Taroczy „kribbig" winnaar Van der Gijp: Ik had mijn zinnen gezet op Feyenoord Van de Kerkhof ziet af van Standard Luik "Het verlies valt mee" De Hongaar verspeelt sympathie op Melkhuis je 1981 BANDAG 27 JULI 1981 PAGINA 9 EINDHOVEN - René van de Kerkhof gaat er vanuit dat hij ook het komend seizoen voor PSV uitkomt. De aanvaller hoopt deze week met zijn werkgever tot een akkoord te komen over de verlenging van zijn contract, nu hij heeft afgezien van een transfer naar Standard Luik. Van de Kerkhof, voor wie eerder het Italiaanse Cesena in de markt was, is afgeknapt op Standard. Na een bespreking in Luik heeft de bijna 30-jarige Helmonder niets meer vanuit Wallonië vernomen. Schouwenaar IC Den Bosch heeft een driejarig contract afgesloten met de 22-ja- rige spits Rogier Schouwenaar van Beerschot. De Antwerpse club nam Schouwenaar twee jaar geleden over van AZ'67. Nu de Alkmaarse stichting niet van plan is mee te werken j ""•■i rugkeer van Chris van der Dun- gen naar 'De Vliert', heeft FC Den Bosch zijn interesse verlegd naar een andere AZ-speler, de 18- jarige Katwijker Rick Talan. Het ziet er naar uit dat FC Twente een opvolger heeft gevonden voor de naar PSV vertrokken lin kerspits Hallvar Thoresen. Van avond beraadt het bestuur van de Enschedese club zich over de aankoop van NAC-speler Wanny van Gils (23), die afgelopen zater dagavond al met FC Twente meespeelde in het oefenduel met Vfb Oldenburg. Op het hoofd van Van Gils staat een transfer bedrag van 250.000. Inmiddels heeft NAC Wageningen- speler Rob McDonald benaderd om de plaats van Van Gils op te vullen. Voor de Brit, die eerder voor Cambuur uitkwam, had aanvankelijk ook Willem II be langstelling. Maar de Tilburgse club is intussen teruggeschrok ken van de prijs (drie ton), die Wageningen voor McDonald vraagt. René van de Kerkhof ziet af van een buitenlands avontuur. Deze week hoopt hij met PSV rond te ko mennu de contacten met Stan dard Luik zijn verbroken. SPORT SPORT Spartaan rond met Kuipclub i mij zal hebben, als DORDRECHT/ROTTERDAM - Renévan der Gijp heeft precies gekregen wat hij wilde. Na tien dagen onderhandelen kwam het Vrede getekend HEERENVEEN Het Samenwer kingsverband tussen Heeren veen en Go Agead Eagles is her steld. Tussen beide clubs waren problemen ontstaan, nadat Hee renveen had geweigerd aanvoer der Eddy Bosman gratis aan Go Ahead Eagles af te staan. Nu de vrede is getekend, keert middenvelder René Smit terug naar Go Ahead Eagles. Gerard Marsman vertrekt eveneens naar Deventer. Heerenveen hag Berg Gotink nog een seizoen lenen en zonder kosten Teun Kist van Steenwijk overnemen. Kist, af komstig van de Deventer club, was nog eigendom van de Eagles. grillige voetbaltalent gisteren mondeling tot overeenstemming met Feyenoord, waar dc 20-jarige aanvaller voorlopig voor drie jaar terecht kan. Het gat dat aanvan kelijk gaapte tussen de persoon lijke eisen van de Spartaan en het aanbod van de Kuipclub werd gisteren gedicht in een laat ste onderhoud tussen Van der Gijp en penningmeester Ger de Vries. Het ligt in de bedoeling dat Van der Gijp vrijdag al voor de Kuipclub in het veld komt tij dens het Rotterdam-toernooi. Tenminste, als de clubs het eens kunnen worden over het trans ferbedrag voor de rechterspits. Dat lijkt het grootste struikelblok te worden. Hoewel Sparta-voor- zitter Van Rijn niets zegt te we ten van zo'n bedrag, is het een publiek geheim dat de Kasteel club 1,2 miljoen gulden wil heb ben voor de voetballer, wat^Feye- noord uiteraard niet zal willen neertellen. Niettemin verkeerde HILVERSUM (GPD) - Balazs Taroczy heeft in de zes keer, dat hij aan de open Nederlandse tenniskampioenschappen heeft deelgenomen, nog nooit voor zoveel opschudding gezorgd als gisteren. De Hongaar, die de titel op het Melkhuisje in Hilversum voor de vijfde keer veroverde door de Zwitser Heinz Gunthardt met 6-3, 6-7, 6-4 te verslaan, kreeg zelfs een waarschuwing