Meer aanhoudingen verwacht li^eicfse agenda Drie kampioenen paalzitten Wandelpad in plaats van sportvelden De amfetarrüriezaak Noordwijk en Schoonhoven Vermoeide komt naar Werner Nederland MAANDAG 27 JULI 1981 Maandag NOORDWIJK De inval van de politie afgelopen vrijdag in Noordwijk en Schoonhoven, waarbij twee illegale la boratoria voor het vervaardigen van het pepmiddel amfe tamine werden opgedoekt, krijgt vermoedelijk nog een staartje. Volgens de politie zijn momenteel slechts "vijf bedrijfsleiders" aangehouden. Niet uitgesloten wordt daarom dat binnenkort nog meer arrestaties zullen vol gen. Wel werd uit voorzorg 25 man poli tie ingezet bij de inval in de wo ning. De gehele flat en omgeving werden hermetisdh afgezet. "Wij moesten het zekere voor het on zekere nemen", aldus de Noord- wijkse korpschef Spoelstra, die verder het gehele onderzoek leidt. Even later konden in de badplaats nog twee verdachten aangehou den. Een op de Oude Zeeweg en een ander nabij het voormalige hotel Palace. De twee werden na enkele uren echter weer in vrij heid gesteld, omdat het volgens de politie om 'randfiguren' ging. Uit het onderzoek dat direct na de inval in de Noordwijkse woning plaatsvond bleek dat er een link met Schoonhoven bestond. De politie besloot daarom nog die zelfde middag een inval te doen in een villa in deze gemeente. Hier werd bijna een compleet "nog warm" laboratorium aange troffen. In de Schoonhovense villa werden twee broers, de 21-jarige H.P.H. en de 24-jarige J.W.H., beiden student rechten in Utrecht gear De Noordwijkse politic kreeg 'lucht' van de zaak toen enkele dagen geleden bewoners van een appartement in de wijk Heem- borch klaagden over stankover last. Uit een onderzoek dat werd ingesteld bleek al snel dat "meer in het spel was". In samenwerking met het korps van de rijkspolitie uit het district Den Haag en de centrale recher che werd uiteindelijk afgelopen vrijdagmiddag een inval gedaan in de woning in Heemborch. De politie trof daar instrumenten aan die konden worden gebruikt voor de vervaardiging van de amfetamine, een zwaar opwek kend middel. Tevens bleek in de woning een vuurwapen aanwe zig. Bijna tegelijkertijd kon de huurder van het pand de 33-jarige Hage naar J.P. v. R. voor zijn Noord wijkse woning worden klemge reden. R. had al eerder de aan dacht van de politie op zich ge vestigd door in zeer opvallende auto's te rijden. De kelders van het politiebureau in Noordwijk liggen sinds zaterdag vol met onderdelen van de laboratoria die afgelopen vrijdag in de badplaats en Schoonhoven werden opgedoekt. resteerd. Naderhand volgden in Utrecht en in Den Haag nog eens twee arrestaties. Aangehouden werden de vriendin van één van de broers, de 24-jarige M.T en een zuster van de in Noordwijk in de kraag gevatte verdachte, de 27-jarige W.F.J, v. R. NOORDWIJKERHOUT Ons land kent sinds zondag niet één maar drie wereldkampioe nen paalzitten. Om on geveer half zes gister middag besloten de laatste drie overgeble ven paalzitters, de Noordwijkerhouter Poolman, de Voorhou- ter Stam en de Hazers- woudenaar Steenbeek na 101 uur gezamenlijk hun 'stekkie' in het Oosterduinse meer bij Noordwijkerhout te verlaten. Het oude re cord van Aad van der Berg uit Roelofarends- veen was daarmee één uur scherper gesteld. Het was Van der Berg zelf die de drie, toen zijn eigen record sneuvelde, persoonlijk op het water kwam feliciteren. Ter wijl de naar schatting tien duizend toeschouwers Pool