Skalde pakt hoofdprijs in Noordwijk Alles draait in Frankrijk om Hinault FC Den Haag in zorgen Nederlands waterpoloteam komt routine tekort Óefenverlies tegen Helmond Sport: 4-0 Gomez klopt Lendl MAANDAG 27 JULI 1981 PAGINA 11 SPORT Moeizame start voor Denes Poczik: vijfde in Madrid MADRID (ANP) - Het is nog te vroeg om een operatie "redt-Dc- nes Poczik" te starten. Maar vast staat dat de Hongaar zijn taak als coach van het Nederlands water poloteam onder bijzonder moei lijke omstandigheden is begon nen. Dit weekeinde is in Madrid in volle duidelijkheid komen vast te staan welk een aderlating het nationale zevental sinds de olympische spelen van Moskou heeft ondergaan. Was het bedan ken van ervaren krachten als Jan Evert Veer, Hans van Zeeland en Tom Zwart al een betreurens waardige zaak, het gemis aan in ternationale ervaring werd nog erger doordat Nico Landeweerd wegens studie voor de rest van het seizoen afviel en Ton Buunk zich voor de trip naar Spanje niet kon vrijmaken. Denes Poczik, die ervan droomde één of twee spelers van achttien, negentien jaar de sfeer van het internatio nale polo te laten proeven, zag zich bij zijn eerste kennismaking in de Spaanse hoofdstad gecon fronteerd met een halfwas ploeg, van wie de twintig-jarige Eric Noordergraaf als aanvoerder fungeerde. De onevenwichtig heid straalde er van af. Bij de vier nederlagen werd het ritme slecht/redelijk van donderdag en vrijdag (4-7 tegen Hongarije ge volgd door 8-9 tegen de Sowjet- Unie) in het weekeinde voortge zet. Na een werkelijk bar slecht optreden tegen het Spanje van balgoochelaar Estiarte op zater dagavond (4-8) werd het toer nooi besloten door een alleszins acceptabele 8-9 tegen West- Duitsland, dat in het vierde kwart de toernooiwinst werkelijk uit het vuur moest sle pen. Poczik's opdracht is over vier jaar een ploeg van olympische allure af te leveren. Maar in de tussen tijd dient er wel een positie te worden veiliggesteld. Om te be ginnen met de Europese kam pioenschappen in Split, waar Ne derland een dot van een kans loopt op een van degradatie plaatsen van de A-poule te belan den. Poczic's enige weelde, voor zover men daarvan kan spreken, is het feit dat hij over drie kee pers van behoorlijke klasse be schikt. Wouly de Bie is uitste kend in het onderscheppen van hoge ballen voor het doel en ver dedigt goed mee. Als lijnverdedi- ger voldeed in Madrid de na drie jaar teruggekeerde Alex Boeg- schoten minstens zo goed als de thuisgebleven "olympische" Ruud Misdorp. Stan van Belkum, Eric Noorde- graaf en vooral Dick Nieuwen- huizen gaan gebukt onder het feit dat zij nu het spel dienen te maken. Bij Nieuwenhuizen re sulteerde dat in foutieve passes en onnodige overtredingen. Noordegraaf verstopte zich te veel en Van Belkum kreeg condi tionele moeilijkheden. De enige die zich er bovenuit worstelde was Aad van Mil. Hij was de eni ge die niet gewisseld behoefde te worden. Poczik voelt weinig voor de "ijshockey-wissel", zoals de Russen die toepassen. Vol gens hem moet een goed getrain de speler in staat zijn een hele wedstrijd vol te houden. Een be wijs voor die stelling leverden de Westduitsers, die met slechts elf man naar Madrid kwamen om daar een tijdelijk einde te ma ken aan de Russische hegemo nie. Daarbij speelde een rol dat de scheidsrechter geïnstrueerd wa ren strenger te fluiten. Teeen de Westduitsers werden vijftien Russen het water uitgehaald en die handicap bleek net iets te groot De conditietest voor de Nederlandse ploeg in Zeist heefl weliswaar uitgewezen dat het met de Moskou-gangers beter is gesteld dan vorig jaar, maar Poc- zis is daar nog nog