omdat hij de scheidsrechter zou hebben beledigd. Daar mee haalde de 27-jarige econoom uit Boedapest zich het ongenoegen van de ruim 3500 toeschouwers op de hals. Taroczy moet hebben gemerkt, dat hij niet zo vreselijk populair meer is in Hilversum. Het pu bliek achtte het blijkbaar tijd om een andere titelhouder dan de Hongaar te kunnen begroeten. Tijdens de prijsuitreiking, ge daan door de minister van cul- tuur, recreatie en maatschappe lijk werk, mevrouw Gardeniers, liet men merken de Zwitser veel sympathieker te vinden dan Ta- i roezy. Maar Gunthardt, die zich op Nederlandse bodem uitste kend weet te weren - vorig jaar i won hij het 75.000 dollar-toer nooi in Rotterdam - ging in de fi nale, ondanks het feit dat hij de tennisliefhebbers op zijn hand had, verdiend ten onder. Gunthardt bereikte de eindstrijd door eerder op de dag in de halve Finales de favoriet Wojtek Fibak in twee sets (6-3, 6-1) uit te scha kelen. De organisatie was ertoe genoodzaakt om de semi-finales een dag later dan gebruikelijk te houden vanwege de slechte weersomstandigheden. Op het zelfde tijdstip rekende Taroczy af met de Zwitser Roland Stadler via 6-2, 6-1. Fibak heeft eigenlijk de hele afge- Eindstrijd herendubbel bijna van de baan... HILVERSUM - Bijna was de fi nale herendubbelspcl van het tennistoernooi om de open Nederlandse kampioen schappen in Hilversum gis teravond niet doorgegaan. De Zuidafrikaan Ray Moore, die een duo vormde met de Ame rikaan Andrew Pattison, had namelijk last gekregen van een rugblessure. "Ik had van morgen een kwartier nodig om uit mijn bed te komen", steunde Moore op de slotdag. "Ik zag het helemaal niet zit ten om nog een partij te spe len. Maar in de loop van de dag ging het weer wat beter". Mede door de blessure van Moore, waardoor hij zich niet kon bewegen zoals hij wilde, kwamn hij en Pattison er te gen Gunthardt en Taroczy niet aan te pas. In drie kwar tier hadden de Zwitsèr en de Hongaar de eerste prijs van 4500 dollar te pakken lopen week laten merken niet in topvorm te zijn. De Pool, die in de tweede ronde erg veel moeite had om de Melkhuisje-finalist van vorig jaar Haroon Ismail uit Zimbabwe van zich af te schud den, maakte tegen Gunthardt dan ook geen sterke indruk. De Zwitser had slechts één uur en een kwartier nodig om met Fi bak af te rekenen. Taroczy had vijf minuten minder nodig om de absoluut kansloze Stadler een halt toe te roepen. Uit evenwicht In de eindstrijd ging het de titel houder aanzienlijk minder glad jes af, hoewel, hij won de eerste set tegen Gunthardt op vrij sim pele wijze in iets meer dan een half uur. In de tweede set gaf de underdog - kennelijk niet alleen bij het publiek, maar ook bij de lijnrechters en scheidsrechter Savalle, althans zo dacht Taroczy erover - met veel meer succes te genstand. Gunthardt gunde de nummer 18 op de wereldranglijst geen enkele doorbraak, waar door de tie-break de beslissing moest brengen. En gedurende die beslissende reeks om uit. te maken wie de set op zijn naam mocht schrijven, raakte Taroczy tijdelijk uit zijn evenwicht. Bij de stand 4-2 in het voordeel van Gunthardt maakte de zesvoudi ge Hongaarse kampioen zich boos over het feit dat Maurice Hermans (de show must go-on op het Melkhuisje) een bal uit had gegeven, terwijl Taroczy ervan overtuigd was dat het speeltuig in het veld terecht was gekomen. De uiteindelijke winnaar protes teerde bij scheidsrechter Savalle uit Zoetermeer, maar de beslis sing werd niet teruggedraaid. Ta roczy bleef zich ergeren aan het voorva^, zocht strijd met Savalle, waarna laatstgenoemde hem een waarschuwing gaf. Gunthardt bemoeide zich niet met het inci dent. Door de tie-break met 7-4 te winnen, zorgde hij voor extra tennisvermaak. Bij de stand 0-1 in het nadeel van Gunthardt in de beslissende set - door het uitlopen van het pro gramma had de organisatie be sloten om twee in plaats van drie gewonnen sets te spelen - rea geerde de Hongaar opnieuw ui; terst verbolgen op een arbitrale beslissing. De bal belandde vol gens hem op de lijn, Savalle cor rigeerde dc lijnrechter, Gun thardt protesteerde daarop, waarna Taroczy weer boos werd Savalle gaf als uitleg, dat hij de score onjuist had weergegeven. Vervolgens kreeg Taroczy woor den met ziin oDPonent. die vond dat de Zwitser ten onrechte pro testeerde. „Normaal gesproken bemoei ik mij niet met een meningsverschil tussen een scheidsrechter en de tegenstander. Maar in dit geval had Tarcozy ongelijk en dan acht ik het nodig hem dat te zeggen", aldus de Zwitser. Taroczy kreeg door die meningsverschillen de indruk, dat de Nederlandse „scherprechters" hem liever za gen verliezen. „De lijnrechters vinden het waar schijnlijk vervelend om mij steeds de finale te zien winnen. Maar ik kan het toch ook niet helpen dat ik steeds weer de sterkste ben in Hilversum? Ik weet zeker, dat er in de tie-break twee keer en in de derde set één keer een foute beslissing is geno men. Op een gravelbaan is een afdruk van een bal eenvoudig te ontdekken, dus indien een scheidsrechter het verkeerd heeft gezien, waarom die beslis sing dan niet herroepen", vroeg Taroczy zich af. Dc 22-jarige Zwitser, die het centre-court in Hilversum vergeleek met een aardappelveld, dacht daar an ders over. „Taroczy gedroeg zich als een dolle, terwijl hij geen ge lijk had". Treiterend De Melkhuisje-kampioen van '76. '78, '79, '80 en '81 - in '77 verloor hij in de eerste ronde van de Au straliër John Marcs - hervond met moeite zijn ritme en brak pas bij de stand 4-5 in zijn voor deel door de opslag van Gun thardt heen. Met een treiterend gebaar aan het adres van scheidsrechter Savalle liep Ta roczy op Gunthardt af om diens felicitaties in ontvangst te ne men. Na het behalen van deze ti tel neemt Taroczy eerst twee we ken rust Dit omdat hij reeds en kele weken last heeft van een knieblessure. „Die heb ik tijdens het toernooi in Tel Aviv opgelo pen, waar op asfalt werd ge speeld. Daar heb ik nog steeds last van en daarom neem ik na vier maanden continu te hebben gespeeld twee weken rust", al dus Taroczy. De Hongaar werkte gisteren het voor tennisspelers ongebruike lijk aantal van vier partijen af Nadat hij de enkelspelfinale had gespeeld, moest Taroczy, evenals zijn partner Gunthardt, nog twee keer voor de dubbel aantreden. Het Hongaars-Zwitserse duo re kende in de semi-finale met 6-3, 6-4 af met Jeff Borowiak en Mike Estep uit de Verenigde Staten en had in de eindstrijd geefi kind aan het koppel Ray Moore-And rew Patisson: 6-0, 6-2. Balaz TarocZy rechtsheeft zijn zin. Een zweem van een glimlach om de lippen van de Hongaar, nadat ft ij t de finale van het open Nederlandse kampioenschap de Zuitfser Gunthardt had verslagen Eerder had Tarocz zich overigens laten kennen als een humeurig heerschap HILVERSUM (ANP) - De slot dag van het Toernooi op het melkhuisje heeft de organisa tie voor een financieel deba cle behoedt. Door de regen van vrijdag en zaterdag kon den in Hilversum aanzienlijk minder toeschouwers als nor maal worden begroet. Boven dien raakte het programma danig achterop en werd er aan gedacht om bij aanhou dend slecht weer op maan-, dag te spelen Zover kwam hot niet. Het bleef gisteren droog en het melkhuisje w£ mei 2500 tootchouwo stampvol. De enige concessi van de wedstrijdleiding w£ dat de enkelspelfinale nu wonnen sets ging "Het verlies valt wel mee", al dus toernooidirecteur Piet van Eijsden "Deze laatste fantastische dag heeft alles bijna goed gemaakt. Ik schat dat we in totaal 2500 toe schouwers minder hebben gekregen dan waarop was ge hoopt. Gelukkig hebben we enig reserveVan Eijsden zei op aanraden van Fibak te proberen voor volgend jaar een toernooi met 125 000 dol lar aan prijzengeld aan te vra gen "in 1982 vieren ten i jubileum nu t hel «ooi", /-■, Van Eus KAv.,, "Dat mag dan wel een speciaal tintje hebben Als het lukt stelde Fibak me in het vooruitzicht dat de Tsjech Ivan Lendl ook komt". 