisch zeker gesteld van de wereldtitel. De Westduitse combinatie eindigde in deze race als vijfde achter de win naars Hans en Margreet Dv.etz, die schitterend werk leverden en Jan van der Steen en Marja Nieuwpoot, die in het laatste rak even eens goed zeilen lieten zien. Met nog een wedstrijd te va ren hebben de Westduitsers een voorsprong van ruim 12 punten verworven. Met nog een dag te varen zijn er bij het Europees kampioen schap Olympiajollen nog vier kanshebbers voor het goud: de Westduitsers Kosfeld en Prange en de Nederlanders Scheen en Hofkamp. De vijf de en voorlaatste wedstrijd, die onder schier ideale om standigheden werd gevaren met windkracht 3. leverde een triomf voor de Nederlan der Thees Scheen met zijn landgenoot Nico Walter Arndt. De leider in het alge meen klassement, de West duitser Ulli Kosfeld finishte als vijfde. Ook Excelsior klopt Deu Haa DEN HAAG - De oefenduels ter voorbereiding op de competitie betaald voetbal hebben gisteren een paar verrassende uitslagen opgeleverd. Zo won Excelsior met 3-2 van FC Den Haag en Veendam versloeg PEC Zwolle met niet minder dan 4-1. Nor maal was de forse winst van Wil lem II op zaterdag derdeklasser De Meeuwen (11-1) en de winst van MVV bij Fortuna Sittard ö- 2. Heerenveen en FC Groningen speelden doelpuntloos gelijk. Wageningen won met 4 1 van een Drentse combinatie Vitesse ze gevierde met 1-0 bij Rot Weiss Oberhausen. DEN HAAG (ANP» - Het ministc rie van justitie, dat al jaren wordt geconfronteerd met malafide adoptiepraktijken, zou snel door middel van een vergunningen- stelstel strakke voorwaarden moeten stellen aan bemiddelaars op het gebied van interlandelijke adoptie. Volgens een persbericht van het Bureau Interlandelijke Adoptie (BIA) is dat een "vurige wens" van de bonafide bemidde laars die zich met de adoptie van Kolengas voor industrie in plaats van aardgas DEN HAAG (ANP) - De regering vindt dat op lange termijn kolen- gas zoveel mogelijk aardgas moet gaan vervangen in de in dustriële gebieden. Daarnaast moet ook het gebruik van kolen voor (centrale) warmte-kracht koppeling worden bevorderd. Dit heeft de ministerraad giste ren besloten op basis van het ad vies "Gebruik van kolen in de in dustrie" van de Algemene Ener- gieraad (AER). Minister Van Aardenne (economi sche zaken) is van plan om op korte termyn een inventarisatie te laten uitvoeren van de kolen- projecten die in de industrie de komende jaren mogelijk en ge wenst zijn, en van de specifieke omstandigheden en knelpunten die bij deze projecten een rol spe len Minister Tuijnman (verkeer en wa terstaat) die als oudste minister bij afwezigheid van premier Van Agt en vice-premier Wiegel de ministerraad voorzat, verklaarde na afloop dat nog gezocht zal moeten worden naar normen voor de maximaal toelaatbare hoeveelheid in de lucht los te la ten zwaveldioxyde door kolen- gascentrales. Daarin spreken ook de provincies een woordje buitenlandse kinderen bezig houden. Aanleiding tot die wens vormen berichten van de laatste tijd. waarin sprake is van door Neder landse gezinnen geadopteerde Indonesische kinderen, die daar ontvoerd zouden zijn en dus op illegale wijze naar het buitenland worden gebracht. In Indonesië zouden bendes de gekidnapte kinderen tegen hoge winsten verkopen. Op de/e berichten hebben vele adoptiefouders hevig ongerust gereageerd, aldus het BIA Zij voelen zich daardoor in een kwaad daglicht gesteld Boven dien vrezen de