lang niet te vreden mee. Rond die Moskou- gangers lagen Arco Verboom en Eddie van Es in de basisopstel ling. Gezegd dient te worden dat de weinig in actie komende Ro nald van Noort en Hans Blan- kenstijn en ook Dick Nonnekes meer geestdrift en in ieder geval meer balvaardigheid meebrach ten. Stempel Van Noort drukte op de wedstrijd tegen de Westduitscrs een wel heel persoonlijk stempel door eerst Van Meeuw met een keuri ge doortikbal al te voorzien van een niet te missen kans en ver volgens bij zijn tweede optreden met goede schoten een achter stand van 3-5 weg te werken. Het laatste kwart, dat inging met een gelijke stand (7-7), verliep al even dramatisch als bij het treffen te gen de Russen. Eerst maakte Van Belkum bij een numerieke minderheid notabcne op schitterende wijze 8-7. vervol gens vergokte Noordegraaf de kans op 9-7 door geheel vrijlig- gend tegen de Duitse doelman op te schieten. Hij ontketende daarmee een tegenaanval die hij alleen ten koste van een zware overtreding kon stoppen en zag vanaf de kant toe hoe de Duitsers profiteerden. Of dat nog niet ge noeg was, liet pal daarop Van Es zijn man vrij, zodat ook de illusie van het gelijkspel in de laatste seconden in rook opging "Faalangst", zo vatte Poczik de slotscène samen. Nederland - Spanje 4-8 0-1 Pascual (Meerderheid 7 6). 0-2 An tonio Aquilar. 1-2 Van Belkum 7 61 1- 3 Estiarte 176). 1-4 Estiarte. 1-5 Estiar te (6/7).. 1-6 Fernandez. 2-6 Verboom (7 61.3-6 Noordegraaf3-7 Estiarte (straf- worp). 4-7. Noordegraaf (7 6), 4-8 Car- mona i7 6). Nederland - West-Duitsland 8-9 (2-2, 3- 3. 2 2. 1-2) OttoO-1. Van Mil 1-1. Stiefel 12 Heiden 2-2. Stamm 2-3. Stiefel 2-4. Nieuwenhui zen 3-4 (numeriek). Wever 3-5 (nume riek). Van Noord 4-5, Van Noord 5-5, Van Es 6-5. Locbb 6-6 (numeriek). Non nekes 7-6 (numeriek). Stiefel 7-7, Van Belkum 8-7 (numeriek). Loebb 8-8. Stamm 8 9 De eindstand van het vgf-landcntoer- ^Ücst-Duitsland 4 3 1 0 7 38-32 2 Spanje 4 2 1 1 5 31 27 3. Sowjet-Unie 4 2 1 1 5 39-37 4 Hongarije 4 1 1 2 3 28 31 5. Nederland 4 0 0 4 0 24 33 NOORDYVIJK - De Amerikaan Cliff Skakle heeft giste- t/ ren de finale van het HEA in Noordwijk op overtuigen de wijze met 6—2 en 6—8 in zijn voordeel beslist. Wil liam Prinsloo uit Zuid-Afrika, waarschijnlijk ook tot zijn eigen verbazing in de finale beland, leek in de tweede set toch nog tot verweer van kaliber te zullen komen toen hij op een 3-0 voorsprong kwam en een puntje van een 4-0 voorsprong af was met 40-15 op eigen service. Maar niet alleen zag hij geen kans om zijn marge te vergroten, hij bleek zelfs niet bij machte de voorsprong vast te houden tegen Skakle, die hem op alle fronten wegspeelde: 6-3. Skakle kende geen pardon, stevende resoluut op de c ning af. Begrijpelijk dat hij geen risico's nam, want de eerste plaats in Noordwijk betekende meteen de eerste plaats op de ranglijst van het Satellitecircuit, dat komende week in de "Mas ters" in Amersfoort zijn slot. krijgt. Voor Skakle was het gisteren een goede dag, want met de Colom biaan Cortes pakte hij eveneens de winst in het HD via een on aantastbare 6-0, 6-3 marge te gen het Amerikaanse duo Flack. Henny Koemans heeft, zijn goede spel ten spijt, het HEB niet op zijn naam kunnen brengen. In de halve finale moest hij wijken voor de zeer weinig fouten ma kenden Eindhovenaar Van der Hoeven, die met 6-1, 7-6 aan het langste eind trok. In de finale had Van der Hoeven weinig pro blemen met Vos: 6-2, 6-3. Toch mag de ex-Forescate speler be slist niet ontevreden zijn over zijn prestaties in Noordwijk. Vos had in Noordwijk de opgaande lijn te pakken en dat moet hem straks in de Open Leidsche Kam pioenschappen een goede rugge steun bieden, vooropgesteld dat hij daar niet zal ontbreken. Sterk speelde in Noordwijk ook Waldo Jansen in het HEC.