25ste I Van der Gijp zelf al in juichstem ming. "Logisch, want ik had mijn zinnen gezet op Feye noord", aldus de militair die tot begin november zijn dienstplicht moet vervullen en tot die tijd al leen 's middags zal kunnen trai nen. "Ik zag het helemaal niet zit ten om naar het buitenland te gaan. dat was in feite het laatste wat ik wilde. En in Nederland trok de Kuip me het meeste aan Voetballen in die entourage, dat was mijn ideaal. Daarom heb ik de knoop ook door gehakt en heb ik niet meer gewacht of mijn naam nog zou vallen bij AZ. Ik kon het gewoon niet langer meer uitstellen nu ik dit kon krijgen' Formeel Of het ook daadwerkelijk tot een overgang komt, hangt alleen nog af van Sparta dat het geld goed zou kunnen gebruiken nu er (zelfs na de verkoop van Geels) nog een fors exploitatietekort is. Vooralsnog stelt zijn huidige werkgever zich uiterst formeel op. Van Rijn, merkte gisteravond althans op: "Ik beweer dat hij nog een contract heeft met Spar ta en verder weet ik officieel van niets Maar ik weet wel dat hij het zelf met ons zal moeten rege len als hij van dat contract af wil". Van der Gijp, die nog een verbinte nis van een jaar heeft met de Kasteelclub acht dat laatste evenwel geen punt. "In het con tract dat ik heb met Sparta is op genomen dat ik na twee jaar weg zou mogen als ik me zou kunnen verbeteren. Dat kon ik een paar weken geleden al. want ik heb bij die club nooit aan geld gedacht en er zelfs nooit over gepraat. Ik verdiende er dus niet veel, maar toen puntje bij paaltje kwam, wilde het bestuur onder die be paling uit. Daardoor ben ik hele maal afgeknapt op Sparta, want ik had het zwart op wit. Ik zal ze er dan ook aan houden Maar misschien hoeft het helemaal niet meer, want het is nu «n zaak van de clubs. Die zoeken het met elkaar maar verder uit' Minder Contractueel is vastgelegd dat Sparta minimaal 750 000 gulden voor Van der Gijp kan vragen, al zou de club onlangs veel meer (1,2 mihoen) hebben verlangd van geïnteresseerde clubs uit België en Engeland. "En dat is logisch natuurlek", aldus Hans Kattenburg, die de belangen van Van der Gijp behartigde. "Als ik bestuurder van Sparta was zou ik dat ook vragen, want tenslotte heeft de club niets fout gedaan De speler wil van zijn contract af en daar kun je dan zakelijke ei sen tegenover stellen. Maar dat hoge bedrag heeft wel veel clubs afgeschrokken. Het zullen dan ook moeilijke onderhandelingen worden, want wie betaalt tegen woordig nou nog 1,2 miljoen voor een speler7 Van der Gijp zelf heeft wel water bij de wijn ge daan. Hij heeft bij Feyenoord met veel minder genoegen geno men dan hu in het buitenland had kunnen verdienen". Kattenburg werd overigens pas in tweede instantie zaakwaarnemer van Van der Gup. die aanvanke lijk vertegenwoordigd werd door Ger Lagendijk van de VVCS. "Maar hij dacht teveel aan Spar ta". aldus de speler "Kattenburg keek alleen naar mijn belangen". Content Nadat de zaak eerder was afge- krtst, leidde d.it ten sluit-' M dc mondelinge overeenkomst met Feyenoord. waar Van der Gup "zeer content" mee is. 'Toen ik dertien was heb ik al eens bu die club gespeeld. Éen jaartje maar. omdat ik aanpassingsproblemen had Daar ben ik nu niet bang mwtvoor Inteyndwl OpSpai ta was ik afgeknapt, maar nu zie ik de toekomst weer erg zonnig in. als het rondkomt Persoonluk is hij ervan overtuigd dat dat gebeurt "want Sparta weet dat hel weinig aan me zal hebben, als ik moet blijven" PAUL DE TOMBE VOETBAL - Australië heeft in Suba Fiji verslagen met 4-1, na een ruststand van 4-0. Het was een wedslrud in dc Aziatische groep voor het toernooi om het wereldkampioenschap zal -ir onde het beker uitkomen tegen de Hongaarse ti tclhouder Szekesfehervar De wedstrijden moeten gespeeld worden in de periode tussen 6 en 21 oktober

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 9