"Batteljee geen slecht bedrijf" Huisbaas laat Van der Maarel niet met rust Weidse agenda St. Antoniushuis wordt nu conferentie-oord Gebrek aan goede leiding nekslag "Robbedoes" krijgt nieuwe bestemming Student hoopt rust te krijgen via rechtbank ZATERDAG 25 JULI 1981 Zaterdag DEN HAAG/LEIDEN jan van der Maarel wil rustig wonen op zijn etage aan de Vierde Binnenvest gracht in Leiden. Maar volgens de student laat zijn huisbaas hem niet met rust. "Op alle mogelijke manieren maakt hij mij het leven zuur", zegt hij. De rechter moet volgens Van der Maarel uitkomst bieden. Voor de president van de Haagse rechtbank eiste de advocaat van Van der Maarel, mr. L.J.A. Sprenger, gisteren in een kort ge ding dat huiseigenaar N.A.F. Reyneveld uit Oegstgeest zijn huurder niet meer lastig valt. Ook moet Reyneveld aan Van der Maarel onmiddellijk melden wanneer, en aan wie hij een sleu tel van het pand geeft. Dat laatste is gezien de reacties van Reyneveld geen probleem. Voor de president van de Haagse rechtbank mr. R.R. Portheine, zei hij gistermiddag onder meer dat het hem "niks uitmaakt" als hij moet zeggen aan wie hij de sleutel van het huisje geeft en wanneer. "Geen enkel pro bleem", zo zei hij. Volgende week zal mr. Portheine zich hier over uitspreken. Of Van der Maarel in het vervolg met rust zal worden gelaten ligt niet aan Reyneveld, want die heeft de behartiging van de ver koop van het huis aan huizen handelaar Key uit Leiden over gelaten, zegt hij. "Ik bemoei mij er verder niet mee". Reyneveld speelde daarmee de zwarte Piet van de terreur door naar de bij kamerbewoners gevreesde Leid se huizenhandelaar. Volgens Reyneveld was Key met de verkoop van het pandje aan de Vierde Binnenvestgracht be last toen een tweetal Leidenaars het interieur van Van der Maar els etage kort en klein sloeg. Vol gens de bewoner om te zorgen dat hij hals over kop het huis zou verlaten. Dinsdag 23 juni drong het tweetal de ruimte van Jan van der Maar el binnen om de zaak eens gron dig te "verbouwen". Ze werden echter gestoord door de terug komst van de student, maar de nacht daarop deden ze het nog eens dunnetjes over. Wat er van de inboedel nog heel was, werd vernield en met verf besmeurd. De tv. de platenspe ler, de stoelen, het glaswerk en de boekenkast, niets bleef ge spaard. Alles was stuk of zat on der de verf. Van der Maarel vermoedde vanaf het begin dat Reyneveld achter de vernielingen zat. Dat vermoe den werd nog sterker toen Van der Maarel met behulp van een buurvrouw op het spoor kwam van een adspirant-koper van het huis. "De heer Key, die bij de verkoop bemiddelt, heeft zich tegenover de eventuele koper in die zin uit gelaten", aldus de advocaat van Van der Maarel. mr. Sprenger. "Reyneveld zou Van der Maarel wel wegpesten". "Ik weet hier niets van af', zei huiseigenaar Reyneveld gisteren voor mr. Portheine. "De vernie lingen zijn aangericht toen ik met vakantie was. Key regelt de verkoop van het huis. Verder be moei ik mij er niet mee", aldus Reyneveld. Key zegt in een reactie hierop on der andere dat hij de verkoop van het huis voorlopig in de "koelkast" heeft gezet. "Ik heb op dit moment wel andere din gen, zoals de geboorte van mijn dochtertje, aan mijn hoofd". Hij bevestigt wel nu met de zwarte Piet te zitten. Voor de vermeende activiteiten van Key hadden de ouders van een meisje dat in een huis aan de Hogewoerd woont gisteren in te genstelling tot Reyneveld echter wel belangstelling. Zij waren voor de zitting speciaal naar Den Haag gekomen. Ze probeerden vanaf de publieke tribune meer inzicht te krijgen in de verkoop methoden en verhuurtechnieken van huizenhandelaar Key. "Onze dochter heeft een kamer in een huis aan de Hogewoerd. Ze woont daar met nog negen ande re meisjes. Key heeft gezegd dat ze op 1 augustus het huis moeten hebben ontruimd. Die meisjes zijn op van de zenuwen. Ze zijn bang dat hun hetzelfde zal over komen als Jan van der Maarel", aldus de ouders van het bewuste meisje na afloop van de zitting. Key zegt hierover dat hij nooit een brief heeft gestuurd waarin de huur wordt opgezegd. "Wij voe ren alleen de administratie voor de eigenaar. En een aantal van de meisjes wenst geen huurverho ging te betalen. Ze zeggen dat er nogal wat aan het huis mankeert. De eigenaar wil dat gaan repare ren en nu moeten de bewuste meisjes er uit om de herstelwerk zaamheden te kunnen laten be ginnen". Leiden, film "Iwan de Verschrikkelijke! van