- Ook hij won het toernooi niet, maar de Westduitse Vier kon hem maar twee spellen voor blijven. Het werd 6-4, 4-6, 6-4. De jonge Leidsche - Hout speler heeft zich in de afgelopen maan- Koemans loopt verder uit Jos Koemans is verder uitgelo pen aan kop van het Match- tenniscircuit. De jeugdige Voorschotenaar behaalde een groot puntenaantal dank zij een halve finaleplaats in Noordwijk en een kwartfina leplaats in het dubbel. Verder is er een duidelijke afschei ding aangebracht tussen de eerste acht, die voor de 'Match-Masters' uitgenodigd zullen worden en de achter volgende groep, van wie ei genlijk alleen Anne-Jan van der Meer nog voor een verras sing zou kunnen zorgen. Bij de dames maakte Miriam de Groot een enorme sprong op de ranglijst, maar zij zal waar schijnlijk niet tijdens het fi nale-weekeinde in actie ko men. Datzelfde geld voor Veroniquc Pardoel. Jacqueli ne van Wijk maakte iets van haar achterstand op Liselotte van der Bijl goed. De stand bij de heren: 1. J. Koe mans 108; 2. H. van der Ca- pelle 84; 3. M. Brooshooft 82; 4. F. Grimbergen 66; 5. H. Tönjann 54; 6 L. Damen; 7. B. van der Feen 60; 8. H. Koe mans 58; 9. A. J. van der Meer, B. van der Zee 36; 11. Robbert-Jan van der Veen 32. Dames: 1. L. van der Bijl 56; 2. J. van Wijk 52. 3. M. Cuyt, M. de Groot 32; 5. M. Lembeck 28; 6. V. Pardoel, Rose-Marie Verdegaal 20. den goed ontwikkeld. Maar hij zal nog wat meer aan zijn service moeten schaven en meer het voorveld moeten zoeken om ver der te komen. Vier won de finale in het HEC van de onverslijtbaar lijkende vete raan Jan de Groot. De Katwijker kon Vier weliswaar niet bedrei gen, maar dat hij temidden van zoveel "jonge leeuwen" tot de eindstrijd wist door te dringen, mag als een prestatie worden aangemerkt. De veteranen deden het in Noord wijk trouwens toch goed. Zo haalde de dubbelspecialist Ton Grimbergen met zijn echtgenote de finale in het GDC. Een enkel blessure van Ton Grimbergen weerhield het echtpaar 1 verdediging van de kansen. Dat betekende een triomf in dit num mer voor het tweetal Grooff/Mar- co Winter, dat in de halve finale langs de Leidsche Hout combi natie Annette Karl/Waldo Jansen waren gekomen: 6-3, 2-6, 6-0. De afwezigheid van Grimbergen impliceerde ook een zege voor de winnaars van vorig jaar in het GD veteranen, Truus Tönjann/ Rodenburg, die het duo Grim bergen tegenover zich zouden hebben gevonden. Het HDB was voor Jones/Marco Winter, die een pro-set speelden tegen Van Oppen/Van der Hoe ven: 9—8. Marco Winter was min der succesvol in het GDB, waar hij met Madeleine de Groot ver loor van Bollegraaf/Post: 3-6, 6-7. Het koppel Verheyen lever de een furieus gevecht tegen het OTC-koppel Joke van Mastrigt/ Marjolein Visser in het DDB, maar verloren met 6-4,2-6,4-6. Het HDC was het voor het dub bel Willemse/Wolterink, dat Lug- thart en Jansen met 6—2 en 6-4 versloeg. In Koudekerk pakte Bart van der Velde, Artesia's no 1, de winst in het HEC. In de finale klopte hij Jan Vink gedecideerd met 6-3, 6-4. Dat gebeurde in een van weerszijden in aanvallende stijl gespeelde partij. Vooral de servi ce van Van der Velde gaf in dit duel de doorslag. Bij de dames won Ali Snellenberg met haar gedegen spelletje van 6—2, 6-1 van Nathalie Bergwerf. Dochter Yvonne Snellenberg kon het goede voorbeeld van haar moe der niet volgen in het DED. Zij boog met 4—6, 1—6 voor Ineke Klein. Mieke Heeringa en Jan Vink pakten het GDG via een 6-3, 6-3 zege op Maaike de Vries/Bart