man, Stam en Steenbeek nog altijd hartstochtelijk toe- juichden overhandigde Van der Berg het drietal een bos bloemen. In de nacht van zaterdag op zondag viel heldoek voor de enige vrouwelijke deelneem ster, de Katwijkse Corina Koetsier. Zij stapte na 81 uur en 33 minuten in het bootje dat haar naar het geïmprovi seerde medisch-centrum aan de rand van het meer bracht. Inmiddels had de 18-jarige Koetsier wel het uurrecord paalzitten voor vrouwen met ruim 16 uur verbeterd. heren tezamen de palen zou den verlaten. Dat bleek uit het antwoord van Steenbeek op de vraag hoe lang hij het nog dacht vol te houden. "Nog een hele tijd, maar we moeten onderling nog effe met elkaar praten. Dat doen we straks als het wat rustiger is", sprak de 50-jarige ge heimzinnig. Ofschoon de heren er vermoeid uitzagen waren zij gisteren na toch drie nachtrusten te heb ben overgeslagen niet echt uitgeput. Redelijk fit reageer den zij op de vragen en en thousiaste toejuichingen van het publiek. "Ik heb het nog best naar mijn zin. Leuk ge zicht al die mensen. Nee, van de muziek heb ik ook geen last. Goed voor de afleiding", sprak Steenbeek toen hij, zo zou later blijken, nog slechts 5 uur op de paal zou zitten. Ook de Noordwijkerhoutse agent Poolman toonde zich nog optimistisch: "Ik heb geen last van slaap. Mijn col lega's zijn zo vriendelijk om mijn diensten over te nemen. Ik denk nog niet aan stop pen". En Stam? Die leek zich ook nog prima te voelen. Ze ker toen zijn vrouw hem gis terochtend nog eens bemoe digend kwam toespreken. Funest Niettemin hebben de paalzit ters moeilijke tijden doorge maakt. Met name de nacht van vrijdag op zaterdag leek funest te worden. Zware re genbuien en wind teisterden Hendrik Steenbeek rechtsen Jan Poolman wachten geduldig op het moment dat zij het wereldduurrecord paalzitten gaan verbreken. Dat deed ook Richard Stam, op de foto niet zichtbaar, onder het toeziend oog van vele duizenden toeschov uers. de toen nog vijf van de zes tien gestarte deelnemers. Steenbeek: "Een zonnetje was me liever geweest. Door de wind moest ik me steeds goed vasthouden" Gistermiddag om 17.30 uur vonden de heren het toch hoog tijd om voor de, terwijl van alle kanten publiek toe stroomde, inmiddels gereed staande vrachtwagen met daarin drie bedden te kiezen. Daar werden zij opgevangen door de medisch staf van de Bavo, het psychiatrisch zie kenhuis van Noordwijker hout, die gedurende de 'hele zit' stand-by was. Eenmaal aangekomen in de wagen lieten Poolman, Steenbeek, Stam en ook Koetsier die voor de gelegen heid weer even naar het Oos terduinse meer was terugge keerd voor de laatste maal opmerkelijk monter de mas sale ovaties over zich heenko men. Om daarna naar de Ba vo af te reizen om alle indruk ken "toch even te kunnen verwerken" Gekkenhuis Het paalzitten dat plaats vond in het kader van het 750-jarig bestaan van Noordwijker hout zorgde in en om het dorp zaterdag en zondag voor een "compleet gekkenhuis". Waarschijnlijk hebben nog nooit zoveel mensen in de 750-jarige geschiedenis van het bollendorp Noordwijker hout bezocht als het afgelo pen weekeinde. Mede door aankondigingen op de radio waren de wegen overvol. De politie had de groots mogelij ke moeite het verkeer in 'goe de banen' te leiden. Een officiële huldiging van het drietal is nog in voorberei ding door het organiserende comité. Die huldiging moet plaatsvinden tijdens de hard loopwedstrijden in Noord wijkerhout van volgende week