Eisenstein, Kijkhuis, Vrouwen- kerkkoorstraat 17, 20 uur. loeiden, antiekmarkt, Nieuwe Mare/; hoek Levendaal, 9.30 uur. Leiden, disco, LWH, Caeciliastraat 18, 22 uur Leiden, café-avond, vrouwenhuis. Hooi gracht 79, 21 uur. Leiden, antiek en curiosamarkt, Waag, Aalmarkt, 9 uur. Maandag LEIDEN Voor de werknemers van Batteljee Terpstra is alles even sneller gegaan dan zij hadden gedacht. Gisteren werd het faillissement aangevraagd van de drukkerij waar sommigen al zo'n dertig jaar werkten. De uitspraak van de rechtbank wordt volgende week donderdag verwacht. De dag daarop staat het personeel, tenzij er zich een koper aandient die de zaak met werknemers en al overneemt, waarschijnlijk op straat. De aandeelhouders, van de Haagse moederfirma Lotisico, vroegen het faillissement van Batteljee Terpstra aan omdat zij niet over een schuldenlast van vier ton heen wilden stappen. Er kwam te weinig werk bij de drukkerij binnen en iemand aantrekken die orders kan binnenhalen zou te duur zijn. Volgens anderen een doodzonde, omdat de druk kerij over vakmensen, een mo dern machinepark en een aantal belangrijke klanten beschikt. Mr. Kloppenburg, die onlangs tot bewindvoerder werd benoemd, gaat nu proberen een ander be drijf te vinden dat de drukkerij wil overnemen. Voorrang wordt verleend aan een bieder die ten minste een deel van het perso neel wil overnemen. "Want het is in wezen geen slecht bedrijf', zo oordeelt Kloppenburg. "Alleen kwamen er door een gebrek aan management te weinig orders binnen". Het zoeken naar een ko per zal vooral volgende week plaatsvinden, wanneer half au gustus geen koper is gevonden zal de hoop worden opgegeven. Dan moeten pand en machines apart worden verkocht en moe ten de werknemers naar een an dere baan uitkijken. Het personeel had de bui overigens al een tijd zien hangen. "Je kunt een goede leiding hebben of een slechte, maar hier was helemaal geen leiding. Dat moet natuurlijk wel eens een keer fout gaan". Het gebrek aan management werd enerzijds veroorzaakt door ziekte van de directeur die het hem on mogelijk maakt te werken. De grootste schuld leggen de werk nemers echter bij een van de commissarissen van de moeder firma Lotisico, die jarenlang de zaken voor de drukkerij heelt waargenomen. Volgens de werk nemers deed hij dat zo slecht dat er klanten werden verloren. Goedbedoelde waarschuwingen van het personeel werden door hem niet geduld. Toch besloten de aandeelhouders nog maar ruim een jaar geleden om nieuwe machines aan te schaffen. Mede daarom ver wachtten de werknemers niet dat ze zo snel geconfronteerd zouden worden met een totale opheffing van het bedijf. Een van hen, een handzetter die nu al voor de derde maal ontslag kri jgt vanwege een faillissement: "Ik herken de symptomen nu inmid dels wel. Al een paar maal heb ik aan de directie gevraagd hoe wc er nu voorstonden, maar steeds werd gezegd dat het best wel ging". Dat het niet ging, werd een paar weken geleden duidelijk. Er werd surséance van betaling aan gevraagd - een bewindvoerder gaat dan regelingen treffen - en een vakbondsman kwam de si tuatie uit de doeken doen. Het personeel hield er al rekening mee dat het bedrijf uitgedund moest worden: gisteren hoorden de werknemers echter dat het zelfs failliet zou gaan. En de meeste werknemers vinden het onbegrijpelijk dat de aan deelhouders de zaak opgeven om een schuld van vier ton. Er zijn wel droeviger faillissementen. "Als ze iemand hadden aange steld die orders binnenhaalt, hadden we nog wel bovenop ge komen. Tenslotte is er vorig jaar nog een hele hoop geld geïnves teerd om hier moderne machines neer te zetten. Dat is nu voor niets geweest. Maar ja, het is een beleggingsmaatschappij hè, en die houdt alleen rekening met de winst die nu kan worden ge maakt. Er wordt geen enkel risi co genomen". De drukkerij van Batteljee Terpstra. Voortbestaan is afhankelijk van het vinden van een koper. In Voorschoten: VOORSCHOTEN - De vrijgeko men lokalen van de kleuter school "Robbedoes" in Voor schoten kunnen voorlopig in ge bruik genomen worden door de stichting Kinderspeelzalen, de buurthuisvereniging Bloemen- wijk/Boschgeest en de openbare kleuterschool. De school, een houten noodgebouwtje aan de Schimmelpenninck van der Oye- laan, is in mei van dit jaar vrijge komen toen de "Robbedoes" verhuisde naar de lagere Gevers Deynootschool in de School straat. Daar vormt de kleuter school nu samen met de lagere school een basisschool. De