van der Velde. Jan Roelvink en Ron Ronberg gre pen als niet geplaatsten het HDC van Hans Goemans/Hans Thuis: 6-2, 1-6, 6-2. Jan Klein bleef in het HED na harde strijd in drie sets met 6-4, 3-6 en 6-3 de baas over Pieter Rietdijk. FRANK BONTE De Amerikaan Cliff Skakle lijkt ten prooi aan wayihoop, schijnbaar somber staart hij naar zijn racket. Maar werkelijkheid vierde Skakle in Noordwijk triomftocht. Zijn Zuidafrikaan- se opponent Prinsloo bleek in de finale van het Badgastentoe- HEERLEN-PARIJS - Sedert een week geleden op de Champs Elysèes de 68e Tour de France eindigde, zijn de gemoederen in de Franse wielerwereld verhit. Tientallen profs en de beide managers Danil Dousset en Roger Piel zijn woedend op Bernard Hinault en diens ploeg. De reden van deze gramschap is de macht waarover de Tourwinnaar beschikt. Hem en de leiding van Renault-Gitane (lees: chef d'e- Succes voor Peter Winnen SAS VAN GENT (ANP) - Het achtste criterium na de Tour heeft gistermiddag in Sas van Gent een overwinning opgele verd voor Peter Winnen. De win naar van de Touretappe naar Al- pe-d'Huez demarreerde twee ronden voor het einde uit de kop groep van vier renners, die na 55 kilometer uit het peloton was ontsnapt. De uitval van Winnen werd uitstekend beschermd voor zijn ploeggenoot Theo de Rooy, die zelf als tweede eindigde. Gerrie Knetemann heeft zaterdag avond de Ronde van Venhuizen gewonnen. De Kneet had een voorsprong van 10 seconden op Adri van de Poel en 20 seconden op Gery Verlinden. LEIDEN - Het betaalde voetbalcar rousel draait weer, de voorberei dingen op het 15 augustus star tende seizoen 1981/1982 zijn in volle gang. Het Tilburgse Willem II neemt als enige Nederlandse club deel aan de Intertoto-com- petitie en reisde in dat kader af naar Noorwegen, waar zaterdag avond Viking Stavanger op een 2-2 gelijkspel werd gehouden. De opvallendste oefenzege van het afgelopen weekeinde kwam op naam van Helmond Sport, dat eredivisionist FC Den Haag met een 4-0 score op tal van proble men wees. Anti-held SC Amers foort stuntte tegen Go Ahead Eagles (2-1), terwijl eerste divi sieclub Veendam met de 3-0 te gen FC Groningen al evenzeer opzien baarde. In Stavanger behield Willem II zijn aanspraken op een goede klasse ring in groep 8 van de Intertoto- competitie. Na een 1-1 ruststand hielden de Tilburgers een 2-2 ge lijkspel over aan de ontmoeting met Viking. Willem II experi menteerde met Robin Turner, topscorer van het reserve-elftal van Ipswich Town. Turner, die morgen ook tegen Stuttgarter Kickers van de partij zal zijn, te kende voor één doelpunt. De van RKC afkomstige Ad van der Wiel nam de andere Tilburgse goal voor zijn rekening. Jimmy Cal- derwood (handtastelijkheden) en Toon Nelemans (praten) kregen van de Zweedse arbiter Kjell Jo hansson de gele kaart voorge houden. Helmond Sport nam de oefenwed strijd tegen FC Den Haag kenne lijk serieus op. De volgelingen van oud-international Jan Noter- mans profiteerden kundig van de fouten, die de Haagse defen sie op elkaar stapelde. Het gemis van de naar FC Utrecht vertrok ken routinier Aad Mansveld deed zich in die linie geducht voelen, hetgeen voor rust door de Brabander Strijbosch met twee goals fijntjes werd onder streept. Na rust accentueerden Cox en Edelbloedt de Haagse ar moede: 4-0. FC Groningen verliet zaterdag avond het Veendamse sportpark 'Langeleegte' met een leeg ge voel. Erfvijand Veendam moffel de het op papier bestaande klas- severschil weg met een 3-0 triomf. Voor 5000 toeschouwers verzorgden Rudie Metz, Harm Roossien en André Brouwer de productie van de thuisclub. Fortuna Sittard, dat vorig seizoen