donderdag. Verzekerd zijn Poolman, Stam en Steen beek in elk geval van een flink bedrag aan prijzen. De premies die steeds werden uitgeloofd liepen in elk geval in de duizenden guldens. ADRIAAN BRANDENBURG Vakantie De kindcrvakantie-activiteitcn in Voorschoten worden woensdag voortgezet met en wandeltocht die om negen uur begint bij het Cultureel Centrum. De deelne mers kunnen kiezen tussen vijf en tien kilometer. Vanaf twee uur is er die dag een brandwecrwedstrijd aan het Frans Halsplantsoen. Vandaag en morgen staan er geen activi teiten op het programma in ver band met het feest rond de paar denmarkt in Voorschoten. Zomerfeest De Oranjevereniging Leiderdorp heeft het programma rond voor de zomerfeesten. Deze beginnen 12 augustus met een kermis op een deel van het parkeerterrein van de zwem- en polovereniging "De Does" aan de Hoogmadese- weg. Vijftien augustus is een viswedstrijd die gehouden wordt langs het Jaagpad. Diezelfde dag is er ook een ringrij- derij die georganiseerd wordt in samenwerking met het ge west "Duin- en Bollenstreek" en "Het Gareel" uit Rijnsburg. De ringrijdcrij wordt vanaf twee uur gehouden in het oude dorp. Het parcours loopt door de Ei kenlaan, Kastanjclaan, Berken- kade en Hoofdstraat. Een klaverjaswcdstrijd staat voor 20 augustus op het pro gramma, als voorloper van de braderie die op 21 en 22 augus tus weer georganiseerd wordt in en om de Hoofdstraat. BARCELONA/NOORDWIJK - De 40-jarige invalide Noordwijker Peter Werner is op de terugweg naar Nederland. Begin deze week is Peter, die de terugweg geheel in rolstoel wil afleggen, vertrokken uit Lloret de Mar. Op een briefkaartje aan WV-direc- teur Rovers schrijft hij dat hij de afstand tussen die plaats en Bar celona (81 kilometer) in 11 uur per rolstoel heeft afgelegd. Verder schrijft Werner dat hij moe is, maar vol energie om de terug tocht te vervolgen. Hij hoopt over een dag of tien de Franse grens te bereiken. In Barcelona is hij ontvangen door de Neder landse consul. Het is de bedoe ling van Peter Werner eind sep tember, begin oktober weer te rug te zijn in de badplaats. Van uil Barcelona groet hij alle Noordwijkers. na 150.000 gulden. Zowel de am fetamine als alle onderdelen van het laboratorium zijn afgelopen zaterdag opgeslagen in het bu reau van politie in Noordwijk. Volgens Spoelstra heeft de politie te maken met "vaklui". In welke richting de lijnen naar de nog vrij rondlopende verdachten lopen wil de politie vooralsnog niet kwijt. De vijf gearresteerde per sonen, die verspreid over de re gio vastzitten, worden morgen voorgeleid voor de officier van justitie in Den Haag. In Wassenaar Leiden, werklozenadviescentrum, Bree- Bernhardla; Leiden, bejaardensoos Zuid-West, on- moetingscentrum, hoek Boshuizerlaan. 14.30 uur. Leiden, amateurfotografie, Steenschuur 11. 20 uur Leiden, JAL, Caeciliastraat 67. 19 uur. Wassenaar, raadscommissie onderwijs, gemeentehuis, Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 24 tot 31 juli naeus, Kempenaerstraat lb. Oegstgeest. tel. 071-153274. Vaklui In totaal bedroeg de waarde van het inbeslag genomen amfetami- WASSENAAR - De Wassenaarse buurtschap Kerkehout krijgt als alles volgens plan verloopt bin nenkort een wandelroute langs de in deze wijk gelegen sportvel den. Tot nu toe hadden de bewo ners vrij toegang tot de velden, waar zij vaak wandelden. De sportvereniging Wassenaar is echter niet meer zo gelukkig met de vrije toegankelijkheid van de velden, omdat zij