ouders, volgens het BIA. dat hiermee emotionele schade wordt berokkend aan hun buitenlandse adoptiefkinde- Het bureau wijst erop dat bonafide bemiddelaars zowel in Neder land als in het buitenland zo ver antwoord en zorgvuldig moge lijk werken, in nauwe samenwer king met de overheden. Jonge auto rijder maakt veel brokken DEN HAAG (GPD) - Jonge, oner varen automobilisten hebben tij dens hun vakanüc in het buiten land twee keer zoveel kans op een ongeval als de gemiddelde vakantieganger. Dat is gebleken uit een recent onderzoek van de ANWB-Alarmcentrale op grond van zyn ervaringen by gerepa- trieerden. Van de 765 ongevallen, die werden geanalyseerd betrof het 237 keer jongeren tussen de 18 en 24 jaar. Van hen hadden er 133 driejaar of nog korter een ry- bewijs. Uit het onderzoek bleek ook. dat op de terugreis de jonge automo bilist dertig tot vijftig procent meer ongelukken maakt dan op de heenreis. By ervaren autorij ders ligt dit percentage gelijk „Vreemde verkeerssituaties" worden door de jongeren meest al genoemd als oorzaak van de brokkenmaker)). De Amerikaanse acteur George Hamilton en Elizabeth Treadwell maakten onlangs opnamen i "Toddy"-show van de NBC. Er gaan geruchten dat de twee binnenkort in het huwelijk zullen treden. "The Paradine Case" van Alfred Hitchcock is komende week in het Film huis van het Leids Vrijetijdscentrum te zien. Met deze uit 1947 daterende film sloot de filmmeester zijn periode bij Selznick af en begon een eigen firma. Het is de eerste van een serie van vier 'Hitchcocks' die het Filmhuis in augustus zal vertonen, (donderdag 6 en vrijdag 7 augustus, 20.00 en 22.15 uur). in Het de Japanner Kurosawa staan op het progra; Korosawa's eerste film. (maandag 3 augustus Twee films Kijkhuis. "Judo Saga" uit 1943 20.00 en 22.15 uur). In "Roodbaard" speelt Toshiro Mifune de titelrol van een jonge medicus die erachter komt dat het bedrijven van naastenliefde belangrijker is dan materieel gewin. De film duurt drie uur en wordt dan ook ééns per avond vertoond, (donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 augustus 20.00 uur). verking tussen Gérard Oury en Pierre Richard heeft tot nu toe tot resultaat een paar lach successen gehad. "Le coup du paiapluie" hoort in die reeks thuis en is onder de slechte Ne derlandse titel, 'de eerste klap is een daalder waard' hier op de markt gebracht. Van Oury is bekend dat hij met Louis de Funës jarenlang vrucht baar heeft samengewerkt. Niet dat al die Funès-films nu zo leuk waren. Maar het komische talent van De Funës maakte er toch al tijd iets speciaals van Pierre Richard heeft die stijl niet Hij is meer een clown die zich in houdt om niet al te dol te doen Ook in 'le coup' dikt hij met zijn rare strapatsen de komedie nog eens extra aan. Daardoor wordt het op zich leuke, maar ongeloof waardige verhaal minder leuk en des te ongeloofwaardiger. Toch moet worden gezegd dat het komisch duo enigszins op de goede weg is geraakt, want de ra re bokkespringen van Richard zijn minder irritant dan in voor gaande films. En het verhaal is aardig genoeg om een tijdje geboeid door te blij- Richard speelt de gesjeesde acteur, die het niet verder brengt dan een Ster-spotje voor hondebrok- llllii, l "De eerste klap is een daalder waard"; regie: Gerard Oury; hoofdrollen Pierre Richard. Gerr Froebe en Valerie Maires- se; Studio. Leiden; al. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUII komt in de vorm van oen con tract voor een film. Dat die 'film' werkelijkheid is. omdat het toe val een grote rol speelt, komt niet in zyn hoofd op Hij mag naar St. Tropez. als huur moordenaar. En hij geniet van zijn rol. 'Toevalligerwijs' steeds buiten spel blijvend, wanneer het op echte daden aankomt De ene gekke situatie vloeit in de andere over met Richard als ar geloze en blijmoedige hoofdrol speler. Oury heeft de doldrieste situaties best mooi gefilmd, al hobbelt de camera af en toe wat als het op rijdende acties aankomt Maar enkele scenes ijn tenminste écht leuk. En dat kon van de vo rige Richard-Oury-films in min- dere mute worden gezegd ANNEMIEK RUYGROK Duitsland 1 zendt deze zomer een serie uit met films van re gisseur Luis Bunuel en daar in is maandagavond Le jour nal d'une femme de chambre aan de beurt. Het is één van de bekendere Bunuels, waar in het hoofdthema uit zijn werk - de bourgeoisie - goed uit de verf komt. Jeanne Mo- reau gaat als kamermeisje bij een gegoede familie in Nor- mandié werken en ontdekt gaandeweg allerlei merk waardige karaktertrekjes. De 'niet-kabelaars' moeten zich deze week tevreden stellen met slechts twee films op de beide Nederlandse zenders. Morgenavond op Nederland 2 de Frans^Jiriller Sans mo bile apparent. Inspecteur Ca rella Jean-Louis Tnntignant) maakt in de Zuidfransc stad Nice jacht op een man die vier mensen heeft neerge schoten. I f||H| MUM Eén van de weinige films waar in Walter Matthau niet de lol broek uithangt heeft Veroni ca voor woensdag op het pro gramma (Nederland 2) Het is Charley Varrick. Matthau speelt daarin de gelijknamige hoofdrol. Varrick is een bankrover van het kleine soort. Hij berooft alleen klei ne banken omdat het risico dan minder groot is Op een kwade dag blijkt de buit bij een overval echter aanzien lijk groter. De mafia had in die bank zwart geld opgesla gen en Varrick wordt dan van twee kanten bedreigd. Het programma ZATERDAG II piccolo Archi- mede; 15 30 uur; Dtsl 1 (re gie: Gianni Amelio Italiaan se film uit 1979). Gunfight at the O.K. Corral; 20.15 uur Dtsl. 2 (regie: John Sturges met Burt Lancaster. Ameri kaanse film 1957). Sans mo- blle apparent; 20 Ned 2 Jigsaw; 21.35 uur; Bel. 1 (regie: James Goldsto- ne met Harry Guard m<> Amerikaanse film uit 1968). The thing from another world; 22.05 uur Dtsl 1 (re gie: Christian Nyby. Ameri kaanse film uit 1957) ZONDAG Le gendarme se marie; 15.50 uur. Dtsl. 2 (re gie: Jean Girault met Louis de -J^unes. Franse film uit 1968) Tha Bravados; 19.30 uur. Dtsl. 2 (regie: Henry King met Gregory Peck. Amerikaanse film uit 1958 MAANDAG Le journal d'une femme de chambre; 23 00 uur. Dtsl. 1 DINSDAG Edgar Wallace: das Verratertor; 19 .to uur Dtsl 2 (regie; Freddie Franc is met Klaus Kinski Duits En gelse film uit 1964). Galileo; 21.00 uur; Bel. 2 (regie Jo seph Losey met Edward Fox. Amerikaanse film uit 1973). WOENSDAG Journey into fear; 20.15 uur, Bel 2 (regie Norman Foster met Orson Welles Amerikaanse film uit 1952) Charlie Varrick; 21 10 uur, 2 Tiw rewhkk years; 22 30 uur. Dtsl 3 (re gie Rudolph Mate met Tony Curtis. Amerikaanse film uit 1955). DONDERDAG Anna and the king of Siam. 20 I Dtsl 3 (regie: John Cromwell met Rex Harrison Ameri kaanse film uit 1946) VRIJDAG Dracula A.D.; 23 05 uur; Dtsl 2 (regie Alan Gib son met Christopher Lee En gelse film uit 1971 ly BLIJVERS "For your eyes only" - Nieuwste Ja mes Bund. Minder geldverslindend spektakel, maar ouderwets span nend en humoristisch. Lido 1 en 2, Leiden, Euro 1. Alphen "Platvoet" Bud Spencer in Napels aan het werk. Lido 3. Leiden "Private Benjamin" Goldi.