Haarlem nog met 2-1 de baas wist te blijven, had zaterdag te gen de intussen naar de eredivi sie opgeklommen Noordhollan ders geen schijn van kans. In de vertrouwde omgeving van sta dion 'De Baandert' vonden de Limburgers geen antwoord op het doelgerichte spel van Haar lem, dat met 1-5 won. Weliswaar opende Hans Zuidersma voor Fortuna de score, maar Ruud Gullit (2x). Wim Balm, Frank van Leen en Gerry Kleton lieten de formatie van Frans Körver een toontje lager zingen. Halvar Thoresen ....doelpunt.... Ofschoon al enige jaren abonne menthouder van een lage positie in de eerste divisie bleek SC Amersfoort te sterk voor Go Ahead Eagles. Henk ten Cate hielp de Deventenaren op sport park Birkhoven nog wel aan een 0-1 voorsprong, maar de Amers- foorters Nijenhuis en Piet Struik gaven het oefentreffen voor hun ploeg een positief karakter. Het versterkte PSV kwam in sta dion 'De Vliert' niet verder dan •en ï-l deling met FC Den Bosch. Pas elf minuten na rust toonde de van FC Twente geko men Hallvar Thoresen zich tref zeker. Wim van der Horst bracht de partijen op gelijke voet, waar na de voormalige Feyenoorder Wim van der Steene voor FC Den Bosch in de slotfase nog een strafschop miste. NAC kwam net iets tekort tegen Berchem Sport, dat vorig sei zoen afstand moest doen van een plaats in de Belgische 'eerste na tionale'. De Antwerpse club is, gezien het aantal versterkingen, van zins het verloren terrein zo snel mogelijk te heroveren. De Belgen wonnen in Breda dankzij een treffer van oud-PSVer Paul Postuma met 2-3 Voor NAC trof Ton Lokhoff (2x) de roos, de ove rige Vlaamse goals kwamen op naam van Van Camp en Lallo. FC Utrecht wist in het Deense Vilsbjerg tot twintig minuten voor tijd gelijke tred te houden met Eintracht Braunschweig, dat het komend seizoen zijn her optreden viert in de Westduitse Bundesliga. Worm, Geiger en Bruns dwongen de Utrechters in de laatste fase m onderliggende positie: 3-0. Ajax beleefde ook al weinig vreug de aan een ontmoeting met een Westduits elfial. Eintracht Frankfurt nam, getuige de 4-0, geen halve maatregelen. Uitslagen overige oefenduels DZS'Den Haag Excelsior 0-17; Wil- hemina '08 Feyenoord 0-3; Vfb Oldenburg-FC Twente 2-5; PEC/ Zwolle-EMMS 6-0; VifeMM Gff mania 5-0; Wageningen-Menen 0- 0 (gestaakt wegens regenval). WASHINGTON - De als nummer één geplaatste Tsjech Ivan Lendl is niet verder gekomen dan de kwartfinale van het 200.000 dol lar gedoteerde toernooi van Was hington. Lendl, die eerder de Amerikaan Eddy Dibbs met 3-6, 6-1 en 6-1 had verslagen, werd uitgeschakeld door Andres Go mez uit Ecuador. De naamloze Zuidamerikaan droogde Lendl met de cijfers 2-6, 7-6 en 6-4 af. De Argentijn Guillermo Vilas had geen kind aan de Boliviaan Ma- rio Martinez. In korte tijd had Vi las het karwei geklaard en kon Martinez met een 6-2, 6-1 neder laag de kleedkamer opzoeken, José Luis Clerc had iets meer moeite met de Mexicaan Raul Ramirez, die met 7-6 en 6-2 voor de Argentijn moest buigen. Dc Amerikaan Mei Purcers werd geeumineerd door de Tsjech Sta- nislav Birner: 1-6, 6-3 en 6-1. In de halve finale ontmoet Gomez Vilas, terwijl Clerc en Birner in de andere partij gaan strijden om een plaats in de eindstrijd. De herenfinale van het open Zweedse kampioenschap zal worden uitgevochten door de Zweed Jaerryd en de Fransman Tulasne. Jaerryd versloeg de Spanjaard Luna met 6-3 en 6-4. De Fransman Tulasne bleek te sterk voor de Zweed Nystroem: 6 2 ca 7*6 De damesfinale wordt een Zweed se aangelegenheid Lena Sandin had weinig moeite met de Zuid- korcaanse Duk Hee Lee: 6-3, 7-6. Sandin treft haar landgenote Ca- trin Jexell, die de Australische Brenda Catton van roem afhield: 6-4, 3-6 en 6-4. De Amerikaans Australische com binatie Chris O'Neill-Betsy Bla ney wonnen het damesdubbcl- spcl. De Zuidkoreaanse Lee en de Zweedse Ekblom kwamen in de eindstrijd duidelijk te kort 6- 3. 