de laatste tijd steeds vaker worden geconfron teerd met beschadigingen aan de daken van de gebouwen, het hekwerk en de speelterreinen. De gemeente wil nu de strook grond, die achter de sportvelden ligt beter bereikbaar maken voor de buurtbewoners. Daar wil men nu een wandelroute aanleggen, om met name de oudere mensen uit de wijk wat meer bewegings vrijheid te geven. De wandelrou te moet een extra oplossing bie den voor de wandelaars omdat Kerkehout door de ongunstige ligging langs de Rijksstraatweg nogal geïsoleerd is van de rest van de gemeente die voor het grootste deel aan de andere kant van deze drukke weg ligt. De wandelroute die nu zal worden aangelegd moet beginnen in de Albertinestraat waar al een pad loopt. Het loopt verder langs het sportveld en via een vlonder moet een verbinding met de Wit- telaan tot stand komen. Vandaar loopt het pad verder langs een weiland en komt via een brug getje dan weer uit op de weg Ker kehout. Langs de route zullen drie zitban ken worden geplaatst, om de wandeling met name voor oude re mensen aantrekkelijk te ma ken. Dit wandelpad zal zo'n 40.000 gul den gaan kosten. Dit bedrag denkt de gemeente te halen uit een "potje" van 100.000 gulden dat voor de jaren 1981 tot 1985 is gereserveerd voor de realisering van wijkvoorzieningen. LEIDEN - Ondertrouwd: W.J.G. Ba- rendse en A.A.M. Fransen; A. Sieders en M.G.E. Reijalt; P. Liglvoet en C.M.T. van 't Wout; J.C.M. van den Helder en C.M.J.A. Houben; H.A. van Mierlo en C.M.A. Wesselman; C.J. van Kempen en A.A.M. Vossen; J.N. Maria en R.A.H.M. Callewaert; E.B. Nai Chung Tong en A.S. Scholten; C.A.M. Zoons en P.C. Sanders; J. Treurniet en J. Wassenaar; K.Th. van Lier en C M. van de Velde. Geboren: Andrea Eveline dv. W. Guijt en G. Nijgh; Renate Irene dv. C.P.H. Lindhout en I. Hoogendijk. Kelly Lucia Johanna dv. Q.F.L. van Kesteren en C.J.M. Koek; Patrick Dirk Maarten zv. Burgelijke stand D.M. Gordijn en G.A.C. Meilot'; Wilhel- mina Sabina Marilyn Emilie dv. J.J.G.A. Theelen en L M. Frielink; Alve- ra Alberta Everarda dv. E. Dorresteijn en A.J.M. Zieltjens; Patricia dv. H. van der Heijden en M.E. Verstraaten; Cecile dv. W. Laterveer en W. van Tol; Cornelis zv. A. van der Plas en T. van der Boon, Maartje dv. T., van Duijn en C C. van Weizen; Bastiaan zv. C.J.M. Knijnen- burg en A.M. de Rijk; Shanna Kathleen dv. B. Brouwer en G.J. Seriier; Cornelis Kim dv. J.J. Holverda en J.M.B.A. Wa- gener; Geertje Jannetje dv. G. Ravens- bergen en N. Schaap; Jan-Maarten zv. J. van den Oever en A.J. Schaap; Mirjam dv. J.C Fraase Storm en J.E. Ardaseer. Overleden: M.P.E. van Rijn (1911), C.T. van der Krogt (1935), J.C. Stafieu (1890), W C. van der Meer (1899), A A. Uhlig (1892) gehuwd geweest met C.P.A. Kap- pelmeier, N.H. Heyne (1920) echtg. van D L. Veenstra, M A Brugel (1917) echtg. van I. van Dam. J.R. Maan (1947). Gehuwd: R. Hekert en G.M. Vermond; A.W.J. de Gunst en T.M.M. de Groot. leidsch £l dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zater- Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te vol- Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 153,45 per post t 75,80 r I 0,75 Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re- flto) W. Wirtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele- vlale, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad er. randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 'H. v. Egmond 'tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2