protestants-christelijke kleuter school was in het twee lokalen Het kindertehuis dat op de nominatie staat om conferentieoord te worde In Wassenaar: WASSENAAR - Het kapitale pand Oud Clingcndael 7 in Wassenaar wordt hoogstwaarschijnlijk een conferentie-oord. Tot nu toe deed het statige gebouw dienst als kindertehuis, jnaar het be stuur van het in dit pand geves tigde St. Antoniushuis heelt ge let op het afnemend aantal kin deren besloten om het te verla ten. Men is van plan om twee kleinere panden in Den Haag te gaan be trekken, die als kindertehuizen dienst moeten doen. Er zijn ver der geen andere gegadigden die het gebruik van het pand als kin dertehuis zouden willen voort zetten. Bij de gemeente Wassenaar is daar op een verzoek van mevrouw C.W.E. Schadee uit Leiden bin nengekomen om in het gebouw een conferentie-oord en een stu die- en opleidingscentrum te ves tigen voor zogenaamde organisa tie-adviseurs en hun cliënten. Het is haar bedoeling om in het pand cursussen en bijeenkom sten te houden op het gebied van management, (re)organisatie, functiewaardering, leiding geven enzovoorts. Mevrouw Schadee is zelf organisa- tie-advizeuze en ze heeft dit plan in samenwerking met diverse collega's in Nederland uitge werkt. Zo is er ook het organisa tie-adviesbureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten bij betrokken. Mevrouw Schadee zal zelf in het pand gaan Na een interne verbouwing hoopt zij begin 1982 met het conferen tie-oord en studiecentrum te kunnen beginnen. Van de zijde Rijverboden na controle LEIDEN - Bij een alcoholcontro le, vannacht in Leiderdorp, heeft de politie drie automobilisten aangehouden die te diep in het glaasje hadden gekeken. Bij een bloedproef bleek er zich een te hoog percentage alcohol in hun bloed te bevinden. De drie kre gen een rijverbod opgelegd en er werd proces-verbaal opge maakt. De drie "slachtoffers" waren afkomstig uit Leiderdorp, Den Haag en Alphen. van de gemeente wordt meege deeld dat planologisch gezien geen bezwaren bestaan tegen de ze bestemmingswijziging van het pand. Tegelijkertijd ondergaat ook het naastgelegen huis Clingcndael 6, dat eerder ook deel heeft uitge maakt van het kindertehuis een wijziging van bestemming. Dit gebouw dat van het kindertehuis werd afgesplitst is niet nodig voor het conferentie-oord en wordt nu bestemd tot eengezins huis. Nachtwaker neergestoken LEIDEN - De 21-jarige P.T.M. Brok uit Rijswijk is vannacht ernstig gewond ge raakt toen hij op het Rapen burg werd aangevallen door twee onbekende mannen. Brok, lid van de Eerste Ne derlandse Veiligheidsdienst, was op zijn ronde langs de verschillende universiteits gebouwen. Op het Rapen burg werd hij door twee man nen aangevallen, waarbij Brok met een mes in de rug werd gestoken. Een long werd zodanig beschadigd dat de man op de intensive-care van het Academisch Zieken huis moest worden opgeno- Ondanks zijn verwondingen zag Brok nog wel kans weg te komen. In paniek liep hij naar de Boommarkt waar een aantal collega's hem aantrof fen. De juiste toedracht of het motief van de steekpartij is nog niet achterhaald. De da ders hebben kunnen ontko men en Brok zelf kon van ochtend nog niet worden ge hoord. Getuigen zijn er voor zover bekend niet. tellende noodgebouwtje al terug gebracht tot één klas. Het andere lokaal werd sinds toen gebruikt door de stichting Kinderspeelza len. Nu is het ongeveer vijftien jaar oude gebouwtje helemaal vrijgekomen en kan het tweede lokaal verder door andere instel lingen gebruikt worden. Burgemeester en wethouders heb ben besloten om deze overgeble ven ruimte in gebruik te geven aan de buurthuisvereniging Bloemenwijk/Boschgeest, die weliswaar pas een eigen gebouw heeft gekregen, maar toch door de overvloed aan activiteiten nog wat ruimte gebruiken kan. Daar naast zal de even verderop gele gen openbare kleuterschool nog de ruimte gebruiken voor gym lessen. Het onderkomen voor de drie in stellingen is tijdelijk, omdat vol gens een woordvoerder van de gemeente "een dergelijk noodge bouwtje niet eeuwig gebruikt kan worden". Voordat het leegkomt moet echter een alternatieve ruimte gezocht worden voor de stichting kleu terspeelzalen. Deze ruimte-op lossingen moeten over enige tijd worden aangedragen door mid del van de accommodatienota voor alle Voorschotense vereni gingen die in voorbereiding is. Brandje in Oegstgeest OEGSTGEEST De brandweer heeft gisterochtend moeten uit rukken voor een brandje in