- Hawn op de militaire toer. Lido 4. Leiden. Euro 4. Alphen. "Sphinx" - Griezelen in Egypte. Eu ro 2. Alphen "The Porto Rico gang" West-Side story op herhaling. Euro 3. Alphen "The blur lagonn" Suiker/.t.- n. mance op onbewoond eiland. City 1 Katwijk "Dressed to kill" - Griezelig-echU thriller van De Palma, Citv 2. Kul wijk "Supersmeris" Bud Spencer in politie zaken. City 3. Katwijk (OP)NIEUW "Easy rider" - Trektocht door VS met snufie flower power. Camera. Leiden. NACHTFILMS 'The eyes of Laura Mars" - Camera. 1 |M "Modellen op het pornopad" Hex. Leiden. "For your eyes only" - Euro 1. Al phen ena" - Euro 2, Al- hoge nood" - Euro :e meiden" - Euro 4. "One (le- Ode. r the cuckoo's - Le Pa- "Orgie voor jonge rr rti (656402). Jr "Porno-lekkcrland in Zweden" Le Pans 3. 18 jr. "For your eyes only" Passage (460977). 12 jr "Pornohuis Wcltevree" - Royal 3. 18 jr "Twee grameten vuisten" - Royal 4. 16 jr AMSTERDAM "Dc kleine Lord Alfa 1 (278806), .,1 'Tendres cousines" - Alfa 2. 12 jr "For your eyes only" - Alhambra 1 (233192). 12 jr "La Bourn - Alhambrx 2. 16 jr "Twee rr.efTe vogel; Hellevue Ci- n. .2 (487». 2M.227 ..I "Les sous-douës" Calypso 1 (266227 234876). al "Buddy goes west" - Calypso 2. al. "Lili Marleen - Calypso 3. 16 jr "Memories uithin miss Aggie Centraal (248933). 18 jr "Alici Cineac Damrak I ac (243639). 12 jr lmacolata en Con- 296615). 16 |r douce" - Cinccvntcr. phen "Mel Brooks ii 3. Alphen "Een bus vol hi Alphen. SEXFILMS "Drie Tirolers in St. Tropez" - Tria non. Leiden "Blonde heerlijkheden" Rex. Lei den "Summernight fever" - Citv 4, Kat wijk DEN HAAG "Once upón a jirma l the w 12 Apache, the Bronx" - City (234579), 16 jr "La Bourn City 2. 12 jr "De spiegel barstte" - City 3. al "Goodbye pork pic" - City 4 al Battle beyond t*e stars" - City (34571 "Bo Titanen' "Buddv go< Twee mafl I We Ordinary peopl - Bijou (461177). I Dc kleine Lord" - Calypso (463502), - Babylon 1 dra- "Lcs sous-dou (471656). al "Spiderman, de wraak va kengildc" - Babylon 2. al Tendres cousines" Babylon 3. 12 Battle beyond the stars" - Cineac 1 (63( Cinema "The deer hunter" Cine D'(226551). 12 jr. The Godfather 2" - Dcsmct (226551 12 jr Last tango in Paris" - Du midi (723653). 16 jr "American pop" Lcidscplcinthca- ter(235909) 16 jr Fort Apache, the Bronx" - Noggc- rathf 248933). 16 jr "Meisjes die u «-en warm plekje aan bieden Parisien (248933). 18 jr "Battle beyond the stars Hem- brandtpleinthi .iter (22354$), 16 jr "De Bermudadriehoek Rem- br.indtpleintheater 2 (2235451 16 ir Karatevleugcls des doods" - Rex (266132). 16 ir "De kleine Lord" - Rialto (723488), al "Kentucky fried r 16 jr "Angel of vengeance' lagoon" dc Rivoli 'The al (6670 Cineac 3. 16 Du Midi - Euro Cine- al Metro pok- 1 Metro pole 2, "Le v 16 jr "Fort Apache, the Bronx" Metro- pole 3. 16 ir Annie Rail Metropolc 4. 16 jr. "Shogun" Metropolc 5. 16 jr t Apache, the Bronx" - Odeon 1 woman" Studio K (231708). 16 ji "Jules et Jim", "Bye bye Bra/il". "Voltati Eugcnio Die Movies - Tuschinski 1 Tuschinski 2 (462 This is Hcrbii (262633). 12 jr Heavengat (262633). 16 jr "Shogun" - Tuschinski 3 (262633), 16 jr "Caligula" - Tuschinski 4 (2626331. 18 jr. iet" - Tuschinski 5, 16 Ode. jr "Ordir people" De Uitkijk

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11