7-6. De Australiërs Edmonson en Fitz gerald mochten zich kronen als kampioenen van het dubbelspel. Dc Zweden Simonsson en Jaer ryd hadden tenen hun pd fel weinig verweer 2-6. 7-5 en 6-0. quipe Cyrille Guimard en coördi nator Rene Hinault, een neef van de wereldkampioen) wordt ver weten dat dc Franse renners die niet tot deze ploeg behoren, nau welijks aan hun trekken komen. Het circus van criteriums en baanwedstrijden draait in Frank rijk bijna uitsluitend en alleen om Hinault. Enerzijds is het begrijpelijk De or ganisatoren van deze wieler- shows zijn ervan verzekerd dat zij een massale belangstelling hebben, als Hinault deel uit maakt van het veld. Zij zwichten voor de eis dat ze een groot aan tal ploegmakkers van dc Tour winnaar eveneens startgelegen heid moeten bieden. Op een gegeven moment is echter het budget op. Er blijft dan niets anders over dan op de rest van het rennersveld te beknibbelen. Zo kon het gebeuren dat een om nium op het baantje van St. Brieux werd betwist door 18 man waaronder acht van He nault-Gintanc. Het zette by de opponenten van Hinault vooral kwaad bloed dat géén renner van Peugeot tot de start werd toege laten, zelfs niet André Chalmel die toch uit de streek van SL Brieux afkomstig is. „Hiermee hebben dc organisatoren onder leiding van de burgemees ter uit Hinaults geboorteplaats Yffiniac wraak genomen op het vertrek van Chalmel destijds in gezelschap van Bernaudeau naar Peugeot", aldus de oppositie „Dat Chalmel niet in de Tour van de partij was, dbet aan dit tat niets af Patrick Sercu en Willy Debosscher die wél gecontrac teerd werden, namen evenmin aan La Grande Bouclé deel". Rendement Bernard Hinault stelt zich op het standpunt dat hij als Tourwin naar recht heeft om eisen te stel len, evenals hij het een logische zaak vindt dat hij zoveel moge lijk rendement voor zijn ploeg makkers eruit sleept. Bovendien zegt de heerser van het peloton dat zijn neef René Hinault voor de administratieve gang van za ken verantwoordelijk is cn dat de organisatoren bepalen wie wl en wie niet tot de start wordt toe gelaten. Commentaar van Roger Piel „Ik was destijds manager van Ray mond Poulidor. Noch hij. noch Jacques Anquetil (wiens belan gen door Dousset werden behar tigd. red.) hadden zoveel eisen als Hinault nu". Het verwijt is zelfs dat dc clan rond dc Tour winnaar een tussentijdse uitbrei ding van het critcriumprogram- ma in Frankrijk tegenhoudt Een renner als Raymond Martin kan zyn marktwaarde zodoende nau- welyks verzilveren. Dticlos-Las- salle. Bernaudeau. Alban. La ti ran t c.s. zyn gedwongen om vaak buiten dc grenzen in actie te ko men. Raleighs In Nederland is het ten opzichte van Frankrijk beter geregeld, of schoon dc Raleighs hier een be langrijke rol spelen. Het is echter niet zo. dat ze renners van con currerende ploegen buiten de (lucratieve) criteriums houden. Zo zijn ze vanavond weliswaar met acht man van dc partij in Elsloo (en later deze weck in Lin- ne en Simpelveld). maar HB Alarmsystemen. Boule d'Or en Daf Trucks hebben telkens even eens een flinke afvaardiging. Dc enige sponsor die echt bena deeld i n Kt,i fan Bank Daar staat tegenover dat de kopman van deze derde Nederlandse profploeg, Theo Smit, tot dusver de meeste wedstrijden in Neder land won vijf. In totaal zyn dit seizoen 34 koersen verreden.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11