een woning aan de Balistraat in Oegstgeest. De brand brak uit toen de bewoners van het huis niet aanwezig waren. Waar schijnlijk was er kortsluiting ont staan via het snoer van een stof zuiger die in de slaapkamer stond. De brandweer heeft het vuur vrij snel kunnen blussen; de schade bleef vrijwel beperkt tot rook schade. De technische recherche stelt vandaag een nader onder zoek in naar de oorzaak van de brand. Leiden, werklozenadviescentrum, Bree- straat 19, 10-12 uur. Voorschoten, kortebaandraverij, Prins Bernhardlaan, 14 uur. Leiden, bejaardensoos Zuid-West, on- moetingscentrum, hoek Boshuizerlaan, 14.30 uur. Leiden, amateurfotografie, Steenschuur j 11, 20 uur. Leiden, JAL, Caeciliastraat 67, 19 uur. I Wassenaar, raadscommissie onderwijs, cultuur en recreatie, gemeentehuis, 19.30 uur. Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 (Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk): zaterdag H.J. KLaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; zondag S. Kooijman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Wijk 2 (Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard); zaterdag A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522; zondag E.K. Fogelberg, De Sitterlaan 18. tel. 132877. Wijk 3 (Mors, Haagwegkwartier, Zuid west); zaterdag B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123; zondag A. Boer, Kennedy- laan 46, tel. 310420. De praktijk van de doktoren Groene- veld, R. van Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage wordt waargenomen door; M. van Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427 (spreekuur 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Mereriwijk, Rosmolen 2). Leiderdorp - zaterdag en zondag L. Middeldorp/P. van 't Woud. Hoofdstraat £0. Leiderdorp, tel. 410070 (zat. en zond. spreekuur van 12.30 - 13.00 uur op het zelfde adres). Oegstgeest - H.A. Reterink, Terwee- weg 152, tel. 150394 (zat. 10 uur tot maandag 7.30). Voorschoten - zaterdag A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159 zondag B.R. van Beusekom, Beresteynstraat 2, tel. 2520. Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13. Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 24 tot 31 juli door Haven Apotheek, Haven 18, Lei den, tel. 071-120085 en apotheek Lin naeus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 071-153274. Dierenartsen Leiden - Voor de praktijk van Muur- ling, Helder, Roest: F. Muurling, Plant soen 23, Leiden, tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - I.J. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, Oegstgeest, tel. 071-153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidse weg 560, tel. 071-768616. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Ge zondheidscentrum Berkenkade, Leider dorp, tel. 071-410131, spreekuur ma. t/m vrij. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel. 4641. Warmond - T. de Bruin, Lod. van Deijs- sellaan 20, Hillegom, tel. 02520-22076. Nog vier paalzitters in de strijd NOORDWIJKERHOUT Ondanks de zeer zware regenbuien, kou de en zelfs nu en dan wat windstoten waren vanmorgen nog altijd vier palen in het Oos- terduinemeer nabij Noordwijkerhout be zet. Zelfs de weergoden blijken dus niet in staat om het wereldkam pioenschap paalzitten in 'het water' te laten vallen. Onder de vier volhouders be vindt zich ook de 50-jarige Hendrik Steenbeek. Deze Hazerswoudenaar is vast van plan het record paalzitten, dat staat op meer dan 100 uur, te verbeteren. Steenbeek moet het dan wel tot zondag middag 4 uur zien vol te hou den. Hij liet reeds weten dat hij slechts dan kans ziet het re cord te breken, als hij lange tijd gezelschap houdt van en kele andere paalzitters. Van morgen vroeg had hij dat ge zelschap nog altijd. Te weten van de Noordwijkerhoutse agent Poolman, de Voorhou- ter Stam en de Katwijkse Co- rina Koetsier, de enige dame. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zater dag van 16.00-18.00 uur. Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te vol- Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV t Haarlem. Kwartaalabonnement f 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement 1 202,30 per post f 291,70 Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re gio) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele- vlsle, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 H. v. Egmond tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2